Trieste dag in mijn loopbaan J ONE-MAN-SHOW' VAN ARD SCHENK IN OSLO Spannend slot CHI-Zuidlaren Don Faune sprintte vergeefs in Hilversum VAN BRACHT: WELDOORDACHT Geesink na verlies (12-8) i Titel driebanden dank zij beter gemiddelde Zege Hijs Hokij Ton Sybrands aan leiding Delta Lloyd ontwricht SPORTBIJLAGE MAANDAG 21 DECEMBER 1970 OSLO Nederland met op een ver vooruitgeschoven post wereldkampioen Ard Schenk, die drie afstanden won heeft voor de eerste maal de schaatsinterland- ontmoeting in het Frignerstadion te Oslo met een ruime marge gewonnen: 39 punten. De Noren, in het verleden Nederland sloot de eerste dag af met een voorsprong van zestien punten en toen onze landgenoten op de 1500 meter het verlies wisten te beperken tot vier punten, behoefden zij eigenlijk niets meer te vrezen. Immers, de Noren misten stayers van formaat, die een wig konden drijven in de gesloten Nederlandse formatie. Als hun enige hoop had zich zaterdag gemeld de 22-jarige Sten Stensen, die op de 3000 meter Ard Schenk uitstekend partij had gegeven en slechts een halve seconde op hem had verloren. Toen Stensen er op de 5000 meter in slaagde revanche te nemen voor de dag tevoren geleden nederlaag en Schenk versloeg met 1,7 seconde (7.34,3 en 7.36.0) bejubelden de 4000 Noren op de tx-ibunes de man uit Drammen als de grote triomfator. De landenwedstrijd is in de eerste plaats een „one-manshow" van Ard Schenk geworden. Met 40,8 op de 5000 meter, 4.30,4 op de 3000 meter en 2.04,8 op de 1500 meter, onaantastbare tijden voor de concurrentie, gaf de lange Noordhollander, het vorige seizoen al onbetwistbare heerser op de schaatsbanen, van zijn grote klasse blijk. En dat zonder zich te forceren, waardoor hij bijvoorbeeld de overwinning op de 5000 meter tegen Stensen prijsgaf. „Als ik eerder had aangezet, zoals in de voorlaatste ronde, had ik Stensen misschien wel kunnen pakken. Maar ik heb hiervoor geen serieuze poging ondernomen. Ik ging lekker, vooral op de 1500 meter. Ik gleed gemakkelijk. Eigenlijk had ik deze tijden op dit moment niet verwacht. Of de grote vorm er nu is? Ik zie dit niet als vorm, maar gewoon als resultaat van tweeëneenhalve week trainingsarbeid. Misschien zal ik de komende weken in verhouding tot de anderen, wat minder snel in prestaties vooruitgaan, doch een terugval vrees ik niet". Ard Schenk, die zaterdag tegen Sten Stensen reeds hard had moeten vechten om de eer aan rich te houden, was wel in het onzekere of de Noren tenminste een aantal van hen zich wel voor honderd procent hadden ingezet „Op 'n Europees of wereldkampioenschap geef je je ten volle, maar hierik dacht wel, dat rijders als bijvoorbeeld Thomassen, Groenvold en Tveter in de komende weken veel van hun achterstand kunnen inhalen". En wanneer men dan de mening van de Noorse coach Tor Berg ernaast legt: „Een deel van de ploeg was niet in topconditie, maar in de komende weken kan er nog veel gebeuren. Ook met Fornaes". Dan blijkt hieruit niet alleen de angst voor elkaar, maar ook het respect. Zoals Leen Pffommer, de coach van de succesvolle Nederlandse EDDIE VERHEYEN formatie, het uitdrukte. „De Noren zeggen nu wel, dat wij in trainingsopbouw te vroeg zijn, doch ik voorzie geen terugslag. De trainingsopzet is vrijwel gelijk aan het vorig jaar. Wij hebben echter meer wedstrijden gereden en dat vind ik bijvoorbeeld dom van Fornaes, die in nog geen enkele wedstrijd is uitgekomen. Met hem zouden de Noren overigens toch niet gewonnen hebben. Maar ik zie in de stellingname van de Noren wel een vorm van intimidatie". Erhard Keiler, olympisch kampioen op de 500 meter, heeft zondag tijdens internationale schaatswedstrijden in Inzeil zijn specialiteit gewonnen in 39.4 sec., de beste seizoentijd. De wedstrijden werden begunstigd door ideale weersomstandigheden. Keiler startte enorm snel en legde de eerste honderd meter af in 9,7 seconden. ,,Ik heb de laatste tijd telkens weer geoefend op mijn starttechniek. Dat is erg belangrijk op de korte afstanden", aldus Keiler. De Nederlandse sprinter Gerard Demkes uit Bredevoort eindigde als tweede in de fraaie tijd van 40.9 sec., een evenaring van rijn persoonlijk record. Jan Pasman uit Deventer werd vijfde in 41.4 sec. In het puntenklassement van de sprinters behoefde Demkes alleen Erhard Keiler voor te laten gaan. Bij de dames viel wederom het sterke rijden van de pas zestienjarige Westduitse steeds oppermachtig, moesten ditmaal deemoedig het hoofd buigen. Het geweld, dat onze landgenoten ont ketenden op de 3000 en de 5000 meter, maakte hen machteloos. Monika Pflug op. Ondanks een verkoudheid verbeterde zij 't Westduitse record op de 3000 meter met een tijd van 5.18.8. Ook haar puntentotaal van 196.300 betekende een nieuw nationaal record. De beste prestatie van de Nederlandse Sonja Paans was de tv/eede plaats op de drie kilometer in 5.19.5. Eindstand allround: 1. Zimmermann 178.330 pnt.; 2. Edwin Keiler (W.-Ddld) 189.643: 3. Schüschke 189.934 Sprinters: 1. Erhard Keiler 162.450 pt.; 2. Gerard Demkes (Ned.) 167.450; 3. Ottmar Braunecker (O.-Did) 168.100; 4. Jan Pasman (Ned.) 168.250. Eindstand dames: 1. Monika Pflug 196.300; 2. Ursula Bürger (W.-Dld) 211.433; 3. Renate Seidel (W-Dld) 222.866. Sprintsters: 1. Ruth Schleiermacher (O.-Dld) 188,750 pnt.; 2. Loedmilla Titova (Rusl.) 189.150; 3. Soerovikina (Rusl.) 190.400. Allroundklasse: 1. Nina Statkevitsj (Rusl.) 202.234 pnt.; 2. Tatjana Serekina (Rusl.) 203.483; 3. Anke Schmidt (O.-Dld) 211,900. OOST-BERLIJN. Piet Kleine uit Hollandscheveld heeft dit weekeinde in Oost-Berlijn het klassement in de allroundklasse gewonnen met een totaal van 184.830 punten. Hij eindigde voor de Oostduitser Gerd Bonke en de tegenvallende Rus Valeri Lavroesjkin. Kleine won zaterdag de 1500 meter in 2.11.2 en werd tweede op de 5000 meter in 7.55.7. Zondag moest de allroundklasse hetzelfde programma afwerken. De jonge Drent werd toen tweemaal tweede, respectievelijk in 2.14,0 en 8.08.6. De Rus Valeri Moeratov zegevierde in de sprintersklasse. Zijn landgenoot Komarov werd tweede en Jos Valentijn uit Ter Aar derde. Bij de dames werd om de Dynamo Cup gestreden. De Oostduitse Ruth Schleichermacher eindigde als eerste in de sprintersklasse en Europees kampioene Nina Statkevitsj was het sterkst -op de langere afstanden. Nederlandse dames waren niet van de partij. PARIJS Wanneer men uitgaat van Anton Geesinks uitspraak „Ik had gerekend op negen winstpartijen", is de ne derlaag van 128 die het Ne derlandse judoteam zaterdag in het Stade de Coubertin in Parijs tegen Frankrijk leed, nauwelijks een tegenvaller. Maar toch sprak de oud wereldkampioen later over ten var zijn symbolisch toelatingsexa- betraden men op 1 januari treedt hij officieel in functie als coach van het Nederlandse judoteam als: „Een trieste dag in mijn loopbaan" en trok hij de conclusie: „Het Nederlandse judo zit in het slop, niet alleen de aspiranten en junioren, ook de senioren". slecht judo, of beide. We heb ben in Nederland nog altijd de neiging te roepen dat we het zo goed doen. Nu, dat zie je. De inzet moest groter worden en daar heb ik in de kleedka mer op gehamerd". En een optimale toewijding was tegen deze Fransen gebo den. Nederland stelde tegeno ver de aggressiviteit van de te- revanchegedachten genstander aanvankelijk niets, voor de tweede Ook de coaching was opmer kelijk tam. Hulparbiter Nau- welaerts d'Afé: „Geesink SdSwJST coacht ze defensief, negatief slaagde leens, met een overwinning op beslissing op Villiers, en Rus- ka, via een ippon tegen Bron- dani, Nederland van het opge lopen minderwaardigheidscom plex. En Anton Geesink deed de rest. Althans op het menta le vlak. Hij appelleerde in de pauze op harde wijze aan het verantwoordelijkheids- en eer gevoel van zijn mannen. Beze ten tegen was het resultaat. Slechts Schilder hield in de tweede serie stand tegen Feist. die niettemin op beslissing won. Ook het halfmiddenge- wicht leverde een van de vier te behalen punten op. Van dei- Pol zag zijn tegenstander Gautier met een uit de kom geschoten elleboog verdwijnen, maar stond reeds op technisch voordeel. maal de mat. De Fransen moesten hun in de eerste serie van tien partijen aangelegde verwurging laten verslappen zelfs. Hij gaat uit en gaven zich Opleving dediging". Geesink echter: „Ik heb van tevoren met alle jon gens gepraat en gevraagd hoe ze het wilden hebben..." Een illustratie van deze op merkingen vormde het optre den van de Nederlandse topju doka's tot zaterdagavond kwart voor tien. Op dat mo- Een duidelijke mentaliteitsver andering, nee -verbetering, ligt aan deze verrassende op leving ten grondslag. Anton Prijsgeven was er voor Rudi Oom en Fred Schilder in het lichtge- wicht tegen de Europese kam- tegorieën Dirk Eveleens. sta- pioen Mounier en Feist weinig slecht. Een slechte instelling, behalen. Drie volle pun- Peter Snijders, die van het halfzwaargewicht naar het overgestapt, ii de hoge verwachtingen waar te ma ken. Hij verloor op Ippon van Coche, maar won op beslissing van Auffray, die te roekeloos werkte. Jan Snijders, die zijn broers plaats in het half zwaargewicht heeft overgeno men, overtuigde pas na pauze met een Waza Ari tegen de sterke Rouge. De zwaargewichten voor een maximale score. De Nederlandse kampioen alle ca- tisch door solide judoënd, zorgde voor stopzetting van de Franse overwinningenreeks en zoals Ruska („Ik heb de laat ste twee maanden geleefd als een kluizenaar") is er eigen lijk maar een. Feilloos sloeg hij toe tegen de opmerkelijk fragiel aandoende Villiers en de arts Brondani. Vergrijsd Maar dit Nederlands team, is vergrijsd in vergelijking met Frankrijk. Het is evenwel te kort dag om voor Gothenburg (Europese kampioenschappen 1971), Ludwigshafen (wereld kampioenschappen 1971) en München Olympische Spelen 1972) een alternatieve top te kweken. Gelukkig bestaat die noodzaak op korte termijn niet. De huidige toppers bezit ten zonder meer de kwalitei ten en, belangrijker nog. de zorgden ambitie om tijdens deze toer- ore. De nooien tot grote prestaties te komen. In de nieuwe trai ningsopzet moeten daartoe de wegen worden geëffend. ZUIDLAREN De Engelsman Harvey Smith met Just Jim is gisteren winnaar geworden van het laatste nummer van het indoorconcours hippique In Zuidlaren: de grote prijs van Zuidlaren. Smith bleef als enige deelnemer foutloos in de beide manches van deze grote prijs. Tweede werd de Nederlander Anton Ebben (met Kairouan), die zijn plaats echter moest delen met de Italiaan Vittorio Orlandi (op Fulmer Feather Duster), de Engelsman Ted Edgar (op Robbie Dee), de Fransman Gerard Rameix (op Roi du Manoir) en de Belg Thierry Storme (op Sun Solaire). Zü allen kregen vier strafpunten. De wijze waarop Harvey Smith gaterdagavond in het laatste onderdeel van het zestiende internationale indoor concours hippique in Zuidlaren Just Jim foutloos over alle hindernissen leidde, stempelde hem tot een grootmeester. De combinatie Smith/Just Jim, die in het internationale springconcours tabel A 's middags al op fraaie wijze eerste was •eworden, moest in het slotnummer om we grote prijs van Zuidlaren opnieuw de strijd aanbinden met Anton Ebben op zijn tien jaar oude Kairouan. Onze landgenoot, die door rijn dubbele overwinning in het puissance spring concours de favoriet van het talrijke publiek was geworden, kwam in de eerste manche van het slotnummer fout loos rond. Tevoren waren de Belg Thierry Storme, de Brit Ted Edgar en Harvey Smith feilloos over de tien hindernissen met een maximale hoogte van 1.50 meter Slechts vier deelnemers van het inter nationale gezelschap dat voor de finale was geplaatst, slaagden erin om on geschonden aan het tweede onderdeel, een puissance springconcours bestaande uit zes hindernissen met een maximale hoogte van 1.60 meter, te beginnen. Van dit viertal viel al dadelijk de Belgische combinatie Storme/Sun Solaire door een springfoutje af, maar toen ook de Brit Ted Edgar met zijn Robbie Dee een van de hindernissen miste, werden de 3500 toeschouwers voorbereid op het gevecht SmithEbben. Zekerheid Harvey Smith moest voor Ebben in de piste verschijnen. Met grote zekerheid leidde de Brit Just Jim over de hin dernissen. Bij de stijlsprong had hij over geluk niet te klagen. Just Jim toucheerde de balk. die echter bleef liggen en zodoende beëindigde hij het parkoers foutloos. Voor Anton Ebben volgde toen de moeilijke opgave een zelfde prestatie te verrichten. Muisstil werd het in de Prins Bernhardhoeve totdat de Nederlandse combinatie over de triplebar zweefde. Heel even beroerde Kairouan de balk, het publiek hield de adem in en slaakte een kreet van ont zetting toen het stuk hout tergend lang zaam naar beneden viel. Anton Ebben was uitgeschakeld voor de hoofdprijs, een auto, die nu het eigendom werd van Harvey Smith. Voor Anton Ebben was de onderscheiding, beste ruiter in het internationaal toernooi, een pleister op de wonde. De Britse Caroline werd tot de beste amazone uitgeroepen en Johan Heins uit Meppel tot de beste ruiter van de nationale springconcoursen. (Van onze paardesportmedewerker) HILVERSUM Jan van Dooyeweerd heeft met Fire Bird W een zeer bekeken 3400 meter gestuurd bij de draverijen in Hilversum. Hij begon snel, maar toonde zich, toen hij zijn handicap had ingelopen, toch tevreden met een plaatsje achterin de groep. Ella Ross leek grote plannen te hebben, maar een grote fout maakte daaraan een eind. Ard Schenk, fel door de bocht glijdend, in Oslo zijn Noor Roar Groenvold ligt achter in de buitenbaan. Toen kwam Fire Bird: maar met hem was Don Faune voorin. Tussen die twee werd het een felle eindstrijd, die door Fire Bird werd gewonnen. Don Faune werd teruggesteld naar de laatste plaats, zodat Stef v. Dooyeweerd met Grenadier de tweede plaats kreeg. Anton kon zijn heroptreden na even rust wegens ziekte niet met winst be kronen en favoriet Dyveke D maakte een forse fout bij de start om het ten slotte maar geheel op te geven. Dave Fez leidde lang maar kon tegen de eind sprint van Diogen niet op. El Hadie haal de een flinke achterstand op en werd nog derde vóór Anton. Korte galop Verrassend was weer eens Hanny Hollandia met de oud-springruiter R. Koster. Het duo schoot meteen naar voren en won een duel met Inorina N ARNHEM Rini van Bracht heeft het gehaald. In een ongemeen spannend slot van het driebandentoernooi in Arnhem deed de 23-jarige etaleur uit Waalwijk een geslaagde greep naar de macht. Dankzij een iets beter gemiddelde dan clubgenoot Hennie de Ruijter (0.9390.924) veroverde Van Bracht zijn eerste nationale kampioenschap na viermaal achtereen voor zijn „examen"' te zijn gezakt. Vorig jaar nog strandde de Brabander, wiens talent destijds door grootmeester René Vinger- houdt was bijgeslepen, na een sterke start op de voorlaatste dag. Van Bracht kon toen de mentale opdoffer niet goed verwerken en eindigde als vijfde met een moyenne van 0.856. Ook nu in de Gelderse hoofdstad De Waalwijkse hotelier kon niet tegen dreigde er een kink in de kabel te ko- de mentale druk op en schoot zo lang- men toen Van Bracht zaterdagavond zaam op dat er voor Van Bi'acht al spoe- door debutant De Jong in 77 beurten dig weer hoop kwam. Voor de eerste 30 werd verslagen en zijn moyenne van punten gebruikte Van Bracht negen 0.993 naar 0.932 zakte. Daarmee raakte beurten minder dan De Ruijter, die zich hij achter op Hennie de Ruijter, die steeds vaker omdraaide om de vorde- zaterdag juist bijzonder sterk speelde, ringen van zijn jonge clubgenoot op te tweemaal in 53 beurten won en zijn nemen. moyenne opschroefde tot 0.963. Van Het resultaat was dat De Ruijter tus- Bracht was na die nederlaag tegen De sen de zestigste en zeventigste beurt Jong kapot, zat wezenloos voor zich slechts een carambole scoorde. Daarna uit te staren en geloofde niet meer in herstelde hü zich wel, maakte elf pun- de toekomst. Vooral niet omdat hij in J- ten in vier beurten, maar het was te Doggen op papier een veel gevaarlijker Iaat. Toen De Ruüter in dc 80e beurt laatste tegenstander had dan De Ruijter uitging begon Van Bracht, die een zes in Van Aart nodig had gehad om op gelijke hoogte Men moest Van Bracht ervan weer- met Doggen te blijven, net aan zijn 60c houden De Ruijter te gaan feliciteren, beurt. De eerste twees loten, moeilijke want aan diens titel twijfelde Van opgaven, lukten. Weldoordacht ging Van t Zevende ronde: Popeyus De Wilde Teegelaar De Jong Van Aart De Ruijter Van Bracht Doggen 52 61 1.000 0.833 0.705 0.705 0.779 0.701 0.694 0.387 0.750 0.983 0.852 Bracht niet meer. „Dat verschil in Bracht door e moyenne kan ik nooit meer goedmaken, Let op, Hennie gaat vast een hele goede Uitslagen vijfde ronde: pi7UJ7elSDi,t.is,neiiet'\Voor»h™J.' Teegelaar 37 °°;deel waar Yin„Bra.Chl Van Bracht 60 6. had het helemaal mis- Want De Ruijter, die voor de laatste keer in het seizoen De Jon& 47 6 1966-1967 kampioen was geweest, speel- Doggen de tegen Van Aart helemaal niet sterk. Van Aart 59 6 te stuiten 1. Rini van Bracht (Waalwijk) 10 8 2. Hennie de Ruijter (Waalwijk) 10 10 3. Joop de Wilde (Delft) 9 7 4. Piet de Jong (Dubbeldam) 8 9 5. Jan Doggen (Heerle) 7 9 6. Bert Teegelaar (Wolnes) 7 8 7. Herman Popeyus (Etten-Leur) 3 9 8. Puck van Aart (Rotterdam) die ook al flink doorging, maar tegen het slot door een korte galop iets achter HILVERSUM - LADY GRACEPRIJS 2000 m weijde (J. van Dooyeweerd) Hlniopila. 3 Ida de Mercelle. draverijen li iris Haghfc- to winn 2,70 LADY LERONAPRIJS 2400 m: 1. Hanny Hollandia (R Koster) 3.30.2 1.27.6. 2 Inorina N. 3 Holland. Toto winn 13,50 pl 3,10 4,— 3,3( kopp 11,70 cov 13,20 trio 2.396,80. LADY RENEPRIJS 1600 m, le afdeling: 1 Diogen (J. van Dooyeweerd) 2.10.7 1.21.7. Dave Fez. 3 El Hadle. Toto winn 3,90 pl 1,6C 2,10 2,10 kopp 14,90 COV 7,—. HILVERSUMS 3400 m: 1 Fire Bird (J var Heros. Toto LADY RENEPRIJS 1600 m: 1 Quarteron n Entry Volann. Toto kopp 6,30 c 2. Royal Hanove 1 Galatea (T 24.8. 2. Fira Beroona. 3 5,30 pl 1,70 1,40 1,70 kopp Wolvega WOLVEGA - De uitslagen Wolvega gr'JJj draverijen zijn: Schoonhoven) 3.27.2 1.33.3. Isola^Bella. 3 Oerafdeling: 1 3 winn 3,50 pl VERLICHTINGSPRIJS 2220 m: 1 Daim (W Strooper) 3.UC.7 1.24.1. 2 Dyveke. 3 He: Toto winn 2,60 pl 1,30 1,30 2,30 kopp 3,50 c MUNIC1PALPRIJS 1900 m: (ir J Oosting) 3.39.9 1.24.2. 2 I Toto winn 2.60 pl 1,40 1,80 Dromzet f 200.607,—. GELEEN In een wedstrijd om de Clip International heeft HIJS HOKIJ gisteren in Geleen de ijshockeywed- strijd tegen Smoke Eaters met 43 gewonnen. De tussenstanden waren 1 1 2—1 en 1—1. Utrecht heeft gisteren in het Ant werpse sportpaleis met 115 verloren van Olympia Antwerpen. De tussen standen waren 22 31 en 62. AMSTERDAM De 22-jarige Rus Anatoli Gantwarg en de een jaar jongere Nederlander Ton Sijbrands hebben na de derde ronde de leiding in het internatio nale damtoernooi in Amsterdam. Zij wonnen tot nu toe beiden tweemaal en moesten één keer een punt afstaan. Sijbrands versloeg zaterdag de Frans man Mostovoy met sterk aanvallend spel. Daags daarop boekte de Nederlandse kampioen een zege op Vari der Sluis. De ronde van gisteren had sensationele resultaten. Gantwarg, die vorige week zijn nationale titel aan Andreiko moest laten, bracht zijn landgenoot nu een on verwachte nederlaag toe. Koeperman stuitte in de derde ronde op de zich uiterst rustig verdedigende Amerikaan Smith, die geen ruimte liet voor een positionele beslissing. Uitslagen zaterdag Grootmeestergroep Gantwarg (Rusl.)— Koeperman (Rusl.) 1—4; Smith (VS)—Caze- mier (Zwl.) 1—i'; HlsardJ (Fra.)—Andreiko (Rusl.) 02; Van der Sluis (Ned.)—Wiersma (Ned.) l—l; Baba Sy (Sen.)—Drost (Ned.) 1—4; Mostovoy (Fra.)—Sijbrands (Ned.) 0—2 Meestergreep De Jong (Ned.)—Pippel (Ned.) a—0; Werner (Ned.)—Damelincourt (Fra.) 1—1; Hermelink (Ned.)—Van Heerde (Ned.) 2—0; Steijntjes (Ned.)—Bastlaannet (Ned.) 0-HZ: Metsjanski (Rus.)—Claessens (Belg.) 2—0; Kaderabek (Tsj.-Sl.)— Kemp (Su riname) a—a. Uitslagen zondag Grootmecstergr.Andrleko—Gantwarg 0—2; Cazemler—Hisard 1—a; Koeperman—Smith 1—4; Sijbrands—Van der Sluis 2—0; Drost- Mostovoy 2—0; Wiersma—Baba Sy ilu'. Stand Gantwarg, Sijbrands 5 pnt.; Drost, Damelincourt—Hermelink 0—2; Pippel—Wer ner 2—0; Kemp—Steijntjes 1—4; Claessens— Kaberabek 2—0; BasUaannet—Metsjanski 0—2. Stand: Hermelink 6; Kemp. Metsjanski, Pippel 4. AMSTERDAM. De Nederlandse tafeltenniskampioen Delta Lloyd is zater- avond in Amsterdam uitgeschakeld voor het toernooi om de Europese beker. De Amsterdammers werden in de kwart- finalewedstrijd met 50 verslagen door het Zweedse Mariestad Bois uit Stock holm. Ook zonder de aan zijn schouder ge blesseerde Europese kampioen Hans Alser is Mariestad superieur gebleken. De Amsterdammers kwamen duidelijk internationale routine te kort om het geraffineerde en gevarieerde spel van de Zweden te kunnen ontregelen en ver loren met 50. Alleen nationaal kam pioen Bert Schoofs kon zich enigszins handhaven. De gedetailleerde uitslagen zijn: Carel DekenRoLf Anderson 1621, 1221; Bert SchoofsBjoern Neidert 2220, 1121, 1821; Frans SchoofsMikael Svensson 1221, 1921; Bert Schoofs Anderson 2112, 1721, 1421; Deken I Svensson 1521, 1821.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 18