STERKE TEGENSTANDERS VOOR AJAX EN PSV Ard Schenk op derde plaats Demonstratie in Alphen test voor alle Bona Stars Piet Roozenburg duizendpoot in Nederlandse damwereld Winst en verlies dames Kangeroes Resultaat loting: Celtic en Vorwarts Berlin Ti LOTING Coureur Rindt kreeg postume titel WOENSDAG 18 NOVEMBER lr~ LEIDSE COURANT PAGINA 9 (Van onze sportredactie) Een complete sensatie is het resultaat van de loting voor de kwartfinales om de Europa Cuptoernooien. Ajax moet het om te beginnen op 10 maart in Amsterdam opnemen tegen de fianlist van her vorige seizoen, het Schotse Celtic. Twee weken later belooft de return in Glasgow een apart hoogtepunt van deze ronde te worden. PSV kan ook zijn mouwen opstropen. Het trof eveneens één van de moeilijkste tegenstanders, die het zich maar kon voorstellen, Vorwarts Berlin, het vorige seizoen uitgeschakeld door wereldkampioen Feijenoord, zal nu PSV als volgende tegenstander treffen. De wedstrijd wordt eerst, op 10 maart, in Eindhoven gespeeld, waarna veertien dagen later de repetitie zal volgen. Algemeen beschouwd dus een zeer ongunstige loting voor de Nederlandse afgezanten. HARRY VOS Voorzitter Jaap van Praag was na tuurlijk zeer gereserveerd. Hij had ge hoopt Atletico Madrid te loten. Een fijne tegenstander, die ons wel ligt", was zijn prognose voor de loting in Parijs. Ook Rode Ster Belgrado en Panathinaikos, de Griekse kampioen met Ferenc Puskas als trainer, zouden voor Ajax zeer welkome partners zijn geweest. Alle hoop is op niets uitgelopen. „De zwaaste tegenstan der". zoals de bedrukt kijkende Van Praag zich later uitsprak, „die denkbaar was, heeft Ajax gekregen. Het Schotse Celtic speelt voetbal, dat ons niet ligt". De eerste reactie van Sjaak Swart, een van de meest ervaren spelers van Ajax, die al jaren in de Europese bekertoer nooien meedraait was: „Het wordt zeer zwaar. Ik had liever de Griekse kam pioen Panathinaikos gehad. Ook Atletico Madrid zou mij niet ongelegen zijn ge komen. We hebben de laatste jaren wel vaak tegen Britse clubs gespeeld. Die hebben allemaal zo'n beetje hetzelfde systeem ,dat we nu wel zo langzamer hand kennen. Dat acht ik een voordeel. We hebben een paar jaar geleden tegen Liverpool gespeeld. Dat ging toen ge weldig. Ook Everton hebben we eens ge pakt. Alleen tegen Arsenal in het toer nooi om de Runners Up Cup ging het wat minder. Maar ik heb goede hoop dat we het tegen Celtic wel kunnen redden. Dat wfe de eerste wedstrijd thuis spelen acht ik niet zo'n nadeel. Als je in een uitwedstrijd de boot ingaat hoef je er niet op te hopen dat het in de thuis wedstrijd beter zal gaan. In de thuis wedstrijd moet je gewoon toeslaan. Dan kun je je in de return het een en ander veroorloven". „Dit wordt het duel van de waarheid", vertelde Ruud Krol. „Nu kunnen we bewijzen dat we nog bij de Europese top horen". „Celtic is natuurlijk een buitengewoon sterke tegenstander. Ze spelen ook al jaren in de Europa-Cuptoernooien en zijn zeer professioneel. Toch acht ik Ajax helemaal niet kansloos. Ik had liever tegen Rode Ster Belgrado gespeeld. Dat we eerst thuis spelen, is natuurlijk wel een beetje nadelig. Maar van zo'n grote invloed zal het, dacht ik, niet zijn. We moeten gewoon thuis met een paar doelpunten verschil winnen. Dan zit je voor die tweede wedstrijd goed". Ben van Gelder, secretaris van PSV, vond Vorwarts Berlin een tegenstander, die natuurlijk zeer moeilijk te overwin nen zou zijn, maar hij vertrouwde erop, dat PSV tegen Oosteuropese landen steeds succesvol was geweest. Het ziet ernaar uit dat de tribunes van 't Walter Ulbrichtstadion op 24 maart in Oost- Berlijn extra-dik bevolkt zullen worden. De club, die altijd maar matig populair was, heeft de laatste tijd veel sympathie gewonnen en men verwacht in Oost- Duitsland zeer boeiende confrontaties met PSV. Trainer Kurt Linder vond het vooral een nadeel, dat hij nauwelijks gelegen heid had om Vorwarts Berlin te zien spelen. Men heeft in Oost-Berlijn een winterstop. Pleun Strik, de laatste tijd uitstekend op dreef in zijn eigen club en het Nederlands elftal, had, evenals vele anderen, via de radio vernomen dat P.S.V. in de kwartfinales uit zou komen tegen Manchester City. Van een van onze verslaggevers vernam de Eind- hovense verdediger dat P.S.V. Vorwarts Berlin als tegenstander krijgt. ,,Ik was al niet zo gelukkig met City. Dat zou een zware kluif zijn geworden. Nu valt het gelukkig mee met Vorwarts. Het is natuurlijk ook prettig dat we eerst uit spelen Dat is ontegenzeggelijk een voordcel. Het is alleen te hopen dat we op een beter veld JAAP VAN PRAAG spelen dan Feijenoord indertijd deed. Dat was een complete modderpoel. Dat kunnen we niet hebben. Maar gelukkig ligt de competitie in die tijd Oost-Duitsland stil. Voor de rest ben ik zeer tevreden". Wietze Veenstra was minder gelukkig met Manchester City. ,,Ik had het liefst Real Madrid of Cardiff City gehad. Real omdat het een te technische ploeg Cardiff City omdat het een tweede divisieploeg is". Later toen bleek dat het Vorwarts Ber lin was en niet Manchester City was di voor Veenstra een meevaller. ..Ik had al gehoord dat het Vowarts was, maai kon notuurlijk een vergissing zijn. Vor warts zie ik meer als een pluspunt dan een Engelst ploeg. Het is de derde maal dat we achter het ijzeren gordijn moeten, na Gottwaldov en Steaua. De kracht van De loting van de kwartfinales voor de Europese bekertoernooien is als volgt: Landskampioenen: Carl Zeiss JenaRode Ster Belgrado AjaxCeltic EvertonPanathinaikos Atletico MadridLegia Warschau Bekerhouders: Gornik ZabrzeManchester City P.S.V.Vorwarts Berlin FC BruggeChelsea Real MadridCardiff City. het Oostduitse voetbal schat ik echter groot, dat heb ik vorige week met het Nederlandse elftal ervaren. Die knapen blijven gaan, maar niettemin geef ik ons een behoorlijke kans. PARIJS. De finale van het toernooi om de Europa Cup voor landskampioenen zal op 2 juni 1971 in Londen worden gespeeld, terwijl de finale van het toernooi om de Europa Cup voor beker winnaars veertien dagen eerder, op 19 mei, in Athene wordt ge houden. HEEREN VEEN Op de kunstijsbaan „Thialf" in Heerenveen zijn gisteren selectie wedstrijden gehouden voor de IJsselcupploegen van Friesland, Groningen en Drenthe. Op het goede ijs kwam de Fries Marlen Hoekstra op de 500 meter het snelst rond in 41.3 seconden. Tweede werd Ard Schenk in 41.8 sec- De 1500 meter leverde een overwinning op voor Piet Kleine uit Hollandsche Veld. Hij liet 2-13.3 afdrukken. Winnaar van het klassement over twee afstanden werd Jan Palsma. Bij de dames zorgde Attje Keulen-Deel stra voor een verrassing door met een tijd van 46 sec- over de 500 m een baan record te vestigen. Op de 1500 m zege vierde Sijtje van der Lende in 2350- "Winnares in het algemeen klasserfïent I werd Annie van Dalfsen. De uitslagen waren (resp- 500 m, 1500 m en totaal) Heren: 1. Jan Palsma 42.0-1-144.4-86-800; 2- Piet Kleine 42.4-2.13.3-86-800; 3. Ard Schenk 41.8-2U5.4-86.933; 4. Harm Kui pers 42.8-2.14.0-87-467; 5. Marten Hoek stra 41.3-2.19.6-87.833. Resultaten van koersen Gfote prijs van de Gooi- en Eemlander ove* 2000 meter (le afdeling): 1. Goudplevier (K. Woudstra) 1.22.5; 2. Galatea; 3. Hig- "Sfc Winn 8.80, pl 3.30 3.20 5.30, koppel .20, 1.22.9; 2. Filette Six; 3. Eronica W. Ito winn 24.40, pl .2.50 1,20 1.31 Toto winn 3.90 pl 1.90 8.90 2.90, koppel 12.80, cover 43.40, trio 16G4,80. Stainboekprijs over 2000 meter (met auto start): 1. Heros (F. J. Eerenberg) 1.25.5; 2. Etoile de Quinio; 3. Gert Jan. Toto winn 4.90, pi 2.10 1.70 1.60, koppel Ringmeesterprijs over 2420 meter: 1 Iris Prijs van de Expohal over 2000 meter (met autosart, 2e afdeling): 1. Asnathan (J. v. Dooyeweerd) 1.28.7; 2. Illinois; 3. Iris Zorg- Toto winn 3.80, pl 1.50 1.60 1.40, koppel 11.30, cover 4.30. Totalisatoromzet 320.892.-. Dames: 1. Annie van Dalfsen 46.7- 2-35-3-98-476; 2. Sijtje van der Lende 47-3 -2-35.0-98.967; 3- Akke Falkema 47.1- 2.38-0-99-767; 4. Truus Dijksti'a 47.7-2.39.6 -100.900; 5- Leah Poulus (Ver- St.) 46-3- 2.47.8-101.233; 6- Attje Keulen-Deelstra 46.0-2-46.0 (gevallen) 101.333. Ploegen De samenstelling van de ploegen van Friesland, Drente en Groningen voor de wedstrijden om de IJsselcup op 21 no vember in Deventer is: Friesland: Jappie van Dijk, Jan Pals ma, Hans van Helden, Marten Hoekstra en Eppie Bleeker. Drente: Jan Bols, Piet Kleine, Jan Wei'ner Pol, Fré Dik en Harm Kuipers- Groningen: Jan Hendrik Koops» Henk Boer, Bennie Ernens, Jan Staal en Jan Munnike- Talent Bij de trainingswedstrijden op de Jaap Edenbaan in Amsterdam is gisteravond de schaatsjeugd opgevallen. Vooral de jonge Scheveninger Wils Plug, die bij de heren junioren-b uitkomt en dus nog geen 16 jaar is, toonde zijn talent met 43,6 op de 500 m en 1-33-4 op de 1000 m- Hij werd alleen benaderd door Hans Schouten uit Vlaafdingen met 44,7 en 1.34,3. Bij de dames won Trijnie Rep de 500 m in 46-8 vóór Elly van den Brom (47.5), de a-junioren Ned Kohier (47-6), Wil Bui'g- meijer (48,1), Bep Geijssen (48,6), Gré Donker (49.2) en Carry Geyssen (49.1). Op de 1000 m lieten de meeste dames verstek gaan. Bep Geijssen won dit numjner in 1.43,6 met het kleinst moge lijke verschil vóór Nel Kohier: 1.43,7. SPORTTOTO DEN HAAG Vanmorgen was de tussenstand van sporttoto achttien van het afgelopen weekeinde: tien meldingen van dertien goed, 220 meldingen van twaalf goed, 2250 meldingen van elf goed, 4900 meldingen van de eerste acht West II en Zuid II gelijk SPRANG CAPELLE De amateur- ploegen van de districten zuid II en west II van de KNVB hebben gistera vond in Sprang Capelle met 3—3 ge lijkgespeeld. Voor zuid scoorden Lahay (2 x) en Enslinck, voor west Vosmaer, v. d. (Akker en Hordijk. (Van basketbal-medewerker I ALPHEN In de prachtige nieuwe sporthal in Alplien hebben Bona Stars en Suvrikri voor een fraaie basketbal- demonstratie gezorgd. Hierby waren bet echter vooral de Leidenare», die lieten zien hoe basketbal gespeeld kan en moet worden. Reeds bij de warming up keken de toeschouwers hun ogen uit by de flit sende dunks, waarbij de bal keihard van boven de ring door de basket „gesme ten" wordt, van het lange trio van Bona Stars. Het nadeel heirby was dat de baskets hier blijkbaar niet op berekend recht gezet worden. Coach Toth had zijn mannen duidelijk geïnstrueerd, dat hij deze wedstrijd als een serieuze voorbereiding zag voor de topper van a.s. zaterdag, de uitwedstrijd tegen Fiat Stars. Het basisteam, Pieter v. Tuyll, Paul Ruysenaars, Jaap Maas- sen, Peter de Jong en Ben v. Cleef ging dan ook fanatiek avn start. Binnen zes minuten prijkte 13-5 in het voordeel van de Stars op het scorebord. De man-to- man-verdediging sloot bijzonder goed, slechts enkele onnavolgbare acties van de Surinamers leverden een treffer op. Suvrikri, favoriet bij het veeltallige pu bliek en op Wim Petrici na volledig, wist geen raad met de Leidse verdedi ging en aanvallend probeerden de Stars regelmatig systematisch de basket te vinden, wat keer op keer succes ople verde. Regelmatig al zyn spelers inzet tend kreeg coach Toth een beeld van de mogelijkheden, die zijn etam heeft. De ruststand 38-17 was geenszins geflat- HAAKSBERGEN. Eerst denken, dan spreken. Een bijna onbewuste volgorde bij de menings uiting van doctorandus Piet Roo zenburg, sinds 1943 achtmaal de sterkste dammer van ons land; van 1963 tot 1967 zelfs vier keer achter elkaar. In 1948 was er op de aardbol, waarop toch aardig wat denkwonders ronddool den, niemand die Roozenburg kon be dwingen. Hij werd wereldkampioen met een score van liefst 92,5 procent uit twintig partijen. „Daar ben ik nog steeds een beetje trots op", vertelt de speler aan het eerste bord van Twentes Eerste uit Hengelo. „Ik ben nog even bang geweest, dat de Rus Tsjegolev dit percentage ook zou halen". Voorbarige angst, want het gebeurde niet. Opwinding in 1952, toen Piet Roozen burg zijn titel verdedigde en vijf pun ten achterstand had opgelopen. In de laatste ronde stelde hij zijn wereldtitel toch nog veilig. Tot 1956, zeven jaar lang, bleef hij op de wereldtroon. Als wedstrijddammer speelt Piet Roozenburg voor Twentes Eerste, On- LONDEN Op een lunch in Londen heeft Nina Rindt, de weduwe van de Oostenrijkse coureur Jochen Rindt, gisteren de wereldbeker voor formule-één coureurs voor haar omgekomen man in ontvangst genomen. In de geschiedenis van de autoraces in de formule-één is het nog niet eerder voorgekomen dat een rijder postuum de wereldtitel wordt toegekend. Voor die gelegenheid waren vele be roemdheden in de racewereld naar Londen overgekomen, onder wie de voormalige wereldkampioenen Jackie Stewart uit Schotland, Jack Brabham uit Australië, Dennis Hulme uit Nieuw- Zeeland en de Britten Graham Hill en John Surtees. Op diezelfde receptie nam Brabham na een carrière van 23 jaar officieel afscheid van de racesport. Jochen Rindt kwam in september van dit jaar om bij de training voor de grote prijs van Monza in Italië. Met nog vier Grand-Prixraces voor de boeg had hij toen reeds genoeg punten ver zameld voor de wereldtitel. langs hield hij in de competitie Ton Sijbrands, de speler-trainer van het Re sidentie Dam Genootschap op remise. Een salonremise werd gefluisterd, en zelfs geschreven. Over een dergelijke uitlating kan Piet Roozenburg zich erg opwinden. Nu nog, tijdens het gesprek in zijn riante villa „De Wakel" in Haaksbergen, de plaats waar hij zich enige jaren geleden vestigde na inwo ner te zijn geweest van Rotterdam, Haarlem en IJmuiden. Plannen Piet Roozenburg nam met enige an deren het initiatief tot het ontwikkelen van plannen. Hij trachtte een antwoord te vinden op vragen van de grootste importantie. Hoe kunnen we de zaken landelijk coördineren? Hoe kunnen we de damsport onder de jeugd stimuleren? Wat zijn de wensen van de topspelers? Moeten we niet een standaardwerk uit geven, omdat de theorie van het dam spel zo gecompliceerd is? Met drs. L. Lyklema en J. J, Jurg heeft hij de Damstichting Twente ge vormd. Deze organisatie heeft zich, na het eclatante succes van de eerste open Nederlandse damkampioenschappen in Hengelo, bereid verklaard de organisatie van het wereldkampioenschap 1971, dat aan Nederland is toegewezen, te ver zorgen. Veel van zijn tijd besteedt Piet Roo zenburg ook aan opleidingen en trainin gen. In 1967 bood hij met Van Dijk en Keiler de KNDB een adviesnota aan, waarin een proefopzet voor de provinci ale jeugdtraining was opgenomen, 'n Jaar later werden de eerste voorbereidingen getroffen lot d e verwezenlijking van opleiding voor jeugdleider a en b. Roozenburg behandelde het damtech- nisch gedeelte en Schotanus nam de algemene leiding op zich. Met die trai nersopleiding werd in september begon nen. „Als we dit een aantal jaren ge daan hebben, willen we zorgen dat we in alle provincies en plaatsen trainers hebben, die het talent kunnen opvan gen. Want er is veel talent verloren gegaan". Hij heeft ook de leiding over de centrale training, die in februari 1969 is begonnen. Deze periodieke bijeenkom sten in Arnhem zijn gericht op spelers van meesterniveau en aspirant-meester. Deelnemers zijn onder meer De Jong, Drost, Schotanus, Van Dijk, Sijbrands, Wiersma, Varkevisser. Bronstring, Vis ser en Holstvoogd. Roozenburg: „We bespreken onder andere partijen, die zijn gespeeld tijdens het kampioenschap van Europa. De training wordt welis waar matig bezocht, maar dat geeft niet. Wiersma en Drost kunnen moeilijk komen omdat ze met hun studie zitten. Andere spelers nemen deel aan een of andere wedstrijd of toernooi. En dat tijdens de centrale training. Daar ben ik tegen. We zijn over dat probleem bezig met de bond, waarvan secretaris Ivens lid is van de commissie centrale training". Roozenburg kent, ziet en maakt de Nederlandse damtop regelmatig mee. Zodoende komt hij tot een opzienbaren de uiteenzetting van de speelsterkte van Sijbrands en Wiersma. „Ik sla Wiersma hoger aan. Deze uit spraak zal Sijbrands wel niet zo leuk vinden, maar ik heb mijn eigen me ning. Als Wiersma achter het bord zit, vergeet hij alles om zich heen. Hij is een vechtjas. Sijbrands kan mij niet altijd overtuigen, dat hij zich volledig concentreert. Simultaan speelt hij wel eens op zijn routine, Wiersma niet. Die speelt allemaal wedstrijdpartijen. Hij brengt steeds iets nieuws'. Tijdens de eerste bijeenkomst op de centrale trai ning speelde Wiersma een klokseance, een nieuwe wedstrijdvorm tegen zestien tegenstanders. Hij won er dertien en de overige drie partijen eindigden in remi se. Het waren alle prachtige partijen. Wiersma is in alle opzichten gehandi capt door zijn studie aan. de HAVO. Hij wil hoofdonderwijzer worden. Ilc zou graag zien, dat hij al zijn tijd aan dammen kon besteden, zoals de Russi sche topspelers. Hij heeft laatst met Sijbrands het Suikertoernooi gewonnen, maar hij heeft nooit de zekerheid dat hij nummer één zal worden. Dat zou wel zo zijn als hij al zijn tijd aan dammen kon besteden. Hij is sterker dan wereldkampioen Andreiko. Totaal gezien spelvaardigheid, creativiteit en bijkomende zaken heeft hij meer mogelijkheden dan Sijbrands". Piet Roozenburg 47 en van beroep financieel-economisch manager bij een textielbedj-ijf zou ongetwijfeld in alter natieve denksporten als schaken en bridgen een uitblinker zijn geweest. „Schaken is een volgroeide, sport, die je niet met dammen kunt combineren. Je moet kiezen. Bronstein is begonnen als dammer en Koeperman als schaker. Vroeger deed ik aan wedstrijdbridge. Daarin zou ik het ook goed gedaan hebben". De duizendpoot van de Nederlandse damwereld, die geen baantje in het bondsleven apprecieert. levert nog steeds een belangrijke bijdrage aan de evolutie van de damsport. Er is mede door Piet Roozenburg veel veranderd sinds 1930, toen wijlen B. Springer, oud-wereldkampioen, over de pogingen van de KNDB om de jeugd warm te maken voor het damspel zich liet ver leiden lot de historische uitspraak: „Speeltuingedoe". Die periode is afge sloten door Piet Roozenburg, met een professionele benadering, die een nieuw tijdperk heeft ingeluid. teerd. Na de hervatting trokken de Lei- denaren meteen weer fel van leer. Bin nen 4 minuten was het 48-21. Kleine Inzinking Een kleine inzinking, een gevolg van het toegeven aan de drang naar spec taculair basketbal in plaats van zo ef ficiënt mogelijk te spelen gaf Survrikri de mogeijlkheid om iets van de achter stand goed te maken, 50-32. maar toen was het weer met de Surinamers ge beurd. Onder aanvoering van de uit blinkende Paul Ruysenaar overspeelden de Bona Stars met vele snelle breaks en goed uitgevoerde aanvallen Suvrikri totaal, alleen Rubin Leyssner wist te gen de zoneverdediging van de Stars af en toe te scoren. Niet alleen de eind stand 80-47, maar ook het regelmatig vertoonde spel bieden Bona Stars goede vooruitzichten voor de komende ontmoe ting tegen Fiat Stars. Het schotpercen tage (60-35 58%) is bepaald voldoen de en de nuchterheid en de uitgekookt - heid kunnen wel eens doorslaggevend Scores: Bona Stars: Paul Ruysenaars 29, Ben v. Cleef 12, Pieter v. Tuyll 9, Har Stol en Peter de Jong 8, Jaap Maas- sen 6, Wim Stol 4, André de Jong en Cees v. Diest 2; strafworpen 14-10 71%. Suvrikri: R. Leisner 18, Ronnie v. Eyck 11, M. Russel 6, E. Muntslag 4, Rudi v, Eyck 3, L. Lobrecht 3, S. Visser 2, A. Baak 1. volleybalmedewerker) LEIDEN Twee Amsterdamse teams traden op als tegenstandsters van het damesteam van Kangeroes: Delta Lloyd/ AMVJ in de Amsterdamse Appollohal en gisteravond ontvangen Hanna Wang c.s. het team van Armada. De uitwed strijd ging met 3-2 voor onze stadge notes verloren, maar in de thuiswed strijd bleken zij juist iets sterker dan haar tegenstandsters: 3-2. De slechte verlichting in de Amster damse Apollohal speelde de Kangeroes- dames in deze wedstrijd duidelijk par ten. Kangeroes kreeg in de eerste set geen voet aan de grond en verloor kans loos met 15-2. In de tweede set bleek dat de betere lichtval op een deel van het speelveld wel degelijk invloed zou uitoefenen op het verloop van de wed strijd, want in deze set trok Kangeroes met 8-15 aan het langste einde. Delta Lloyd/AMVJ was in de derde set weer aan de beurt om te winnen en deed dat ook heel gemakkelijk met 15-5. Kangeroes wist zich in de vierde, echter na een zwak begin keurig te herstellen. Door een 11-15 setzege trokken Hanna Wang c.s. de score weer recht. In de beslissende vijfde set had het Amster damse team bij de wisseling van speel veld reeds een ruime voorsprong geno men, 8-2. Mgt 15-12 moesten de Kan- geroes-dames zich tenslotte gewonnen geven hetgeen 'een 3-2 nederlaag bete kende. Kangeroes-Armada In de Vijfmeihal kregen de Leidse da mes gisteravond al de kans revanche te nemen op een ander Amsterdams team en wel Armada, dat vorig seizoen nog uitkwam in de Eredivisie. Beide teams gingen in hoog tempo van start, waarbij echter al spoedig bleek dat de Kange- roes-aanval Iets meer gevaar inhield dan de aanval van de Amsterdamse da- Weliswaar met klein verschil, diend, wonnen de Kangeroes-dames de eerste set met 16-14. Armade zette in de tweede set alles op alles en boekte een zwaarbevochten 12-15 setzege, ge volgd door een royale 5-15 winst in de Wat coach Johan Kwestroo zijn pupil len in de rust tussen de derde en vierde set heeft gezegd is ons niet bekend. In ieder geval was er in de vierde set n grote inzet en vooral aanvallend liet de Kangeroes-ploeg bijzonder goed werk zien. Armada bleek bij lange na niet op gewassen tegen dit Leidse geweld en moest zich met 15-2 gewonnen geven. Bq Armada ontbrak het ritme en als gevolg hiervan kon Kangeroes uitlopen vla 3-0 naar 9-3. De achterstand was te groot en met 15-10 won Kangeroes ten slotte deze set en daarmede de wedstrijd met 3-2. Stand in de hoofdklasse west dames: 1. Die Raeckse: 8-12; 2. HML/CLV: 7-10, 3. Delta: 8-10, 4. Syrena: 8-10, 5. Zaan '69: 8-8, 6. Delta Lloyd/AMVJ: 8-8, 7. De Kangeroes: 8-8, 8. Martinus: 8-6, 9. Flevo: 8-6, 10. PVC: 8-6, 11. Haag '68 2: 8-6, 12. Armada: 9-6. Alleen bovenaan In de hoofdklasse-west heren was het voor het team van Kangeroes een bij zonder goede week. Zelf wonnen de Lei- denaars zoals wij al eerder schreven gemakkelijk met 3-0 van Delta, maar een van de medegegadigden voor de ti tel, het Alkmaarse Octopus, verloor de uitwedstrijd tegen The Sm^sh met 3-2, waardoor Kangeroes thans alleen aan het hoofd van de ranglijst staat met slechts twee verliespunten, terwijl de andere ploegen tenminste vier of meer verliespunten hebben moeten Incasse ren. De stand by de heren is nu: 1. De Kangeroes: 8-14, 2. Octopus: 8-12, 3. Sigi: 8-12, 4 Zeemeeuwen: 8-12, 5. Haag '68: 7-10, 6. Delta: 8-8, 7. The Smash: 8-8, 8. Achilles/P: 8-6, 9. PVC: 7-4, 10. AMVJ/RLVC: 8-4, 11. Zaan '69: 7-2, 12. Punch: 7-0.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 9