CeiddeSouttmt TOT ONS DE DOOD SCHEIDT Corry Brokken, Liselore en HuguesAufray in tv-show Een diepe duik PAGINA 2 LEIDSE COURANT ZATERDAG 12 DECEMBER 1970 Structuren als heilige koe JJEGIN volgend jaar i Aan de orde komt dan onder vraag of en hoe het pastoi'aal concilie een permanent karakter krijgen zal. Inclusief de bisschoppen is vrijwel iedereen het erover eens, dat het beleid in de Kerk niet meer exclusief in han den van de hiërarchie kan blijven; ook de gang van zaken in de Kerk moet in zekere zin gedemocratiseerd worden. Sommigen willen hierbij zo ver gaan, dat de gang van zaken in de Kerk op één lijn komt met de politieke democra tie. Zij moeten maar altijd het kortste eind in handen houden, daar anders de vernieuwing in de Kerk op een grove mislukking zou uitdraaien. Het principe „de meerderheid beslist" laat zich in geloofszaken en gewetenskwestie. Het principe „de meerderheid beslist" laat zich in geloofszaken en gewetenskwes ties immers moeilijk zonder ongelukken toepassen. De vraag lijkt ons trouwens op zijn plaats, of we ook in ander opzicht bij de vernieuwing van actie en bestuur in de Nederlandse kerkprovincie sommigen niet te veel aan efficiency, bedrijfsorga nisatie, parlementaire democratie en dit poort zaken denken. Soms kunnen er stemmen worden waargenomen die de vrees oproepen dat ook de kerkprovincie Beleidbepalend eeft de commissie die op het episcopaat voorstellen ontwierp voor een permanent instituut als opvolger van het pastoraal concilie, gedacht aan een orgaan dat verder gaat dan een adviescollege. Wanneer er een Nationaal Pastoraal Beraad komt, mg dit medebeleid be palend zijn, hoewel dan ook een goede oplossing moet worden gevonden voor gadering niet voor hi kunnen nemen. Komt er dan een paral lel met de politieke democrath op het kritieke moment, de volksverte genwoordiging de regering kan stellen voor een beslissing a la „buigen of barsten"? Dat zou dan wel eens het begin het einde kunnen worden. Wanneer men op iets anders mikt, zijn nieuwd naai de manier waarop des kundigen duidelijk zullen mak< het Nationaal Pastoraal Beraad in plaats plaats van beleid-bepalend mede-be- van beleidbepalend medebeleidbepalend gaat woi'den. Of dit, niet alleen in theorie m: ook praktisch lukken zal, zou wel e< kunnen gaan afhangen van de man waarop straks de dagelijkse gang v zaken in de Kerk georganiseerd g; worden. De commissie-Steenkamp die op de permanente vorm van het paste raai concilie en de bestuursreorganisc tie gestudeerd heeft en rapporten i blauwdruk heeft vervaardigd, schijnt 1 Toch bekruipt te veel in schema's wordt gedacht, zodat straks ook in de Nedei Oud en nieuiv DESTUURLIJK en. structureel gedacht klopt de zaak zoals een bus; maar hoe staat het dan met het geloven, de pasto rale zorg. de vrijheid om volgens Chris- ;n Zijn Evangelie te werken zelf? een buitenstaander moet de kerk gemeenschap in Nederland wel eens een soortgelijke indruk maken als de VPRO doet. Terwijl deze omroepvereni ging aan de éne kant een appèl doet op nieuwe leden om de VPRO te redden, erspeelt zij aan de andere kant dui zenden oude getrouwen. En het is gemakkelijker beweerd dan ïwezen, dat de nieuwe leden meer de juiste zijn dan de afgeschrevenen. Ten zij men de kwestie beziet vanuit een heel ander standpunt dan ten grondslag aan de eenmaal gestelde principes. Maar dan is de eigen essentie dus veranderd! Kanonvuur op een muisje nogmaals boos op de vanwege het interview woensdag over het loonbeleid, toen in de Haagse studio de vragenstellende journalist de ministers Roolvink en Nelissen, maar in het bij zonder premier De Jong geen kans gaf uit te spreken. Zo was de situatie inderdaad. Maar moet minister Klompé (namens wie?) nu direct met het kanonvuur komen van het dreigement: als het niet anders kan, zal de regering zendtijd moeten gaan maar de excellenties niet liet uitspreken, omdat hij alleen maar gezegd wilde heb ben wat hij wenste te horen en die zich kennelijk niet opgewassen voelde tegen die hun betoog al bestaat zon betoog ma: zinnen. werknemerswerkzaamhedi in Amsterdam de situatie en hun op dracht beter aan. Minister Klompé heeft dus haar kanon vuur op een muis gericht- Ze had beter bij de NOS kunnen informeren of bij de omroep niet journalisten beschikt. meer capabele 18.45 uur: De Woefs en de Lamaars 18.55 uur: Journaal AVRO: 19.04 uur: Poets en J. J. 20.00 uur: Journaal 20.20 uur: Mountiesshow 21.15 uur: Corrie Brokkenshow 22.15 uur: Weekeindfilm 23.30 uur: Journaal NEDERLAND II NOS: 18.45 uur: De Woefs en de Lamaars EV. OMROEP: 19.04 uur: In naam der liefde 19.30 uur: Daad bij het woord 20.00 uur: Journaal KRO: 21,10 uur: Brandpunt 21.40 uur: Cabaretaria 22.25 uur: Tot de dood s scheidt 22.5 Epiloog samenwerking i „René Sleeswijk Produktles" presenteert de AVRO-Te levlsie vanavond een nieuwe show in kleur rond de succesvolle zangeres Corry Brokken. De medewerkenden aan de show worden door Corry nu eens niet ontvangen in een exclusieve club, maar de gehele produktie, met als gasten onder anderen Liselore Gerritsen, Hugues Aufray, André Ta- hon et sa Compagnie en cascy and bis Pressure Group, speelt zich af tegen een min of meer kubistisch decor als achtergrond. Liselore Gerritsen, echtgenote van ca baretier Paul van Vliet, die met de cabaretgroep „Pepijn" een tournee door Vlaanderen heeft gemaakt, zingt „Laat die kindertjes tot mij komen" en het verhaaltje „Eenvoudige symbo- Zilveren bruiloft bij de familie Hanekam. De narigheid alleen is, dat vader Hanekam daar totaal geen weet van heeft. Zijn schoonzoon en dochter kopen een broche voor schoonmama en doen daar een allervriendelijkst kaartje bij. Moeder vader Hanekam is dat ook, maar minder blij. Hij besluit Journaal i.02 uur: Week journaal 15.22 uur: Verkeersinformatie 15.25 uur: De Borderers 16.15 uur: Openbaar kunstbezit 16.30 uur: Een diepe duik, film 16.55 uur: CVK 1J.00 uur: Jeugddienst TELEAC 18.20 uur: Dammen beginners NCRV 19.30 uur: Dierenprogramma Herkent u deze melodie? 21.25 uur: NEDERLAND II NOS 18.55 uur: De Wpefs en de Lamaars 19.00 uur: Journaal 19.05 uur: Fabian van Fallad. 19.30 uur: Studio Sport •20.20 uur: Panoramiek •20.45 uur: Dubbeldekkers Hankeam het spelletje mee te spelen. Alleen schoonzoon of hijzelf? Aad en Rie hebben nog Een dag als die waarop je je zilveren bruiloft om in de stad Chinees te gaan eten. En dat geeft enige complicaties Zaterdag, K.R.O., Nederland II, 22.25 uur. broche nu betalen, dochter n ander plannetje in hun hoofd, de gelegenheid bij uitstek Hugues Aufray (32), de Fransi zanger, die in 1964 deelnam aan het Eurovisie Songfestival te Luxemburg het AVRO-Televisteorkest onder lei ook volgend jaar in de Ver. Staten naam maken. Hij zingt in deze show „Adieu Monsieur le Professeur" en „Moi et mon camio". Corry zelf brangt „Applaus", „Danke Schön", „Dui melot", „Bierenu". „In de nacht", „Is that all there is". „Something", „Once in a lifetime", I who have nothing" en een „Lonesome road"-medley ten ge- Voor de muzikale begeleiding zorgen Over de wijze waarop, speciaal in de NOS-rubriek „Ter visie" woensdag- avon de loonmaatregelen werden afge daan, hebben wij hier ge engoed woord over gehad. We begrypen dus de ont stemming van het kabinet terzake; we begrijpen minder de openbaarheid waarmee bU monde van dr. Klompé van deze ontstemming werd blijk ge geven. Met intern beraad was de zaak wellicht beter gediend geweest. Feit blijft, dat het regeringsstandpunt moeilijk op t.v. overkomt. Natuurlijk kunnen ministers evenmin als Kamer leden eigenlijk vooruitlopen op het de bat van a s. dinsdag. Maar de extra- „Hier en Nu" van de NCRV werd toch wel een erg eenzijdige aangelegenheid, dus een journalistiek verkeex-de aan gelegenheid. Zo Hier en Nu niet zelf over een pien- terecijferaar beschikt dan had ze die toch wel ergens kunnen vinden. Een man dus die doodgewoon uitlegt op grond van welke feiten de regering meent tot deze maatregelen te moeten komen. Vervolgens had dan het gehele gezelschap dat Hier en Nu voor de camera bracht die feiten kunnen aan vallen en desnoods volop reclame voor staking of wat dan ook kunnen maken. Wat nu gebeurde was doodgewoon on gefundeerde demagogie. De rubriek was eerder op de avond prijzenswaardig in touw over de huis vesting van gastarbeiders, naar aanlei ding van de recente tragedie in Am sterdam. Het prijzenswaardige vonden Loondebatten direct via radio (Van onze radio- en t.v.-correspondent) HILVERSUM De NOS-radio zal de debatten over de recente loonmaatre gel van dc regering, welke dinsdag 15 december in de Tweede Kamer worden gehouden, rechtstreeks en integraal via Hilversum 2 uitzenden- Dc uitzending begint om 14 00 uur. Ook het antwoord van de regering, dat 's avonds wordt verwacht, zal rechtstreeks en in zijn ge heel worden uitgezonden. Eventuele pauzes in deze uitzending zullen wor den gebruikt voor de uitzending van het AVRO-programma zoals dat voor deze zender staat aangekondigd- De verslaggevers in de Tweede Kamer z(jn Henk van Hoorn en Henk Enke laar. De eindredactie en de regie zijn in handen van Jan de Visser. De NOS-televisie zal dinsdagavond 15 december van 18-00 tot 18.45 uur via Nederland 1 een samenvatting van de de kamerdebatten uitzenden- Vanaf 22.50 uur zal op Nederland 2 eveneens een samenvatting van de debatten uit gezonden worden, eventueel gevolgd we vooral het feit. dat gemaakte fouten werden erkend en dat daardoor een stemming werd geschapen die snelle verbetering mogelijk maakt. De VARA had het hele omgegooid ten behoeve van de Stimezo, een stichting die volkomen serieus te nemen valt, maar die zich moeilijk lijkt te realiseren dat velen „moord" noemen wat zij volmaakt aanvaardbaar acht. Ook in deze kwestie doet televisie vol maakt eenzijdig. Er wordt b.v. nooit verwezen naar adoptiemogelijkheden. Er wordt ookni mmer gekeken naar de geschiedenis. Vroeger was het niet ongewoon dat „ongewenste" kinderen op een plek werden gedeponeerd waar hun recht op leven volkomen serieus werd gevon den. Bezoekers van Florence kennen het gebouw met Delia Robbia's „wik kelkinderen". In ons land kregen die kinderen vaak de naam Burger of dood gewoon Vondeling. In hun nageslacht zijn even vaak voortreffelijke nazaten aan te wijzen. Met een vroegere Stime zo hadden zij geen schijn van kans op Nog even Iladimassa, programma dat in vorige afleveringen bij sommige lezers niet goed gevallen is. Die lezers hebben gisteren uiteraard niet gekeken, zodat niemand zich heeft hoeven te ergeren. Zelf vonden we dc uitzending goed, maar toch minder dan de kapitale uitzending van de vorige maal. Mis schien ook, omdat Ton van Duinhoven uitviel en Berend Boudewijn geen goed remplacant bleek. Vg. Artistieke Raad zal Schouwburg in 1971-'72 bespelen AMSTERDAM (ANP) De Artistie ke Raad van de Stichting Amsterdams Toneel in Oprichting is bereid in het seizoen 1971-1972 de Stadsschouwburg in Amsterdam te bespelen en over de periode na die tijd, in overleg met het door de gemeente Amsterdam in te stellen projectgroep, te beraadslagen over de ontwikkeling van het toneel in Amsterdam in de ruimste zin, aldus een mededeling van deze raad. De raad zal de in november ingedien de plannen, waarvoor de medewerking was ingeroepen van o.a. Lodewijk de Boer, Hugo Claus en Harry Mulisch, zo snel mogelijk nader uitwerken. LUCHTVERVUILING Nederlandse en Belgische meetnetten gekoppeld BILTHOVEN (A.N.P.). Nederland en België zullen hun meettechnieken voor het opsporen van verontreinigde lucht in bepaalde bedreigde gebieden op elkaar gaan afstemmen. Er wordt naar gestreefd de meetnetten te kop pelen, zodat met name de grensover schrijdende vervuiling tijdig wordt op gemerkt. Dit is gisteren besloten tijdens een ontmoeting tussen staatssecretaris Kruisinga van Volksgezondheid en de Belgische minister van Volksgezond heid, de heer L. Namèche. ding van Bert Paige en een combo bestaande uit Cees Schrama. Joop Scholten, Piet Hein Veening. Jan van Twuyver, Louis Debij en Jorge Souto. De decorontwerpen zijn van Jan van der Does; de produktieassistente is Diana Floodgate en de regie heeft Theo Ordeman. „Een diepe duik" is de titel van een film over Bob Croft, die de NOS- televisie morgen uitzendt. Bob Croft, een Amerikaan,..bleek een longinhóud te hebben van ongeveer zeven liter;, wat bijna tweemaal zove»' maal. Hierdoor was het zonder duikapparatuur laten maken, die dieper Marcus Welby Marcus Welby, wordt in deze afleve ring betrokken bij een nogal delicate kwestie. Paul Hanan die wegens be perkt gezichtsvermogen in een blin dentehuis verblijft raakt verlieft op de blinde Laura. Als Paul na een opera tie zijn gezichtsvermogen weer heeft Vanavond brengt de A.V.R.O. weer een aflevering van de Mountiesshow. In een van Bambergen (rechts) als Arabier op Schiphol. René van Vooren speelt de rol van employé Nederland I, 20.20 uur, A.V.R.O. (kleur).

Leidse Courant | 1970 | | pagina 2