Sabotage wellicht oorzaak explosie Essoraffinaderij Bomans in triplo over vader, broer en zus Berusting van zieke na tv-uitzending SASKIA EN SERGE Documentaire Rolling Stones Goud voor Woodhouse en Westlanders MENUHIN MAG AMERIKAAN BLIJVEN Kijken naar kinderen Casema klaar om ons land te bekabelen METROPOLE ORKEST MAANDAG 7 DECEMBER 1970 (Van een onzer verslaggever») DEN HAAG Godfried Bomans verscheen gisteren ln ztjn eentje in triplo, toen hfl in Diligent!» mede namens zfln afwezige broer en tos in het klooster de tv-uitzending van een zinvol nawoord kwam voozien. „Ik ben mij ervan bewust, dat u niet bent gekomen voor mü. maar voor een verschijnsel dat aan het aflopen is, nl. het klooster. De uitzending is ontstaan naar 'n idee van Jan van Hillo van de NCRV. tegen wie ik in een gesprek had gezegd, dat de publiciteit wel aandacht besteedt aan de weglopers, maar niet aan de blijvers. In dat gesprek liet ik mij ontvallen, dat ik een broer en een zus in het klooster had. Er zat iets indiscreets in om hen te benaderen en het bleek vreselijk moeilük om hen hun identitie te ontfutselen. Toch vond ik, dat het mocht. De vrouwelijke dominee, met wie mijn broer correspondeert en met wie hij op voet van hartelijke vriend schap verkeert, Is hier in de zaal aanwezig. Ik ken haar sinds kort en moet zeggen, dat ik mUn broer begrijp als hU zegt, dat hU veel om haar geeft". jeugd, dat je je leven lang een zaterdag- middaggevoel overhoudt. Blij dat het voorbij is. Het is heerlijk om te leven na een strenge jeugd. De magie van de kerk was toen echter te groot, zo groot zelfs dat hocus pocus rechtstreeks van de woorden Hoc est Corpus is afgeleid. Het is moeilijk ons te verplaatsen in de middeleeuwse conceptie van de onthou ding en de ascese, waarop het klooster is gebaseerd. Hij gelooft er nog in. In die opvatting is niet het leven belangrijk, maar wat hierna komt. Daarom hebben we ook een bejaardenprobleem, een kwetsender uitdrukking is niet denk baar. Vroeger had een bejaarde al een beetje vleugeltjes op de schouder, hij was er bijna; nu is hij er bijna geweest. Na de t.v.-uitzending kwam er een brief kanker Hjdt In de t.v.-uitzendttng werd verteld, dat toen Godfrieds broer Arnold als 13-jarige te kennen gaf naar het klooster te willen, zajn vader hem duizend gulden gaf met de opdracht naar Parijs te fietsen, daar die duizend gulden stuk te slaan en dan terug te keren om te kijken of de roe ping stand had gehouden. Arnold nooit verder gekomen dan Zundert, waar j nog kort te leven heeft. Zij had geen jU*--\Tede met haar lot en tierde en schold op haar ziekbed. Zij heeft de uitzending gezien, heeft er de berusting door leren kennen en leeft nu in vrede met zich- j zelf. „Ik geloof", zei Godfried Bomans, „veel minder dan vroeger, maar wanneer we de boodschap van Christus loslaten, verschrompelt de wereld oan ons heen. Onze daden hebben een functie, een on eindige betekenis". Door al deze theologische en menselijke overwegingen aangespoord liet een dame in de zaal vervolgens een hecht door timmerde beschouwing los over de kaar sen in de kandelaar die wij allen dienen te zijn en vroeg de heer Bomans, of hij die gedachten kon delen, waarop de heer Bomans antwoordde, dat hij vond, dat het haar sierde, dat zij zulk een gecom pliceerde materie zo bondig wist samen vatten, hetgeen hem van de plicht hdj de eerste nacht in een trappisten klooster overnachtte en nu nog ver blijft. Vraag in de zaal: ..Waar dacht uw vader aan, toen hij zijn zoon naar Parijs stuurde?". Bomans: „Hij had dezelfde gedachten als waarvan uw gemoed thans vervuld ie. Mijn vader kende Parijs, de Follies Bergères en de Moultkn Rouge. Hij had in zijn diensttijd ingekwartierd gelegen in een nonnenklooster en had daar als man veel hartelijkheid ondervonden van de zusters, die zich de erotiek hadden ontzegd en toch iet» wilden doen. Het einde van zijn dienst vierde hij in Pa rijs, waar hij een filmpje kocht om die aan de zusters uit dankbaarheid te ver tonen. Bij de eerste beelden al bleek hem, dat hij in het verkeerde winkeltje ■was geweest. Hij heeft de situatie toer» kunnen redden door de film op snelheid door de spoelen te laten lopen. ontsloeg er verder op in te gaan. Parijs gold voor mijn vader als proef op de som. Parijs is heel anders dan Purvnerend. Mijn moeder was zeker vromer dan mijn vader. Dieper dan zijn vroomheid zat bij mijn vader echter het '.-erlangen naar kleinkinderen. Hij heeft dat helaas niet meer mee mogen maken. Hij nam mijn zuster mee op een wereld reis van drie maanden in de hoop, dat zij zou terugkomen op haar voornemen om ook m het klooster te gaan. Hij hoopte, dat zij zou bezwijken door haar de wereld te laten zien. Het is hem niet gelukt. Maar het i« natuurlijk erg on handig ven hem geweest om zelf mie Veel mensen, die de t.v.-uitzending hebben gezien, waren getroffen door de vreselijk strenge jeugd van de kinderen Bomans. Deze vertelde nu, dat hij op rijn 22e jaar zijn eerste füm zag. Hij noemde als voordeel van een harde heer erop ondanks alle strengheid de heren gees telijken vroeger tijdens de vasten zich te goed deden aan vis en daarover nu alsnog zijn verontwaardiging wenste uit te spreken, meende Bomans. dat een en ander ook wel verklaarbaar is uit het feit, dat ons geloof door vissers is ge- j Bomans in triplo, het is me d'r eentje, zei iemand na afloop, ook al omdat Bomans, toen de microfoon knarste, had gezegd: „Mogelijk heeft dlat iets te ma ken met de consumpties van gisteravond". Werk van de Argentijnse kunstenaar» Segul dat deel uitmaakt van het eigen bezit „hedenndaagse kust" van nieuwe Utrechtse museum van naam, wordt van 17 december tot 17 januari getoond. Segui woont en w in Parijs. Saskia en Serge eindigden in 1970 bi) bet in Dln Haag gehouden Nederlandse Songfestival met het liedje ..Spinne wiel" als tweede. Ze werden aangewe zen door de werkgroep amusement van de N-O-S., die ten behoeve van deze keuze was uitgebreid met vertegen woordigers uit de wereld van de lichte muziek en de grammofoonplaten- Industrie, te weten Dolf van der Lin den, dirigent van het Metropole Orkest, Piet Beishuizen van de C.G.G-C. Guus Jansen jr van de stichting Conamns- Waarschuwing twee uur voor ramp LINDEN (Reuter) De politie en de federale recherche *tjn gisteren een on derzoek begonnen naar de mogelijkheid van sabotage bij de'hevige explosie, die zaterdagavond zware schade aanrichtte op de olieraffinaderij van Esso ln Linden in de Amerikaanse staat New-Jersey. Aanvankelijk werd gevreesd dat bij de explosie en de felle brand die erop volgde doden waren gevallen, maar de brandweer meldde zondagavond dat 42 mensen verwondingen hadden opgelopen, maar dat haar niets bekend was van do den. De ontploffing veroorzaakte voor miljoenen dollars schade aan de raffi naderij en in de omgeving. In een omtrek van kilometers bleef geen ruit heel. Vol gens de politie had zij twee uur voor de explosie een telefonische waarschuwing gekregen dat op de raffinaderij een aan slag zou worden gepleegd. Zij arresteerde in de omgeving een 21-jarige man, tegen wie na ondervraging echter geen be schuldigingen konden worden ingebracht. Een radiostation in New York zou ie mand aan de telefoon hebben gehad, die j zei de aanslag te zullen plegen. Hij I noemde zich lid van het verenigde socia- listisch-revolutionaire front en eiste de vrijlating uit de gevangenis van de mili tante negers Bobby Seale en Angela Davis. Een overzicht van de geweldige brand, die uitbrak na een explosie op het terrein van de olieraffinaderij in Linden (New Jersey). NEW YORK (Reuter) In New York ls de première gegeven van de documen taire Gimmie Shelter, gebaseerd op de tournee die de Rolling Stones in novem ber en december van het vorig jaar door Amerika hebben gemaakt. Uitvoerig ziet men het openluchtfestival te Altamont in California. waar het op treden vap de Stones leidde tot ongere geldheden, waarbij vier doden vielen. De Heli's Angels, een gemotoriseerde jeugd bende, waren voor die gelegenheid ge huurd om de orde te handhaven. Het festival door ong. 300.000 mensen bijge woond. Er werden op het terrein vier kinderen geboren. AMSTERDAM Wat nog nimmer gebeurde in de Nederlandse platenwereid, kan lhans geboekstaafd worden: een langspeelplaat bereikte in minder dan drie weken de „gouden" omzet van 35.000 exemplaren. Op 16 november verscheen de Phi lips-LP „Woodhouse Festival" (met J.W.'s magie accordeon, het West lands Mannen- en Meisjeskoor c-l.v. Piet Struik, met kunstfluiter Gerry en met een Eindhovens Jongenskoor o.l.v. A. Smulders). Nu wijzen de boeken uit, dat een verkoopcijfer van 35.000 exemplaren bereikt is. John Woodhouse werd op 26 november in Hilversum gehuldigd voor het bereiken van een totale LP-verkoop van een half miljoen platen. Hem werd daarvoor de Platina Plaat met Diamanten uitgereikt. Deze prooedure impliceert, dat het Nederlands Songfestival een andere opzet krijgt dan de laatste jaren toen met 10 solisten, twee voorronden een ^en finale werden gehouden. Hierna koos de jury het liedje voor de inter nationale finale Nü wordt het kijkers publiek zowel bij de open inzending van de liedjes als bij de keuze voor Dublin betrokken. Een en ander geschiedt al» volgt: Iedereen kan een liedje inzenden- Utt het totale aanbod kiest een Jur^, samengesteld uit vakmensen op het gebied van de lichte muziek zes lied jes. die op 24 februari door Saskia en Serge in een door de N.O.S. uit te zen den televisiprogramma ten gehore wor den gebracht. Via den aan de N.O S- te zenden briefkaart kunnen de kijkers dan het liedje van hun keuze kenbaar maken. Het liedje waarop de meeste stemmen worden uitgebracht wordt door het duo in Dublin gezongen- De inzending van de liedjes staat open tot 15 januari 1971. De voorwaarden voor deelneming zijn als volgt: In aanmerking komen alleen oorspron kelijke Nederlandse, nog niet eerder gepubliceerde of anderszins geopen baarde teksten en muziek. De oom posi tie* dienen op bladmuziek geschreven Deze difcnen voorzien te zijn van titel en motto en in tweevoud te worden in gezonden, vergezeld van een band opname van de muziek (snelheid 19) De teksten dienen in tweevoud te zijn getypt en eveneens voorzien van titel en motto. Tekstduur van elke ingezon den compositie mag maximaal drie mi nuten bedragen. Compositie en tekst dienen onder motto gezonden te worden aan de produktie songfestival, N-O-S., postbus 1971, Hil versum. Naam en adres van componist en tekstschrijver, alsmede de titel van het lied moeten bovendien in een apar te gesloten enveloppe gezonden worden aan notaris J. M- A- B. Lijdsman. Emmastraat 19, Hilversum. Het motto dient duidelijk in de linker bovenhoek van de enveloppe te worden Wanneer op 15 januari de inschrijving wordt gesloten gaat de jury de naam loze inzendingen selecteren, waarna op 1 februari de titels van de zes liedjes bekend gemaakt woitien- Na de uitzending van 24 februari kun nen de kijkers tot 27 februari een brief kaart sturen waarop slechts de titel van het volgens hen beste liedje vermeld mag worden. (Van onze correspondent) WASHINGTON Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken is in verlegenheid gebracht door het rumoer dat is veroorzaakt door de klaebt van de violist Yehudi Menuhin. Hij heeft zich erover beklaagd dat hem xijn Ameri kaanse staatsburgerschap wordt ontno men. omdat hij het Zwitserse staatsbur gerschap eerder had aanvpard. Gisteren heeft het minister!» het weer goedgemaakt. Toen minister van Bui tenlandse Zaken Rogers gisteren ven de NAVO-conferentie in Brussel terugkeer de, lag op de luchtbasis St-Maryland een persoonlijke brief aan Yehudi Menuhin op de handtekening van Rogers te wach ten. Minister Rogers verzekert de be roemde vlolist dat „uw aanvaarding van een Zwitsers ereburgerschap uw Ameri kaans staatsburgerschp niet in gevaar heeft gebracht". Op 12 november werd Yehudi Menuhin door het Amerikaanse consulaire bureau in Zwitserland ervan op de hoogte gebracht dat hij volgens een voorlopig onderzoek zijn Amerikaans staatsburgerschp had verloren. Functio narissen van het ministerie van Buiten landse Zaken lieten doorschemeren dat dit besluit zonder de goedkeuring van de hoge functionarissen was genomen. Televisie zal in de meeste gezinnen op sinterklaasavond een vrij overbodig artikel zijn, hopen we. Toch waren beide netten volledig in touw. In de vooravond was de NOS erg goed pre sent zelfs met „De witte Piet", spel van Mies Bouhuys. Een typisch stuk gebruiks-t.v., maar van erg goed ge halte. Met name omdat de schrijfster bleek te weten (ze bewees het al eer der) wat kinderen eeht leuk vinden. De NOS pakte er goed mee uit: goed in-het-pak, goed geregisseerd, goed be zet. Voortreffelijke uitzending derhalve om in spanning verkerende jeugd te helpen de moeilijke sinterklaasmiddag door te komen- Swiebertje vlei in het surprisetijdperk. Het zal wel goeddeels verloren moeite ztJn geweest derhalve. Voor het overige hebben we ons tot de VARA bepaald. De Dnitse Rudi Carreilshow bleek wel erg Duits. Er waren niet alleen taal moeilijkheden, maar ook veel toespe lingen die voOr de Nederlandse kijkers vrijwel niets te zeggen hebben. Boven dien lijkt Carrell-op-zijn-Dalts erop te wijzen dat onze oosterburen heel wat goedlachser zijn dan wijzelf. Het spel „Ik zoek X" had mijnheer Oppositie en mevrouw Den Uyl als dectectives. Zij brachten het er niet erg goed af. minder in elk geval dan de detectives van de beide eerste afleve ringen. Maar er zat iets hartverwar mends in om mevrouw Den Uyl her haaldelijk te horen verzuchten dat zij hem zo goed vond. Waar werd op rechter trouw Gisteren konden we weer constateren dat de KRO voor de zondagavonden op Nederland 1 een onmogelijke pro grammaformule hanteert. „2" staat dan stijf van sport- en documentaire-uit zendingen. Ideaal contrast -zou een langademig amusementsprogramma zijn niet te zwaar t.v.-spel, operette, des noods een aangekochte show. Maar de KRO was. op Advocaat Judd na, lonter op de zware hand. ..Miniatuur van Klabund", programma van Ernst van Altena. was in zijn soort bepaald erg verdienstelijk. Maar het was wel erg een programma voor een microtheater, derhalve niet voor de zondagse Nederland 1. Hetzelfde gold voor Gamma, ditmaal gewijd aan ver keersongelukken en hun gevolgen Ook dit programma was in zijn soort uitstekend, al was een onderdeel ervan de moeilijke entree voor Invaliden bij openbare gebouwen nog heel on langs ook op ons scherm. Maar als zondagavonduitzending, met een kunst programma als alternatief, was het een voorbeeld van beroerde coördinatie. Alle NOS-orkesten vieren dit jaar hun zilveren jubileum. Dat is alom in den lande „gevierd" met verkeerd gepro grammeerde concerten die dan ook voor het merendeel bedroevend weinig bezoekers trokken. Een van die con certen van het Promenade-orkest in Maastricht was voor t.v. gere gistreerd. Een programma van louter Nederlandse muziek. 1 Geen kwaad woord over componisten en compositie». Maar wat we te horen kregen was over het algemeen typisch radio: mnziek die Je „aan" kan hebben als Je met iets anders bezig bent. Twee uitzonderingen, beide van Julius Stef- faro, die eerste en laatste nummer van bet programma leverde. Dat eerste nummer, de muziek bij de Florisserie, had de „frappe" van het zichtbaar groeiende orkest naarmate het stuk vorderde. Het slot Transplan tation liet Steffaro zien als pseudo niem van de bekende Ludwig-Amadeus von Schubert, zoals bekend een heel luimig heerschap! Vg. In de aflevering van vanavond uit de serie „Kijken naar Kinderen", waarin kinderen worden geobserveerd in hun streven zelfstandig te worden, is de camera opnieuw gericht op het jongetje Marcus. Ditmaal zijn er drie kinderen tussen 1 en 2 jaar bij hem op bezoek. En omdat op deze leeftijd het recht van de sterkste absoluut heerst, blijven de moeders erbij. Onvoldoende .geleide pro jecten kunnen op deze leeftijd het om gekeerde effect hebben. In plaats van een beter sociaal gevoel worden de neiging om te willen overheersen en de daaruit voortvloeiende aggréssiviteit vergroot. NOS Ned. II 19.04 uur. Nieuw werk van Sjostakowitsj MOSKOU (Reuter) Een nieuw werk van de Russische componist Dmi tri Sjostakovitsj een cyclus van balla den is zaterdagavond in Tallinn, de hoofdstad van Estland, uitgevoerd. De 64-jarige componist had zich nog niet eerder met dit genre bezig gehouden. De cyclus, voor koor en orkest, heet in zijn geheel ..De Trouw". De tekst is van de dichter Yevgenl Dolmatovsky. Gouden medaille voor Nationaal Ballet AMSTERDAM (ANP) Aan het Nationale Ballet is de gouden medail le voor de belangwekkendste muzika le prestatie van het in november ge houden Festival International de la Dan- se de Paris toegekend. Deze onderschei ding geldt in het bijzonder voor (ie uit voering van „Fluktuatiohen" van de Koreaat* Isang Yun, de compositie die Rudi van Dantzig gebruikt heeft voor zijn ballet „Onderweg". Tijdens de Parijse tournee is het Na tionale Ballet begeleid door het Neder landse Balletorkest onder leiding van André Presser. De heer Presser, mu- kaal directeur van het Natlooale Bal let en lid van de muzikale leiding van het Nederlands Balletorkest zal zater dagavond a.s. bij de prijsuitreiking' in Parijs aanwezig zijn om persoonlijk de onderscheiding in ontvangst te ne- NOS: 18.45 aur: De Woefs en de Lamaars 18.55 uur: Journaal VARA: 19.04 uur: Coronationstreet 20.00 uur: Journaal 20 20 uur: Concert in studio I 21.10 uur: Achter het nieuws 21.35 uur: De gouddigven NEDERLAND I NOS 10.45 uur: Schooltelevisie 14.00 uur: Tekenles •18.45 uur: De Woefs en de Lamaars 18.55 uur: Journaal AVRO 19.04 uur: Toppop 19.30 uur: Tips voor je tóekomst 20.00 uur: Journaal •20.20 uur: Lijmen 2, t.v.-apèl 22.25 uur: Radiofilharmonisch Orkest 23.05 uur: Journaal TELEAC: 23.10 uur: Nascholing huisartsen NEDERLAND II NOS: 18.45 uur: De Woefs en de Lamaars 18.55 uur: Journaal 19.04 uur: Kijken naar kinderen 21.10 uur: Peyton Place 22.00 uur: Televizier 22.50 uur: Journaal TELEAC 22.55 uur: Modelbegrip NEDERLAND II NOS •18.45 uur: De Woefs en de Lamaars 18.55 uur: Journaal 19.04 uur; Den Haag vandaag NCRV: 19.30 uur: Tom Sawyer 20.00 uur: Journaal 20.20 uur: Memorandum van een dokter 21.10 uur: 21.25 uur: Peter Alexandershow 22.15 uur: Hier en nu 22.40 uur: In het voorbijgaan 22.50 uur: Vrijmetselarij 23.35 uur: Journaal 19.09 uur: Kunstsignalering KRO •19.30 uur: Tommy Cooper •20.00 uur: Journaal •20.20 uur: Mod Squad 21.10 uur: Brandpunt 21.35 uur: Het land van de dwa: 22.55 i Journaal 23.00 uur: TELEAC The seventh key HILVERSUM i (18.19 Politieke Partijen: Uitzending van de Christelijk Historische Unie; 18.30-18.41 Nieuw»). E.O. 19.00 Wij hebben een woord voor de wereld, veel gevraagde geestelijke muziek. 19.25 Wij herkennen elkaar in hem. lezing. 19.35 Muzikaal intermezzo. 19.40 Gelo ven vandaag, lezing. NCRV: 20.00 BIJ de fjff- ictuele informatie over ontwikkelingen i de samenleving. 30.20 (S) Radio Kar tst en NCRV Vocaal-ensemble: moder luzlek. ai.io Residentie Orkest en soils lassleke muziek (gr). 11.40 De kerk vj ------ - 22.00 (S) Meisjeskoor denkin».,r2ÏÏonNleuws. -keursprogi :t. 22.20 Avondovc ■deringen repertoire. 21.10 En de boer - i voortploegenT. programma ove licht Instrumer BF.LGIE 3 Paardesportuitslagen. iVÜ 22.20 Lichte r ing. 18.45 Sport. 18.52 18.55 Lichte zang. 19.00 cht en actualiteiten. 19.40 ik. 20.00 Operamuziek. 22.no k 23 00DN|ZeVen Kunsten- 40 Nieuws. 23.45-0.15 Voor huisvrouw). 9.40 Schoolt verkenningen. 10.15 Gouden stemmen uit Nieuw?01108 Hlld: opera*arta's (Sr)- 11 00 hoorspe1._ 11.33 Voor de zieken. 1L55 Medede- land: 12.26 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw: 12.30 Nieuws; 12.41 Actualiteiten; 13.00 Raden maar...). 14.03 Schoolradio. 14.30 (S Pizzicato: murikaal middagmagazine. (16.00-16.02 Nieuws). Overheidsvoorlichting: 17.00 Het vakbondswezen ln de Nederlandse Antillen. Vraaggesprek van Raymundo De- brot met de heer H. Spencer. KRO: 17.10 Voor de kinderen. 17.16 Hal!: jeugdprogram- plaatje: lichte (S) Dag (vervolg) (8.30-8.33 De groenteman.) 8.50 Mor genwijding. NOS: 9.00 Uitgebreide reportage of NOS)-programmaherhaling. 9.35 Water standen. 9.40 Muziek uit de Middeleeuwen en Renaissance. AVRO: 10.00 Voor de kleu ters. 10.10 Arbeidsvitaminen: populair ver- zoekplatenprogramma. (11.00 Nieuws.) 11.30 Rondom 12: programma voor de vrouw. (Om Knipperlicht: radloverkeersmagèzlne. Nieuws. 13.11 Radiojournaal. NOS: w.ae Spiegel van België:muziek en nieuws van onze zuiderbdrèn. 14.00 Bopthema's en swingsessions: Jazz uit de jaren 1935 - 1955. 14.25 Rostrum of Composers 1970: heden daagse muziek uit Oostenrijk. 15.00 Van Ta ta tot totale taal: rubriek over het leven ln de taal. AVRO: 15.10 Muztekmlddag. met om 16.00 Nieuws. 17.30 Trefpu nt: discussieru briek voor actuele zaken. 17.55 Mededelin- opvallend vrolijke gevarieerde platenprogramma. (12.00 Niet ma. 14.00 Nieuws. 14.03 Show. 15.00 Nieuws. 15. Nieuws. 10.03-10.00 Mix: 1 groen op alle toeren. (17.01 De Eddij Becker Weerbericht, mededelingen en SOS-beri ten voor schippers.) 12.55 Buitenlands perso verzicht. 13.00 Nieuws, weerbericht, schouw burgprogramma's en beursberichten. 13.20 Tafelmuziek. 14.00 Nieuws. 14.03 Caslnomu- zlek. (15.00 Nieuws.) 16.00 Nieuws. 16.03 Beursberichten. 18.09 Lichte muziek. 16.30 Voor oudere luisteraars. 17.00 Nieuws, weer bericht en mededelingen. 17.15 Jazzmuziek. 17.55 Weegschaal. HILVERSUM (ANP) De Casema is klaar om geheel Nederland van een kabelnet te voorzien. Dit zei gister avond in het NOS-televisieprogramma „Panoramiek", dr. C. M. E. van Schel ven, commissaris van Casema en lid van de Omroepraad. De aanleg zal ongeveer tien jaar geen duren. Den Haag zou binnen drie Jaar geheel bekabeld kun nen z(Jn, wat 25 miljoen gulden zou Het Metropole Orkest o.l.v. Dolf van der Linden verzorgt vanavond een con cert, dat werd opgenomen in VARA's radiostudio I. Solistische medewerking aan dit lichte concert wordt verleend door de Amerikaanse zangeres Rhea Jackson, de uit Engeland afkomstige Lynn Kennington, de Australische zan ger Inia te Wiata, uit eigen land Mizzi van der Lans en John van Kesteren. So listen en het Metropole Orkest brengen o.a. ten gehore het Duet Bess you is my woman now van Gershwin, Intermezzo uit 1001 Nacht van Johann Strauss, A wonderful guy van Rodgers, lied und Czardas van Franz Léhar, Tuasend klei ne Engel singen van Kélman en de Donkey Serenade. De opname werd voor de televisie gerealiseerd door Ben de Jong. VARA Ned. I, 20.20 uur. Schilderijen van Floris Venter die in 1927 te Leiden overleed, benevens zijn volledig grafisch oeuvre, zal tentoon gesteld worden in het Singer Museum te Laren N.H. van 12 december tot 15 februari vaa hat volgend jaar. snel een besluit over kabelaanleg zal nemen. Minister Bakker van Verkeer en Waterstaat zal nog voor het einde van dit jaar zoals bekend zijn nota hierover bij de Kamer indienen. De Panoramiekverslaggever onthulde de namen van de Nederlandse steden, die voor kabelaanleg in aanmerking zullen komen. Hierbij werd ook Voor burg genoemd. Dr. Van Schelven beaamde, dat de in voering van een kabelnet ernstige con sequenties zal hebben voor het huidige omroepbestel. Hij wilde geen verband leggen tussen het aannemen van de omroepwet en de periode van vijf jaar, die verlopen is, sinds in de troonrede de invoering van een kabelnet werd aange kondigd. Memorandum van een dokter Vanavond brengt de NCRV weer een aflevering op het scherm van „memo randum van een dokter". In dit ver haal staat dokte Finlay voor een moeilijke keus: moet hij zijn praktijk in Tannochbrae voortzetten of rich gaan toeleggen op de chirurgie. Aan dit laatste heeft hij prettige herinne ringen. Hij praat erover met zijn oud studiegenoot „Robbie" Robson, die hem aanraadt zijn plannen in werke lijkheid om te zetten. In Arden House worden zijn plannen met gemengde gevoelens ontvangen. Dokter Cameron wil de keus geheel aan rijn jonge collega laten, maar Janet keert zich openlijk tegen het voornemen van dokter Finlay. Hij zet echter door en maakt een afspraak voor een gesprek. Dat zal op vrijdag plaatsvinden en Finlay besluit om er direct een week kend aan vast te knopen. Tijdens zijn afwezigheid gpbeurt er echter iets. dat Finlay tot andere gedachten brengt. NCRV Ned. II 20.20 uur.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 2