.Verschil zat in aggressiviteit" CHAMONIX WEER IN OPSPRAAK Fluitlijster snel in machtige stijl Karateka's twee keer tegen België AMVJ KANSLOOS TEGEN STEAUA HONKBALCOACH URBANUS Hübner verrassing in Palma Bokspromotor Hartman geeft licentie terug Feijenoorders kregen ereteken NSF SPORTBIJLAGE MAANDAG 7 DECEMBER 1970 CARTAGENA Cuba heeft in de Columbiaanse stad Cartagena beslag gelegd op zonder de beslissit strijden en zonder c strijd CanadaItalië, ficieel werd geannulf volgt uit: 1. Cuba 10 overwi 1 nederlaag. 2. Ver. 10-1, 3. Porto Rico 9- Columbia 8-3. 5. Vene 7-4. 6. Dominicaanse Repu bliek 6-5. 7 Guatemala 5-6 8. Nicaragua 4-7, 9. Neder landse Antillen 3-f lië 1-9, II. Canadi Nederland 1-10 SCHIPHOL Murw geslagen zat honkbal- coach Charles Urbanus in de aankomsthal van Schiphol. De plooien op zijn gebruind gezicht namen alleen een vriendelijke hou ding aan wanneer de herinnering aan het „onvergetelijke" wereldkampioenschap voor amateurs in Cartagena weer „levend" werd. „Wat ik er allemaal heb gezien, is met geen pen te beschrijven", zei de vermoeide Urbanus. die als eerste Nederlander een ploeg leidde op zo'n gewichtig evenement van wereldallure. „Alles was zo abnormaal voor ons. Vooral het verschil tussen arm en rijk was er verschrikkelijk groot". (Van onze sportredactie) DEN HAAG De naam Chamonix is in ijshockeykringen een synoniem voor trammelant. Op Nieuwjaarsdag tijdens de wedstrijd Chamonix HIJS HOKIJ werd een vechtpartij tussen publiek en spelers en de arrestatie van Han van der Heijden voorpaginanieuws. Oorzaak van dit tumult was gelegen in het feit dat Chamonix, zich van zijn zwakte bewust niet voor een vijfduizendkoppig publiek wilde verliezen wonderlijke reactie dat er in het geheel geen busongeluk was geweest. Beetje voor beetje werd de legpuzzel gecomple teerd Chamonix had het bestuur vai C.I. en collega verenigingen bedrogen ,Wij .kunnen overwegen de wedstrijden ■gadering van de bij I als leden aangeslo- :nd binnengehaald. Franse ploeg waard is. Op ergerlijke wijze werd HIJS HOKIJ, Geleen, Den Bosch en Tilburg bedrogen In het eerste weekeinde van november zou de Franse ploeg een drietal wedstrij den om de Cup International spelen te gen HIJS HOKIJ, Smoke Eaters en Den Bosch. Op 28 oktober ontving het HIJS HOKIJ een schrijven n kwestie van overmacht Cha- verplichtingen niet kon nako- ondci de Guricha en Mazza te betreui len. Op grond hiervan werd Chamonix j van zijn verplichtingen om de C.I. ontsla- gen. Chamonix zou voorlopig niet kunnen spelen, waren de berichten uit het Fran- I se wintersportgebied. Dit ongeluk dien de echter als camouflage voor de eigen lijke Daarop inhakend legde de Amster dammer uit waarom het Nederlandse honkbalteam in Columbia ver bene den zijn vorm bleef Als laatste eindi gen, betekende twaalde worden op de eindranglijst van dit wereldtoernooi en dat was tenslotte het trieste resultaat Urbanus: „Het verschil tussen de deel nemende teams zat mijns inziens in de aggressiviteit van het spel. Onze tegen standers waren onvoorstelbaar snel" dieper spittend komt Urbanus dan tot een andere opzienbarende uitspraak: „De opvoeding van de honkballers speelt mijns inziens in deze kwestie een belangrijke rol. Als ie bijvoorbeeld ziet wat de spelers in Zuid-Amerika al lemaal voor de honkbalsport moeten doen dan schrik je. Werkelijk. Maar ja. de alternatieven zijn in die landen ook anders dan voor ons. Als ze name lijk niet naar tevredenheid werken, heb ben ze maar een keuze: of doen wat ge zegd wordt of terugkeren naar omstan digheden waarin we in Nederland niet eens koeien en geiten zouden willen laten leven. Daarom merk je er ook niets van als spelers zo'n twintig uur moeten honkballen. Ze zeggen dan dood leuk niet eens moe te zijn. Nou dan weet je het wel. In ons land staat er >stal al i een zakdoek klaar zweet van zijn voorhoofd te vegen". Het kost Charles Urbanus moeite om dat allemaal wereldkundig te maken. Hij zou het liever niet doen, maar aan de andere kant beschouwt hij het als zijn plicht uit te dragen wat hij wijzer is geworden van het wereldhonkbal van dit moment. „Misschien", zo luidt zijn conclusie, „dat de formaties van Cuba, Columbia, Porto Rico en Amerika voor lopig te sterk zullen blijven voor Ne derland. Dat is tenslotte het neusje van de zalm in de wereld. Maar de andere landen boezemen hem ondanks de pijnlijke nederlagen geen al te groot ontzag in. Nog verder uitwijdend over de oorzaak van het „démasqué van het Europese honkbal" in Cartoge- na, verklaart de rustige Urbanus ver der: „Er mag niet vergeten worden, dat we inderdaad veel bad luck hebben ge had. Nou zullen velen onmiddellijk zeg gen, dat is een smoesje, want als je vijf tien wedstrijden moet spelen kan je on mogelijk steeds pech hebben. Dat is natuurlijk zo. daar ben ik voldoende realist voor Maar ik blijf in alle eer lijkheid vinden dan het ons buiten de bijzonder nare omstandigheden ook veel heeft tegengezeten. Neem nou zo'n wedstrijd tegen de Italianen. Ik geef u een verzekering, dat we er in Europa van de tien zeker acht zullen winnen Maar precies in dat duel bereikte de tegenstander een hoogtepunt Neder land komt in de eerste innings met 50 achter door werpfouten. Tja, dan is het gebeurd. Daar helpt „Wij winnen daar ten cent. Dat was natuur Dat begreep ik destijds ook al, maar dat moet je dan wel zeggen in het be lang van het moreel van de ploeg"! is verdwenen. Wanhoop maakt er geen plaats voor. Hij zegt niet verontrust te zijn. wat het thuisfront wel is, en ver bindt er onmiddellijk de conculsie aan dat Nederland niet meer mag wegblij ven op het wereldkampioenschap. „An ders zou deze dure reis zonder meer weggegooid geld zijn geweest. Wij heb ben geleerd wat het wereldhonkbal is en daar moeten we het volgende jaar in Cuba ons voordeel mee doen Ronduit belachelijk was in de ogen van de Nederlandse delegatie talf tafel nog. Als je dan om drie uur een wed strijd moet spelen, zit je je wel op te zet tot spoed vertikken ze het helemaal". Ook 't vervoer tartte alle be schrijvingen. Urbanus tenslotte: „Het Amerikaanse team zat in Barranquilla Dat betekende drie uur rijden met de bus over een weg waarop alleen maar stapvoets verantwoord gereden kon worden. De koeien en de geiten stoor- Aan een sprookje is dus een einde t'ALMA De 22-jange Westduitser Robert Hübner bluft de grote sensatie Palma op Majorca. HU won zijn al- gebroken party tegen de Zuidslaviër rangschikking op de derde plaats achter de Amerikaan Fischer en de Rus Geiler met de fraaie score van 11.5 punt uit 18 partijen. Fischer in de beginfaze het vallend ma ngolicr L'jtumen ei in landgenoot Smys- lov. Toch is Hübner nog allerminst zeker van zijn plaats bij de eerste zes, die leidt tot voortschrijding op de weg naar het uitdagen van wereldkam pioen Boris Spasski via het kandi datentoernooi bestaande uit twee kampen De Westduitser ontmoet in de laatste vijf ronden achtereenvol gens de jonge Braziliaan Henrique Costa Mccking (18), de Argentijn Rubinetti, de Rus Smyslov, de Mon- goliër Ujtumen en de Oostduitser Wolfgang Uhlmann. Mecking .en Uhlmann, van wie die laatste na een sterk „middenspel" enigszins dreigt terug te vallen, horen zelf nog bij de eerste kanshebbers. Zij staan respec tievelijk een half en een punt achter op Hübnei. Triest is het zwakke optreden van de oudste deelnemer aan het .toernooi, de slechts de-Ar gei reizt ■nde ongeluk november moest Chamonix spelen om de Europa Cup tegen Klagenfurt verlies 62. Chamonix bleek toch wel te kunnen spelen, maar omdat men het geluk had. dat van de wedstrijd in Oos tenrijk niets in de Nederlandse pers bedrog s vorige uitgel Tilbui wiegd. want la- had Chamonix wel vee lijnen. De mentale afleidingsma- oeuvre had resultaat: Tilburg verloor iet 5—3. Chamonix betaalde zelf ook tol, arit slechts tweehonderd toeschouwers aren van deze -victorie getuige en za- en hoe de „zwaar gewonden", Guricha t Mazza, de sterren van de Franse for- latie waren. Secretaris-penningmeester an de C.I. Joop van Morkhoven, die te ens manager is van Tilburg kreeg op ijn vraag hoe het met het auto-ongeluk 'as afgelopen van vele zijden 'deze ver- (Van onze p HILVERSUM. ssport ïrden gistermiddag aan d r(j zware eisen gesteld: een pittig windje, vrij e 3800 meter was een hele kluif; maar Fluitlij ts aan. H(j won in machtige stül ondanks ee ten hij overigens al de leiding had. For Ever heeft wat hij doen kon keu rig gedaan: lang hield hij de favoriet aan de buitenkant. Maar het werd ook For i Fluitlijster S haast (Van onze sportredactie) DEN HAAG Karate is een sport, die weinig naar buiten treedt. Behalve de nationale en Europese kampioen schappen was er nauwelijks gelegenheid ervaring op te doen en zich internatio- daaraan iets wordt gedaan. Op vrijdag 11 december om 20.00 uur wordt in „Amicitia" in Den Haag de interland Nederland—België gehouden en maart volgend jaar zal het Nederlands team aantreden tegen Duitsland, dat Europees De coach van de kernploeg. Henri Seriese, zegt daarvan wel dat Nederland dan een pak slaag krijgt maar ziet wel heil in het treffen met België. De Belgen komen niet met de gehele nationale for matie maar negentig procent behoort daartoe. Onder hen bevindt zich Geert Lemmens die kampioen van België die Chamonix had moeten spelen regle mentair met 50 verloren te verklaren, maar eens goed aangepakt worden" den besproken. Een geldelijke boete is uiteraard het gevolg, Chamonix moet nu maar eens goed aangepakt worden", aldus Horkhoven. Geleen en HIJS HOKIJ zijn hiermede echter niet geholpen. Chamonix dat afgelopen week in Baden Baden. Tilburg en Den Bosch Holland te komen. Trouwens als Chamo nix toch zou verschijnen op de manier waarop het zich afgelopen week presen teerde kan het beter wegblijven. Het hac de euvele moed om slechts met zever spelers te verschijnen. Het kon zich nog net „versterken" me' drie in Tilburg woonachtige Canadezen waarvan er twee zonder emplooi zijn. Een had dat wel, namelijk James Ste wart. Hij is een speler van Rotterdam ploeg in Den Haag tegen wijl de ploeg waarvan hij lid is op de HOKIJ een ongezouten nederlaag moest lijden, verdiende hij „zwart" in Tilburg. Spelers Celtic en Rangers in één team tegen Brazilië GLASGOW. De Schotse Voetbalbond heeft bet idee goed gekeurd wereldkampioen Brazilië uit te nodigen voor eer. wedstrijd tegen een Schots elftal, samenge steld uit spelers van Celtic Glasgow Rangers. De gedachte is afkomstig van f acteur Sean Connery, die als James Bond grote bekendheid verkreeg. Connery: „De enige moeilijkheid die zich kan voordoen is de datum. We willen, spelen op 1 augustus en dat is zeer kort vóói het begin van het Braziliaanse voetbal- DEN HAAG, Bokspromotor Gerard Hartman uit Capelle de IJsscI heeft de Nederlandse Boksbond zijn licentie terugge geven. ■In een brief aan het hoofdbestuur ze' hij de redenen van zijn besluit uiteen, waarvan de voornaamste zijn: de wed strijdresultaten, ontevredenheid ovei medewerking van het bondsbestuu: ities die het beroepsboksen aangaan de bond, volgi en het fei man, „zichtbaar onderscheid maakt sen de verschillende promotors inzaki het toekennen van wedstrijden". Hartman sluit een eventuele terugkee niet uit: „Indien de toezeggingen en be loften aan de diverse promotors door d< N.B.B. gedaan, worden verwezenlijkt, zal ik me waarschijnlijk weer beschikb; stellen, mits daarvoor ook van bonds- zijde belangstellinj i Delta Lloyd nog terug toen was de basisop- coach Jaap Korsloot, be staande uit Geert Trompetter, Hoeboer. Harry Veldhuis. Kees Tinga. Hans Lod der en Hans Valkenburg ondanks een luidruchtig legioen fysiek niet meer in staat om de eerste Roemeense winst (13—15) te stuiten. In de tweede set kwam de Nederlandse kampioen, die misschien geïntimideerd werd door enkele moeilijk te begrijpen beslissingen van de Westduitse scheids rechter Muller, via 48 en 69 achter met 712, een te grote marge. Delta Lloyd spartelde nog even tegen (1012) maar werd toen uitgeteld: 1115- Fouten De Roemenen, die tot dan een gewel dige wedstrijd hadden gespeeld, lieten nu even de teugels vieren en toen Delta Lloyd met 40 voorkwam leek het er op alsof de Roemenen deze set zouden weggeven. Maar nadat het door enkele fouten 44 was geworden drukten de Roemenen toch maar door. Tot 910 ging het gelijk op, daarna gaf de aanmerkelijk betere conditie van de Roemenen de doorslag: opnieuw 11—15. Delta Lloyd/AMVJ had weinig hoop overgehouden voor de uitwedstrijd, die aanstaande zondag in Boekarest wordt gespeeld. iens, in elke hand ROTTERDAM „U heeft Nederla teruggebracht in de hoogste region van de sport. Ik ben blij dat ik hi iheid denken we terug telijke dagen van d. e strjjd om de Wereld -de reikte jhr. mr. A van de Nederlandsi Sportfederatie gisteren in het Feijen oordstadion het ereteken van de NSF uit aan de elf Feijenoorders, die kern van het Rotterdamse team vo den, tijdens de finale van de strijd de Eul-opa Cup en de twee wedstrijden om de Wereldbeker tegen Estudiante Op suggestie van het bestuur va Feijenoord zullen wij de elf spelei drie belangrijke wedstrijden meespeel Jhr. Feith speldde achtereenvolgen: Israel. Treytel, Laseroms. Van Duiver, bode, Hasil. Jansen, Wery, Kir.ivall, Van Hanegem, Moulijn en Romeijn de speld op. Voorzitter Couwenberg, Basketballselectie voor pre-Oiympische Spelen DEN HAAG De nieuwe coach v de Nederlandse Basketbal Bond, de he H. Kippers, heeft z(jn selectieploeg vooi het pre-OIympische toernooi sameng steld. De training van deze ploeg begi woensdag 9 december in Amsterdai i wordt De uitgenodigde spelers zijn: Franke Kales, Ombre en Schappert (allen Fla mingo's). Pastor en Kroeder (Lions Rijsewijk (Landlust). De Haan en Vai Woerkom (Punch), Loorbach (Donar Boot (Fiat Stars). R. en H Harrewi.ii (Rotterdam-Zuid), Dekker (Haarlen Cardinals), Tuijl van Serooskerkec Ruijsenaars en Stool (allen Bona Stars).

Leidse Courant | 1970 | | pagina 12