Hardnekkige wil krot niet eigenares verkopen Muzikale vorming vraagt een geheel nieuwe aanpak VAN DER POEL RAAKT LIDMAATSCHAP KWIJT Ontmoeting met kunstenaar en werk in t Ambachtshuis BIOSCOPEN MARKTEN Minister G. H. debatteert in Ver inga Leiden ALLE KERKEN OPEN VOOR OOST PAKISTAN MARKTEN VRIJDAG 27 NOVEMBER 1970 LEIDSE COURANT PAGINA 3 Afbraak-wee aan Middelstegracbt LEIDEN In Ulvenhout (N.-Br.) woont een dame, die meent een melkkoetje te hebben aan een krot langs de Middelste- gracht in Leiden. Dat te in haar hard nekkige onwil om het „pand' aan de ge meente te verkopen, een jong echtpaar dupeert deert haan niet in 't minst. Wan neer het bouwval tegelyk met hel laat ste van de belende panden, het gebouw „Pniël" gesloopt had kunnen warden, zou de gemeente voor vervangende woon ruimte hebben kunnen zorgen. Nu blijft het echtpaar voorlopig ingeschreven als woningzoekende in de categorielB-geel. „Woningzoekend' 'is wel de meest-exacte aanduiding van de heer en mevrouw R. Pinas, die zich verheugen in het genot van weinig meer dan een lek dak boven het moedeloze hoofd. Van wonen is geen sprake in het optrekje dat lekt als een gieter en waarin de vier winden sinds de belende bebouwing is gesloopt vrij' spel hebben door gaten die groot genoeg zijn om er de hond door uit te laten zonder dat men de deur opent. Woeker Ruud- Pinas (23), geboortig uit Surina me, kwam bijna drie jaar geleden naar Nederland. „Ik wil niet zeggen, dat het daar niet goed was. Maar ik was nieuws gierig he... en ik heb hier mijn vrouw ontmoet". Van een zekere De Turk huurde hij het onderkomentje aan de Middelstegracht. De heer De Turk vertelde niet, dat hij niet de eigenaar was en vroeg een be drag van 105,- per maand voor een kamer van 2,5 bij 3,5 meter, een gange tje naar het toilet en een keuken die nauwelijks meer ruimte biedt dan een grote ton. Daarboven 'n vlierinkje waar van het dakbeschot aan de achterzijde volkomen ontbreekt, zodat dé regen rechtstreeks op de trap klettert. Die trap is overigens een levensgevaarlijke kippe- ladder in een stijggat van minder dan Bchouderbreedte. Halverwege kan je door een gat in de muur naar buiten kijken. Zelfs het bordje „onbewoonbaar verklaard", dat in 1964 zou zijn aange bracht, was van de gevel gerot. De huuradvdescommissie achtte dit fraais nier meer dan 4,10 huur per week waard. Sedertdien heeft De Turk zich niet meer vertoond; een afspraak om een kachel op de vliering te plaatsen is hij Trianon: „Tora, Tora, Tora" (14) Dagelijks ook zondag: 2.30 - 6.45 e 9.15 uur. Camera: „Manon '70" (18) Dag. 2.30 - 7 - 9.15 uur. betalen." Dat zijn want als gevolg vuil liepen de heer huidziekte op, nogal wat kostte. Onhoudbaar Het adviesbureau Schenk, waar Ruud Pinas in dienst is als elektromonteur, bereid te helpen, waar mogelijk. Maar het bedrijf heeft ook geen huizen. Het vrijkomen van een crediet heeft het slopen van gebouw Pniël v aast. door is de toestand van hc, ïuisje Middelstegracht 62 nog meer onhoud baar geworden. De „waarde" van het geval werd door taxateurs voor de ge meente vastgesteld op 800,-. Het wa terdicht-smeren van de muren die door het „uitpeilen" tot buitenmuur geworden zijn, zou 5000,- per wand moeten kos- 4.45 9.15 Nachtv. (vr/za. 23.30 uur) „Les Al- biches". Studio-. „Strijd om Algiers" (18) Dagelijks: 2.30 - 7.00 - 9.15 uur. Zondag: 2.30 - 4.45 - 7.00 en 9.15 uur Rex: „De Boezemvriendin" 18) Dagelijks: 2.30 - 7.00 - 9.15 uur. Zondag: 2.30 - 4.30 - 7.00 en 9.15 uur Nachtv. (vr./za. 23.30 u): „De Vogels" 18 jaar). Luxor: „Viva Guerilla" (18) Dagelijks: 2.30 - 7.00 - 9.15 uur. Zondag: 2.30 - 4.45 - 7.00 en 9.15 uur Udo: „El Cid" (14 jaar) Dagelijks ook zondag: 2.30 en 8.00 u, LEIDEN, 27 nov. Vee - stieren 6, melkkoeien 65. vette koeien 337, vare koelen 25, graskalveren vette kalveren 32, vette schapen 100, vette lammeren 2006, geiten 31, totaal 2609, slachtstle- ren 4.90-5.20, melkkoeien 1025-1700, vcc- te koeien 4.30-4.70-5.00, vare koeien 600 -1000-1375, graskalveren 450-525, vette kalveren 3.80-4.35, vette schapen 110-130, vette lammeren 125-1.45-170, geiten 15-95, slachtstieren: goed, n koeien: rustig; vette koeien: goed; koeien: matig, graskalveren: matig; vet te kalveren: goed; vette schapen: willig, vette lammeren: stug; geiten: goed. LEIDEN, 27 nov. - Kaas - Aanvoer 1 partij goudse en 2 partijen Leidse. Prij zen (in per kg): Goudse extra kwal. tot 4.55, Leidse le kwal. tot 4.90. Han del goed. dan billiijk vocht, kou en de genezing ten. Van een tijdelijk opkalefateren kan dus geen sprake zijn. Een studie elektro techniek en de nabije aanwezigheid van familie en kennissen zijn voor de heer en mevrouw Pinas voldoende reden om niet zomaar uit Leiden weg te trekken. „Maar als we er zeker van waren, dat we ergens anders een huis zouden kun nen krijgen... Nu zoeken we zoveel gelijk afleiding want als je eraan blijft denken dan word je wanhopig!" Het zou bijna een verlossend moment zijn, wanneer bij het afbreken van Pniël een geweldige steenklomp op het dak zou vallen, waardoor het Lj-ot in één keer de vernieling in ging. zouden Ruud Pinas en zijn vrouw dan veel van hun dierbare spulletjes kwijt zijn. Maar ze zouden op slag een urgentiepaar worden waarvoor de gemeente wier ambte naren achter de schermen alles doen wat voor iemand uit categorie B-geel mogelijk is een ander onderdak zou moeten creëren. KACHISMUS Trollen-grol voor Leidens burgemeester LEIDEN De makers van de eerste kabouter-lp „Kabouter-ehismus" heb ben gisteren aan burgemeester G. C. van der Willigen van Leidpn een „ka bouter-geschenk-pakket" toegezonden. Behalve de eerste burger van Leiden ontvingen ook de burgemeesters van de kaboutersteden Amsterdam, Alkmaar, Arnhem, Leeuwarden en Den Haag een soortgelijke surprise. Ze gingen vergezeld van de vrome wens, neergeschreven op rose toiletpa- ,In deze tijd van gaven en giften ho pen wij, dat deze kleine surprises u de ogen zullen openen, opdat de makers van „Kabouter-ehismus" een trollen schisma teweeg zullen brengen." Het kabouter geschenken pakket bevat te: een halve langspeelplaat „Kabouter- ehismus", waarvan de andere helft wordt overhandigd „zodra de opnertrol van de betreffende gemeente een duurzaam con tact heeft opgebouwd met de ambassa deurs van de Oranje Vrijstaat, een cho colade sigaar, een chocolade fles cham pagne en een opwekkend snoenie. „De eerste twee presentjes zijn giftig, wer ken verslavend en zijn vrij verkrijgbaar, de laatste surprise is niet giftig, werkt niet verslavend en is in de regel moei lijk verkrijgbaar", zo staat in de bege leidende brief en een blaadje hulst. Wachtmeester Van Gemerden jubileert ZOETERWOUDE Vandaag is het precies 25 jaar geleden dat de heer F. van Gemerden zijn loopbaan begon bij de Rijkspolitie. Zijn eerste standplaats werd Hoogmade, waar hij potscomman dant was. Op Sinterklaasdag in 1951 werd hjj overgeplaatst naar Rijpwetering in de rang van wachtmeester I. Op 29 januari 1959 kwam hij naar de Hoge Rijndijk, waar hij eveneens lange de functie vervulde van postcom- lant. De heer Van Gemerden heeft in de loop van de jaren leren ken- i als een streng maar rechtvaardig politieman, die zijn taak ernstig opvat. Hij is een man die de bewoners met raad en daad ter zijde staat, en voor velen altijd klaar staat om juridische knoopjes te ontwarren. Dat het kennelijk goed dienen is bij de Rijkspolitie blijkt wel uit het feit dat zoon Dick ook sinds kort als wachtmeester dient bij het Korps. De familie Van Gemerden heeft de dag vandaag in de intieme huiselijke kring gevierd GEWESTLIJK ORKEST VOOR LEIDSE SCHOOLJEUGD LEIDEN Het Gewestelijk Orkest Zuid-Holland is kennelijk in mu- ziek-pedagogisch opzicht op de goede weg. Na afloop van het jeugdconcert gistermiddag in tweevoud gehouden in de Stadsgehoorzaal onder auspiciën van de Commissie Esthetische Vorming Schooljeugd hoorden wij van de lei ding van het orkest, dat men binnen twee jaar met de muzikale vorming van de jeugd totaal andere wegen wil gaan bewandelen. Gisteren was al te merken, dat de richting in de laatste twee maan den bepaald was. Dirk de Vreede, fa- gottist in het orkest maar ook een on derhoudend conferencier, betrok de leerlingen van de hoogste klassen van het Leidse basisonderwijs geheel bij het onder leiding van Louis Dispa ten ge hore gebrachte programma. De werken De diefachtige ekster van Rossini, de Moldau (uit Mijn Vaderland) van Sme- tana en de Arlesienne Suite van Bizet werden kort geanalyseerd, maar boven al werd de functie van de verschillende instrumenten en instrumentale groepen in zijn inleiding betrokken. De jeugd kreeg een indruk van crescen do en decrescendo („moet jullie eens ho ren hoe hèrd die blazers kunnen spelen"; men beweert, dat alleen Piet van Eg- mond in staat is het Gew. Orkest tot een uiterste pianissimo te bewegen) en de eerste concertmeester was „de me neer die met z'n hele lichaam voor zijn mede-orkestleden 't pizzicato aangeeft". Winkelsluiting rond Sinterklaas LEIDEN Het Leids City Centrum, waarin verenigd Middenstands- en Groot winkelbedrijven, heeft aan haar leden de volgende St.-Nicolaas openstelling ge adviseerd: Van maandag t.m. vrijdag december tot 21.00 uur geopend, De uitvoering van de composities was inderdaad luid, maar duidelijk; het Arle- sienne-thema werd enthousiast door de kinderen meegezongen op een onver staanbare tekst. Bij deze jeugdconcerten wil men niet meer het acent op „concert" leggen als vrije middag-vullerij. Het moet een or kestrale muziekles zijn die ingepast is in het onderwijs. Het is een les die voor bereid moet worden door de leerkrach ten, die vooraf het materiaal krijgen en dit kunnen inbouwen in b.v. aard rijkskunde- en geschiedenislessen. Na de muziekles kunnen de kinderen een opstel maken over hun bevindingen tij dens deze middag. Het nut hiervan is reeds gebleken. Bij een andere gelegen- JKL vult weer avond met kamermuziek LEIDENAls onderdeel van de twee de lustrumviering van het Jeugd-kamer- orkest. Leiden wordt zaterdagavond 28 november a.s. weer een kamermuziek avond gegeven in De Lakenhal. Aan vang van het concert 8 uur. De uitvoering wordt gegeven door le den en oud-leden van het JKL, name lijk Jan Willem Terwen, fluit, Thijs de Graaff, cello, het Muramatsu-kwartet, bestaande uit Veronica Steinbach, Frans v. d. Wiel, Jos Aerts en Loes Kerstens, fluit, voorth Joke Hartzheim, viool, Ve ra Verzijden, sopraan. Peter Beyersber- gen van Henegouwen, piano, Nine Slig- 'er, fluit, Hans Borstlap, cello, en Rein ;teens, piano. dagochtend gesloten. St.-Nicolaasavond I Ten gehore worden gebracht werken van 5 december om 17.00 uur gesloten met Von Weber, Bach, Poulenc, Granados, uitzondering van een aantal slijterijen Meulemans, Van Beethoven en de Bois- en bakkers. mortier. LEIDEN Het Leidse Studenten Corps organiseert op dinsdag 8 december in zijn sociëteit Minerva, Breestraat 48-50, ee,n open discussieavond over de wet- Veringa. Vanaf acht uur kan men in alle delen van het gebouw discussiëren. Ook kan men zich op verschillende wijzen en van verschillende kanten informeren omtrent de met de wet samenhangende problemen. Er zullen films ge'draaid worden en hoogleraren en studenten uit Groningen, Nijmegen en Amsterdam zullen debatteren over horstructureringenMinister dr. G. H, Veringa zal vragen uit de zaal beantwoorden. heid schreef een jongetje eens: „Dat or kest speelt in zwarte pakken. Is dat omdat de componist dood is?". De opstellen gaan naar de universiteit van Amsterdam als materiaal voor een rapport. Bij het experimenteren en pio nieren aan een nieuw muzikaal onder wijs hoopt men zich in de naaste toe komst ook te kunnen bedienen van de diensten van stichtingen als Donemus en Conamus voor goede Nederlandse muziek. Ook het schrijven van een proefschrift over een aangepaste muzi- kalevorming zal uiterinate nuttig kun nen zijn bij het zoeken naar een flexibele vorm die met zijn tijd en ontwikkeling zal kunnen meegroeien. Alle opgedane ervaringen zullen t.z.t. worden sarr gevat in een discussienota die aan ministerie van Cultuur, Recreatie Maatschappelijk Werk zal worden a geboden. Waar gehakt wordt vallen spaanders. Oók als men schaaft aan de culturele vorming van schooljeugd. Gistermiddag ging alles nog niet even soepel; Dirk de Vreede maakte er af en toe tijdens het spel een plezierig onderonsje met de orkestleden van en de klankkwaliteit stond niet op het peil dat een concert bezoeker redelijkerwijs zou mogen ver langen, maar de bedoelingen van inlei der en dirigent over de taal van de mu ziek en instrumenten in een grotere context van landen, volkeren en tijd perken kwamen positief over. T.P. Sensatie in Zoeterwoudse raad ZOETERWOUDE Als een bom sloeg gisteravond aan het begin van de raads vergadering de mededeling van burgemeester Detmers ln, dat de heer A. J. v. d. Poel automatisch zijn raadslidmaatschap heeft verloren door dat hij enige tjjd zyn woonplaats buiten de gemeente heeft gehad. Hjj heeft verzuimd b. en w. hiervan in kennis te stellen. Er is nu geen beroep meer mogelijk omdat de daar voor gestelde termijn zonder reaktie van de heer v. d. Poel is verstreken. De heer O. Rysdijk komt als opvolger van de heer Van der Poel in aanmerking. De heer A. J. v. d. Poel was in september beëdigd voor een nieuwe periode van vier jaar. In 1966 kwam hy als enig vertegenwoordiger'Van de lyst „Nieuw Gemeentebeleid" in de raad. Daarvoor was hjj langdurig voorzitter geweest van de plaatseljjke KVP-afdeling. Bij de mededelingen was voorts het be richt dat G.S. de aankoop van het pand Dorpsstraat 32 hebben goedgekeurd. Binnenkort is een schrijven te verwach ten van Scholentandartsendienst, waarin op fluoridering van 't drinkwater wordt aangedrongen. Een schrijven van de be- :rs van het Watertje, waarin wordt aangedrongen op het nemen van ver keersmaatregelen diede veiligheid in deze straat kunnen verhogen, werd aan gehouden in afwachting van het advies de politie. Routine Daarna werd snel een groot aantal voor stellen weg-gehamerd. De raad ging ak koord met het voorstel, in beroep te gaan bij de Kroon tegen gedeeltelijke goedkeuring van het bestemmingsplan Industrieterrein Grote Polder. Dit voor al omdat het niet-goedgekeurde gedeelte het gebied betreft waaraan de bestem ming „woondoeleinden" is gegeven. Voor de reparatie van de Geerbrug werd krediet beschikbaar gesteld waarbij de heer G. de Groot de toezegging werd gedaan, na te gaan of een een be drijf in eigen gemeente dit werk kan verrichten. Het woonhuis Westeinde 1 met bijbehorende opstallen, weiland, en water tesamen 2.73.79 ha. werd voor een niet genoemd bedrag aangekocht van de heer J. J. Overwater te Rijswijk. De raad verleende mevrouw A. B. Jon- geneel-v. d. Veen op de meest eervolle wijze ontslag als hoofdleidster van de openbare kleuterschool met ingang van 1 januari 1971. De voorzitter had veel waardering voor haar werk in het bij zonder in de beginfase van de school. Royaal en loyaal Met nog vers in onze herin nering de grote inzamelings actie voor Peru, zijn het nu de slachtoffers van een ramp in een ander deel van de we reld, die onze aandacht, ons medeleven en onze daadwer kelijke steun vragen. Uit eigen bittere ervaring weten wij Nederlanders heel goed wat een stormvloed aan schade en leed kan berok kenen. Wij weten ook wat er allemaal komt kijken om in zo'n getrof fen gebied het normale leven weer te herstellen. Daarom twijfel ik er niet aan of de Leidenaars zullen zich ook dit keer weer van hun beste kant laten zien en ro yaal geven voor het zwaar getroffen Pakistan. De Burgemeester van Leiden, Van der Willigen i aantal Bij de aanbieding van de begroting en de mededeling dat behandeling daarvan zal plaats vinden op 17 december, vroeg de heer L. v. d. Post uitstel tot januari. Hij achtte de tijd van voorbereiding te kort, dit mede gezien het groot aantal nieuwe raadsleden. Na beraad werd toch besloten de 17e december aan te houden voor behandeling. Rondvraag Bij de rondvraag had de heer L. v. d. Post veel waardering voor de snelle reaktie op zijn vragen van de vorige vergadering over de verkeerssituatie rond het sportpark „Haasbroek". Van het voetpad wordt een goed gebruik ge maakt. Het maken van een provisorische verlichting langs dit pad schijnt op moei lijkheden te stuiten omdat dan het licht- net te zwaar belast zou worden. Het sportcomplex ondervindt daarvan hin der. De voorzitter antwoordde dat er een transformatorhuisje moet komen. Dit zou gemeente 18.000,- gaan kosten. B(j realisering van het zwembad zal meer stroom nodig zijn en zullen de kosten voor de gemeente veel lager worden. G.S. hebben inmiddels besloten het eer ste gedeelte van de Nieuweweg niet lan ger als b-weg te handenhaven. Hierdoor kunnen ook autobussen het sportcomplex bereiken en kan een maxi mum snelheid van 50 km worden inge steld. De heer A. J. Eversteijn deed het voor stel om voor de smalle Noordbuurtse- weg een inhaalverbod in te stellen. Bij het passeren op deze weg doen zich moeilijkheden voor, in het bijzonder als ter plaatse ook nog fietsers rijden. Dr. T. Pley vroeg haast te maken met het inrichten van het terrein aan de Hoge Rijndijk voor het houden van volksspe len e.d. Door de goedkeuring van het bestemmingsplan is dit mogelijk gewor den. De Vrije Lijst-afgevaardigde vond ook dat klaarmaken van het plan voor de tunnel aan de Hoge Rijndijk wel wat lang duurde en vroeg of dit mede ge zien de onderbezetting bij gemeentewer ken niet beter uitbesteed kon worden. De voorzitter kon mededelen dat het plan dezer dagen van de tekentafel zal komen. Daarna ging men op verzoek van de heer D. Hulsbos in geheime zitting. LEIDEN In verband met de Nationale Actie Oost Pakistan zal het Leidse Stadhuis vanavond tussen 18.0ft-21.00 uur geopend zijn. In tegenstelling tot verscheidene andere acties zyn dit keer niet de gemeentehulzen en stadhuizen de centrale punten, dit keer heeft men de kerken gevraagd hun medewerking te geen aan de actie. In verband hiermee worden de pastoors van alle Leidse kerken verzocht om bij het begin van de actie hun klokken te luiden. Dit zou dan moeten gebeuren van vyf voor zes tot zes uur. Een ander verzoek is de deuren van de kerken van 18.00 - 21.00 uur wyd open te zetten om de, hopelijk vele mensen die komen, binnen te laten. De opbrengst van de collectes in hun kerken kunnen de pastoors morgen melden op het Stadhuis bjj de afdeling voorlichting. Het is de bedoeling dat de gelden direct op het gironummer van het Nederlandsche Roode Kruis 777 gestort worden. ONDERWIJS REAGEERT NEGATIEF Behalve deze aktie heeft het Actie Comité Oost Pakistan (AOP) de afge lopen dagen verscheidene akties binnen de stad Leiden gevoerd. Een daarvan was en is de verkoop van kaarsen op de markt. Morgenmiddag worden in de stand van de AOP niet alleen kaarsen verkocht maar ook sieraden, gisteravond vervaardigd bij Augustinus en posters. Het is de bedoeling dat onder gitaar klanken de mensen hier tot kopen wor den aangezet. Andere acties Naast deze marktaktie wil men ook een verkoopaktie op de scholen in Lei den starten. Met verscheidene scholen is al contact opgenomen. Jammer ge noeg staan de lagere en middelbare scho len in Leiden vreselijk negatief tegen over een gecoördineerde aktie. De lagere scholen vinden de aktie kinderpostzegels al genoeg voor hun leerlingen. Op de middelbare scholen vindt men dat de leerlingen zelf het initiatief moeten ne men. Alleen de kleinsten onder alle scho lieren de kleuters, gaan de kaarsen wel verkopen. Zy krijgen de kaarsen naar huis niet een begeleidend stencil. Iedereen die een bijdrage wil leveren lo natura voor deze aktie kan contact op nemen met het aktiecentrum bij Au gustinus. LEIDEN, 27 november Groenten Appelen 25-43; Champignons 4,00-4,45; Peren 72; Andijvie 66-74; Kroten 9; Kroten, gekookt 55; Boerenkool 16-24; Rode kool 8-9; Postelein 30; Prei 24-42; Spinazie 1,17-1,20; Spruiten A 56-63; Spruiten B 52-55; Tomaten A 6.10-6,50; Tomaten B 5,40; Tomaten C 3,60; Uien middelgrof 16-23; Witlof 1,07-1,61; Knolselderij 28-30; Sla A 13-24; Bleek selderij 14-28; Peterselie 15-20; Selder# 8-12. Vierde kunstmarkt 'n instituut VOORSCHOTEN „Nu voor het vier de achtereenvolgende jaar de Voorscho- tense kunstenaars een kunstmarkt hou den in het Ambachtshuis, is deze markt een instituut geworden met als enige doelstelling: zoveel mogelijk kunst te doen verplaatsen van deze markt naai de huiskamers," stelde Chris Paul Sta pels, voorzitter van de Kunstkring, vast hij de opening van tie kunstmarkt. On der de zeer vele genodigden waren bur gemeester L. de Kool en wethouder dr. F. S. Pels. De heer J. Lekkerkerker, marktmeester en brandweercommandant van Voor- Mfaoteo verrichtte de officiële opening tijdens welke toespraak hij een gefun deerde verklaring voor het woord markt gaf en het „handjeklap". De kunstmarkt 1970 loont de werk stukken van twintig Voorschotense kun stenaars. Er zijn schilderijen, tekening gen, foto's keramiek, grafiek, sieraden, skulpturen en penningen. Opvallend is ditmaal de uitbreiding op het gebied van at kunstfotografie. Naast Chris Paul Stapels z»in er thans ook kunstfo to's van Jan van der Horn en Annemarie Schrofer. De kunstmarkt is zeer veel zijdig, omdat de creativiteit van twintig kunstenaars toont dat het scheppende werk veel uiteen loopt. Bertus de Korte staat er met zyn waarschuwende crea turen, die hij ook reeds eerder tentoon stelde in het perscentrum Nieuwspoort. De kunstmarkt heeft als doel om rond om de Sinterklaas ieder de gelegenheid te geven ook waarlijk iets blijvends aan te schaffen. De prijzen variëren van j 5,- tot enige honderden guldens. Men heeft reeds „een naakt" voor 5.-, noe- wel die er ook hangen van enige hon derden guldens. De kunstmarkt is tot en met zondag geopend in het Ambachts huis op de Voorstraat. Een ideale ge legenheid om kennis te maken met de kunstenaar en zijn werk. De toegang is Foto: Chris P. Stapels' overhandigt marktmeester Lekkerkerker een boek met inscriptie. Dworsjak-liederen in Hooglandsekerk LEIDEN Zaterdagavond zal mevr. J. T. Koopmans-Schotanus met orgelbege leiding van Joop Brons in het koorge deelte van de Hooglandse kerk geeste lijke liederen zingen van Dworsjak. De liederen worden in het Esperanto gezon gen omdat volgens mevrouw Koopmana deze vertaling het dichtst de oorspron kelijke tekst benadert. Van deze tekst wordt een liederenblad met Nederlandse vertaling uitgereikt. Deze zangavond begint om kwart over acht. Van half acht tot acht uur wordt o.l.v. Dr. P. L. Schoonheim een korte dienst gehouden. Daarbij worden even eens door mevrouw Koopmana liederen van Dworsjak gezongen.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 3