1 Kies de Yivo voor 1 1 1 59 35 29 79 l05 95 65 54 V, V - 89 49 Gasten uit Engeland en Duitsland in het HOT Voortzetting SALT-gesprek op 15 maart Gestolen postzakken teruggevonden Abva verwijt chr. bonden verraad PAGINA 20 LErDSE COURANT MAANDAG 21 DECEMBER 1970 victoria kersen bonbons doos a ca. 125 grair suikerkransjes ..N'obo" pak a 250 gram originele parijse wafels pak a 225 gram K vivo zoute pinda's vers gebrand zak a 250 gram WW J49 van98voor zak 500 gram van 169 voor vivo chips naturel of paprika familiebaai tuc „Parein" 2 familiepakken van 138 voor J28 walnoten gestempelde Californische, zak a 250 gram noten mélange bestaande uit hazelnoten, kraak- amandelen, paranoten, walnoten en tl pecanrioten netje a 200 gram wO elite haver een rijke mélange van rozijnen en 147 veredelde noten pak a 17a gram "f ormosa madam Q O crabmeat UO Jjlikje a ca. 170 gram f t Pakistaanse garnalen blik a ca. 200 gram japanse rode zalm standaard, hele moot blik a ca, 220 gram per bi ►50 haust toast ovaal of vierkant 2 pakken van 92 voor patria eenhaps crackers QQ per pak a 65 stuks ca. 140 gram O tl melba toast 125 per pak nu met 25% meer inhoud ,JL vivo cassis literfles van 98 voor vivo sinas per literfles vivo up literfles az appelsap 2 grote flessen london orange of lemondryoQ literfles van 97 voor O V royal club tonic 70 literfles van 89 voor v zure haring "Oüwehand" zonder graat pot van 3 k 4 stuks van 109 voor unox cocktailworstjes -159 blik a 200 gram X zwan paté Ardenner of Franse 2 alubakjes i tl cliinese stemgember hele nootjes per potje zilveruitjes nr zoetzuur pot a 35 cl. cocktail saus met whisky „Devos hemmens" 40 pot a 165 gram J Jr vivo slaolie per fles van 150 v' f friso bloem zak a 1000 gram zoete rozijnen paka 250 gram W rosé wijn een prettige wijn die u altijd kunt drinken, •koel serveren per fles van 215 voor 50 carignan landwijn wit koel, rood op kamer temperatuur serveren. Een wijn die u aan tafel niet teleur zal stellen. fles a 0,7 liter van 199 voor 79 perlé richesse „Siebrand" eenprettigetintelende A wijn. koel serveren v 25 per fles van 395 voor ti heaujolais Bij konijn, fazant of kalkoen: „Siebrand" een prettig te drinken rode Bourgogne wijn, niet te koel Q jr serverep -^ï/D iv, per fles van 470 voor <r graves supérieure a.c. „Siebrand" een liquoreuse wijn (dus niet'te droogj 95 per fles van 475 voor O Btj wild: chateau neuf du pape a.c. „Siebrand" een volle droge rode wijn uit de omgeving van Avignon, op kamertemperatuur servpren fw 59 per fles van 650 voor tf Geldig van 21 december t/m 24 december 1970 Prijswijzigingen voorbehouden Mensching: alleen met handen Het afgelopen weekeinde vonden er twee theatervoorstellingen van vreem den huize plaats in het HOT, een uit Engeland en een uit Duitsland: toneel en poppenspel. De toneelvoorstelling, de Engelse, wordt vanavond nog eenmaal vertoond. Hij is in Nederland gepresen teerd door Mickery in Loenersloot, het gaat om een stuk van Howard Brenton, Fruit", dat ongeveer vijf kwartier duurt. De andere voorstelling was van het „Taschentheater Gerhard Men sching" en die vond zaterdag plaats in de vooravond, in het kader van een HOT-weekeinde. Bij beide voorstellin gen was het minder druk dan men Zou wensen, maar toch drukker dan het HOT gewend is. Gerhard Mensching, die zaterdagmid dag om zes uur zijn programma begon, speelt alleen met zijn handen. Soms zet hij op zijn wijsvingers een bolletje, waardoor er een kopje is, maar altijd is een hand een persoon. Na korte tijd zie je niet meer dat het om handen gaat, want Gerhard Mensching blijkt zeer virtuoos. Met een enorme beheersing, grote perfectie en ook grote fantasie speelt hij met zijn handen diverse anekdotes. Het is alleen maar jammer dat die tamelijk bloedeloos blijven: huisvrouwen die de soep aan laten branden, juffrouwen die de auto niet gestart krijgen, leerlingen die hun meester niet mogen. Dat alles begeleid door een stortvloed van woorden in het Duits of in semi-Duits, want Mensching blijkt wel een handenvirtuoos te zijn, maar zeer tekort te schieten in zijn dramatische en literaire vormgeving. Het programma, dat te lang duurde, werd door een handjevol geïnteresseer den vriendelijk, welwillend ontvan- Zondagavond was „Fruit" aan de or de, van het Portable Theatre uit Lon den. Een stuk over een softenon-slacht- offer, die kwakzalver geworden is en zich nu op slinkse wijze in de society opwerkt. Dat staat in het programma, afgedrukt in het aardige blaadje van Mickery, dat maar een kwartje kost. Om verder te citeren: „Hij viert zijn rancuneuze minderwaardigheidscomples bot op politici en dégénérés en met een soort van misplaatste socialistische be keringsijver weet hij ze uit te zuigen." Ja toe maar, bla bla bla. Gelukkig staat het in het programma, want uit stuk noch voorstelling blijkt iets van enige aard. Een samenraapsel van scènes, met aardige momenten voor wie graag nog eens op het toneel ziet hoe een t.v.- toestel in elkaar wordt geramd en hoe iemand gemasseerd wordt en intussen zijn levenswijsheden spuit. Maar wie dat al bij herhaling heeft mogen aan schouwen, vond in dit „Fruit" helemaal niets nieuws, niets interessants ook. Dit was kennelijk algemeen zo. JAN VERSTAPPEN HELSINKI (Reuter) De Verenigde Staten en de Sovjet-Unie zullen hun ge heime besprekingen over beperking van de strategische wapens (SALT) op 15 maart in Wenen voortzetten. Dit staat in een gezamenlijk communiqué dat de twee onderhandelingsdelegaties vrijdag in Helsinki, na afloop van de derde onderhandelingsronde, hebben gepubli- Volgens het communiqué zijn de twee landen vastbesloten de onderhandelingen voort te zetten om te komen tot een be perking van de strategische offensieve en defensieve bewapening. Tijdens de reeks besprekingen van de afgelopen zeven weken in de Finse hoofdstad „is verdere opheldering verschaft over een aantal aspecten van de ter discussie staande kwesties". Ongeregeldheden in Rotterdam ROTTERDAM (ANP) Op enkele plaatsen in Rotterdam is het gistera vond tot ongeregeldheden gekomen tus sen Zuidmolukse en Nederlandse jonge ren. Tijdens een treffen tussen deze twee groepen in de omgeving van het noesten de ruiten van an een autobusstation ker zou zijn doodgereden door een au tomobilist en dat deze na de aanrijding zou zijn doorgereden. De automobilist zou zich gisteravond in het busstation hebben bevonden. Ook bij een discobar ontstonden ongeregeldheden. Op verschillende punten in de stad, o.a. op de uitvalswegen hield de politie auto's met Zuidmolukkers aan. De in zittenden werden gefouilleerd en de au to's op vuurwapens doorzocht. Centraal Station gewapend glas het ontgelden. (Van e verslaggevers) HEERLEN Een wandelaar heeft zaterdagmiddag in Born de vorige week in Heerlen gestolen postzakken gevon den. De meeste gestolen post werd te ruggevonden. maar het gestolen geld. bijna 15.000 gulden was verdwenen. Volgens de politie, die een nauwkeu rig onderzoek ingesteld heeft, hebben de postzakken maar enige uren op de plaats gelegen waar ze werden gevon den. Alle papieren waren doorweekt van de regen. Hoewel de stukken be schadigd waren is vrijwel alles terug gevonden. Uit de aangetekende stukken was het geld verdwenen, maar spaar bankboekjes, giro-overschrijvingen, waardebonnen en -zegels werden te ruggevonden. Ondanks de vondst lijkt het er niet op dat de Heerlense politie veel dichter bij de oplossing is gekomen. Van de daders ontbreekt ieder spoor. AMSTERDAM (ANP) De Algeme ne Bond van Ambtenaren, de ABVA, heeft zaterdagmiddag tijdens een lande lijke vergadering met 800 PTT-beamten in Carré te Amsterdam besloten een telegram naar minister drs. J. A. Bak ker van Verkeer en Waterstaat te stu ren, waarin hem wordt medegedeeld dat de ABVA besloten heeft onder dwang van de wet en het verraad der christelijke vakorganisaties NEBO en KABO. de stiptheidsactie der PTT-ers voorlopig te schorsen. In het telegram wordt benadrukt dat de ABVA zich zal blijven beijveren voor betere waardering voor 't lagere perso neel. Tijdens de vergadering werd het de andere bonden, waarmee de ABVA in de actieboot was gestapt, bijzonder kwalijk genomen, dat zij voortijdig en zonder voorkennis de leden adviseerden de actie te beëindigen. Hoofdbestuursadvies kandidatenlijst CHU UTRECHT (ANP) Het hoofdbe stuur van de Christelijk-Historische Unie heeft zaterdag te Utrecht het defi nitief advies vastgesteld omtrent de kandidaatstelling voor de Tweede-Ka merverkiezingen in 1971 aan de hand van een concept van de commissie van wijze mannen en vrouwen. Het hoofd bestuursadvies zal 30 januari in een aantal regionale vergaderingen als grondslag dienen voor de vaststelling van de kandidatenlijst van de CHU. Het advies van hef hoofdbestuur luidt: 1 Minister drs. B. J. Udink, 2 staatssecretaris dr. R. J. H. Kruisinga, 3 staatsecretaris mr. Chr. v. Veen, 4 en 5 de Kamerleden mr. W. Scholten en drs. A. D. W. Tilanus, 6 en 7 de Kamerleden mr. C. A. Bos en mej. mr. E. H. Haars, 8 en 9 de Kamerleden drs. A. M. de Boo en J. T. Mellema, 10 en 11 het Kamerlid H. Kikkert en mevr. ir. N. C. de Ruiter, 12 het Kamerlid T. Tolman, 13 het Kamerlid drs. D. F. van der Mei, 14 en 15 drs. A. J. van Duist en Jac. Huijsen, (oud-voorz. C.H.-Jongeren), 16 H. Wisselink, 17 staatssecretaris J. C. E. Haex, 18 H. Eversdijk, 19 drs. G. van Leijenhorst, 20 P. G. van der Weele, 21 drs. G. Gerritse en 22 mevr. mr. H. A. Strijd-Groenewegen. Contact tussen Yaticaan en Islam VATICAANSTAD (AFP-KNP) De Islam krijgt een officiële vertegenwoor diger bij het Vaticaan. zo blijkt uit een communiqué zondag gepubliceerd na afloop van een bezoek van vijf dagen aan het Vaticaan van een delegatie van de opperste islamitische raad die in Cairo is gevestigd. Het is de eerste keer in de geschiede nis dat een niet-christelijke godsdienst een permanente vertegenwoordiger bij het Vaticaan krijgt. Het Vaticaan zal op zijn beurt een vertegenwoordiger bij de opperste islamitische raad krijgen. Paus Paulus heeft gisteren berichten en geruchten over zijn ernstige ziekte zelf gelogenstraft door gewoon zijn werkzaamheden te hervatten. Gister middag sprak hij uit het geopende ven ster van zijn appartement de mensen op het St.-Pietersplein toe. Zijn stem die begin deze week nog hees was, had nu weer zijn heldere normale klank. Verkeer van en naar Berlijn vertraagd (Van onze correspondent) BONN De Westelijke geallieerden hebben bij de Russische regering hun bezorgdheid geuit over de vertragingen in het wegverkeer van en naar Berlijn als gevolg van Oostduitse acties. Giste ren en eergisteren deden zich op de weg naar Berlijn vertragingen v van twee tot drie uur. De stiptheidsacties van de Oostduitse douane zijn bedoeld als protest tegen de vergadering van de sociaal democrati sche leiders van de Bondsdag en deel- staatpai-lementen te Berlijn. Drie we ken geleden, toen het congres van de christen-democratische partij in West- Berlijn gehouden werd, waren de ver tragingen groter. Sovjetbasis op Cuba vrijwel voltooid NEW YORK (Reuter) Het tijd schrift „Time" weet te melden dat de Russische kemonderzeebootbasis in Cienfuegos op Cuba blijkens door Ame rikaanse verkenningsvliegtuigen ge maakte foto's bijna voltooid is. Het blad zegt dat er, ondanks presi dent Nixons verklaring dat hij niet bezorgd is over de aanwezigheid van de Russische marine in het westelijke deel van de Atlantische Oceaan, „enig be wijs is voor de stelling dat de crisis alleen maar is uitgesteld". Een woord voerder van het Amerikaanse ministe rie van Defensie wilde geen commen taar geven op het bericht.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 20