mening Leiden stelt IJsrevue voor extra temperatuurverschil Zoetemelk onbedreigd Sjaak de schelpenvisser HARD STOKEN EN STERK KOE Theo Mooijmans de snelste in Zoeterwoude BURGERLIJKE STAND SCHAATSER VIEL DOOR DE MAND H. Aniba snelste bij „IJssport" MARKTEN Het is zijn hobby en daar blijft het bij LEIDSE COURANT MAANDAG 4 JANUARI 1971 LEIDEN Aan temperatuurwisseling geen gebrek, 't Kan vriezen, t kan dooien maar de moeilijkheden zijn nooit groter dan een paar vuile zakdoeken meer dan gewoonlijk. Behalve in de Groenoordhal. die binnen tweemaal vierentwintig uur omgetoverd moet worden van indoor-atletiek-paleis in een theater waar de Wiener Eisrevue ijskoud haar show presenteert. Het kost de zwoegers van directeur T. C. Daey - Ouwens en van de IJsrevue technisch gezien heel wat inspan ning om het temperatuurverschil van zfc 21° C naar eenzelfde aantal graden onder nul te overwinnen. Van indoorsport tiaar ijspaleis Op verzoek van de Koninklijke Neder landse Atletiek Unie werd de Groenoord hal tijdens de indoor atletiekkampioen- aohappen het afgelopen weekend ver warmd tot een temperatuur van circa 21* C. Bij die temperatuur zouden de sportlieden niet door van kou verstijfde spieren gehinderd worden. Boven kookpunt Halverwege Nieuwjaarsdag werden de kranen vol-open gedraaid en stroomde water van 110° hitte door de stralings panelen. Na 24 uur stoken werd de tem peratuur bereikt, waarin de atleten zich twee dagen lang kiplekker gevoeld heb ben. Er waren er zefs, die het te warm vonden. Hoe snel de temperatuur opliep bleek bij het opbouwen van de tartan-baan. Deze was in een koude werkplaats ge maakt van 110 m3 nieuw - en dus voch tig - hout. De baan werd in de nacht van 30 op 31 december opgebouwd. Toen de hele baan gemonteerd was, bleek het drogende hout hier en daar zo sterk te trekken, dat er in het loopvlak van de baan soms kieren van bijna twee centimeter breed ontstonden. Deuren open Gisteravond om half zeven liepen de sportlieden nog op de tartanbaan en was de temperatuur nog steeds „sub tropisch". Maar om half drie was de verwarming al op nachtsterkte gezet en zo gauw als de kampioenschappen afgelopen waren, gingen de grote deuren open om de hal te laten afkoelen. In drie dagen tijds hadden de 8.000 m2 gietasfalt van de vloer zoveel warmte geabsorbeerd, dat het onmogelijk zou zijn er binnen een dag na het sport evenement al een glasharde ijsvloer op te leggen. Vorig jaar al toen de IJs- ?erste keer in de Groen oordhal neerstreek hadden de rjsmakera last gehad met de grote warmte van de hal-vloer. En toen was er nog niet eens kort tevoren langdurig en intens ge niet", herinnert zich de heer Daey Ou wens. „De moeilijkheid was nu veel gro ter dan toen maar een probleem dat je ként, los je gemakkelijk op". Deuren open dus. Dat was toch nodig om er de vrachtwagens binnen te laten met tribunes, pijpleiding, requisieten en andere zaken die nodig zijn voor tien dagen ijsrevue. Een kleine meevaller is bovendien, dat het chemische mengsel dat voor de afkoeling van de buizen moet zorgen, buiten in de vrieskou ge maakt wordt. Dat schijnt minder ver lies te geven. Overigens wordt voor de vertoning ih Leiden niet de grote vloer gebruikt, die uit Zagreb in Joegoslavië moest komen. Die installatie raakte onderweg ,,in de mist" en ligt nu aan de grens. Een klei nere vloer, die in Groningen lag, werd ijlings naar Leiden gebracht en de „Za- grebse" vloer gaat naar Groningen. Deze wisseling veroorzaakt zoveel tijd verlies dat de dertig werkstudenten, die de zaak zouden monteren, in arren moe de ging voetballen. Het was dus de eerste keer, dat er in de Groenoordhal betaald voetbal gespeeld werd Oliebollen vonden hun weg ZOETERWOUDE Ook ditmaal is de oliebollenaktie van de Hervormde jeugd raad een succes geworden. Ruim 11000 stuks werden door vrijwilligers gebak ken in de garage van de Gebr. Hulsbos aan het Watertje. Daarnaast gingen ook nog 2000 appelbeignets in het hete vet. 'n Enorm karwei waaraan vele hulpvaar dige handen te pas kwamen wat resul teerde in een niet onaanzieniyke, wel kome, kasversterking. Nieuwe bisschop IV WARMOND Gaarne wil ik in uw blad mijn grote verbazing uitspreken over de houding van een groot deel van onze geestelijkheid tegenover de benoeming van kapelaan A. Simonis tot Bisschop. Br le ons altijd voorgehouden onze gees telijke leiders te eerbiedigen en aan Paus en Bisschoppen onze volgzaamheid te beloven. Wat er zich nu rondom deze benoeming afspeelt, zal naar mijn me ning, de zo noodzakelijke eenheid en offerzin in onze eigen geloofsgemeen schap niet bevorderen. Ik sluit me in deze dan ook geheel aan bij de ingezonden stukken, die zaterdag 2 jan. in uw Wed stonden. wijding de vlag uitstekende, getooid met de pauselijke wimpel, zodat onze mede broeders en zusters van andere kerkge nootschappen kunnen zien dat wij Kaho- lieken geheel achter onze H. Vader benoeminw f Rot- Nieuwe bisschop V OBGSTGEEST Met gevoelens van verontwaardiging, droefheid en teleur stelling hebben wij kennis genomen van de benoeming van dr. A. J. Simonis tot bisschop van Rotterdam. Verontwaardi ging, omdat de gehele benoemingspro cedure blijkbaar voor niets is geweest, daar deze door Rome - nuntius geheel genegerd is. Droefheid, omdat de instel ling en wijze van optreden van de nieuw benoemde doen vrezen, dat velen zich van de Kerk zullen afkeren. Teleurstel ling, omdat blijkt dat Rome zich nog steeds blijft beroepen op een autorltair- iuridische gezagsverhouding. Nieuwe bisschop VII LEIDEN Woensdag 30 dec. j.l. wer den wij geconfronteerd met de benoe ming van een nieuwe bisschop van Rot terdam. Daar deze benoeming onder weg was, zal menigeen gedacht hebben wie dit wel zou zijn die deze zware taak in de onevenwichtige kerk van nu waar zou kunnen maken; wat mijns inziens in houdt: de ware liefde van Christus onder de mensen brengen in een leidinggeven de positie. Toen ik hoorde dat dr. Si monis de benoeming van de Paus had ontvangen, gingen mijn gedachten terug naar het pastoraal concilie in Noord- wijker, waar deze man praktisch als eenling op de bres sprong voor zijn roe ping, waar hij 13 jaar geleden defi nitief voor had gekozen. Zonder aarzelen getuigde hij voor de liefde van Christus, wat inhoudt zich te willen geven voor 100% en daarmee niet het kind tegelijk met het waswater j weg te willen gooien, wat jammer ge noeg door zo vele van zijn collga's ge- I daan wordt. De Heren dekens van het bisdom Rotterdam hebben dr Simonis ge adviseerd zijn benoeming niet te aan vaarden, omdat volgens hen geen vruchtbare samenwerking was te ver wachten omdat dr. Simonis te eenzijdig was. De onleefbaarheid van de kerk in deze tijd is te wijten aan het ontbreken van gezag en gehoorzaamheid. Kardi naal Alfrink is al te veel tegen zijn zin in gezwicht voor de rebellen in onze kerk. Leefbaarheid van de kerk wil zeg gen: geef de mensen wat mee; dat ze uit de kerk komen met het gevoel: het heeft me iets gedaan. Daarom is het Hopende dat de reacties van episcopaat, 1 juist voor ons katholieken zo moeilijk te geestelijkheid en leken dr Simonis tot het j volgen als je ziet dat de heren geeste- inzicht brengen de benoeming alsnog lijken het zelf niet in praktijk brengen ikert te aanvaarden j en zelfs met elkaar in de pastorie niet G W M Kallenberg, ln vrede kunnen leven. Wat de misvle- W. C. M. Kalenberg betreft, deze lijkt meer op een sa- menkomst die in iedere kerk verschil lend is; iedereen doet maar op z'n eigne houtje. Als man van 32 jaar en vader van 2 kinderen, vraag Je je eigenlijk af: Wat moet ik mijn kinderen meegeveD Het voornaamste gebod van Christus is de liefde, breng die in praktijk en wees Hem dankbaar voor alles wat hjj je geeft. Wat het naar de kerk gaan betreft, probeer je God te eren in een samenkomt van mensen met dezelf- j de overtuiging. Hierin gaat een priester j voor, is het zo dat de priester het zelf „wel gelooft" dan hoeft die samenkomst voor mij niet meer De Taak van de priester in deze tijd is juist het voor beeld te geven, door zelf veel te bidden en zjjn gehoorzaamheid in acht te nemen. Moge het onze nieuw benoemde bisschop gegeven zijn dat liefde en gezag zijn sterkste troeven zjjn en dat de priesters in ons bisdom gehoorzaam zullen zijn. Dan zullen de ouderen onder ons zich weer gaan thuis voelen in een kerk waarin zij zijn groot gebracht en krijgen onze kinderen een goede basis in hun ge loof in Christus. Moge God hen hierin steunen. Jachthaven- tarieven De Kaag 11 pet. hoger LEIDEN De jachthaventarieven van de Koninklijke Watersportvereniging „De Kaag" worden verhoogd met onge veer 11 procent. Deze verhoging gaat in per 1 april. Het tarief van de open ligplaatsen wordt gebracht op 9,per m2, gerekend naar het oppervlak tussen palen en kade en de prijs van de botenhuizen wordt 14,50 per m2. Ook het tarief van de ligplaatsen op het jollenveldje en van de staanplaatsen voor trailers gaat na venant omhoog. Leiderdorp hielp veel Leidenaars aan een woning LEIDERDORP - In 1970 zijn door het gemeentebestuur 1141 vergunningen krachtens de Woonruimtewet afgege ven. Van dit aantal gingen er 276 naar Leidenaren, wat op het geheel een per centage is van 24%. Van het totale aan tal woonvergunningen waren er 354 voor woningwetwoningen. Van de WW-wo- ningen ging 37.5% naar ingezetenen van Leiden, bij elk-TT 133 mensen. Het grote aantal afgegeven vergunningen was voornamelijk een gevolg van de gereed gekomen nieuwbouw langs de Engelen- Veel blikschade door gladheid LEIDEN Het slechte wegdek heeft I in Leiden geen mensenlevens geëist. I Wel deden zich een groot aantal gljj- en slippartijen voor maar hierbij was alleen materiële schade. Een van de „grootste" botsingen had zaterdagmorgen plaats op het Stations plein waar vijf auto's op elkaar inreden, Ook hier bleef de schade beperkt tot het blik. Wel heeft een hond de gladheid met de dood moeten bekopen. Het beest liep op de Hoge Rijndijk en zag geen verschil meer tussen de rijweg en de stoep. De automobilist die het beest aanreed kon niet meer remmen door het gladde wegdek. De auto werd zwaar beschadigd. LEIDEN Een 69-jarige inwoonster I van Leiden heeft zaterdagmiddag in een j slagery aan het Vijf Meiplein haar arm gebroken. De vrouw kwam in de winkel ten val. Zij werd door de Eerste Hulp dienst naar het Elisabeth Ziekenhuis ge- SCHAATS-STRIJD ZOETERWOUDE Morgen, dinsdag middag, worden er schaatswedstrijden gehouden voor de leerlingen van de ba sisscholen op de Zuidbuurtsevaart nabij de Geerburg Aanvang 2 uur. ZOETERWOUDE Zaterdagmiddag organiseerde de ysclub de eerste wed strijden waarbij ditmaal de jeugd voor rang kreeg. Het aanvankelijk voornemen om deze op de Noord Aa te laten plaats vinden moest men loslaten omdat het nog niet verantwoord werd gedacht déze plas met velen te betreden. Er werd daarom uitgeweken naar de Zuidbuurt- se vaart. De uitslagen luiden: meisjes 12-15 jaar. 1. Carla Detmers; 2. Marijke den Elzen; 3. Bernadet van Diemen: jongens 12-14 jaar: 1. Rob Laken; 2. Wils den Elzen; 3. Ted Schrader; jongens 15 en 16 jaar: 11. Theo Mooijman; 2. Wim v. d. Salm; I 3. André v. Leeuwen. NOORDWIJKERHOUT Joop Zoete melk heeft zieh opnieuw superieur ge toond bij de cyclecross-wedstrijden van Swift in Noordwykerliout. De Rypwete- ringse coureur ging onbedreigd over het zware parcours. Dooi' de hegemonie van Zoetemelk kwam de prestatie van nieuweling Are v. d. Voet wat in de schaduw te staan. Deze veelbelovende coureur ging als tweede over de streep. Jan Jansen, Piet van Leeuwen, Sjaak Rietbroek, A. van Bel lekon» en Ton van Bemmelen volgden achter v.d. Voet. Bij de a-, b-, c, en d- jeugd lieten Léon van Velzen, John Kui- venhoven, Nic. Werkhoven en Han Ba- velaar de rest van het veld achter zich. 'Evenals bij de amateurs leverde ook de adspiranten een Rijpweteringse wil op. Frans Zoetemelk liet P de Bie Klink achter zich. A. S. A. Straafhof en O. A. M. e Vries Ariena dr. van A. den Heijer en H. Zwa nenburg; Theodorus L. zn. van P. Spie ring en H. A. Noppen; Ariejan H. F. zn van C. Verhoeven en E. van der Blom; Gerardus J. H. zn. van A. J. Laarman en M. A. T. M. van Elck; Rodney J. A. zn. van H. Trommelen en T. Meerbeek; Dlederick A. zn. van A. W. Barendsz en W. C. Zwitser; Rivka dr. van J. S. de Graaf en A. A. Bonte; Famke B. dr. van S. H. F. Boelsma en E. J. W. M. Grilk;; Ernest C. A. zn. van C. A. Kan en C. E. Uitendaal; Evan Marc zn. van E. J. Kappers en H. J. van Weelden; Magda- lena S. dr. van C. J. Pelle en J. C. Ger ritsen; Olga R. dr. van P. J. M. Strijers en N. M. van der Eijk: Robert zn. van A. E. Polak en C. M. Rossum; Tatjana P. dr. van J. Verbiest en T. A. C. Jan- Ondertrouwd: F. van de Wetering en E. P. van der Linden; R. E. Poelmann en A. E. Boshuizen; W. F. de la Rie en G. Batenburg; P. Zucchi en M. T. Helmich; J. Mulder en C. Marquenie; J. M. Schijf LE1MU1DEN Het afgelopen weekeinde is op de landijsbaan het clubkampioenschap voor da mes van de Leimuidense IJsclub Nut en Vermaak verreden. Het. was mevrouto J. Koelemans die zich deze wedstrijdenserie de sterkste toonde en met geruimen voorsprong het kampioenschap van de vereniging bemachtigde. Tweede werd Ina van Velzen. der de An ja van den Broek en vierde Ans van Velzen. Tevens zijn er schaatswedstrijden gehouden voor de jeugd van 10 tot tot en met 13 jaar. Bij de meisjes werd Anita van der Graas eerste. Desiré van Egmnnd tweede en Marjan van den Broek derde. Uitslag jongens: lste Hans de Rijk die echter gediskwalificeerd werd omdat hij reeds l't jaar xuas. Omdat de jongen bleef volhouden dat hij 13 jaar oud ivas, moest de ambtenaar van de burgerlijke stand ten gemeentehuize met het schriftelijk bewijs komen aandra gen om te bewijzen dat de jongen ongelijk had. Tweede werd Jaap Rietdijk, derde André van den Broek en vierde Leo de Rijk. en E. C. Schreuder; W. A. Wallaart en C. R. van Hoorn; J. L. de Wykerslooth de Weerdesteijn (Jonkheer) en E. E. Vinke. Getrouwd: J. C. Steenkamer en M. A. Barendse; K. Koopmans en M. C. M. Holl; G. J. Rol en A. P. H. N. Grobbee; J. van der Pluijm en C. C. M. J. van der Kwartel. P. J. R. Ebbers en F. H. Krook; P. W. E. M. Bruyn en L. E. M. van 't Oostende; J. H. A. Burggraaf en T. van Tol; J. M. van den Burg en M. Stoof; C. van der Blom en E. H. Pont; H. van der Haven en A. J. M. van der Holst; B. J. Ruizeveld de Winter en D. van Haren; W. .1. Ruitenbeek en J. van Duuren; S. K. Chen en M. C. Looijmans; L. A. de Rooy en M. A. Martina; J. G. Stevens en B. E. Draijer; C. W. C. M. Stolwijk en G. M. W. Wiegmans; T. F. T. M. Geurts en C. J. M. van Wleringen; A. Koenen en J. S. S. Teske; J. Helver- steijn en M. J. Juffermans; Ovei'leden: H. Veenstra (man); J. Hoek man (man); R. van der Zee (vrouw); C. J. van der Wilk (man); G. Wiggers (wed. van H. van Slooten); J. F. Kra- nenveld (echtg. van H. T. van der Star re): E. J. Roodakker (man); L. Zwanen burg (echgt. van H. van der Linden); W. Sinteur (echtg. van J. Gressie); M. Matuschofsky (wed. van I. de Vink); F. Massaar (man). OEGSTGEEST - DEN HAAG Te Den Haag is geslaagd voor het examen M.O. A. wiskunde de heer E. P. Kirsten. LEIDERDORP De vereniging „IJs sport" uit. Leiderdrop hield zaterdag mid- dag jeugdwedstrijden voor de leeftijds groep van 12 t/m 15 jaar. Gereden werd j om de „In Memoriam de Lange beker". Winnaar werd Halbe Aniba, op-de voet gevolgd door Pierre van Gemeren. Ver dere uitslagen: 3. Andries Osseman, 4. Kees van der Zwam. 5. Rudi Eldink, 6. Karei van Helden. Vandaag worden op j de baan in Leiderdorp de clubkampioen schappen lange baan gehouden. De wed strijden starten om 19.00 uur. Morgen wordt het distriktkampioenschap korte verreden Start 19.00 Elf januari Kopper Maandag in Voorhout VOORHOUT Traditiegetrouw houdt de schietvereniging Sint Hubertus maan dag 11 januari „Kopper Maandag". Met diverse onderbrekingen (om de inwen dige mens te versterken en droge kelen te smeren) zal er de gehele dag worden geschoten. Er wordt zowel buiten (op het Foreholte- terrein) als binnen (in de zaal van het parochiehuis) op houten vogel, gescho ten. Tevens wordt er gekampt om de titel „Schutterskoning". Het belooft een spannende strijd te worden want de Schutterskoning van de twee vorige Ja ren, de heer P. van Werkhoven, zal alles doen om dit jaar de wiselbeker de finitief in zijn bezit te krijgen. ROTTERDAM, 4 jan. - Vee - Aanvoer totaal 1574, slachtrunderen 1229, varkens 345. Prijzen: slachtrunderen extra kw. 4.90-5.50, le kw. 4.25-4.70, 2e kw. 3.80- 4.10, 3e kw. 3.55-3.70, varkens le kw. 2.25-2.30, 2e kw. 2.22-2.26, 3e kw. 2.10- 2.20; stieren 4.60-5.35; worstkoeien 345- 360. slachtzeugen 157-167; zware varkens 200-210. Overzicht: slachtrunderen: gro ter, vlot, iets stijver in prijs; varkens: groter, vlot, fijne varkens overanderd; slachtzeugen: hoger, enkele prima's bo ven notering. AMSTERDAM, 4 jan. - Vee - Aanvoer 160 runderen. Prijs 3.60-5.20, handel vlot. Aanvoer varkens. 75. Prijs 282-287. Han del vlot. LEIDEN, 4 januari, Groente Appelen 99: andijvie 127-134; kroten gekookt 55; rode kool 8; groene kool 20; prei 64-1,21; spruiten A 1.28-.146; spruiten B 1,46- 1.63; champignons 3.60-4.15: uien mid delfijn 13-25; witlof 1.10-1.70 per 100 kg. Knolselderij 27-49; sla A 18-26 per 100 stuks. Selderij 34-35 per 100 bos Nieuwe bisschop VI WARMOND Wij, Katholieken, gaan ons hoe langer hoe meer schamen om Katholiek te zijn, nu vooral met al dat misselijke gedoe rondom de benoeming van dr. A. Simonis tot Bisschop van Rotterdam door onze H. Vader de Paus. De Heilige Vader weet bliksemsgoed wat er in ons land afspeelt. Waarom geen priesterroepingen meer? Waarom treden er zoveel priesters uit hun ambt Waar om zijn er zoveel Katholieken die het pre- dicaat Katholiek nog dragen doch nauwe lijks of in het geheel niet meer de kerk bezoeken? Hebben wij, Katholieken, om al die vernieuwingen gevraagd? De priesters klagen steen en been dat het kerkbezoek zo hard terugloopt. Hoe komt dat? De H Vader is de Leider van de Katholieke Kerk, ook die van de Katholieke Kerk in Nederland en door de benoeming van een Bisschop die van een pratende een biddende Kerk wil ma ken, is misschien de tfld aangebroken dat er een halt wordt toegeroepen aan het verdere geloofsverval in ons land. Laten wij op de dag van de bisschops-1 NOORDWIJ K „Of Je nu in Duitsland bent, in Engeland, of waar ook, dat geeft niet Schrijf aan „ome Sjaak ln Noordwijk" en het komt. altyd terecht. Iedereen kent me". Sjaak U het en niet anders. Het kost zelfs moeite de familie naam te weten te komen. „Nou, als het moet. schrijf dan maar Sjaak Bent". Volgens het telefoonboek moet het zyn: J. v. d. Bent. Maar wat zou 't: Sjédk te het de reet doet er niet. toe. „Ik moet. géén reclame, want anders komen ze allemaal op me af en ik doe het toch niet. Het is m'n hobby en daar blyft het by". De wandelaar in de duinen van Noord- wijk. kan Sjaak regelmatig tegenkomen. Met paard en wagen. Hij is dan op weg, of komt net terug, naar of van hel strand waar hij schelpen heeft geladen. „Alleen bij tijen met laag water doe ik het. Eigenlijk moet je de schelpen uit het water vissen met een beugel. Maar dat doe ik niet meer. Vroeger wèl. Toen was het mijn beroep. Het schelpenvissen sterft uit. Het wordt haast niet meer gedaan. Misschien zijn er nog twee die het doen. Vroeger, toen wéa het wat. Van jongsafaan deed ik het. Direkt na de oorlog ben ik er mee gestopt. De schelpen werden gebrand; er werd onder meer kalk van gemaakt en dat ging naar veel landen. Hoe ze het nu doen, weet ik niet. Ik heb me daar nooit voor geïnteresseerd. Het was zwaar werken vroeger. Je moest de e klucht op. Het pad dat er nu is, was er nog niet. Het was trouwens armoe lijen." Nu doet Sjaak het voor z'n plezier. De schelpen die hij van het strand haalt, brengt hij naar de Duinweg, waar hij nu al vele jaren een camping heeft. Hij verhuurt alleen de grond. De huisjes die erop staan, zijn van de eigenaren zélf die de grond van Sjaak huren. Met de schelpen worden de paden opgeknapt. Samen met „Yolande", de hit, gaat Sjaak als het even kan naar 't strand. Over „Yolande" is hij best te spreken. „Twee maanden geleden kreeg ik haar. De vorige eigenaar wilde ze laten af maken, omdat ze ziek was. Het zes jaiar oude paard was ten dode opgeschreven, omdat het leed aan zgn. „schimmel draad". Paarden gingen daar vroeger aan dood. De eerste weken behandelde ik het dier als een baby. Nu is „Yolande** helemaal opgeknapt en kan ze de kar trekken. Dat trekken heb ik 'r zelf ge leerd. Voor ik „Yolande" kreeg werd ze bereden door een meisje". Het trekken van de kar geladen met schelpen, kost „Yolande" even moeke. Als ze eenmaal de pas erin heeft, gaat het verder best. Ga je vandaag' nog naar 't strand? „Nee dat zit er niet in, want ik moet thuis blijven. Elk moment kan er gebeld worden dat m'n dochter een baby heeft. En dan moeten wij natuurlijk direkt kijken... O, ja, dat karretje heb lk van de ont spanningsvereniging van de brandweer in Hilversum, die hier in de zomer op de camping staat." „Yolande" staat in de warme stal. Bui ten, op een weilandje, loopt nog een pony. Voor de kinderen! Zomers gaat de pony voor de kar volgeladen met jeugd. Sjaak, schelpenvlaser voor z'n plezier. „Maak geen reclame voor me, want ik doe het toch niet..."

Leidse Courant | 1971 | | pagina 4