Sporthal Alphen aanwinst voor groot deel Rijnstreek PHILID0R TEN KOSTE VAN LS.G. BOVENAAN RANGLIJST Cascar de Zesde daalde van de watertoren domein in z'n Opgeheven kwekersbond LTB vergadert weer Kringrecord Dick Werter Matig duel UVS-jeugd Petroleumstel ging branden Jacob Kort meerdere Joop Piket Schuur afgebrand Handballes van Apollo Dames Siseo in slotfase op winst MARKTEN •-IAA^DAG 15 NovLMbEi- KNBTL moet eerst wensen inwilligen i Daardoor bleef i kwekers alleen o zaken in de bloe ALPHEN a d. RIJN De lang verbeide, majestueuze sporthal die bij publieke inspraak de naam ..Rijnstreekhal" kreeg, is zaterdag geopend. De blijdschap hierom is in sportkringen in Alphen en omgeving groot. Niet minder enthousiast waren de ongeveer 200 genodigden, die de officiële ingebruikstelling bijwoonden. De heer J. Nieuwenhuyzen Kru- seman, hoofd van de afd. lichamelijke vorming en sport van het mi nisterie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk werk verrichtte de officiële opening. De officiële plechtigheid ging vooraf door een uiterst gezellige ont vangst in het bijbehorend restaurant. De toespraken werden afgewis seld door veelsoortige sportdemonstraties van plaatselijke sportvereni gingen. De heer Van Winsen gaf een toelichting en herinnerde tot slot aan de aansluitende gratis toegankelijke sportweek. In die week zal hij met zijn voor- en toelichting op de diverse sportdemonstraties nader in details treden. Belangrijke functie bij besteding van vrije tijd Dp heer Nieuwenhuyzen Krusem plaatste de betekenis van de sporthal het teken van de nuttige, doelmatige gezonde vrijetijdsbesteding. Nog niet lang geleden was de vrije tijd voor mens en maatschappij een prijs van hoge in zet, een ver doel aan de horizon van de menselijke vooruitgang, een onderwerp van fantasie en hoop. De zwaar bevochten vrije tijd werd vobr de meeste mensen in de ontwikkelde gebieden verkregen in zulke mate, dat, naar spr. het stelde, de drempel van de vrtjetijds-maatschappij is overschreden. Het leven wordt nu niet alleen bepaald door de arbeid, maar mede in niet on belangrijke mate door de wijze waarop men zijn vrije tijd kan besteden. De juiste visie op deze materie, waar van de gemeentelijke overheid duidelijk blijk geeft, strekt ook de provinciale en landsoverheid tot voldoening, verzeker de de heer Nieuwenhuyzen, die boven dien aankondigde, dat de subsidietoewij- zing zeer binnenkort afkomt en wel ten bedrage van f200.000, Eenogig monster Kritiek uitte de heer Nieuwenhuyzen ra.b.t. een bepaald facet van de levens gewoonten der Nederlanders: Gemiddeld 40 tot 50 pet. van de bevolking zit of ligt in de kamer te kijken naar het één ogige monster, dat televisie heet, zo zei hg. De servicebeurt van deze voertuigen wordt nauwlettend voor ogen-gvhouden. maar de conditie van het- eigen -«chasm - dat uiteindelijk veel belangrijker en ge compliceerder is verwaarloost men door niet aan sporttraining te doen. Een uitstekend servicecentrum voor het li chaam noemde Iiy deze sporthal. Burgemeester Gallas dankte alle mede werkenden; met name noemde hij oud wethouder J. v. d. Berg (financiën), die Vurig hoopte de burgemee vinden. Hij toonde zich verheugd, dat di recteur v. Winsen inmiddels een dame als sportdeskundige bereid heeft gevon den deze groep te begeleiden. Het is nu reeds duidelijk, dat de sporthal belang stelling trekt uit de wijde omgeving. De heer N. Vlot van de Ned. Sportfede ratie schetste westelijk Nederland zijn dichtstbevolkte deel wat de sport accommodatie betreft, als een achter gebleven gebied. Hij deed bovendien de toezegging van de Federatie gestand en overhandigde de burgemeester een chêque ten bedrage van f75.000, De heer Bouwmeester, sprekend namens de Ned. Heide Mij., die de architectuur van de seriebouw der sporthnllen van deze mjj. verzorgt, bood een aantal gro te, verplaatsbare bloembakken aan voor intern gebruik; de heer Westmaas bood een elektrische klok aan voor de hal. Mogelijkheden Rijnstreekbal De Rijnstreekhaldie eind vorig jaar door het Alphens Bouwbedrijf Joh. Westmaas, werd aangenomen voor een bedrag van 520.050,—, heeft een inwendig vrij vloeropper vlak van 28 bij 4* meter en een urge hoogte van zeven meter. In de zaal kunnen ivorden uitgezet: zes badmintonvelden of vier vol- leybalvelden of één volleybalhoofd- veld of twee basketbalvelden of één basketbalhoofdveld of één zaalhoclceybalveld of één mikro- korfbalveld- of één zaalhandbal of een dubbel of een enkel tennisveld. Twee qymnastiekgroepen kunnen er gelijktijdig in werken. De boven de kleed- en ivasruimte gelegen tri bune biedt zitplaats aan circa 400 personen; de boven de toestel- lenbergingen gelegen staantribune biedt plaats aan circa 100 perso nen. De royale halruimte kan te vens dienst doen als foyer-ruimte of gebruikt worden restaurant (met een riante terras) dat ook van de straatzijde toegan kelijk is voor personen, die niet dinsdag 24 .Treslong" tt principe door besloten eend de we beëindige Ofschoon in vergadering kersbond loilligd. <akbo Hillegoi 'ot opheffing aan, heeft het bestuur kzaamheden niet te m alvorens de bloemk de KNBTB de wen id can de LTB heeft in van deze wensen was onder andere istreekse inspraak bij beslissingen. Totnutoe heeft de KNBTB zijn rapport, dat door een opgerichte structuurcom missie zou worden opgesteld, nog niet gereed. De bloemkwekersbond van de LTB besloot in 1969 tot opheffing over te gaan, omdat de belangen beter kon den worden gediend in een landelijke organisatie (KNBTB) dan dat zich in wezen slechts uitstrekt de provincies Zuid- en Noord-Holla ïs ook het feit, dat de winkeliers, die deel uit- vakbond van de LTB rmdat zij hun belangen Nat. zwemwedstrijden de afdeling r.- Wat de gang van isterij- en boomkwe- Uit het verslag van de kring bloemenveilingen blijkt, dat de omzet over de eerste negen maanden van 1970 in totaal 310 miljoen gulden bedroeg. In eenzelfde periode van 1969 was dit bedrag 257335.000 gulden, ofwel een stijging van 52.665.000 gulden, het geen meer dan 20 procent bedraagt. In de eerste acht maanden van dit jaar be droeg de export aan snijbloemen meer dan 22 miljoen kilogram, tot een waarde van 220.417.000 gulden. Burgerlijke Stand LEIDEN Geboren: Edwin Marco z.v. C. Trouwee en A. v. Leeuwen; Bianca Helena Maria d.v. L. v. d. Wijngaard en T. C. v. d. Haak; Christine d.v. L. v. Dijk en M. A. Bekooij; Taco Franciscus Ro bert z.v. R. Pnio en H. M. Ansenk; An ne Maria Wjjna d.v. H. Tijsterman en C. Star; Bernardus Christiaan Dirk z.v. D. J. v.d. Niet en P. C. J. Zandbergen; Marinus Cornelis z.v. P. Faas en .T. Onos; Aukje Janet d.v. J. Meppelink en A. Dekker; Marijtje d.v. D. de Haas en A. Koppe; Peter z.v. F. G. Staffeleu en S. M. Langezaal; Gertjan z.v. W. A. Blom en J. S. E. Helmond; Hermanus Gerard z.v. G. de Roode en J. Harte- velt: Inge Petronella Maria d.v. H. A. J. Mank en J. C. M. de Boer; Jef z.v. A. v. d. Bos en G. v. d. Steen; Pleter Flo- ris z.v. P. F. Lindhout en L. E. Sira; Nicolaas Jaco z.v. A. Vleter en J. C. H. Gugten; Jeroen Robert Wassnig >en uitstekende pres- le LGB zaterdag 'erde Dick Werter a tie door de 100 1.05.0 af te leggen, hetgeen het kilng- ■eeord voor zjjn leeftijdsgroep, dat ove- bezit was. met niet ■conde scherper stelde. HOOGMADE Onder de douche staan, lekker warm en dan is opeens de gasfles leeg. Dergelijke situaties behoren spoedig in Hoogmade tot het verleden. Vanmorgen stak burgemeester Van Wageningen het eerste aardgas aan. Dtt gebeurde aan het Europaplantsoen. Naast het kringrecord van Werter. sneu velde nog vier maal een record. De LGB- er Jan-Willem Hoogervorst bracht twee records op zijn naam. Eerst stelde hij de 50 m rugslag voor 10-jarigen 0,1 sec. scherper met een tijd van 42.8, waarna hij op de 50 m vlinderslag rigoureuzer te werk ging door het kringrecord van 57,9 met 6.9 naar beneden te halen. Op het eerstgenoemde nummer werden Ru dy Plouvier en Edward Maasdijk tweede derde met resp. 46.0 en 46.6. Het vier de kringrecord werd gevestigd door Re- Platje, <ïie op de 200 m wisselslag EIDEN In een matige wedstrijd heeft U.V.S. met 0-0 gelijk gespeeld tegen Westlandia. U.V.S. begon met de wind in de rug. maar kon zich, mede door een met veel mankracht verdedigend Westlandia, weinig kansen scheppen. NNa de rust begon Westlandia veel aa vallender te spelen. Het was echter U.V.S., dat in de eerste vijf minuten twee goede kansen kreeg, die Piet v. Putten echter onbenut liet. U.V.S. bofte toen Theo Noordermeer met een kopbal do kruising trof. U.V.S. kon overigens met het in het centrum van de verde diging sterk spelende duo Visser-Kamp - heus de aanvallenvan Westlandia wel de baas. 1 tijd (Van onze schaakmedewerker) LEIDEN Zaterdag werd de tweede ronde ge speeld van de competitie van de KNSB. Voor Leiden had deze ronde een zeer speciale betekenis, daar de twee hoogste tientallen van de beide schaak rivalen Philidor en L.S.G. tegen elkaar moesten uitkomen. Aanvankelijk leek de strijd in de hoofd klasse van de KNSB eeen forse overwinning voor Philidor op te leveren. Langzamerhand herstelde zich echter LSG en na een scherp offensief gelan ceerd te hebben, waarin Jacob Kort niet alleen Joop Pikets koningsvleugel onder schot nam, maar bovendien meerdere vijandelijke stukken, bezorgde bij LSG een 1-0 voorsprong. Hieruit putten de overige LSG'ers moed. Barkema kon tegen v.d. Wolk niets ondernemen en kwam remise overeen. Maar nu kwam de gelijkmaker uit een geheel onverwachte hoek. Revanche reeerve. Het leverde Thlem, Engelfriet vijf uur diverse attracties 'edstrijd tussen de beide tien- oorspronkelijk was Engelfriet in tallen verliep totaal anders. Al meteen meerderheid zowel wat positie als tijd opening bezorgde LSG Philidor betreft. Aan bord negen vaarde de nederlagen aan de beide hoogste borden. (Wel dient vermeld te worden dat Ketting geheel onvoorbereid aan het tweede bord moest invallen. Er rest nog een afgebroken stelling van de partij tussen Van Steenis en Van Brussel. De eerste heeft echter twee pionnen meer; desondanks is remise niet geheel uitgesloten. Zo heeft LSG II geheel onverwacht maar volkomen ver diend het tweede van Philidor een fikse nederlaag bezorgd. De gedetailleerde uitslag luidt: LSG H-Philidor II 5%— 3% (voorl.): Keyzer-Kohlbeca 1-0; Wi- se-Ketting (res.) 1-0; Sikkel-De Haas 1-0; Nooi-dljk-Van Halderen %-%; Den Herder-v. d. Bosch Joziasse-Ros- dorff Monninghof-A. Smit 0-1; Boonstra-Van Loon 0-1'; v. d. Drift- Wisse 1-0; Van Steenis-Van Brussel afg. In Rotterdam heeft het -eerste tiental van Voorschoten de eer moeten laten aan Overschle. Mochten de Voorscho tenaren na hun acceptabele nederlaag tegen DD II in de eerste ronde (46) hebben gerekend op het eerste competi tiesucces tegen het pasgevormde Over schle, dan moeten zij nu toch erkennen dat ook dit jaar hun voornaamste stre ven gericht zal moeten zijn op niet de graderen. Overigens blijft de afwezig straat is zondagmorgen omstreeks 5.30 uur brand ontstaan, doordat men de avond tevoren een petroleumstel bran dend had gelaten. De heer des huizes werd wakker en nam brandlucht we Do brandweer slaagde erin de brand de keuken te lokaliseren. Aanvankelijk hadden de bewoners het ergste va brand kunnen temperen, maar het aan het plafond bleef smeulen. De totale schade is in geld nog niet bekend. Wel dat de familie tot 5.000,— tegen brand is verzekerd. Op de 50 m rugslag werd Tony Vermond tweede met een tijd van 46.2. terwijl haar clubgenootje Monica de Bolster na 46.4 aantikte. Op het nummer 100 m vrije slag meisjes nestelden Anke Schue- ler en Monique Plouvier rich in de voor ste gelederen door de afstand in resp. 1.17.9 en 1.18.0 af te leggen. De 100 m rug slag heren werd een prooi voor Hans Elzerman, die Gerard Krol 1.6 sec. achter zich liet (1.13.4 tegen 1.15.0). Ook Renée Platje moest met 'n tweede plaats genoegen nemen. Renées tijd van 1.17.1 bleek niet voldoende om haar rivale Wilma de Ruiter (Die Ha- ghe) achter zich te houden. Ook Renées zusje Marriët bleef op een tweede plaats steken. Op de 50 m vlinderslag onder de 12 jaar bleef Harriët met een tijd van 41.3 slechts 0.1 sec. achter de ZIAN- zwemster Nanette de Roo. Derde werd Erna Maatsdijk (44.2). Door de disqua- lificatie van Peter Wolters op de 100 m schoolslag (1.25.0) werd Dick Werter voor de tweede maal eerste met een tijd van 1.25.3. José Neuteboom moest bij de meisjes het onderspit delven tegen Ineke Koopman (ZIAN), die met een tijd van 1.26.3 de LGB'ster ruim klopte: 1.29.3. Het vijfde kringrecord werd gevestigd door de 10 x 50 m vrije slag meisjes esta fetteploeg van de LGB. Met een tijd van 5.52.5 werd het eigen kringrecord 2.8 sec. naar beneden gehaald, doch ZIAN legde de afstand twee volle seconden sneller Hanselaar; Renato Molenaar en J. E. M. v.d. Lubbe; Martinus Petrus Nicolaas z.v. F. C. F. Valentijn en C. T. M. Noor dermeer: Hendrika d.v. G. v. Rijn en L. N. Redelijkheid; Martinus Gerardus z.v. C. v. Dijk en J. Rijnsburger; Babette d.v. H. Geurst en L. Jansma; Lydia Marjolein d.v. L. G. J. Anema en E. Brouwer; Helena Petronella d.v. W. P. F. J. Vinkesteyn en L. P. den Os; Mar jolein d.v. G. Voshart en A. H. Pronk. Eric Matthijs zoon van H. Botten en T. J. Lodder; Sonja Maria Helena dr v. P.ivan Duijvenvoorde en J. Melsen; Albert Frans zn v. L. Joffers en M. Ipe- ma; Mirjam Albertina Petronella dr v. J. Verver en A. Koppe; Abraham Gerrit zn v. C Houwaard en M. W. van Lien; Bernadette Renata dr v. W. Boom en M. A. K. v. d. Meij; Rutger Herbert z.v. A. M. C. Geerling en W. v. Dorssen; Sandy d.v. N. A. v.d. Meij en I. W. Gauger; Jim Gijsbertus Jacob Lindhout hanna d.' d. Pijl; P. M. d. Torre; Sandra Jo- Wijands en C. J. W. Petrus Paulus z.v. J. 1 P. G. H. v. d. Akker; Wille en L. C. Caste- Wille en L. C. Caste- leijn; Lenny d.v. J. H. Baltes en G. J. Vermeer: Daniël Ruwaard z.v. F. Ho- gewoning en N. v. Diest; Jaelah d.v. N. J. v. Sittert en A. T. Jongebreur. Gehuwd: C. Reijngoud en H. Disselvelt. J. H Peter en M. W. v. Gent; H. Ver- gunst en C. W. Pijpers. Overleden: K. Kruizinga .72). F. v.d Vliet (86': C. Chrispijn (75), H F. A Voste re (75): L. v.d. Kwaak (75): J.J. Burgman (l»/t m.); M. E. Need (63); E. J. v. Driesum (65); M. Gijsman (73); A. W. Verhoven (92); J. C. Enseling (64); K. de Groot (71); R. A. Ruitenberg (28); H. Bootsma (92), W. E. Raue (93), P. J C de Beer (28), W. B. Borchers (64), J. P. van Dijk (58)), L. van Beelen (64). ZWAMMERDAM Omstreeks 1.15 uur is zaterdagmiddag brand uitgebroken in een schuur, waarin zich o.m. 42 splin ternieuwe rijwielen en twee nieuwe brom fietsen bevonden. De oorzaak van de brand is nog niet vastgesteld. De totale schade wordt begroot op tenminste 30.000,—. De Zwammerdamse brandweer slaagde erin het gevaar voor overslaan van de vlammen naar belendende percelen snel te bedwingen. De Alphense brandweer verleende met hogedrukspuit De eigenaar is tegen brand schade verzekerd. OEGSTGEEST - Gist lo uit Odis. Hel eenzijdig duel. Van het eerste fluitsig naal af werd op het doel van Odis een spervuur afgegeven welke de Odis-ver- dediging snel op de knieën deed gaan. vUf i Sirt i Ge rard Soet de stand op 6-0 te brengen. Door prachtige snelle uitvallen over de vleugels wisten de Apollianen steeds weer de verdediging van Odis uiteen te rafelen. De keeper werd naar alle kan ten van het doel verwezen om de bal uit het net te halen. De rust werd be reikt met een voorsprong van 16-1. De tweede helft deed Apollo het iets rusti ger. Odis kreeg de kans om 2x raak te schieten. Onder aanvoering van Ruud Schmidt nam Apollo weer snel de aan val over. Van Santen. Rob Sloos, Nieu- wenhuisen en Sander maakten er een waar schuttersfestijn van. De score werd door Apollo .opgevoerd tot 28-5. De dames versloegen Animo met 2-1 >n een wedstrijd die van begin tot eind zeer spannend was. Na reeds BDHC UI en Kampong I ver slagen te hebben in de strijd om de Am- sterdanibeker, is Siseo erin geslaagd ook bü Myra in Amstelveen de winst bin nen te halen. De strijd ging ongeveer gelijk op en de 00 ruststand gaf het evenwicht goed weer. Na rust kreeg Bij een van de uitvallen van Myra ken de. de scheidsrechter ten onrechte een straf bully toe, die door de midvoor goed werd benut (10). Siseo ging door deze onverwachte achterstand zeer fel spelen en Myra bezweek onder de kracht van de Siseo-aanvallen. Bij een scrimmage voor het doel van Myra scoorde de uit stekend spelende invalster Margriet Sprokkereef (11). Kort daarna be kroonde Emy van Duisall een mooie solo met een doelpunt (12). Het zag er even naar uit dat Siseo de voorsprong nog zou vergroten, maar de eindstand bleef 1 2. Brandje in pastorie ZEVENHOVEN Gistermiddag brak omstreeks 5 uur in de pastorie van de geref. kerk aan de Stationsweg een be gin van brand uit. Een van de inwoners had een kartonnen doos verbrand en door omwonenden werd de vrijwillige brandweer van Noorden gewaarschuwd. De brandweer was bijzonder snel ter plaatse, niaar het vuurtje was inmiddels al geblust. AMSTERDAM, 16 november, VEE Aangevoerd 210 runderen, 350-520, han del slepend; 78 varkens, 280-282, handel ROTTERDAM, 16 november, VEE Aanvoer totaal 1552, slachtrunderen 1271, varkens 281. Prijzen: slachtrunde ren extra kW. 480-525, le kw. 415-450, 2e kw. 360-395, 3e kw. 350-360; varkens le kw. 220-225, 2e kw. 215-220, 3e kw. 210-215; stieren 455-530. worstkoeien 330-345, slachtzeugen 160-165, zware varkens 205-210. Handel: slachtrunde ren kleiner - redelijk - stabiel; varkens ruimer - kalm - fijne varkens onveran derd. slachtzeugen lager, enkele prima's boven notering. LEIDEN, 16 november. GROENTE Appelen 22-36, peren 43, andijvie 26-44, kroten gekookt 55, boerenkool 16-27. rode kool 10-22, groene kool 18-26, prei 24-36, spruiten A 66-75, spruiten B 62- 78, tomaten A 6.40-6.60, idem B 5.90- 6.00, idem C 4.30, uien middelgrof 22-28. witlof 142-175 per 100 kg. Meloenen 44. bloemkool A 37-38, knolselderij 16-27 oQjsti" au si Doordat Hörchner een paardzet het hoofd zag, werd de winstvoering voor Stam zeer bespoedigd. Inmiddels was De Graaff eindelijk aan stukken- ruil begonnen. Deze transactie verliep voor hem zeer gunstig, doordat hij tege lijkertijd kans zag de vijandelijke ko ningsstelling open te rijten. Nadat Schouten in iets mindere positie een blunder aan De Groot de overwin ning liet, gingen de beide teams het laatste half uur in met een tot dat mo ment geljjke stand (2%—2*4). Bak- ment gelijke stand (2%—2%). Bakker, die deze wedstrijd voor de eerste keer in het Philidorteam meespeelde, slaagde er nu als eerste in zijn vrijpion, die Smout met allerlei omspelingen dame en torens op de tweede rij had opgehouden, in winst om te zetten Schijntorenoffer Even later werd ook de partij, die op deze wedstrijd zo zeer zijn stempel heeft gedrukt, namelijk die tussen Ad d. Berg en Van Geet, beslist. In deze partij lanceerde Ad in iets betere stel- schljntorenoffer; Van Geet zag hierdoor kans zijn dame te ruilen tegen het vijandelijke torenpaar; er ontstond vare heksenketel op het bord, <Vd erin slaagde na vele om spelingen de stelling onder controle te krijgen, tegelijkertijd een pion oppeuze lend. Nu echter zag Van Geet kans om ook een aanvalletje te lanceren, waar door hij op zijn beurt de vijandelijke stelling vast kon leggen. De felle strijd vond hierna dan ook een vreedzaam einde. Nadat Van Maaren op volkomen regelmatige wijze De Vries van het bord gespeeld had en nadat Ch. Kuypers zijn een jon cadeaü matariaalvoordeel volledig had uitge- te Houweling aan het vijfde bord buit, lag de beslissing bij de resterende kwam traditiegetrouw meer met de klok partij tusen Theo Piket en Toorman. dar] met z|jn tegenstander in conflict, Met het oog op de klok bood Theo maar overkwam dit uitstekend: %-M> remise aan, hoewel zijn stelling de beste sluiter aan bord zes beleefde perspectieven bood. Voor Philidor was stormloop op zijn koningsvleugel, of- remise echter voldoende. Toorman wei- ferde toen maar een stuk tegen een paar gerde daarom. In een race tegen de pionnen, waarna in een bijzonder wissel- klok schoof Theo door naar een gewon- vallige partij tenslotte toch zijn tegen- nen eindspel. Philidor had zich als sterk- stander v. Veen aan het langste eind ste weten te handhaven, maar op het trok. Weinig gebeurde er in de partij kantje. tussen Verstraten en ir. Hammer: re- Aan het eerste bord (Vsch.) al na enkele zetten Nathans (Oversch.) in grote moeilijkheden. Een soort Stauntongambiet bracht hem ruim positioneel voordeel. Na verzuimd hebben dames te ru j gens in tactisch breien te zoeken, anderde het strfldbeeld totaal en v. West gedwongen Schaik in een Schots gambiet te bereiken valt: remise. Bongers bereikte met zwart te gen Voorberg een meer dan gezonde gaf op het kritieke moment i zag die ALPHEN AAN DEN RIJN In echte carnavalssfeer is zat carnavalsseizoen door de Alpheuse Carnavalsvereniging geopend. Het feest begon reeds 's middags toen Prins Casci de 28 meter hoge watertoren in de Prins Hendrikstraat lang de Alphense brandweer naar beneden afdaalde. Met trots vertelder Prins langs de lad< deze stunt beslist laatste maal gewe daling ging men per schip ov Daar stapte men van de boot door de gemeente ie Prins en de hofmaarschalk var r had uitgenodigd naar beneden t .standbyman" nodig heeft gehad. Dit Resi vordt dit jaar afgebroken. Na de af- de Oude Rijn naar de Koningin Julianabrug. en vervolgens ging het gezelschap in optocht ientie van de vereniging in restaurant Markx. Avifauna. Ten aanhore van een zeer groot(te) en protocolair gedeelte afgewerkt. Allereerst «rden een aantal nieuwe leden van de Raad van Elf geïnstalleerd. Daarna lgde het optreden van de Zuid-Amerikaanse Silver Tone Steelband die groot cces had. Vooral de vuuretende Zuid-Amerikaan kreeg voor zijn sensationeel ;rk groot applaus. De eigen inbreng, het optreden van een speciaal getrainde iwaian groep, was een daverend succes. Het applaus voor deze leden van de lad van Elf wa 'a het protocolaire gedeelte bleef men nog heel lang bijeen tot ver in de leine uurtjes onder de tonen van de Boeren Hofkapel en Jerry Jox Six. Niet ergeten mag worden het optreden van de dansmarietjes in splinternieuwe riiformen en de hartveroverende kindergarde. Het was alles bij elkaar weer sn bijzonder dolle zaak, die echter geen enkel ogenblik uit de hand liep.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 4