Schone sloten en voor boer eerste greppels vereiste Prijsontwikkeling slacht- varkens bepaald niet best Raadhuis Leimuiden mappenlift van elf mille „Alphens belang' wil „majorettiade" houden Raiffeisenbank Stompwijk opent volgende week een nieuw gebouw BIOSCOPEN AARKANTERS SPELEN STUK VAN MÜHREN 170 ZATERDAG 7 NOVEMBER 1970 LEIDSE COURANT PAGINA 3 Alpben beeft een tekort aan hotelbedden ALPHEN A. D. RIJN De vereniging „Alphens Belang" loopt met plannen rond te komen tot de organisatie van een „majorettiade". Gedacht wordt aan een concours van muziekkorpsen en majorettenpelotons, dat zo groots van opzet moet zijn, dat via de publiciteits media de aandacht wordt gericht op Al phen aan den Ryn. Het gemeentebestuur Sommigen in de kou Hoogmade wacht ongeduldig op gasvoorziening HOOGMADE De bevolking van Hoog made ziet met pessimisme de komende winter tegemoet. Niet zonder reden. Veel bewoners in de nieuwbouw hebben namelijk, nadat dit jaar als streefdatum voor de aardgasvoorziening 1 oktober was genoemd, hun kachel van de hand gedaan. Nu echter deze datum alweer, meer dan een niaand in het verleden ligt en de koude periode nadert, vragen zij zich verontrust af wanneer nu ein delijk de aansluitingen tot stand zullen komen. Jr. De Groot, hoofdingenieur van de Ste delijke Lichtfabrieken in Leiden, ziet de oplossing voor dit probleem op zeer kor te termijn. „In de tweede helft van no vember zullen de eerste aansluitingen tot stand gebracht worden. De streef datum waarop men dacht gas te kun nen leveren, is wat uit de hand gelopen. We hebben wat moeilijkheden gehad met zinkers en reduceerkasten. De meeste tegenwerking krijgen we echter wel van Waterstaat. De vergunningen laten lang op zich wachten. Ook heeft zich de hoe veelheid werk, zoals elk jaar gebeurt, in deze periode opgestapeld." Half november dus de eerste aanslui tingen. Voor vele inwoners van Hoog made zonder kachel zal de verlate gas- aansluiting toch nog veel ongemak tot gevolg kunnen hebben. Vier weken duurt het namelijk voordat de gehele gemeen te Hoogmade aangesloten is. is reeds op de hoogte gebracht van deze plannen. Voorzitter H. Ottens van de vereniging „Alphens Belang" maakt er In het jaarverslag melding van. In het jaarverslag vraagt het bestuur van de vereniging zich verder af of de oude plannen van de overheid om te komen tot omlegging van de Oude Rijn wel uitvoering verdienen. Algemeen Be lang staat een gesprek tussen burgerij en overheden over deze materie met haar benauwende problematiek voor. De vereniging pleit in het jaarverslag voorts voor nog meer parkeerplaatsen in het centrum van Alphen, uitbreiding van de frequentie van het openbaar ver voer tussen de wijken Centrum/Ridder- veld. Zy activeert voorts maatregelen ter bevordering van meer speelgelegen- heid in Ridderveld, de leefbaarheid van de hele gemeente en van meer sport accommodatie en sportevenementen. In het jaarverslag klaagt men er ten slotte over, dat men toeristen in Alphen zo slecht aan slaapgelegenheid kan hel pen. Men wil meer adressen van particu lieren om vreemdelingen onder te brengen. Nicolaasparochie viert feestavond NIEUWVEEN In de aula van Huize Ursula hield de Nicolaasparochie haar jaarlijkse feestavond. De heer Tol hield een korte inleiding namens de parochie raad en gezien de opkomst, stelde hij vast, dat er veel belangstelling bestond voor eigen parochie en gaf uitleg over het bestaan van deze raad. welke leidt tot gezamenlijke inspraak en opbouw. Een trio, bestaande uit electrisch orgel, gitaar en slagwerk, zorgde voor afwis selende muziek. Jan Lelieveld presen teerde zijn „Ik zing hier mijn lied voor U" met begeleiding van Aad Jongejan. Na een woordje van pastoor F. Boelrijk over een brokje Nieuwveense geschiede nis en de hoop, dat wat door de voor vaderen werd gepresteerd, nu door de huidige parochianen met dezelfde moei te en overgave zou worden voortgezet, werd de avond nog verder met een dansje in gezellige stemming doorge bracht. Glibberrijm van de week STOMPWIJK Zaterdag 14 november om 15.00 uur zal het nieuwe bankgebouw van de Raiffeisenbank Stompwijk aan de Dr. van Noortstraat officieel worden geopend. De opening zal in aanwezigheid van een groot aantal genodigden worden verricht door burgemeester E. J. M. Kolfschoten van Leidschendam. Na ontvangst en de officiële opening zal het nieuwe bankgebouw worden bezichtigd. Voor alle relaties en bekenden van de bank bestaat van 19.00 uur af de mogelijkheid het nieuwe bankgebouw te bezichtigen. Ruim 60 jaar geschiedschrijving liggen tussen de datum van de officiële ope ning van het nieuwe bankgebouw en 19 september 1903, de datum waarop 6 pioniers het initiatief namen tot de oprichting van de bank. Vanuit een aan de eisen des tijds aangepast bankgebouw, gelegen in het centrum van Stompwijk Consulenten tot leden van vereniging Noordelijk Kleiveengebied: TER .AAR De leden van de bedryfs- vooriichtingsve*eniging Noordelijk Klei veengebied hebben gisteravond heel wat kunnen leren van de heren G. L. Kamp huis .en F. M. Kooyman, medewerkers van het consulentschap voor de rundvee houderij te Gouda. De heer Kamphuis gaf een uitgebreid overzicht van de neerslaghoeveelheden, waaruit bleek dat in 1970 enorm veel water naar beneden is gekomen. Vooral februari en juli wa ren bijzonder nat en de maand oktober spant nog de kroon. De toestand van het land is van veel belang bij de mogelijkheid om dit teveel aan water weer kwijt te raken. Schone sloten en greppels zijn een eerste ver eiste. Bovendien moeten de tochtsloten ruim en op diepte zijn om het gemaal de kans te geven het water weg te malen. Wanneer de grond te nat is, kan de plantengroei in het voorjaar niet op gang komen en het is dus vein groot belang voor zowel grasland als bouw land dat de bovenlaag voldoende droog is. Met kleurendia's toonde de heer Kamphuis aan, wat de gevolgen zijn van een slechte ontwatering en voor de structuur van de grond. Diepe drainering zelfs tot beneden een meter in de grond is zeer aan te bevelen. De heer Kooyman liet beelden zien van machines en hulpmiddelen om grep pels en sloten schoon te houden. De greppelwig, die in opkomst is heeft in de zomermaanden een groot voordeel om in het najaar de greppel snel weer op diepte en breedte te hebben. Over tollige bagger moet regelmatig uit de sloten worden verwijderd. Een goed gemaal in de polder mag de boer best wat kosten, aldus de heer Kooyman,, want dat haalt de boer er met een beter gewas en een betere oogst best weer uit. De meeste percelen veengrasland lig gen hol en dan moet de grondwater^ stand laag zijn om plantengroei mogelijk te maken. Dertig centimeter drooglijn in de grond is beslist noodzakelijk voor het gewas. Met cijfermateriaal en prijs- calculatie kregen de toehoorders een beeld van de kosten van het schoon maken van de sloten. (Advertentie) Th. J. v. d. Heijden Rijnstreek-agenda ZATERDAG 7 NOVEMBER Ter Aar Parochiehuis, vogeltentoon stelling („De Vogelvrienden"), 'smid- dag en 's avonds geopend). ZONDAG 8 NOVEMBER Hazerswoude Michelshuis, 11.00-14.00 uuri „praathuis"; 15.00-18.00 u.: disco bar ,,'t Mlchieltje" (jeugd t/m 16 jaar); Groenendijks parochiehuis (Pleyn 68) 14.00-23.00 uur: praathuis. Ter Aar Parochiehuis, vogeltentoon stelling („De Vogelvrienden", 's dags eu 's avonds geopend». MAANDAG 9 NOVEMBER Alphen a. d. R(jn - Goede Herderkerk: 20.00 u, discussie met ir. Carbasius We ber; org.: 't Nut van 't Algemeen. Hazerswoude Gemeentehuis, 20.00 u.: burgeravond over gezond leefmilieu. Roelofarendsveen Gemeentehuis, raadsvergadering Alkemade, 8 uur. Hazerswoude Gemeentehuis, burger avond over gezond leefmilieu, 8 uur. BODEGRAVEN Burgemeester nu. J. Croles van Bodegraven heeft gister middag de eremedaille in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau uitgereikt aan de heer G. G. Slappende!. Dat geschiedde tijdens een officieel afscheid in Hotel van Haaften, waarbij directie en personeel van N.V. Turkenburg'f Koninklijke Zaadhandel vertegenwoordigd was. De heer Slappendel (69), die in de jaren vyftig lid was van de Bodegravense gemeenteraad en tal van functies heeft bekleed In het verenigingsleven, is vanaf 1932 by de N.V. Turkenburg werkzaam geweest. zullen dagelijks werkzaamheden door ln totaal 4 personeelsleden worden ver richt. Primair staat de bank de dienst verlenende taak voor ogen die zij zich ten doel heeft gesteld. Deze taak variërend van alle mogelijke spaarvor- men tot heit betaalcheque project geschiedt via de 5 loketten die in het nieuwe bankgebouw beschikbaar zijn. Gehoopt wordt dat door deze verbetering de wachttijden voor cliënten en adspl- rant-cliënten tot een minimum beperkt zullen worden. Een van de laatste ontwikkelingen ls het verkopen van vakantiereizen door de bank. Voorts zijn als nieuwe vormen van dienstverlening aan het servicepakket toegevoegd de nachtkluis waarin na sluitingstijd van de bank gelden veilig kunnen worden gedeponeerd, alsmede de verhuur van safeloketten waarin te gen een gering bedrag per jaar kost baarheden en waardepapieren een veilig onderkomen kunnen vinden. Directeur van de Raiffeisenbank Stomp wijk is de heer P. Th. J. v. d. Kolk. Voorzitter van het bestuur en Raad van Toezicht zijn resp. de heren C. J. van Swieten en A. N. v. d. Brink. Het nieuwe bankgebouw is een ontwerp architect D. Huurman te Zoetermeer in nauwe samenwerking met de heer B. C. Straaijer. De uitvoerende werkzaam heden zijn 14 november 1969 aangevan gen en zijn verricht door aannemings bedrijf G. van der Haar en Zonen N.V. te Stompwijk. Bij de totstandkoming zijn verder onder meer betrokken ge weest de firma Soeterbroek te Pijnacker voor het schilderwerk, en de firma IJssel- muiden en Zonen te Voorhout voor de electrische installatie en het sanitair terwijl de centrale verwarming is aan gelegd door de firma Hoek te Zoeter- Plattelandsvrouwen doen het zelf ALKEMADE De afdeling van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen heeft de maandelijkse bijeenkomst benut om de leden zelfwerkzaamheid te leren. Drie van de eigen leden, de dames Ket, Sut- torp en Yntema hadden wel meer dan 100 voorbeelden gemaakt voor kerst nieuwjaarskaarten. Zij hadden de kaarten gemaakt met be hulp van stro. vilt, verf, lapjes, behang selpapier, geborduurd linnen, linoleum snede, stempels, metaalfolie, droogbloe men, viltstiften en wat al niet De wezigen mochten zelf kaarten maken al of niet in navolging van de voorbeelden. Er werd met veel enthousiasme gewerkt en er werden bijzonder verrassende re sultaten bereikt. Boeren honden dit jaar vee lang in de wei LEIDEN Ofschoon liet de laatste da gen toch goed herfstweer is, is er nog veel vee in de wei; de boeren wachten dit jaar wel erg lang met de dieren op stal te zetten. De handel gistermorgen op de Leidse veemarkt was in de sector grootvee tegen het trage aan. Vooral de magere dieren zijn niet erg in trek. De tijd van het jaar in acht genomen zou. er heel wat levendiger handel moeten Op de jaarmarkten in den lande afge lopen weken was de aanvoer wat groter. De totale aanvoer op de Leidse markt echter was gisteren zelfs nog iets lager dan vorige week. Dit kwam vooral, om dat er zeer weinig wolvee werd aange voerd. De handel in gebruiksvee was rus tig. De algemene opinie op de markt was echter wel, dat de prijzen iets stij gen. De vare koeien laten wat aanvoer betreft goed verstek gaan. De reden is in deze rubriek al meerdere malen be sproken. Het jongevee volgt het spoor van het grootvee volledig op. Ook in deze sector iets meer beweging, over het algemeen genomen houden de prijzen zich goed staande of trekken zelfs iets op. De aanvoer slachtvee was geiyk aan vorige week. Vorige week was de han del weliswaar iets vlotter, maar ook gis teren werd alles verkocht. De aanvoer vette kalveren was goed voor de tijd van het jaar. De afzetmogelijkheden in de EEG-landen loopt terug. Toch was de handel wel vlug met hogere prijzen. Na de grote aanvoeren wolvee van de laat ste weken bleef de aanvoer gisteren be perkt tot ongeveer 1500 stuks, vandaar wellicht dat de handel zeer vlot ging. Ook de lammeren brachten een beste prijs op, terwijl de oude schapen prijs houdend werden verhandeld. Vooral Frankrijk neemt veel af, daar de invoer van Engelse schapen in het land van Mariane nog niet mogelijk is. Ook voor de komende weken is een levendgie han del in deze diersoort te verwachten. De prijsontwikkeling voor de slachtvar- kens is bepaald niet best. De marktprijs daalde tot f t,81 per kilo. Er is weinig hoop op een spoedig herstel. Biggen en lichte varkens worden nog niet verhan deld. Het wordt hoog en hoog tijd, dat de markt voor deze dieren weer spoedig wordt ingeschakeld. De geiten tenslotte werden bij een ruim aanbod vlot verhan deld- Vrouwenbeweging uit Leimuiden bezocht de Haagse politie LEIMUIDEN De Vrouwenbeweging heeft de Haagse politie bezeclit. Een leuke boeiende film over verkeersover tredingen en het redden van zee-dren kelingen werd er vertoond. Ook brachten de dames tijdens deze ex- e een bezoek aan 't politie-museum zij veel inbrekers-materiaal aan schouwden. De telexkamer had ook hun grote belangstelling. De mannen hebben deze dag veel gemist. Het bestuur vond het jammer dat er zo weinig heren op dergelijke dag hun vrouwen verge zellen. We hebben weer wat nieuws bedacht, de auto in 't orkest gebracht, de oren weer méér tuiten. Muziek is zulk een schone zaak, met veel lawaai is 't altijd raak, maar 't leven dat gaat fluiten. De Groenoordhal, die dreunde van de claxons en de deuntjes van de toeters en de schellen van toet-toet-toet en ringeling dat zien en horen je verging door horens en door bellen. Het leven spuit in't leven uit, ons leven is één brok geluid, haast niet meer te verdragen. Deemoedig vraag ik: Lieve Heer, 'k beleef dat leven daag'lijks meer, mag ik om 't leven vragen? De waereld is vol van geluid. De decibels, die spatten uit de deuren en de ramen. Mocht 't leven zonder leven zijnl Maar kan't hier niet meer rustig zijn dan: Requiescat. Amen. Hex Verticilata vroeg op Boskoopse veiling BOSKOOP Ook deze week bleef de oer van Pernettya's vrijwel constant zodat-deze al hoger Is dan vorig jaar. De prijzen waren zeer verschillend en varleerden tussen de f 4,en f 2,50 per bos. De aanvoer van Pvracantha was vrijwel nihil evenals van de rozen waar van nog enkele soorten werden aange voerd o.a. de White Butterfly en de ju nior Miss die toch altjjd nog een prijs van 18 tot 25 cent per stuk opbrachten. Chrysanten waren er weer voldoende en in zeer goede kwaliteit. De prijzen lie pen in de loop van de week echter wat naar beneden. De eerste dagen werden prijzen van meer dan f 2.per bos ge maakt maar later werd dit f 1,40*tot f 1.50. Wel erg vroeg kwamen al flink aantal Ilex Verticilata vooi klok. De grootste vraag naar deze bes- plant komt echter pas na St.-Nicolaas, vooral tegen Kerstmis. De prijzen lie pen dan ook nog niet „wild". RIJPWETERING Daar er zondag geen competitiewedstrijden zijn vastgesteld speelt Rljpwetering oefenwedstrijd tegen Alphia 1. Aanvang 2.30 uur. Vertrek per eigen vervoe: 1.30 uur. Trianon: „MASH" (10e week, 18 j.) Dag. 2.30 - 7 - 9.15 uur. Zondag 2.15 - 4.30 -7 en 9.15 uur. Camera: „Met jouw tanden ln mijn nek" i5e week) - 18 j. Dag. 2.30 -»7 - 9.15 uur. Zondag: 2.30 - 4.45 - 7 en 9.15 uur. Nachtv. (vr/za 23.30 u.) „Last Sum mer" (18). •Studio: Ingmar Bergman-week. Do/vrfl.t „Het zevende zegel"; za/zo: „De glim lach van een zomernacht; ma/di: „Wil de aardbeien"; wo: „De Maagdenbron" (alle 18 jaar). Dag. 2.30 - 7.00 - 9.15 uur. Zondag: 2.30 - 4.45 - 7 en 9.15 uur. Rex: „Help, ik ben nog maagd" (18). Dag. 2.30 - 7 - 9.15 uur; zondag 2.30 4.30 - 7 en 9.15 uur. Nachtv. (vr/za 23.30 u.): „De oh zo genaakbaren" (18). Luxor: „Het slot der verloren vrouwen" (18 j.) Dag. 2.30 - 7 - 9.15 uur. Zondag: 2.30 - 4.45 - 7 en 9.15 uur. LIdo: „De wraak van de wolven (18). Dag. 2.30 - 7 - 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Er zijn nog geen gesprekken gevoerd over samengaan mét R ijnsaterwoude t BOSKOOP Aanrijding - Op de Zuidkade. nabij de Juliaaabrug. kregen vrijdagmiddag twee personenauto's flink wat blikschade doordat bestuurder H. die van de Julianabrug kwam geen voorrang verleende aan de automobilist B., die op dat moment de Julianabrug passeer de. Vermoedelijk heeft de eerstgenoemde de van rechts komende auto niet of niet tijdig genoeg gezien. De bestuurders lie pen geen letsel op. LEIMUIDEN In de gisteravond ge houden openbare raadsvergadering heeft de heer J. Rietdijk per 1 januari 1971 eervol ontslag gekregen als gemeente- bode-huurinner. De aanschaffing van een een mappenlift, die 10.000,gaat kosten, waarvan 2/3 door Leimuiden en 1/3 deel door Rijnsaterwoude moet wor den gedragen, gaat wel door ondanks de bezwaren van de heren C. N. v. d. Akker (hy had liever op iedere afdeling éën kast), P.AJ. van Graas (hij vond het bedrag hoog om alleen een gemeen te-archief te bewaren), L. Treur (hfl was niet bar gelukkig met deze dure aanschaffing, op een bedrijf van derge lijke omvang zou zulks een onvoldoen de rendement opleveren). De voorzitter betoogde echter dat een gemeente archief een „heilig Iets" Is. Het voorbereidingsbeslult voor de Griet en Vriezekooppolder, Wassenaar se pol der, de Groote Heilige Geestpolder, de Noordeinde- en Geerpolder, met uitzon dering van de bebouwde kom der ge meente werd vastgesteld. De heren L. Treur en C. N. v. d. Akker stemden tegen. Het verzoek van de heren J. L. M. Uyt- tewaal en P. J. van Rijn tot wijziging van de bestemming van een terrein ge legen aan de Geerweg was in eerste instantie door b. en w. afgewezen. De raad dacht er echter ander over, want zes van de elf raadsleden vonden het beter bungalows te bouwen langs de Geerweg aan de Geerplas dan de huidige opslagplaats en dergelijken. Aan de heer P. Spoor te Amstelveen werd een per ceeltje bouwterrein aan de Kastanje laan verkocht voor 26.500, Tegen de bijdrage in de kosten van de aktie „De Rijnstreek vraagt betere we gen" kwam de heer J. J. Gillissen in geweer. „Waarom moet hiervoor actie worden gevoerd? Denkt men er aan om met spandoeken enz. naar het Binnen hof te gaan. Er wordt toch al hard ge noeg gewerkt aan de wegenbouw", aldus dit raadslid. De voorzitter vond het wel belangrijk en omdat het maar een dub beltje per inwoner, dus 355,30, kost (In 17 gemeenten 15.000,gaf de raad er zyn fiat aan. Wegens het bedanken van de heer J. H. Zaal als lid van de commissie Lichame lijke Opvoeding en Sport werd de heer H. Heuzen met algemene stemmen noemd. De heer H. E. v. d. Berg wilde weten of de Provincialeweg nr. 7 van belang voor het structuurplan van Leimuiden. In principe is men, aldU6 de voorzitter, al uitgepraat. Er kan niet zoveel ge- Dominee G. TORENVLIET RADIOPREDIKANT TE BLOEMENDAAL spreekt in het Concertgebouw te Haarlem (bij de Grote Markt) Zondagavond 8 november OM HALF ACHT TOEGANG VRIJ schoven worden met deze weg. Wel staat vast dat er een nieuwe brug over de Drecht gebouwd zal worden en ook zal er een aansluiting op de Herenweg Kudelstaart komen. De heer P. A. J. van Graas was nieuws gierig naar het bestaande concubinaat tussen Leimuiden en Rijnsaterwoude. Is een weg gevonden om tot een wet tig huwelijk te komen? Acht u het niet nuttig om een gedwongen huwelijk te voorkomen en daarom spoedig contact op te nemen. De voorzitter moest echter mededelen dat de colleges van b. en w. beide gemeenten nog geen overleg met elkaar hebben gehad. Hij was bo vendien van mening, dat een dergelijk De heer W. Los wees op de verkeers chaos by de Ringvaartbrug op de spits uren. HU verzocht ln dit verband by de gemeente Haarlem aan te dringen op verbetering. Ook wees hy op de onbe rijdbare W'esterdyk. Deze weg zal bin nenkort. wat gerepareerd worden, in afwachting van de grote verbetering In 1971. Tenslotte wilde de heer J. J. Gil lissen nog weten wat er In het drink water zit. Geen fluor en geen mangaan, zei de voorzitter. Dat dacht Ik al. zei de heer Gillissen, want het water wordt TER AAR De toneelvereniging De Aarkanters kwam gisteravond weer eens voor het voetlicht met een modern, boeiend toneelstuk van P6 MUhren: „Myn huis is mijn cel". Het stuk speelt zich af in een armelijke volksbuurt van een Engelse stad. In het stuk komt duidelijk de invloed van deze buurt tot uitdrukking. Het echtpaar Saunders is wel goed begonnen in deze buurt en met de kleine kinderen ging het ook wel, maar toen het nageslacht groter werd ging het mis. Beide zoons gingen op het verkeerde pad. Een komt in de gevangenis terecht omdat zyn broer hem de schuld geeft van een mis drijf. Hy weet te ontsnappen en ver bergt zich op een pakhuiszolder, zodat zyn huis een cel wordt. Tussen de be- Aalsmeer veilt bloemen uit het buitenland AALSMEER De veilig Bloemenlust in Aalsmeer neemt op het ogenblik een proef met het veilen van buitenlandse bloemen: rozen uit Tenerife op de Car- narische eilanden en orchideeën uit Zuid Afrika. De proef, die tot 15 maart zal duren, wordt genomen in het kader van een streven naar concentratie van bloe men- en plantenafzet in Aalsmeer, waar de twee gefuseerde veilingverenigin gen bezig zijn met de bouw van de grootste snijbloemenveiling ter wereld. Met deze proef wil men onderzoeken ln hoeverre de prijsvorming via het Aals- meerse veiilngkloksysteem op de Inter nationale markt concurrerend kan zyn ten opzichte van de prijzen, die by di rectie, levering van producent aan af- Het kwekersbedryf op de Carnarische Hoe het stuk tot zyn climax komt kan vanavond zien wanneer een herop voering wordt gegeven; aanvang 8 uur. De medespelers en speelsters zyn: mevr. T. tien Uyl-Heem8kerk, C. Verzaal, me- w J. Ubink-v. d. Loo, Corn. Lek. J. Hoogervorst, H. v. Ewdjk, mej. Llda Heemskerk, H. C. Spek en D. Romeyn. eilanden, dat nu via Aalsmeer exporteert dryven door komt ook de liefde aan bod. leverde tot nog toe altyd rechtstreeks afnemers ln Europese landen, voor- nameiyk Duitsland. Het bestuur van de Verenigde Bloemenveilingen in Aalsmeer streeft er naar door het aanbood te con centreren een sterkere concurrentie positie op de wereldbloemenmarkt te krijgen. De Aalsmeerse kwekers hebben zich daar in het verleden dikwyis tegen verzet, omdat zy een prijsdaling voor hun eigen produkten vreesden. Volgens de directie van de veiling Bloe menlust klinken die bezwaren steeds minden, omdat de kwekers inzien dat op de internationale markt de Aalsmeer se prijsvorming ook indirect doorwerkt. Bovendien is er in Aalsmeer soms een gebrek aan bepaalde soorten bloemen, die door aanvoer uit het buitenland kan worden aangevuld, zodat de Nederlandse exporteurs niet zelf in het buitenland hoeven te kopen. Van de proef met ro zen uit Tenerife denkt men vooral ln het begin van volgend jaar voordeel te kun nen hebben. In de veilinggebouwen worden overigens ook buiten de klokken om dagelijks bloe men en planten uit het buitenland ver handeld voor de Nederlandse export. TER AAR, toneeluitvoering -- Van avond geeft de toneelvereniging De Aar kanters een toneeluitvoering in 't Dorps huis, aanvang half acht. LEIMUIDEN - Dansavond - De spor- vereniging „Kickers '69 organiseert van avond in zaal J. Keyzer een dansavnod voor gehuwden, die om 8 ur aanvangt. „The Jolly Jokers" verlenen hun mede werking.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 3