Indoorbaan gok van KNAU VITALIS, DE ONBEKENDE FRANSE DRIEBANDSPELER Gehandicapt Joego-Slavië te sterk voor Duitsland STEEF v. d. LAAN OVERLEDEN Herstelde Jan Janssen in drie zesdaagsen Mr. De Jongh over betaald voetbal Spelochtenden voor pupillen Publiek is beslissende factor DONDERDAG 19 NOVEMBER 1970 LEIDSE COURANT PAGINA 11 (Van onze sportredactie) DEN HAAG Met de beslissing een verplaatsbare indoorbaan aan te schaffen heeft de KNAU een belang rijke horde genomen op weg naar een tot dusves in ons land stiefmoederlijk bedeelde tak van deze meest om vattende sport: de indooratletiek. Is in veel andere landen, de Verenigde Staten voorop, de indooratletiek een bijna op zichzelfstaand deel geworden er zijn atleten, die uitsluitend op de overdekte banen in actie komen en in het zomerseizoen vrijwel geen prestaties van belang leveren in ons land staat de indooratletiek nog in de kinderschoenen. Pas vorig jaar werden voor het eerst officiële indooratletiekkampioenschappen gehouden. De KNAU is zich het belang van de indoor- beoefening terdege gaan beseffen. Enige jaren geleden werd een commissie indooratletiek opgericht, die zich bezig ging houden met bestudering van de mogelijk heden op dit gebied. TON EYKENBOOM pen in Wenen en mede aan die hond van de diaar opgedane ervaringen heeft men een plan ter tafel gebracht. Het diefimöltóeve plan is vier maanden geleden aan het bestuur van de unie voorgelegd studie, waarbij vooral de atletiekunie, de heer „We hebben de Oud-bestuurslid Holland Sport (Van o 2 sportredactie) DEN HAAG Op 59-jarige leeftijd is gisterochtend plotseling over leden de heer S. A. T. van der Laan, medefirmant van de in Leidschen- dam gevestigde vleeswarenfabriek Th. S. van der Laan en onlangs afgetreden als bestuurslid van de Haagse eredivisievereniging Holland Sport De heer Steef v. d. Laan zijn broer Aad is wethouder van Leidschendam heeft zich zijn gehele leven zeer geïnteresseerd voor speciaal de voet balsport Als junior heeft hij in Lenig en Snel gevoetbald waarmee hij, op een korte periode nadat hij een func tie bij HDV vervulde, nauwe banden heeft onderhouden. In de jaren 1958 tot 1962 was hij voorzitter van Lenig en Snel in een voor de vereniging zeer belangrijke periode. Tijdens zijn voor zitterschap verhuisde L. en S. van v het complex Ockenburgh naar de ter reinen aan de Hengelolaan. Hij was ook de stimulator voor het bouwen van het clubhuis. Nadat hij zijn voorzitterschap bij Lenig en Snel had neergelegd, werd hem door de heer C. A. de Bruijn ver zocht zitting te nemen in het bestuur van het toenmalige SHS. De heer De Bruijn heeft geruime tijd met hem en ie heer J. Biesheuvel de leiding ge had van SHS. De heer De Bruijn: „Ik was in 1960 voorzitter van SHS ge worden. Drie jaar later kwam ik mét de toenmalige wethouder mr. Vrolijk tot overeenstemming omtrent een geldlening. Ik vroeg hem tevens naar mogelijkheden om SHS aan meer „mankracht" te helpen en hij advi- de heer Van der Laan, die in 1963 bij SHS kwam. Nadat de scheiding tus sen de amateur- en de betaalde sectie tot stand was gekomen, vormden Van der Laan, Biesheuvel en ik het be stuur. De heer v. d. Laan was secre taris. Hij is ook degene geweest die Luc Kroesameijer voor de Stichting Holland Sport interesseerde. In het voorjaar van dit jaar legde Steef van der Laan zijn functie bij Holland Sport neer. Ik moet zeggen dat we het niet altijd met elkaar eens waren, maar ik ben enorm geschrokken toen ik vernam dat hij was overleden. Heel erg, zo plotseling. Ik weet nog dat hij "zijn vijftigste verjaardag vierde, zijn sigaret doofde en zei: Dit was de laatste. Hij heeft nooit meer gerookt. Zo was hij". AMSTERDAM -r- Jan Janssen, hersteld van zijn „Instorting" in de laatste kilo meters van Parijs-Tours op 27 septem ber, heeft voor de wintermaanden een niterst klein programma. Pas in het bienwe jaar wil hij de training serieus hervatten en daarna zal hij aan drie zesdaags deeln< LEIDEN Betaald voetbal, sinds kort weer tot leven gekomen In Leiden, zal bet onderwerp worden van de causerie, die de voorzitter van de KNVB, afd. Lelden, zal houden op maandag 23 no vember. In De Burcht zal dan een film avond worden gehouden van de COVS, waarbij o.a, de voetbalwedstrijd Real Madrid-Benflca zal worden getoond. LEIDEN Op 28 november beginnen weer de spelochtenden voor de pupillen- voetballers. Gedurende een aantal maanden zullen de allerjongsten van de verenigingen DOCOS, Leiden, Leidse Boys, LFC, Roo- denburg en UVS elkaar weer op de za terdagmorgens in de kantines ontmoe ten. Diverse spelletjes zullen het voor deze groep voetballoze tijdperk moeten over bruggen. Aan het eind ervan volgt tra ditioneel weer een voetbaltoernooi. Jan Janssen is niet van plan deel te nemen aan de zesdaagse van Rotterr- dam. Die valt voorr mij te vroeg in het valt, maar ook omdat daar meedoen, wat het voor mij niet moeilij ker maakt. Ik wil mij rustig voorberei den op het komende seizoen, waarin ik vooral belangstelling heb voor kleinere etappewedstrijden, zoals de Ronde van België, de Vierdaagse van Duinkerken, de Midi Libre. IJshockeyteam oefent zonder HIJS-spelers ielt oefer rijd >rdt gehoi -an tien tegen de i Bosch, in het kader van de ag voor de strijd om het rioenschap in de C-groep. volgend jaar in Nederland De spelers van HIJS HOKIJ zijn niet beschikbaar aangezien de Hagenaars verplichtingen in West-Duitsland heb ben. Den Bosch speelt met alle beschik bare Tsjechen en Canadezen. Het nationale team bestaat uit: Leef- lang (Gijs Groningen), Van Schilt (TIJSC Tilburg), Goebel (TTJ, Van Dun (TT), Christiaans (TT), Simons (TT), Smulders (TT), Mc Donald (TT), v. d. Berg (Den Bosch), v. Dommelen (Den Bosch, aanvoerder) Van Gurp (Den Bosch), De Groot (Den Bosch), De Kok (Thialf) en Koekoek (Thialf). De kans bestaat dat de ploeg nog wordt aangevuld met enkele spelers uit de jeugdselectie. ■likaar afgewogen en zijn tot de con tegen de indooratletiek, ring is tijdens de schappen in Groningen geko zijn veel atleten bijzonder De KNAU beseft dat het een gok n met de indoorbaan, die honderdduizend gulden gaat kosten. De bond speculeert echter op dé aantrekkelijkheid!, die dlekte wedstrijden voor het publiek kun nen hebban. „Omdiat een indoorbaa klein is wordt de zaak voor de toeschoi wers veel overzichtelijker", meerit heer Oskam. „Het bezwaar van veel mensen tegen atletiek, namelijk dat zich op hetzelfde moment op grote afstand van elkaar zoveel onderdelen tegelijk af spelen, valt daardoor weg. Daar komt nog bij dat het publiek bij imdöorwed- strijden meestal op hoog geplaatst* tribunes zit, waardoor het overzicht noj Groter Het risico, dat de bond neemt, wordt nog groter, als men weet dat besloten is het van de eerate twee indborwed'strij- den te laten afhangen of de hele eerie geplande evenementen doorgang vinden. „Ais blijkt dlat we geen 1500 toeschouwers balen, stoppen we er middelltijk mee", vertelt de heer Oskam. „We hebben vijf wedstrijden vastgesteld. Doordat het bedrag voor de aanschaf van de baan beschikbaar ie gesteld door de Nederlandse Sport Federatie op basis van vijftig procent au fonds perdu en de resterende vijftigduizend gulden aks tetoos voorschot, durven we het i te loipen 6000 gulden per jaar het bedrag van de aflossing gedurendt bepaalde periode kwijt te zijn. We laten liever het eigen beheer van een bonds- bureau schieten dan de indooratletiek In Van de zijde van trainere bestaat groot enthousiasme demontabele indoorbaan, d het. regelmatig organiseren van indoor- wedstrijden. „Atleten lopen het risico hun voorbereiding op het zomeraeit in de war raakt ddor het deelnemen lndoorwedstrijden", meent Van H „Het tijdstip van ingebruikneming deze baan ligt mijns inziens ongunstig ten opzichte van de Europese kampioen ladlat je eerst op süootijs hebt i reden. Daar moet je aan wenn Bovendien krijg je nu de situatie i een atleet drie toepen titelstrijd en^ als hij ^of^zij daarvoor wordt geselecteerd, de Europese kampioenschappen in Helsinki. Dwt is psychisch een zeer zware opgave. land bestaan geen specifieke Groot tekort bij Go Ahead (Van e sportredactie) DEVENTER Het gaat de Deventer ■edivisie vereniging Go Ahead niet lar wens. Go Ahead heeft in het begin van dit jaar voor het eerst in thiedenis inzake gegeven in de boeken van de vereniging. Daaruit is .'bleken dat Go Ahead aan het eind in deze competitie rekening moet hou- >n met een verlies van 350.000 gul- Over enkele weken zal de gemeente- iad van Deventer een voorstel te be handelen krijgen dat een forse verho ging van de gemeentelijke subsidie aan ichting betaald voetbal Deventer (Go Ahead) behelst. De Deventer eredi visievereniging, die door de matigi tot op heden elk jaar 50.000 gulden subside. Op de gemeentebegroting van het volgend jaar is een bedrag van 15.000 gulden uitgetrokken. Bij de laatste begrotingsvelgadering in de gemeenteraad is duidelijk geble ken dat de raad zich zal verzetten tegen een stijging van 150 pet Meer sport pag. 13 zomer- en win teratleten, zoails je bij voorbeeld iin- West-Duiitsland en Amerika hebt. Het zijn allemaal dezelfde mensen. Of die splitsing ooit nog eens komt. Ik waag het te betwijfelen. Ons land kent veel iekbeoefe- Heek ziet echter ook positieve polsstokhoogspringen, is het natuurlijk ideaal. Het trainingsfacet ier belangrijk al In Leiden, op 2 januari, zal blijken of het publiek evenzeer gelooft in de indooratletiek als de K.N.A.U. Dzajic: evenals tegen Nederland een doelp, Resultaten Hilversum tsUgen^v.n HILVERSUM 1 Sportredactieprljs jenaar jr.) km. tijd 1.28.4, 3 i haarprljs over 2000 nu 60f13pl"3 48^d2*40™kopp0n ZAGREB. De krachtmeting tussen Joego-Slavië en West- Duitsland is onbetwist in het voordeel van de Joego-Slaven uitgevallen (20). Hoewel coach Rajko Mitic van zeven van zijn oorspronkelijk achttien kandidaten om verschillende redenen afschrijving had gekregen, slaagde hij er toch in een ploeg te for meren die defensief zekerder, op het middenveld machtiger er de aanval gevaarlijker was dan de Westduitse. Mitic, beperkt in zijn keuze mogetijk- heden, had in zijn opstelling slechts zen ipelèrs die in Rotterdam tegen Nederland als bas 1.1. Pat Holcer, Stepanovic, Bajevic, Petkovic *n De 32.000 toeschouwers in het stadion van Zagreb bemerkten dat de Joego- Slaven een moeilijke aanloopperiode hadden, waarin Heynckes buiten bereik van doelman Dautbegovic tegen de paal schoot. Het duurde daarna drie kwartier voor West-Duitsland aanvallend opnieuw gevaarlijk was. Vlak voor het Joego-Slavische openingsdoelpunt van Sterk middenveld In de periode tussen deze twee Duits* scoringsmogelijkheden kreeg Joego-Sla vië talrijke kansen. Het sterke midden veld, bestaande uit debutant Antonievie, Piric (weer gekozen na een afwezigheid van anderhalf jaar) en Bajevic, over troefde de Duitsers Roth, Netzer er» Overath volkomen. Het trio, van wie Piric van Dinamo Zagreb de sterkste was, gaf de aanvallers Petkovic, Bukal en Dzalic een reeks voortreffelijke pas ses. De Duitse verdediging, met Weber als zwakste en Beckenbauer als sterkste schakel, had niet steeds een passend antwoord op de snelle Joego-Slavische acties, maar doelman Maier wist de schade lang te beperken. In de eerste helft keerde hij schoten van Bukal op sublieme wijze. Twaalf minuten na de rust was hij echter kansloos op een "kopbal van dezelfde speler, nadat zowel Beckenbauer als Weber hadden verzuimd weg te werken na een voorzet van Dzajic. Aan banden West-Duitsland bracht in het laatste kwartier van het duel Grabowski in het veld als vervanger van Held, maar ook de Frankfurter werd door verdediger Rajkovic volledig aan banden gelegd. De snelle tegenstoten van de Joego- Slaven hielden veel meer dreiging in dan de Duitse aanvallen. Drie minuten voor tijd verzuimden Vogts en Maier het probleem, ontstaan na een voorzet van rechtsbuiten Petkovic, op te lossen. Dzajic kreeg daardoor een unieke kans om het tweede doelpunt te maken. AMERSFOORT. „Het was aar 'n trainingspartijtje", voerde Hans Vultink wat misplaatst aan zijn zege op de Spanjaard An tonio Perona in de openingsronde het Europees kampioenschap vijfkamp voor landeploegen dat, evenals de vorige keer, onderdak heeft gevonden in de voor een biljartarena te ruime sporthal van Amersfoort. Woorden als een exc ultink bedoeld het kader 47-2,waarin hij ook internationaal tot de top behoort Hij schaamde zich een beetje voor zijn overwinning in zeventien beurten en een hoogste serie van honderd tegen de hoogste klasse zou mogen mee- Zijn zege droeg uiteraard wel bij tot de overwinning van 82, waarmee Ne derland, verzwakt door het wegblijven van de kadristen HenkScholte en Tini Wijnen, in de eerste ronde Spanje te rugwees. Alleen Hans Sundquest, die in plaats van Henk Scholte in het libre speelt, leed een nederlaag tegen de tik takspecialist Ramon Aquilera. Dat ge beurde overigens, nadat Sundquest de beste papieren had gehad. Maar toen hij in zijn vierde beurt aan een grote «"srie 'erd hem noodloittig. Een uitstekende partij speelde Lafn- bert van Leur, die in het 71-2 Wijnen moet vervangen, tegen de oud-Europees kampioen Jose Galvez. Met series 76, 84, en nogmaals 84 tot slot, liet Brabander zijn tegenstander meer i de helft achter zich: 300—138 in 1 beurten. Voor overwinningen zorg. ook Henk de Kleine in het bandsto (200—114 en 35 beurten tegen Spaanse kampioen Alejandro Munoz) Henny de Ruyter in het driebani (4260 in 86 beurten tegen de Madri- Opvallend De opvallendste speler was gistermid dag de 23-jarige Fransman Richard Vi talis, die in het driebanden tegen de Belg Laurent Boulanger voor een ver rassing dreigde te zorgen. Vitalis, op Europees niveau volkomen onbekend, heeft het spel van de eens zo befaamde grootmeester Conti geleerd. Dat toonde hij in sommige bijzonder fraaie stoot- beelden, maar vooral in een ijzeren carotte. Vitalis had tegen het einde de beste kansen, maar kon tenslotte zijn zenuwen niet de baas en liet bij de Zowel de Belgen als de Westduitsers wonnen met ruim verschil hun ontmoe tingen in de eerste ronde. De Belgen, bij wie Ceulemans met een gemiddelde van 16.60 een grandioze partij in het bandstoten speelde, wonnen met 100 van het zwakke Frankrijk, en de Duit sers maakten tegen Oostenrijk na de verliespartij van Tiedtke in het drie banden geen fout en wonnen de andere RAYMOND CEULEMANS Grandioze partij. lelglëFrankrijk 1

Leidse Courant | 1970 | | pagina 11