Drankenhandel FT -service in Edelaar en geldnood Afwisselende kamermuziek avond in de Lakenhal BIOSCOPEN Enthousiasme voor „Rheinische Kammerorchester Gedachtenwisseling D'66 en P.v.d.A.-Oegstffeest Exposities NKV-Zoeterwoude zei J. de Koning vaarwel MARKTEN BEN JE 15 JAAR... Surprises bleven uit in eredivisie basketballers KRANTENWIJ KI L.P.C. ZETTE BESTE BEESTJES VOOR Behoren de merentochten tot verleden? Leiden geen interesse voor viersteden- ontmoeting PAGINA LEIDSE COURANT MAANDAG 30 NOVEMBER 1970 CcidóeScwïant Omrucbtbaar Formeel gezien zal de Leidae gemeente raad vanavond eindelijk een uitspraak gaan doen in de erfpachtkwestie. Staken de stemmen wederom over de amende- menten van In 't Veld c.s. op het tegen- I voorstel van b. en w. (voorstel, tegen- j voorstel, amendementen, het is wel een l ingewikkelde bedoening geworden) dan zijn de amendementen verworpen en krijgen b. en w. hun zin. B. en w. en de het college steunende confessionele partijen en de VVD kunnen zelfs rekenen op een stemmenmeerder- heid, want een van de indieners van de amendementen, de heer Zunderman, die als eenmansfractie in de voorgaande vergaderingen een sleutelpositie innam, heeft al laten weten, dat hij vanavond I wegens verblijf in het buitenland niet aanwezig zal zijn. Ook is het niet waar schijnlijk, dat mevrouw Van der Blom van de CPN aanwezig zal zijn om de I stemmenbalans in evenwicht te brengen. I Formeel bezien zit het college dus goed j vanavond, maar of het aan de uitspraak van vanavond veel zal hebben voor de toekomst, is niet aan te nemen. Het voorstel van b. en w. (op bepaalde punten wèl erfpacht In Leiden, de in- IN HET KADER van zijn tweede lustrumviering had het J.K.L. leden en oud-leden in de gelegenheid gesteld, van hun kunnen blijk tè geven in een zeer afwisselend programma. Daar het grootste deel van de medewerken den een conservatoriumopleiding volgt of voltooid heeft, was een goed gemiddelde te verwachten, welke verwach ting in het algemeen ook gehonoreerd werd. In het trio van C. M. von Weber was fluitist Terwen wat minder gelukkig dan tijdens het concours, zijn toon waS scherper, zijn spel minder soepel. Thijs de Graaff, cello, moet nog wat uitgroeien, maar is zeer consciëntieus, Frank den Herder, de pianist, droeg de erepalm weg met zijn prachtig toucher en sprankelende voordracht. Uit het hoofd speelde Joke Hartzheim vervolgens nauwgezet. doch jammer genoeg met te veel druk op de strijkstok, Adagio en fuga van Bach (solosonate in g). De sopraan Vera Verzijden had m.i. een ongelukkige keuze gedaan met Poulescs visie op Apollinaires „Dierenriem", daar haar stemmiddelen eerder dan haar voordracht haar sterke zijde vormen; vandaar dat El trala la van Gra- nados veel beter slaagde; haar begeleider. Peter Beyers- bergen van Henegouwen was meer door Poulence ge ïnspireerd. HET MURAMATSU fluitkwartet (zo genoemd naai- het merk v. d. fluiten) vormde het hoogtepunt van het pro gramma, eerst in een zeer weinig geavanceerd, virtuoos stukje van Arthur Meulemans, waar als compositiedatum net zo goed 1925 als '45 had kunnen staan, later als partners voor de uitstekend spelende Nine Sligter, in een charmant concert voor solofluit-1-kwartet van Bois- mortier. Het duo Hans Borstlop, cello, en Rein Steens, piano, had zichzelf de zware opgave gesteld, Beethovens eerste sonate in F, uit 1796 te vertolken. Beethoven zelf noemde uitdrukkelijk eerst de piano, hiermee aangevend dat er van „begeleiding" geen sprake was. Steens be schikt over een goede dispositie, voelt ook aan wat zijn partij vereist, maar is nog niet geheel tegen deze uiterst ingewikkelde zetting opgewassen; Hans Borstlap was in de briljante passages soms iets trager, doch wist aan zrjn Intrument een mooie ronde toon te ontlokken; beiden nog wat angtig-gespannen wisten toch deze jonge musici een respectabele weergave, vooral van het middendeel, te geven. Zolang het J.K.L. zich door dergelijke krachten gesteund weet, zal het zeker blijven floreren! De N.V. Edelaar en FT-Drankenservice in Voorschoten zijn in liquide handel, die uitgebreide klantenkring in Lelden en omgeving had, is vanmorgen de nieuwe week begoi aanzeggen aan 62 personeelsleden. stelling van een commissie, die zich met de problematiek bezig gaat houden) biedt namelijk alle ruimte, dat we in de toekomst, misschien wel bij ieder voor stel tot het uitgeven van grond, tegen- „hangpartijen" moeten aankijken en naar niemand bevredigende discussies moeten luisteren. De grimmigheid, waar mee de verschillende fracties zich in blokken verschanst hebben, nadat het PAK zijn extreme wethouderseis niet had willen laten vallen en en bloc in de oppositie gegaan was, belooft voor de toekomst, als er niet op de een of andere wijze toch nog een doorbraak komt, weinig meer dan onvruchtbIVe discus- ales, want de stemming staat al bij voor lijkheden. Het bedrijf, een zgn. witte dranken- baat vast. En blijft muurvast zolang K—met het ontslag j niet ledereen er van doordrongen is. dat ook compromissen een middel kunnen I zijn om politieke'buit binnen te halen. WIELRIJDSTER BRAK BEEN LEIDEN Op het kruispunt Koniginne- laan - Zeemanlaan - Lammenschans weg werd zaterdagmiddag een 47-jarige wiel- j rijdster uit Leiden aangereden door een 19-jarige motorrijder eveneens uit Lei den. De vrouw bekwam hierbij een rech terbeenbreuk en moest met de E.H.D. naar het Academisch Ziekenhuis ge bracht worden. ÏSITAIR UNIVERSITAIR NIEUWS Trianon: „Tora, Tora, Tora" (14) Dagelijks ook zondag: 2.30 - 6.45 en 9.15 uur. Camera: „Manon '70" (18) Dag. 2.30 - 7 - 9.15 uur. Zondag: 2.30 - 4.45 - 7 en 9.15 uur. Nachtv. (vT/za. 23.30 uur) „Les Al- biches". Studio: „Strijd om Algiers" (18) Dagelijks: 2.30 - 7.00 - 9.15 uur. Zondag: 2.30 - 4.45 - 7.00 en 9.15 uur. »ex: „De Boezemvriendin" 18) Dagelijks: 2.30 - 7.00 - 9.15 uur. Zondag: 2.30 - 4.30 - 7.00 en 9.15 uur. Nachtv. (vr./za. 23.30 u): „De Vogels" 18 jaar). Loxor: „Viva Guerilla" (18) Dagelijks: 2.30 - 7.00 - 9.15 uur. Zondag: 2.30 4.45 - 7.00 en 9.15 uur. Udo: „El Cid" (14 jaar) Dagelijks ook zondag: 2.30 en 8.00 u. LEIDSE AGENDA VANDAAG 19^01U,S Raadsvergaderfng, aanvang De Lakenhal Ver. Oud Leiden, lezing P. S. Blauw. Torens en klokkenspel vroeger en nu. Schouwburg De Kleine Parade, aan vang 20.15 uur. Leiderdorp Openbare vergadering commisie van Openbare Werken, ge meentehuis, aanvang 20.00 uur. Voorschoten De Werf, Ned. Ver. van Huisvrouwen. Bridge. DINSDAG 1 DECEMBER Rijksmuseum van Oudheden Lezing prof. Modderman, aanvang 20.00 uur. Zaai Mekel, Hogewoerd Algemene ledenvergadering PvdA, aanv. 20.00 uur. WOENSDAG 2 DECEMBER Schouwburg W1m Sonneveld, aan- vang 20.15 uur. LEIDEN Aan de Rijksuniversiteit van Leiden zijn geslaagd voor het kand. ex. Franse taal- en letterkunde mej. N. E. Mac Gillavry (Vinkeveen); doet. ex. Klassieke taal- en letterkunde de heer D. A. Pauw Oegstgeest)kand. ex. W. Sociologie de heren: J J. P. van Eijden c l. (Den Haag), J. A. R. Heems kerk (Den Haag), G. H. H. Maas (Lis- se). L. Oosterhuis RoozendaalJ. Joosten (Amsterdam); doet. ex. fiscaal recht de heer H. H. van der Neut (As sen), kand. ex. S. W. en N. mej. J. C. Altena (Leiden); doet. ex. scheikunde de heer H. P. Michel (Hoek). Ledenvergadering Partij v. d. Arbeid LEIDEN - De afdeling Leiden van de Partij van de Arbeid houdt dinsdag a.s. om 8 uur 's avonds in zaal Mekel, Hoge woerd 87 een algemene ledenvergadering Onderwerp vormt het huishouden van de afdeling: jaarverslagen, financiën en be stuursverkiezingen. Naar alle waar schijnlijkheid komt ook ter sprake de brief van D'66 over een gesprek met de KVP. Twee bestuursleden treden af. mevrouw Brussee-Kouwenhoven (die de ledenad ministratie blijft verzorgen) en H.. van Eek (comm. rayonzaken). Nieuw voor gesteld worden mevr. van Gennep (comm. prop.), C. Ótto (comm. leden- verg.), mevr. I. Waal (secr. 2) en A. J. M. Timmermans (comm. studiegroepen) Het bestuur wordt daarmee 11 man Bouwelement verbrijzelt voet LEIDEN Een 46-jarige timmerman uit Leiden liep zaterdag op een bouw terrein in de Merenwijk een verbrijzelde voet op. Bij het lossen van betonnen bouwelementen is een van de elementen (1000 kg) op de voet van de man geval len. Hij werd per E.H.D. naar het Aca demisch Ziekenhuis gebracht. Op zondagmiddagconcert T'ONDAGMIDDAGCONCERTEN in de Stadsgehoorzaal behoren al jaren tot de uitzonderingen. K. en O. heeft het experiment gewaagd iets dergelijks weer eens te proberen en nodigde het ..Rheinische Kameror- chester" uit Keulen uit voor een con cert, dat gistermiddag inderdaad vrij veel belangstelling trok. Het gaat hier om een ensemble van ca. 15 strij kers plus een clavecinist en de di rigent, Thomas Baldner, die zich ove rigens onderscheidt door grote be scheidenheid en alleen ingrijpt wan neer zulks absoluut noodzakelijk lijkt. Het orkest bestaat al 13 jaar en telt musici van allerlei nationaliteit onder York had moeten vervangen, speelde zijn briljante solopartij op meester lijke wijze tot in de zeer moeilijke Badinerie toe. Vlolist Albert Kocsls uit Boedapest verklankte de solopartij uit Bachs vioolconcert in E BSV 1042 knap, zijn toon was in de hoekdelen soms wat scherp en de toon niet altijd he lemaal gaaf, maar het adagio speel de hij toch wel zeer expressief en zelfs wat romantisch. Het orkest leek ons hier wel eens wat aan de forse kant. Daar Jerry Felmlee behalve fluit blijkbaar ook alt speelt, moest Bacns derde Brandenburgse concert wegens onderbezetting der alten vervallen zijn leden. K. en O. heeft er heel goed aan ge daan ons nu ook met dit orkest be kend te maken. We hebben in de af gelopen decennia met diverse ensem- les van dit type kennis gemaakt en het Keulse orkest behoort stellig tot de zeer goede. Al in Bachs tweede suite in b konden we genieten van de doorzichtige, geacheveerde, stijlge- trouwe uitvoeringstechniek van de Rijnlanders, die ondanks vrij snelle tempi nergens een gejaagde of over spannen indruk wekten en steeds ge tuigden van grote musiceervreugde. Fluitist Hans-Jürgen Möhnng, die op korte termijn Jerry Felmlee uit New waarvoor op het laatste ogenblik Vi valdi's concerto grosso in d op. 3 no. 11 in de plaats was gekomen. De ver tolking was zeer levendig en boelend vooral ln het middendeel, maar had nog Iets gaver kunnen zijn waaraan de afwezigheid van repetitietijd schul dig zal zijn geweest. Daarentegen klonk Bartóks Divertimento uiterma te fraai en geïnspireerd. Met groot raffinement werden de klankmoge lijkheden hier uitgebuit tot in 't moei lijke pizzicato van de finale toe. Èen langdurig applaus gaf uiting aan het algemene enhtousiasme A. I. OEGSTGEEST In gezamenlijk over leg hebben de besturen van PvdA en D'66 te Oegstgeest besloten, een voor iedereen toegankelijke vergadering te beleggen van beide afdelingen. De be doeling van deze vergadering op dins dag 8 december 's avonds om acht uur in het Rijnlands Lyceum aan de Apollolaan heeft tot doel het gesprek op gang te brengen over het „regeer-accoord", dat nir. H. van Mierlo onlangs heeft be pleit. Van Mierlo ziet als voordeel van deze vooraf overeengekomen samenwerking tussen KVP, P.v.d.A. en D'66 op basis van een gezamenlijk programma en een gezamenlijke mentaliteit, dat de kiezers een duidelijke keus geboden wordt voor een progressiever beleid dan het kabinet De Jong de afgelopen vier jaar heeft ge voerd. Het bestuur van D'66 te Oegst geest vond voor een gedachtenwisseling over dit onderwerp wel de P.v.d.A. be reid. Het KVP-bestuur zag geen aanlei ding om een vrijblijvend en oriënterend gesprek te voeren. Auto schept man LEIDEN Een 77-jarige voetganger werd gisteravond ernstig gewond toen hij plotseling de rijbaan overstak. De man werd door een auto geschept en liep hierbij ernstige hoofdwonden op. Hij werd per E.H.D. naar het Acade misch ziekenhuis gebracht. Reprise ballet Marjolein Briër LEIDEN Morgenavond geeft Marjo lein Briër een reprise van de Mauthau- sen-cyclus „Murders home, gospels en meditatie. De voorstelling begint om 20.15 in de Schouwburg. Oude Vest 43. Kaarten kunnen tussen 10 en 15 uur aan de zaal afgehaald worden. De Lakenhal. Oude Singel 28, t/m 13 dec. Willem v. d. Berg exposeert t.g.v. zijn 70e verjaardag. Tevens keramiek en glaswerk van Tsjechische kunstenaars. Rijksmuseum van Oudheden, Rapenburg 28, 1/12 te 20.00 u. lezing van prof. Modderman voer vnoeg neolitische ne derzetting bij Hienheim a/d Donau. Galerie v. d. Vlist, Botermarkt 3, t/m 1 dec. „Herfst Tentoonstelling", wand kleden, aquarellen, keramiek en pop pen: 2 t/m 31/12 „Groepstentoonstel ling" met o.a. houtbewerking van Mariska Kasper en keramiek van Babe van Elsdingen. Galerie Heuff, Hoflaan 7, Wassenaar dorp, tot 9/12 Maria Hofker Rueter en W. G. Hofker exposeren aquarellen en tekeningen. Tevens Potterie van Mijn- dert Zaalberg. Clara Sikking, 't Hoekje by de Pomp, Warmond; ma. t/m za. 19.00-22.00 uur tot 9/12. werkstukken voor St.-Nico- laas, gemaakt door kinderen. „Vrije Tijders" t/m 28/11, expositie van gips, gekleurd glas en fotografie. A. Raadschelders nieuwe pastoor in Katwijk KATWIJK atwijk krijgt een nieuwe pastoor. Met ingang van 18 december a.s. wordt de heer A. C. Raadschelders, tot nu toe regent van Diocesaan College Leeuwenhorstin Noordwijkerhout, de opvolger van de huidige pastoor B. A. Emmelkamp. Deze laatste wordt op eigen verzoek ont heven van de last van het pastoor-zijn- oude-stijl, waarbij van hem meer ver wacht werd dan zijn gezondheid toeliet. Dit betekent echter niet dat pastoor Emmelkamp Katwijk gaat verlaten,- hij blijft als mede-pastoor aanwezig. Deze verandering heeft echter wel tot gevolg dat kapelaan F. J. Wüst in januari 1971 elders een nieuwe funktie zal aanvaarden. ROTTERDAM. 30 november Vee Aanvoer totaal 1620; slachtrunderen 1330; varkens 290; slachtrunderen 475- 525 4-15-450 360-390 345-355; varkens 228-233 225-228 220-225; stieren 455-530 worstkoeien 330-345; Slachtzeugen 160- 170; zware varkens 210-220; slachtrun deren korter, kalm, nauwl. prijsh; var kens kleiner, williger; fijne varkens ho ger; slachtzeugen onveranderd; enkele prima's boven notering. AMSTERDAM, 30 nov. Vee Aanvoer 216 runderen; prijzen: 350-520; handel vlug. Aanvoer 44 varkens; prijzen; 280- 285: handel vlug. LEIDEN, 30 november Groenten Appelen 12-26; Aardappelen 10; Andij vie 58-73; Andijvie II 31-51; Kroten, gekookt 55: Boerenkool 17-26; Rode kool 9; Groene kool 13-22; Postelein 30-31; Prei 28-40: Spruiten A 52-57; Spruiten B 39-44; Tomaten A 660; Tomaten B 550- 570: Tomaten C 430; Uien middelgrof 20-31; Sla A 12-24: Bleekselderij 26-30; Bospeen 35-36; Peterselie 14-22; Selderij 8-18. ADVERTENTIE ZOETERWOUDE In een bijzonder hartelijke sfeer heeft het NKV afscheid j genomen van penningmeester J. de Ko- I ning, een van haar voormannen, die Zoeterwoude gaat verlaten. Met velen die naar het Don Boscohuis waren ge komen om van hun erkentelijkheid te getuigen waren ook de dames van dc N.K.V.-vrouwenafdeling present omdat j mevrouw De Koning-van Rooden deel uit maakte van hun bestuur. De avond werd begonnen met een Eucha ristieviering, geleid door Pater P, Pee- ters Weem. Daarna heette de voorzitter G. v. Velzen de aanwezigen welkom en sprak er zijn vreugde over uit dat zo- velen gekomen waren. Hij betreurde het feit dat hij in de korte tijd van zijn voor zitterschap nu reeds afscheid moest ne men van een trouw bestuurslid. De heer De Koning is altijd een harde werker geweest voor de afdeling. Spe ciaal Herwonnen Levenskracht had in hem een warm pleitbezorger. De heer Van Velzen had ook waarderende woor den voor zijn vrouw. Oud-voorzitter J. H. v. d. Ploeg dankte voor de jarenlange prettige samenwerking en bood namens de afdeling een cadeau aan. Mevrouw Th. v. d. Drift-Lindeman richtte zich in het bijzonder tot mevrouw De Koning van Rooden en onderstreepte haar woor den van dank met het aanbieden van een attentie. Hoogtepunt van de avond was de reiking van de gouden erespeld van Herwonnen Levenskrach door de heer C. J. van Arendonk, lid van het landelijk bestuur van deze instelling van het N.K.V. Namens de plaatselijke afde ling hiervan getuigde voorzitter C. J. Straver van zijn erkentelijkheid. Verder j voerden het woord de deken A. Lamot, de voorzitter van de bouwvak-werkne-1 mers, de geéatelijk adviseur paer F. j Peeters Weem. die stelde dat Jiet de heer De Koning wel een bijzondere voldoe ning moet geven nu zyn hobby zijn werk gaat worden. Tot slot namen de aan wezigen met een handdruk persoonlijk afscheid. en wil je een kom dan zo spoedig mogelijk even bij ons op kantoor. I PAPENGRACHT 32 LEIDEN TELEFOON 01710- 22244 t LEIDEN De Leidse Postduiven Club heeft het afgelopen weekend in „De Kleine Burcht" zijn beste duifjes voor gezet. In honderdvierenzestig kooien dribbelden de troeteldieren van de le den koerend heen en weer, koketterend als missen op Palm Beach. Wisten de diertjes veel dat steeds maar een van hun klasse zyn baas lauweren kon bren gen? Zo ging de prijs voor de beste van de oude duivinnen naar de heer J. Kre kelaar; de beste jonge doffer en de bes te jonge duivin kwamen van het platje van d eheer J. van Alphen sr. De beste oude doffer, tevens gekwalificeerd als beate vogel van het geheel, was door de heer J. Krekelaar ingeschreven in de rubriek onbevlogen doffers. i De show leverde inderdaad ook een miss op. Tot „Miss L.P.C." werd de jonge duivin uit hok 142 uitgeroepen, die was ingeschreven door mevrouw P. Landes- j bergen. Het diertje verwierf een zeer eervolle vermelding en werd deswege bij de prijsuitreiking in tegenwoordig heid van vele belangstellenden gehuldigd, j Op de foto: de trots van de heer Kreke- 1 laar, de beste vogel van het geheel. NIEUWKOOP la paviljoen „Pias- zicht" kwamen afgevaardigden van een tiental ijsclubs bijeen, «lie tezamen hel vorig jaar opgerichte district „Aar en Amstel" vormen, voor hel hauden van de eerste algemene jaarvergadering. Voorzitter A. Hydra deed melding van het feit dat nog kaarten beschikbaar zyn voor de nationale kampioenschap pen welke in Heerenveen zullen worden verreden en stelde vervolgens de toe. kenning van de districtswedstrydeii aan de orde. Hierbij werd vastgesteld, dat de school- wedstrijden voor meisjes, t.w. 3 leien van elke vereniging, die niet ouder zijn dan 12 jaar, door Nieuwkoop-Dorp ge organiseerd zullen worden. De school- wedstrijden voor de jongens zullen door „Rijssenhout" worden verzorgd. De districta-kortebaanwedstrijd zal „De Kwakel" voor zijn rekening nemen met als reserve Leimuiden. De koppelwed strijd kreeg „Kudelstaart" toegewezen en de Langebaanwedstrijd zal door de Noordense IJsclub worden georgani- V.istgesteld werd voorts dat voor de districtsschool wedstrijden de prijzen door het district geschonken zullen wor den, doch dat voor de wedstrijden voor de senioren de prijzen door de organi serende vereniging verzorgd dienen te worden. Besloten werd voorts, iat inleg- geld voor deze wedstrijden niet gevraagd zal worden. Aan het districtsbestuur zal voorts vijf cent per lid met een mini mum van f 10,per jaar verschuldigd zijn Merendistrict Vervolgens deed de heer Hijdra mede delingen uit de enige dagen geleden ge houden vergadering van het Zuid-Hol lands Merendistrict waarin o.m. 'n voor stel tot. splitsing van het district 'n een Oost- en een Westblok is gesuggereerd. Dit omdat het er naar uit ziet dat de grote merentochten, zoals die voor heen gehouden werden, vrijwel onmo gelijk zijn geworden door de vaargeul, die over de Braassemermeerplassen wordt opengehouden voor de brandstof voorziening van Schiphol. De mogelijkheid is geopend voor jong talent tot 13 jaar om een speciale trai ning te volgen in Utrecht en opgave van kandidaten zal door de verenigingen ten spoedigste dienen te geschieden. Door het bestuur van de KNSB zal op getreden worden tegen het ongeorgani seerd houden van toertochten, welke ge- georganiseerde toertochten doorkruisen en daardoor onmogeiyk maken. LEIDEN De met veel spanning naar uitgeziene wedstrijd tussen Suvrikri en het nog ongeslagen Rotterdam Zuid heeft niet helemaal aan de verwachtin gen beantwoord. Lange tyd hebben de Surinamer» wel een voorsprong weten te behouden, toch konden zij niet voor de verrassing zorgen door deze ontmoe ting winnend te beëindigen: 6581. Ook Flamingos is nog steeds ongeslagen. Met de nieuwste aanwinsten, de Ameri kanen Schreur en Moore, hadden de Haarlemmers weinig moeite met het door afwezigheid van Dijkstra en Van der Kroon gehandicapte Landiust, 9460, doch imponeren konden zij geenszins. Punch had weinig moeite met DED: 5681, en FAC behaalde ook weer een overwinning, nu op Agon met 8568, zodat de stand nu is: Rotterdam Zuid 816, Flamingos 714, Fiat Stars 7—14, Punch 7—12, Bona Stars 78, Suvrikri 76, FAC 86, Donar 7—4, DED 7—2, Landiust 72, Agon 7—2, SVE 7—0. 3ona Stars-dames Waren de dames van Bona Stars met «aigszins bange voorgevoelens naar Den Haag gereisd voor de uitwedstrijd tegen Vodo. dit bleek niet ten onrechte. Het ongeslagen record hebben de Leidse da mes in deze slechte wedstrijd die met J»633 verloren werd. niet weten te handhaven. Beide teams kwamen volle dig in het veld, maar het vertoonde spel was geenszins om te juichen. De magere ruststand was nog wel in het voordeel van Bona Stars (1617), maar noch de verdediging noch de aanval liepen zoals het moet. Vodo bleek uiteindelijk iets gelukkiger en won met 3633. Door dit resultaat staan beide teams nu op een gedeelde eerste plaats met 10 punten uit 6 wedstrijden. Uitslagen: Bona Stars 5-Sigi 1 7718, Bona Stars b-Bona Stars a 2875, Bona Stars d-Blitz c 5621, Bona Stars D3- DAS 1 9—28. Routinetekort Essor In de Vijf Meihal heeft de Leidse rayon- ploeg Essor de kans op de eerste twee winstpunten niet weten te grijpen. Gin gen de teams aanvankelijk gelijk op, te gen het einde van de eerste helft kon Argus een voordelige marge van acht punten opbouwen die tot de rust ge handhaafd bleef. Essor speelde duidelijk beter dan de voorgaande wedstrijden, dankzij het weer meespelen van hun pivot Chris Verhoeks. Tot twee maal toe wist Essor in de tweede helft op gelijke voet met Argus te komen, echter ook twee maal ontbrak het koele overleg om door te drukken en het spel in handen te houden, voornamelijk een kwestie van routine. Argus bezat dat wel en profi teerde dankbaar van de geboden kans en liet Essor met een 4555 nederlaag achter. LEIDEN Zaterdag werd in Breuke- len het traditionele Vierstedentournooi gehouden, waaraan naast Den Haag, Utrecht en Rotterdam ook Leiden deel nam. Elke stad vaardigde een team af l>estaande uit 12 seniores, 3 juniores en 3 dames. Deze teams worden zodanig gesplitst, dat er van elke ploeg 4 senio res, 1 junior en 1 dame tegen elk van de drie concurrerende steden uitkomt. Hoewel de overige steden topspelers hadden opgesteld, bevatte het Leidse team slechts vier hoofdklassespelers, t.w.: De Graaff, Kort, mr. De Groot en Barkema. Als senioren speelden verder: De Haas, Van de Meer, Kuypers, Sikkel, Bongerg Wiebes, Wisse en Van Steenwijk mee, als junioren Ko- nings, Dobbelaar en Geertsma. Voor de vrouwelijke vertegenwoordiging zorgden mej. Van Eist en- mev. Tam. Een derde dame was niet beschikbaar. Slechts De Graaff vermocht te winnen. Mr. De Groot, Kuypers, Van de Meer en Van Steenwijk zorgden elk nog voor een halve punt, hetgeen de score van de se nioren op 3 (uit 12) bracht. Van de junioren scoorde Konings nog een halfje, maar hiermee was het dan ook ge daan, de dames wisten n.l. niets te behalen. Daarentegen scoorde Den Haag alleen al bij de senioren 9% punt. Deze stad mocht zich dan ook terecht kam pioen van dit toernooi noemen.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 4