S.v.Unen miste strafworp Roodenburg sneeuwde onder op eigen veld Verder doorgevoerde combinaties basis Archipelzege op Danaiden NIO verraste in Groenoordhai 'JLsllÈB Veronique van der Laan spotte met concurrentie 1 Kersfcrossers bliezen stoom af in Keukenhof Knappe prestatie HVS tegen lijstaanvoerder Scholieren uit de Bollenstreek achter de tafels leBIDEN Terwijl het bescheiden ama- teurvoetbalprogramma in zijn geheel er uit is gegaan, is now het aantal plande vriendschappelijke ontmoetiri l bijzonder weinig terecht gek-or n de conditi Roodenburt, op peil te houden. „Noord" al na vijf m sprong had weten te veroveren. Maar- ton van Kooperen en Sam den Os br ton die score op het scorebord. Nog Jansen Leonidas op een 3-2 voorsprong. De marge werd door Jansen en Roels in de tweede helft tot 5-2 uitgebouwd. Rei- nier Verkuylen miste nog een strafs voor Roodenburg. Roodenburg, dat zich gesteund wist slechts enkele tientallen suppor speelde te individualistisch om de veroverde voorsprong tegen dit goed opportunistisch gespeeld, getuige het offensieve spel van linkervleugel-vf diger André Ooyendyk, die vaker in de ALPHIA—ESTO S0 (20) ESTO, dat zeven oefenduels acl een had gewonnen heeft gistermiddag tegen een zeer kil decor met fikse cijfers van het zo goed draaiende Alphla - loren. Als excuus kunnen de Bodegra vers aanvoeren dat zij wat ongelukkig waren met de schoten. Zo kogelde onder meer Bakker de bal juist over de L Na twintig minuten nam Alphia de leiding dankzij Arnold de Best. Kort voor rust zorgde Co de Pater voor 20. Even voor tijd tekende Wim Roggei s korfbalmedewerker) LEIDEN De tegenstand de eer chipel. Een kleine blauwwitte defensie druk setten, dan de Leidenaars d „scholieren" startten overigens goed en kwamen n een overtreding tegen Gerard Nap door Van Une uit een strafworp op 1-0. Archipel, met „schuttel Klouwen voor de korf, slaagde er vier minuten lati in op gelijke hoogte te komen, toen Drikus Klouwe zyn enige wapenfeit in deze wedstrijd liet notere (1-1). In de volgende opstelling een zwakke periode bij de thuisclub. Corrie Balk- hoven en good-old Nees van Eekelen schoten hun ploeg in korte tijd naar 1-3. Ondanks zwak plaatsen aan Leidse zijde, slaagde de Danaïden er toch in met gelijke 5 ploeg c >rde i Ciska Pet iter- Direct na de herval de Uni lekend te komen. Na i benutte Ruud BLAUW ZWART—DOCOS 6-1 (5-1) 6-1 tegen ploegen uit Leiden schijnt voor het Wassenaarse Blauw Zwart een favo riete uitslag te wordeD. Nadat LFC reeds met deze cijfers diep boog, heeft Fluks-Algemene De Algemene speelde de slechtste wed van Vliet na zeven minuten een straf worp, waarna De Algemene wat mak kelijker kon spelen (0-2). De blauw-wit- ten konden zich in de volgende periode meer kansen scheppen, dan de „thuis club". Na 14 minuten profiteerde Ans nu ook DOCOS met dit trieste resultaat genoegen moeten nemen. DOCOS kan echter ter verontschuldiging aanvoeren dat het op de sneeuwvlakte de krachten liever wilde sparen met het oog op het •treekduel tegen SJC. Bij de ru3t leidden strijd in deze microcompetitie, maar kon Fluks er met 5-2 toch onderhouden. De roodwitten misten in de eerste helft twee strafworpen en in de 2e speelperio de lieten de zwart-witten zo'n kans lig gen. Jan van Seggelen opende in de ze vende minuut met een doeltreffend af- Lambooy van een fout van haar directe tegenstandster en dat was 0-3. Nog geen minuut later kwam Fluks wat dichterbi toen Gerda Stadt wel een strafworp kon benutten (1-3). Twee minuten later kreeg Ruud van Vliet even teveel ruimte enige DOCOS-punt werd aangetekend doör aanvoerder Koo* -Romtjn bij de Janne Engelberts, verreweg de gevaar standschpt de score, en bij dit ene doel punt bïeèf het in de eerqte ihelft. Aan beide kanten" werden de vaak goede kan sen volledig om zeep gebracht, maar ook goed verdedigingswerk stelde de aanvallers niet ln staat om tot goed spel van zijn tegenstander en hij maakte geen fout (1-4). Zo gauw gaf Fluks het. nog niet op, want een verdedigingsfout in de blauw-witte gelederen stelde Ooips in staat iets van de achterstand af te knab- lijkste aanvaller bij de hoofdstedelingen, zette Nap twee keer achter elkaar op het verkeerde been en scoorde ook even- zovele malen (3-5). In dezelfde minuut kreeg Van Unen de kans De Danaiden RIJPWETERING In de Groen- iwrdhal te Lelden heeft het seninoren- (Èam van N.I.O. met 4—2 het fel spe» v.n. Reeds in de eerste tien minuten wist N.I.O. een 30-voorsprong te ne men. Door een van richting veranderde bal scoorde daarna ook E.D.H. en de üelftse dames deden dit vóór rust nog een» toen de N.I.O.-\erdediging wat weer wat dichter by te brengen, maar hij faalde wederom vfm de viermeter- stip. De Leidse ploeg bleef goed volhou den, maar kreeg geen loon naar werken want daar schoot Gerard Nap gister middag te onzuiver voor. In.de 10e mi nuut was het aan de andere kant wel raak, waarna de gastheren sterk terug kwamen. De Leidse formatie kwam op 4-6 toen Gerard Nap zich op de straf - traag reageerde: 32. Na de rust golfden de aanvallen in hoog tempo heen en weer. maar beide keepsters hielden uitstekend hun doel schoon tot vijf minuten voor het einde N.I.O. toch nog eenmaal uit een break- Wit wist te doelpunten: 4—2. Ook in de Groenoordhai hebben de Junioren met groot machtsvertoon het Haagse „Kwiek-sport 2" met niet min der dan 174 verslagen. In een fel be- ginoffensief kwam N.J.O. al op 5—0, voordat Kwieksport met behulp van de ll.I.O.-keepster kon tegenscoren. Dit wat gelukkig doelpunt inspireerde de Haagse meisjes en zij wisten de achterstand tot 53 te verkleinen. N.I.O. kwam echter terug en bij rust was een 8—3-voor- sprong bereikt. De tweede helft was het N.I.O.die de strijd in handen hield en tenslotte met 174 won, om daarmee de aansluiting bij de kopgroep te behou- worpstip opstelde en nu wel raak schoot. Nog geen minuut later was de spanning weer terug toen Wim Brugman van af stand inschoot. Toen Van Eekelen op onreglementaire wijze werd afgestopt door Van Unen, kreeg Archipel de kans de marge weer te vergroten, maar de oude meester faalde vanaf de stip. Het was echter uitstel van executie, want via een fraaie doorbraak schoot de on grijpbare Engelberts toch 5-7 in. Nadat Casper van Nierop een vermaning van de resoluut leidende arbiter Schreuder had gekregen, zette de Danaiden alles op alles om eeO puntenverdeling uit het vuur te slepen. Een wederom veel schie tende Gerard Nap had kort voor het ein de met een afstandschot succes, daar mee de kans op tenminste één punt ver grotend. Enkele malen was de captain van de Leiüs* ploeg nog dichtbij een treffer, maar dé gelijkmaker bleef uit. De bezoekers speelden de laatste minuut x. LEIDEN Tijdens de klubkampioenschappen van de Treffers, die ln het afge lopen weekeinde werden gespeeld. z(jn veel titels van eigenaar veranderd. Vooral titelverdediger van de algemene klas, Herman van Ruiten, moest reed» snel 4ïvaren dat er meer kapers op de kust waren. Reeds ln de eerste ronde verloor hy van Wout Heemskerk. Winst op Bert Akerboom leverde hem een plaats In H herkansing op. maar hier was het de verbeten strydende Jos van der Veer die Jem nu definitief een halt toeriep. Van der Veer haalde de halve finale na een byzonder attraktleve party tegen Veronique van der Laan, de enige dame die het tot de krvart-finales wist te brengen. Nelly Elstgeest verloor een ronde eerder van Wout Heemskerk. Nog een speler van het 2e team maakte furore: Hans van der Zwet. In twee grandioze partyen klopte hij de good-olders Ton Hoogenboom en Wout Heemskerk, waarmee hy ervoor zorgde dat de halve finales voor het eerst Moment uit de korfbalonti Laan onderstreepte de'vorm van de af gelopen weken en veroverde de titel oeting De Danaïden-Archipel. Luuc Oranssen te winnen (21-19, 22-20) en in de finale Leo Bakker in twee ga- ruimschoots. Maar evenals bij de heren smaakte zij niet het genoegen zelf van titelhoudster Mary van Ruiten te win nen. Dit werd voor haar gedaan door haar tegenstandster in de finale Nelly Elstgeest, die een ronde daarvoor van finale tegen Jan Klerks. In de dames B-klas eindigde Lia Bakker op ae eerste plaats. Zij won de eind strijd van Marleen Loos. Daarvoor won nen zij resp. van Ria van der Zwet en De overgebleven spelers van het eerste team Kees Vesseur en Jacques van Rui en maakten hun opstelling waar en iflaatsten zich zonder al teveel moeite n de halve finales. Deze leverden twee bijzonder spannende en spektaculaire gevechten op. Jos van der Veer beproefde een 15-20 achterstand in de derde game kwamen zij beter van zijn bat: tot 19-20 haalde hij op, maar de zeer lakonieke Vesseur liet het niet verder komen en scoorde het laatste punt. De finale tus sen Vesseur en Van Ruiten werd zwaar aftastend en zoekend gespeeld. Een aan- de titelhoudster won. Na haar Neder landse titel raakte Mary nu ook haar klubtitel kwijt. Zij verloor van Nelly in twee games. Veronique bereikte de finale door winst op Marian van der Zwet. De titel in de B-klasse ging naar Loek Koek, die in de finale Leo van der Meer Lidy van Velzen. In de strijd om de juniorentitel bleef de 13-jarige Wilko Reynders al zijn tegen standers de baas. De finale won hij van Kees van Klink, die daarvoor van Pieter Elstgeest won. Henk Elstgeest verloor in dezelfde ronde van Reynders. wam tweemaal bijna gelijk met hem aan de eindstreep, maar vermocht niet tot game-winst te komen. Verder kwam Hans van der Zwet tegen Kees Vesseur. Hang won de eerste game met 21-17, maar moest in de 2e en 3e game teveel punten afgeven aan de taktisch goed spelende Vesseur. Hoewel zijn loops steeds bijzonder goed waren miste Van der Zwet teveel afmaakslagen, eerst by Vesseur binnen zeer korte tijd de titel op. Hiermee heroverde hij de supporters- cup, de wisselprijs voor de klubkampioe- nen, een prestatie van enige jaren ge leden herhalend, aenoegen Ook in de damesklasse ging de titel naar een nieuwe speelster. Veronique van der van Bert van der Zwet, maar had het eerder nog moeilijker tegen Herman Klein (22-20; 21-23; 22-20). Leo van dei- Meer won voor de finale van Jan van Dijk, die reeds eerder voor een wapen feit zorgde door de getipte Nico Heems kerk te verslaan. In de C-klasse ging de titel naar Egbert Elstgeest, door ln de halve finale van In de pupillenklas ging de titel voor de tweede keer naar George Termeulen. De finale-wedstrijd tegen Jos van 't Hart won hij zeer ruim; 21-5; 21-10. Winnares bij de meisjes werd Annemiek Castelein, zij won de eindstrijd tegen Joke van Klink met tweemaal 21-10. In de halve finales hadden zij resp. Mieke geschakeld. beien (2-4). Wim van Vliet besliste c reet na de uitworp de strijd, door vt de geboden schletgelegenheid volop profiteren (2-5). Pernix kwam afgelopen woensdag tot een enigszins teleurstellend gelijkspel. Het was een volkomen gelijkopgaande strijd, zodat de 5-5 uitslag de Pernix leidde met de rust nc maar kon de magere voorsprong in de tweede helft niet vasthouden. Flip v. d. Kooy opende de score, waarna de thuis club op 2-1 kwam. Jacob Bakker zorgde weer voor gelijke stand, waarna v. d. Kooy weer voor de korf kwam tweemaal succes had. Via 3-4 schoot Fred Breedveld weer naar twee punten, waarna de rust met 4-5 inging. In de tweede speelperiode slaagden de Ai KNS—Crescendo Crescendo heeft de derby tegen KNS tot een goed einde gebracht. De groen- wltten die opnieuw met invallers voor Ouwerkerlc en Louis Kok binnen de lij nen kwamen, konden het als favoriet ge tipte KNS verrassend op een puntenver deling houden. Lenie Kok. die een groot gedeelte van de Crescendo produktie voor haar rekening nam, opende na 7 minuten de score, waarna een offensief van KNS twee treffers opleverde. Wim Brakel schoot na 11 minuten in, waarna de oranjehemden via Henny v. d. Linden op 2-1 kwamen. Crescendo bleef echter goede tegenstand bieden. Nadat Hans Kluts zijn eerste strafworp in een serie van vier had gemist, schoot Piet l'Amie zijn ploeg volgens de verhouding naar 2-2. Toch nam KNS met de rust een voorsprong toen Wim Brakel zes minu- het geroutineerde KNS.' Lenie Kok bracht haar ploeg via een strafworp op gelijke hoogte, waarna Piet l'Amie, een van de Invallers een verdediglngsfout doeltreffend afstrafte (3-4). In de 8e en de 9e minuut wist Hans KlutB voor KNS opnieuw geen raad met een strafworp, waarna het tot de 20e minuut duurde alvorens de gelijkmaker viel. Hans File- mon zag na vele pogingen zijn harde werken in de 20e minuut beloond met de gelijkmaker, waarna KNS via Wim Bra kel weer de leiding heroverde. Opnieuw miste KNS een strafworp, waarna een goed combinerende maar weinig kan sen scheppend Crescendo vijf minuten voor tijd de verdiende gelijkmaker op het scorebord zag komen. Lenie Kok was het, die voor 5-5 zorgde. In de laat ste minuut had Hans Kluts zijn ploeg toch nog de zege kunnen schenken, maar wederom faalde hij van vier meter. Zuiderkwartier—ODO dienden de nederlaag toch wel. Hen Zie- rikzee opende de score, waarna ODO spoedig langszij kwam. Carla de Kreek gaf onze stadgenoten wederom de leiding en even later was het dezelfde speelster die voor 3-1 zorgde. Via 3-2 schoot Joke Zierikzee haar ploeg naar 4-2, waarna Frits v. d. Riet de ruststand op 5-2 be paalde. Na de thee kwamen de bezoe kers al vlot op 5-3, waarop Zuiderkwar tier een snel antwoord had door middel van Hen Zierikzee (6-3). Een opleving bij de gasten deed de spanning weei terugkeren (6-5), maar tot grote op luchting van de Leidse aanhangers ver grootte Sari de Vink de marge UITSLAGEN RIJN Res. 3B: Fluks 4-Top 3 5-7; 4C: KNS 5- Vicus 5 4-4; Jun. A2: De Algemene A- LÏSSE In het Keukenhofbos organi seerde „De Spartaan" tweede Kerstdag de traditionele Kerstwedstryden. On danks het koude weer hadden byna 200 leden en niet-leden zich in laten schrij ven om het besneeuwde parcours rond om het Keukenhofkasteel te trotseren. De uitslagen: Meisjes pupillen C: 1. M. Lemmers 2,43.3 min.; 2. T. Ruigrok J. Bervoets 2.46.0. Jongens pu pillen O: 1. H. Smakman 2.38.6; Zwetsloot 2.48.8; 3. P. Hoekstra 2.54.0. Meisjes pupillen B: 1. A. v. d. Zwet 2.54.7; 2. J. Jacobs 2.54.8; 3. A. Lange- veld 2.56.0. Jongens pubpillen B: 1. J. v. d. Zwet 2.21,2; 2. W. Dijker 2.39.0; 3. Meijer 2.45.9. Meisjes pupillen A: 1. J. v. d. Meer 2.26.2; 2. J. Rooyakker 2.33.8; 3. C. Schot 2.42.0. Jongens pupil len A: 1. B. Vermeulen 2.17.7; 2. B. Hoekstra 2.20.1; 3.G. Faardekoper 2.25.5. Meisjes D: 1. D. Ruigrok 2.09.1; 2. M. Kager 2.14.0; 3. D. van Diest 2.17.5. Jon gens D: 1. P. Grimbergen 4.01.5; 2. W. Ruigrok 4.08.2; 3. B. Duivenvoorde 4.29.0. Meisjes C: 1. F. v. d. Aartweg 2.25.7; 2. M. Dijker 2.36.2; 3. J. Korte- kaas 2.36.2. Jongens C: 1. F. Grimbergei 3.50.4; 2. C. Ruigrok 4.20.2; 3. J. Heems kerk 4.30.9. Jongens B: 1. L. Duiven voorde 7.54.6; 2. H. Steevens 8.44.8; 3 P. Faardekoper 8.50.0. Meisjes B: 1. H Grimbergen 4.21.0; 2. P. Kortekaas 6.06.0; 3. R. Prins 6.06.8. Meisjes A: C. Grimbergen 4.05.3; 2. J. Meskei 4.23.2; 3. L. Kortekaas 6.42.0. Dames: 1. J .Linthorst 4.31.5; 2. L. v. d. Poel 5.04.0; 3. M. Kortekaas 6.43.5. Here (niet-leden): 1. C. Berg 8.35.0; 2. H. A. Kortekaas 9.10.0; 3 H. Ransdorp 9.20.0. Veteranen: 1. H. I fering 9.24.0; 2. P. Kerkvliet 9.25.0; (lange P. Waaming 19.48.08; 2. J. 21.3 In de eerste minuten gebeurde iets onplezierigs. Martin Havik kwam op ongeluk- kigejvyze in botsing met een tegenstander. Hy liep hierby een flinke hoofdwond - - -Leiden gehecht en de speler De wedstrijd was vrij hard maar er fair gespeeld H.V.S. dat iets sterker heeft niet toegestaan, dat Hercules één keer een voorsprong nam. Enkele kerer wist Hercules de stand in evenwicht tt brengen, maar H.V.S. nam steeds af stand met één of twee doelpunten. Ook Sjaak Suyten was, na lange tijd afwezig te zijn geweest weer van de party. In de spannende slotfase kan H.V.S. door grote inzet en een goede conditie op 't nippertje de zege in de wacht slepen Overige uitslagen: Junioren: Warmunda- H.V.S. 3-8 adspiranten 1: Foreholte 2- H.V.S. 0-13; adspiranten 2; H.V.S.-Jong Ade 1-4. Dames Tegen het laaggeplaatste Animo heeft H.V.S. het niet kunnen bolwerken. Al na 10 min. stond H.V.S. met 2-0 achter zwak optreden van de achterhoe- dè. H.V.S probeerde wat terug te doen, lar tot 4 keer toe werd er óf net naast tegen het houtwerk geschoten. Nadat Animo de stand had opgevoerd tot 3-0, kon H.V.S. via Ada de Haas de stand op 3-1 brengen. Na de rust werd de wed strijd steeds harder. Vooral in de Animo- >nsie trad men te fors op. Sjanie v. d. Bosch, die weer meespeelde, kreeg to- geen kans omdat ze volkomen uit het spel werd gehaald. H.V.S. kon zich moeilijk aan dit spel aanpassen en voor al taktisch schoot men te kort. Animo voerde de stand op tot 5-1, wat tevens de einduitslag werd. Een onverwachts H.V.S. speelde een van de slech tere wedstrijden in dit seizoen. JONG ADE de in de Groeuoordhal gespeelde wedstryd tegen Jong Ade beschikte C.W.P. over slechts een wisselspeelster, echter nauwelijks een handicap "k. Van beide kanten werden mooie vallen opgezet. Enkele mooie scho- van Jong Ade werden op uitsteken- wijze door de doelverdedigster van C.W.P. gekeerd. de tiende minuut scoorde Corrie e, maar dit doelpünt werd afgekeurd de scheidsrechter. Bij jle volgende Ulje -P. da.. owul- de. Enkele minuten later bracht Siena van Kampen de stand weer in even wicht. C.W.P. ging hierna sterk op de -inval spelen en scoorde voor de rust >g drie doelpunten, zodat de rust in ging met een stand van 1—4. Na de rust was het wederom C.W.P. dat scoorde. Nadat Pionie Olijerhoek Jong Ade een doelpunt had laten ■kenen, werd met enkele break-outs de achterstand weer vergroot met twee In de laatste minuten zette Jong Ade :n hevig offensief in, waarbij eerst Cobie v. d. Geest doelpuntte, daarna bracht Ida v. d. Geest met prachtige sprongschoten de stand op 57. In de wedstrijd H.V.L. 2—Jong Ade 5 lieten de doelpunten wel op zich wach ten. Voor Jong Ade stonden paal en lat verscheidene keren in de weg. Mede vastgestelde tijder NOORDWIJK Nu sinds kort Noordwyk een sporthal ryk is, i de drie plaatselijke tafeltennisvereni gingen, Dolfyn, De Rank en T.O.V. de handen in elkaar geslagen om ook in Noordwyk de scholieren in de gelegen heid te stellen aan een tafeltennistoer nooi deel te nemen. Dat voor de ee maal zo'n grote belangstelling zou staan voor een dergelyk toernooi, niet verwacht, maar liefst deelnemers en deelneemsters hebben zich hiervoor opgegeven. Er wordt gespeeld ln een klasse meisjes N.T.T.B.-leden; jc T.B.-leden; ongeoefende me lager onderwijs en middelbaar onderwijs en evenzo voor de ongeoefende jongens. Het toernooi wordt niet alleen verspeeld in poule voor de winnaars, de meisjes en jongens zoveel mogelijk te laten spelen is ook nog een verlie zers- en troostronde op het programrr gezet. Woensdag, 30 december a.s. oi 10.00 wordt begonnen met de 278 wed strijden en om ca. 17.15 prijzen uitgereikt door d Noordwijkse Sportraad de heer Goudrlaan. Niet alleen persooniyke prijzen kun- sn gewonnen worden, maar tevens ordt gespeeld om een vereniglngswis- selbeker. Het minimum aantal deelneemster^ deelnemers per school is gesteld op vijf de volgende scholen strijden om de wisselbeker: Wilhelminaschool, Christus Koningschool, Willibrord Mavo, Christe- worden de Noordwijk school uit Lisse i i de K.T.S. uit Voor-

Leidse Courant | 1970 | | pagina 12