Willibrordparochie vierde voltooiing kerkrestauratie BURGERLIJKE STAND Meer Joegoslavische meisjes in het AZL Ongelukken in de sport Veel animo voor proeven turnkring MARKTEN BEN JE 15 JAAR... KRANTEN WIJ K| LEIDSE COURANT -JWr-w MAANDAG 9 NOVEMBER 1970 Haarlemse beeldhouwer exposeert in Duivenhuys Jonker vermengt realiteit met 'n tikkeltje filosofie IN" GALERIE DUIVENHUYS, Rapenburg 94, houdt de Haarlemse beeld houwer Wint Jonker tot 20 november een gevarieerde tentoonstelling van zijn werk. Jonker modelleert In gips, hakt in steen en giet in koper en OEGSTGEEST De feestelijk tintje omda aanpassing Willibrordfeest te Oegstgeest had een e n de nieuwe liturgie. Reden waarom k en parochieraad zich de afgelopen weken druk bezig hebben gehot feestprogramma dat hen door liet paroclüe-team was voorgelegd. Vrijdag- rerd in het kader van de feestelijke ingebruikneming door de organist B. Barteiink een orgelconcert op het nieuw-geplaatste kerkorgel gegeven. HU deed jrzicht tijdens de plechtige Eu •lering. Op de voorgrond de nie tafel, daarachter het orgale dit met assistentie t de het rg, hobo. Symbool van Christen zijn naar buiten Ben muzikaal hoogtepunt, dat zaterdag avond gevolgd werd door een hoogte punt waarbij vooral de jongeren be trokken waren. Tijdens een jongeren mis trad voor het eerst 't nieuwe pa rochiële jongerenkoor op dat thans uit van de Herensingel-parochie voor de nodige aanvulling zorgdroeg. Uitge voerd werd de Emmausmis met teksten van de kapelaans L. Bijl en P. de Koek. Na afloop van de dienst, waarin deken L. van Noort voorging, klonk een luid applaus op. Indrukwekkend was de viering, gister ochtend, waaraan alle parochiële koren deelnamen. Medewerking werd ook ver leend door een herenkoór dat voorname lijk bestond uit oud-leden van het vorig jaar opgeheven Schola-Canto- rum. Tijdens de Eucharistieviering zong men de vi er-stemmlge Petrus Canisius- mis van Peter Franken, op Nederlandse teksten. mdige het Opvattlngci t symbool van 't uit en van ons Christen-zijn naar bul- De kerk is soberder geworden," aldus spreker, die het ir kerkgebouw van vroeger vergeleek met „een huiskamer waar men zich prettig en geborgen voelde maar waarin de wereld daarbuiten vergeten werd." Nu is alles helderder en opener, de wereld is er bij betrokken." Dat de kerk troost en zekerheid biedt en daarnaast de taak heeft de totale Boodschap uit de dragen over de wereld zijn twee opvattingen, die men niet tsfenoverelkaar kan stel len. Ze horen bmfcaar! Deken Van Noort wenste allen de komende jaren de Christelijke opdracht wéar te maken." Woorden waar pastoor Kooyman zich bij aansloot „Moge het vernieuwde kerk gebouw het symbool zijn van een ver nieuwde kerkgemeenschap, een nieuw leven in de parochie. Ik hoop dat, ge zamenlijk met de Herv. en Ger. Kerk een levendige gemeenschap mag ontstaan die werkt aan ftgt heil van Oegstgeest. ons land en wereld." De plechtige viering werd besloten met een door mevr. Van Dam gezongen „Laudate Dominum" met medewerking van dames- en herenkoor. Organist was de heer P. Goddijn. De dienst, waarvoor zeer grote belangstelling bestond zodat het gebouw nauwelijks allen kon bevatten, werd o.a. bijgewoond door burgemeester jhr. T. A. J. van Eysinga en de wethouders J. J. Thorn, M. v. d. Voet en J. Temminck, allen met echtgenote. Voorts waren aan wezig ds. W. Verdonck, herv. predikant en de echtgenote van ds. Heemskerk, oud-parochie kapelaan P. Slobbe, van kerkbestuur, parochieraad e verenigingen. Van degenen die e drage hadden geleverd aan het kerk- de beide Utrechtse kunste naars, de heren J. J. Lambert Simor en N. O. Noyons. Tentoonstel lingei roohiehuis te bezoeken. De expositie gaf een indrukwekkend overzicht van het kerkelijke en parochiële leven van zelfs even vóór 1772 tot heden. De heer Van Woerden die de stukken, afkomstig uit de R.K. Pastorie, met veel geduld heeft gerangschikt verdient alle lof voor de wijze waarop hij de expositie met een aantal medewerkers heeft samengesteld. In het kerkgebouw werden een groot aantal rondleidingen gegeven. Leden van de LTB hadden met een aantal dames het interieur fraai versierd met bloem stukken, terwijl leerlingen van een aan tal parochiële scholen colleges en teke ningen vervaardigd hadden met betrek king tot leven en werken van de H. Willibrord. Overigens kwam thans pas goed tot uiting in hoeverre het kerkinterieur ge wijzigd en aangepast is. Het werk van de Utrechtse kunstenaar N. O. Noyons die de nieuwe utensilia vervaardigde, komt in het gebouw uitstekend tot z'n recht. Ze zijn sober van stijl. De ramen zijn vernieuwd door J. B. Lambert Si mon welke het bekende „groene glas" door helder glas vervangen heeft. Prach tig ingepast in het raamwerk zijn eer viertal bijbelse voqr«tellingen van kun stenaar Lambert Simon: de openbaring des Heren, de Verrijzenis van Christus, de nederdallng van de H. Geest wederkomst van Christus. Dinsdagavond a.s. Is er een feestelijke parochieraadzitting met allen die mede- I gewerkt hebben aan de vernieuwing het kerkgebouw. LEIDEN Geboren: Inge Marina dr. van M. Houtman en W. Vavier; Chris tine M. dr. van A. G. J. Weers en A. M. P. van Basten: Etienne R. zn. van P. A. Vernet en H. G. van der Zwaan; Theo- i A. Miedema en M. C. dorus J. z: Schouten: i dr. Marco P. J. Kore Kerkvliet en J. Dubbeldeman; Jacobus C. M. zn. van J. J. Vermeulen en J. W. Hooischuur; Virginia dr. van J. H. Nes en Y. Fioranl; Eric Willem zn. van W. C. Deegenaars en P. C. Wansink; Dimitri to. van W. D. Vijn en M. C. Burer; Gwendolyne E. dr. van C. M. B. Veninga en E. H. M. Siliacus: Regina dr. van C. L. Mever en A. C. L. Bakker; Corlinda dr. van J. Pouw en M. C. L. van Bohe- men: Maria J. dr. van C. van der Boon en M. Meijvogel. Ondertrouwd: C. Reijngoud en H. Dis- eevelti H. Vergunst en C. M. Pijpers; J. H. Peter en M. W. van Gent; P. Boer en E. M, A. Dirks; F. M. F. Slingerland en E. F. Kok; J. P. J. Dickhoff en C. N. Oudshoorn; M. H. C. M. Dickhoff en C. M. BeugelsdijkF. G. Vrtjbloed en C. J. Libochant; C. R. Hillebrand en M. J. van Veen; J. J. Haarlem en T. M. Verbooij; C. J. van Maanen en M. S. Calkhoven; C. G. van Polanen en J. van Oosten; I. Colpa en G E. Kukler; J. W. M. van i Wezel; J. W. de Roods en N. van der Meij: F. G. Elderhorst en E. E. van Kooperen; M. A'. J. de Bruijn en J. A. Salomons; A. P. J. Kortekaas en M B. de Winter: P. Schonherr en Y. H. C. H. Scholtes; S. K. Cenh en M. C. Looij- mans; E. L. Dragten en J. B. M. de Bruijn; A. A. J. van Erp en G. H. M. Straver; M. J. H. Hayen en G. T. P. Keulemans; C. A. Kamps en P. Korthof; K. W. Radtke en N. M. J. Bakker; P. Rekelhoff en M. T. Caupain; P. C. H. Schroder en W. M. Ippel; R. Snel en C. H. A. Hooijmans; E. Trietsch en M. Visser; C. L. van Wilgen en T. J. M. G. van Gestel. Getrouwd: P. M. Rietkerk en C. J. M. de Haas; C. P. de Ruljter en L. H. C. van der Vlist; L. J. B. Bogaards en M. W. van Maanen; P. J. Eekel en M. H. Sloot; D. Tegelaar en W. A. M. Poels; C. van Helden en W. B. de Vink; J. Plug en C. A. van Dam; G. A. J. de Groot H. z.v. C. van Bakkum en P. C. van Linden; Eduard C. L. R. z.v. E. Lachi en P. N. Durieux; Walter L. z.v. N. Paauw én L C. Ciere; Paulus J. M. i. L J. M. van der Reep en P. A. M. Onderwater; Adrianus J. z.v. A. Mink en P. van der Weijden; Izaak R. z.v. P. C. Spaargaren en M. J. van der Reijden; Dirk z.v. H. van der Plas en D. A. Haas noot; Christian F. z.v. T. F. Iversen en I. Fredberg; Jacobus z.v. H. G. Buijn en M. J. van Putten; Willem A. J. M. z.v. A. A. B. Zweers de Jong en T. A, M. van Veen Ondertrouwd: H. D. van Weeren en S. S. Verhoeven; J. G. Nieuwenhuis en M. Jansen; M. L. Brittijn en C. Laman; W. B. L. Biegstraaten en E. A. E. Kettenis; R. Bezuur en C. J. Snoek; J. L. L. Lem- men en E. F. Kooiman; P. T. M. IJssel- muiden en W. C. M. Lindenhoff; F. Rijs- bergen en P. Noest; Jongh; S. delkoop Roman: A. de H. Driessen; A. H. Mid- J. B. M. M. van der Klugt; Overdijk f Overleden: J. A. van der Wal (1 jaar) dochter; I. Binnendijk (71) man; I. Hoogkamer (3 maanden) dochter; F. KuHpers (39) echtgen. van W. van dei- Ham: D. Piket (86) man; J. H. H. van Meurs (71) echtgen. van J. A. van Zijl: J.-Slerat (98) vrouw. J J. C de Jong en C. Breedeveld; Ed- H. D. Kuiters en A. J. J. de Croon en M. M. BonnetJ. J. Noor- dermeer en J. Hoogstraten; M. van Dig- gele en J. Brandt; W. F. Honsbeek en J. Huisman; W. L. M. Schoonebeek en J. R. Ter Hoeven: H. W, Evers en I. D. Jansen; J. T. Schuiten en J. M. Gros- man; P. W. E. M. Bruyn en L. E. M. van 't Oostende; P. A. Baumgartner en A. M. Valk; P. H. Bitter en T. E. Regeer; F. R. Bloothoofd en A. M. Kruisbeek; A. Brinkman en E. M. S. van der Boon; F. Bronsgeest en M. J. Kanning; C. A. Kamps en P. Korthof; J. A. J. Metz en F .1 1. Veerman; J. J. E. Schujte en W. D. Ter Horst. Gehuwd: R. Kruit en H. H. Onnekink; Q. D. van Dam en M. S. G. van dei- Burg: G. Penz en A. A. Kleijn; E. J. A. Buhsina en D. J. Jordens; A. J. J. -Man ning en J. M. M. Smiers: A. J. van der Blom en E. M. W. Schelvis: J. Azier en J. M. Singerling; B. van Staden en J. van der Heijden; F. G. Bok en P. M. E. van Brugge; J. Kienjet en E. M. A. van Leijden. Overleden: A. Prakken (73) wed. v. A. Mooten; G. van der Laan (70) man; J. Landman (68) man; A. H. J. Weijermans (38) man; A. van Es (3 w) zoon. VOORSCHOTEN - P., z.v. J. Slootweg Claudia, d.v. N. J. M. A. C. LleverseAnna R.. d.v. J. H. van der Veen en E. M. van der Meulen; Marijke E J. M., d.v. Th. A. Chr. „Toneel NU" bleef matige manifestatie LEIDEN De toneelmanifestatie „To neel NU" heeft als men mag afgaan op de belangstelling niet aan haar doel beantwoord. Deze gedachtenwisse- ling tusen acteurs en (met name jeug dig) publiek die in de Leidse Schouw burg georganiseerd werd door het Ne derlands centrum voor Amateurtoneel en het Nederlands toneelverbond, trok althans zaterdag niet meer dan dertig belangstellenden. Het feit dat gramma om te gewijzigd moest worden, wekte de in druk dat de manifestatie wat amatei ristisch was voorbereid. Door accon modatienioeilijkheden kon de tonee groep Wim Zomer „De zaak Johan va Praag" niet spelen. Daarvoor in c plaats vertolkten Pauline van Rhene en José Rinter onder regie van Ke< Linneb&nk „De Hoer en de Non" va Ton Eyen. Hun rol-wisseling tijdens h< spel accentueerde op frapperende wijs zijn woonplaats iet zyn kunst op de i de Haarlemse cont andbeeld v rijn licht r eigen oningin Wilhelmina. Jonker is elili'ii I HET WERK is-overigens nogal ge-goed voorbeeld varieerd van stijl, figuratief of ha abstract, gebonden-gestileerd. E staat ook een schrootplastiek, maa dat specimen kan niet worden g» rekend tot het beste werk van dez tentoonstelling. uitsteker der daarbij de herkenbt gaat. In enkele emt ren geeft hij het we jetten en onderwerp* we echter enkele op vaardigde en wat cö t retkoppen gaarne VAN DAT ALLES geeft de expositie in het Duivenhuys een goed over zicht. Een kleine vijftigtal werken staan er opgesteld, met daarnaast een grote hoeveelheid fotomateriaal. Vanzelfsprekend kunnen wij uit dat alles slechts een greep doen. Zo viel ons bijzonder op het in figui lijn gemodelleerd. Het ■anke beeldje i Jonker „Chri halfab- ren goed mprime- chtig gebon- beeldje „Staand naakt". figuur", beide in koper gegoten. VAN GEHEEL andere stijl en uit werking is dan weer „Gevangene" een gebonden man op een paard, als mede „Schrik", een vallende ruiter op een steigerend ros, twee beelden, ronzen „Balspel", gehakt beeldje geeft de innige liefdevol s het in koper gegoten x het onbegrepene" en n we dan wijzen op een innig bronsje: „Myn UIT DEZE KLEINE opsomming moge blijken dat Jonker de realiteit vermengt met een tikkeltje filosofie. Een filosofie echter, die nergens de primeert of overheerst, maar daar entegen blijkt geeft van een werk- en levensvreugde, kunst ei hedei WILLEM PRINS werk in het Aeademis* goed geslaagd, dat zee: tweede groep Tan 2 taalproblemen ekken van Joe- het verpleeg- ichttie Tn Joegoslavië heeft via het arbeids bureau aldaar een voorselectie plaats, waarna de kandidaten worden ingelicht over klimaat, voeding, salariëring en' dergelijke in Nederland. Vervolgens gaat directrice zuster E. N. Wevels van het Leidse ziekenhuis naar Joegoslavië om met de meisjes te praten. Zij tekenen een contract voor een jaar en krijgen in dit jaar ook de normale vakantietoeslag van 6 procent, zodat zij hun geboorte land kunnen bezoeken tijdens de vakan- ?jes besli! ?t. In hun verpleegs en gepli probei meisjes werk te vinden land. In samenwerking Slavische ambassade in ditzelfde geldt andere beroepen en (1 Joegoslavische de Joego- in ons land wordt in de Nederlandse acht dagen tellend talenprakticum. Boschgeest wil tijdslimiet ophalen huisvuil VOORSCHOTEN De wijkraad Boscn- geest hield een openbare vergadering in het ontmoetingscentrum van de Bosch geestkerk. De heer F. G. Dannijs, van Helsdingenlaan 10, werd als afgevaar digde gekozen. Er waren geen tegen kandidaten. Een geanimeerde discussie ond over het plan van de gemeente lanleg van een speelweide tussen spoorlijn en B. J. Gemmekelaan aan de hand van de door de gemeente ter be schikking gestelde tekeningen. Overeen stemming werd bereikt over de wensen, die door de recretaris van de wijkraad ter kennis gebracht zal worden van b. en w. Ook de grofvuilophaaldienst was weer punt van bespreking. Door de mede deling van de gemeente dat grofvuil voor 8 uur in de morgen op de openbare weg geplaatst moet worden, treedt ie dere keer een ernstige vervuiling op. Het grofvuil in bepaalde delen van de wijk ligt de gehele dag op straat en is' Bij botsing zwaar gewond botsing gekom vre reed de fii bromfietser op. Di lein een fiet- et elkaar in ihaalmanoeu- e stilstaande een 44-jarige :wam hierbij liep hierbij ernstig hoofdlet- verd met de E.H.D. naar het TAKO PINO 1.5000ste INWONER LEIDERDORP LEIDERDORP In Leiden is afgelo pen vrüdag 's morgens om 4.31 unr d vijftienduizendste inwoner van Leider dorp geboren. Hy heet Tako Pino, zooi Op heterdaad betrapt LEIDEN In de nacht van zaterdag op zondag zijn in de Kuiper Rietbeek straat twee jongemannen aangehouden. Het waren een 18-jarige Leidse maga zijnbediende en een 17-jarige collega, die probeerden in te breken in een bloemenmagazijn. Zij werden door een politiepatrouille op heterdaad betrapt. Ruildag Philatelica LEIDEN De iedereen een succes geworden. Dat deze traditie steeds meer belangstellenden trekt, bleek uit het aantal bezoekers, die de zaal regelmatig gevuld hielden. Heel wat zegels veranderen van eige naar. Op 21 november hoopt het bestuur een volgende veiling te houden. Hier voo is veel materiaal ingebracht, en nu werd al om kavellijsten gevraagd. Expositie blijft open LEIDEN De expositie „We nemen het wéér niet", die in de Pieterskerk werd ingericht door het Leids Vrdes- comité, is verlengd tot vrijdagavond 13 november. Algemene medische diensten De SOS-Telefonische Hulpdienst, bereik baar onder nr. 01710-25202, zal binnen kort zijn werkterrein gaan uitbreiden tot de hele stad Leiden. De bezwaren om ook buiten de universitaire gemeen schap te gaan opereren zijn weggeno men en de vrijwilligers hebben besloten Wat is de SOS eigenlijk precies? Een aantal vrijwilligers nu nog voorna melijk studenten, maar dat gaat bij de foontjes bij hen binnen over de meeat uiteenlopende zaken. Zij. die opbellen, kunnen verzekerd zijn van strikte geheimhouding. Zij spreken met één vrijwilliger, die voor hen ano niem blijft, evenals zijzelf anoniem blij ven, als ze dat willen. Zij weten boven dien, dat de mensen aan de andere kant van de lijn net zo gewoon zijn als zijzelf. Van acht uur 's avonds tot acht uur 's morgens en in het weekend van vrij dag acht uur tot maandagmorgen acht LEIDSE AGENDA avond VVD; aanvang 20.00 uur. DINSDAG 10 NOVEMBER Stadsgehoorzaal Residentieorkest; aanvang 20.00 uur. Academiegebouw Openbare vergade ring studentenconvent aanvang 20.00 u. De Burcht. Prijsuitrekiing „bloembak - prooi voor de schooljeugd enzo voorts. In overleg met de direkteur van openbare werken wil de wijkraad ko men tot een betere tijdsomschrijving b.v. Het is nog niet bekend of de grofvuil ophaaldienst deze tijden in de praktijk waar kan maken. Bij de bespreking van de inhoud van het reglement voor de wijkraad was de ver gadering unaniem van mening dat ie dere wijkbewoner de mogelijkheid dient te hebben, aan de discussies van de wijk raad deel te nemen. Ook de winkelvoorziening zal nog een maal ter discussie gesteld worden en wel in de vergadering van 8 december. Tijdens de algemene jaarvergadering bleek er wienig interesse te bestaan bij de wijkbewoners om een eigen winkel centrum te krijgen. De wijkraad wacht thans nog op suggesties vanuit de wijk over dit winkelprobleem. LEIDEN Het afgelopen weekeinde hadden de voetbalwedstrijden voor ver scheidene spelers een minder plezierige afloop. Op het terrein aan de Boshuizerkade is tijdens de wedstrijd ZLC-Stompwijkse eper gewond het veld afge- zijn ouders gaan felici Inbraak bij Blom Alphen f 600,— op zondag is tijdens afwezigheid van de bewoners ingebroken in het Banden huis en Rijwielhandel van de heer T. te Aplhen aan den Rijn. Alles wijst erop, dat zowel de woning als de winkel, magazijnen en reparatie afdeling doorzocht werden. Het kas- wedstrijd"; 9.45 i lubhuis NKOV anvang 20.00 uur. al Stadhuis Discussie ang 20.00 uur. St. Antonius Clubhuis Feestavor Friese Vereniging: aanvang 20.00 i Pieterskerstraat I december 1969 de 13.000ste. Bij i duel karakter De Engels sprekende groep „Package II" o.l.v. Roger Simon speelde in de avonduren enkele zeer geestige een- acters. Ook zondag was er een aardig programma maar de belangstelling bleef gering. door de voet van een speler van Stomp- wijkse Boys geraakt. Hierdoor liep hij een diepe wond boven de rechterknie op. Hij werd met de E.H.D. naar het Acade misch Ziekenhuis gebracht. Op het zelfde veld brak een speler van Weterlngse Boys gistermiddag in de wedsrtijd Unitas L.Weteringse Boys een enkel. Tijdens een scrimmage voor het doel kreeg hij een trap tegen de enkel. Met de E.H.D. werd hij naar het Acade misch Ziekenhuis vervoerd. Op het Roodenburg terrein zijn In de wedstrijd UVS-Roodenburg, botsing gekoi Dit ADVERTENTIE LEIDEN De Turnkring Ltiden j Omstreken hield zaterdag haar jaarl se vaardigheidsproeven voor meisjes kring Leiden Om lortreffelijke organis Van de 162 deelnemers, waarvan slechts 4 jongens, werden er niet minder dan 36 afgewezen. Het onderdeel paardsprin- gen vormde voor de meesten de groot ste handicap. Bij de verenigingen was de verhouding als vlogtBrunhilde proeven A, 27 deel- als volgt: Brunhilde proeven A, 27 deel neemsters, 6 afgewezen; E: 8—1; DOS Leiden pr. A: 20—8, B: 10—0; Nieuw Brunhilde pr. A: 27—6, B: 8—0; Kwiek Nieuwveen pr. A: 9—5, B: 9—0, 3 deel nemers. 1 afg.: OGAV B: 1—0; LTC A. 11 deelenmsters, 7 afg; Herkules Kat wijk A: 29—6. De vaardigheidsproeven voor dames wor den gehouden woensdag 18 november AMSTERDAM, alm. nber, VEE Geboren: Reinder j J. Chr. Voorman; Putten en j A. M. Laui M.. d.v H. F. Poorts en M. H. J. Jansen. Ondertrouwd: G. C. Biere en J. G. Nust. Getrouwd: J. J. van den Berg en I. L. Mallee; P. J. Mur en C. J. Amoldi; G. Kok en E. E. Blom; Th. Laurentuis en j C. C. Oosterman. 1 en wil je een kom dan zo spoedig mogelijk even bij ons op kantoor. CefcUeGoutamt I PAPENGRACHT 32 LEIDEN TELEFOON 01710-22244, Reuze-beuk moet vallen OEGSTGEEST De mooie oude beuk, die voor het gemeentehuis van Oegstgeest staat, moet ge kapt worden. In de raadsverga dering deelde burgemeester Van Eysinga mede dat het gemeente bestuur het advies van des kundigen ingewonnen hebben de Maai OEGSTGEEST j Noi C. Velasco Collar; Johannes L., z.v. B. P. Cozyn en E. M. Sikking; Ivonne W. A., d.v. A. G. M. Schroots en W. C. M. A. Groenen; Lidwinia C., d.v. J. W. M. Witteman en C. A. v. d. Salm. Nicolette A... d.v. G. M. Spijker en D. Bakker. Ondertouwd: L. Glasbergen en W. M. G. Cremers; J. P. B. Straathof en A. E. A. Heemskerk. Getrouwd: G. A. Verhoef en A. M. Al berts; L. A. Verschragen en N. Jansen- ,T. H. Ruiter en M. M. J. van Marie; M. Berkhof en S. Heynen; J. L. Mol en E. M. van Ginkel. Overleden: A. E. Hagenstein; M. M. Verduin; F. A. Eggink; G. P. H. Lochei; B. M. Wepster; A. F. de Jong. ROTTERDAM, 9 november, VEE Aanvoer tcrtaal 1617: slachtrunderen 1362, varkens 255. Prijzen: slachtrunde ren extra kw. 480-525, le kw. 415-450, 2e kw. 360-395, 3e kw. 350-360; varkens le kw. 220-225. 2e kw. 215-220. 3e kw. 210-215; stieren 455-570; worstkoeien 330-345; slachtzeugen 170-180, zware varkens 205-210. Overzicht: slachtrun deren groot - redelijk - iets gest. in prijs; varken klein - wiliger - fijne varkeus, onveranderd, slachtzeugen hoger, enkele I 235-260. krote gekookt 55, boerenkool 23- I 36. rode kool 20-23, groene kool 23-27, prei 30-55, spruiten A 64-70, spruiten B 46-50, tomaten A 510-560, tomaten B - 540-570, tomaten C 330-350, uien mid- delgrof 23-29, witlof 135-177 per 100 kg. Knolselderij 26-31', sla A 10-17 per 100 stuks. Peterselie 17-21, selderij 14-23 per 100 bos. ROELOFARENDSVEEN, 7 nov. Bloe men Am. Anjers; Sim Rose 22-37; Sim Rood 23-33; Sim Wit 28-32; Sim Keefer 24-31; Sim Arthur 30-36; Sim Alice 31; Esperence 20-28; Lena 16-28; Le Rère 28; Princes Ann 24-26; Rozen: Garnette en Carol 14-22; Zorina 17-32; Super Star 32-37; Motrea 32; Sonora 26-28; Coral Princess 27-31; Carla 35- 41; Baccara 34-55; Spanish Sun 22-26; Nordia 34-44; Peer Gynt 64-72; Seven teen 27-33 Prominent "31-51; Carina 25- 46; Faberge 24-26; Nerlne 14-80; Geplo zen Chrysanten 22-59 p. St.: Trosanjers jaarrond 1.25-2.15; Free Irissen 1.80-2.10; Anemone

Leidse Courant | 1970 | | pagina 4