ROODENBURGS HERSTEL BLIJKT GEEN KORTSTONDIGE OPLEVING DONKERE WOLKEN BOVEN LUGDUNUM Gehandicapt elfta! kampt met inzinking Neptunus perst zich viermaal door wankel centrum van UVS üfciéwk-ff Hongaarse waterpoloërs geinviteerd door De Zijl en Golfbrekers B. v. d. Hulst wint veldrit Bestuurskamer Roodenburg Hattrick G. Desar verbleekt bij geweld R'dammers SPORTBIJLAGE MAANDAG 7 DECEMBER 1970 (door Jan Preenen) LEIDEN Het lot heeft wreed gestoeid met UVS of. liever gezegd - en dan benaderen we de realiteit veel dichter - UVS heeft met zich zelf gesold. Want zo mysterieus was het niet dat Neptunus door het aanspreken van zeer veel wilskracht, tweemaal uit geslagen positie terugkwam en zelfs luttele seconden voor de slotakkoorden van scheidsrechter Griek zou den weerklinken, het ongelooflijke kunststukje uithaalde door alsnog te winnen. Het voor UVS-begrippen onverwachte aantal van drie doelpunten is te weinig gebleken, omdat de achterhoede en dan met name het centrum, op vier krachtige aanvalsacties niet berekend was. Viermaal werd alle fysieke kracht van de Rotterdammers geconcentreerd op de spits, en kon één speler zich door het wankele af- weerblok persen. De show van Gerard Desar ging daardoor niet door. Diens hattrick, die de basis leek te vormen voor een produktief middagje voor UVS, verbleekte bij het geweld van de Neptunianen, die in het grillige score verloop triomfeerden. En dat terwijl alles in het voordeel van UVS leek: lichtere spelers op een in de strafschopgebieden zwaar terrein, een voorsprong na de rust toen Neptunus de regenvlagen in het gezicht sloegen en de gro tere klemvastheid van doelman Wijnand Sloos. De Rotterdammers legden al deze bezwaren in een geïnspireerd slotkwartiertje echter plot seling naast zich neer en toonden aan waarom zij de gedachte aan de zeegod door het kiezen van zijn naam levend houden. 'nkele jaren terug weerden de „Drietan- zich tijdens een waterrijke ontmoe- ook al bijzonder heldhaftig tegen de Neptunianei gistermiddag zag UVS in feite het. con tact met. de leiders Papendrecht en RVC verbroken. Halverwege de competitie reeds is UVS met 'n middenmootpositie opgescheept. En dat terwyl de start van UVS vloeien der was dan in menige voorafgaande wedstrijd. Nadat in het prilste begin van de wedstrijd bij een kort offensiefje van Neptunus de indruk was gewekt dat (Van onze Sportredaktie) LEIDEN Het herstel van Roodenburg twee weken geleden tegen De Musschen is geen kortstondige opleving geweest. Opnieuw is gebleken, dat de komst van de regionale ju nioren Verkuylen, Hannaart en Van Kooperen Roodenburg een metamorfose heeft laten on dergaan. Ongetwijfeld geïnspireerd door de successen tegen De Musschen en Overmaas werd tegen CVV het bewijs geleverd van Roodenburgs gedaanteverwisseling. De Rot terdammers, die UVS in de Kikkerpolder een koude douche bezorgden, werden in de mod derpoel op Noord naar een kansloze 20 nederlaag gespeeld. En het was slechts aan de uitstekende doelman Harrie v. Haaren te danken, dat het bij die treffers van Koos van Weerlee en Sam den Os bleef. Terwijl de regen met bakken neerviel op het toch al doordrenkte veld, liet scheidsrechter Van Veen de tweeëntwin tig acteurs toch uit de kleedkamers ko men om op het met plassen bezaaide veld een nummertje modderballet op te laten voeren. Roodenburg bleek over de beste Balletdansers te beschikken. Maar ten van Kooperen en Nier Verkuylen •rmden de ijzersterke tandem, die op terdamse aanvalstoten veelvuldig afbra ken en in hogere versnelling overscha kelend voor vaak schitterende tegenac ties zorgden. Spencer uitgeschakeld John Spencer, de donkede Rotterdamse spitsspeler, die in de Kikkerpolder de hele UVS-verdediging tot wanhoop bracht, werd door Maarten van Koope ren volkomen lamgelegd. Sterker nog. De flegmatieke Van Kooperen zette Spencer keer op keer voor schut door met een simpele voetbeweging de Rot terdammer de verkeerde kant op te stu ren. Ook Verkuylen en Hannaart bewe zen hun „contract" waard te zijn. Met Van Kooperen en Sam den Os zorgde dit duo in de negenentwintigste minuut bijna voor de openingstreffer. Een vrije trap van lange Maarten werd door Ver kuylen doorgekopt naar Den Os, die ip zijn beurt Hannaart weer bediende. Han- naarts schot verdween langs de glijdende Van Haaren, maar bleef vlak voor de doellijn in de modder steken. Nadat Van Haaren uit een steenharde vrqe trap van Sam den Os opnieuw hulp van de modder in zijn doelgebied had gekregen, werd vijf minuten voor rust de openingsstref- fer geboren. Een door Klinkhamer inge schoten bal werd door Van Haaren niet goed verwerkt. Dit maal kon de modder geen redding meer brengen. De toe snellende Koos van Weerlee joeg de bal genadeloos in de Rotterdamse Kooperen en een schitterend schot van Verkuylen uit een corner van Hannie de Klerk vonden in de ogen van Harrie van Haaren geen genade. Granaathard schot Cónstructief voetballend heeft Rooden burg CW na de hervatting met de neus op de feiten gedrukt. Met het concept I erdediging" in de j d,^e gevaarlijk indraaiende hoekschop- Dirk Kros voor hachelijke is de I hand, werd de Rotterdamse veste in de j openingsfase fel belaagd. Een spetter van tuatiês André Ooyendijk, een kopbal van Van zorgdi t Leidse geweld wegebde e in een ogenschijnlijk ongevaarlijke posi tie een granaathard afstandsschot los, dat langs de vergeefs duikende Rotter damse doelman in de linkerbenedenhoek verdween (2-0). Met de zege binnen handbereik schakelde Roodenburg op een ander systeem over. Roodenburg, dat in het begin van de competitie vaak de rol van sparringpartner werd opgedrongen, deed die rol nu aan CW over. Met een veel schietende frontlinie haalde Rooden burg gemakkelijk de -eindstreep. zware jongens als Hoek, Van Zessen en De Hoog het zeer moeilijk zouden krij gen op het vette terrein, kwam de be drieglijke voorspoed van UVS. Eerst miste men nog öp een hoge voorzet-kbp- bal van Arie Lagendijk, maar toen kwam het fortuin. De gebreken, die zich later zouden openbaren in de Leidse de fensie, zouden zich eerst manifesteren bij Neptunus. Bij een dieptepass van Cor van Steyn werd wegens vermeend bui tenspel op de plaats rust gehouden door Neptunus' laatste lijn, Gerard Désar sprintte door en tikte in: 1-0. Twee mi nuten later werd Désar alweer de ruim te Ingestuurd. Ditmaal omspeelde hij doelman Ton v. d. Mer\ verk I 2-0. LEIDEN Op zaterdag 12 december a.s. zal door de L.Z. en P.V. „de Zijl" in samenwerking met de Leidse Golfbre kers een internationaal Waterpolotour- nool worden georganiseerd met in aan sluiting hierop nationale zwemwedstrij den (op invitatie). e sturen, rukte het enkele malen vrij ge- nakkelijk op tot diep in de Lugdunum- I defensie. Waasdorp stond echter bij scho- strijden worden gehouden in de Leidse Overdekte zweminrichting aan de Haar lemmerstraat en te 19.30 uur aanvangen. De Hongaarse ploeg zal op zaterdag 12 december te 14.00 arriveren aan het Sta tion Lammenschansweg. Te 14.30 uur zal zij worden ontvangen in het Jeugd centrum „de Korte Vliet", alwaar zij ge durende het week-end worden onderge bracht. Naast het tournooi en de zwem- strijden, staat voor de Hongaarse gas- 12-'70 te 10.30 uur per autobus vertrek ken naar Katwijk Van daar uit zal naar Noordwijk worden gewandeld waar de koffie zal worden gebruikt. Te 14.00 uur zal het diner worden gebruikt in het jeugdhotel, waarna de ploèg te 16.00 uui (door Herman van Amsterdam) GOUDA Donkere wolken pakken zich men boven Lugdunuin. Scheen aan het begin van het seizoen de zon nog weelde rig voor de groen-witten, nu de compe titie volwassen begint te worden kampt de ploeg van De Rubber met een mo rele inzinking. Al enkele weken wordt het team achtervolgd door een onzicht bare hand die van de spelers 'n onmach tig draaiende formatie maakt. Ook tegen de Gouwenaren lieten de Leidenaren het afweten. De Rubber: „We kampen op het ogenblik met een gehandicapt elftal Redel, Bavelaar en Vermond zjjn nog niet geheel hersteld van hun blessures. De jongen-s hebben er alles aan gedaan om tenminste een gelijkspel in de wacht te slepen. Jammer dat het niet gelukt is. Het had niet alleen een morele rug gesteun voor hen geweest, maar tevens een goede. Sinterklaasavond. Lugdunum ging echter de zak in. Na een hoop- van de wendbare Gouda voorhoede. Ook Waasdorp liet zich niet onbetuigd. In de 10e minuut ging hjj succesvol de lucht in toen uit het van bedrijvigheid gonzen de strafschopgebied Brouwer zuiver en hard inschoot. Lugdunum, dat het eerste kwartier bijna niet over de eigen helft kwam, kon opgelucht ademhalen. Met verre trap pen trachtten De Cler en Van Egmond Gouda-doelverdediger en buiten bereikt van De Cler sprong de hal het veld weer in. Nog geen drie minuten later trok Lugdunum nogmaals de bel. Een op links genomen corner belandde via het hoofd van Pijnacker voor de voe ten van Hans van der Starp. Pols tikte de bal juist voor de maaiende voet Van der Starp weg. Lugdunum dri warm. Met lange trappen op de vleugels noodzaakte het Gouda in de achteruit te rug te schakelen. Een vuist maken kon Lugdunum echter niet. Daarvoor was de Het betekende uitstel dat de doorgebroken Vermullem na het beginsignaal doelman Waasdorp al di rect tot een safe had gedwongen, viel nog geen minuut later het doek over Lugdunum. De Wit. op links zonder be waker. trok buiten bereik van Oppelaar, Redel en Oollé de bal voor de voeten van Noordermeer. Waasdorp was kansloos. Gouda, overmoedig door deze snelle openingstreffer trachtte door te druk ken. De kopstoot van De Wit in de tien de minuut leek Lugdunum verder het moeras in te drukken, maar buiten be reik van Waasdrop vloog de bal enkele centimeters naast. Nogmaals ontkwam Lugdunum aan een treffer toen Leo Re del. opgedrongen tot de middenlijn, on deruit gleed bij een duel met De Wit. j Deze snelde alleen op het doel af, maar I het schot vanaf 25 meter was niet hard I genoeg om doelman Waasdorp te ver-1 slaan. Lugdunum eiste de resterende tijd I zich op. Crama liet zich niet meer eren en ook Hans van der Starp, die tot dan toe in veel duels als verliezer uit j de strijd was gekomen, draaide nu ge makkelijk langs zijn tegenstanders. Tot twee maal toe slaomde hij door de Gouda verdediging maar doelman Bezem veeg de zijn doel op de juiste wijze schoon. De mooiste kans op de gelijkmaker voor Lugdnum kreeg vlak voor tijd aanvoer der Redel. Door echter op enkele meters van het doel onbesuisd uit te halen, vloog het laatste houvast voor Lugdunum ver naast de doelpalen. NOORDWIJKERHOUT Op het Duin- parcours in Noordwijkerhout organiseer de „Swift" een veldrit in de strjjd om de J. P. Ruyters-beker. Winnaar bij de ama teurs werd B. v. d. Hulst, op de voet ge volgd door J. Rietbroek en W. v. d. Berg. Joop Zotemelk moest genoegen nemen met de vierde plaats. Verdere uitslagen: Nieuwelingen: 1. C. Akerboom, 2. P. van Leeuwen; 3. C. Valentijn. Adspiranten: 1. J. Jansen, 2. P. ansen, 3. P. P. Post; 3. R. Hoogkamer. C-jeugd: 1. A. Robijn; 2. P. van Weeren, 3. R. Kuyvenhoven. D- jeugd: 1. H. Bavelaar, 2. T. van Weeren, 3. P. de Kooy. Aan de tegenstoten van Neptunus werd nog niet al te zwaar getild. Toch moest al het afweergeschut in stelling worden gebracht om v. d. Poel in toom te hou- hoge bal. V. d. Poel negeerde echtei de misleidende wending, schoot de bal langs de uitgelopen Sloos, doch Ruud de Groot kopte voor het doel staande, de bal weg. Nadat Sloos de op hem afstor mende Bep Hoek nog had kunnen af stoppen, wrong Charles de Hoog zich in de 33e minuut voor het eerst door de defensie: 2-1. Het was op dat moment nauwelijks een deukje in het zelfvertrou wen. Wel had Neptunus kort dttarop alle illusies kunnen laten varen als scheidsrechter Griek niet een doelpunt van Jan Verver had geannuleerd. Bij de voorbereiding van deze treffer zou Ge- Uit de aanval, waarin Gerard Désar als spits niet alleen de score goed in de gate hield, maar tevens de voorberei ding voor verdere produktle regelde, had toch nog wel iets positiefs kunnen voortkomen, ware het niet dat Cor van Steyn, nadat Jan Verver tegen v. d. Merwe had geschoten, niet voor een leeg doel had overgeschoten. Incasseringsvermogen Zonder John Wjjers (uitgevallen met naar alle waarschijnlijkheid een gebro ken neusbeentje) is Neptunus ook na rust slechts aan sporadische uitvallen Bjj de installatie op „Leiden-Noord" hebben de leden van de eerste klasver eniging al laten zien dat zij veel voor hun club over hebben. In het afgelopen weekeinde is weer zo'n produkt van de aktiviteiten in gebruik genomen, zonder dat er nu zoveel ophef over is gemaakt.. De oude bestuurskamer naast de kan tine is nu definitief verlaten en daarvoor in de plaats is gekomen een aanmerke lijk grotere ontvangsruimte bij het twee de terrein. Als noodoplossing heeft het Roodenburgbestuur enkele maanden zijn toevlucht nog gezocht tot een optrekje Desondanks heeft het bij het Goudse pu bliek een goede indruk achtergelaten. de voorhoede aan hel Het ging weiswaar als underdog het I maar Pijnacker. Van der Starp en Cees Gouda-verdedigen drassige veld op maar liet toch blijken de Clea strandden steeds voortijdig door tegenstandei dat het niet met zich liet sollen. Bij- j onzuivere passes. Cees de Cler zorgde hoefde niet zonder koel pareerde Lugdunum in het bijna toch nog voor sensatie toen hij in king te eerste kwartier de felle openingszet van de 20e minuut een terugspeelbal Gouda. Oppelaar. Redel en Crama sta-1 Groenewoud op doelman Bezi ken steeds op tijd een lichaamsdeel tus-1 dig onderschepte. Zijn schot sen de lawine van voorzetten en passes echter af tegen de schouder afwerking t 'edieers te hoog Bezem be- eenmaal de handen in wer- len. De verwarde aanvalspo- ingen sloopten danig de conditie van i voortij-1 Lugdunum. Goude maakte er dankbaar ichampte gebruik van. Er op belust Lugdunui itsignaal n r het c toegekomen. Maar het tekent de kracht van de Rotterdamse aanvallers en tege- IHkertljd de zwakte van hun opponenten dat VTtJwel Iedere verkenning op een doelpunt uitliep. Op t middenveld waar aan UVS-zijde Jan Leget ontbrak, wer den de „stoottroepen" meestal verza meld en 'n hen diende dan als stormram om de UVS-muur om te kegelen. In de •We minuut werd Van Zessen gelanceerd drukte zich door de verdediging en tikte in zijn val de bal onder Wijnand Sloos door: 2-2. Psychologisch bezien leek het bijzonder gunstig dat direct daarop Ge ver. opnieuw UVS in winnende positie bracht. Maar zoals gezegd, het incasse ringsvermogen van Neptunus was zeer groot. Het had de weg al tweemaal dooi het hroze centrum van de Leidse defen sie gevonden en het zou dat glibberige pad^nog tweemaal inslaan. In de 39ste minuut toen De Hoog vooruitgeschoven werd en de bal via de belde binnenkan ten van de palen in het doel liet caram boleren en ternauwernood voor de ne gentigste minuut was verstreken. Bep Hoek zocht de slecht sluitende „wig van UVS op, Neptunus op miraculeuze wijze in een doelpuntrijk gevecht nog overeind houdend. Zodoende werd Hoek de matchwin naar, terwijl Gerard Désar al na 20 minuten de schutterskoning leek te zijn. Hij bleef echter ongekroond

Leidse Courant | 1970 | | pagina 11