postspaarbank Nu rente tot WS» oyB lm Willem de Vletterbeker voor Randstadtoneel Actie voor behoud vogels in Biesbosch Twee prijzen voor marine TELEVISIE VANAVOND RADIO MORGEN ssre s-t&ss: ss; PAGINA 2 LEIDSE COURANT DINSDAG 5 JANUARI 1971 Verdeeldheid onthult ook andere feiten |N onze eerste reactie op de bisschopsbenoeming van dr. Simonis was de kern: een advies tot bezinning. Door hun snel en krachtig reageren hebben kerkelijke instanties (dekens, pastorale raden, topbestuurders van het bisdom) in brede kring soortgelijke of tegengestelde reacties uitgelokt. Onder deze acties en reacties zijn er. die de indruk van echte bewogenheid maken; andere doen ons vrezen dat ze niet veel anders zijn dan discussievruchten, zoals die tegenwoordig op politiek of maatschappelijk terrein aan de orde van de dag zijn. Mogelijk zijn we op weg naar een samenleving waarbij elke actie tot scherpe discussies aanleiding moet geven. Of de samenleving daarbij dan baat zal vinden, is een vraag voor de toekomst; overzien we momenteel de stand van zaken, dan kunnen wij weinig anders doen dan blijven aandringen op eerlijke bezinning, dus op bezinning zonder vooringenomenheid, persoonlijk prestige en zonder het dooreenmengen van grieven tegen een procedure en teleurstelling over een resultaat. Vorige week hebben we geschreven: „Zou men dr. Simonis niet het voordeel van de twijfel moeten gunnen?" Dat doet men niet wanneer men hem bij voorbaat veroordeelt wegens gebrek aan begrip, onwil om te luisteren, als fel verdediger van bepaalde standpunten in een tiid toen hij zich in een positie bevond waarin hij de door iedereen zo geprezen pluriformiteit te kort zou hebben gedaan, zo hij zich als woordvoerder van een bepaalde richting niet scherp zou hebben opgesteld. Zelfs bij onze zo soperactuele politieke duidelijkheid wordt begrepen dat eenzelfde man als eerste woordvoerder van een partij in staat is om (zonder principes te verloochenen) met anderen een beleid te voeren, wanneer hij tot directe regeringsverantwoordelijkheid geroepen wordt DES te meer reden is er tot bezinning, omdat de verdeeldheid, die vandaag aan de dag een onmiskenbaar feit is (dr. Simonis is èn als priester èn als wetenschapsman wel zo reëel, dat hij de betekenis van die verdeeldheid uiterst zorgvuldig zal wegen) ook andere feiten onthult: namelijk dat er een kloof is tussen de visie van een groot deel van de clerus en vele van hun naaste medewerkers in bestuursorganen en een niet te verwaarlozen deel van het kerkvolk. Waarom hebben functionarissen van het bisdom, die nu in bijna dramatische bewoordingen waarschuwen tegen een mogelijke ramp in dit diocees, zich zelden of nooit even krachtig uitgelaten over de andere crisis, die al een aantal jaren als een chronische kwaal christenen van hun Kerk vervreemdt? Al geruime tijd hebben we in onze krant met variaties de volgende vraag herhaald: wordt er bij de ontwikkeling van onze kerkelijke samenleving niet te veel gelet op de uiterste groepen met het etiketje van conservatief of progressief en te weinig op de grotere massa, die stuurloos aan het worden is? Misschien kunnen we het omwille van de duidelijkheid in de volgende wat te grove formulering vatten: hebben discussies over bestuurskwesties, maatschappelijke positie van de clerus, theologie en kerkelijke democratie niet tot gevolg gekregen, dat veel katholieken zich aan hun lot overgelaten voelden, omdat bijna niemand hen meer wist te cor fronteren met de kern van het evangelie en van het geloven zelf? Wat ons in de benoeming van dr. Simonis hoop gaf de gevolgde procedure staat ook ons tegen was juist de mogelijkheid, dat aan dit probleem meer aandacht besteed zou gaan worden, omdat de kandidaat, die Rome (ongetwijfeld niet volgens zijn eigen wens) de voorkeur heeft gegeven. t hele optreden hier z vol DIT feit moet men niet wegredeneren met kreten als „alleen de uitstervende conservatieven denken zo". Dit feit ook doet ons huiverig staan tegenover denkbeelden om dr. Simonis moreel te dwingen zich neer te leggen bij een eventuele opiniepeiling. Men zal dan eerst meer zekerheid, maar dan echte zekerheid moeten hebben omtrent de vraag wat de katholiek van zijn priester, zijn bisschop verwacht. En met alle eerbied voor de personen die destijds de enquête over mgr. Jansens opvolger hebben gemaakt, die enquête en vooral dc wijze waarop ze gehouden is, waren niet voldoende om meer dan een globale indruk te krijgen. Een niet gering deel van de zeer vele brieven, die lezers dezer dagen naar onze redactie sturen, versterkt ons in deze mening. Daarom ook onderschrijven we als één van de vertolkers van de publieke opinie de conclusies, die tot afwijzing van mgr. Simonis leiden, op enkele essentiële onderdelen niet. Het zal van de benoemde bisschop enorm veel wijsheid vragen te beslissen wat in de tegen hem ingebrachte bezwaren vanuit het geloof essentieel is en wat niet. Hij heeft recht op de sfeer van bezinning, die voor het nemen van zo'n beslissing noodzakelijk is. En zelfs in de politiek van heden zijn bezinning en druk niet identiek. Post wordt een luxe /^EKSCHEREND hebben we een paar jaag geleden de tijd voorspelt waarin iedereen zijn brieven en drukwerk zelf bezorgt, maar om de PTT welvaartsvast te maken, wel zo vriendelijk blijft om er een postzegel op te plakken. Wie gisteren een sombere directeur- generaal Reinoud over nieuwe drastische verhogingen van het posttarief heeft horen spreken, zou ernstig gaan over denken of hij straks maar niet wat minder in de PTT-bussen moet gaan stoppen. Minister Witteveen of zijn op volger kunnen ook nog op de gedachte komen om de postzegels onder bet weeldetarief van de BTW te brengen. Teréchè merkt de heer Reinboud op. dat loonsverhogingen zwaar op de PTT drukken, omdat het postbedrijf zeer arbeidsintensief is. Maar arbeidsintensief zijn ook andere bedrijven en bedrijfs sectoren waar men niet de snelle reme dies heeft waarnaar de directeur- generaal van de PTT kan grijpen. Wordt het dan toch geen tijd voor de post om over moer samenwerking met het ..particulier initiatief" te gaan denken? GEERTRUIDENBERG-DEN HAAG Minister W. den Toom van Defensie zal vandaag beslissen over het verzoek van onder meer de stichting Vogel Olie slachtoffers om minstens duizend mili tairen van de genie, voorzien van klei ne boten en vlammenwerpers, in te schakelen bij de ollebestrijdlng op de Amer en in de Biesbosch. Aan staatssecretaris Van der Poel van C.R.M. is verzocht om er bij minis ter Den Toom op aan te dringen het verzoek in te willigen. De Nederlandse Vereniging tot Be scherming van Vogels heeft naar aan leiding van de olieramp in de Biesbosch aan drie ministers een telegram ge stuurd. De minister van Waterstaat wordt dringend verzocht met spoed alle maatregelen te nemen, die nodig zijn om de gevolgen van de olieramp tot een minimum te beperken. De minister van Landbouw en Visserij wordt gevraagd om in verband met de ernstige veront reiniging van de Amer en (nog maar) een stuk van de Biesbos en de kans op aanhoudend vorst de jacht op de gan zen en ander waterwild in Zuidwest Nederland tijdelijk te laten staken. Reeds honderden vogels stierven door de olie. Elisabeth Andersen en Henk san Ulsen beste acteurs (Van onze kunstredactie) DEN HAAG Door de lezers van h« Theater Jaarboek '69-'70 is tot actrice van het jaar gekozen Elisabeth Ander sen voor haar rol in Alles voor de tuin. Acteur van het jaar werd Henk van Ulsen, die schitterde In De Spaanse Brabander. Alles voor de tuin van Edward Albee kreeg de titel van het stuk van het jaar. Elly van Stekelenburg speelde volgens deze jaarlijkse enquête de beste vrou welijke bijrol in Caesar en Cleopatra. De beste mannelijke bijrol werd als kwalificatie toegemeten aan Guido de Moor in Een vlo in het oor. Het beste décor werd gemaakt door Wim Vesseur voor De Spaanse Brabander en de beste foto voor het Ned. Theater Jaarboek kwam van Wouter van Heusden. In het jongst verschenen Theater Jaarboek worden de lezers in de gele genheid gesteld ook hun visie te gevi op de beste oplossing voor de bespeling van de Stadsschouwburg in Amsterdam. De inzendingen moeten uiterlijk 1 april a.s. binnen zijn. De Drentse schilder M. Délanjo zal var 9 tot en met 29 januari zijn schilde rijen, tekeningen en aquarellen expo seren in de Kunstzaal Polder, Kleine Kazernestraat 5 te Den Haag. Dr. H. A. Voskuil zal de expositie openen. -B V fj '"tv"- KrT flj Bfep - 1A Op de NOS-nieuwjaarsreceptie een gezamenlijke toast van programmaleider C. Werf en Herman Kuyphof. Enkelaar, Haagse redacteur H. v. d. Dimitri Frenkel Frank. Dit stuk werd gespannen gespeeld op een beperkt to neeloppervlak met duidelijk gevoel voor ruimtelijkheid. Er was een rijke scha Haagse personeelsverenigingen, alsmede de regieprijs, met name voor Bert Dijk stra. Hoewel de jury niet de hoogste waardering had voor de keuze van dit (Van onze kunstredactie) DEN HAAG In het SCHAK-ge- kering van spelerscontrasten en de per soonlijke prestaties waren opmerkelijk. De jurv gewaagde voorts van een be weeglijke mise-en-scène, maar tekende voorts aan, dat ook een niet helemaal geslaagde gooi werd gedaan naar een stuk muntte de voorstelling zelf uit door het duidelijk geven van gestalte aan onderliggende conflicten, waarbij inr tonatie, dictie en voordracht opmerke lijk goed waren. Regisseur Dijkstra was erin geslaagd een voorstelling te leiden trefpunt voor de Haagse amateuristi sche kunstbeoefening, dat overigens nog officieel geopend moet worden, zijn gis teravond de prijzen uitgereikt van de HCA-toneelwedstrijd. Wethouder van kunstzaken drs. H. J. Wilzen kon op eigentijds engagement in de sfeer van de generatieverschillen. Toch is hier sprake van een bijzondere prestatie. De decorprijs kende de jury toe aan de toneelgroep ODIA met de voorstel ling Alles voor de tuin van Albee. Voor met een zeer homogeen team met opti maal gebruik van de speelruimte en in een hoog tempo, een en ander met veel oog voor het detail. Deze slotavond van de HCA-toneel wedstrijd werd opgeluisterd door de gezag van de jury de belangrijkste prijs, de Willem de Vletterbeker, uitrei ken aan de toneelgroep Randstad voor de voorstelling van Wie is vang voor Virginia Woolf van Edward Albee on der regie van Jan Veelo. In haar motivering stelde de jury, dat Randstad heeft bewezen modern toneel van hoge literaire waarde aan te kun nen, in een mengeling van komedie en drama, ondanks de vele verborgen val kuilen. speciaal ook voor de niet-profes- siónele speler. Onder goede leiding werd dit een ware en letterlijke bele- jury het gebruik van het decor essen tieel door de wisseling van scene. Hier was ook bijzondere aandacht besteed aan de kleuren, die zeer functioneel waren toegepast. De suggestie van het gras veld, de tuin en de ramen, waarbinnen ook de uitgekiende kostumering voort reffelijk paste, oogstte bij de jury zeer De personeelsvereniging van het Mi nisterie van Marine verwierf een dub bele prijs voor het stuk De gevaarlijke bocht van Priestley, nl. de beker be schikbaar gesteld door het contact tot groot plezier van het publiek enige opmerkelijke dingen liet zien. VARA's Achter het Nieuws brandde gisteren wierook voor Angela Davis, dc 26-jarige ex-docente aan de universiteit van Californië. Zij wordt verdacht be- Over het geheel van de wedstrjd i genomen was de jury verheugd over het gedurfde repertoire, de toewijding NOS-voorzitter welük incident dat vorig jaar augustus plaatsgreep: tödens een proces tegen drie leden van de Zwarte-Panlerbewe- publiek. Hiermee steekt Den Haag gun stig af vergelekèn bij andere delen van het land. Wat hier volgens de jury nog wel ontbreekt is het experiment met acht hogere kijkgelden noodzakelijk vryden. Er vielen vier doden. Vier doden is ook in Amerika voldoen de om een proces op gang te zetten, hoe het totale theater, al blijkt het moeilijk het publiek hiervoor warm te krijgen, j Het HCA-bestuur, dat de wedstrijd organiseerde, was afgestapt van het vreemd Achter het Nieuws dit ook mag vinden. Angela is indirect waarschijn lijk voor meer mensenlevens verant woordelijk, getuige haar toespraken die jury uit Rotterdam bereid gevonden aan de objectiviteit van de beoordeling bij te dragen. Dit heeft gunstig gewerkt op het peil van de wedstrijd, omdat men zich nu met meer vertrouwen in de strijd heeft gewaagd. Nochtans bleek het meedoen aan deze wedstrijd belang rijker dan het eigenlijke competitie HILVERSUM (ANP) Op niet al te lange termijn zal een verhoging van de omroepbijdragen noodzakelijk zijn, wil nog enig soelaas geboden kunnen wor den aan de financiële nood, waarin de omroep momenteel verkeert. NOS-voor zitter E. A. Schiittenhclm zei dit in zijn Ze is Panter en communiste. Haar lie velingsauteurs rijn Che en Lenin. Waarschijnlijk meent Angela oprechl goed te doen met wat zü doet. Als zü inderdaad zo'n briljante geest heeft als hier werd voorgesteld zouden we toch geneigd zijn daar een vraagteken bij element. Men acht dit een winstpunt, dat stimuleert tot voortzetting van deze het bestuur van de NOS in Hilversum. Verhoging van de omroepbijdragen is een levensnoodzaak, zo zei de heer te plaatsen. Want dan moet zü weten dat Lenin destyds zijn zin kreeg en dat dit resulteerde in een halve eeuw Rus- bijzondere prestatie viel ten deel aan DTS met Blaffen tegen de maan van gedaan met een verwijzing naar de in efficiënte werkwijze In Hilversum als Lenins plan is door de geschiedenis, tot op de dag van vandaag, als mislukt Tempel van Taffé naar ons land Den Haag (ANPl De tempel van Taffé. een geschenk van de Egyptische De heer Sehüttenhelm ging uitvoerig in op de financiële noodsituatie, waarin de NOS verzeild is geraakt. ...Als de be groting voor 1971 niet wordt goedge keurd, zullen we moeten bezuinigen. bracht. De ironie wil dat Russische ge leerden Nixon hebben gesmeekt Ange la's leven te redden. Nixons antwoord was een uitnodiging om veertien Sov jetgeleerden en juristen te vragen bij het proces als waarnemers aanwezig te regering aan Nederland, wordt midden volgende week in ons land verwacht Dit aan de godin Isis gewijde heilig dom. met een afmeting van 8 bij 7 meter en een hoogte van 4.5 meter. Op het personeelsbestand zal in ieder geval niet worden bezuinigd", zo ver zekerde de NOS-voorzitter, maar hij zei wel, dat rekening moet worden gehou den met de mogelijkheid, dat de nieuw- Angela zal best ten eeriyk proces krij gen. Haar leven komt niet in gevaar want, zoals Achter het Nieuws onge- twüfeld ook weet, sinds jaar cn dag is stukken uit de haven van Alexandrië verscheept. De tempel zal op de binnenplaats van het Rijksmuseum van oudheden te Lei den worden opgebouwd. In verband met een aantal voorzieningen, die hiervoor getroffen moet worden, wordt verwacht. hetgeen een ernstige aanslag op het niveau van de programma's tot gevolg zal hebben". De NOS-voorzitter wees ook op een dreigende teruggang in de opbrengsten van de reclamegelden als gevolg van de economische regressie. Hij zei voorts. geëxecuteerd. Sympathie voor de Zwar te Panters leverde de reportage bü ons niet op. Integendeel, we geloven dat het de zaak van de negers verzwakt. Overigens zouden we niet graag neger in Amerika zijn. Maar we zouden er ons gelukkiger bij bevinden dan wan zijn beslag krijgt. Onder auspiciën van de Unesco werd een aantal jaren geleden door verschil lende landen deelgenomen aan de red ding van nubische monumenten Als dank hiervoor schonk de Egyptische re gering in 1969 een viertal tempels aan de Verenigde Staten. Italië Spanje en NOS een bedrag van een miljoen gul den kost. In het afgelopen jaar heeft de NOS bij gelijkblijvende inkomsten rond tien miljoen gulden aan salarissen extra moeten betalen. De her Sehüttenhelm verwacht, dat in de loop van 1971 nota's inzake de regio- neer we veroordeeld waren om jood te zijn in de Sovjet Unie, het droomland van Angela Davis. In „Dat was Palaver" werd door de NCRV een heel levendige filmreportage geboden van het evenement dat zater dag enkele tienduizenden jongeren in is bestemd, is een van de meest gaaf bewaard gebleven heiligdommen uit Nubie. aldus de voorlichtingsdienst van het ministerie van C.R.M. teem en wellicht ook nog de instruc tieve radio en televisie aan de Kamer zullen worden aangeboden door de be trokken ministers. lijke reportage ook, die de zaak niet mooier voorstelde dan ze in werkeiyk- heid geweest is. Juist door deze factor kwam Palaver er uit ais een gebeuren NEDERLAND I NOS 18.45 uur: De Woefs en de Lamaars 1855 uur Journaal KRO 19.05 uur: Dakiaxi 20.00 uur: Journaal 20.21 uur: Mod Squad NEDERLAND I VARA 17.00 uur- De sheriff zonder schoenen NOS 18.45 uur: De Woefs en de Lamaars 18.55 uur: Journaal 19.05 uur: Den Haag vandaag 19.10 uur: Première over film 1KOR 19.30 uur: Kenmerk NOS 20.09 uurt Journaal 21.11 uur: Brandpunt special 21.56 uur: De klop op de deur 23.11 uur: Journaal NEDERLAND II NOS 18.45 uur: De Woefs en de 18.55 uur: Journaal 10.05 uur: Den Haag vandaag 20.20 uur: Pol, partij KVP 20.30 uur: Socutera 20.35 uur: De gevangene van Zenda. film 22.10 uur: Studio Sport 22.25 uur: Zienswijze 23.25 uur: Journaal NEDERLAND II NOS 18.45 uur: De Woefs en de AVRO 19.30 uur: Toppop 20.00 uur: Journaal 20.21 uur: Peyton Place 21.10 uur: Cabaret '70 21.50 uur: Teievizier 22.40 uur: Journaal 18.55 uur: Journaal VARA 19.05 uur: Hearing voor de sport 20.00 uur: Journaal 20.20 uur: Koos Postema 21.45 uur: Achter het nieuwe 22.05 uur: HIRO-magazine HILERVSUM I Politieke Partijen: 18.19 Uitzending van de Politieke Partij Radikalen. KRO: 18.30 Nieuws.^ 18.41 Actualiteiten. 19.00 <S) Licht pedagogisch programma.20.50 Amadeus- dc dingen" wordt doorgepraat. 23.15 (\V) Sticker: licht platenprogramma. 23.55-24.00 HILVERSUM II 18.00 Nieuws. 18.11 Radiojournaal. 18.25 (S) Licht ensemble met zangsoliste. 18.55 (S) Big modemeamuriek!°1^25S plrll vouTparl™ 19.1 t Nieuws. 19.35 vanavond: gevarieerd pro u 22.43 Radiojournaal. NOS: 22.55 (S) Signaal, V muziek van eigen lijd. 23.35 Horizon: volks- e BELGIE 324 m (NEDERLANDS) 18.00 Nieuws. 18.03 Verzoekplaten v.d. sol- M daten. 18.28 Paardcsportuilslagen 18 30 Ver- V keerswenken. 18.45 Sport. 18.55 Taalwenken 19.00 Nws. 19.40 Intermezzo, 19.45 Syndica le kroniek. 19 55 Intermezzo. 20.00 Gram ziek. 23.00 Nieuws. 23.05 kamermuziek. 23.40 ?23.45 Nieuws. dl HILVERSUM I woord7.1S (S) Op het eerste gehoor, klas sieke muziek (gr). (7.2S Horen en zien; 7.30 Nieuws; 7.32-7.50 Hier en Nu: actualiteiten). TROS: 8.00 Nieuws. 8 11 Als dat zou kun- "mtuws: Vo^9Pl03 Gymnasfiel^voor de huis vrouw). 9.35 Voor de kleuters. 9.50 Vier eeuwen muziek, muzikale lezing. 10.15 Voor de vrouw. 11.00 Nieuws. 11.30 Aktua-Magazi- ne: nieuws, nieuwtjes, reportages, commen taren en muziek. 11.55 Mededelingen. KRO: 12 00 (S) Van twaalf tot twee: gevarieerd programma. (12.22 Wij van het land; 12.26 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw: 12.30 Nieuws; 12.41 Actualiteiten; 13.00-13.05 Raden maar... qui»).- 14 00 Huisbezoek: paatoraal gesprek. NCRV 14.10 <S) Moderne orkest werken (gr). 15.00 In 't zilver: programma Voor de kleuters. 16.15 Voor de jeugd. 16.30 <S) Jeugdland: gevarieerd Jeugdprogramma. 17.30 NCRV en Bloc: actueel programma met muzikale illustratie. (Overheidsvoorlich ting: 17.50 Tekst en uitleg. Een drieweke- derwijs en Wetenschappen. Gesprek van Henk van Stiprlaan met het hoofd van de afdeling Rljksstudle-toelagen. mr J. Diepen horst. Onderwerp: Studietoelagen - wie. wat. waar. wanneer?) HILVERSUM II VARA: 7.00 Nieuws. 7.11 Ochtendgymnas tiek. 7.20 (S) Dag woensdag!: muziek en informatie. <7.33 Van de voorpagina.) VPRO: 7.54 Deze dag. VARA: .800 Nieuws. 8.11 Actualiteiten. 8 23 (S) Dag woensdag (ver volg). 9.00 VARA-radioweekblad voor de woensdagochtend: gevarieerd programma "O met om 9.35 Waterstanden; om 10 45 Voor de ke kleuters: om 1100 Nieuws: om 11.03 Koffte pauze. 12.00 (S) Licht ensemble met zangso- 1X1 listen. 12.25 (S) Brassband Magazine. 13.00 mi Nieuws. 13.11 Actualiteiten. 13.25 Speelruim- trc te: gevarieerd programma met om ca 13.45 r| Gesproken Portret; ca 14.00 Operettewereld; J ca 14.35 Kinderkoor; ca 14.50 Idylle, hoor- ha spel; 15.40 Een grote naam van nu: profiel ve ziek voor en door de Jeugd. NOS: 17.02 I ha Oude liedjes 17.20 UNESCO-magazine. VA- kr Jeugdorkest. 17.55 Mededelingen. aanlichte platen. 10-00 Nieuws. 10.0 ya Radiojournaal. 10 06 Arbeidsvitaminen: popu- - lalr verzoekplatenprogramma (11.00 Nieuws.) 12.00 Nieuws. 12.03 Zet 'm op. een vrolijk kw platenprogramma. (13.00 Nieuws: 13.03-13.0" 0D Radiojournaal.) 14.00 Nieuws. 14.03 Gimmick licht platenprogramma. 15.00 Nieuws. 15.03 1 ae Muziek Boetiek. 16.00 Nieuws. 16.03-18.00 de Lichte platen. (17.00, Nieuws; 17.02—17.05 Radio- do BELGIE 324 m (Nederlands) 12.00 Nieuws, mededelingen en ^SOS-be- je ziekSCl14.00V bNieuvi^f raiL03 3 Schoolradio BCKj Waarom wij niet? 14.50 Kerstmuzlek. <15.00 Nieuws). 15.15 Kinderprogramma. 16.00 f25 Nieuws. 16.03 Lichte muziek. 17.00 Nieuwe in en mededelingen. 17.15 Muziekprogramma jff dat achteraf toch erg geslaagd kan worden genoemd. Voorts keken we met plezier naar Me morandum van een dokter, serie die aardiger wordt naarmate de herinnering aan de Nederlandse versie geleidelijk verbleekt. „D'r op en d'r an" vonden we maar zo-zo. Het mist door de ge speelde en gezongen bijdragen van ar tiesten de spontaneïteit die de „uit het leven gegrepen" onderdelen wel kunnen opleveren. Bovendien: zo'n Krulrepor- tage bijvoorbeeld heeft te lang in het vat gezeten om nog voor t.v.-consump- tie te kunnen dienen. Vg. Tv-staking dreigt in Engeland LONDEN (AP) Op 12 januari zullen in Groot-Brittannië alleen maar nieuws uitzendingen via de televisie worden uitgezonden, want de technici zijn van plan die dag te gaan staken als protest tegen een wetsontwerp van de regering, waarbij de macht van de vakbonden op de arbeidsbetrekkingen wordt vermin derd. Het aantal stakers, leden van de bond van film- en televisiestudioperso- neel, gaat als de actie doorgaat. 16.500 bedragen. De Britse acteursvakbond, Equity, heeft een voorstel tot staken dat dan tegen de theaters is gericht, afgewezen. Het was ingediend door de actrice Vanessa Redgrave. Voor NCRV in 1970 4400 nieuwe leden (Van onze omroepcorrespondent) HILVERSUM Tydcns de nieuwjaars toespraak tot het NCRV-pcrsonecl deelde directeur rar. A. H. van der Veen mee, dat dank zij alle inspanning de NCRV thans 476.000 leden telt, hetgeen een winst betekent van 4400 aanhan gers in het jaar 1970. Spreker zag met vertrouwen de uitslag van de steekproef in opdracht van het ministerie van CRM onder het NCRV- ledenbestand tegemoet. Hij verwacht dat circa 8 pet van de NCRV-leden niet in het bezit zou zijn van een omroep- kaart. een bijzonder laag percentage vergeleken bijvoorbeeld bij de KRO, waarvan 16,3 pet van de begunstigers niet voorkwamen in de registers van de dienst omroepbijdragen. Tijdens de jaarwisseling deelde de di recteur van de Evangelische Omroep, de heer J. J. Akkerman aan de kijkers mee. dat de E O. thans 50.000 leden telt Spreker hoopt voor 1 april 1972 het 100.000ste lid van deze aspirantomroep te kunnen inschrijven om kans te ma ken op de status van C-omroep. Mocht «ie E O binnen de wettelijk voorge schreven termijn van twee jaar niet de 100.000-grens bereiken dan zal zijn zendmachtiging worden ingetrokken. (ADVERTENTIE) Bedragen van 1000,- of meer kunnen worden gestort op postgiro nr. 200 000 van de Rijkspostspaarbank Amsterdam, onder vermelding „8% nieuwe rekening". Formulieren en afrekening worden u toegezonden. Voor 8% rekeningen geldt een opzeggingstermijn van 48 maanden. Het is echter ook mogelijk geld op te nemen zonder voorafgaande opzegging. Volledige inlichtingen aan alle postkantoren.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 2