Eisrevue trok ruim 25.000 mensen naar Groenoordhal Met zorg gefokte rashonden voor kritische keurmeesters Hans van Kasteren rapste stayer in bosloop Keukenhof Afscheid burgemeester Geertsema werd ontroerende manifestatie Toen het koper kon gaan uitblazen.. Sjoukje nam tevreden afscheid in looppas Spel van DIO „eminent'' MAANDAG 18 JANUARI 1971 LEIDSE COURANT LEIDEN. Tegen elf uur was het achter de rug. De Wiener Eis revue had zojuist de kraaienmars geblazen en het vele schetterende koper kon gaan uitblazen. Veertien voorstellingen in Leiden. Twaalf dagen lang stond de Groenoordhal bol van klatergoud en schetter muziek. Maar toen de laatste toe schouwer de tochtdeuren achter zich sloot, was er geen overrompe lende stilte. Onmiddellijk begon het opnemen van de ijsvloer en het afbreken van de tribunes. Want hedenavond nog spelen de Leidse tennisverenigingen hun matches weer in de hal, alsof er nooit een ijsrevue gepasseerd was.- Goed half negen kwam uit het tchemerdonker achter de coulissen Sjoukje Dijkstra aanhollen. Haar begeleider rende voor haar uit met e Talies. Ze moest het vliegtuig n: T ankfurt hebben en daarvoor moest volgens een afspraak met de douane - uiterlijk om negen uur op Schiphol sljn. Groenoordhaldirecteur T C. Daey Ou wens draafde een eindje mee tjoukje een goede reis te kunnen i. „Dag Sjoukje, tot ziens. Laat je nog wat van je horen?" Het antwoord, dat. gezien haar brede glimlach, een enthousiast „ja" geweest moet zijn, ging verloren in een golf van gelach, die met openslaan van de deuren uit de zaal spoelde waar juist de „Parijse liftster" schterover uit het knalrode mini-autootje duikelde. Inpakken Niemand van de genietende toe schouwers had er de minste idee van, dit toen al alle kostuums die „af'-gingen tdle verderop in het programma niet ter nodig waren, onmiddellijk in de p&isten verdwenen. De heer Daey £V»ens zei Rudyard Kipling na: „Ships '■&t pass in the night. And never the te'in will mëet". (Schepen, die elkaar t nachts passeren; nooit zullen ze elkaar zien). Als zo'n evenement weer wordt afgebroken, nadat het hier een paar dagen heeft gestaan, dan kan je r moeilijk afscheid van nemen. Je bent er emotioneel bij betrokken en iet is net, of er een stukje van jezelf meegaat. Je ontmoet bij zo'n gelegenheid toveel mensen.... Je maakt kennis. Je Inbraak bij Coster en Zn. LEIDEN Het afgelopen weekeinde er ingebroken in het kledingmagazijn van de firma Coster en Zn. aan de taarlemmerstraat. De inbrekers hebben ach toegang verschaft tot het perceel aan de voorzijde van het pand een van de deuren in te drukken. Uit de ekken zijn verscheidene kostuums, jas ten en suèdejassen gestolen. De juiste chade kon vanmorgen nog niet opge- m worden. Maar men verwacht dat aanzienlijk bedrag vermist wordt. zorgt voor ze, waar dat nodig is. Als weggaan, vraag je je af of je ze r ooit zal terugzien. Eigenlijk is dan wel hel voornaamste, dat ze weten was Groenoordhal staat". Voorlopig hoeft hij zich daar geen zorgen over te maken De Wiener Eis revue heeft in veertien voorstellingen tussen de 25.000 en de 30.000 bezoekers getrokken (Helemaal precies was dat aantal gisteravond nog niet na te gaan). Zi brachten een recette binnen, die vrij wel even groot was als die van de voorstellingen van januari 1970. „Twee maal zo'n succes binnen de twaalf maanden, dat is toch wel wat!" meent de heer Daey Ouwens „D< mensen kwamen uit alle hoeken van he' land. Het vorig jaar kwam veertig pro cent van de (geregistreerde) bezoekers van buiten de stad. Dat zal nu wel geveer hetzelfde geweest zijn. Maar dat betekent dan toch, dat de Groenoordhal een centrumfunctie vervult. En ze moet zodoende ook wel meer bekendheid krijgen". CONTRIBUTIE HOGER Oranjevereniging wil ledenbestand weer opvoeren KATWIJK Op de jaarvergadering van de Oranjevereniging, deelde de voorzitter, de heer J. de Winter mede, dat men kon terugzien óp een gunstig 1970. Bij de feestelijkheden, werd alle medewerking verleend door Gemeente- i politie. Het ledental wat terugglopen hoopt men in 1971 weer op het oude peil terug te brengen. Het is echter nodig, dat de contributie op f 2,50 ge bracht wordt. Aangaande de feesten in 1971. kreeg het bestuur vrij mandaat. Wel werd de suggestie gedaan voortaan geen auto's toe te laten in optochten gezien de verkeerstechnische proble- hieraan verbonden. Bij de be stuursverkiezing werd in de bestaande vacature gekozen de heer Jac. van Klaveren, terwijl de zittende bestuurs leden J. de Winter. P. van Beelen, P. Bekker en J. v.d. Delft werden herko- En ook een van de schaatsmeisjes die aan het begin van de voorstelling het tasje van de „fotograaf" aan haar schaats prikte zal niet licht vergeten, waar de Groenoordhal staat. Want de afgelopen week kreeg ze een dikke, pijnlijke knobbel ondor een van haar voeten. Alleen de ingewijden hebben gezien, dat ze een beetje kreupel schaatste. Maar haar glimlach was on verwoestbaar. Terwijl de honderden toeschouwers nog lachten en applaudis seerden en zich vergaapten aan de zwierige jongemannen en de mooie meisjes in hun roes van klatergoud, tullen, gitjes, kanten en zijde, zajrze in een hoekje van het restaurant een ziek vogeltje gelijk te wachten op het eind van de voorstelling. Alsof dat nooit kwam Goed bezochte clubmatch van „Rijnland" LEIDEN Onder zeer grote belang stelling heeft de Kynologenvereniging „Rijnland" zondag haar clubmatch in de Stadsgehoorzaal gehouden. Onder de eregasten waren de oud- burgemeester van Leiden, jhr. mr. F. H. van Kinschot en twee wethouders Leiden, mevrouw Den Haan-Groen de heer J. Lijten met echtgenoten. Om 11 uur begon de non-stop show, waarbij de met veel zorg gefokte ras honden van Leidse kynologen en hon denliefhebbers uit vaak verre omgeving paradeerden voor een aantal kritische keurmeesters, die iedere keuring via de microfoon een leerzame uitleg gaven van de motieven der kwalificaties en plaatsingen. Mevrouw Jamaloodin-Smits uit Den Haag mocht uit handen van wethouder J. Lijten de prijs voor de beste hond van de clubmatch, een Perzische Wind hond of Saluki, in ontvangst nemen. Een hoogtepunt van de middag vormde ook de uitreiking van de prijs voor de beste hond in de kampioensklasse, een prijs van de gemeente Leiden, door wethouder mevrouw Den Haan-Groen aan de internationaal bekende kennel van mevrouw N. L. Busser-v.d. Kasteele uit Wassenaar. De voornaamste verdere uitslagen wa ren: Beste hond van de clubmatch: 2. Lhasa Apso van mevr. Y. Mewis-De Rijck, Antwerpen. 3. Middenslag poedel van dhr. A. Nell, Leiden. 4. Schotse Terrier van mevr. A. A. J. Smits-v.d. Broek. Leiden. 5. Schapendoes van dhr. J. v.d. Berg, Berkel. 6. Amerikaanse Cocker Spaniel van dhr. A. v.d. Lee, Leidschendam. 7. Siberian Husky van mej. H. v.d. Ham, Noordwijk. 8. Kooi- Een Engelse Cockerspaniel die hoge ogen gooide op de clubmatch i Kampiocnsklasse: Schotse Terrier van mevr. A. A. J. Smits-v.d. Broek, Leiden. (Medaille Leidse Courant). 3. Bostonter- rier van mevr. L. Peereboom-Voller, Den Haag. 4. Sealyhamterrie- van mej. I. Jeltes, Leiderdorp. 5. Leonbergse hond van mevr. M. Molenaar- Van Nimwegen. Noordwijkerhout. 6. Chien de Brie van mevr. B. Grandia-Herme- ling, Haarlem. 7. New Foundlander van mevr. A. Versteeg-Horsman, Leiden. De algehele leiding van deze show was in handen van de heer en mevrouw Smits uit Leiden met als ringstewards de heren C. M. Barning. K. H. Versteeg en jhr. Z H. M. van Asch van Wijck. De kynolo genvereniging ...Rijnland" kan terug zien op een voortreffelijk geslaagde dag. Afscheid Leidse burgemeester LEIDEN Voor het afscheid van burgemeester Van der Willigen (die per 1 maart a.s. zijn functie om gezond heidsredenen neerlegt) is het volgende I programma vastgesteldMaandagmid dag 22 februari om 3 uur bijzondere raadsvergadering, gevolgd door een re- I ceptie; dinsdagavond 23 februaTi: af- I scheid van gemeentepersoneel in Bur gerzaal; woensdag 24 februari: half 4 receptie voor gemeentepersoneel en 8 I uur recpetie voor de burgerij. NOORDWIJK De Noordwykse da mes hadden tegen het Haagse Eminent- Blokkeer geen enkele moeite de zege binnen te halen. De voortsudderende wedstrijd bracht een verdiende 30- overwinning. De Haagse ploeg had wel een goede opbouw, maar aanvallend kwam de ploeg maar zelden goed door. B\j DIO was na twee maanden afwezig heid Janny van der Veen weer present en dat gaf in de DIO-ploeg een grotere rust. De eerste set was met 157 voor DIO- In de tweede set kwam Eminent, dank zij ongeïnteresseerd spel van DIO, met 24 voor te staan. Een time-out bracht verandering, want zonder veel moeite liepen de Noordwijkse dames verder weg van Blokkeer. Met 158 was ook deze set voor DIO. De laatste set was een formaliteit want de Haagse dames geloofden het niet zo erg meer en DIO wilde wel eens forser te werk gaan, vooral spelverdeelster Nel Schipper gaf enige fraaie staaltjes van haar niet geringe kunnen weg. Zij kon zich zelfs permitteren enige tweeslagaanvallen met succes te bekro- Met 15—4 werd het een 3—0-over- winning. Zaterdag moeten de Noord wijkse dames tegen het Culemborgse Shot. Wint DIO deze wedstrijd dan komt zij iets boven de grauwe middenmoot uit. LISSE Nog nooit hadden zoveel deelnemers zich in laten schrijven voor de tra ditionele bosloop van do atletiekvereniging de Spar taan. Bijna 1700 sportievelin- gen veriërend in leeftijd van 5 tot 67 jaar, waren naar de Spekkelaan gekomen om in een zo bevredigend mogelijke tijd de 4 of 8 km te voltooien. Voor velen had er een betere tijd ingezeten, maar het grote aantal deelnemers noodzaakte op de nauwe bospaden in het Keukenhofbas tot een laag tempo. Snelheid kon pas ont wikkeld worden na drie kilo meter toen het sportieve veld uiteenviel ki een langgerekt Lot van kleurige tunieken. Hans van Kasteren ontpopte zich als de rapste stayer en legde de 8 km af in een tijd van 24 min. 40 sec. Piet Waa- Ling uit Noordwijkerhout finishte met 43 seconden ach terstand op de tweede plaat». Hij werd op de voet gevolgd door Herman de Rijk, Martien Zuiderduin en Ed van Trigt. De 4 km gaf een spannende strijd te zien dank zij een sue- oesvolle uitlooppoging op het laatste zanderige gedeelte in het bos, op de eerste plaats. Coen van de Bosch, Erik Schweerd en Aad van Holstein legden beslag op de volgende plaatsen. Snelste dame in de bosloop werd Allie Stekers uirt N oordwij kerhout. GOUDEN EREPENNING GEMEENTE WASSENAAR Het officiële afscheid van mr. W. J. Geert sema als burgemeester van Wassenaar is een ontroerende manifestatie geworden van de bijzonder grote sympathie, die hij en zijn echtgenote zich hebben verworven als burger vader en als burgemeesters vrouw. De officiële toespraken, die gehouden werden bij zijn afscheid van het politiekorps en van de overige gemeente diensten en van de gemeente raad. zullen spoedig vergeten zijn. Maar onvergetelijk zijn al die momenten uit het om vangrijke afscheidsprogramma. waarbij de burgemeester en zijn vrouw oog in oog stonden met representanten van de Wassenaarse burgerij, met de jeugd, met de vertegenwoordi gers van de verenigingen, met de bejaarden. Onvergetelijk is het afscheid, dat de Carnavalsvereniging „De Deylknotsen" mr. Geertse ma bereidde in de laatste mi nuten van zijn burgemeester schap. Klokslag 12 uur 's a- onds blies de trompettist van het carnavalsorkest „The Last Post", terwijl de scheidende burgemeester in het midden pad van de feestzaal in het Jeroenhuis, getooid met zijn carnavalsmuts de carnavals- groet bracht; de rechterhand gebogen langs de linker- Ontroerend was 's avonds te gen 7 uur hèt afscheid van het raadhuis: Mr. Geertsema en zijn gezin werden in twee au to's naar huis gebracht, voor afgegaan door de muziekvere niging Excelsior en vergezeld van een ere-escorte van de politie, van de brandweer en van een groot aantal, fakkel dragers. De laatste dag van het burge meesterschap van de heer Geertsema is een drukke dag geworden, zoals alle dagen in de afgelopen 1000 jaar waren 's Morgens 10 uur was er de buitengewone openbare verga dering van de gemeenteraad met zeer vele genodigden, waarin loco-burgemeester mr. N. W. A. Brink, ir. G. H. C. Theunissen namens de raad en gemeentesecretaris E. F. Zwartelé onder woorden brachten wat mr. Geertsema voor Wassenaar heeft bete kend. Mr. Brink las een raads besluit voor. waarin besloten werd de scheidende burge meester de gouden erepenning van de gemeente toe te ken nen op grond van zijn zeer bijzondere verdiensten voor de gemeente en de burgerij. De gemeenteraad schonk zijn scheidende voorzitter een fraai stel antieke karaffen. Tijdens het samenzijn in de hal na de raadsvergadering wachtte mr. Geertsema nog een tweetal verrrassingen: de heer A. Lod der bood namens de Wasse naarse Middenstands Actie een door Roeland Koning geschil derd portret van mevrouw Geertsema aan en de heer L. G. Oosterling verrastte hem met een boekje met de tekst van de 200e lezing, die de heer Oosterling onlangs hield over Huize De Paauw. 's Middags 2 uur werd er voor het raadhuis een afscheidsde- filé van verenigingen gehou den, waarin zowel de jeugd als een groep bejaarden hun hulde kwamen betuigen aan de burgemeester. Deputaties van tientallen verenigingen kwamen daarna het raadhuis binnen om bijdragen aan te bieden voor een groot gedenk boek van het Wassenaarse verenigingsleven. Receptie Om half vier begon in het stijlvol met bloemen versierde raadhuis de afscheidsreceptie, die drie uren zou duren en waarop vele honderden belang stellenden, afkomstig uit Was senaar, maar ook van daar buiten de heer en mevrouw Geertsema en hun drie zoons de hand kwamen drukken Tijdens deze receptie werd ook het afscheidsgeschenk van de burgerij aangeboden door mr. Tj. Halbertsma. voorzitter van het afscheidscomité. Het geschenk bestond uit twee de len: een tweetal zilveren pau wen en een cheque voor een nader te bepalen doel. Mr. Geertsema bestemde de cheque voor 't burgemeesters fonds, waaruit in bijzondere gevallen mensen of instellin gen geholpen kunnen wor- Tijdens de receptie was er ge legenheid de tientallen ge schenken te bewonderen, die de heer en mevrouw Geertsema in de laatste weken kregen aan geboden. De receptie eindigde met een serenade door de mu ziekvereniging Excelsior en met een plechtig uitgeleide van de burgemeester en zijn Het einde van het officiële af scheidsprogramma betekende echter nog niet het einde van de laatste burgemeestersdag. 's Avonds 8 uur was het bur gemeestersgezin weer present in het clubgebouw van de Sportvereniging Wassenaar, waar de accordeonvereniging DVS voor de Buurtvereniging Kerkehout en omgeving een concert gaf. Na afloop daarvan boden vertegenwoordigers van de Buurtvereniging en van de Sportvereniging en van de Ac cordeonvereniging mr. Geert sema geschenken aan. En daarna begaf de burge meester zich naar het Jeroen huis, waar het Prinsenbal van de Carnavalsvereniging werd gevierd. Ook de minister van Verkeer en Waterstaat, drs. J. A. Bakker en zijn echtgenote kwamen naar het Jeroenhuis en stortten zich in de feest vreugde van hossende en dan sende en zingende carnavals vierders. Mr. Geertsema, die al eerder was geïnstalleerd als Ridder in de Orde van de Deylknot sen, werd door voorzitter C. J. van Leeuwen toegesproken en hartelijk bedankt voor alles wat hij voor de gemeente heeft gedaan. Er waren fraaie afscheidsgeschenken: een di plomatenkoffertje, gevuld met flessendrank, en een televisie toestel, waarvan mr. Geertse ma de bestemming mag bepa len. De scheidende burgemees ter kreeg ook een „wolf in schaapskleren", omdat hij ln het afgelopen jaar eenmaal door een politieke tegenstan der zo was genoemd. Daarna werd minister Bakker verzocht op 't podium te komen. Hij werd eveneens van de ere tekenen van de Deylknotsen voorzien: een fraaie carna valsmuts en een ereteken aan een ketting. De heer Van Leeuwen sprak woorden van hartelijke dank tot de minister voor de beslissingen, die hij enkele dagen geleden genomen had ten aanzien van de verbe tering van de noodsituatie bij de Kerkehout en ook mr. Geertsema bedankte hem daarvoor nog eens, vooral ook omdat die beslissing viel nog voor het einde van zijn burge meesterschap. De minister kreeg vervolgens een betonnen deylknots aangeboden, een on derscheiding, die verleden jaar al aan burgemeester Geertse ma was toegekend. Het carnavalsfeest ging door, ook nadat klokslag midder nacht „The Last Post" was ge blazen en mr. Geertsema zijn ambtsketen om de schouders had gehangen van de waarne mend burgemeester, mr. N. W A. Brink. Zowel de minister als de afgetreden burgemees ter bleven nog geruime tijd de feestvreugde delen.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 3