ACCENT VALT DITMAAL OP JOSQUIN DES PRES CARNAVALSHIT VAN TOON aHdöcSouM«t REL OM NIEUWE Directe reportages schaatsen Heer en veen Holland Festival 1971 Miss Swell mag toch in reclamespot op de tv Tv-interview Salvador Dali Mod Squad Wij. heren vai Zichem LEIDSE COURANT Een zaak van groot belang WERKGEVERS en werknemers moeten zich komende weken in eigen kring -•raden over nieuwe voorstellen welke de pensioeneommissie in de Stichting an de Arbeid heeft ontworpen om te bereiken dat eerlang alle Nederlandse werknemers een pensioen zullen bereiken dat de A.O.W. inbegrepen hen brengt op een oudedagsvoorziening van zeventig procent van het laatstgenoten loon. Daarbij zou dan tevens een procedure inbegrepen zijn om te voorkomen dat werknemers een pensioenverlies lijden wanneer ze van de éne werkgever naar de andere overgaan. Ten tweede wordt beoogd dit pensioen van zeventig procent in zijn geheel waardevast te doen zijn. dus niet zoals nu in de meeste gevallen alleen de uitkeringen krachtens de A.O.W. Hier is een zaak van het grootste be lang aan de orde; naar onze smaak be langrijker dan de facetten van de loon politiek waarvoor Nederland eind vorig jaar politiek en sociaal bijna op zijn kop heeft gestaan. In de vakbeweging hebben enkele kopstukken sinds jaar en dag terecht op dit vraagstuk gehamerd; het is immers een sociale noodzaak dat goede pensioenvoorzieningen niet beperkt blijven tot de minderheid van werkne mers en zelfstandigen die zulke voor zieningen nu reeds heeft, maar aan ieder een die ervoor werken wil en kan deel achtig gaan worden. Surprise T)E nieuwste ontwikkeling is vooral op een stroomversnelling gaan lijken, omdat verzekeringsmaatschappijen en particuliere pensioenfondsen (financieel zijn die nogal eens met elkaar verstren geld!) voor een surprise hebben gezorgd. Tot nog toe voelde het verzekerings bedrijf c.s. niet veel voor een nieuwe pensioensstructuur; ..ondoelmatig" was i van die kant ook het commentaar ge- j weest op een suggestie van het Christe- I lijk Nationaal Vakverbond om op basis van het omslagstelsel voor alle werkne mers een waardevaste aanvullende pen sioenvoorziening te gaan scheppen onder supervisie van een nieuw orgaan De levensverzekeringen zijn bereid zich te belasten met de uitvoering van een algemene aanvullende pensioenvoor ziening welke tegemoet komt aan de voornaamste eisen van de vakcentrales: inspraak van het bedrijfsleven, geen uit sluiting van minder-validen, regeling van de problemen bij verandering van werk gever en een non-profit basis Dit betekent dat er naast de voorstel len van het C.N.V. en bepaalde werk geversorganisaties die zich voorlopig willen beperken tot een optrekking van de A.O.W. tot het minimumloon en bij verdere optrekking van de pensioenen het handhaven van de bestaande uitvoe ringsorganen. een ..derde weg" geopend is. Interssant genoeg om die door alle partners in het bedrijfsleven (en ook 'V' r o-. -rkeid'i g.ond'g tc laten be studeren. (Van c •respondent) Offers W7ELKE oplossing ook gekozen wordt en het is dr jnd noodzakelijk dat er spoedig zo'n q'Mossing komt vast staat dat de Nederlandse gemeenschap zich hiervoor een offer zal moeten ge troosten, dat r' rt te bestaan uit ma tiging bij het u:t voeren van minder ur gente collectieve voorzieningen en ma tiging van de consumptieve verlangens. Weten alle betrokkenen voldoende be reidheid hiertoe op te brengen, dan wordt het misschien mogelijk ook iets te doen aan het pensioen van de velen die omdat ze nu al ouder zijn dan 40 jaar nimmer de 70 procent zullen halen. Want ook bij de nieuwe regering blijft de kwestie van de back-pav een 'zeer moeilijke. En dat terwijl de m"d°burgers die tot deze categorie beho-en het eerst met de oude dag te maken znMen krijgen. Perspectief voor andere" is voor hen zelf een onvoldoende troost MAASTRICHT Toon Hermans heeft met zijn nieuwe carnavalshit ..Heb je nog een bloemetje voor mijn knoopsgat?" gezorgd voor een rel in de Nederlandse platenwereld. Dit lied wordt vanavond in hel AYRO-televi- sieprogramma „muziek is troef" ge presenteerd door Pim Jacobs, maar daarmee zijn de problemen niet opge lost, want de plaat is alleen verkrijg baar bij V. en D. en dat steekt de platcnhandelaren. In de maand mei komt een nieuwe Toonplaat uit ter gelegenheid van de 60-ste verjaardag van prins Bernhard op 29 juni a.s. De opbrengst van deze plaat is bestemd voor een liefdadig doel. Zover bekend is zal prins Bern hard als sponsor optreden en er recla me voor maken op de Nederlandse te levisie. Aanvankelijk lag het in de bedoeling van Willem Duys om een plaat uit te brengen met Toon, Wim Kan en een moppentappende prins. Wim Kan heeft zich echter terugge trokken, zodat alleen Toon en de prins overblijven. Het ziet er echter naar uit. dat een groot deel van de Neder landse platcnhandelaren niet bereid is om deze koninklijke Toonplaat in verkoop te nemen door de recente activieiten van de .heer Hermans op grammofoonplatcngebied. Er heerst al vrijwel algemene verontwaardiging over het feit. dat Toon enige tijd geleden banden verkocht aan Albert Heijn, die er een l.p. van uitbracht voor weinig geld. Diezelfde handelaren zijn zo mogelijk nog bozer geworden over de manier, waarop Toon zijn nieuwe carna valsschlager ..Heb je nog een bloeme- „Bloem in knoopsgat alleen bij V en D. tje voor mijn knoopsgat" in de handel heeft gebracht. ..Het bloemetje" zal namelijk alleen verkrijgbaar zijn op de platenafdelingen van Vroom en Dreesmann en in de zaak van Toon- zoon Maurice in de Maastrichtse Stok straat. De normale handel komt er daardoor niet aan te pas. Deze gang van zaken zit een aantal platenhande- laren zo hoog. dat zij de Nederlandse vereniging van grammofoonplatende- taillisten heeft laten weten voorlopig geen medewerking te willeg verlenen aan het initiatief van de Commissie Collectieve Grammofoonplaten Cam pagne om ter gelegenheid van de" 60- ste verjaardag van prins Bernhard een Toonplaat in de handel te bren gen. Vooral buiten de grote steden speelt deze verontwaardiging. De CCGC is door de houding van deze handelaren in grote verlegenheid ge bracht. Naar insiders beweren is Toon reeds ten paleize geweest en heeft prins Bernhard verklaard zijn volledi ge medewerking aan dit projet te verlenen. Piet Beishüizen, directeur van de C'CHC: „Ik vind het een bijzonder pijnlijke zaak voor de handelaren. Ik kan me niet alleen voorstellen, dat zij boos zijn. Ik zou het zelfs begrijpen Toon Hermans was gisteren voor com- Utopische wens Q]Y y -VOORZITTER Lanser wenst een kabinet van de christen-democratische partijen èn de Partij van de Arbeid Dit wensen in Nederland meer mensen en dan ook om nog andere redenen dan die welke de heer Lanser bewegen: de kans op een programma en 'n regeriugssamenstelling die de vakbeweging zullen aanspreken. Maar de topman weet. dat zijn verlangen op dit moment een utopische wens is, omdat de socialistische voorstanders voor een poging om alsnog in die richting te koersen, op het komende partijcongres wel geen voet aan de grond zullen krijgen. Zeker niet. nu de warme voorstanders van een progressief akkoord zonder K.VT en protestantse partijen de ste' p ig rondstrooien, dat wanneer de combinatie van linkse partijen ïond de Paitlj van de Arbeid in april niet tot of in de buurt van een regeringsmeerderheid komt. de christen-democratische partijen dan toch automatisch tot een nieuw huwelijk met de V.V.D. gedwongen zullen worden en het klimaat dan allengs rijp kan worden voor een beslissende overwinning van het socialistisch getinte progressief akkoord. Hoe hard de Partij van de Arbeid daarbij het N.V.V. en C.N.V. nodig heeft, blijkt elke maaj wanneer socialistische po'itici hardop denken Er daardoor moet voorzitter Lanser wol dagelijks het gevoel hebben, dat hij tussen twee vuren zit. (Van omroepcor respondent) HILVERSUM De NOS-radio en -televisie zullen op zaterdag 23 en 24 januari een rechtstreeks verslag geven van de Europese kampioenschappen schaatsen voor heren, welke op die dagen in Heerenveen worden ge houden. Tevens kan zowel via de radio als de televisie de loting van de op zaterdag te rijden 500 cn 5000 meter worden ge volgd De NOS-televisie zendt dit laat ste uit op vrijdagavond 22 januari om 19.25 uur op Nederland II. Als»gevolg hiervan zal het programma „Ter visie" vijf minuten korter zijn dan gebruike lijk. De NOS-radio zendt de loting uit om 18.30 en 19 00 uur in Hilversum I. De NOS-televisie begint de recht streekse uitzending van de wedstrijden op zaterdagochtend om 11.55 uur via Nederland II. De t.v.-reportage duurt tot ongeveer 16 15 uur. Zondagochtend 24 januari komen vanaf 11.55 tot plus minus 17.15 uur via Nederland I recht streekse beelden van de schaatswed strijden door. De reportage wordt van plus minus 13.20 tot 13.40 uur onderbroken voor het NOS-journaal en weekjournaal en voorts op daarvoor geschikte momen ten voor openbaar kunstbezit, toto uitslagen en een kleurenreportage van de jaarlijkse Hahnenkammrennen (skiën) in Kitzbühel. 'die door Koen Verhoeff van commentaar wordt voor- zien Schaatsverslaggever op de tele visie is Theo Koomen De regie heeft René Stokvis Radioverslaggevers zijn Dick van Rijn en Fred Racké. I valt de eer te beurt haar land te mogen visie Songfestival in Dublin, dat in april wordt gehouden. (Van c e kunstredactie) AMSTERDAM Op welke wijze men het Holland Festival 1971 wil gaan openen en in welke stad? Te Amsterdam en alom in den lande: met een „koffieconcert" door het Nederlands Kamerorkest in het Rijksmuseum, met een „lunchconcert" door het Amsterdams Philharmonisch Orkest in het Concertgebouw, met beiaard- bespelingen in alle steden, die daarvoor in aanmerking komen met de wereld première van Ton de Kruyfs Spinoza" op te voeren door de Nederlandse Opera, met een daarop volgend openluchtconcert op de Dam tc Amsterdam, dat tegen middernacht begint. Daarvan gesproken: Peter Schat com poneert „Eine kleine Nachtmusik voor de Dam". Veel kunnen we u hieromtrent nog niet vertellen. Wel is het zo, dat als libretto Gorters „Pan" hieraan te pas moet komen. Daarna muziek van Jan Vriend. Uitsluitend instrumentaal. Ook de „pop" komt aan haar trekken, getuige het optreden van Rik van der Lindens „Ekseption". Hoe men ook over deze ouverture moge denken: De Leiding van het Holland Festival 1971 is in artistiek opzicht be paald niet eenkennig. Een opening van een feest impliceert een sluiting, welke op 9 juli d a.v te 's-Gravenhage plaats vindt. In het Nederlands Congresgebouw verzorgd door Het Residentie Orkest en het Amsterdams Philharmonisch Orkest, die voornemens zijn alle beschikbare ruimten en dat zijn er vele. te be zetten. Tussen 15 juni en 9 juli 1971 gebeurt er veel: héél veel zelfs. Wat we in dit komende festival missen, vergeleken met het hieraan voorafgaande jaar, toen er een accent op Haydn en Janacek lag? Een vaste lijnof zou men deze moeten vinden in de aandacht, ditmaal geconcentreerd op het oeuvre van de Zuidnederlandse componist Josquin des Pres, die in 1521, vier en een halve eeuw geleden stierf. Deze herdenking leidde, in het kader van het Nederlands-Belgisch Cultureel Akkoord tot een aantal muzi kale manifestaties. 1 Een concert, te geven door het NCRV-vocaal ensemble onder leiding van Marinus Voorbert te Amsterdam en 's-Gravenhage. 2. Een concert in samenwerking met het festival in Vlaanderen: Vocaal Kwar tet van Brussel, ensemble Syntagma Musicum te Amsterdam en 's-Gra venhage. 3 Een concert in de basiliek van Sint Jan te 's-Hertogenbosch, te geven door Die Haghe Sanghers, Schola Cantorum en het Brabants Kamer koor uit Brabants hoofdstad. 4 Een „twee kerkenconcert" in de Do- minicus en Oude kerk te Amsterdam, waar, in samenwerking met de Ver eniging voor Nederlandse Muziekge schiedenis. Het Nederlands Kamer koor van Felix de Nobel optreedt. Deze laatste uitvoering annonceert ook werk van Alphons Diepenbroek. ove rigens een wel schamele bijdrage tot waardering van de meester, die in april 1971 een halve eeuw overleden is. We vroegen reeds uw aandacht voor I de opera. Naast Ton de Kruyfs „Spino- I za". zal men te 's-Gravenhage en Amster- dam. zeven maal de opvoeringen door de Nederlandse Opera Stichting te verzor gen. Offenbachs „Hoffmanns Vertellin gen" in de bijzodere versie van Walter Felsenstein kunnen zien en horen. Voorts komt de Deutsche Opera am Rhcin met „Die Soldaten" van de in 1970 overleden componist Bernard Alois Zim- mermann: met het oog op de technische voorwaarden, uitsluitend in het Circus theater te Scheveningen. Zeven symfonische ensembles, verle nen aan het Holland Festival hun mede werking: Het Amsterdams Philharmo nisch Orkest, Het Concertgebouworkest. Het Residentie Orkest. The London Sin- fonietta. Het Nederlands Kamerorkest. Het Radio Philharmonisch Orkest en het Rotterdams Philharmonisch Orkest. Waarbij we speciaal wijzen op: De uitvoering van Mahlers achtste symfonie door het Concertgebouworkest onder lei ding van Bernard Haitink en een bij zondere produktie van Kurt Weils „Sil- bersee" sinds 1933 niet meer gebracht door Het Residentie Orkest Te 's-Gravenhage én te Amsterdam komt Franz Schubert aan de orde. dit in kamermuziek in soms ongebruikelijke be zettingen: te verzorgen door het Oester - reichische Streichquartett.Het Nederlands Kamerkoor, de vocalisten Elly Ameling. Irwin Cage. Ernst Hacfleger. Henriette Dieleman en de pianisten George van Renesse en Felix de Nobel. De vijftigjarige Nederlandse Bachver- eniging concerteert te Gouda en te Zwol le: Hier kan men muziek van Bach Penderecki en Ton de Leeuw (wereld première) beluisteren. Met het Nederlands Toneel zijn be sprekingen gaande over een reexs op voeringen van Euripides' „De Bacchan tes" in het theater Carré voorts presenteert het Koninklijk Dramatisch incaier onder regie van Ingmar Berg man te Amsterdam. 's-Gravenhage en Rotterdam „Droomspel" van Strindberg. De Young Vic uit Londen presenteert „Een lichtvoetige en jeugdige" „Getem de feeks", terwijl The Manhattan Project uit New York „Alice in wonderland" op voert, evocatie van het boek door zes jonge speieis onder wie onze landgenote Thema's rond „Kunst en Sport" wor den in de Holland Festivalsporthalshow behandeld door Cees Buddingh, David Koning, Tim Krabbe en Nico Scheepma ker. regisseurs Johann de Meester en Bob Löwenstein dragen er zorg voor, dat de jeugd een tiental sporthallen overal in Nederland hiermede kan kennisma- Ook voor de kinderen: Het creatief spel van Manuel de Mo- zais „Gupia in de jungle' waarmede men op woensdag- en zaterdagmiddagen te Amsterdam. s-Gravenhage eri Rotter dam wordt geconfronteerd. Iets heei speciaals: In samenwerking met de NCKV-televisie en het Neder lands dovenonderwijs brengt het „Natio nal Theatre of the Deaf uit- New York, twee toneelstukken, nl Buchners „Woz- zeck" en Thomas „Under Milk wood". 1 De danskunst wordt ditmaal verzorgd door het Nationaal Ballet, Het Neder- kinds Dans Theater, de Alvvin Nikolais j Dance Company (New York), het Pools Pantomime Theater uu Paeo I'cna (Ma- I drid). mentaar onbereikbaar. Hij is op va kantie in het Zwitserse Arosa. Zijn zoon Maurice: „Ik vind het erg kin derachtig van die platcnhandelaren. Ze zijn gewoon jaloers. Voor pa is dit een zuiver financiële kwestie. Het ..knoopsgat", is aan alle Nederlandse niatenmaatschappijen aangeboden. Die waren geen van alle bereid het be drag te betalen, dat gevraagd werd. Vroom en Dreesmann ging wel in op de voorwaarden, die pa stelde. Dus is liet nummer aan V. en D. verkocht. Ik zie niet in waarom pa zich niet mag verkopen aan de meestbiedende. Je moet dat zien tegen de achtergrond van de algemene branchevervaging. Dat ik als enige handelaar wel de plaat in de verkoop kan brengen, komt door het contract dat pa geslo ten heeft." Vroom en Dreesmann tenslotte bij monde van de heer Puls „De hele zaak ziet er nogal ooeeblazen uit De handelaren die moeilijkheden maken, maken moeilijkheden om niks Waar om zouden wij geen plaat van Toon mogen uitbrengen? Vorig jaar namen wij 16 pet van de Nederlandse platen- omzet voor onze rekening. En wat die l.p. van Toon en prins Bernhard betreft „Het is nog maar de vraag of alles doorgaat, maar is dat het geval, dan durf ik er een eed op te doen. dat het gros van de handelaren staat te springen om de plaat te mogen verko- De Britse actrice Joan Sanderson, in ons land bekend als Miss Ewell uit de t v.-serie „Please Sir", mag toch optre den in de t.v.-commercial voor ko pieermachines van 3M Compagny. Ver wacht werd dat deze spot niet door de STER zou worden geaccepteerd, omdat zij gebruik zou maken van de ether creatie „Miss Ewell". Dat is volgens de regelen van de STER nie toegestaan. De maatschappij 3M Company heeft, zo is later toegelicht. Joan Sanderson voor deze commercial gevraagd, omdat zij naar de mening van de makers van de reclamefilm zeer geschikt is om een be paald type secretaresse uit te beelden. In de commercial voor de 3M kopieer machines treedt zij dan ook op als se cretaresse en niet als „Miss Ewell". De STER heeft de t.v.-spot inmiddels op deze gronden geaccepteerd. Ruim 190.000 mensen bebben de grote. Dalitcntoonstelling in museum Boy mans van Beuningen te Rotterdam, welke afgelopen zondag werd gesloten, bezocht. Het grote aantal bezoekers heeft Salvador Dali doen besluiten om „als eerbewijs aan het Nederlandse volk" een lofzang op Nederland aan te heffen. Ageeth Scherphuis ging daarvoor de opvallende Parijse residentie van Dali, hotel Meurice. De lofzang mondde uit in een van de zeldzame interviews, die Dali bereid is te geven. Het ge sprek wordt door de NOS-televisie uit gezonden in het programma „Kunst- signalering" van vanavond. NOS Ned. II. 19.10 uur Het land van de dwazen Als vervolg op de op 8 december van het vorig jaar onder de titel „Het land van de dwazen" uitgezonden do cumentaire van André Truyman, brengt de KRO-televisie een vervolg op deze documentaire op dinsdagavond 19 januari, opnieuw door André Truy man vervaardigd. De eerste documen taire ging over de dreigende vernieti ging van het leefmilieu aan de Schel de ten westen van Antwerpen door de inmiddels praktisch goedgekeurde ves tiging van de Progilfabriek, die in Amsterdam geen plaats kon vinden. In .de tweede documentaire staat de rol van de Zeeuwen in dë vestiging van kapitaal-intensieve industrieën aan de Schelde bij Vlissingen cen traal. Want niet alleen België maakt onderdeel uit van „Het land van de dwazen", aldus de samensteller van de documentaire. Opoffering van schoon heid en oorspronkeleikheid aan wel- v a^rt is ook terug te vinden in ons land. en met name in het Zeeuwse Vlissingen. In de tweede documentaire „Het land der dwazen" treft men o a opnamen aan van een op 11 december gehouden milieu-avond in Hulst, waarbij duidelijk bleek, dat er op het gebied van milieu- en luchtverontrei niging zowel bij Belgen als bij Neder landers een grote ongeïnteresseerdheid bestaat Functioneert bij dit alles nu wel onze democratie? KRO Ned. I 22 26 uur. ,,De admiraal' is alweer de laatste .iï'levering van de serie ..Mod Squad" Met ingang van dinsdag 26 januari wordt Mod Squad opgevolgd dooi een nieuwe serie Andy Williamsshow van 23 afleveringen. In de aflevering „De admiraal" moet het Mod Squadteam iLine Hayes. Julie Barnes en Pete Cochran) proberen een einde te ma ken aan de kwalijke praktijken van ..admiraal" Nat Johnson, een handige zwendelaar, die er tot nu toe in ge slaagd is uit de handen van de politie te blijven. De admiraal behoort tot liet gilde van z.g. vertrouwenslieden, die er steeds weer in slagen het ge wonnen vertrouwen te misbruiken en argclOW iivri."i gold af te troggelen. KRO Ned. I 20 2-1 uur. NEDERLAND I 18.45 uur: Fabeltjeskrant 18.55 uur: Journaal KRO 19.05 uur: Wij. heren van Zie •20.00 uur: Journaal •20.21 uur: Mod Squad 21.11 uur: Brandpunt •21.36 uur: Paul Vlaanderen NEDERLAND I NOS 10.45 uur: Schooltelevisie NCRV 17.00 uur: Kijkkast NOS 1J.:5 uur: Fabeltjeskrant 18.55 uur: Journaal 19.05 uur: Den Haag vandaag 19.10 uur: Première IKOR 19.30 uur: 22.26 uur: Het land v. d dwazi documentaire over Zeeland 22.56 uur: Journaal TELEAC 23.01 uur: Meetkunde NEDERLAND II NOS 18.45 uur: Fabeltjeskrant 18.55 uur: Journaal 19.05 uur: Den Haag vandaag NOS 20.00 uur: Journaal 2020 uur: Politieke uitzending VVD 20.30 uur: Staatsloterij 2035 uur: Socutera 20.40 uur: De vuurproef, film 22.40 uur: Studio Sport 19.10 uur: Kunstsignalering AVRO 19.30 uur: Toppop •20.00 uur: Journaal' 20.21 uur: Peyton Place 21.10 uur: Muziek is troef, amusement 22.00 uur: Televizier •22.50 uur: Journaal TELSAC 22.55 uur: En Frangais NEDERLAND II NOS 18.45 uur Fabeltjeskrant 18.55 uur: Journaal NCRV 19.05 uur: Eddy ready go 20.00 uur: Journaal 20.21 uur: Aanslag op Hitier, documentaire 21.50 uur: Memorboek •21.55 uur: Journaal VPRO: 7.54 Deze dag. VARA: 8.00 NieU' 8.11 Actualiteiten. 8.22 (S) Dag v (vervolg). 9.00 VARA-radioweekblad woensdagochtend. gevarieerd pre met om 9.35 Waterstanden: om 9.40 radio; om 1G.15 Koning Klant: om 1( .00 Nieuws, 14.03 Sehoolra tder'50 Koorzang" <j)fering Lichte muziek. 17.00 N :en. 17.15 Muzlekprogrs het Cultu Het instituut van de Kinderrechter is vijftig jaar oud. Reden voor de NCRV om een uitzending te wijden aan moeilijkheden die zich bij de toepas sing van de een halve eeuw oude wet voordoen. Dc vorm van het program ma was ongelukkig gekozen, n.l. als een gesprek van deskundigen die in eigen vaktaal problemen te lijf gingen die voor een lekenpubliek zelfs niet duidelijk werden voorgesteld. In het gesprek werden bovendien veel te veel dingen overhoop gehaald. Wat weet de gemiddelde kijkei van het werk van een Raad voor de Kinderbe scherming. of kent hij zelfs" maar naam en doelstelling van een stichting als Release? Zonder veel voorweten schap was het onmogelijk om de dis cussie te volgen. T.v mag. geloven wij. als regel nooit veel voorweten schap vooronderstellen. Twee dingen bleken ons overigens. Het verheugende feit dat de kinder rechter tegenwoordig niet meer per se achter de ouders en tegenover het kind gaat staan, zoals dat een halve eeuw eeledcn het geval schijnt ge weest Ie zijn. Voorts het betreurens waardige feit dat een kinderrechter soms tot een niet-gocde uitspraak moet komen omdat hij van twee kwa den het minste moest kiezen Gevallen dus. waarin onze maatschappij te kort schiet in het bicden van wei-goede mogelijkheden. Dat is een van de problemen waartoe we veroordeeld ziin mee te moeten leven Hier en Nu sneed ook zo'n probleem aan: de auto. Nu zijn er 27? miljoen, over tien jaar 5 miljoen en in de 21ste eeuw en dat is al over 29 jaar! 7 a 8 miljoen. Gekke cijfers. Over 29 jaar zullen de meeste huizen en straten van vandaag nog wel be staan Die geven nog wel ruimte om die auto's op te bergen. Als ze maar niet aan de trottoirs komen, want we zullen toch moeten kunnen lopen als we niet meer kunnen rijden. „De kleine waarheid" blijft in het goede spoor. Al heeft ook zo'n fijne serie zijn kleine tegenvallers. Voor ons was dat bijvoorbeeld de rol van Will van Seist. Hij deed die bepai verdienstelijk, maar een acteur die vaak op het scherm komt nog uitgebreid als Von Münchhausen heeft al zijn maniertjes te veel bloo gegeven en het wordt zo n wel erg moeilijk gemaakt iets echt geloofwaardigs te komt Daar heeft een Jacques Command? bijvoobreeld. om van Willeke Albu niet te spreken, veel minder moe In de twaalfde aflevering van KRO-serie „Wij, Heren van Zie wordt merkbaar, dat ook in Zie de tijden aan het veranderen zijn: van de knechts van boer Coene bii de hoogovens werken, „bij al socialisten", omdat zijn baas hem vetert voor een fout. Intussen laat de smid zich in strijd met past* Munte ook niet onbetuigd: het pli een fanfare in het dorp op te richtt neemt steeds vastere vormen kan alleen maar de positie versterken en alsof pastoor Mun daar zijn handen al niet vol heeft, moet hij ook nog op ziekenb w u zoek bij Sus van Truyen ervan* dat de smid in zijn revolutions denkbeelden niet alleen staat. KRO Ned. I 19 05 uur. Paul Vlaanderen )efi kunstdieven" wordt de hoofdfigu: erkomc gemengd in de roof van kunstvi werpen uit een z.g. „galery". Dit s diefstallen vindt steeds meer plaats omdat er meestal een hoge verzet ring is afgesloten, zijn het de verzet ringsmaatschappijen, die de groot' klap moeten opvangen. Nietten" Paul Vlaanderen vindt, dat hun v antwoordelijkheid ook zijn grena lOO( kent. De voornaamste tegenspeler Paul Vlaanderen is acteur Teren^.tDFN Alexander, die de rol van Philip C.r ves vervult. Hij was eerder in o» land te zien in de televisieserie „D Forsyte Sage" KRO Ned. I 21.36 uur. na de Kreat i) zuil laid ki vachte ''J touder nen g dkeurir d.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 2