Roodenburg offert regionale jeugd op voor't eerste elftal CIJFERTIPS V er jonging heeft ook DOSR goed gedaan Felle brand in Alphense asfaltfabriek Grote aanvoer schapen op Leidse veemarkt „Rijnland" vierde feest na 25 jaar puzzelritten Groep Dolle Mina's praat in Nieuwkoop Plaatselijke middenstand voordeliger? Waterkampioen (ANWB) niet gelukkig met Princessepaviljoen Kunst voor smalle beurzen „Zonnebloem" presenteerde zich te Hoogmade Volleybal: standen en uitslagen MARKTEN LEIDSE COURANT .1 .....iMmu* ZATERDAG 21 NOVEMBER 1970 (Van onze sportredaktie LEIDEN Roodenburg is wanho pig aan het. experimenteren gesla gen. De schamele produktie, drie goals in 12 uur voetbal, steJt trainer .Smits en zyn team voor geen andere keus. De tot nu toe gevolgde lijn is op de helling gegaan. Tegen Gouda is reeds aarzelend een poging onder nomen met de komst van Bram Ruis. De zware spits, die plotseling uit het a-juniorenteam werd gelicht, slaagde niet voor het toelatingsexamen. De nul bleef, de onderste plaats naderde en de angstvisioenen werden er slechts groter door. Het geloof in eigen kunnen lijkt ver dwenen. Waar wekenlang al over geprakkizeerd moet zijn, is dan nu noodgedwongen realiteit geworden. Het succesvol draaiende regionale team, waaruit al eerder Hennie de Klerk als waardevol produkt voort kwam, heeft opeens drie sleutelfigu ren verloren: Reinier Verkuylen, Maarten van Kooperen en Hans Han- naart. Zij zullen weer energie in het ontluisterde team moeten pompen; de bezadigdheid en uitzichtloosheid moeten wegnemen. Het gevolg is een zeer prille middenlinie, waarvoor Hennie Rodenburg en Hennie de Klerk sr. zijn opgeofferd. Uit het hart van de verdediging Is Isaac van Weerlee weggevallen. Roo- denburgs aanvoerder kampt met ver rekte kniebanden, overgehouden aan de ontmoeting met Gouda. Ooyendijk neemt nu zijn .plaats in; Klinkhamer is weer terug op zijn plaats als lin kervleugelverdediger. Of De Mus- schen door dit omgehutselde team angstig zullen opfladderen? Rooden burg zal zich dan wel moeten richy ten op doelman Eddy Zoeter en niet op Mattie Keereweer, waarmee vo rige week de radeloosheid tot uiting werd gebracht. DOSR-Alphense Boys LVB-topper Een topper serveert de LVB: DOSR- Alphense Boys. DOSR, dat ook al zon verjonging heeft ondergaan sinds het te licht werd bevonden voor de vierde klas. Pim v. d. Meer (16). Jan Broesterhuizen (19) en Wim v. Ruiten (17) hebben Öe klap doen ver geten. Pim v. d. Meer. de benjairtin met zes goals (waarvan twee tegen ZLC en Randstad Sport) is de top scorer geworden. Over de eerste, door de Alphenaren gewonnen ont moeting. zegt hij„Het was de slecht ste wedstrijd van ons tot nu toe. Al- phense Boys had wel meer goals kun nen maken. Ons middenveld was erg - zwak, de achterhoede trouwens ook." Over zijn speelwijze: „Ik kan niet hard lopen. Het starten gaat wel. Daar win ik veel mee. Zoals ik voor deel heb aan het scherpe opstellen. Het beste kan ik samenspelen met de middenvelders, die mij de meeste ballen toespelen." Hoe is het voetbal in de afdeling? „In de eerste klas wordt beter ge speeld dan in de vierde klas KNVB. Het gaat er wel harder aan toe. De inzet is groter en men gaat met man en macht in de aanval en in de ver dediging. Ik ben een van de weini gen, die constant voor blijft." Alpheuse Boys-voorzitter P. J. v. d. Zwet verwacht dat DOSR ten op zichte van het eerste treffen veel ster ker is geworden, zoals ook zijn team aan kracht heeft gewonnen: „Uit blinkers zijn er niet meer bij. Kees de Rijk, die de laatste jaren de schut ter was. is naar de tweede linie ver huisd. We gaan nu juist mank aan schotvaardigheid. Een uitschieter was de wedstrijd tegen ZLC: 8-1. Zowel in mentaal als taktisch opzicht zijn we echter sterker geworden. Veran derd is er in feite verder niets of het moet de vervanging zijn van Ge rard Wortman ("knieblessure i door Frans Baaiman. In het begin kwam hij routine tekort, maar hij heeft dat weten te compenseren met enthou siasme en snelheid." ALPHEN a.d. RIJN Een felle brand die vrijdagmorgen vroeg bü de asfalt fabriek „Nooit Gedacht" aan dc Steek- terweg heeft gewoed, heeft aanzienlijke schade aangericht aan gebouw, machi nes en materialen. De omvang van de schade Is nog niet te henaderen. Het bedrijf is verzekerd. De brand werd omstreeks 6.45 uur door directeur H. G. M. v. Leeuwen ontdekt in de. in een der afdelingen staande smelthak voor teer- produkten; hij sloeg onmiddellijk groot alarm, zowel bij het hedrjjfspersoneel als bjj de gemeentelijke brandweer. Het per soneel begon snel met eigen brandblus- materialen het vuur te bestrijden. Dank zy mede het snelle optreden van dc ge meentelijke brandweer Is men erin ge slaagd (ie hrand tol één bedrijfsruimte te localiseren. De oorzaak van de brand wordt toege schreven aan het door oververhitting lekslaan van een rubberen toevoerlei ding van hrandstofprodukten naar de smelthak van teerprodukten. Als ge volg van de lekkage In de rubberen lei ding Is de stromende olie in brand ge vlogen. LEIDEN Het marktverloop geduren de deze herfst kenmerkt zich wel bij zonder door twee dingen. Ten eerste voor wat betreft het grootvee; de a voer op deze afdeling is al week in week uit satbiel. Oorzaak: het vee leeft langer dan normaal in de weide, er was volop gras. De tweede oorzaak ligt, dachten wij, in de slechte prijzen, want deze zijn niet zo opgetrokken als eigen lijk had gemoeten i.v.m. de algemene prijsstijgingen, dit betreft vooral de af delingen vare- en verse koeien en als je dan vraagt hoe dit nu eigenlijk komt dan zijn er toch wel enkele aanwijs bare redenen voor. Het slachtvee is (te) goedkoop, het schijnt dat het vleesver bruik veel te wensen overlaat. Deze week hebben wij nog kunnen lezen dat de prijs van de slachtdieren hoognodig verhoogd moet worden om een sluiten de begroting te krijgen met als motief, afname van het aantal slachtingen. Ook op andere slachthuizen zijn deze klach ten te horen, het is dus geen wonder dat de mesters uiterst voorzichtig zijn met „aankopen" op de „vare" markt. Dit verschijnsel treft men niet alleen te Leiden aan, alle markten in Nederland ondervinden dat en ook op diverse Éuro- ALPHEN A. D. RIJN De Alphensehoofdinspecteur NIEUWKOOP Onder auspiciën van het kunstgenootschap ,,'t Reghthuys" wordt op vrijdag Ti november a.s. een „Dolle Mïna-avond" georganiseerd, waarop een groep Dolle Mina's uit Rot terdam zal discussiëren over een aantal onderwerpen, waaraan deze dames haar hart verpand hebben, zoals: gelijke be loning voor man en vrouw, crèches, abortusregeling enz. Voor deze onge wone avond, als eerste in het winter- programma van 't Kunstgenootschap, zal ongetwijfeld grote belangstelling bestaan. Voorts bevat het programma een zestal bijzondere films, geselecteerd door een 1 deskundige filmcommissie. De eerste film wordt gedraaid op vrijdag 11 dec. a.a. Verder zijn vertoningen op de eer ste vrijdagen van iedere maand. We noemen b.v. de bekende films als „Wie is bang voor Virginia Woolf" en „Whis ky als water". De cursussen Pottenbakken I en IL Textiel en Tekenen en Grafiek zijn in middels gestart. De belangstelling is weer goed. Niet minder dan 74 cursis ten gaven zich reeds op. Geziein het succes van de eerste Reght- huys-veiling antiek en curiosa van 19 sept. J.l. is het bestuur van plan in de Burgerlijke Stand Srjp BOSKOOP Pieter L.. z.v. P. van den Doel en P. Zwljnenburg; Yvonne, d.v. A G. Grootendorst en W. T Schmohl; Debora J., dv. J. G. M. van Vliet en A. G. P. M. Beekman; Patrick A. G, z.v. J. H J. Wognum en E. K. A. Binken; Menno, z.v W. L. van den Dool en J. A. M. den Boer. Ondertrouwd: M. G. Geers en W. van Voskuilen; G. Th. M. van Vliet en J. M. Stiger F. Wijfje en H. M. Houdijk. Getrouwd: J. P. van Beusekom en A van Doorn; P. K. Gevaat en P. K. var Teijllngen; J. G. Holland en L. C. Ver- meuL loop van 1971 een tweede veiling te organiseren. Het zal voor velen wellicht interessant zijn te weten, dat de voorzitter van het Kunstgenootschap, dr. G. J. Bremer, momenteel een reeks van zeven poëzie programma's over het thema „ziek zijn" verzorgt, die via de NCRV-radio des zon dags om vijf minuten voor twee te be luisteren zijn. Mulder maakt ketels voor Siberië BOSKOOP Van de N.V. Voskamp en Vrijland Kassenbouw ontving de N.V. Mulder te Boskoop een grote opdracht. Zjj zal de levering verzorgen van 22 ver warmingsketels met een capaciteit van 7.000.000 Kcal./h en een verwarmd op pervlak van 238 m- per ketel. Voor Mul der betekent dit. 'n omzet van 600.000,-. Slechts een klein gedeelte van de totale order, die Voskamp en Vryland van het mlnsterie van Landbouw van de Sovjet Unie kreeg en die een waarde vertegen woordigt van 18.000.000,-. Vrijland gaan een twintig- proefkassen leveren. Deze kasen zul len geplaatst worden bij onderzoekinstel lingen, botanische tuinen en universi teiten in geheel Europees Rusland en Siberië. De proefkassen zullen aan de hoogte eisen moeten voldoen en een tem peratuurverschil van 65 graden C moe ten kunnen overbruggen. Gemeentepersoneel Koudekerk gast bij gemeen rebestu u r KOUDEKERK AAN DEN RIJN Het voltallige gemeentepersoneel was gis teren de gast van het gemeentebestuur. Doel van deze „instructie-middag" in het raadhuis was om liet personeel in al zijn geledingen, van brugwachter tot hoofd ambtenaar. te confronteren met het Kou dekerk van nu en van de toekomst. De „gemeentemensen" kregen voorlich ting omtrent alle plannen, dia in ver schillende sectoren in uitvoering zijn of worden genomen. Men hoopt op deze originele wijze de betrokkenheid van het personeel met de gemeentelijke zaken te bevorderen, en a.h.w, een teamgeest te kweken, die 'de uitdagingen waarvoor men staat, aankan. Ook hoopt men op een kritische begeleiding van het be stuur, welke ertoe moet leiden dat het personeel meer zelfstandig een inbreng gaat leveren bfj het efficiënt besturen van de gemeente en het opstellen van plannen. De gemeentewerkers waren zeer enthousiast over dit initiatief van „chef", burgemeester C. M. van der Linden. De laatste is ook van plan om over enige tijd de zolder van het raad- huls in te richten als permanente ex positieruimte. met name voor de wo ningbouwplannen. Dat hiervoor belangstelling bestaat bleek gisteren op de voorlichtingsavond, die het gemeentebestuur in de raads zaal had belegd om de inwonen in te lichten omtrent de woningbouw in Dorp- Oost III. De raadszaal kon de zeer vele belangstellenden nauweiijke herbergen. Motor- en Autoclub „Rynland", waar van de leden en hun huisgenoten vrijdag avond onder leiding van de voorzitter, de heer J. v. d. Bos in „Nabij" het 25- jarig bestaan \ierden, is midden zomer 1945 in café „Rijnlust" aan de Steek ter- weg opgericht. De genodigde brachten In die bijeenkomst spontaan met de hoed een startkapitaal van rond 1000,- bij- De stuwende oprichters waren o.a. H. Overbek. Yelle de Grauw die weldra in het bestuur werden gekozen, respec tievelijk als voorzitter en secretaris Tot de enthousiaste puzzelaars behoorden o.a. Jan Reijnenveld (Ter Aar). F. A. Geerling. Gijs v. d. Dool, Henny Kok, Jan Lemkes. Uit de eerste jaren zijn vooral de He- melvaartsdagritten bekend. Bij een van de eerste dier ritten met veel onervaren heid vertelt men nog vaak hoe Wim van Rijn in de contreien van Barwoutswaar- der de sloot indook toen hij meer aan dacht schenk aan de opgave, dan aan de weg. Voor wat de meer dan plaatselijke prestaties betreft: éénmaal provinciaal kampioen, éénmaal landelijk kampioen en bij de verkeerscompetltiewedstrijden van de K.N.M.V., tweemaal kampioen Z.-H. In het oog springende persoon lijke prestaties werden in de loop der Jaren o.a. geleverd door de voormalige BOSKOOP De exploitatie van het be jaardentehuis Irene over 1968 vertoont een tekort van 9.932,07. Dit tekort wordt ten laste van de algemene reser ve van de StchtLng gebracht die daarna nog, een bedrag van 3.034.77 beloopt. Het nadelig exploitatie-saldo van het be jaardentehuis Hamwijek bedraagt over hetzelfde jaar 202,52. Ten aanzien van deze jaarrekeningen heeft de raadscom missie voor het nazien hiervan opge merkt, dat naar haar mening de inkoop van met name levensmiddelen welke betrokken werden rechtstreeks van de producent of van de grossier niet zo voordelig was als mocht worden ver wacht. In een groot aantal gevallen had. naar de mening van de commissie, de plaatselijke middenstand eenzelfde zo niet gunstiger offerte kunnen maken. Rijnstreek-agenda ZATERDAG 21 NOVEMBER Nfeuwveen - Kattenbrug, aankomst St. Nicolaas, 14.00 uur. Boskoop Intocht St.-Nicolaas bij ho tel Neuf (Barendstraat), 2 uur. Boskoop Herv. Verenigingsgebouw, postduivententoonstelling „De Luchtbo de" (tot 21.00 uur). Koudekerk/Hazerswoude R.D. Ge meentehuis Koudekerk, intocht St.-Ni- colaas, 13.30 uur. Woubrugge - - -Herv. Kerk, intocht St.- Nicolaas, 14.00 uur. Hazerswoude Pius X-school, 10.45 u.: aankomst St.-Nicolaas; Gemeentehuis, 35.30 uur: aankomst St.-Nicolaas; Mi- chelshuis, 20.00 uur: dansen. Boskoop ,,'t Feteltje" - Bobbey's Children. Herfstbal met versierde zaal, Langeraar Parochiehuis. Jubileum concert Arti et Religioni o.l.v. G. Stel- laard, 8 uur. Oude en Nieuwe Wetering Dlkke- brokkenactie Groene ïtruis. Oude Wetering Lisserweg, aankomst St.-Nicolaas, .14.30 uur. ZONDAG 22 NOVEMBER Hazerswoude Michelshuis, 11.00-14.00 uur: „praathuis"; Pleyn '68, 14.00-23.00 uur: „praathuis". Langeraar Parochiehuis, receptie 50- jarig Arti et Religioni, 15.00-16.00 uur. 'a Avonds feestavond voor leden. MAANDAG 23 NOVEMBER Woubrugge Wijkgebouw. ledenverga dering Groene Kruis. 8 uur. Woubrugge Wijkgebouw: Ledenver gadering Groene Kruis met film, 8 uur nam. ERSTE KLASSE B: Roodenburg-De Musschen 2 UVS-Zwijndrecht 1 Papendrecht-Lugdunum 1 TWEEDE KLASSE A: LFC—HBS 3 Blauw ZwartSpartaan '20 1 3e KLASSE A: Sportclub LisseTexas 1 RKDEO—DOCOS 3 VCS—Teylingen 1 NaaldwijkSJC 1 3e KLASSE B: AlphenScheveningen 2 GroenewegRKAVv 3 4e KL. A: WSB—SJZ 1 Quack StepsASC 1 Van NispenWarmunda 1 GONA—Foreholte 3 OoievaarsConcordia 3 4e KL. B: WP-VTL 1 BMTAltior - 2 Grapf Willem 2-Rijpwetering 3 4e KL. C: DONGBCG Floreant 1 RKNSV—Unio 2 MoordrechtBodegraven 3 4e KI. D: ArchipelAlphia 3 LEIDSE VOETBALBOND le kL: UDO—ZLC 1 DOSRAlphense Boys 3 SVLVSt. Bernardus 1 VVO ARandstad Sport 1 LDWSStompwijkse Boys 1 2e kl.: Kickers '69—Leidse Boys 2 MMO-Oranje Groen 2 MeerburgUnltas 3 VNAVNL 1 KRV—Wet. Boys 'l Westeinderplas is al vol de heer N. G. Groothuyse dier de heer W. Groenendijk. Het ge schenk van de leden wordt door om standigheden op een later datum aan geboden. Gebleken Is n.l., dat nog een vrij groot aantal zijn bijdrage wil geven. Het gonsde tijdens de afwerking van het feestprogramma van oude, sterke puzzelverhalen. Het komisch duo Gerry en Ferry trad op met hun dwaze ver halen en samenspraakjes, het drie man sterke instrumentaal ensemble van Boe- lee zorgde voor prettige muzikale af wisseling. KREDIETEN AAN RAAD GEVRAAGD ALPHEN A.D. RIJN B. en w vra gen de raad kredieten ad 330.900. voor de elektriciteitsvoorziening fa Rid- dervekJ, t.b.v. de 272 BMB-woningen en de 38 keuzewoningen 58.060,ter plaatsing van 72 lichtmasten en de aan leg van 32 brandkranen, t.b.v. dezelfde woningen, met de bouw waarvan binnen kort een aanvang wordt gemaakt. 330.000,— is nodig voor de verdere aanleg van bouw straten fa het in uit voering zijnde bestemmingsplan Ridder- vel d. Een krediet van 24.750,- vragen b. en w. ten behoeve van de Gemeente lijke Sociale Werkplaats voor gehandi capten, ter aanschaffing van een golf- sort eer machine, voor de uitvoering van de thans ruim voldoende opdrachten fa het elektronisch montagewerk. Dit werk is uitermate geschikt voor gehandicap ten. Om grote aantrekkelijke opdrachten niet te missen is het noodzakelijk over te gaan op machinaal solderen. pese markten. De prijs van het vee is te laag. er zit geen „muziek" in de han del. Hetzelfde beeld vindt men ln ern stiger mate op de afdeling varkens, de laatste maanden zijn de prijzen op deze afdeling drastisch gedaald! Alleen de afdeling vette kalveren en de afdeling wolvee doen het goed. De ex port, hoewel ook niet zonder moeilijk heden, neemt nog bflna alles op. Nu men heeft kunnen lezen dat de kip- pen-oorlog ten einde loopt bestaat de kans dat het vleesverbruik wel weer iets zal toenemen, hetgeen met het oog op de komende feestdagen wel van be- Gebruiksvee De aanvoer van de vorige week was bijna gelijk aan die van gisteren, er was wel goed bezoek: toch was de han del rustig: dit betreft zowel de melk- als de vare-koeien. Slachtvee- runderen Het aanbod was redelijk goed en geluk kig ging het met de handel vlot. alles was spoedig van eigenaar verwisseld; toch kan van een stijging der prijzen niet direct gebproken worden. De goede kwaliteltsdieren liggen stijf in de prijs, de mindere soorten zijn moei lijk te plaatsen. Vette kalveren De vette kalveren werden zéér vlot ver kocht op hetzelfde prijsniveau als de vorige week. Wolvee Zoals reeds al vermeld is een bijzonder grote aanvoer op deze afdeling nl. ruim 2200 stuks. Menigeen zou hebben ver wacht dat de handel daardoor wat stroever zou verlopen; in de vroege mor genuren leek het er dan ook even op, toch gaande de markt werd het 'n vlot tere handel en uiteindelijk kwam de of ficiële notering van de lammeren nog met 5,— per Stuk hoger uit de bus dan de vorige week, dus een goede handel. Varkens Van dit front geen al te goed nieuws, het aanbod is groter dan de vraag, mo gelijk brengen de a.s. feestdagen daar wat verbetering in. Biggen en lichte varkens De berichten op deze afdeling, tenmin ste voor zover dit te controleren valt, zijn de prijzen beduidend lager komen te liggen; van een enigszins betrouwba re notering is geen sprake. Het gaat er zonder markt zo geheimzinnig aan toe. Op deze afdeling is het wachten geblazen op betere tijden. Geen groot aanbod, maar toch wel nor maal met een vlugge handel. ALPHEN A.D. RUN B. en w. stel len de raad voor onbewoonbaar te ver klaren negen woningen, staande Hoorn 480-t/ra 448 (even nummers), omdat bij onderzoek gebleken Is. dat zij ongeschikt gijn ter bewoning en niet In bewoonbare staat kunnen worden gebracht. Deze woningen behoren ln eigendom toe aan de Bouw- en Handelsmij. „De Rijn- HAZERSWOUDE Sinds eufarte maan den worden in de wandelgangen van het architectenbureau Roeland* en Van Kesteren te Hazerswoude tentoonstel lingen gehouden van voor het me rendeel architectonisch aangepaste kunst. Wij brachten hiervan meerdere malen verslag uit. Men moge een be paald oordeel hebben over het feit dat een architectenbureau zich gerechtigd voelt tentoonstelling van kunst te or ganiseren (hetgeen elders concurrentie kan betekenen van de bone-flde gale rieën). In elk geval wordt in Hazers woude ook kunst onder de aandacht van het publiek gebracht, dat daa# anders niet zo licht aan toe komt. De organisatoren hebben na voor hun komende tentoonstelling een nog breder initiatief genomen. Zij hebben nl. enkele kunstenaars bereid gevonden wat werk af te staan dat geschikt is als Sinter klaas- of kerstcadeau tegen prijzen van f 1,50 tot 50 gulden. Hoge artistieke LEIDEN „Waar blijven nu alle instanties, die op planologisch gebied een oogje in het ze-U dienen te houden? Wij hebben al een bungalowpark aan de Kager- plasseu. flats langs de oevers van de Braassem en eerstdaags ook nog een haven complex van 8 ha aan de Westeinder. Wat moedeloos vragen wij ons af: „Moet dat nu allemaal?" Met het havencomplex van 8 ha wordt bedoeld het ln aanbouw zijnde Princesse paviljoen van Arie de Boom aan de Westeinder achter Leimuiden. De hierboven aangehaalde kritische regels zijn te lezen inDe Waterkampioen, het officiële j komst van de NKV vrouwenvereniging in orgaan van de ANWB voor de watensportbeoefenaren Huize v. d. Ploeg kreeg om z(jn werk en De stelling van de ANWB-deskundigen en van hoofdredacteur J. Kultert Is, dat j doelstelling wat nader toe te lichten, Is HOOGMADE Van de geboden gele genheid, welke het plaatselijk comité ,De Zonnebloem" tijdens de bijeen- de Westeinderplassen het schoolvoorbeeld zijn van een meer, dat duidelijk bevolkt is. Men kan van mening verschillen over begrippen als het ontsluiten van een waterrecreatiegebied, maar in alle objectiviteit, aldus de heer Kuitert, kan toch wel gesteld worden, dat de Westeinder op mooie dagen in het weekeinde vol is. Aan het reeds overbevolkte meer komen nu nog eens 4000 steigerpalen, waaraan 750 booteigenaren hun scheepje kunnen vast maken, een winkelgalerij met wasserette, rent-a-boat-shop, supermarkt, vvinterbergingsloods van 2800 m2 en een parkeerterrein voor minimaal 1000 auto's. Toneel ten bate van bejaarden NIEUWKOOP De gemeenteraad gadert dinsdag 24 nov. 's avonds om 8 u. I tot sta De agenda omvat: Bijdrage exploitatie- houden, tekort Muziekschool; Subsidie Commis- werk, t Kerk en Recreatie; Beroepschrifttochten WOUBRUGGE In Het Oude Raedt- huys werd vrijdagavond een door de Plattelandsvrouwen georganiseerde to neelvoorstelling gegeven ten bate van het kerotfeest der bejaarden. Helaas was de belangstelling hiervoor niet erg groot. De opvoering van het blijspel van Frans Drost: Het vrolijke tankstation, werd verzorgd door de toneelvereniging Ce- f ALPHEN a.d. RIJN Doordat een cilia uit Noorden onder de bekwame bromfietser op de Bloemhofstraat op de regie van de heer G. Keyzer. De aan- kruising van de Van Boetzelaerstraat wezigen hebben zich werkelijk bijzonder weigering bouwvergunning; Voorberei- dingsbesluit dorpskom; Rapport Recrea tie structuurplan; Voorbereidingsbesluit landelijk gebied; Bouw woningwetwo ningen in Noorden; Kosten aktiviteiteu 17 Rijnstreekgemeenten; Plaatsing licht masten en wijziging rechtsposltierege- dankbaar gebruik gemaakt. Het mlté werd hierin bijgestaan dour het districtshoofd van Noord- en Zuid-Hol land, de heer Kieviet, en het voltallig dekenale bestuur uit Alkeraade. Na het welkomstwoord door voorzitster mevr. Lieverse-v. d. Ploeg stelde de heer Kieviet in grote lijnen maar heel dui delijk, hoe 't contact tussen de zieke en de gezonde mens vanuit De Zonnebloem tot stad komt en in stand wordt ge- het ziekenbezoek, welfare- vaarbij de jaarlijkse boot vakantieweken hoogtepunten eisen werden door de Inrichters niet gesteld, maar ze hebben gezocht naar werk. dat lieden die nog pooit kunst hebben gekocht of zouden kunnen ko pen, kan aanspreken. Restauratie van Zwammerdamse kerk ZWA MMERDAM De Herv. Kerk te Zwammerdam, staande op de ontwerp- lijat van beschermde monumenten, gaat een restauratieperiode tegemoet. De to ren, eigendom van de gemeente, zal een nieuwe pleisterlaag aan de binnenwan den krijgen. Architect P. v. d. Sterre te Leiderdorp, begroot de kosten hiervan op 32.049,— plus 500.— voor zijn honorarium; de kosten van herstel van de pleisterlaag in de kerk wordt be groot op 34.140,b. en w. vragen het nodige krediet beschikbaar te stel len. Hierin zullen in de loop van de komende jaren het rijk, de provincie en gemeente participeren. HAZERSWOUDE, Voetbal Opstel ling Hazerswoudse Boys (thuis tegen HVO), zaterdag om 14.30 uur: Kees van Toll Dick Zaal, Wim Loomans, Jacques Kouwenhoven, Joep de Ruyter, Koos Endlich, Eddy Harkee. Piet Pos, Kees Tor, Aad Raaphorst en Ronald Gaar keuken. Opstelling St. Bernardus (uit tegen SVLV). zondag 14.30 uur: Gidi Speel, Aad Hogervorst, Leo van Wetten, Jan de Boer, Jacques Wortman: Rob Kramp. Wim Kaptein. Gijsbert Spierenburg, Ted de Boer, Pim van Wetten en Theo van NAGEKOMEN FAMILIEBERICHT geamuseerd met de vlotte opvoering I dit pretentieloze stuk. waarin alle spe- I Iers zich van hun beste kant lieten zien. Na afloop was er nog een grote ver- I loting geen voorrang verleende die per fiets daar paseerde, werden vier personen niet onzacht tegen het wegdek gesmakt en gewond: het 2-jarig dochter tje van mevr. O. moest onder dokters behandeling worden gesteld. Ook de veel omvaltenda pakjes avond op 5 december vanuit De Zonne bloem geleid, is een schone omlijsting. Om dit werk te kunnen blijven voort zetten stelde spreker dat hierbij de fi nanciële bijdragen vanuit de bevolking niet gemist kunnen worden. Na een korte pauze met gelegenheid tot vragen stellen gaven de door de heer Koot vertoonde films een goede weer gave van de verrichte werkzaamheden tot nog toe. zowel van dekenale als plaatselijke comité's. Tenslotte dankte de NKV-voorzitster voor de zeer verzorgde avond en na mens de vrouwenvereniging werd aan het plaatselijk comité een gesloten cou vert overhandigd als bijdrage in het Na een moedig gedragen lijden, nam de Here tot Zich, onze lieve, zorgzame man, vader, behuwd- en grootvader JACOB BASTIAAN VAN SANDIJK in de leeftijd van 67 jaar. P. van Sandijk-Guldemond J. van Sandijk L. A. van Sandijk-Vermond Jaap en Peter A. van Sandijk P. v. d, Zwan-Van Sandijk C. van der Zwan Conny en Jaap D. van Sandijk S. van Sandfyk-'Visset- Petra, Inge en Marco De begrafenis is bepaald op woens dag 25 november a.a. om 1 uur o] de algemene begraafplaats aan d Hoogmadeseweg te Leiderdorp. Wel tegellijm maar geen baan meer DEN HAAG/ALPHEN „Ik wilde de boel een beetje opknappen." verklaarde een 27-jarige bouwvakker uit Alphen aan den Rijn die zich voor de Haagse politierechter moest verantwoorden, om dat hij een hoeveelheid tegellijm had gestolen. „Dat is allemaal goed en wel. maar dat moet u niet doen ten koste van de werkgever," aldus het verwijt van de rechter. ,,U had er beter om kunnen vragen, want dan had u het spul misschien wel gekregen. Nu bent u ook uw baan kwijt." „Het. is jammer dat het gebeurd is, want tot nu toe had u een schoon strafblad," constateerde de officier van justitie, die vanwege die omstandigheden nog geen gevangenisstraf wilde opleggen, doch volstaan met een geldboete van 50.- „Dat is heel redelijk, daar heb ik niets.op te zeg*gen," stemde verdachte met de eis in. „Dan zullen we het zo maar doen," besliste de rechter en ver oordeelde conform de els. LEIDEN De uitslagen en standen in de promotieklasse van de Ned. Vol leybal Bond, district Zuid-Holland lui den: Dames: Tornado 1-DAC 1 22. Skania 2-Olympia 1 03; Skania I-Be Fair 1 0—3; MSV 1-De Valken 1 3—3, GVC i-Teylingen 1 2—3; Be Fair 2-Ra- dius/mvc i 13; Teylingen 1-Be Fair 2 31; Skania 2-De Valken 1 03; Ska nia 1-DAC 1 30; Olympia 1-Be Fair 1 13; Radius/mvc 1-Tornado 1 30. Heren: Donar 1-Be Fair 1 s.n.o.; Skania 1-Punch 3 1—3; Achillespees 2-KVC 1 30; DOS 1-Kangeroes 3 30; Kange- roes 3-Achillespees 2 32; Skania 3- Donar 1 0—3; KVC 1-LUSV 1 3—0; Jo- dan Boys 1-Be Fair 1 23; Jupiter 1- Zovoc i 23. Standen Dames: Radius/mvc 1 612; Teylingen 1 6—12: Be Fair 1 5—10; Olympia 1 6—10; Be Fair 2 5—6; MSV 1 56; Skania 1 66; De Valken 1 64; DAC 1 7—2; Skania 2 7—2; GVC 1 50; Tornado 1 60. De uitslag van de wedstrqd Skania 1-Be Fair 2 is met in de stand verwerkt. Heren: Be Fair 1 510; Donar 1 5—10; Zovoc 1 610; Punch 3 710; DOS 1 5—6; KVC 1 8—6; Jupiter 1 5—4; Achillespees 2 64; Jodan Boys 1 64; Kangeroes 3 5—2; LUSV 1 4—0; Ska nia 1 40. HAZERSWOUDE Aan de Techirt- sche school te Delft is geslaagd voor het i doet. examen vliegtuigbouwkundig in- genieur de heer N. Faber te Hazerswou- de. BOSKOOP, Dammen Bij de ont moeting Boskoop I Damlust II voor de damcompetitie van het district Gouda heeft Boskoop met een nederlaag (7-13 genoegen moeten nemen. A.s. dinsdag 24 november wacht Boskoop I wederom sware opgave. Het zal dan fa Bleis wij k aan moeten treden tegen B.D.V. I aldaar. MEDISCHE DIENSTEN Boskoop dkt. Bom, Burg. CotQnstr. 60, tel. 2136. WijkverplJ zn Beks, Over slag. tel. 2141. Benthuizen zie Boekoop. Hazerswoude dkt. Bosch. Dorpsetraat 74. Hazerswoude. teL 01728-28L Wijk verpleging; zr. v. d. Ven, De Genestet- straat 2, Hazerswoude-R.D. Bij ongeval len: 01714-2278, b.g.g. 2431 of 2613. Koudekerk zie Hazerswoude. Langeraar dkt. SandkuyL teL 01T22- 2139. Wijkverpl.t rr. Verhaar, telefoon 01722-2345, b.g.g. 02976-236. Nieuw vee n -zie Langeraar. Woubrugge zie Langeraar. Nieuwkoop dkt. Essens, Noorden, tel. 01724-^82. V Noorden zie Nieuwkoop. A&rlanderveen dkt. K. Gill, Zwam merdam. teL 01726-2527. Zwammerdam zie Aarlanderveen. Alphen a.d. Rijn dkt. Veenendaal, Rembrandtlaan 31. tel. 2072; dkt- P. Steehouwer, A. Burenlaan 5, teL 2170. Apotheekt Somberg, Wilhelminalaan 67. WtjkverplJ zr. v. Arkel, Hoge Dijk 11, Ter Aar, tel. 01722-2206. Alkemade dkt. Glansbeek, tel. 01713- 2511' dkt. v.d. Werf. tel, 01712-202. Leimuiden zie Alkemade. Rynsaterwoude zie Alkemade. TER AAR, 20 nov. - Groente - TomateD maten A 5.50-5.70, Idem B 5.00, idem C 2.60, tomaten binnenland A 2.60-3.30, idem B 2.60-3.40, idem C 3.10 per bakje van 6 kg. Spruiten A II 34-39. andijvie 25-37,, idem II 13, snijbonen 5.40, idem II 5.00, stek 2.50. witlof 1.09, uien 25, j aardappelen 20-25, alles per kg. .boere- j kool 1.50-1.60 per kist, selderij 9 p. bos. bloemkool All 39-56, Idem B II 25 per i stuk. LEEUWARDEN, 20 nov. - Kaas - Com missienoteringen: Goudse kaas 3,50, Edammer kaas 3.30, broodkaas 3.30, Handel: goed. Eerste witlof TER AAR De kweker J. Fransen te Ter Aar leverde vrijdag de eerste witlof van dit najaar aan de groenteveiling. Groentehandelaar C. Krumpelman ging ermee naar zijn winkel voor 1.09 p. kilo. RIJNSBURG, 20 nov. Bloemenveiling Anjers: Witte Sim 25-29; Rode Sim 27- 36: Roze Sim 23-29; Crowly Sim 26-32; Dusty Sim 27-33; Arthur Sim 26-31 Gij Sim 25-30; Keever Sim 24-29; Lena 26-32; La Rève 27-33; Esperance 26-31; Rreesia: Golden Yellow 100-165; White Swan 150-225; Rozen; Carol 29-26; Gar- nette 21-27; Diversen: Anthurium 100- 250; Nerine 35-65; Euphorbia 30-78; Irissen 300-415; Anemonen 30-65; Tros- anjers 240-265; Geplozen Chrysanten 25- 46; Tros: Ind. Polis 110-140; White Spider 100-145; Yellow Spider 100-145; Golden Seal 80-100; Amerentia 110-135: Orelud Beauty 130-160; Brigitte 125- 150; Portrait 120-145; Pink Marble 120- 135; Golden Bouquet 110-140; Paris 130- 155; Red Rolinda 120-145; Oranje Won der 100-125.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 4