Kroon gaat akkoord met onteigeningsplan voor Herengracht-Zijlsingel BIOSCOPEN Exposities Theaters Vijf ere-tekenen bij Clos en Leembruggen Verhuizingen Jan van Dvuren DEN OTTER LEIDSE COURANT ZATERDAG 16 JANUARI 1971 LEIDEN Het onteigeningsplan voor het gebied Herengracht-ZyiBingel, dat de gemeenteraad op 2 maart, respectievelijk 9 november van het afgelopen Jaar heeft vastgesteld, is door de Kroon goedgekeurd. Burgemeesl van Leiden hebben hiervan gistermorgen bericht ontvangen. Wethouders De goedkeuring betekent, dat binnenkort een begin zal worden gemaakt met de onteigeningsprocedures voor de percelen in het saneringBgebied, welke nog nle' in handen van de gemeente zijn. Binnen enkele maanden zal de gemeenteraad moeten besluiten, bij de Rechtbank in Den Haag een onteigeningsprocedure aan hangig te maken tegen de eigenaren thans nog 19 met wie dan nog geen schikking is bereikt. Naar het zich laat aanzien, zullen de te onteigenen percelen over ongeveer een jaar in gebruik genomen kunnen worden. ;U)EN Afrekenen met het verleden betekent voor de gemeente Leiden onder meer een frisse wind laten waaien door otlenwljken. Doorbraak naar het nieuwe houdt daarom in vele gevallen ln afbraak van het oude. Een niet weg te denken j lakei in dit schoon-sehlp-maken zijn de grijpgrage armen van bulldozers en de pneumatische boron. Wat hiyt't Is slechts de herinnering. Rechter geeft 30.- boete Jongeman ging meisje te lijf iet ploertendoder N HAAG/KATWIJK De Haagse I jfie-rechter heeft een IS-jarige ex- Mant van een strandtent te Katwijk roordeeld tot dertig gulden boete. Van zomer was deze jongeman met een lelpoot en een ploertendoder een 18- ritje hulp in de huishouding te lijf ge- meisje was met familie en vrienden het balspelen bij een strandtent van moeder van verdachte. Dat veroor- akte blijkbaar nogal hinder en toen meisje na een waarschuwing niet igging, bleek haar zoon bereid strljd- iardlg op te treden. Voor de rechtbank rklaarde verdachte slechts een duw te bben gegeven. De rechter vond het echter geen manier van optreden veroordeelde verdachte daarom tot golden boete. Huisvuil-ophaaldienst gtfDAti 18 JANUARI Bttal 1: Herensingel (van Medusa- «f tot Lage Rijndijk), Hambroek- Wfl, Kooilaan (geheel), Celebesstraat, cimastraat, Siebóldstraat, Floresz- aat, Bloemstraat, Formosastraat, Bor- jstraat, Driftstraat, Lombokstraat, vastraat, Medusastraat, Parkstraat, oipark, Atjehstraat (van Kooilaan tot matrastraat), Ambonstraat, Madoera- luurt 3: Lage Rijndijk, Voorstraat, matrastraat, Atjehstraat (van Su- trastraat tot Soembastraat), Soemba- aat, Balistraat, Timorstraat, Ring de, Bonairestraat, Arubastraat, Suri- mestraat, Antillenstraat, Curagaostr., Maartenstraat, Sint Eustatiusstraat, bastraat, Bankastraat, Billitonstraat, oihof. IANON „Brief aan het Kremlin" 18 jaar Dagelijks en zondag 2.30 - 6.45 en 9.15 uur ■MERA „Performance" 18 jaar Dagelijks 230 - 7 - 9.15 uur; zon dag 2.30 - 4.45 - 7 en 9.15 uur Nachtvoorstelling (vr/za 23.30 uur) „Petulia" 18 jaar l'DIO „De Rode Cirkel" 18 jaar X „Het pornoschip" Dagelijks 2.30 - 7 - 9.15 uur; zon dag 2.30 - 4.30 - 7 en 9.15 uur. Nachtvoorstelling (vr/za 23.30 uur) „Les Riches" 18 Jaar X'OR „Johnny Hamlet, de wreker" 18 jaar Dagelijks 2.30 - 7 - 9.15 uur; zon- dagelijks 2.30 - 4.45 - 7 en 9.45 uur. 0 „In de greep van de angst" 18 jaar Dagelijks 2.30 - 7 - 9.15 uur; zon dag 2.30 - 4.45 - 7 en '9.45 uur. ed. museum de Lakenhal (tel 44044) afiek van Edvard Munch t/m 31-1 - gelschouw t/m 7-2. der Vlist (tel. 22806) Schil- aquarellen van Adrie van hagen t/m 30-1. ilerie 't Hoekje bij de pomp, Tekenin- n Jan de Kok tot en met 30-1. Idse Schouwburg (tel. 23444) 19 en 1 20.15 uur „De opgaande zon" van iTnan Heijermans door de stichting Nederlands Toneel. Spel over de ddenstand in 4 bedrijven geschreven in Berlijn. 'dsgehoorzaal (tel. 31704) 17-1 10.00 Honden tentoonstelling, 20-1 Pauze dconcert door Gert Oost. 21-1 20.15 Residentie orkest o.l.v. Hiroyuki aki, solist Narcisso Yepes, gitaar. Hayden Rodrigo en Tsjai- vsky. Duo Dek - Spoor leuh in briclpe-competil ie wn „De Sleutels" LEIDEN Van de week heeft de Leidse bridgeclub De Sleutels de onderlinge competitie voortgezet. De standen 1 t/m 3 in A en B na 12 ronden en in C en D na 14 ronden zyn als volgt: Groep A: 1. Dek-Spoor 767; 2. v. d. Burg-Zwetsloot 759; 3. Janson-Lodder 754. Groep B: 1. mevr. Rompes-Vree- burg 861; 2. v. d. Lugt-Bergman-Meyl 777: 3. Duiser-Wales 76S. Groep C: 1. v. d. Berg-Schiereck 1115; 2 echtpaar Stevens 1103; 3. Oudshoorn-Lelleveld 1072. Groep D: 1. Bloem-Schölvinck 1128; 2. Scholten-Donk 1127; 3. Ber nard-Seller 1082. f. ZOETERWOUDE H.R. In de Meer- burgkerk wordt hedenavond door de Jongeren Contactgroep weer een jeugd dienst verzorgd met medewerking van het bekende combo. De dienst, die 19.00 uur begint, heeft als thema; „In Hol land staat een huis" en wordt geleid door. kapelaan W. Vet. Vanmiddag return in 5 Meihal De Algemene liet bij VES punt achter VOORBURG/LEIDEN De Algemene heeft gisterenavond In de fraaie sport- j hal de Vlfegermolen een punt moeten afstaan. Tegen VES kwanten de blanw- witten niet verder dan 77. hetgeen i geheel de juiste verhouding weergaf. De thuisclub had slechts een keer een I voorsprong (10). maar binnen de korst mogelijke tijd was de achterstand van twee punten weggewerkt. Toch was i de Haagse ploeg te kloppen geweest wanneer de eerste defensie van de Lei- denaren na de rust niet ver was terug- j gezakt. Aanvallend kwam dit kwartet j wel tot een voldoende, maar verdedigend zaten de zaken minder goed in elkaar I Vanmiddag gaan beide ploegen het bin- non 24 uur nog eens over doen In de Vijf Meihal, wanneer de returnwedstrijd op liet programma staat. De wedstrijd begint om 4 uur, waarna Ons F.Iland- I KNS op het programma staat. Mr. Geertsema neemt vandaag afscheid als burgemeester van Wassenaar WASSENAAR Vandaag is het de laatste dag van het burgermeesterschap van mr. W. J. Geertsema in Wassenaar. Er wacht de scheidende burgemeester en zijn echtgenote en kinderen een bij zonder drukke dag. Gistermiddag is de reeks afscheidsbijeenkomsten al begon nen niet een laatste bezoek aan het po litiebureau en met een afseheidssanien- konist voor het gemeentepersoneel in de raadzaal. Vanmorgen was er een buitengewone openbare vergadering van de gemeente raad, die door een groot aantal geno digden werd bijgewoond. Om 2 uur van middag is er voor het raadhuis een af- scheidsdefilé van het verenigingsleven, terwijl deputaties van verenigingen bij dragen zullen komen aanbieden voor een herinneringsalbum. Om half vier begint in het raadhuis een afscheidsreceptie voor de burgery, die tot half zeven zal duren. Na deze receptie, tijdens welke het afscheids geschenk van de burgerij zal worden aangeboden, zullen de burgemeester en j zijn gezin op plechtige wijze uitgeleide j worden gedaan. Vergezeld door de mu- ziekvereniglng Excelsior, 'n ere-escorte van de Wassenaarse politie en fakkel- I dragers zullen de burgemeester en zijn echtgenote en kinderen worden wegge bracht naar huls. Maar daarmee is rj WtÊ als burgemeester 's Avonds zal hij aan Kerkehout, \va eniging DVS op 'n avond van de Buurt vereniging zal optreden. Omstreeks half elf gaat de burgemeester nog i Jeroenhuis, waar de Carnavalsvereni ging ,,De Deylknotsen" het „Prinsen bal" houdt. Mr. Geertserqa werd verle den jaar benoemd tot Ridder in Orde van de Deylknotsen, en is bovendien erelid van de vereniging. Het prinsenbal zal geheel in het teken staart 1 afscheid van de heer Geertsema als burgemeester. Drie gewonden door mislukte inhaalmanoevre ZOETERWOUDE Een chauffeur uit Zoeterwoude is gistermorgen om 9 uur bij een inhaalmanoeuvre frontaal tegen een volkswagen opgebotst. Hierbij I werden de inzittenden van beide auto's j ernstig gewond. Het ongeluk gebeurde op dr. Kortmannstraat, waar de volks- i wagen, waarin twee dames zaten, uit tegenovergestelde richting kwam. Nadat dr. Kortmann ter plaatste eerste hulp verleend had, werden de dames en de chauffeur per EHD naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden vervoerd. De aard van de verwondingen was nog niet be- LEIDEN In de directiekamer van de Sa jet fabrieken Clos en Leembruggen werd gistermiddag aan vijf werknemers van deze firma het ordeteken van Oran- je-Nassau uitgereikt door burgemeester Van der Willigen. Alle werknemers her dachten bet afgelopen jaar hun jubi- Van de vijf werknemers kregen drie het ordeteken in brons: de heer P. Koore man, zijn functie bij het bedrijf was ga renstomer; de heer P. Hartevelt die als verver bij de firma in dienst was en de beer B. A Driesman. twljner. Het ordeteken in zilver kregen de heren P C. Lotte, chef van de bedrijfsadmini stratie en inkoper voor de ververij, en J. Taffijn die tot vlak voor zijn pensio nering werkzaam was als inkoper. Deze vijf werknemers stonden bekend als prettige collega's en goede krachten voor het bedrijf. De heer Taffy'n heeft zich bovendien ook ingespannen voor het verenigingsleven binnen de fabriek. Geertsema's taak >g niet afgelopen, n bezoek brengen de Accordeonver- ondersclieiding op de Koninklijke onderscheiding voor boomkweker K. Verwaal Afscheidsreceptie commissaris van politie WASSENAAR - De Wassenaarse com missie van politie, de heer W. H. van Ballegoijen de Jong, die, zoals bekend is benoemd tot hoofdcommissaris op de Nederlandse Antillen, zal dinsdag af scheid nemen van het Wassenaarse poli tiekorps. Na een korpsbljeenkomst in het politiebureau zal er van half 5 tol 6 uur een afscheidsreceptie worden ge houden in het Raadhuis „De Paauw". ZOETERWOUDE Gedeputeerde Eysink zorgde gistermiddag In Zoeterwoude voor een novum door eigenhandig een provinciaal plan aan te plakken op het mededelingenbord van de gemeente Zoeterwoude. Door de aktie van de heer Eysink kan de raad van Zoeterwoude maandag een door de gemeente ontworpen bestemmingsplan niet vaststellen. De gedeputeerde hoopt dat door zjjn aktie rijksweg II In een eerder stadium dan gepland gerealiseerd kan worden. HAZERSWOUDE De llazerswoudse boomkweker L. Verwaal is gisteren on- I dersehelden met de medaille in brons, I verbonden aan de orde van Oranje-Nas- j sau. H(j herdacht namelyk liet feit, yeer^ tig jaar geleden in dienst te zijn getre- den bij de Koninklijke Kwekerijen K. Wezelenburg en Zn. aan de Voorweg. Burgemeester J. ten Heuvelhof speldde de jubilaris de medaille op, in het bijzijn van directie van genoemde kwekerijen, familieleden en echtgenote en kinderen, In bet Nederl. Hervormd Verenigings- gebouw. Burgemeester Ten Heuvelhof sprak j Anloniusclubhuis. (lel. 31626) 16-1 10 uur „Een engel van niks" (kinder- n) 17-1 20.00 uur Beat- en Ballroom- isen. rvormde Kerk, Leiderdorp (lel. '34324) Concert bij kaarslicht 3r het Collegium Musicum Roteroda- i. dirigent Alex van Amerongen ecimbel, Raymond Delnooye fluit, Frisen hobo. Momoo Kishibe viool Michel Roche cello. Werken van 'uppi, Hellendaal, Deboismortier. ndel e.a. oenoordhal, (tel. 20045) t/m 17-1 Wie- Eisrevue mcl Sjoukje Dijkstra. V erkeersi ngrepen langs nieuwe weg LEIDEN Voor het vaststellen van verkeersmaatregelen zal een nieuwe pro- eedure gevolgd worden. Burgemeester en wethouders van Leiden hebben be sloten dat voorgenomen verkeersmaat regelen 14 dugen in het stadhuis voor liet. publiek ter inzage worden gelegd. Hiervan zal kennis worden gegeven ln Z(jn de 14 dagen verstreken, dan gaan de maatregelen en de eventuele reakties daarop naar de verkeerscommissie, die belanghebbenden zal horen, alvorens ad vies uit te brengen aan b. en" w. Tenslotte nemen b. en w. dan hun be sluit. De nieuwe regeling is een gevolg van het aannemen van amendementen van de heren Drlessen en Van Aken bij de behandeling van het verkeersdele- gatiebeBlult in de raad. De heer H. L. L. Frank geboren te "s-Gravenhage en thans wonende te Lei den, is gepromoveerd tot doctor in de faculteit der geneeskunde op proefschrift getiteld „De invloed van glycerol op de excitatie-contractie koppeling in het ge ïsoleerde geperfundeerde rattehart". De promotor de jure: prof. dr. A. A. H. Kassenaar. De promotor de facto: dr. H. C. Hemkar. Bij het tot stand komen van dit proefschrift werd financiële steun verleend door de Nederlandse Hartstichting. LEIDEN Aan de Leiden is de heer R. vcerd tot doctor in het proefschrift „An fluence of antimusca thesis, storage and choline by cortical brain". Promotor w Rijksuniversiteit te L. Polak gepromo- de geneeskunde op analysis of the in- inic agents on syn- release of acetyl- slices from rat is prof. dr. E. M. PAROCHIE H. ANTONU S Dinsdag 19 januari om 20.00 uur ver gadering van het parochieel llturgle- comité in de pastorie. PAROCHIE HERENSINGEL De jongerengroep „The Lord's Folks" verzorgt zaterdag 16 januari om 19.00 uur een eucharistieviering in de kerk aan de Herensingel. De tekstgroep heeft als thema ge kozen: „Wat heeft de bybel ons te ver tellen?" De celebrant is pater C. Mat- thee. Jongens en meisjes boven 15 jaar die interesse hebben voor teksten, zang en zelf ook wat willen doen, zyn van harte welkom. Kom eens praten na de mis. H. ter Wee 25 jaar directeur van L.O.I. LEIDEN De heer H. ter Wee, direc teur van de L.O.I. herdacht gisteren het feit dat hij 25 jaar bij deze instelling in dienst was. De heer Ter Wee heeft het beheer over de afdeling medische en pharmaceuti8che opleidingen. Ook richt te de belangalngstelling van de heer Ter Wee zich op de talenschool van de L.O.I. Beide instituten bereikten onder zijn leidingen een grote bloei. Uitvoering „Sjoukje" inars LEIDEN Voor het begin van de laat ste voorstelling van de Weense IJsrevue zal de door de heer A. Westgeest gecom poneerde Sjopkje Dykstra mars, dooi het jeugdkorps „De Burcht" uitgevoerd' worden. De partituur van de mars werd Sjoukje aangeboden by haai* aankomst in Leiden. De uitvoering wordt haar aangeboden als afscheid geschenk. De directeur van de N.V. Oosthoek. Ir. P. Kolk. overhandigt de jubilaris enkele geschenken. ZOETERWOUDE Ter gelegenheid van het feit, dat liet gisteren precies een kwart eeuw geleden is, dat de heer L. Vogelenzang uit Zoeterwoude zijn eerste schreden zette in het hedryf van N.V. Oosthoek en Zoon in Zoeterwoude, werd de jubilaris in het kantoor van de directie met zijn familie gistermor gen hartelijk gehuldigd. De directeur van het bedryf ir. P. Kolk bracht in zijn toespraak tot de jubilaris zijn liefde voor de machines ter sprake: de jubilaris is onderhoudsmonteur. Hij wees erop. dat de heer Vogelenzang ook de uitbreiding van het machinepark uitstekend heeft kunnen bijhouden. Ook Namens de Vereniging van Handelaren in Bouwmaterialen in Nederl. (HIBIN) bood ir. Kolk de plaquette van deze or ganisatie aan met de daarbij behorende oorkonde. Namens de directie overhan digde spreker een geschenk onder cou vert plus een fraaie bloemenbak voor mevrouw Vogelenzang. De heer J. J. Piket sprak namens het personeel" en getuigde van de collegiale omgang niet de jubilaris. Ook de "Keer l'iket bood een geschenk onder couvert plus bloemen aan. waarderende woorden ten aanzien van de veertig jaren trouwe dienst van de heer Verwaal, voordat hij hem do on derscheiding opspelde. De heer Chr. We zelenburg prees de aktlviteiten van de heer Verwaal ten opzichte van de op leiding van de boomkwekersleerlingen. Hij bood de jubilaris een enveloppe met inhoud aan en zyn echtgenote zette hy ln de bloemetjes. Namens de sierteelt- centrale kreeg de jubilaris eveneens een medaille opgespeld, terwijl de heer L. Galis namens het personeel een rook- standaard aanbood en de echtgenote van de heer Verwaal een boeket bloemen. S.J.Z. op bezoek bij Warmunda ZOETERWOUDE Mogelijk neemt SJZ zondag de competitiedraad weer op met een uitwedstrijd tegen Warmun- da. In "Warmond komt de volgende ploeg binnen de lyneu: doel Jan Feng- ler; achter: Theo Schuur, Jan v. d. Geest, Guus v. d. Geest, Leo v. d. Ham; midden: Jan Koek en Theo van Klink; voor: Peter Beereboom, Loek Helder, Henk v. d. Zwan, Jacques van Slinger land. Reserves: Albert Bosman, Jan van Teyiingen en Peter Blom. Scheidsrech ter C. Zappey, aanvang 14.30 uur. [eugdhaven Leiden klaverjast weer LEIDEN De stichting clubhulzen „De jeugdhaven Leiden" organiseert vrijdag 15 januari a.s. een klaverjas- avond in het clubhuis „Het Mierennest" Morsweg 59. In het vervolg zal d'it iedere vrijdag om de veertien dagen plaats hebben. De aanvang is telke-ns 's avonds 8 uur. Er zijn mooie prijzen te winnen. Iedereen is er van harte wel kom. Het inschrijfgeld bedraagt 1,50 per persoon. Oud-wethouder slaat eerste paal LEIDEN Us en weder dienende, zal i de oud-wethouder van Openbare Wer ken. de heer C. J Piena, op donderdag 21 januari om elf uur 's morgens de I eerste paal de grond in drijven voor de bouw van een garagebedrijf van Auto i i Bierman N.V. aan tie Oegstgeesterweg J I Auto Bierman N V. Is een reeds lang in Leiden gevestigd garagebedi-yf met een dochteronderneming: Auto Fore- holte N.V. te Katwyk en Voorhout. De j j architect van dit nieuwe gebouw is Herms van den Berg. De nieuwe Simca en Chryslervestiging zal nog voor au- 1 j gustus 1971 geopend worden. De Simca- i showroom op de Stationsweg blijft. I Verkiezing wielrenner van het jaar LEIDEN De wielervereniging Swift Combinatie" heeft ongeveer 100 wieler verenigingen aangeschreven om deel 1p nemen aan de verkiezing van de wiel renner van het Jaar 197(1. De verenigingen is een lijst inét namen van professionals, amateurs,, nieuwe lingen en aspiranten overhandigd die voor deze verkiezing in aanmerking kunnen komen. Per categorie moeten vijf namen worden opgegeven van ren ners die volgens de mening van de aan geschreven vereniging afgelopen sei zoen het rneest succesvol waren. De winnaars zullen op een speciale wieier- avond worden gehuldigd. SIA Augustinus viert 2e lustrum LEIDEN Gisteravond lind in socië teit ..Eigen Huis'' run de studentenver eniging 'Augustinus' ter gelegenheid van het 2e lustrum van 't S.I.A. een groot, goed bezocht, feest plaat m.m.c. Sandy Coast en de Baker Street Jazz Band. Het S.I.A. in de artistieke groepering binnen Augustinus; het werd eind 1960 opgericht. De activiteiten bestonden aanvankeiyk uit: klassieke dans, toneel, klassieke muziek en bridge. In de loop van de afgelopen tien jaar zyn daar vele dingen by gekomen, zoal» vrye expressie, oude en moderne jaza, tekenen, schilderen, beatballet, etc. Dat met een aantal dingen een behoor lijk niveau bereikt werd, blijkt wel uit een aantal t.v.-optredens, o.a. voor d# KRO en de AVRO. De laatste tijd organiseert 't SIA ook elke vrijdagavond een Jazz-avond, lang zamerhand bekend als jazz-club „Hot House", in „Eigen Huis". Dit 2e lustrum wordt verder gevierd met de soft-rock musical ..Hie", die .in jan. in de Scohuwburg in première gaat. in binnen- en buitenland. Onder garantie M1DDELSTEURACHT 36 LEIDEN Telefoon 2546» 24U6U Verwarmde bergplaats voor inboedels 5 rijlessen voor 57.50 Losse lessen f 12, met Fiat 850 Vanior Autoryschool Dunantstr. 73 - Zoetermeer Telefoon 01790 - 8100 Theorieavonden met dia's en films. NOORDWIJK Willibrord Mavoschool Gevraagd een LERAAR biologie (bevoegd) voor 9 lesuren, voor zo spoedig mogeiyk. Brieven aan het bestuur p/a Van Panhuisstraat 52, Noor dw ijk. Notaris M. P. KAPTEIN te Leiden zal op vrijdagen 29 jan. en 5 febr. 1971 te 19 uur in het Notarishuis, Hogewoerd 144 te Leiden, publiek verkopen: café-pand Lange Dief steeg 19 te Lei den, groot 61 e.a. Verhuurd voor f 2.600,p. j. Lasten 113,50 p.j. Betaling kooppenningen ul- teriyk 8 maart 1971. Be zichtiging 26 en 29 jan. en 2 en 4 febr. van 14 tot 16 u. Nadere inl. by genoemde notaris, Rapenburg hoek Scheepmakersteeg 2, Lelden Tel. 20614.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 5