Hans Hoogkamer verzette niet voor niets zijn huwelijksreis DOCOS loot volle winst glippen j SPORTBIJLAGE Handicap Warmunda geen beletsel tegen technisch beter ASC CONCURRENT GEMAKKELIJK OPZIJGEZET MAANDAG 21 DECEMBER 1970 VAR MO ND i ploeg. De plaatsvei i Grieken drukte technisch t r draai Slechts eenmaal kwam Warmunda in de eerste helft dicht bij een treffer. De kopstoot van Peter van Dam in de 20e minuut, ging echter juist naast. Ondanks het overwicht van ASC kon het ondanks het opbouwende spel weinig uitrichten tegen de sterke Warmundadefensie. Het gemis van de twee Warmundavleugelspelers wreekte zich vooral in de tweede helft. De plaats vervangers kwamen duidelijk conditie tekort. Schavemaker zorgde voor paniek in de defensie toen een terugspeelbal op Rijnsburger vroegtijdig door Wout Bergers werd onderschept. Huub Ritzen bracht echter opluchting voor de Warmonders door de bal van de doelllijn tb halen. Nog eenmaal kwam ASC vlak voor tijd bij een treffer. Mattle Kantebeen bracht echter deze laatste kans om zeep door onbesuist naast te schieten. RijpweteringESDO 00 Rijpwetering heeft gisteren een opmerkelijke prestatie geleverd door het hooggenoteerde ESDO op een zwaar bespeelbaar veld op 00 te houden- De mannen uit Rijpwptering mogen daarvoor echter wel dankbaar de handen van doelman Sjors ten Cate drultkene want hij was het die met een schit terende redding in de 15de minuut van de eerste helft zijn ploeg voor een achterstand behoedde. Te fors ingrijpen van de Rijpweteringverdediging weid toen nl. bestraft met een penalty. ESDO-kanthalf Paul Simonis zette zich achter de bal en zijn schot ging laag naar de hoek. Ten Cate reageerde echter bliksemsnel en ti!j|e dp bahvia de paa^uit het bedreigde gebied. Hij inspireer de zijn Ttrèff 3b«e a£fie tot grotere tegenstand en zowaar slaagde Rijp wetering" erin, vdorar in <re tweede rfelft, ESÖO terug te dringen. Doelman Timmers demonstreerde echter ook de goede vorm en zodoende bleef het zoals het begonnen was, 00. Wassenaar—ESTO 2—2 (1—1) ESTO heeft zich gisteren ten koste van het eveneens in minder fraaie sferen vertoevende Wassenaar een beetje omhoog gewerkt. Wilde Wassenaar enkele plaatsen opschuiven op de ranglijst dan had het moeten winnen; zover is het echter niet gekomen, al heeft het wel uitstekende perspectieven op een optimaal resultaat gehad. Al na een kwartier nam Wassenaar, dat tot aan dan toe veelal door de door ESTO gretig gehanteerde buitenspelval tot staan was gebracht, de leiding te nemen door een doelpunt van Buitelaar ESTO herstelde zich snel van deze tegenvaller en in de 20ste minuut bracht Jacobi de stand op 11. Na rust toonde ESTO zich sterker en oefende het aanhoudende druk op het Wassenaarse doel uit. Het verwaarloosde daarbij echter de defensie en daarvan profiteerde Van Beeuwen in de 23ste minuut 21, ESTO bleef sterker en tien minuten voor tijd scoorde Jan Weerdenburg de verdiende gelijkmaker. Foreholte—VVSB 1—2 (0—2) Verdiend of niet verdiend, daarachter moeten we een heel groot vraagteken zetten bij de overwinning, die het bovenstaande VVSB tegen het onderaan- staande Foreholte behalde. VVSB nam voor de rust door B. v. d. Ploeg in 15de minuut een ft—1-voorsprong en vergrootte die in de veertigste minuut door een treffer van de voet van L. v. d. Weijden. De keeper van de be zoekers hield er tevens enkele haast zekere Foreholteireffers uit. Niet verdiend werd het bij het spel in de tweede helft. Foreholte maakte toen namelijk meestal de dienst uit. Al in de derde minuut maakte J. v. Dijk de achterstand kleiner door een prachtige treffer van rechts ingeschoten over de verslagen keeper van WSB Theo Bader heen. Het vooruitzicht en het spel hierna was beslist hoopgevend voor Foreholte. Een gelijkspel, in competitie nog get verdiende. Het kwam e doelpunten. ial behaald, het I Concordia H.SJZ 11 (11) Op een zwaar bespeelbaar veld hebben SJZ en Concordia een matige wed strijd gespeeld. Aanvankelijk wisten beide achterhoedes de teugels bekwaam strak te houden maar in de 20e minuut moest Concordia voor de eerste maal op de knieën. Een schot van Loek Helder caramboleerde via de lat en de arm van doelman Rijnbeek in het doel. Concordia heeft niet lang van, de voorsprong kunnen genieten. Vijf minuten later gaf Nico Rijnders op rechts een voorzet. Guus van der Geest en doelman Fengler verzuimden beiden om in te grijpen en de vrijstaande Kees van Kempen kreeg hierdoor dc gelegenheid om omgehinderd in te schieten. Concordia heeft, ondanks enkfile spelerswisselingen ln de tweede helft (Piet Weyers en Wim de Groot, inge vallen voor Jan van de Lans en Martien van de Valk) en eèn veldover- wicht, de stand niet meer uit kunnen breiden. Siem Nederpelt. met een permanente bewaker naast zich, kon slechts eenmaal gevaarlijk worden Zijn als voorzet bedoelde schot, ketste echter op de lat af. Ook SJZ onder ging hetzelfde lot. Henk van de Zwan, momenteel hoog genoteerd op de topscorerslijst, kreeg geen centimeter de ruimte zodat ook SJZ met één doel- S.v. d. Ham schiet Blauw-Zwart in slot naar winst WASSENAAR Op *n zeer zwaar bespeelbaar veld is het Blauw-Zwari gelukt een enigszins verdiende over winning te behalen. Blauw-Zwart (Herman van Amsterdam) SASSENHEIM Hans Hoogkamer had or speciaal zijn huwelijksreis voor uitgesteld. De vaste keuze in de Lisser achterhoede die afgelopen vrijdag de roeispanen van hè', huwelijksbootje vast omklemde, wilde kost wat kost legen Teylingen van de partij zijn. Hij is niet voor niets thuis gebleven. Sportclub Lisse sleepte, zij het met hangen eti wurgen een punt van de Menneweg weg. Reden voor trainet veld nog niet één keer tot winst te zijn gekomen. Het Spiers om zijn spelers na afloop stuk voor stuk de hand t kwartet Van der Vlugt, Van Dam, Van Nobelen en Eikens drukken. De Lisser trainer mocht inderdaad de handen miste echter de stootkracht om op de momenten dat de dichtknijpen want het was niet het als favoriet gestarte Lisser achterhoede op de grondvesten schudde, door te Sportclub Lisse maar Teylingen dat de meeste aanspraak drukken. De traditionele derbyzenuwen waren er waar op de zege maakte. Eindelijk kieeg de Sassenheimse ploef schijnlijk de oorzaak van. de kans een einde te maken aan de „reputatie" op eigen t gevolg dat de ruim 400 toeschou- wat mistroostig de verrichtingen un troetelkinderen volgden. Ver- passes en een felle mandekking hoofdschotel in de eerste vijfen- tig minuten. Gerard Oude Velthuis geen stap verzetten of Jos van No belen bivakkeerde aan zijn zijde en ook Frans van Dam werd bij bijna elke door braakpoging door Jan Faas afgestopt. Jan Faas was er echter niet bij toen Van Dam in de 6de minuut het strafschop gebied insprint te. HansHookamer stond wel op de juiste plaats maar gleed door het gladde veld, toen het gevaar plotse ling voor hem opdook, onderuit. Doel man Baak bracht voor de eerste maal redding. Het werd niet de laatste maal dat de Lisser doelman een hiaat in de Lisser defensie met een save op moest vullen. Nog geen tien minuten later moest hij weer gestrekt. Peter van der Vlugt, tot dan toe kwistig strooiend met foutieve passes, schoof de bal tussen Dorus van der Voort en Gerard van de Poel naar Paul van Nobelen. de ba; i het Tegenzet Spel. Lisse kwam moeizaam met een tegenzet, Gerard Oude Velthuis, die steeds op links had getracht door te bre ken, switchte naar de rechtervleugel. Dofferhof, die tot dan toe weinig moeite had r ard kele malen Oude Velthuis de doorgang te belette Het leverde Spel. Lisse in de 18e minu de kans op de eerste treffer. De vri doelman Hooge i Gerard van de Poel en gaf vervolgens af aan de op rechts vrijstaande Van der Vlugt. Diens voorzet werd fraai afgerond door een kopstoot van Paul van Nobelen. De yel van de Teylingensupporters „Lisse kan gaan zakkies plakken" verloor twee minuten later beduidend aan kracht toen Spel. Lisse op een psychologisch juist moment terugsloeg. Wim van Beek, op gerukt vanaf de middencirccl, passte op het juiste ogenblik naar Gerard Oude Velthuis, die vervolgens de foutief uitge lopen doelman Hoogervorst passeerde en intikte. Nog was de koek niet op. Een minuut later was het Teylingen dat luid ruchtig aan de bel trok. Een voorzet van Jos Eikens werd met een lobbal over doelman Baak door Paul van Nobelen afgerond. De regiefout van de Lisser doel verdediger kreeg slechts een wrange nasmaak want de bal verdween juist kruising. De sfeer in het „Tey- kuip helemaal. Oraafpartijen de sneller bij de bal. Teylingen zou voor rust Lisse niet meer de kans geven om gevaarlijk te worden. Die eer liet het aan zichzelf door enkele malen tot diep in de Lisser defensie binnen te stomen. Eikens kreeg daarbij opmerkelijk veel vrijheid maar zijn vliegende schoten suisde niet eenmaal langs eindstation Baak. Wel ge lukte dit enkele minuten voor het rust- signaal Fran6 van Dam nadat Baak had misgetast op een voorzet van Paul van Nobelen. Aad Hoogkamer trad op de doellijn echter op als de reddende ingreep in de 2de helft zorgde ervoor dat Spel. Lisse met wat meer stootkracht opereerde. Gerard van Beek, normaliter een permanente stoor zender, maar die nu slechts opviel door kramp in de voeten en een afgezakt shirt, werd vervangen door Theo Boot. Spel. Lisse leek na rust aan kracht ge- wonnen te hebben. Een bijzonder fel be- ginoffensief onderstreepte dit. Gerard Oude Velthuis, Dorus van der Voort en Frans Laan combineerden lustig op los, maar kregen in de vierde minuut een mentale opdoffer toen Teylingen onver wacht toesloeg. Frans van Dam slalom de op links langs Hans Hoogkamer en Niet voor lang want al snel bleek hoe constante draafpartijen op een zwaar veld, de conditie aantasten. Het spel zakte tot een bedenkelijk peil, maar laaide in de 30ste minuut plotseling weer hoop op toen Jaap van Vliet vanaf 30 meter de bal opeens op zijn slof nam en hard inknalde. Doelman Baak keek al leen maar hoe het leer op de lat van vorm veranderde. De terugstuitende bal belandde voor de voeten van Hennie Zoet (invaller voor Peter van der Vlugt) maar verrast door de plotselinge kans joeg hij de bal meters over. Iedereen was weer klaar wakker. De Lisser achterhoede ab- rubt uit de sluimering gerukt, raakte even in paniek. Bijna elke voorzet van Van zichtelijk heen-err-weer getrap in de doelmond. Tot tweemaal toe kreeg Tey lingen nog de kans om voor de eerste maal op eigen terrein te zegevieren. Doelman Baak duldde echter niet dat de schoten van Hennie Zoet en Paul van Nobelen achter hem het net zouden doen VEP—DOCOS 1—1 (0—1) DOCOS heeft VEP in eigen huis een punt afhandig gemaakt. Het heeft er zelfs lange tijd naar uit gezien dat het beide punten zou veroveren. Het doel punt dat A. Stalvoort 25 minuten voor tijd tegen de touwen priemde maakte echter een einde aan alle POCOS-illu- sies. DOCOS mag echter tevreden zijn met het gelijke spel want het was hoofdzakelijk VEP dat de lakens uit deelde. Vooral in de eerste helft combi neerden de Woei'denaren stukken gemak kelijker dan de nerveuze DOCOS-voor- hoede. Desondanks was 't DOCOS dat de leiding nam. Nadat eerst Jos Huyzen alleen voor de doelman faalde, was het in de 40e minuut wel raak. De opko mende back Vriezekoop plaatste de bal voor de voeten van Kees Hoogeboom die direct hard en zuiver inknalde. Ook in de tweede helft dicteerde VEP de strijd. Uitgezonderd de 20e minuut liet de VEP-voorhoede echter afweten. De luttele aanvallen van DOCOS leverden in de tweede helft toch nog een reële SJC—RKDEO 1—1 Hoewel de krachten van beide partij en niet veel uit elkaar liepen had SJC ruimschoots te winnen. Doch zoveel ge luk de Nootdorpers hadden, zoveel pech hadden de Noordwijkers. Vanaf de af trap kreeg de thuisclub direct met en kele goede aanvallen de kans om te scoren, doch de schoten waren niet zui ver gericht. Ook RKDEO liet van zich horen. Bij enkele doorbraken wist doel man Jan Ridder na een kwartier spelen een hard schot van Piet van Bohemen met veel bravour onschadelijk te ma ken. In de 24e minuut kwam een goed genomen hoekschop van Arie Wijers gevaarlijk voor het vijandelijke doel. Met een kopstoot was doelman Jansen reeds verslagen doch een van de verde- schop van Arie Wijers belandde over het muurtje bij Cor van Maris maar diens kopstoot schuurde de lat. Henk Steenvoorden zorgde er in de 34e mi nuut voor dat SJC wel loon naar wer ken kreeg. Het uitzicht op beide winst punten werd echter verstoord toen uit een scrimmage voor het SJC-doel Piet Hooymans in de laatste minuut de ge lijkmaker inschoot. kopstoot Hai kruising ;n miste RKAVV—COAL 0—1 (0—1) I doeipum RKAVV is tegen COAL tenonder ge gaan. Niet omdat zij slechter speelden maar wel door een volkomen gebrek lardigheid en een gemis van ge en miste bij een doelworsteling. Na rust beheerste RKAVV het spelbeeld maar door al of- niet faire middelen van COAL en een veel te lankmoedige scheidsrechter, die zelfs natrappen onbestraft liet, bleven diget de •dden. In togen de Noordwijkers rl. Een straf- een beetje geluk COAL snelle aanvallen die de RKAVV-achter- hoede handen vol werk bezorgden. A. Remmerswaal moest al snel een doel punt voorkomen door dc- ba! van de lijn te trappen. De RKAW-middenlinie kwam niet aan opbouwen toe en juist -drukking kwam, RAVA—Alphen 2—3 (1—2) Voor de derde achtereenvolgende maal heeft Alphen beslag weten te leggen op de volle winst. Dit keer werd bij het Haagse RAVA met 23 beslag gelegd op beide punten. Alphen opende tegen het technisch wel knap en vaardig spelend RAVA met een serie gevaarlijke aanvallen. kwa i na 30 G. Dikman brak het fatale zette toen namelijk in de twintigste minuut de Haagse linksbuiten Termors snel uit een voorzet van rechts de bal achter Proost deponeerde: 10. Vijf minuten later was de stechter al weer gelijk. Een foutje van de Haagse stopper werd door de razend snel sprintende Dick Boesveldt afgestaft. Alphen bleef direct daarna doordrukken en uit een voorzet van Jan Ederveen kopt Gerrit van Geen de bal keihard in, 1—2. Kort na de hervatting maakte Ter mors na een snelle rush gelijk, 22. Toch zou Alphen nog de winnende tref fer maken. Dit gebeurde twintig minu ten voor het einde, toen Jan Ederveen uit een vrije trap vanuit het midden veld de bal listig over de stoppersspii plaatste, die niet anders kon doen dan in een laatste poging de bal met de ■pelen. Terecht paste de scheidsrechte) sprintende Gerri ZAANLANDIA—HILLEGOM 4—0 Twee hardwerkende elftallen hebben in de eerste helft een 400-aantal bezoe kers een aardig kijkspel geboden. De beste kansen deden zich voor in het strafschopgebied van de gasten, maar BIauw-Z\ later aan r P. Vern artdoel mist In de 20e minuut had Blauw-Zwart pech toen J. v. d. Kooy op de kruising van paad en lat schoot. In de 30e minuut overkwam Tolido precies het zelfde. Kort voor rust moest Pietersen alle zeilen bijzetten om een schot van Treurniet te keren. Na de rust eenzelf de spelbeeld met Blauw-Zwart iets in de meerderheid. Vijf minuten voor tijd kopte Timmer uit een hoekschop juist over het TOGB-doel en vlak daarop was het doelman Pietersen die bij een gevaarlijk schot van A. Vermeulen in Blokker ;and. loelrr ieldei Zaanlandia Door het inzetten van Schramma in de tweede helft kwam er wat meer vaart in de trage akties van Hillegom. Niettemin nam Zaanlandia een sterk veldoverwicht. Tot plm. 12 minuten voor het einde kon Hillegom zich fier staande houden, met de gedachte een kostbaar punt uit Zaandam weg te sle pen. Het liep echter totaal anders uit. Binnen een tijdsbestek van 6 minuten Kokkers via eer zonodigde bi nen nitief de twee aanvalsdrift van hoog op. Kivi strafschop (De Jong ie lijnen) z'n club defi- punten bezorgde. De de thuisclub laaide ploeg na een half uur naar 1—1 tilde. ie rust nam Altior direct afstand ?en doelpunt van Ouwerkerk, sa- met Rossenberg uitblinkend, en reffer gaf Altior de rust, die het nodig had. De ploeg voelde dat het ik was deze tegenstander te be- :n en bleef sterker. In de 33ste t liep Altior nog verder weg door oelpunt van Zevenhoven 31. ee was de strijd besle< e helft var en uit Ter ngeland ei de LVB wel een soepel chine, maar men was er of ook in de KNVB hel haafd kan worden. Het i Altior ontpopte zich als kende en goed voetballen, gestadig omhoog klom op :akte ?rde tijd angliist. Die opmars is gisteren voortgezet le gen het eveneens hoge ogen gooiende VVP. Een tegenstander, die vooral in de eerste helft, aantoonde dat het niet ten onrechte goede noteringen boekt. WP bleek een goede aanvallende en koel bloedig verdedigende ploeg te zijn en het slaagde erin Altior in de beginfaze terug te dringen. In de 15de minuut resiiltèdflHIlMMiM AlphiaFull Speed in de tweede helft wel sterkei daarom niet beter spelend Alphü op eigen veld verdiend van he se Full Speed met 2—0 verlorer elkai op, hoi dat i meer in hun mars hadden. Vooral in d< verdediging waren de gasten bijzondei sterk. Opmerkelijk daarbij was, dat d< kleine centrale verdediger en aanvoerdei Brandwijk daarbij in elk opzicht de toor gaf. Na een half uur spelen Alphia op een 01-achterstand gezet toen de verdediging van de thuisclub bij een algehele Delftse aanval uit ver band werd gespeeld. Het leer kwam bij de vrijstaande Van Seuren, die vervol gens weinig moeite had de wel fel rea gerende doelman Prook het nakijken te geven: 01. Ook in de tweede helft viel Alphi direct fel aan. maar met de verre scho ten van Daan van Wieringen, Idelenburg GonaVan Nispen erd einde eikt. Tie In I de f lijke beslissing. In een krampachtige van Koopman om een voorzet te onder scheppen kreeg de laatste de bal ver keerd op zijn schoen en zender dat Prook er nog iets aan doen kon sprong de bal in doel: 02. wedstrijd heeft Van winst mee naar huis kunnen nemen. Ook tegen GONA is Van Nispen steeds in de aanval geweest maar kon, zoals in vorige wedstrijden, niet inponeren. GONA kon eveneens niet op dreef komen en moest steeds in teruggetrokken positie de aanvallen van Van Nispen opvangen. In de laatste rste speelhelft wist Bram Bijl door een fout in de achter hoede van GONA de stand op 01 te brengen. In de tweede helft eenzelfde spelbeeld Wel kwam GONA steeds meer onder druk te staan en door een fout in de defensie kon G. v.d. Meer in de tweede minuut de score op 02 brengen. GONA probeerde nog terug te komen maar strandde steeds op de goed op dreef zijnde Van Nispendefensie.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 16