JUWEEL BAKKERIJ Gewoon de lekkerste shag Jat is Samson halfzwaar, een leeuw van een shag. VERTEGENWOORDIGER Winst Meerburg en Smash in competitie MARKTBERICHTEN UNIVERSITAIR NIEUWS Verlies en winst van Zuiderkwartier PAGINA 8 LEIDSE COURANT DINSDAG 19 JANUARI 1971 LEIDEN In dc eerste klas van de landelijke badmintoncompetitie kreeg het eerste team van Veglo een wed strijd gewonnen van zijn tegenstanders nit het Zuiden, Venlo-2. Tevens kon door een misverstand de wedstrijd AAC tegen VegIo-2 niet doorgaan en zal op een nadere datum verspeeld worden. Koploper Meerburg-1 uit Zoeterwou- de kwam na een reeks van overwinnin gen ook nu weer tot de volle winst door in een thuiswedstrijd zijn tegenstander Aristo met 8—0 te kloppen. Met nog enkele wedstrijden te spelen staat dit team, op de voet gevolgd door het Leidse Smash-1 op de eerste plaats in de derde klasse landelijk. In het eerste heren-enkel gaf de heer A. de Vrind de toon .aan door zijn tegenstander A. v. Poelen een nederlaag te bezorgen (15 12, 157). Ook R. v. Haasteren speelde als tijdelijk invaller voor P. v.d. Loo een goede partij tegen Bleyenburg, en gaf laatstgenoemde klop met 155 en 1510. Bij de dames, was het Mej. M. de Vrind, die het volgende puntje scoorde door .1. Rol te verslaan met goede cijfers (114, 114). Ook haar teamgenote H. Omtzigt zag kans om G. Rossy in het tweede dames-enkel in twee sets te verslaan. Ook het eerste gemengd-dubbel was weer in het voor deel van Meerburg, wat deze keer werd verricht door het koppel A. de Vrind- Omtzigt. In het heren-dubbel hadden de tegenstanders bijna geen verweer meer en werden genadeloos verslagen. Het dames-dubbel bracht als laatste de eindstand op 80, wat Meerburg geheel verdiende. Smash-1 moest naar Den Haag en kwam uit tegen het vijfde team van Drop-Shot. Spadon van Smash opende de wedstrijd door in het eerste heren enkel ten strijde te trekken tegen de Bruin, die Spadon in drie sets met verlenging tot het zijne kon rekenen (153, G15, 1517). J. Laman moest uitkomen tegen Regeer en wist evenals zijn teamgenoot winst te boeken met 15—7, 3—15, 5—15. Het kwam er voor Smash al heel gunstig uit te zien, toen ook de derde partij, het eerste dames-enkel gewon nen werd door uitstekend spel van Mej. L. Smith, die haar tegenstander letter lijk van de baan veegde. Verder speelde ook het zusje E. Smith tegen de Bruin een goede partij, doch kon deze niet in winst omzetten. Het eerste gemengd- dubbel ging op de valreep over naar de tegenpartij (157. 18—17). In het twee de gemengd-dubbel versloegen E. Smith-J. Laman het koppel Broek-de Bruin met 1215 en 715. Toen stond Smash er heel gunstig voor en wist ook de laatste twee partijen te benutten, zodat de einstand 26 werd voor de Leidenaren, die misschien in de a.s. returnwedstrijd tegen het Zoeterwoudse Meerburg, deze laatste misschien van hun eerste plaats kunnen onttronen. Uitslagen District: Veglo 5Smash 4 2—6, Racketeers 4Veglo 7 80, Rac keteers 5—Del 11 8 2—6, LUSV 5—Rac keteers 4 35, Veglo 4Velo 4 62, Veglo 5Smash 3 17, Veglo 6Rac keteers 3 53, Leidse Shutteliers 3 LUSV 1 1—7, Leidse Shut. 2—ABC 2 1—7. B jan melis geel 65-110-130-180. VEEMARKT ROTTERDAM ROTTERDAM, 19 JAN. AANVOER: totaa 3334; weekaanvoer 5191; slachtrunderen 200 gebruiksvee 3GH; vette kalveren 50; graskal- paarden 2340varkei kwal. 3,70-3,95. i per kg 3,35-3.55: kalf- e MARKTOVERZICHT (re 650-800; graskalveren uini prijshoudend; v de Sorbonni ROOSEVELTSTRAAT 12a LEIDEN vrijkomende broodwijk c De wijk wordt bediend met worden gebruikt. auto, die tevens ook privé kan Bruto-beloning voor deze wijk tenminste 245,- per week. Degene die houdt van een zelfstandige werkkring en graag wil wi de buitenlucht, gelieve te solliciteren bij de verkoopleider H. var telefoon 01710-41045, na zes uur 's avonds telefoon 01710-51012. belast met het beheer van het Instituut voor Romanistiek. Sedert september vorig het Nutsseminarium voor Pedagogiek aan Dr. C. Altonn, wetenschappelijk hoofdme- Leidse Universiteit, is benoemd tot gewoon promoveerde hij schappeoijk hoofdmedet heden is hij LEIDEN iurger (Delft) kand. SUSKE EN WISKE: De toornige tjiftjaf .Mmliii, nmhrvitm ttntt-MMrrinicrp. 6HlpiitrpoiilitDp! Klaauw (Leiden) ROTTERDAM - VEEMARKT ROTTERDA slachtrunderen (ct per kg): 0—5.45. Ie kwal. 4.10—4.65, 2e kalf- en melkkoe Beltoise gehoord over ongeluk BUENOS AIRES De Franse auto renner Jean-Pierre Beltoise is gisteren in Buenos Aires door een rechter ruim twee uur verhoord over het ongeluk tijdens de „1.000 kilometer van Argen tinië", op 10 januari waarbij dc Itali aanse coureur, de dood had gevonden. Na het ongeluk had de Italiaanse pers geschreven dal de Fransman er rechtstreeks schuldig aan was geweest, door onverantwoord gedrag op de Beltoise heeft na het ongeluk her haalde malen betuigd hoe diep het hem speet' dat Giunti was verongelukt. Dit was gebeurd doordat deze tijdens de wedstrijd inreed op de wagen van Bel toise, die zonder benzine was komen te staan en die door de Fransman van de baan werd geduwd. Dit zelf wegduwen van de wagen was, volgens velen, in strijd met de wedstrijdregels. EERVOLLE NEDERLAAG leugdteam De Vries bood fel verzet tegen Middelharnis LEIDEN Een jeugdteam van Sportschool De Vries bestaande uit Jacky Mannuputty. Rob van Musscher, Jan de Graaf, Jacques Ouwerkerk, Pe ter Mast, Gijsbert Stol, Wouter Zaayer en Arnold Vleerbos was zaterdagmid dag te gast bij de plaatselijke judovere niging in Middelharnis. Na een hoopvolle start tegen het jeugdteam van Sportschool Muilwijk uit Dordrecht (41 voor Sportschool De Vries) moest het Leidse Jeugdteam aan treden tegen het fysiek nogal wat ster kere jeugdteam uit Middelharnis. Na een geweldige spannende strijd was de eindstand 2 tegen 2. De wedstrijdpunlen brachten evenwel de overwinning naar Middelharnis 2017. Opvallend in deze wedstrijd was de overwinning van een fanatiek strijdende Arnold Vleerbos (63 kilo - 15 jaar) tegen de 15-jarige Teu- nissen uit Middelharnis, die aan een lengte van 1 meter 97en een gewicht van 87 kilo niet voldoende bleek te hebben om Arnold Vleerbos te impone ren. Met een gedeeltelijk geslaagde heupworp behaalde Vleerbos in deze wedstrijd een waza ari (7 punten). FortunaZuiderkwartier Hoe sensationeel het microkorfbal kan zijn bewees Zuiderkwartier echter een dag later, toen het in Delft volkomen verrassend uithaalde en de leiders in de eerste klasse met 89 de eerste neder laag bezorgde. Fortuna blijft door deze uitslag echter met twee punten voor sprong de ranglijst aanvoeren, zodat Zuiderkwartier alleen nog op een mis stap van de Delftena ren moet hopen om nog een kans op de titel te hebben. De Zuid-Westbewoners begonnen sterk en namen via een benutte strafworp van Jimmie van Daim en een afstandschot van Hen Zierikzee een 0—2-voorsprong. Toen Fortuna op 12 was gekomen schoot ook Frits v. d. Riet uit een straf worp raak (13). Via 23 schoot Janne- ke v. d. Berg haar ploeg weer naar twee punten, waarna de rust inging met 34. Na de hervatting leek de Leidse ploeg op een verrassend grote zege af te stevenen. Nadat Rob den Hertog van afstand voor 3-"—5 had zorg gedragen, benutte Fertuna haar derde strafworp (45). Toos van Es liet 46 aantekenen, waarna Janneke v. d. Berg en Carla de Kreek voor een voor Fortuna ongekende 48-achter- stand zorgden. Via twee benutte straf- worpen en een succesvol afstandschot kwamen de Delftse koplopers tot op een punt afstartd van onze stadgenoten, die zich juist op tijd konden herstellen. Jim mie van Daim knalde van afstand raak en tilde zijn ploeg weer naar een iets ruimere voorsprong, die wederom danig in het nauw kwam toen een nimmer af latende Fortunaploeg andermaal gevaar lijk terug kwam (89). Ons EilandKNS Hen Slegtenhorst opende de score, waarna een technisch begaafde Charles Arnoldus Ons Èiland nog langszij bracht (11). Daarna hebben de roodbroeken voortdurend tegen een achterstand moe ten opboksen, hetgeen een te zware op gave bleek. Hans Kluts schoot zijn ploeg na negen minuten naar 12, waarna Hans Filemon een minuut later KNS op 13 bracht. In de 13de minuut bracht Sary v. d. Meeberg nog enige hoop in de Ons Eilandharten, maar dat was echter van korte duur. Hen Slegtenhorst zorgde ervoor, dat KNS met rust toch weer twee punten voor had (24). Hans Kluts liet even voor de pauze nog een strafworp onbenut, maar deed na de hervatting beter met een afstandschot (25). Toen Piet Beekman, die later door eigen schuld geblesseerd per brancard het veld moest verlaten. Ons Eiland iets dichterbij bracht, mocht de Leidse zaterdagploeg nog enigé hoop op een beter resultaat koesteren. Nadat Marry Zierikzee het volgende slachtoffer in deze bikkelharde strijd was geworden en vervangen was door Mieke Hasselbach, plaatste Wim ODOCrescendo Crescendo kon de reeks gunstige uii slagen niet vervolgen tegen het Dordt ODÖ. Crescendo, dat het nog steeds z der Louis Kok moet stellen, kon tot 5- goed bijblijven, maar moest de thuisck in de 2de helft laten gaan. Na acht mint ten openden de Dordtenaren de waarna Lenie Kok direct van replit diende via een benutte strafworp (1— Binnen drie minuten speelde de thuis club zich naar een 31-voorspront waarna Ton Ouwerkerk iets kon afhak- Aad Schouten kon na een gemiste straf worp van ODO weer voor gelijke star- zorgen, waarna de gastheren we bod waren (43). Nadat Piet 1'Am; vanaf de stip gefaald had, kwam thuisclub weer op twee punten. Cre- cendo gaf het niet zo snel op ei teerde het wederom langszij te -kome: toe.i Ank Mulder en Lenie Kok 55 lieten wisselen. Na de hervattic kon Crescendo ODO niet meer bijbenet Bij 85 kon Aad Schouten pas tegen scoren, maar toen was het al te laat. Olx zegevierde tenslotte met 96. Bij Cres cendo moest Joke Schouten zich halver wege de strijd laten vervangen door Lies beth Beugelsdijk, die zelf nog met et; niet geheel genezen blessure kampt Oranje NassauFiks Fiks heeft de aanval van Oranje Na; sau op de ongeslagen status v Oegstgeestenaren met verve afgo Met een 44-einduitslag moest koplopt Fiks toch het eerste verliespunt incas: ren. Het eerste (snelle) succes was vd Fiks, dat vlak achter elkaar schoten v Trien Paauw en Ton Jansen in de vijan delijke korf zag verdwijnen. De stand was echter 22, waarna de stri.ii in het 2de half uur gelijk opging. In d slotfaze scoorden beide teams uit - strafworp, en het einde werd bereikt mc 44. Fiks handhaafde zich ondanks he gelijke spel op kop van de derde klas- Voor tweede maal kunst in de kerk In de r.-k. kerk aan de Leyweg 93* te Den Haag, zal op 11 februari voor tweede maal een tentoonstelling beeldhouwwerk, schilderijen, grafiek wandkleden worden geopend om auspiciën van het comité „Kunst in Kerk". De schrijfster Miek Diekmas: zal een inleiding houden. Deze maai zullen zeven kunstenaressen deelnemer Henny van de Berg, Vicki l'Espinasse, Els de Groot, Els de Hau, Paula Sluiter en Jeanne Wasch. LUCKY LUKE: De Daltom in de Blizzard MATT MARRIOTT: Grote broer De shag waarbij een man zich man voelt. Eerlijke tabak, puur en pittig. Shag die je werkelijk proeft, elke keer als je opsteekt. Een lange draad, dus prettig draaien. En meer dan veertig sigaretten uit één pakje. Dat is Samson halfzwaar. Gewoon de lekkerste shag! I

Leidse Courant | 1971 | | pagina 8