Middelbare school voor toerisme naar Leiden Nieuwe fabriek van Slotboom Plaatwerk unicum in Nederland Voor debielen-school f 3,5 miljoen nodig Gezellig muziek-uur in Voorschoter dorpskerk „Solglytt" weer thuis Personeels bestand zal binnenkort met 100 pet. toenemen DONDERDAG 5 NOVEMBER 1970 LEIDSE COURANT VAN GROOT BELANG VOOR REGIO: LEIDEN Het stichtingsplan 'voor prot. chr. school voor debiele kinderen tn het stadsdeel Zuid-West is niet ver meer af van verwezenlijking. Heden avond vergadert de onderwijscommissie over het preadvies van burgemeester en wethouders om het schoolgebouw te gaan netten. Gaat de commissie accoord dan wordt het preadvies omgezet in een voorstel aan de gemeenteraad. Wet schoolgebouw zal volgens het schets ontwerp, dat aan de commissie wordt voorgelegd, 3.409.000,- gaan kosten. Het gebouw komt op een 6300 m2 groot terrein aan de Hoflaan en bevat tien leslokalen, twee vaklokalen en een gym nastieklokaal. Het stichtingsplan is al enige jaren oud. Het schoolbestuur ver kreeg in 1966 een urgentieverklaring voor de bouw van hogere organen zijn weinig moeilijkheden meer te verwach ten, want het schetsplan werd al goed gekeurd door de rijksinspectie. Behalve over deze school en een school voor de opleiding van middelbaar toe ristisch personeel (men zie daarvoor el ders) zal de onderwijscommissie van avond nog haar licht laten schijnen over o.m. de volgends preadviezen: Het stichten van een tweede open bare kleuterschool in het Mors- kwartier. Het aantal kleuters in het Morskwartier is zo groot, dat al spoedig het vereiste minimum-aan tal leerlingen bereikt zal zijn. Na Geen zwemles voor kinderen die te vroeg op school kwamen LEIDEN Ouders van leerlingen van 'de openbare lagere school aan de Willem 4e Zwijgerschool hebben een petitie met vele handtekeningen gericht aait de in specteur lager onderwijs, de heer J. van Fiesen, waarin zij protesteren tegen de strafmaatregel, die het schoolhoofd Fak kel afgelopen vrijdag heeft genomen te- leerlingen, die te vroeg op school Tegen het uitdrukkelijk verbod van de heer Fakkel in waren een twintigtal kinderen vrijdag toch weer meer dan een kwartier voor schooltijd bij het schoolgebouw aan het spelen. De heer Fakkel riep de kinderen naar binnen, gaf ze een taak (wat vroeger strafwerk werd genoemd) en gaf ze geen toestem ming die dag deel te nemen aan het zwemles. Enige ouders vonden de straf veel te zwaar. Men ging met een petitie rond en protesteerde daarmee bij inspec teur Van Riesen. De heer Fakkel vat de aktie van de ouders vrij lakoniek op. „Ik heb die straf gegeven in het belang van de kin deren zelf", zegt hij. „Onze school ligt aan een gevaarlijke verkeersweg. Daar om is een hek geplaatst, waarop vele Meine leerlingen vaak spelen met. alle gevaar van dien. Ik heb dat meermalen verboden. Omdat het niet hielp, verbood ik de leerlingen meer dan een kwartier voor schooltijd bij de school aanwezig te zijn. Want een kwartier voor school tijd valt dé verantwoordelijkheid over de kinderen bij het personeel van de school en dat kan ik toch moeilijk vragen een half uur, drie kwartier voor schooltijd reeds aanwezig te zijn. Vrijdag waren er weer kinderen veel te vroeg bij de school. Die dag was ik al aanwezig, want om acht uur was de Franse les begonnen. De kinderen maakten veel la waai en daarom riep ik ze naar binnen. En om ze dat „te vroeg komen" af te leren besloot ik, dat ze zwemles maar eens 'n keertje moesten overslaan. De ouders die nu hebben geprotesteerd ver geten, dat zwemles helemaal geen ver plicht vak is. Ik kon de leerlingen dus makkelijk zo straffen zonder dé wet te over schreiden. Maar daar gaat het na tuurlijk helemaal niet om. Het belang rijkste Is, dat de leerlingen geen gevaar lopen aan de verkeersweg. Daar komt nog bij dat het vorige schoolhoofd, de heer Schuurman, blijkbaar niet zo heel streng was. Ik ben betrekkelijk nieuw. En dat wekt natuurlijk bij de kinderen wat weerstanden op". Dut 1aatste schijnt wel te kloppen, want leerlingen in de school moeten al in de ktas geroepen hebben: Weg met Fak kel, we willen Schuurman terug". het principe besluit tot stichting van een tweede kleuterschool zal 'n en ander (plaats etc.) nog gedetail leerd worden uitgewerkt. De R.K. Kleuterschool „St. Anto- nius" aan de Boshuizerlaan wordt met oude oliekachels warm gehou den. Het college vindt dat deze ver ouderde toestand vervangen moet worden door gaskachels. Deze ver andering vergt een uitgave van 20.370,-. Alvorens de gemeente raad een besluit neemt zal de com missie vanavond haar oordeel geven. Elf mille nodig voor riolering kleuterschool OEGSTGEEST B. en w. van de ge meente Oegstgeest hebben de raad het voorstel gedaan een krediet van 11.200 gulden beschikbaar te stellen voor de verbetering van de riolering van de Mon- tessori-kleuterschool aan de Aert van Neslaan. De school is aangesloten op de riolering van een flatbouw. Bij overmatige regen val loopt het rioolwater van de flat naar de lager gelegen school. Om herhaling van dit euvel te voorkomen wordt de school op een gemeenteriolering aange sloten. Hiervoor is door de dienst ge meentewerken een begroting opgemaakt. De totale kosten worden geschat op 15.200 gulden. Hierbq inbegrepen zijn de kosten van de vernieuwing van de vloerbedekking ln de school. De gemeen te had al eerder een krediet va» 4000 gulden beschikbaar gesteld. Orgelconcert van Bartelink in St. Willibrord OEGSTGEEST Vrijdag 6 november wordt er in de Sint Willibrordkerk te Oegstgeest een orgelconcert gegeven door Bernard Bartelink en Paul Rooden- burg, hobo. Het concert begint om 20.30. Programma: 1. Offertoire sur les grands jeux, Francois Couperin; 2. So nate in a, voor hobo en orgel, siciliana- spirituoso, andante-vivace, George Phi- lipp Telemann; 3. Wachet auf, ruft una die Stimme (orgelkoraal) Johan Sebaa- tiaan Bach; 4. Cantabile, César Frank; 5. Pièce por hautbois et orgue César Frank; 6. Sarabande et Allegro, Gabriel Grovlez; 7. Sonata da Chiesa (thema met variaties en finale) Hendrik An- driessen. Voorstellen aan Raad Leiderdorp LEIDERDORP De gemeenteraad var Leiderdorp vergadert maandag, 9 no vember des namiddags om 20.00 uur. De agenda vermeldt o.a.: beëdiging van het lid van de raad, de heer F. G. E. van Haersma Buma; voorstel tot het vast stellen van een besluit waarin wordt ver klaard dat een bestemmingsplan wordt voorbereid voor het gebied omsloten door de Oude- Rijn, de Persant Snoep- weg, de Dwarswetering en de rijksweg 4; voorstel tot het vaststellen van besluit waarin wordt verklaard dat bestemmingsplan wordt voorbereid i het gebied omsloten door de Achthove- nerweg en de Oude Rijn; voorstel tot het toetreden als begunstiger van de Europese Beweging in Nederland met ingang van 1 januari 1971; voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de vervaardiging van een geluids film in kleur over de gemeente Leider dorp; voorstel tot het aangaan van een overeenkomst met de gemeente 's-Gra- venhage met ingang van 1 januari 1971 inzake het Cultureel Jongeren Paspoort en het beschikbaar stellen van een kre diet daarvoor; voorstel tot verhoging van de presentiegelden voor de leden van de stembureaus; voorstel inzake de bouw van een school voor basis- en kleu teronderwijs aan de Wilddreef. LEIDEN Waarschijnlijk zal in het schooljaar'1972-'73 in Leiden een opleiding beginnen voor middelbaar toeristisch personeel. Het scholen plan voor de eerstkomende drie jaren - dezer dagen verschenen - vermeldt deze opleiding, waarmee Leiden een landelijke primeur zal hebben. In augustus 1968 besloot de gemeenteraad tot stichting van een middel bare school voor de opleiding van toeristisch personeel, zodra de minister deze school voor bekostiging uit 's rijks kas in aanmerking zou brengen. In voorstel van de minister van onderwijs en weten schappen zal de opleiding, in tegenstelling tot de oorspronkelijke opzet, niet aan een aparte school gegeven worden maar deel uitmaken van een scholengemeenschap, waartoe ook de reeds enkele jaren be staande school voor m.e.a.o. zal behoren. ding een uitbreiding zal zjjn van de hui dige vijf vakrichtingen aan de school voor m.eji.o. De eerste klassen worden ondergebracht en krijgen een afzonder lijke lessentabel. Het wordt een afzon derlijke school, zij het dat boven deze school en dg m.e.a.o.-school eenzelfde bestuur en eenzelfde directeur staan. Voor de toeristische afdeling zal een aparte adjunct-directeur aangesteld worden. Overigens is er in dit stadium nog veel onzeker. De middelbare toeristische op leiding is in het scholenplan opgenomen zonder het jaartal, waarin het ministe rie haar zal gaan bekostigen. Maar eenmaal in het plan opgenomen, moet ze ook in het scholenplan voor de jaren 1973-1975 voorkomen. Dat betekent dat de nieuwe vorm van onderwijs uiterlijk in 1975 zal kunnen beginnen. Ook de toelatingseisen zijn nog niet pre cies omschreven. Wel staat vrywel vast, dat toekomstige leerlingen een MAVO- diploma moeten hebben. Bovendien zul len ook bepaalde persoonlijkheidseisen worden gesteld. Een nog in te stellen departementale begeleidingscommissie voor deze school zal de eisen nader moe ten definiëren. De opleiding zelf duurt 2 jaren en is ge richt op de opleiding voor middelbare funkties bij het reiswezen, de hotellerie en V.V.V.-kantoren. In het eerste leer jaar krijgen alle leerlingen dezelfde vak ken. In het tweede jaar wordt onder scheid gemaakt tussen uitzendend en ontvangend (receptief) toerisme. Bij dit laatste zal vooral aan de moderne talen extra aandacht worden besteed. Vakken waarin onderwijs wordt gegeven zijn o.m.: toeristische aardrijkskunde, ver keerstechniek, toerisme, Nederlandse taal en moderne talen en baliepraktijk. Met de hogere beroepsopleiding, het Ne derlands Wetenschappelijk Instituut voor het toerisme (te Breda), z(jn af spraken gemaakt over de mogelijkheden tot doorstroming voor leerlingen van de middelbare opleiding naar de hogere op leiding. Op grond van het deskundigenrapport, dat dr. M. C. Tideman te Voorschoten op verzoek van b. en w. terzake uit bracht en dat mede ten grondslag lag aan het raadsbesluit van augustus 1968, maar ook op grond van de sindsdien gebleken grote belangstelling voor deze eerste gesubsidieerde middelbare dag opleiding voor toerisme, bestaat de ver wachting dat het aantal leerlingen zal uitgroeien tot 200. Het ministerie van Onderwijs en Weten schappen achtte het echter bezwaarlijk als voor dit volledig nieuwe onderwijs- type geheel zelfstandige scholen zouden ontstaan en gaf er de voorkeur aan dat de school zou worden opgenomen in een scholengemeenschap met een school voor middelbaar economisch en admini stratief onderwijs. De Leidse school voor m.e.a.o., die thans reeds 8 klassen en 160 leerlingen telt, zal naar verwachting over enkele jaren 18 klassen hebben met 400 leer lingen. De nieuwe scholengemeenschap zal dus plaats moeten gaan bieden aan 600 leerlingen. Omdat het gebouw Hooglandse Kerkgracht 20a, waarin de school voor m.e.a.o. is gehuisvest, nu al te klein is, heeft het stichtingsbestuur eed verzoek ingediend bij het Ministerie om per 1 augustus 1971 een aantal nood gebouwen in gebruik te mogen nemen. B. en w. hebben de staatssecretaris met medeweten van de onderwijscommissie bericht dat zij voornemens waren deze commissie voor te stellen, af te zien van de stichting van 'n gemeentelijke school voor opleiding van toeristisch personeel. Zij drongen aan op opneming van deze opleiding in een scholengemeenschap. Daardoor, zo meenden zij, zou de kans voor het verkrijgen van de verlangde opleiding die voor Leiden en omge ving van groot belang geacht moet wor den aanmerkelijk worden vergroot. Daarom ook willen zij er in berusten dat de school geen openbare maar een bijzonder-neutrale signatuur zal dragen. De wijziging in de oorspronkelijke opzet betekent niet dat de toeristische oplei- Na 250jaar Zeemansorgel VOORSCHOTEN De feestelijk- heden rondom het 250-jarige Zee mansorgel in de Dorpskerk van Voorschoten werden gisterenavond besloten met een muzikale avond wake, die door een zeer redelijk aantal geïnteresseerden werd bij gewoond. Zij zullen geen spijt hebben van hun komst, ook al kleefden er een aantal schoonheidsfoutjes aan het geheel. Het gestencilde program ma vermeldde bijna evenveel te ver anderen delen als er inderdaad wer den uitgevoerd. We werden netjes ingelicht, dat wel, maar wanneer Sweellngk veranderd moet worden in Telemann, terwjjl we dan plotseling Bach blijken te beluisteren, ga je je wenkbrauwen fronsen. Toch een maal bezig, moet het me ook van het hart: waarom geen volledige tekst van de Solo Kantate no. 202? Alles of niets Nee, geen paniek: er wordt geen su perkritiek gegeven. In kleinigheidjes schuilen soms meer dingen dan u aanvankelijk zou denken. Vandaar deze aanwijzingen voor het volgende lustrumconcert! Op dit orgelfeest stond het orgel zelf natuurlijk centraal. Henk Walvaart speelde wat houterig Buxtehude's Toccata en Fuga ln F. Ook ln andere werken had hij wel eens moeite met de maat. Dat verstoorde soms wel de opbouw, die overigens ook meer gediend zou zijn geweest met wat meer reglsterafwlsseling. Hoewel waarschijnlijk bedoeld als afwisseling werd het optreden van zowel het Lelds Toonkunst Orkest als het Vocaal Ensemble van de Leidse Muziekschool de hoofdmoot, die het hoogtepunt bereikte in Tele- manns Psalm 117. Een uiterst homo geen gezelschap vertolkte de feest vreugde met overtuiging. De over tuiging ontbrak iets teveel in Bachs Kantate 78, waarbij Martin Boot de solist was. Boot had zijn stem nog wat moeten bijschaven, voordat hij zich als solist lanceerde. Het Toonkustorkest heeft het meeet overtuigd ln het laatste Allegro uit Handels Concerto opus 3, nr. 4, waar bij de hoboïsten weer eens hun kun nen toonden. De al genoemde Solo Kantate nr. 202 van Bach werd ge zongen door Leny Stevens-Ridderhof, die haar taak met toewijding vervul de. Haar klanken kwamen op mfln plaats, achteraan, wat schel over, maar dat kan aan de akoestiek ge legen hebben. Met ere dient hier de naam van Han Kapaan (hobo voor degenen, die dat nog niet mochten weten), naast Ada van der Bent en mevr. L. Kuenen-Janssens genoemd te worden. Beide laatsten speelden een opvallend goede continuo. Bachs Orgelprelude in G luidde de nieuwe orgeltijd in, want een concert besluiten met een inleiding zou een vreemde zaak zijn. Het was een pret tig uur in Voorschotens dorpskerk. JAN DOOVE CcidóeScvu^ont Openheid Voor het. eerst vindt men vandaag op deze pagina de voorstellen ge publiceerd welke het college van bur gemeester en wethouders doen aan een raadscommissie. In dit geval de com missie van Ondenv\js Het is de uit werking van het besluit, dat de frac tievoorzitters deze zomer namen tij dens het overleg over de wethouders zetels. Dat overleg leverde, behalve wethouders, ook een „wegenschema" voor het beleid in de komende vier jaar op. En in dat beleid, zo vonden de onderhandelende fractievoorzitters, moest plaats zijn voor meer openheid en democratisering. Helemaal volmaakt functioneert de nieuwe procedure voorstellen aan de commissie zijn openbaar en mogëh gepubliceerd worden) nog niet. Im mers de voorstellen, die wij vandaag ter publicatie aangeboden kregen, wor den vanavond al behandeld en de geïn teresseerde burger zal na lezing heel hard moeten lopen of snel de telefoon moeten pakken om een commissielid te laten weten hoe hij over een en an der denkt. Aangenomen, dat er nog voldoende tijd is om te denken tussen lezing van de voorstellen en het tijd stip waarop de commissieleden achter gesloten deuren gaan vergaderen. Spoedig is echter verbetering te ver wachten. Mede op ons verzoek zal er naar gestreefd worden, dat voorstel len aan de commissie minstens een week voor de commissievergadering openbaar gemaakt worden. In dat ge val bestaat er voor de geïnteresseer de burger nog een behoorlijke gelegen heid om zich op de een of andere ma nier (door rechtstreeks contact met een commissielid of via zijn politieke partij) te laten gelden, zodat hij enige invloed kan uitoefenen voor het com missieoordeel vast ligt en verwerkt wordt in een voorstel aan de gemeen teraad. Overigens beschouwen wij het open baar maken van voorstellen nog maar als een tussenfase. Liever is het ons, als ook de commissievergaderin gen openbaar worden en er bij de commissievergaderingen gelegenheid wordt gegeven tot inspraak. Receptie voor zilveren wethouder LEIDEN Op 12 november is het vijfentwintig jaar geleden dat de heer S. Menken benoemd werd tot wethouder van Leiden. Bij die ge legenheid bieden burgemeester en wethouders hem een receptie aan in de burgerzaal van het stadhuis. Deze ontvangst begint om vier uur Leidse ambtenaren krijgen ook f 400.- LEIDEN In verband met de ontwik kelingen in het bedrijfsleven en toe kenning van de 400 gulden aan de rijks ambtenaren stellen h. en w. van Leitfen de raad voor, allen die by deze gemeente in dienst zijn, eveneens de uitkering van 400 gulden uit te keren volgens de zelfde regeling die geldt voor rijksamb- In november van dit jaar wordt het eerste gedeelte van het bedrag, 200 gulden uitgekeerd. In januari van het volgend jaar het tweede gedeelte, even eens 200 gulden. Mocht na het berekenen van het juiste bedrag wat de werkne mers in het vrije bedrijf krijgen blijken dat het rijks- en overheidspersoneel te veel heeft gekregen dan zal dit bij de eerstvolgende trendberekening verre kend worden. LEIDEN De vjjftig patiënten van het verpleeghuis „Solglytt", die onder hoede van veertien personeelsleden een bootreis met. de „Prinses Irene" naar Duitsland hebben gemaakt, zyn van middag in Leiden teruggekeerd. Het schip meerde af aan de Roomburgewcg. In de afgelopen twee dagen voer het ge zelschap, van Koblenz, via Düsseldorf naar Gorkum. De stemming aan boord bleef uitstekend en er werd intens ge luisterd naar de explicaties van de reis- leidster. Zo vertelde zij allerlei leuke details over het zgn. „jaarslot" Aren- fels bij Bad Honning, met zijn 365 ra men, 52 kamers, 12 ingangen en zeven kleine torens en bekroond door dé grote „jaartoren". Doordat de bopt gister middag al om drie uur in Gorkum af meerde. kon daar, voor zover moge lijk, nog wat worden gepassagierd Verscheidene opvarenden bezochten zelfs nog de kermis, die daar wordt gehou- Nog één huis staat in de weg LEIDEN Voor zover dat op d*t moment mogelijk is, wordt de Oranje boomstraat verbreed. Het is de be doeling dat de Oranjeboomstraat in de toekomst deel gaat uitmaken van de noord-zuidverbinding van Lam- menschansweg naar Langegraciit. Om bovendien de moeilijke verkeers situatie op de kruising Levendaal- Korevaarstraat te ontwaren, moet de Oranjeboonmstraat op korte termijn een rol gaan spelen in een een-rich tingverkeerssysteem. Daarbij zal het verkeer dat de stad verlaat, de Ko- revaarstraat volgen; het verkeer naar de binnenstad moet door de Oranjeboomstraat. Daar staat na nog één huis in de weg. Het gemeen tebestuur zoekt nu, de bewoonsters aan een ander onderdak te helpen D. \V. SLOTBOOM: biy met eigen kantoor KATWIJK Eindelijk kan de heer D. W. Slotboom, directeur van de gelijknamige Katwijkse plaatwerkerij na zich vele jaren te hebben Ingezet voor zyn bedrijf. genieten van de luxe van een geheel eigen kantoor, dat styivol en modern ingericht is. Dit vertrek is overigens maar een deel van het grote gebouwencomplex aan de Ambachtsweg in Katwyk aan den R(jn, dat pas twee weken in gebruik is. Op 13 oktober zal het door burgemeester A. G. Vermeulen van Katwyk officieel worden geopend. „Tot nog toe heb Ik alt yd het kantoor met myn adjunct-directeur Wassen» moeten delen," zo vertelt de heer Slotboom, „maar het is toch wel lekker je eens fyn terug te kunnen trekken om rustig wat te kunnen bestuderen of een gesprek met iemand te voeren." De oppervlakte van de nieuwe fabriek is aanzieniyk groter dan de vorige, die aan de Sandtlaan stond. „Dat pand had ik al verkocht .voordat er nog maar een streep van het nieuwe gebouw op papier stond. Dat was al een hele zorg minder," aldus de heer Slotboom. Ook met de nieuwbouw is het vlot gegaan. Vorig jaar juli weTd de eerste paal in de grond geslagen en nog geen anderhalf jaar later heeft de opening plaats. Het nieuwe bedrijf beslaat een opper vlakte van 11.500 m2, waarop voor zes miljoen gulden geïnvesteerd is aan een fabriekshal, een kantoor en een kantine. Bij de N.V. Plaatwer kerij D. W. Slotboom is 110 man personeel in dienst, maar men hoopt dit aantal in zo'n kort mogelijke tijd op te kunnen voeren tot 150 a 200. Evenals vele andere bedrijven is Slot boom grotendeels afhankeiyk van buitenlandse arbeiders. De firma „Slotboom Plaatwerk" werd in 1916 door de vader van de heer Slotboom opgericht. Wat toendertijd een klein bedrijfje was, hebben vader en zoon in 53 jaar uitgebreid tot een onderneming, die uniek is in Neder land. In de plaatwerkerij en vertin- nerjj worden opdrachten uitgevoerd uit vele landen binnen en buiten Eu ropa, als ook van concerns uit eigen land. Bijvoorbeeld DAF is een grote Alles wat voor metaalbewerking in aanmerking komt, kan bij Slotboom Plaatwerk worden uitgevoerd. Van kolossale benzinetanks, containers, filters, ketels enz. tot kozijnen en zitvlakjes van stoelen toe. „Zelfs uit Zweden, een land dat zich zelf beroemt op gebied van metaal bewerking komen ze by ons." Onder meer Volvo. Dit komt omdat men by de firma Slotboom zo efficiënt te werk gaat en men de klant tal van mogelijkheden kan bieden. Men be schikt by Slotboom over een moderne uitrusting van machines, scharen en persen. De laatste aanwinsten zyn een „lakstraat" en een volledig auto matisch bestuurde voorbehandelings installatie. wat een unicum genoemd mag worden. De metalen vormen hangen aan grote haken die om de paar minuten naar een volgende bak opschuiven en zo achtereenvolgens de nodige behan delingen krijgen: ontvetten, ontroes- ten, spoelen in stromend water, fos- forisseren op zinkfosfaatbasis, weer spoelen in stromend water, passive ren. drogen, afkoelen, lakdompelen, uitdampen, en tenslotte moffelen by 180 graden Celsius. De speciale lak voorkomt corrosie. De heer Slotboom is een groot zaken man, die trots is op zijn bedrijf, juist omdat het niet allemaal zomaar van zelf is gegaan. Hy heeft er hard voor moeten werken en moeten laten zien wat hij waard is. „Ik heb niet gestu deerd, in mijn tijd was daar geen sprake van. Hoewel ik enig kind ben, werd ik streng opgevoed en beslist niet verwend. Zo herinner ik me nog goed dat ik met een derde klasabon nement moest reizen. Het ls maar goed ook, want door al die verwen nerij verliest de jeugd zyn ruggegraat en is men niet meer opgewassen tegen onverwachte moeilijkheden. Behalve zakenman is de heer Slot boom ook nog echtgenoot en vader, die liever over zijn pas gevierde zil veren bruiloft en over zijn zoon en dochter praat dan over politiek, want dat laatste vindt hij maar een sme rige zaak. „Van die hele economie en politiek ln Nederland deugt niet zo veel. Nou ja, niet dat het in het buitenland nou zoveel beter is, maar neem by- voorbeeld nou zo'n man als Kloos, die is doctorandus in de economie en die man kan toch een onzin uitkra men, dat je voor onmogeiyk houdt. Je weet trouwens toch niet waar het heen gaat, ook in het bedrijfsleven. Al die inspraak van mensen die nau welijks weten hoe de vork aan de steel zit. We groeien er bij elke be spreking wel stapje by stapje naar toe, maar het blijft af en toe nog moeilijk. De heer Slotboom laat „zyn trots" zyn nieuwe fabriek en kantoren graag zien. De fabriek is gebouwd door architect Van Manen, die tevens de inrichting voor zyn rekening heeft genomen. De inrichting is overal modern, maar toch ook gezellig en warm. Op geld is duideiyk niet ge keken. Bij de administratie kan ieder een opgeroepen worden «door een handig oproepsysteem; een apparaat je, dat in de binnenzak van het col bertje mee te nemen ls. Alle afdelingen staan binn&tahuis met elkaar in verbinding, ook kan tine. Hier kan men aïles bdjfellen, zelfs warme maaltijden, die writ en klaar in bevroren toestand t»svaard worden in een grote koelin*AIIatle die achter in de grote keukei«Cstaat. Een keuken, die voorzien is \ftrn alle moderne huishoudelijke apparaten. In de gezellige ruimte met een groot aantal tafeltjes met stoelen is het voor de werknemers goed rusten of eventjes ontspannen by een warme kop koffie en een lekker etentje. De fabriek biykt groot, geordend en schoon. In het midden wordt de grote ruimte opgevuld door groene hokjes, las-hokjes. Een speciale brandvrije afdeling is gebouwd om brandgevaar lijke handelingen zonder brandgevaar te kunnen verrichten. Met dit nieuwe complex zal nngetwy- feld de produktle stijgen. En daar mee ook de omzet. De vraag voor de heer .Slotboom rest alleen nog „waar raat het allemaal heen?" Zeker I» dat zoon ditmaal vader niét zal op volgen. Maar misschien wel schoon- netty ijsman

Leidse Courant | 1970 | | pagina 3