Ranger handhaaft II Ranger word bus chauffeur denkna vul in knip uit stuurop ROODENBURGERS TREKKEN ZICH TERUG IN HOTEL De schapenhouders gaat het nu naar den vleze EEN ONDERWIJZER ASSISTENT-KASSIER GEBR. MEIJER N.V. Koop daarom voor 1 januari. Nu bij uw Vauxhall dealer Blom's Automobielbedrijf Leiden Riinsburg voor uw stijl van rijden beter baas op eigen bus, dan baasje voor uzelf! beter een busbaan dan een zwoeg bestaan WONINGRUIL chauffeur enkele assistenten ,DE WILBERT' - Overrijn 7 - Katwijk a.d. Rijn Opleiding ziekenverzorgende Relaxen in Noordw'hout Exposities BIOSCOPEN LEIDSE COURANT ZATERDAG 12 DECEMBER 1970 DE HEER VAN DAALEN gaat na 44 jaar trouwe dienst onze school verlaten. Oud-leerlingen en belangstellenden worden harte lijk uitgenodigd van hem afscheid te nemen op donderdag 17 december, 's avonds om 9.00 uur in het Clubhuis van „Ons Eiland". Inplaats van kaarten Op 10 december overleed tot onze diepe droefheid, na een moedige strijd, mijn geliefde vrouw, onze lieve moeder en omoe's GER VAN DER KLOOT- VAN KONIJNENBURG Op de leeftijd van 77 jaar. Uit aller naam: J. H. VAN DER KLOOT Leiden, 12 december 1970. Roomburgerlaan 15. Op versoek van de overledene heeft in stilte plaats gevonden. GEVRAAGD per 1 Januari of zo spoedig mogelijk daarna aan Mariaschool voor basis onderwijs te ROELOFARENDSVEEN September 1971 is een nieuwe woning beschikbaar. Roelofarendsveen heeft een gunstige liggen t.o.v. de grote steden. Informatie te verkrijgen bij huisadres: tel. 01713- 3296 (privé 01713-3005). SolL zo spoedig mogelijk aan de heer S. Bakker (secr.). Zuideinde 16 - Aoelofarendsveen. De Boerenleenbank te Aarlanderveen Goede contactuele eigenschappen zijn voor deze functie een eerste vereiste. Verder moet hij in staat zijn de op een bank voorkomende werkzaam heden zelfstandig te verrichten. Een opleiding op middelbaar niveau, of daarmee gelijk te stellen opleiding, alsmede een ruime bank- techmsche ervaring achten wij noodzakelijk. Leeftijd: 20 - 25 jaar. De salariëring zal in overeenstemming zijn met de belangrijkheid van deze functie, met goede secundaire arbeidsvoorwaarden. Schriftelijke sollicitaties met volledige gegevens omtrent opleiding, ervaring en referenties zo spoe- Tc te richten aan het bestuur van de bank, 9 te AARLANDERVEEN. nieuwgebouwde pand met kantoor en oentraal verwarmde meubelfoergphiats in gebruik. Expeditiebedrijf AOHTHOVENERWEG 4 Leiderdorp Telefoon 01710-20761 en 24594. Verhuizingen en Transporten door geheel Europa 9 modellen vanaf f. 9660- (excl. BTWf. 8625.-) ex General Motors Continental Zijlsingel 36 Tel. 24777 Hofstraat 17 Tel. 13341 Aangeboden DEVENTER: EENGEZINSWONING met 4 slaapkamers, tuin en c.v.. Huur 150, per maand incl. Gevraagd in LEIDEN of omgeving gelijkwaardige woning. Zó is dat Wat kan je nou eigenlijk beter hebben dan een plezierige, goed geregelde baan als deze: baas op eigen bus. Héél zelfstandig werk. Met veel verantwoording, want je zit uit eindelijk met zo'n 7 a 8 ton heel best materieel op de weg en een flink aantal passagiers achter je rug. Maar daar staat wat tegenover bij de NZH. Om te beginnen krijg je een volledige oplei ding. Inclusief het halen van rijbewijs B-E (als je dat tenminste nog niet hebt) en vervolgens C-D. Na één jaar is het inkomen plusminus 1.100,- per maand. Bovendien heb je de zekerheid van prima sociale voorzieningen. En vrij reizen voor het hele gezin op het lijnennet van de NZH. Sja, als je er goed over nadenkt, dan dóe je het toch. Dan vul je toch nu die bon in en stuur je hem op. Dan kunnen we eens praten. Over u, als baas op eigen bus! Ik wil graag meer weten over deze baan bij de NZH. Daarom ontvang ik binnenkort een uitnodiging om eens te komen praten. NB. Minimum leeftijd 21 jaar. (Sorry, dat is de wet). Woonplaats Telefoon Bon opsturen naar de NZH. Vermeid op de envelop dit antwoordnummer: 317, Haarlem. Dan hoeft er geen postzegel op! Leidsevaart 396 Haarlem OEVRAAGD BIJRIJDER Aanmelden* S. M. v. Ruiten Plantage 24A OUDE WETERING Telef. 01718 - 226T at 3133 Op korte termijn kunnen nog huishoudelijke dienst worden geplaatst voor het onder houd van de diverse afdelingen. Enige ervaring in een soortgelijke functie is vereist. Geboden wordt: goede verdiensten en arbeidsvoordaarden. Werktijden van 5-8,uqr 's avonds. Aanmelden dagelijks op de afdeling Personeelszaken. leidse onderwijsinstellingen In ons huis, een groot, modern en toch gezellig verpleegtehuis voor bejaarden, begint op 1 maart a.s. weer de tot Het wettelijk erkende diploma Aan deze cursus, die twee jaar duurt, kunnen MEISJES en JONGENS deelnemen, die op 1 maart minstens 17 jaar oud zijn en de O.VJ. of Inas-opleiding hebben gevolgd of na de lagere school minstens drie jaar voortgezet onderwijs hebben genoten, (dispensatie hiervan is mogelijk). Zo lang de opleiding duurt ben je bij ons in loondienst, dat wil zeggen, dat je een aantrekkelijk salaris verdient. 14% on regelmatigheidstoeslag en 6% vakantietoeslag, plus 2 x per maand vergoeden wij de reiskosten voor bezoek ouderlijk huis, voor zover rste aanschaf dienstklec|ing i geldt De lessen worden gegeven tijdens de werkuren. Ook 1 een vijfdaagse werkweek van 42% uur. We beschikken over een fyne huisveetingsmogeiykheid. En een prettige bijkomstigheid is nog, dat ons huis dicht bij heit strand en de duinen is gelegen. :elefonisch 01718-16041) Voor duel tegen Lugdunum bracht. De jongens lopen mee op. Als zo'n Hannaart de ruimte in sprint ben je gedwongen hem achterna te gaan. Zoiets inspireert". Roodenburg hebben de te verwaarlozen leiding, De spelers in de bege- isen v. d. Meent en inkelijk moeizaam verwerkt. (DOOR JAN PREENBN) ,E2DEN Dat de evolutie, die de amateurclubs door- maken, bijzonder snei verloopt, bewijst Roodenburg, dat xich ter voorbereiding op de derby tegen Lugdunum heeft j teruggetrokken in een hotel in Noordwjjkerhout. „Het Is voor de eerate keer dat we zoiets ondernemen. De suppor- i tersvereniging beeft dat mogelijk gemaakt. Het is niet alleen om van Lugdunum te winnen, maar ook om een band te scheppen. Zondagmorgen gaan we een strand wandeling maken en daarna gebruiken we kip. Ter com pensatie voor de vrouwen spelen we op 27 december, derde kerstdag, wanneer de competitie voor ons stil ligt, toch een wedstrijd, waarna we met de dames gaan eten." Dat zegt* de geestelijke vader van het initiatief, oefen meester Rinus Smits. Toen we hem deze week voor de training op zochten was het complex op Leiden Noord nog in duister gehuld. Slechts uit één vertrekje straalde wat licht. LEIDEN Sint NI© de slagerjj: er worden veel andere zaken gekocht en dat drukt de omzetten van de niet-speclfleke St.-NIcolaasartikelen. De indruk Is, dat het publiek ook nu weer minder vlees heeft gekocht. Dat werd bij de aanvoer van slachtvee al voor zien. Maar de uitvoer heeft geen last van deze slapte gehad. Dat bleek ook gtoteren weer liecJ duidelijk uit de zeer grote aanvoer van wolvee en uit het feit dat er desondanks een goede handel was. vlug van de hand. De prijzen lopen nog steeds op. De export is zeer omvangrijk. Er gaat wekelijks zo'n 1.600 ton kalfs vlees de grens over. De aanvoer van wolvee bedroeg bijna 2.400 stuks. Een grote aanvoer voor de tijd van het jaar. Hoewel de stem ming in de Parijse Hallen rustig is, is vraag voor de export. Sint Nicolaas niet zo'n goede gastarbeiders doet zioh voor op de zg. „magere markt" omdat het slachtvee het nu eenmaal niet zó goed doet dat het de weiders aan een lonend resultaat helpt. Daar komt dan nog bij dat het bij-voer enorm duur is. Bij de melkkoeien, daarentegen, maakt de melkopbrengst nog een deel van de hoge onkosten goed. Daarom verkoopt men de dieren niet graag. En dat be- slachtvarkens, bij een wat minder aan- j bod, golden de afgelopen week staande prijzen. Over de biggen nog steeds geen verblijdend nieuws. De aanvoer van gei ten is normaal, de handel goed. De markt van 25 december (eerste kerst- i dag) zal gehouden worden op maandag, 21 december: de markt van 1 januari i (Nieuwjaarsdag) ls verschoven naar woensdag, 30 december. Smits, die enkele weken geleden rnte een succesvolle noodgreep een bundel licht wierp in het duister rond Roodenburg, in enige tijd voor de training uit Nieu- werkerk gekomen voor eventuele ma sage. Slechts één speler meldt zich; voc het overige valt er niets te „kneden" e schijnt de conditie van de selectiespelei puik te zijn. Onlogisch Roodenburgs optreden in de eerste klas is deze competitie tegen alle logica in geweest. De gehele zomer is de voetbal- machine in werking gebleven, maar het dat de binnenlandse omzetten I nemen. Ondanks het grote aanbod vette lammeren zowel als van vi schapen, was er een goede handel i het verloop van de markt. Dat bleek gisteren heel duidelijk: een rede lijke aanvoer van melkkoeien en een rustige handel. Er was weinig aanvoer van vare koeien en daardoor een rede lijke maar niet vlotte handel. Veel zal afhangen van de prijsvoorstellen, die op hoog niveau gedaan worden. Slachtvee werd en vlot verkocht. Dit jaar heeft het slachtvee in Leiden De Lakenhal, Oude Singel 28, t/m 13 dec. Willem v. d. Berg exposeert t.g.v. zijn 70e verjaardag. Tevens keramiek en glaswerk van Tsjechische kunstenaars. Galerie v. d. Vlist, Botermarkt 3, t/m 31 dec. „Groepstentoonstelling, met o.a. houtbewerkingen van Mariska Kasper en keramiek van Babs van Elsdingen. Clara Sikking, 't Hoekje bij de Pomp, minder aangevoerd I Warmond, ma. t/m za. 19.00-22.00 uur tot 7/12, werkstukken voor St^Nico- laas, gemaakt door kinderen: 7 t/m goede prijs opgebracht. De 1 19/12 Fotografie van Jan Beentjes, marktdagen gaven een vlotte Joop Prins, Ben Grishaven en Fellx te zien. Vette kalveren gingen op 't Eijnde (vrije expressie). l'rlanon: De pastoor kan geen bloot neer zien (18). Dagelijks: 2.30, 7, 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30 7 en 9.15 uur. Jamera: En de hele wereld lcijkt toe (14 jaar). Dagelijks: 2.30 - 7.00 - 9.15 uur. Zondag: 2.30 - 4.45 - 7 en 9.15 uur. Nachtv. (vr./za. 23.30 u) Les Diabo- liques (18). Zondag: 2.30 - 4.45 - 7.00 Rex: Liefdes Variaties (18 jaar). Dagelijks: 2.30 - 7.00 - 9.15 uur. Zondag: 2.30 - 4.30 - 7.00 en 9.15 uur. Nachtv. (vr./za, 23.30 u): „De Vogels" (18 jaar). Luxor: De gebochelde van Soho (18) Dagelijks: 2.30 - 7.00 - 9.15 uur. Zondag: 2.30 - 4.45 - 7.00 en 9.15 uur. Lido: Django de bastaard (14) Dagelijks: 2.30 - 7.00 - 9.15 uur Zondag 2.30 - 4.45 - 7 en 9.15 uur. Glibberrijm van de week Het raadslid W. do Chatinier van de Haagse K.V.P. (mede namens de C.P.) wil ons een loer gaan draaien. Als bestuurlijk Hagenaar staat hij al met plannen klaar tegen 't vliegende lawaaien. Als Hagenaar houdt hij (nietwaar?) van rustig aan de lessenaar" Maar vóór de planes gaan razen voelt die leuke Hagenaar, die vlijtig-kalme ambtenaar 'f al rink'len in de glazen. Heel slim zoekt hij een uitweg om bevrijd te zijn van 't hels gebrom en dacht meteen aan Leiden. Die Leydse Glibbers (dacht hij link) die zijn niet bang van het gerink el. Want die glijden zonder pijn en zonder zurg wèl door 't lawaai van Valkenburg. rendement was nihil, zelfs verontrus tend, zodat na acht wedstrijden toen zegge en schrijve drie treffers waren geregistreerd en he,t schamele punten totaal van vijf de grootste degradatie- zorgen baarde, een voortijdige doorstro ming van de jeugd moest worden door gevoerd: „We speelden echt niet minder dan de tegenstanders. Een Papendrecht mocht blij zijn met de 1-0 overwinning, maar we konden geen goals maken. Aanvankelijk was afgesproken dat het jeugdteam intact zou blijven, maar toen we slecht draaiden moest er wel iets gebeuren. Ik moest het mes erin zetten. Twee spelers begrepen het systeem niet. Ze bleven te lang dralen met de bal als er geschoten moest worden". Afgere kend werd noodgedwongen met de tra ditie, dat jeugdspelers geleidelijk wor den geïntegreerd in het hoofdteam. Af gerekend werd ook met het sprookje dat Jonge spelers een acclimatiesatie- periode nodig hebben. Natuurlijk, tegen De Musschen had het sterk verjongde team alle geluk van de wereld door al na vijf minuten de steun van een 2-0 voorsprong te hebben, maar in de duels tegen CVV en Overmaas is aangetoond dat de chirurgische ingreep" een goede interventie is geweest. „Maarten van Kooperen heb ik op het middenveld ge zet. In de defensie was hij niet zo nodig en daar zou hij bovendien een te grote verantwoording hebben gekregen. Het is belangrijk dat de drie jongens, Van Kooperen, Hannaart en Verkuylen, dicht bij elkaar staan. Dat ze zich niet plomp verloren voelen. Voor hardere wedstrij den is het belangrijk dat die kleine Rei- nier Verkuylen die lange Van Kooperen als een vaderlijke figuur achter zich Smits V. d. Meent stond door zijn geschreeuw op de tribune vaak centraler dan de spelers. Smits, springt slechts zelden „uit de band". „Die voorganger van mij gooide het voornamelijk op de conditie. Hij schreeuwde, liet ze hard werken, maar ik wil ze er bij laten denken. Dat heb ik ze bijgebracht door het schrijven van brieven. Bepaalde systemen zette ik op papier en dat copieerde ik. Ook stond daarin lets over voeding en speel wijze. Ik legde ze uit wat concentratie inhoudt". De van profclub Excelsior afkomstige trainer („In mijn betaalde periode deed ik veel ervaring op in werkkampen van Real Madrid, HSV, Hamburg en AC. Milaan") heeft ook de intensiviteit van de trainingen vergroot. Werd voorheen tweemaal getraind en beperkte de bij eenkomst zich tot één uur, thans ver schijnen de spelers driemaal per week op het oefenveld en wel 1% uur. „Ik zou de jeugd, die nu tweemaal traint, graag driemaal laten komen. Dat iets 1 - Oner het duel van morgen it Smite kort: „Lugdunum viel me de vorige keer niet tegen. Het heeft een goede rechtsbuiten en in v. d. Starp een goede schakelspe ler. Voor de rest zijn het knokkers". ROODENBURG Doel: M. Keereweeri achter: G. Dubbeldeman, C. Penneburg, A. Ooyendljk en L Klinkhamer? midden- R. Verkuylen, M. van Kooperen en H. de Klerk jr.: voor: H. Hannaart. 8. den Os en K. van Weerlee. LUGDUNUM Doel: N. Waasdorp? achter: K. Crama, W. Oppelaar, L. Re- dèl en K. van Egmond; midden: C. Ver mond, G. Collé en H. de Cler; voor C. de Cler. H. v. d. Starp en J. PJJnacker. Training op papier Bestaat de mogelijkheid van een ver dere transplantatie van jeugdspelers naar de hoofdmacht? „Het is niet de be doeling, vooral niet omdat het nu niet nodig is. Sam den Os is beter gaan voet ballen. Hij wordt beter in positie ge- sportpark Clublokaal voor Oranje-Groen LEIDEN B. en w. stellen de raad voor de betaling van rente en aflossing te garanderen van de lening van 30.000 gulden, te verstrekken door de Stich ting Leidse Spaarbank, aan de voetbal vereniging Oranje-Groen. Oranje-Groen wtl een clublokaal gaan bouwen op hei i Boshuizerkade.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 4