Openlijke hoon voor genante prestaties Russisch journalist moet VS uit NOS: 11 miljoen te kort TELEVISIE VANAVOND Rituelen ter rechtzitting Geef Dorus de ruimte Ik zoek X Miniatuur van Wedekind Sport op tv en radio Panoramiek over pendel PAGINA 2 LEIDSE COURANT ZATERDAG 7 NOVEMBER 1970 Anti-motie dwingt tot rare sprongen I ATER lean in dc vaderlandse geschiedenis vermeld worden, dat de anti-K.V.P.-motie van de Partij van de Arbeid in belangrijke mate het voorspel op de parlementsverkiezingen van 1971 heeft beheerst. Maar dan op een manier die een flink deel van de socialisten ook niet lekker zit. Sommige socialisten hebben in de gaten, dat de anti-motie bijvoorbeeld een prachtig excuus is voor K.V.P.'ers, die om andere redenen niet warm lopen voor het delen van regeringsverantwoordelijk heid met de socialisten. Een poosje heeft de P.v.d.A.-leiding gedacht, dat ze met de uit „Nieuw Links" ontsproten motie de grote tegenstander met de rug tegen de muur gedrongen had. Maar to:n de Katholieke Volkspartij, daardoor geprikkeld, het politieke spel zelf aan zienlijk beter begon te spelen, werd de motie voor Den Uyl en Vondeling c.s. een boemerang, waarvoor ze ook omwille van het eigen hoofd moesten gaan oppassen. Water IfLAP op de vuurpijl, met welke be- doelingen ook afgeschoten, is in socialistische kringen wellicht het ini tiatief van de heer Van Mierlo geweest om K.V.P.'ers en socialisten, zij het aan de basis, weer aan het praten te krijgen. Nu bovendien ook de poging mislukt is, om professor Steenkamp uit te spelen, tegen het concept-urgentieprogramma van de drie christen-democratische par tijen moet de P.v.d.A. wel van tactiek veranderen, ook wanneer ze bij haar intenties blijft. Partijvoorzitter Vondeling heeft deze week in Eindhoven weer wat water bij de wijn gedaan: wanneer de christen democraten hem uitnodigen, zal een ge sprek over regeringsverantwoordelijk heid niet uit de weg worden gegaan. Het lijkt erop, dat de heer Veringa. als hij aar zo'n gesprek denkt, dus niet meer eerst in het openbaar de V.VPD. behoeft af te zweren. Trouwens, Veringa zou als de Partij van de Arbeid daarop bleef staan, even goed kunnen eisen dat Vondeling eerst :n het openbaar de P.S.P. verloochent. zijn JVIAAR behalve water gooit dr. Vonde- ling ook weer wat azijn in de wijn door wel te blijven vasthouden aan een stuurse houding van de huidige K.V.P.- Kamerfractie ten opzichte van het ka binet-De Jong. Die eis wordt dan ver pakt in papier met de opdruk, dat drs. Schmelzer voor de Partij van de Arbeid onaanvaardbaar is, evenals ministers zoals Witteveen, Roolvink en Beernink (bij deze gelegenheid heeft Vondeling mr. Luns kennelijk eens vergeten in zijn inventaris op te nemen). Kennelijk blijft de hartewens van dr. Vondeling en andere socialistische kopstukken die met de anti-motie in hun maag zitten, de hartewens, dat het nog vóór de verkiezingen tot een breuk gaat komen tussen het kabinet en de huidige K.V.P.-fractie. Ze weigeren hiermee te ükennen, dat met Kamerverkiezingen een nieuwe faze begint en dat, zonder dwingende redenen, partijen die nu voor hot regeringsbeleid verantwoordelijk zijn, zich niet daarvan kunnen distanciëren van de wetgevende arbeid tussen nu april een soort van verkiezings proloog te maken. Met evenveel recht zou de K.V.P., als Vondeling hierop blijft staan, kunnen i, dat de Partij van de Arbeid een paar van de uitspraken afzweert, die zij zich door Nieuw Links of de P.P.R. heeft laten opdringen. Dc anti-motie is een raar ding. En politici, die zich deze motie hebben laten aanpraten, doen net als de spreek woordelijke kat: ze maken rare sprongen. Vragen waarop maar een antwoord gewenst is IVAT in radio- en televisie-interviews soms opvalt, is dat de reporter op bepaalde vragen slechts een bepaald antwoord kan gebruiken en daarop dan ook aanstuurt, met of zonder instem ming van degene die zich voor zijn interview beschikbaar heeft gesteld. Het wordt dan zoiets als de officier van justitie, die een voor de verdachte be lastende verklaring wenst. Die indruk kregen we vrijdagmorgen ook in enkele korte radiointerviews ter zake van de nationale ouderavond van donderdag; er moest en er zou door geïnterviewden iets gezegd worden dat bewees hoe de schuld op de vele scho len waar de ouderavond niet gehouden werd, aan schoolleiding of onderwijzend personeel lag. Verklaringen van geïn terviewden dat ze daarover niets met zekerheid wisten en dus ook niet kon den verklaren, werden gevolgd door een tweede vraag van dezelfde strekking. Kennelijk stond het antwoord op de gestelde vraag derhalve vast: wanneer de nationale ouderavond voor een deel mislukt is, moest dat de schuld zijn van de school. Het lijkt een beetje op het systeem van enquêtes in landen waar democra tie een onbekende zaak is. Cameretten- publiek op dreef DELFT Iets is er dan toch veran derd bij Camaretten, het jaarlijkse cabaretfestival voor studentengroepen. Die verandering heeft niets te maken met het gepresenteerde cabaret, dat on verstoorbaar doorborduurt op sinds jaar en dag vaststaande patronen. Het is de Mentaliteit van het publiek die een wij ziging heeft ondergaan. Vorige jaren werd zelfs cabaret van het droevigste allooi nog screen en vriendelijk verwerkt en beloond met een positief applausje. Dit jaar is zulks niet altijd het geval: al te genante prestaties worden bedolven onder openlijke hoon. De Haagse groep Popperct kreeg het gisteravond veruit het zwaarst te ver duren. Nadat het publiek zijn verbazing over de kwaliteit van het gebodene aan vankelijk slechts uitte in toenemend ge- WASHINGTON (Reuter). Amerika heeft een correspondent van het Rus sische persbureau Tass in Washington, Leonid Zhegalov, uitgewezen als vergel ding voor de uitwijzing van een Ameri kaanse journalist door Moskou, twee weken geleden. Zhegalov moet het land binnen drie dagen verlaten. Buiten hem zijn er nog 25 Russische correspondenten in de Ver. Staten. roezemoes, kwam men via lacherige intermezzi tot onverholpen treiterapplaus. Nin ens helemaal ten onrechte, want de kennelijk als serieus bedoelde liedjes zouden hooguit als persiflage kans van slagen hebben gehad. Het was allemaal heel naïef, zonder twijfel goed bedoeld, maar werkelijk beneden peil. Zelfs de jury (Sylvia de Leur, Lennart Nijgh, Michael v. d. Plas, Cor Lemaire en Wim lbo) vergat zo nu en dat. z'n precieze taak en slaakte nauwelijks onderdrukte kreten als ..dit kan niet meer". Niet correct, wel tekenend. De andere groepen kwamen er alle maal beter af, maar bereikten evenmin verrasende prestaties. Het Tilburgse Ca baret Zonder Filter kwam buiten kijf het best voor ed dag. Tussen deze uitersten hielden zich de groepen Glimlach uit Utrecht, Lazarus (Leiden) en Loeder uit Utrecht op. De kwaliteit van het ge bodene liep uiteen van treurig slecht naar verdienstelijk. Slechts Grimlach verdiende dit laatste predikaat voor het hele programaatje. Lazarus en Loeder daarentegen waren in grote lijnen toch te primitief en te kinderlijk. Het is een falikante vergissing te menen, dat iedere anti-Amerikaanse uitlating cabaret is. Zo ook levert de dertigmaal in vele variaties herhaalde mededeling, dat er nog steeds woningnood is op zichzelf geen cabaret op. Het is een onderwerp, maar er moet iets mee worden gedaan. Je kunt tenslotte als ober niet volstaan met het overhandigen van het menu. Er moet ook nog een keer gekookt worden. P.L. Integratieplannen Westerpers N.V. LEIDEN Van ons bericht van gis- tei'en over de aankoop door Westerpers N.V- (uitgeefster van o a. De Leidse Cou rant) van het pand Kort Rapenburg 2 en de integratieplannen op technisch ge bied, is de laatste alinea weggevallen. Achter de passage betreffende het samen voegingsplan van de handelsdrukkerij met de dochteronderneming drukkerij „Rijswijk", moest volgen: een belangrijk deel van de handelsdrukkerij zal aan derden worden verkocht en elders in Leiden gevestigd worden. Henri Jeanson overleden PARIJS (A.P.). In zijn woning te Equemauville in Normandië is op 70-ja- rige leeftijd overleden de Franse toneel- en filmschrijver Henri Jeanson. Hij heeft scenario's en dialogen geschreven voor dertig films, waarvan „Pépé le Moko", „Fanfan la Tulipe" en „La vache et le prisonnier" tot de bekendste behoorden. (Van onze omroepcorrespondent) HILVERSUM Volgens NOS-voorzit- ter Schüttenhelm wordt het tekort op de NOS-begroting voor 1971 geraamd op circa elf miljoen gulden. De inkom sten bedragen op de begroting voor CRM 277 miljoen gulden, terwijl de uitgaven worden getaxeerd op circa 288 miljoen gulden. Het bestuur van de NOS meent dat de omroepbijdragen in redelijke ver houding moeten komen te staan tot de geboden programma's. Deze bijdragen zullen jaarlijks moeten stijgen met de algemene trend. De NOS kan nu de talloze autonome kostenstijgingen niet doorberekenen. Een belangrijke ver lichting zou kunnen betekenen indien de overheid de post voor de vrijstel ling van kijk- en luistergeld, voor 1971 geraamd op 15.600.000 gulden, via de sociale bijstand zou verrekenen. Aan de minister is reeds eerder ver zocht om voor financiering op lange termijn van nieuwe studiogebouwen een beroep te mogen doen op de kapi taalmarkt. De daaruit vorotvloeiende lasten worden dan billijkheidshalve mede door de opvolgende generaties gedragen en behoeven niet. zoals tot nu toe, jaarlijks uit de lopende middelen I te worden betaald. EV. OMROEP: 15.30 uur: Kinderprogramma 16.00 uur: Journaal NCRV: 16.02 uur: Rodeo voor artiesten 16.50 uur: Kijkkast NOS: 18.45 uur: De Wo-fs en de Lamaars 18.55 uur: Journaal NCRV: 19.04 uur: Swiebertje 20.00 uur: Journaal 20.20 uur: Zeskamp sport 21.35 uur: De kleine zielen 22.50 uur: 23.15 uur: Zaterdagavondzang 23.25 uur: Journaal NEDERLAND II NOS: 18.45 uur: De Woefs en de Lamaars 18.55 uu. Journaal EV. OMROEP: 19.04 uur: Daad bij het woord 19.27 uur: Gespiegeld in kerkegla» 19.44 uur: Nader bekeken 20.00 uur: Journaal VARA: 20.20 uun Dorusshow Geef me de ratmte 21.00 uur: Mijlpaal in de Meerpaal 22.30 uurt Ik zoek X, thriller 23.20 uur: Monty Pythons vliegende circua 23.50 uurt Journaal De panfluiter Gheorhe Zamfi is gistermiddag met zijn orkest op Schiphol aangekomen voor opnamen voor het AVRO-programma „Muziek is troef" van Pim Jacobs. Op de foto links: Gheorhe Zamfi met zijn vreemdsoortig nstrumentRechts Sedje Heman, die speciaal hem een aantal werken componeerde. In een van de omroepbladen lazen we deze week een tweetal ingezonden stuk ken van kinderen, die zich beklaagden dat pa geen sportuitzending wilde mis sen. waardoor zij een kinderprogramma op het andere net nooit konden zien. Gelukkig is er de KRO, die een wapen tegen dergelijke huistirannen uitvond: zet sport tegenover sport, dan leren de tirannen leven met de gedachte dat ze onmogelijk alles t.v. terzake te bieden heeft kunnen volgen. We beleefden dus gisteren dat AVRO's (goede) rubriek Sportpanorama voor de helft samenviel met de KRO-quiz Goal. Het lijkt waanzinnig, maar zou in het licht van bovenstaande enorm slim be dacht kunnen zijn. Over Goal: het programma is wat sim peler opgezet dan het vorige seizoen en die vereenvoudiging leverde winst op. De opgaven gijn ook wat minder.„ge niepig" en de kans tot meeraden van de kijkers lykt daardoor vergroof. Münchhausen was zo ongeveer gegoten in de vorm van een nachtclubact, maar wat het oog won kwam het oor te kort. De teksten, speciaal van de liedjes, zijn van een haast ondenkbare platvoerse ondermaatsheid. Gelukkig had de KRO een goed Brandpunt als tegenwicht. Theo Ordeman. de nieuwe regisseur van Duys' Vuist, begint zijn stempel op het programma te drukken. De ge- wild-losse toets van weleer maakt plaats voor doodgewoon erg goede tv- beelden. Dat is winst als de Vuist dood gewoon erg goed uitvalt. De Vuist was gisteren erg goed. Met nogal veel Grote en kleine kunst, on derdelen dus waarbij Duys zich als een goudvis in zijn kom voelt. Hoogtepunt: Herman van Veen met een nieuw chan son: evenement dat een puur slechte Lv.-avond goed zou kunnen maken. En omdat de t.v.-avond gisteren al redelijk goed was werd deze vrijdagavond voor ons een fijne t.v.-avond. Vg. De Gamma-aflevering van morgen is gebaseerd op de intreerede, die prof. dr. G. P. Hoefnagels op 29 oktober heeft uitgesproken bij de aanvaarding van zijn ambt van gewoon hoogleraar in de criminologie, het kinderrecht en het penitentiair recht aan de Neder landse Economische Hogeschool in Rotterdam. De rede is getiteld „Ritue len ter terechtzitting" en bevat een analyse van de gewoonten en gebrui ken, de rituelen, bij het Nederlandse strafproces ter terechtzitting. Prof. Hoefnagels heeft o.a. gemeten hoeveel tijd gemiddeld de verschillende be trokkenen (president, rechters, officier van justitie en de verdachte) tijdens het proces op de zitting aan het woord zijn. Deze cijfers vertonen onderling sterke verschillend Eén van de conclu sies van prof. Hoefnagels is dan ook dat er van een gesprek ter terechtzit ting geen sprake is. En één van de veranderingen die hij voorstelt, is daarom de mogelijkheid tot gesprek te bewerkstelligen. De gamma-aflevering is opgezet als een terechtzitting met commentaar. Zondag KRO Ned. I 21.40 uur. De VARA heeft van het ministerie van C.R.M. bericht gekregen, dat 12.2 pet. van de leden niet als houder van een omroepkaart kan worden aange merkt. Om tweeërlei redenen wordt deze mededeling bij de VARA als een verheugend bericht beschouwd. In de eerste plaats is het ..aftrekpercentage" van 12.2 in verhouding bijzonder laag In de tweede plaats betekent de ken nisgeving van het ministerie, dat de VARA. uitgaande van de ledenstand van 1 november 1970 die 480.000 be draagt. ver boven de „rode grens" voor A-omroepen (400.000) blijft. Dc Edwin Hawkins Singers, die zaterdag nacht in het Concertgebouw in Am sterdam optraden, zullen een herha lingsconcert geven, thans in de avond uren. wederom in het Concertgebouw op zaterdag 28 november. eenvolgens de vliegtuigclub Twente in Enschede, het woonwagencentr'um De Kieviet in Ridderkerk, een anti slipschool in Zandvoort, een popfesti val in Rotterdam, een carnaval in Breda en een speciaal bezoek brengt Dorus aan Hetty Blok. De muzikale omlijsting van deze Dorus Show wordt verzorgd door een koor en orkest on der leiding van Jan Theelene Tek sten. muziek, draaiboek en regie zijn van Tom Manders. VARA Ned. II, 20.20 uur. Temidden van het VARA-jubileum vindt een ander jubileum plaats: dat van Dorus. de creatie van Tom Man ders. die hij 15 j. geleden schiep. Ter ere van deze gedenkwaardige dag maakte Tom Manders 'n programma onder de titel „Geef me de ruimte!" Met zijn al even beroemde „hoestbui op vier wielen" maakt Dorus 'n tour door Nederland en bezoekt hij achter- Jubileum VARA Aan het 45-jarige bestaan van de VARA wordt op bijzondere wijze aan dacht geschonken met het programma ..Mijlpaal in de Meerpaal", dat vana vond rechtstreeks door radio en tele visie vanuit Dronten wordt uitgezon den. Plaats van handeling is ..De Meerpaal". Daar treedt een lange stoet artiesten live voor het publiek op. Bij de samenstelling van dit feest programma is gezocht naar een moge lijkheid om in het verleden terug te blikken, zonder in „antiquiteiten" te vervallen. Solisten zijn Sanny Dav, Suzy Möller. Leen Jongewaard. Hetty Blok, Joop Vischer junior. Cor Lemai re, Jan Blok en Charles Trenet. Voorts is er de Haagse Popgroep Gol den Earring en de vrouwelijke folk- singer Julie Felix. Het programma wordt gepresenteerd door Herman Rtok. VARA Ned. II, 21.00 uur. Onvergetelijken In de tv-serid „De onvergetelijken", gesprek met kunstenaars die in belang rijke mate vorm hebben gegeven aan het culturele klimaat van Nederland na de eerstte wereldoorlog, zendt de NOS een programma uit rond Paul Schuitema. De in Groningen geboren Paul Schuitema heeft zijn ontwikke ling als schilder, fotograaf, typograaf en filmer in Rotterdam doorlopen. Het heeft hem waarschijnlijk het stempel van nuchterheid en zakelijkheid in de verwerking van zijn materialen gege ven. Schuitema's werk vertoont, even als van zijn collega Piet Zwart, een veelzijdigheid die voortkomt uit een gerichtheid op doelmatigheid. Zijn werk heeft in het buitenland eerder erkenning gevonden onder gelijk ge richte collega's dan in Nederland. Toch was die erkenning in eigen land er weer bij architecten, fotografen en industriëlen, die een geheel eigen re clamedrukwerk wensen voor hun arti- Zondag NOS Ned. II. 21.35 uur. „Zeg nou zelf" gaat niet door (Van onze omroepcorrespondent) HILVERSUM Het tweede pro gramma in de NCRV-serie „zeg het nou zelf', dat de NCRV maandaga vond 9 november 21.10 uur via Neder land II zou uitzenden, komt niet op het scherm. Deze opname, waarin de vestiging van de Hoogovens op de Maasvlakte centraal stond, beant woordde niet aan het doel van de serie. Het bleek technisch niet moge lijk van de 2 uur lange, veelal ver warde discussie, een aantrekkelijk te levisieprogramma van 50 minuten te monteren. In plaats van „zeg hem nou zelf" komt een herhaling in ver korte vorm van de documentaire „Wij stinken er in.die de NCRV op 26 oktober uitzond. In de tweede aflevering van Miniatu ren, die morgen wordt uitgezonden, wordt een miniatuurblik geworpen op het werk van de Duitse dichter Frank Wedekind. Hij werd geboren in 1864 en zijn vornamen Benjamin Franklin waren een souvenir aan de .jaren, die zijn ouders in Amerika hadden door gebracht. Hij begint op jeugdige leef tijd te schrijven en vooral een verblijf in Parijs doet zijn liefde voor het cabaret ontwaken. Hij geeft zijn rechtstudie op en gaat in het Münche- ner cabaret van die dagen „De EU Scherprechters" zijn balladen bij de gitaar zingen. Een vergelijking van Wedekind met bijvoorbeeld een Willem Kloos, Neder lands dichter uit diezelfde tijd. doet beseffen, dat Wedekind zijn tijd ver vooruit was. zowel wat vorm als wat inhoud van zijn gedichten betreft Zijn individualistische opstelling deed hem meermalen in de gevangenis be landen. Als medewerker van het sati rische blad Simplicissimus werd hij in 1898 van majesteitsschennis beschul digd. Zondag KRO Ned. I 21.1$ uur. Spelleider Dick Woudenberg presen teert vanavond voor de tweede keer VARA's nieuwe detectivespel „Ik zoek X". onder regie van Ellen Blazer. De zaak heet Moord op de voorpagina en speelt, zoals de titel al zegt in de krantenwereld. John van der Gast. hoofdredacteur van de Nederlander (een ochtendblad) is dood achter z'n bureau gevonden. Hij heeft een diepe wond aan zijn linkerslaap, veroor zaakt door een slag met een stuk zetsel. Wie heeft de hoofdredacteur vermoord? Vijf mensen, allen werk zaam bij het ochtendblad, zijn bij de zaak betrokken. Het zijn: Mary de Winter, secretaresse van de vermoorde hoofdredacteur, Harry Blommenstein. 32 jaar, chef nieuwsdienst, Roland van der Gast. jongere broer van de ver moorde. Mark Thijssen, chef-redae- teur en Hetty Sander, redactrice van. de vrouwenpagina. Het is aan de amateur-detectives de dader, die on der deze vijf schuilt, te ontmaske- VARA Ned. II. 22.30 uur. In het programma „Studio Sport" van de NOS-televisie van morgen wordt, behalve aan enige voetbalwedstrij- d. .en. aandacht besteed aan: Finale Rugby World Cup Series in Leeds. (Hieraan wordt 's middags eveneens aandacht besteed in een reportage van 16.30 tot 16.55 uur op Nederland 1); Volleybalwedstrijd ValuasDelta Lloyd AMVJ. LANGS DE LIJN Het programma „Langs de lijn", dat de NOS-radio morgen van 14.02 tot 17.00 uur via Hilserum III en van 18.05 tot 18.30 uur via Hilversum I uitzendt, bevat naast verslagen van een aantal wedstrijden in de tweede ronde-om de KNVB-beker, de volgende onderwerpen: zaalhandbal; hockey; korfbal; rugby; amateurvoetbal. Presentatie: Hans Kra mer en Willem Ruis. Samenstelling en regie: Roel Rengers. Het aantal Zuidlimburgers, dat in West-Duitsland gaat werken, neemt steedsmeer toe. Dit is een van de oorzaken dat de sociale en economi sche herstructurering van Zuid-Lim burg waar in 1975 alle mijnen gesloten zullen zijn gevaar loopt. Over het pendelverschijnsel wordt zondagavond een reportage uitgezon- Zondag nos ned. II 20.20 uur. Tweede zeskamp Vandaag wordt voor de tweede maal dit winterseizoen Zeskampsport ge speeld. In deze tweede wedstrijd valt direct dc eerste beslissing. De twee ploegen, van de totaal acht die aan de wedstrijd deelnemen, die het laagste puntentotaal hebben aan het einde van de uitzending, moeten het veld ruimen Want in de derde ronde wordt verder gespeeld met zes ploegen. De uitslag van de eerste wedstrijd in Utrecht was: Linne (34 wedstrijdpunten) 8 competi- tiepunten; Drachten (33 wedstrijdpun ten) 7 competitiepunten; Rolde (26 wed- strijdpunten) 6 competitiepunten; Win schoten (24 wedstrijdpunten) 5 competi tiepunten; Zoetermeer (22 wedstrijd punten) 4 competitiepunten; De Bilt (22 wedstrijdpunten) 3 competitiepunten: Doeticnhem (18 wedstrijdpunten) 2 eompetitiepunten tn Alkmaar (12 wed strijdpunten) 1 competitiepunten. dcik Passchier verzorgt als steeds de presentatie, Barend Barendse zit weer in zijn hokje voor het commentaar, scheidsrechters zijn Ben Bril en Luc van Nuffel en als wedstrijdleider treedt op Tom van Maaren NCRV Ned. I 20.20 uur. NEDERLAND I KRO. 11.00 uur: Eucharistieviering NOS: 15.00 uur: Journaal 15.02 uur: Weekjournaal 15.22 uur: Verkeersin forma t ie 15.25 uur: De borderers 16.15 uur: Openbaar Kunstbezit 16.30 uur: Rugby finale 16.55 uur: Toto 1KOR: 17.00 uur: Eucumenische jeugddienst 18.00 uur: Wilde ganzen NEDERLAND I NOS: 10.45 uur: Schooltelevisie en andere cursussen 18.45 uur: De Woefs en de Lamaars 18.55 uur: Journaal VARA: 19.04 uur: Coronationstreet 19.30 uur: Op de vrouw af 20.00 uur: Journaal 20.20 uur: Liza Minnelli, show NOS: 18.20 uur: Dammen voor beginners 18.55 uur: De Woefs en de Lamaars 19.00 uur: Woord voor woc IKOR: 19.05 uur: Project voor jon KRO: 19.30 uur: Daktari 20.20 uur: Journaal 20.25 uur: Advocaat Judd 21.15 uur: Miniatuur van Wedekind 21.40 uur: Rituelen ter terechtzitting 21.10 uur: De gouddieven 22.00 uur: Achter het nieuws 22.40 uur: Socutera 22.55 uur: Journaal NEDERLAND II NOS: 18.45 uur: De Woefs en de Lamaars 18.55 uur: Journaal 19.04 uur: Kijken naar kinderen NEDERLAND tl 18.55 uur: De Woefs en de Lamaara 19.00 uur: Journaal 19.05 uur: Fabian van Faïïada 19.30 uur: Studio Sport 20.20 uur: Panoramiek 20.45 uur: Dubbeldekkers 21.10 uur: Studio Sport 21.35 uur: De onvergetelijken 22.25 uur: Journaal NCRV: 19.30 uur: De avonturen va Tom Sawyer 20.00 uur: Journaal 20.20 uur: Memorandum van een dokter 21.10 uur: We stinken er ir documentaire (herhaling) 22.0 i d'r 22.50 i In het voorbijgaan 23.00 uur: Journaal HILVERSUM I 18.30 Nieuws. 18.41 Actualiteiten. De Springplank: jonge artiesten mei actualiteiten uit Israël. 22.25 Avondgebed. 22.30 Nieuws. 22.40 Mededelingen. 22.42 (S) Goal...!: muziekaal sportprogramma met kommentaren. reportages en gekrulde nieuwtjes. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II 18.00 Nieuws. 18.11 Actualiteiten. 18.20 Uit zending van de Volkspartij voor Vrijheid en (opn.). 20.05 (S) Metropoie orkest en zangso liste. 20.55 Lichte gram. 21.00 Mijlpaal in de Meerpaal: gevarieerd muziekprogramma t.g.v. 45e verjaardag van de VARA. 22.30 Nieuws. 22.40 Mededelingen. 22.45 Driester: licht programma. 23.15 (S) Trio plus: licht jziekprogramma. 23.40 (S) Moleculen: gl- ar en zang. 23.55-24.00 Nieuws. weerbericht en actualiteiten. 19.40 Muziek programma". 20.45 Sport Informaties. 22.00 HILVERSUM I KRO: 8.00 Nieuws. 8.10 Het levende woor 3.15 (S) Badlnerie: klassieke muziek (gr). 9. opn). 11.55 Meded. NCRV: 12.00 Kerk- irgelconcert: klassieke muziek, 12.40 Tus- enbelde: actuele kroniek. 13.00 Nieuws. psalmen in de nieuwe berlj- show. NOS: 14.30 Progra VARA: 17.00 (S) :ages en beschouwingen over vandaag ;peelde wedstrijden. VARA: 18.30 Klat ming: gewijde muziek i lek (opn). (In de 0-15.30 Discussieprogramma). 16.15 Wat 1 VPRO: 19.30 Nieuws. 19.35 Radiophilharmo- nisch orkest: moderne muziek. 20.00 Er iets aan doen: programma over sociale actie mislukkingen en sucsessen. AVRO: IKOR: 18.30 Zingt •bedachte lied. 18.50 Kerk veraf er dichtbij. NCRV: 19.00 Nieuws. 19.07 (S) Ker- HILVERSUM III AVRO: 9.00 Nieuws. 9.02 Drrrruit: tprogramma. 10.00 Nieuws. 10.02 Engeland en Schotland: gewijde muziek en lezing. 20.00 (S) Amsterdams op zondaR, 11.00 Nws. 11.02 Muziek Moza- Kamerorkest: klassieke- en moderne mu- ziek (opn). 20.35 Zondagavondzang: samen zang van geestelijke liederen. KRO: 21.00 (S) Muziek a Go Go: licht muziekprogram ma. 22.00 Kruispunt: magazine met achter- -Mb| wingen met lichte grammofoonmuzien en 16.00 Nieuws). AVRO: 17.00 Nieuws. HILVERSUM II HILVERSUM I (S> Badinerie: klassieke en modei waterstanden). 10.00 (S) Viool en plano: klassieke muziek (gr). 10.15: De komende week in het Nederlandse muziekleven. KRO: 11.00 Nieuws. 11.03 Voor de zieken. 11.30 Bejaardenprogramma. 11.55 Mededelin gen. NCRV: 12.00 Los-Vast: gevarieerd pro gramma. (12.21 Voor boer en tuinder; 12.26 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw; 12.30 Nieuws; 12.41 Hier en Nu: actualiteiten; 13.03 Radio-Rebus). 14.05 Schoolradio. 14.30 (S) Folklore en Avantgardc: moderne kamer muziek. 15.00 Protestantse raiddagdienst. NOS: 15.30 Zoeklicht op Nederlanc" met verzoekplaten. Beethoven - 200. VPRO: s. AVRO: 16.03 Brazilians: lichte La tijns-Amerikaanse muziek. 16.30 MUcadoo. kinderprogramma. 17.30 Brabant Journaal: actuele informatie uit en over Noord-Bra bant. ca. 17.55 Mededelingen. ;rhe ids voorlichting11 HILVERSUM III 13 Popstation. (11. muzikale illustratie. de voorpagina!. VPRO: 7.54 Deze dag. VA- 12.55 Buitenlar 15.03 Schoolradio. 16.01 berichten. 16.09 Voor de zieken. 17.00 Nieuws, weerbericht en mededelingen. 17.is Blues, negro spiritual» en gospelsongs. 17.55 i draait: progra

Leidse Courant | 1970 | | pagina 2