Leiderdorp vraagt mening bevolking over „De Hoven WEEKAGENDA DEKENAAT LEIDEN HOORZITTING OVER BOUWPLAN: Hoogbouw aan de lage kant, doorgaand verkeer geweerd Kerst-Inn 1970 in VVSL- gebouw voor iedereen Ontslag bij Wernink n.v. Trainer/coach Koejaké „Naa~ zaalvoetbal veel sensatiezoekers „Verandering van tucht' basis voor successen van RCL MARKTEN VRIJDAG 11 DECEMBER 1970 LEIDSE COURANT maandag van 2-5 ii gemeentewerken in het 9tructuurplai i Scheppingskerk ee in de Vaj De Hovei LEIDERDORP - Vanavond tussen 7 en kan de Leiderdorpse bevolking in het ki Diepeningenlaan bp een expositie kennis en dinsdagavond om 8 uur wordt in de z: bijeenkomst over dit plan gehouden. Het plan De Hoven beslaat het gebied tussen de Engelendaal en de Dwarswaterinf Er zullen in dit gebied ongeveer 3300 woningen worden gebouwd, waarva 80 proeent eengezinshuizen en slechts 20 procent meergezinswoningen (in d vorm van een niet al te hoge hoogbouw). Volgend jaar komt de bouw op gan en omstreeks 1980 kan het gehele plan zyn voltooid. De woningen zyn met nam bestemd voor de Leldsc en Haagse „overloop". ,,De Hoven" grenst aan de noordoost zijde aan het toekomstige sportpark. De Bloemerd en aan de zuidwestkant gedeeltelijk aan het park De Houtkamp. Het gebied is ingedeeld in vier deelplan- nen: Winkelhof waarvan de realisering in september 1971 begint), Binnenhof (500 woningen, waarvan de bouw in april a.s. begint), Voorhof en Buiten hof. Winkelhof wordt het (nieuwe) cen trum van Leiderdorp. Hiervoor is een interessant plan voor winkels, kantoren en gemeenschapsruimten. Het winjcel- mplex van 16000 m2 wordt geheel liet centrum Winkelhof nog een klein winkelcentrum in Buitenhof. Verder om vat het plan 11 gecombineerde scholen, S gymnastieklokalen, twee sportvelden, ».en dienstencentrum voor bejaardenzorg en sier garagebedrijven. Ten behoeve van heel Leiderdorp wordt in De Hoven ruimte geresen medisch een sporthal, een nieuw gebouw voor de christelijke mavo en een bijgebouw voor een scholengemeenschap. Overleg in commisieverband tussen de Gereformeerde Kerk, de Hervormde Ge meente en de Rooms-Katholieke Kerk heeft geleid tot een aanbeveling om in De Hoven één gezamenlijk mult-funx- tion gebouw te stichten waarin in elk geval ruimte moet komen voor twee zalen met ieder 600 zitplaatsen. De woningbouw wordt als volgt ver leid: 7 procent bejaardenwoningen, Alle gronden in het 135 hectaren grote gebied zijn al eigendom van de gemeen te. Om het gebied geschikt te maken LEIDEN Aan vijftien personeels leden van de Leidse Aannemings- en Betonmaatschappij Wernink N.V. is ontslag aangezegd in verband met reor ganisatie binnen het bedrijf. Eenzelfde aantal werknemers uit de vestigingen te Leiden en Koudekerk krijgt een an dere functie aangeboden, wat voor de l>e vakbonden en het gewestelijk Ar beidsbureau zijn ingelicht over de ont slagmaatregel. Er is een afvloeiings regeling getroffen. De directie van Wer nink deelde mee, dat men al van plan was te reorganiseren voor een fusie werd aangegaan met de Amsterdamse Aan- LEIDEN Een van de nog in leven zijnde oprichters van de Leidse Doven- Srhaakclub „Revanche" zal zaterdag in „De Kleine Burcht" worden gehuldigd. De jubilaris is de heer J. G. Vreeswijk. De heer Vreeswijk is gedurende 25 jaar secretaris geweest van de schaakclub. voor bebouwing en de waterstand te be heersen, moeten de aanwezige sloten worden vervangen door singels, die een aantal circuits vormen. De hoofdwegen Engelendaal en Persant Snoepweg omsluiten het gebied zodat er geen doorgaand verkeer door De Hoven behoeft te rijden. Een stelsel van voetpa den. voornamelijk vrtf van de wegen, brengt de voetgangers veilig naar de voorzieningen binnen en buiten de wijk. Een werkgroep (voorzitter wethouder Meerburg), waarin ook deskundigen van buiten de gemeente zitting hebben, heeft dit bijzonder aantrekkelijke wijkplan voorbereid. Om aanpassing aan nieuwe inzichten en omstandigheden mogelijk te maken, is het een .zgn. vlekkenplan. LEIDEN De Vereniging Ijjke Studenten te Leiden he bouw open gesteld voor het de Kerst-Inn Het „Eigen Augustinus bleek minder gi een massaal gebeuren als et zodat gaarna gebruik zal wo maakt van het YVSL-gebouw burg 65 in Leiden Het Café haar g< 3-doende een degelijke en een zo persoon- i- I lijk mogelijke inf ormatie te ontvangen n I over de komende Kerst-Inn-viering. film, Huis" van Om maar enkele punten «chikt voor I gramma op te noemen: i Kerst-inn, waaronder lachfilms, vorden ge- speelfilms: spelletjeszaal, waar men kan sjoelen, klaverjassen, enz; een kinder crèche met poppenkast; exposities, met Eigen Huis op Rapenburg 24, zal echter o.a. wandkleden, schilderijen, foto's; een ook dag en na cht gebruikt worden Het I b'abaret; een disc-jockey, en nog veel algemeen contact adres „Eigen Huis", meer! Een feestelijke kerst-ontbijt, twee Rapenburg 24, blijft vanzelfsprekend koude en warme sfeervol „aangeklede" hetzelfde). maaltijden zullen ei-voor zorgen dat ook onze magen aan hun trekken komen. Aan deze kcrst-in-organisatie. oorapron- Eventuele beraden van winkeliers zal kelük het initiatief van Augnitinus-leden. de begroting, die op ongeveer 10.000 - iwerkt door: jongeren- beraamd is. zeer ten goede komen -Het jongerensoeiëteit De gironummer. 1592958. t.n v J. Tenwolde. °ud Tramstraat 4n. in Rijnsuurg, staat nog dat getal rond te krijgen, n écht gezamenlijk kerst- i. het gezamenlijke vordt i ische werkplaats maatschappelijke sters. Affiches. in 600-voud ge drukt, zullen de komende dagen dooi heel Leiden en omstreken worden ver spreid Ongeveer 200 tehuizen en in stellingen worden een dezer dagen dooi PIedt feest spanningsevenementen is van harte wel kom op dit Kerst-Inn gebeuren 1970 leden de werkgroep t LEIDEN Koejaké, naar aanleiding van ongeregeldheden in de Groenoordlial dinsdagavond minder prettig in de publiciteit gekomen, voelt zich ernstig bena deeld. Zo zelfs dat trainer/coach Jong A. Tai, de geestelijke vader van de zaal voetbalvereniging nu zegt: „Ik heb er over geprakkizeerd te stoppen. Wij zouden voor alle herrie hebben gezorgd. Een scheidsrechter achterna hebben gezeten en onze supporters zouden op de vuist zyn gegaan met LDWS'ers. Maar dat is beslist niet waar. Er is mjj na afloop van de wedstrijd Koejaké-LDWS verweten dat ik ervoor gezorgd heb dat de wedstryd is gestaakt." Kerst-middag RK. Bond van Bejaarden LEIDEN Als voorbereiding op het Kerstfeest, houdt de R.K. Bond van Bejaarden en gepensioneerden een kerst- de Mare. Deze kerstviering, op dinsdag 15 december, begint 's middags om half drie. Medewerking verlenen: het dames koor van de Hartebrugkerk, mej. René Martrjn, solo-zang, de heer A. Martijn piano, en mevrouw Van der Meijden, voordracht. De geestelijk adviseur pas toor J. Wortelboer, zal een toespraak v. d. Raadt de beslissing had genomen. Wacht je tot na de wedstrijd dan ben je te laat. Dat hebben we wel onder vonden in het begin van het seizoen. Ons tweede team won met 3-2 van LDWS, maar de coach van de tegen partij en de tijdwaarnemer maakten er 2-2 van. Zo stond het ook op het for mulier. Er kon niets meer aan veranderd worden, omdat de scheidsrechter de uit slag niet meer wist." Contact met KNVB cident: „Er zijn veel mensen, die het zaalvoetbal komen voor de sen Daar kwam nog bij dat door wedstrijd i bles- uitge lopen en alle aandacht zich concentreer de op onze wedstrijd. Toen ik het veld inliep kwamen vele toeschouwers me achterna in de waan verkerend dat de wedstrijd gestaakt was. I-k nam namelijk ook de tas met alle kostbare voorwer pen van de spelers mee. In de Groenoord- hal is nog geen safe, zodat ik de por temonnees en dergelijke altijd bij me houd. Het Koejaké-publiek dat op de galerij zat en niet begreep Waarnemend directeur van de Groen- oordhal T. Daey Owens: „De scheids rechter is achterna gezeten. Verder wil k er liever buiten blijven, omdat ik het ;t heb georganiseerd. I kheb wel c< ct opgenomen met de KNVB. die 3 huurder van de hal v il en gevraagd heb zc Kerstactie Parochie St. Petrus LEIDEN De parochieraad van de St. Petruskerk organiseert ook dit jaar een oordeljjk j kerstactie. De baten van deze actie zijn bésf&ruT 'L'oor dr langdurig zieken; de- Zaalvoetbalcursus Voorzitter van de scheidsrechterscom- missie Th. v. d. Klugt: „Wat moeten wij doen? Als je vijfhonderd toeschou wers krijgt heb je evenzoveel ordebe waarders nodig. Het blijft dgarnaast het amateurvoetbal heb ik dat nog nooit meegemaakt." Er is woensdagmiddag een vergadering geweest van de zaal voetbal com missie. Als we alle partijen gehoord hebben kunnen we pas een besluit nemen." Het in opspraak gekomen Koejaké, dai echt niet alleen voor Surinamers toe gankelijk is („Van de tachtig leden ls vijftig procent Surinaams. Het dient onder meer om de studenten wegwijs te maken in Leiden. Hen te integreren in de Leidse samenleving") heeft, zonder daarbij de indruk te wekken eens flink van zich af willen bijten, los van het nare voorval. Een suggestie: „De scheidsrechters interpreteren de spel regels te letterlijk. Soms zijn ze weer te laconiek en kun je goed merken dat ze het veldvoetbal hebben meegemaakt. Dan laten ze weer te veel toe. Er zou gestart moeten worden met een zaal- voetbaloursu8 voor scheidsrechters, die nu alleen aan het begin van het sei zoen een paar lesjes hebben gehad." Koejaké's tweede secretaris, de heer W. Prins. bejai Se-.e financiële moeilijkheden tobben. De kerstactie. i.v- de Petrusparochie is tot 'dusver altijd geslaagd, dank zij de ro- Zondagmiddag a.s. zal een aantal trou- 's middags onder het luiden van de kerstklokken op stap gaan om de bijdragen in ontvangst te nemen. Wie op die tijd niet thuis is. kan zijn bij drage bezorgen b(j een van de volgende adressen: Pastorie Petruskerk, Lórentz- kade loa; mevr. W. M. Brandenburg, Hoge Rijndijk 96a; mej. Th. van Beuke ring. Lammenschansweg 121; iveld, Zeei E. Vreeburg, Hei ïanlaan 23; Mevr. mstraat 15. voorkeur aan geeft, zijn cerstgave te gireren, kan men gebruik naken van postrekening nr. 548618 t.n.v. r. P. Brandenburg, Hoge Rijndijk 96a :e Leiden, onder vermelding van „Kerst- ictie 1970". de H, Antonius van Padua (hoek Boshul- zerlaan-Vijf Meilaan) een jongerenmis gehouden worden. Het is voor het eerst, dat jongeren uit de parochie de Eucha rist ieviering hebben samengesteld. Het thema: „Wie gelooft moet er aan geloven". Priester-voorganger is pater Van Ewjjk. Iedereen wordt verzocht tvaelf in de kerk wezig lijk in de randgemeenten van Lei den, heeft gisteren abusievelijk de eidtie Bollenstreek in plaats van de Stadseditie In de bus ge kregen. Daardoor werden zy o.m. geconfronteerd met een reportaj die reeds een dag eerder in i Stadseditie was opgenomen. Vo deze storing bieden wij onze ve ontschuldiging aan. LEIDERDORP Een van de eerste voetbalkampioenen lykt zich aan t- gaan melden in Leiderdorp. RCL, jaren achtereen ternauwernood ontspron een wat zwaardere schifting, heeft een trapje lager, in het milieu van di vierdeklassers, geen acclimateseringsperiode nodig gehad hoogst voorname rol te gaan vertolken. Het zaterdagteam dorpse Racing stoeit tot nu toe lustig m relatief acht punl de vernietigingstocht verloren. Verai zyn grotendeels de gebroeders Van Hs :1 degradatiekandidi op nummer wee. detijk de Leider- nders, ongeacht of Het heeft intussen Slechts één punt ging op i Ederveen, die i team drijft ook niet langer kleine kern. Willen we ech opnieuw kampioen We: gaan". Naast al deze posltit ten kan niet worden gec dat de defensie erg broos is. „Tegen SCZ bleek dat de verdediging niet al te sterk is. Bij een 3-1 voorsprong liepen die jongens in tot 3-3. Later gens alsnog i Willei ilgend jaar handha- ch iets moeten ver plan leeft om Wally van de ver- :hrjnlijk Haver naar het centrum dediging te halen. War komt hij dan in de plaats Rietveld, die 32 jaar is e prakkizeert aan het eind v i Teui Over het spel van zijn jongere broer zegt Bas Ederveen: „Tonnie is snel ler. Ik probeer het altijd meer te be kijken en rustiger aan te doen. Ton- opvliegerig. Wordt hij i tegenstander gepakt dan wil hij nog wel eens revanche Zijn individualiteit is goed. Hij kan gemakkelijk enkele tegenstanders passeren. Vooral in zo'n zwakke af deling". Met de terugkeer van de successen zijn ook de supporters weer opgedoken, gereed om RCL op fees telijke wijze de verhuizing te laten realiseren van de Hoogmadeseweg naar „De Bloemert". weest. RCL, vorig seizoen lijk tenonder door zijn schotloosheid, kreeg van deze 19-jarige aanwinst alleen al tien goals aangeboden, waarvan vier tegen SCZ'58. Naast deze doorbraak moet zich ook wel als reden voor de triomfen „de verande ring van lucht" genoemd worden. Voor het eerst zocht RCL Noord-Hol land op als werkterrein. „Je hebt in West I het voordeel dat de tegen standers je niet kennen, terwijl ze el kaar afmaken in de derbies", zegt Bas Ederveen, de 24-jarige midden velder, die in het verleden op zijn uit gekiende passes nauwelijks response kreeg. Krampachtige Er wordt nu veel verzorgder ge speeld. Meer gevoetbald. Vorig jaar speelden we krampachtig. Het aan bieden. een ééntweetje, passeren, het eenvoudigste wat er is. je zag het niet. Alles moest te snel gaan. Op de training is daarom extra de aandacht gevestigd op het spelen op balbezit. Er is meer verband in het elftal ge komen. De backs komen goed op. De tie heen als hij zegt! „Als derde klas gaan waar we vandaan zijn gekomen dan degraderen we niet. Ons middenveld is sterker geworden dank zij Kees Hoogervorst van MMO. ledstrijd heb je zo'n hon- bus allemaal f Gilde Oegstgeest viert Zweeds Santa Luciafeest OEGSTGEEST Na weken van voor bereiding presenteert het Katholiek Vrouwengilde afd. Oegstgeest haar le den en belangstellenden maandagavond mber in het Parochiehuis (a .00 uur) een echt Zweeds Santa ia-feest. Hierbij werd zelfs de hulp ingeroepen van de Zweedse ambassade oni tot een verantwoord geheel te komen. Het programma vermeldt o.a. een in leiding over het Zweedse kerstgebeuren en de betekenis daarvan gegeven door mevr. drs. M. A. J. Vreeken-Van Brink uit Amsterdam. Aan het feest werken o.a. 17 meisjes en 1 jongen mee. Het belooft een bijzonder mooie avond te worden, waar nu al veel belangstelling voor bestaat. Postagentschap in Rivierenwijk LEIDEN In de supermarkt van de heer A. W. van Santen. Yselkade 46, zal op 14 december een postagentschap wor den geopend. De tijden waarin men te- zijn: maandagmiddag van 2 dinsdag t/m vrijdag, in de i in de middagen tot 5 i van 2 tot 5 uur. Zaterdag is de zaak de hele dag gesloten. Het postagent schap is ook telefonisch bereikbaar on- Zakenmensen houden hearing over ombouw 16, Langezaal en Van Zijp), die Haagse rechtbank een kort geding heb ben aangespannen tegen Electrobouw Leiden N.V., gaan 14 december in de Bevrijdingskerk een hearing houden. De eisers in het kort geding, die Elec trobouw „de loyale concurrentie" ver wijten, hopen op deze hearing meer za kenmensen rond zich te verzamelen, die evenals zij van mening zyn, dat zij zijn uitgesloten om aandeelhouder te worden van Electrobouw. die voor de gemeente Lelden de ombouw van 127 naar 220 V LEIDSE AGENDA Vrijdag 10 december: Leidse Schouwburg: „De Tuindeler- club" „Als het kindje binnenkomt", aanvapg 20.15 uur. Katholiek Militair tehuis: Nederland se Bond van Oud-Strijders, schietavond, aanvang 20.00 uur. Zaal Mekel: Openbare vergadering Partij van de Arbeid, aanvang 20.00 Zaterdag 12 december: Stadsgehoorzaal: Uitvoering gymnas tiekvereniging Excelsior, aanvang 19.30 zang 20.00 u Patronaatsgebouw Oegstgeest: Vie- ing 3e lustrum KAV afdeling Oegst- 2266; Geiten 40; Totaal: 2818. Prijzen: Slachtstïeren 495-525; Melk koeien 1050-1750; Vette koeien 440-510; Vare koeien 650-1525; Vette kalveren 400-455; Nuchtere kalveren 90-135; Vette lammeren 125-170; Geiten 15-95; Handel: Slachtstiéren goed; Melkkoeien rustig; Vette koeien goed; Vare koeien LEIDEN, 11 december, GROENTE Appelen 27-43, champignons 390-435, aardappelen 8-9. andijvie 66-70, kroten 7, kroten gekookt 55, boerenkool 9-17, rode kool 6, groene kool 14-23, postelein 27-28, prei 22-46, spruiten A 45-55, idem B32-37, uien middelgrof 16-23, witlof 104-145, knolselderij 27-36, sla A 11-26, bospeen 30, selderij 10-16. 4.95 per kg. Handel matig. Dekenaat Leiden: Deken L. G. A. van Noort, tel. 30700, Steenschuur 19, giro 516335. Dekenaal Centrum: Pater J. Sweerts, Steenschuurt 19, tel. 31246 b.g. 21555. Dagelijks geopend van 9.00-12.30 uur. Katholiek Bureau voor Huwelijks- en Gezinsmoeilijkheden: Steenschuur 19, tel. 22694. Geopend van 9-12 uur. Aan het bureau zijn verbonden een maat schappelijk werkster, een priester, art sen, een psycholoog en een jurist. Het huwelijksbureau biedt hulp bij moeilijk heden in verkering en huwelijk. Voor hulp bfl geboorteregeling kan men zich vervoegen op het spreekuur of rechts treeks een afpraak maken met de Bureau Moederhulp (niet gehuwde moe derzorg) te Leiden: Het bureau is ge vestigd Hugo de Vriesstraat 1 te Lei den, tel. 25708 en is geopend maandag t.m. vrijdag van 9.00-12.30 uur. Spreek uur maatschappelijk werkster: iedere ochtend van 9.00-10.00 uur en volgens «fspraak. Aan het bureau is verbonden een maatschappelijk werkster, een psy choloog, een psychiater en een jurist. Katholiek Bureau voor Maatschappelijk Werk: Het bureau is gevestigd Rapen burg 85, tel 20503. Spreekuur: Iedere morgen van 9.00-10.00 uur; dinsdag avond van 19.00-20.00 uur en vervolgens volgehs afspraak. Voor alle maatschap pelijke problemen kunt u daar in eerste instantie terecht. U Alle inlichtingen worden u gaarne ver strekt door mevrouw J. Creyghton-Ber- bée. Agaatlaan 329, Leiden, tel. 22917. Bureau R.K. Gezinszorg: Voor het aan vragen van een gezinsverzorgster, ge zinshelper of bejaardenhelpster, wanneer de huisvrouw door ziekte of andere om standigheden geheel of gedeeltelijk haar taak niet kan vervullen. Het bureau is gevestigd: Morssingel 8, telef. 24800. Spreekuur maatschappelijk werkster: iedere werkdag van 9.00-10.00 uur en van 13.00-14.00 uur. Oudervereniging „Voor het Zor genkind", afd. Leiden en omstreken Sekretariaat: mevrouw M. L. Hoff- Been, Witte Singel 65, Leiden, telefoon 33999. Deze vereniging biedt allerlei service aan ouders van gehandicapte kinderen. Uitvoerige inlichtingen worden graag gegeven door het sekretariaat Werkgroep Gespreksgroepen Lelden: Sekretariaat: mej. M. M. Olsthoorn. Jac. Urlusplantsoen 48, Leiden, tel. 34907. Pastorale hulp aan homofielen (persoon lijk gesprek, bemiddeling naar onderlin ge kringen, advies in gezinsverband enz.) Kapelaan J. Schlatmann, Stationsplein 134, Leiden, tel. 32556. „De Zaaier - Verbum DeJ", Plantage 16, tel. 21988: Centrum voor geloofsbegelei- ding en oecumene voor gemengd ver loofden en gemengd gehuwden, in per soonlijke gesprekken en in groepsver band. R.K. Bon" a Bejaarden en Gepensio- eerden, aid. Leiden De bond die alles doet voor hogere A.O.W.- en A.W.W.- uitkeringen. een sociaal minimum en vakantietoelagen. Geeft u op als lid of vraagt nadere in lichtingen bij het secretariaat: Zaan- straat 151, kamer 501, tel. 31079. PAR. ST-ANTONIUS VAN PADUA Boshuizerlaan 38a, tel. 34062 Giro kerkbestuur: 494828 Giro t.n.v. overste der Franciscanen 70190 Priester: B. v. d. Meer H. v. Eeuwijk Secretariaat van de Parochieraad: Diepenbrocklaan 4, tel. 40132. De diensten in het weekend: Zaterdag avond om 7 uur avondmis. Op zondag zijn de diensten om 9.30 (hoogmis), 11.00 en 12.15 uur. De diensten in de week: Maandagmor gen, dinsdagmorgen en woensdagmor- welij ksbe vesti ging Gilbert-Verhoeven. opgeluisterd door gen 9.00 PAROCHIE H. ANTONIUS Jongerenmis Zondag 13 december zal het parochieel jeugdkoor voor de eerste maal een jon gerenmis verzorgen. Aanvang 12.15 uur. Financiële commissie Dinsdag 15 december is er om 20.00 uur vergadering van de financiële commissie in de pastorie. Huwelyk Dinsdag 15 december is er om 15.30 uur een gezongen H. Mis waaronder huwe lijksbevestiging van het bruidspaar De Croon-Bennet. Deze dienst wordt ver zorgd door het kinderkoor. Woensdag 16 december is er om 15.00 uur een gezongen H. Mis waaronder hu- van het bruidspaar Deze dienst wordt a kinderkoor. iraad Woensdag 16 december is er om 20.15 uur vergadering van de parochieraad in het Ontmoetingscentrum. Deze vergade ring is openbaar. Kerkdiensten op zaterdag- en zondagavond Leiden Zaterdagav. Zondagav. Haagse Schouw: zaterdagavond: 19.00 uur; dinsdag- en vrijdagavond 19.00 uur. u.: zondag 8.30. 9.30 (Hoogmis 1.11.30 u. in de week: 7.15; zaterdag 9.00 uur; woensdags en vrijdagavond om 19.30 u. Hartebnig; zaterdagavond: 19.30 uur; zondag: 8.00, 9.00, 10. MAM in c teek: 7.00, 8.00, 9.00 Hartebrug: Herensingel: H. Leonardus H. Lode wijk: 19.30 19.00 19.00 19.00 19.00 19.00 18.00 18.00 (behalve maandagavond) Bijkerk Tlmorstraat: zondag: 9.30 oefening. Vrijdag 18 december om 19.30 uur boete viering. KATH. .STUDENTENPAROCHIE Zondag 13 december om 11.45 uur ge zamenlijke dienst Hooglandse kerk. Tij dens de dienst zal in lezing en discussie worden ingegaan op de problematiek lin-jsniih. Huize „Roomburg": Meerburg: Menswording: Voorschoten H. Laurentius: Moeder Gods: Oegstgeest Tuinbouwschool Jongerengroep „THE LORD'S FOLKS" Voor zondag 13 december heeft c gerengroep The Lord's Folks et chariatleviering te verzorgen in de Jo zefkerk aan de Herensingel. Het thema is: „Op zoek naar God". De viering be gint om 11.00 uur. ST. JACOBSKRING St. Jacobskring, Laan van Meerdervoort 16, Den Haag, aanvang 20.00 uur: dr. A. Simonis. Achtergronden van het Jo hannes evangelie. DEKENALE RAAD Plaats: Petruszaaltje (naast de Petruskerk, Lammenschansweg). Aanvang 20.00 uur. Onderwerp: Pastoraat t.a.v. hu welijk en gezin. De vergadering is openbaar. H. Leonardus: Zaterdagav. 19.00 u.; zond. 9 uur Latijnse Hoogmis, 10.45 uur (mis met Nederlandse gezangen), 12.15 en 19.00 uur; in de week: 7.30, 8.00 en 9.00 H. Lodewljk: zaterdagavond: 19.00 uur; zondag: 8.00 (in St.-Maartenshuls), 9.45 (Lat.), 11.00 (Ned.), 12.15 en 18.00 uur; in de week: 8.15 en 19.00 uur; zater dagmorgen ook om 10.00 uur. H .Petras: zaterdagavond: 19.00 uur: zondag: 9.00. 10.30. '2.00, 18.00 u.; in de week: 7.30, 9.00 en 19.00 uur (behalve maandag). Studentenparochie: zaterdagavond 19.00 uur in de Lodewijkskerk; zondag: 11.45 uur in de Hooglandse Kerk. LEIDERDORP 19.15 uur. Menswording: zaterdagavond: 19.30 u.; zondag: 9.00, 10.30 en 12.00 uur; ln de week: dinsdagmorgen 7.30 uur en don derdagavond 19.30 uur. VOORSCHOTEN H. Laurentius: zaterdagavond: 19.00 u.; zondag: 8.30, 10.30, 12.00. Noordhofland 11.30 uur. In de week: 9.00 en 19.30 uur. Moeder Gods: zaterdagavond: 19.00 u.[ zondag: 8.00, 10.00, 11.30, 's av. 18.00 u. In de week: 7.30 en 8.15 uur ('a woen- dags 8.00), vrijdagavond 19.30 uur. ZOETERWOUDE Parochie St.-Jan's Onthoofding St.-Jan Zondag: 7.30 stille H. Mis; 9.00 gezon gen Hoogmis; 11.00 stille H. Mis. Zaterdagav.: 19.30 avondmis met zang. Christus dienaar Zaterdagavond 7 uur avondmis. Zondag H.H. Missen 8.30, 10.00, 11.30, 18.00 uur. Zondagavond in de Emmauskapel 7 uur OEGSTGEEST H. Willibrordus: zaterdagavond: 19.30 uur; zondag: 9.00, 10.30, 12.00 en 18.30 uur; in de week: 7.45, 8.45 en 19.30 het meisjeskoor, om 12 uur het jongens koor. In de dienst van 12 uur is er ook doopbediening aan twee kinderen door ds. Irik. De preekbeurt heeft kapelaan Kloosterman, de weekbeurt de pastoor. Woensdag 16 december om 15 uur hu welijksviering voor het bruidspaar Wil- bert van Schie en Marga Dirks. Zaterdag 19 december van 17 tot 18 uur algemeen spreekuur in dc pastorie, ook biechtgelegenheid in de kerk en om half acht zondagse eucharistieviering. RIJNSBURG

Leidse Courant | 1970 | | pagina 3