DE DANAÏDEN SLOEG TEGEN AKC DE GOEDE WEG WEER IN Beslissing viel reeds in de beginfase De Algemene aan kop na winst op KYS Sponsor voor De Danaïden Tijdens leidersochtend Bestuursleden Wet. Boys benoemd tot erelid NKS Interesse voor kampen stijgt MMO scoorde er lustig op los Wim van Gerven wint Drechtloop UVSging '71 met winst in Gehandicapt HVL kreeg slaag van de Meeuwen D0C0S en LFC productief op sneeuwtapijt Foreholte zet concurrent overtuigend op fors verlies SPORTBIJLAGE MAANDAG i JANUARI 1971 LEIDEN De Oanuïden heeft de goede weg weer Inge slagen. Het Almelose AKC, dat verrassend genoeg nu al enkele seizoenen ln de Hoofdklasse verblijft, werd na een overdonderende start verdiend niet 10-8 geklopt. Over donderend, want binnen een kwartier had de Leidse ploeg een 4-0 voorsprong opgebouwd. Deze voorsprong was beslissend voor de hele wedstrijd, alhoewel de gasten er in slaagden iets van de achterstand af te knabbelen. De Danaïden kwam met Erik Filemon i.p.v. Wlm Brugman hetgeen zeker aanvallend geen verzwakking was. I)e Danaïden startte nu niet Filemon en Nap in de eerste aanval, die sinds enkele weken goed combinatiespel liet zien. Het was Erik Filemon, die reeds In de eerste minu ten verrassende combinaties opzette met aanvoerder Nap, die deze middag weer ouderwets op schot was. Na drie minuten opende Nap de score uit een strafworp, waarrin dezelfde speler twee minuten later de Leidenaars een '1-0 voorsprong gaf. Nadut AKC een strafworp had laten liggen, vatten de scholieren de draad weer op. Niet zo mooi misschien als de eerste aanval, maar wel effectiet, speelde de tweede aanval zich naar twee trefrers. Casper van Nierop, die het nogal aan de stok had met André Scharn, scoorde fraai 3-0 uit een doorbraak waarna Sander v. Unen nog geen minuut later de voorsprong naar 4-0 tilde. Het bleef een aantrekkelijke wedstrijd, waarin de bezoekers steeds meer vat op het spel kregen. Scharn haalde op tot 4-1. waarna Nap even te veel ruimte kreeg en er dankbaar gebruik van maakte (5-1). Landskroon verkleinde de achterstand tot 5-2. maar een vrije worp bracht Oasper van Nierop in goede schietpositie en hij faalde niet (6-2). De tweede helft was van minder ge halte. AKC maakte al meteen de fout Gerard Nap, die bewezen had goed op schot te zijn. weer veel vrij te laten. Het was dan ook Nap. die reeds na 1 minuut 7-2 in knal de. maar nog ln dezelfde mi nuut had Scharn ook succes 17-31In de volgende periode kwam er de klad in bij onze stadgenoten, waarvan AKC door middel van pech niet kon profi teren. Vooral Van Unen maakte zich nogal schuldig aan enkele plaatsfouten alhoewel hij even later wel line de Klerk in staat stelde er 8-3 van te maken. Na een gemiste strafworp kwamen de Twen tenaren sterk terug en binnen 10 minu ten waren er van de 5 punten voor sprong nog maar 2 over. Landskroon, Scharn en Alma Hammenk. die vooral verdedigend een uitstekende wedstrijd speelde, schoten AKC naar 8-6. Intus sen had Nap nog gefaald vanaf de vier meter-stip, maar in de 18e minuut deed Sander van Unen dat beter (9-6). AKC Neef echter kort bij en kwam 10 minu ten voor tijd via Landskroon op 9-7. Een ver schot van Nap betekende nog geen minuut later 10-7, waarna de oosterlin gen opnieuw ophaalden (10-8). De laat- minuten werd er niet meer ge- Vicus nauwelijks verontrusten. Lenle Niessing schoot van ver zuiver in, waar na zowel Bram Westbroek als Lenie Niessing van vier meter faalden. Via van Merkesteyn kwamen de gasten nog tot een vierde treffer, maar een fraaie doorbraak van Ruud Niessing betekende een verdiende en geenszins geflatteerde 9-4 zege. ExcelsiorFluks Fluks speelde verdienstelijk gelijk tegen Excelsior, dat tot nu toe danig teleur stelt. Onze stadgenoten namen in de eerste helft na 1-3 een 3-5 voorsprong, maar werden na 20 minuten in de 2e helft zelfs voorbij gestreefd. 5 minuten voor het einde kwam Fluks toch nog op gelijke hoogte. Reeds na 2 minuten open de Oorrie Planje voor de rood-wlttein de score, waarna Évert Oom Fluks in de 7e minuut een 2-0 voorsprong be zorgde. Ondanks een Delftse treffer bleef Fluks aan de leiding, toen Frans de Haas vanaf de zijlijn 1-3 inschoot. Een Delfts offensief leverde vervolgens twee strafworpen en even zovele doelpunten op (3-3). Gerda Stadt stelde Ina Link in staat Fluks wederom een voorsprong te geven, waarna Gerda Stadt zelf de ruststand op een uitzichtrijke 3-5 score bepaalde. Na de hervatting slaagden de Delftenaren er pas na een kwartier in op 4-5 te komen. Via 5-5 streefde de thuisclub Fluks zelfs in de 20e minuut voorbij, zodat de Leidenaren bijna nog een gelijk spel aan hun neus voorbij za gen gaan. Frans de Haas was voor onze stadgenoten de reddende engel en schoot 5 minuten voor het einde 6-6 in, met welke score ook het eindsignaal bereikt LEIDEN De Donaiden krijgt een sponsor. In navolging van Elmi (geld schieter van volleybalver. Kangeroes) zal de N.V. Chroomindustrie Stokker- mans, gevestigd aan de Rooseveltstraat gaan financieren. was TOP een aangeslagen ploeg. Dat duidt op een mentale zwakheid tegen Dubbel Zes beslist niet nodig was. Goed de Hagenaars speelden beter, doch wan neer TOP de kansen, vooral in de tweede helft beter had benut, dan had de score er wel eens anders uit kunnen zien. Dub bel Zes nam met 2-0 de leiding voordat Sybrand Kamer scoorde. De ruststand werd 3-1. Na rust kwamen de Sassen- heimera via Kees de Wit snel op 3-2 en de strijd was weer volkomen open. Doch toen de TOP-verdediging fouten ging maken liepen de Hagenaars snel uit naar 6-2. De laatste tegentsoten van TOP le verden niets meer op en de eindstand werd tenslotte 7-2 voor Dubbel Zes, een uitslag die misschien iets geflatteerd is uitgevallen. FortunaKNS In een zeer sportieve' strijd werd KNS zoals verwacht mocht worden geklopt door het Delftse Fortuna, dat hard op weg is het verloren terrein binnen een jaar le heroveren. De thuisclub speelde beter dan onze stadgenoten, die echter tot de laatste minuut Fortuna zo'n tegen stand boden, dat het verschil tot 2 pun ten beperkt bleef. Tot de rust ging de strjjd volkomen gelijk op en er werd dan ook geheel volgens de verhouding met 5-5 gerust. Via 0-1 liepen de oranje hemden een 4-2 achterstand op. die ge heel teniet werd gedaan (4-5). Na de thee bleef het gelijk opgaan tot 8-8, waarna er enige tekening in de strijd kwam (10-8). Deze, we mogen wel zeg gen, kostbaar veroverde voorsprong gaf Fortuna tenslotte niet meer uit handen, alhoewel de Leidse Houtbewoners tot 10-9 terugkwamen en bij 11-10 nog kans op een puntenverdeling hadden. In de uiteraard spannende slotfase was For tuna de gelukkigste en moest KNS met een verdiende, doch eervolle 12-10 neder laag genoegen nemen. Voor de Leidse punten zorgden Gees Glasbergen (4x), Henny v. d. Landen, Hans Kluts (2x, strafworpen), Wim Brakel strafworpi en Henny Slegtenhorst en Hans Filemon ieder één maal. ROELOFARENDSVKEN Ondanks de minder gunstige weersomstandigheden «aren afgelopen zondag vele bestuursleden en jeugdleiders van de bij de NKS distriet Lelden aangesloten verenigingen in de vroege ochtenduren naar Koelof- •ïrendsveen gekomen de jaariykse leidersochtend mede te maken. Na het ..ntbüt opende de voorzitter van de NKS afd. Leiden de heer A. A. C Dtuée met en huldiging van de heren A. J. Möllers en II. J. de Jeu vanwege hun zilveren jubileum bij de vereniging Weteringse Boys resp. als secretaris en penningmeester, /y werden benoemd tot erelid van de NKS afd Ijlden, waarby de heer Dusée hen de zilveren speld van verdienste opspelde en een oorkonde overhandigde. Amersfoort, Griendtsveen. Borculo, 's-Hertogenbosch, Wassenaar, Weert en Ferschweiler in Duitsland en bovendien nog kampen voor andere takken van sport ook voor meisjes en ook voor ge mengde groepen in Oudenbosch en Uden. Ook de aanschaf van tenten en daarbij gepaard gaande vernieuwing en repa ratie gaven grote problemen. De pro viandering der kampen van voedsel en aantrekken van goede koks bracht spre ker eveneens ter sprake. „Al deze zor gen kunnen overwonnen worden, als kampleiding en' verenigingsleiding goed harmoniëren. Een goede voorbereiding is daarbij onontbeerlijk door kennis making enkele maanden vooraf en door een intens kontakt tijdens de kamp- weken, door iedere avond in de kamp- week een gezamenlijke bespreking van kampstaf en leiders, waarbij ook het kontakt met de jeugd zelf niet uit het oog moet verloren worden. Daarbij wordt ingegaan op het programma dat die dag is afgewerkt en bovendien een plan ning gemaakt van het programma, dat de volgende dag zal plaats vinden." al dus eindigde de heer Van der Akker zijn betoog. Vervolgens gaf hij het woord aan de inleider van deze ochtend, de heer L. v. d. Akker van het NKS Bondsbureau uit Den Bosch die zou spreken over de kampen van de NKS en alles wat daar mede samenhangt. De heer Van den Akker wees in zijn betoog op de steeds toenemende belang stelling van de R.K. voetbalverenigingen in Nederland aan de jeugdkampen, ge organiseerd door de NKS. Daardoor is het aantal deelnemers, die vallen in de leeftyd van 10-19 jaar in steeds stijgende lijn. Waren het in 1969 bijna 7000 deel nemers, in 1970 waren het er al ruim S300 en in 1971 wordt een nog groter aantal verwacht. Begrijpelyk, dat het in de clubs levensgrote vragen geeft: hoe gaat alles in z'n werking en hoe kunnen jeugdleiders en voetballers voor bereid worden om tot een zo goed moge lijke kampweek te komen en hoe kun nen ze in de kampweek zelf het beste aan hun trekken komen? De Spreker ging uitgebreid in op de maatregelen, die zy op alle gebied tref fen om de jeugdkampen zo goed moge lijk te doen verlopen. Vooral de keuze der kampterreinen om ca. 18 k 20 elf tallen een unieke kampweek te bezor gen is een voortdurende zorg. In de a.s. zomer zullen deze gehouden worden in Tevens werd over deze kwestie nog opgemerkt dat in het westen naarstig gezocht wordt naar nog meer kamp- I terreinen. Jn Wassenaar (complex BI- Zwart) is al een kampeerterrein. Men heeft ook gezocht naar terreinen in Zoe- terwoude en Pijnacker. Dit heeft echter geen succes opgeleverd. Na afloop van z'n betoog dankte de heer Dusée de vereniging DOSR, die als uit stekend gastheer was opgetreden en I speciaal de heer Hogeboom en de dame* die voor uitstekende bediening hadden gezorgd. i Spelmoment in de ontmoeting Danaïden-AKC. De Algemene kwam deze week alleen op Kees&de Wit kop door de 9-3 zege op KVS, door het onverwachte verlies van Ready J tegen V5S. De blauw-wltten waren in tegenstelling tot afgelopen week tegen Fluks weer goed op dreef en hadden i alleen in de eerste helft moeite met een fors spelend KVS, dat zwakke periode j afwisselde met fel, maar weinig effec- j tief spel. Ook het veel lawaai makende 1 Scheveningse publiek kon haar ploeg vooral in de tweede helft niet inspireren tot beter spel. Een aJ vlot opgelopen 1-0 achterstand was binnen 8 minuten weg gewerkt, toen Ineke Thijssen van af stand inschoot. In de volgende opstel ling speelde De Algemene beduidend beter dan KVS. Wim van Vliet schoot op fraaie wijze 1-2 in, waarna Wim van Iterson na een gemiste strafworp van de thuisclub de ruststand op 1-3 be paalde. Even voor de pauze miste KVS nogmaals een strafworp, wat Ruud van Vliet drie minuten na de hervatting niet deed en feilloos Inschoot (1-4). Tot 2-6 volgden de doelpunten elkaar met een minuut op. Via 2-4 in de 4e minuut schoot Wim van Vliet uit een strafworp 2-5 in, waarna dezelfde speler een mi nuut later van afstand succes had (2-6). De strijd was binnen 10 minuten beslist. Ondanks het felle aanvalsspel van de thuisclub, gaf De Algemene defensie nauwelijks reële kansen weg. In de 13e minuut betekende een schot vanaf de middeniyk 3-6, waarna Ruud van Vliet na goed voorbereidend werk van Ineke Thijssen uit een doorbraak 3-7 inschoot. In de laatste 10 minuten werd KVS, dat leeggespeeld was. overspeeld. Vla goed aanvalsspel bepaalden Ang Lam boo y en wederom Wim van Vliet de eindstand op 3-9, welke score ln het geheel niet geflatteerd was. TOPDubbel Zes TOP heeft in de Haagse Steenwijkhal een ongelukkige wedstrijd tegen Dubbel j Zes gespeeld. Men kwam reeds met twee I invallers de zaal in en na ongeveer een I kwartier spelen viel Cees Zuurmond uit, I en in de tweede helft moest Marjo Over- i vliet het strijdperk wegens een enkel- I blessure verlaten. Beide spelers werden overigens goed vervangen door resp. Annemieke Keuning. Hoewel do invallers die goed voldeden. HOOGMADK De dames senioren speelden gisteren in de sporthal „de VHegermolen" te Voorburg tegen Elan- dia 'I. Als Klandia afwerpt en enkele aanvallen onderneemt komen zij ook tot scoren: 10. Kort hierop kykt MMO tegen een achterstand van 20 op. Hierna pakt MMO de zaken wat beter aan en weet de aanvallen van Elandia te onderscheppen en zelf ten aanval te trekken waaruit het eerste doelpunt werd aangetekend. LEIMITDEX Ondanks het slechte weer waren er zondag 300 deelnemers voor de Drechtloop over 85 kilometer, die georganiseerd was door de sportver eniging .Kickers '69". Het aantal deel nemers was zelfs groter dan vorig jaar. Burgemeester H. L. Breen gaf het start sein, en na 23 minuten was de eerste Drechtloper al weer binnen. De uitslagen waren: 1 W. van Gerven, Llsse, 2 P. v. Alplien, Amsterdam; 3 J. Smits, Ter Aar; 4 A. Vuyk, Amsterdam; 5 J. A an Marwijk, Kwlntsheul; 6 C. Bodde Delft; 7 N. Zuiderduin, Noordwykerhout 8 II. Visser, Aarlanderveen; 9 M. van der Hoorn, Ter Aar; 10 J. Koster, Al phen a.d. Ryn. De snelste Leimuidenaren waren: 1 B. Heuzen. 2 J. Rietbroek. 3 C. Heuzen, 4 P. Serine. 5 F. Senne. De dames werden afzonderlijk geklaasifi- ceerd. Hun uitslagen: 1 mej. J. van der Stelt, Aalsmeer; 2 mej. L. van der Poel. Noordwijkerhout; 3 mej. G. Comman deur, Aalsmeer. De snelste dames van Leimuiden waren: 1 me.j G. Keyzer. mej. J. van der Zwaan. 3 mej. R. Berends. LEIDEN Ondanks een moeilijk be speelbaar veld heeft UVS als een van de weinige voetbalclubs de stoute voet balschoenen aangetrokken om in een vriendschappeiyke ontmoeting tegen Ondanks de afkeuring van de KNVB hebben LFC en DOCOS de voetbal schoenen niet in het vet laten staan en in een aantrekkeiyke vóetbalwedstryd op het sneeuwtapijt bun krachten ge meten. DOCOS deed dit beter dan vorige week toen ze met 6 1 verloren van Blauw Zwart in Wassenaar. De gezamenlijke oogst was acht doelpunten waarvan 4 voor de rust en vier erna. DOCOS trok daarby aan het langste eind. Het score verloop was als volgt 10 (Gubler). 11 (P. Dubbeldeman), 21 (Gubler), 2—2 (Van Dinten). Rust. 2—3 (Vrise- koop), 2-4 Reizevoorl3-4 iHeyman), 3—5 (De Romyn). Vervangen werden bij LFC J. Teeuwen door R. Geerlof en bij DOCOS St. v, d. Meel door K. de Romijn. Blauw-Zwart de conditie op peil te hou den. Het kleine aantal toeschouwers dat een positie achter de lijnen prefereerde boven een warme kachel heeft toch nog kunnen genieten van een aantrekkeiyke wedstrijd. UVS. zonder Desar en Sloos. zette na 20 minuten spelen een lichte veldmeer- derheid in een doelpunt om. Cor van Steyn, op het gladde veld duideiyk in het voordeel tegen de wat fors gebouwde Blauw-Zwartverdedigers zag zijn schot via een verdediger tussen de doelpalen verdwijnen. Voor rust kreeg Timmer nog enkele malen de kans om de gelijkmaker te scoren maar zijn schoten waren niet zuiver genoeg om doelman Honsbeek te verrassen. Na rust hebben beide ploegen nog diverse malen de kans gekregen om de score te wijzigen maar de toestand van de grasmat binnen het strafschop gebied bemoeilijkte goede combinaties en dito afrondingen. Cor van Steyn kreeg wel de mooiste kans toen hij de gehele verdediging, inclusief de doelverdediger was gepasseerd maar zijn schot uit een moeilijke hoek schoof juist voorlangs het DEN HAAG/ROTTERDAM HVL en Apollo hadden gisteren weinig reden tot juichen. HVL moest een g-rote nederlaag, 30-15, Incasseren, Appollo verspeelde een voorsprong en kwam niet verder dan een puntenverdeling. Tegen de.Meeuwen kwam HVL met een onvolledig team bin nen de lynen Keeper Piet Hiestand was geblesseeerd en werd vervangen door Cees Onvlee. In die eerste helft, lukte het toch nog aardig. De roodwitten wis ten de schade, in die tijd beperkt te hou den tot een 13-8 achterstand, maar door dat ze maar óver één wissel beschikten, matten ze zich wel af. Dat was ln de tweede helft van de wedstrijd goed te De Meeuwen konden toen doordrukken, I vooral omdat HVL zonder Frank Bonte 1 ook niet al te sterk in de schoenen stond wat de verdediging betrof. Zo konden de Meeuwen Cees Onvlee nog 17 maal laten vissen, terwijl de Leidenaars nog tot 8 treffers kwamen. De doelpunten werden gelijkeiyk verdeeld tussen 'Hans Ladan, Ruud van Zijp, Hans Kagie, Kees Lucas en George Tiesema. Ook Apollo moest het gisteren zonder de vaste kee per doen, maar invaller Koet verrichtte zijn taak naar behoren. Hij hield zelfs nog twee strafworpen uit zrjn doel. Voor de rust ging het nog aardig met de Oegstgeeste ploeg. De reserves van Hol- landia werden toen op een 7-3 achter-1 stand gezet. In de eerste helft werd wel duidelijk dat Hollandia over snelheid en spelinzicht beschikte. Zo wist men goal- getter Joop Siera bijna geheel aan Ban den te leggen. Na het wisselen van doel dacht Apollo wel dat het gebeurd was Peter van Santen mocht dan nog op volle toeren doorgaan, de a.ndere spelers ge loofden het wel. Op die manier kon Hol landia de achterstand inlopen tot 10-9, en in de laatste seconde werd het nog geiyk. De dames van HVL deden het in de eerste helft bijzonder goed tegen Ver- burch 3. De Leidsche meisjes namen een voorsprong Na de rust kwam Ver- burch echter terug, en in de laatste mi nuut werd de 8-7 achterstand met een a!les-of-niets uitval weggewerkte. De Leidse treffers kwamen van de hand van Ria Ammerlaan, Wil van der Drift, Car- la Jansen en Gonnie Eradus. Deze treffer was blijkbaar het sein voor MMO om door te gaan. Door goed op gezet samenspel kwam Cobia Elstgeest weer tot haar solo-acties en passeerde de Elandia doelverdedigster nog voor rust elf maal, waartegenover Elandia een treffer kon plaatsen, In de tweede helft verliep het samenspel bij MMO nog vlotter, ondanks enkele goede red dingen van Elandia-keepster volgde de MMO-doelpunten elkaar snel op en werd de stand mede door een toegekende pe nalty 223 voor MMO, Elandia wist tenslotte tot nog twee doelpunten te komen: 523. MMO junioren II maakte een vergeefse reis naar Poeldyk. daar SOS op zich liet wachten. Het herenteam ging ln de i wedstrijd tegen Yellow Seven met 31 6 Vlcua heeft de reeks van twee achter- j ten on^er- eenvolgende nederlagen afgesloten met I een volkomen verdiende 9-4 zege op het J HVPNIO weinig sympathiek spelende Aurora, dat VicusAurora vooral in de tweede helft nauwelijks tot Overgangsklasse-spel kwam. Flip v. d. Meygaarden was weer van de partij, maar Wim Meyer ontbrak nog steeds op het appèl. Een rustig spelende Bram Westbroek verving laatstgenoemde. Nandi de Vink opende de score, waarna Dik Onderwater een strafworp benutte (2-0). Vicus speelde een vrij hoog tempo en zette Aurora stevig onder druk. Een fraaie combinatie tussen Westbroek en v. d. Meygaarden leverde eerst nog geen derde treffer op. maar enkele minuten later vonden deze twee spelers elkaar opnieuw in een fraaie combinatie en toen schoot Flip v. d. Meygaarden wel raak (3-0). Vla een wjjkbal maakte Bram Westbroek er zelf 4-0 van, waar na de gasten nogal dubieus op 4-1 kwa men. Toen Dik Onderwater zich op dé strafworpstip mocht opstellen, beteken de dat 3-1. De Haarlemmers konden de schade met de rust nog beperken tot 5-2. temeer daar Bram Westbroek nog een strafworp miste. 9 minuten na de hervatting deed hij dat van afstand beter '6-2). waarna Dik Onderwater ook van afstand bewees een goed schot te heb ben (7-2). Aurora kwam in dezelfde minuut wel terug tot 7-3, maar dat kon Koploper HVP beeft gisteren In de Haagse Houtrustlial de senioren van NIO met 147 verslagen. Tot 10 minu ten na rust heeft NIO beliooriyk party kunnen geven en zelfs enkele malen de leiding genomen. Daarna waren fouten ln de NlO-verdediging echter oorzaak, dat tot driemaal achtereen gedoelpunt werd. Helemaal hopeloos werd het, toen NIO ook nog een strafworp tegen kreeg en er voor de rest van de strijd een speel ster uitviel. Weliswaar werd de roos nog eenmaal getroffen, inaar toen was het gedaan met NIO. Ruststand: 43 voor HVP. Ook de junioren leden in Houtrust een nederlaag. Met 98 zegevierde het Haagse Elandia in een gelijkopgaande strijd, waarbij de rust met een 33 stand was Ingegaan. Hadden de Ripse meisjes wat hoger gemikt, zij zouden dan zeker de kleine Elandia-keepster meerdere malen verschalkt hebben. In de Vijf Meihal te Leiden wisten ten slotte de adspiranten een bij rust opge lopen 52 achterstand op fraaie wyze om te zetten in een 66 gelijkspel tegen Foreholte 2. Donderdagavond training voor alle Ju nioren en senioren. Een overzicht van het atletiekapekt&kel, waarmee het afgelope einde In de Gr. in gebruik werd gei VOORHOUT In de sporthal De Enk heeft Foreholte tegen concurrent Actief in Rotterdam een forse 158 overwin ning behaald. De gezusters Elly Hoek- van Dyk en Hannle Boskamp-van Dp openden de score voor Foreholte met fraaie treffers. Nadat de Rotterdamsen hadden tegengescoord, bracht een ge weldig Voorhouts offensief de later be slissend blijkende grote voorsprong. Hanna Wang (tweemaal), Hannie Bos kamp, Elly Hoek en Annemieke de Bruijn scoorden uit de moeilijkste hoe ken: 71. Een voortreffelijk sluitende verdediging met aan het hoofd de ge weldig in vorm zijnde doelvrouw Lia van Kesteren-Werkhoven, stonden een Rot- 1 terdams antwoord in de weg. Coach Bonte gaf zyn kernploeg wat meer rust en de strijd ging verder geiyk op tot de rust. Ellen Oostdam. Hanna Wang en Annemieke de Bruijn scoorden nog voor rust, die inging met een 104 voor sprong voor de Voorhoutse dames. Na de rust kwamen de Rotterdamsen beter uit de voeten. Nadat een verse speelster aan de wissels was toegevoegd, waren zy vooral aanvallend op de cirkel gevaarlijker, doch coach Bonte had te recht gebruik gemaakt van zijn wissel- keepster, want de voortreffelijk in vorm zijnde Lia van Kesteren handhaafde zich ook na de rust. Foreholte speelde tac- j tisch goed, dwong de Rotterdamsen tot het nemen van risico's en bleef combi- neren tot er een zeer goede scoringskan* gekomen was. Nora van Niekerk scoor de 4 11 en na 611 was de verdediging I van Actief zo ingesteld op het balbezit- spelletje van Foreholte. dat zij volkomen werden verrast door een plotselinge kanonnade van Elly Hoek (fi—12), Han nie Boskamp (613) en Hanna Wang '614). De laatste vyf minuten heeft I Foreholte zeker spelend volgemaakt. Toen echter Actief, na een fraaie rerl- I ding van Lia van Kesteren, een straf- j worp cadeau kreeg, kon Hannie Bos- kamp met deze stand geen genoegen nemen en liet de Rotterdamse doelvrou- we nog eenmaal vissen. Snelwiek-Vires et Celeritas 310. Stand: 1 Foreholte 813, Actief 810. 3 Westlandia 810. 4 Vires 8—10, 5 I DWS 8 .10, 6 Hercules 89, 7 Sn el wielt 82, 8 Kwiek Sport 80.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 12