fnennig In drie gemeenten werd bijna twee ton opgehaald Kath. Grafische Bond Leiden vierde jubileum-record Zilveren receptie van Oranje Groen „Hut Spot:" gekruid maar voor alles luchtig Aangenaam recital door Ank Reinders Willibrordusschool zei mej. Beaufort vaarwel Voortreffelijk bl okfluitspel op kamermuziekavond van JKL MARKTEN PAGINA 4 LEIDSE COURANT MAANDAG 2 NOVEMBER 197» KLEDINGINZAMELING VOOR DE MENS IN NOOD GROOT LEIDEN/LEIDERDORPO EX» STGEBST De kledlnginzameling voor de i in nood, zaterdag in Leiden, Leiderdorp en Oegstgeest gehouden, I* een gran dioos succes geworden. In 1968 werd in Leiden bQ een dergelijke aktie bijna ton aan afgestane kleding opgehaald; saterdag stonden de Leidenaars ruim 140.000 kg af voor hun medemensen in de ontwikkelingsgebieden. In Oegstgeest en Leiderdorp werd in elke gemeente ongeveer 14.000 kg kleding verzameld. In totaal beloopt de opbrengst dus by- ns 2 ton. Met ruim 50 auto's (particuliere er vrachtwagenstoog men zaterdagmor gen half tien aan het werk. Medewer king werd verleend door 200 jongens er meisjes, eigenlijk te weinig, maar het weer speelde de Inzamelaars nogal par ten. Veel steun ook ondervond het comité Mensen in noo dvan de verkennerij. In Mensen in nood van de verkennerij. In so 12 jongelui van de Lodewijkgroep. Btj verschillende opslagposten in de stad stonden vrachtauto's opgesteld, men de kleding, die van een zeer goede kwaliteit was, deponeerde. In Oegstgeest werd veel medewerking verleend door de Paulusband, de Sja- *oomgroep en de Gidsen. De concierge Mej. Ooms gehuldigd bij afscheid ZOETERWOUDE Hoewel het niet la de bedoeling l$g van onej. Ooms o® aan het beëindigen van haar imrt*1» werk in Zoeterwoude en Hazerswou<to veel ruchtbaarheid te geven, was er toch de gelegenheid geschapen om haar de hand te drukken. Velen hebben daar van gebruik gemaakt. Behalve het vol tallige bestuur, waren er ook deken A. Lamot van Zoeterwoude, evenals de peator van de Scheepjeskerk, de heer Heemskerk. Deze was gedurende vijf jaar gespreksleider van de sociale ge- spreksavonden. Ook het volledige col lege van b. en w. van Zoeterwoude was aanwezig. De voorzitter van de vereni ging Maatschappelijk Werk Zoeterwou de was aanwezig. De voorzitter van de ver. Maatsch. Werk Zoeterwoude-Ha- zerswoude, de heer J. C. van der Salm sprak woorden van waardering en dank aan het adres van mej. Ooms. Als blijk erkentelijkheid bood hij haar een plan tenbak aan. Mej. B. C. Beimers, collega uik Leiderdorp, sprak de hoop uit dat de vriendschap die in de loop van de jaren is gegroeid, bestendigd zal blijven. Mej. Ooms, die in Leiderdorp bljjft wo oes, gaat een functie bekleden bij de Jtaagse schooladviesdienst. Verschillen de bezoekers gaven aan him welgemeen de dank uiting door aanbieding van een stoffeltjk blijk van waardering. Tijdens intrappen voor de wedstrijd been gebroken LEIDEN Op het LFO-terrein aan de ÖoShulzerkade heeft een 32-jarige in woner van Leiderdorp zijn been gebro ken. Het ongeluk gebeurde tijdens het Intrappen voor de wedstrijd. De man kwam hierbij erg ongelukkig ten val. Hij werd met de E.H.D. naar het Aca demisch Ziekenhuis gebracht. van het Parochiehuis, waar men zich tussen de bezigheden door kon sterken met warme koffie, was zo enthousiast, dat hij de koffie gratis ter beschikking stelde. Zaterdag nog vertrokken 8 tientoimers, enkele met aanhangwagen, naar Den Bosch, waar sorteerders van Mensen in nood de kleding verdelen voor de warme zowel als voor de koude sereken. De kreet „De knie is fini", overgenomen van een bekend kledingmagazijn en wel willend door dit bedrijf een ogenblik afgestaan voor het goede doel, heeft het prima gedaan. Het comité is alle mede werkers. onder wie ook andere kerke lijke „richtingen" vertegenwoordigd wa ren, zeer dankbaar. Vandaag wordt nog een na-inzameling gehouden langs de mensen, die telefonisch kleding beschik baar hebben gesteld. Junioren P.I,T,'54 bijzonder succesvol ZOETERWOUDE Twee van de drie juniorteams van Pit '54 behaalde zater dag de overwinning. Het eerste team kwam met een maximale 10-0 overwin ning terug van een bezoek aan RTC 1. Deze zege krijgt nog meer glans als men weet dat alle partijen in twee games werden beslist. Het derde team boekte eenzelfde resultaat tegen MVO b. Deze uitslag boekte ook het 2e team tegen STT '66 in Katwijk maar dan in nega tieve zin. Aanstaande zaterdag trekt de oud-papierpjoeg er weer op uit. Aan gevolgen van ongeval overleden LEIDEN In et Ahcademisch Zieken huis is zaterdagmiddag de 72-jarige G. C. Kemp aan de gevolgen van een onge val overleden. De heer Kemp werd op 21 oktober op de Hoge Rijndijk aangereden en liep hierbij ernstig hersenletsel en een rechterbeenfractuur op. Stormschade LEIDEN De storm die de afgelopen dagen gewoed heeft, heeft aanzienlijke schade aangericht. Op de Middelste Gracht kwam de zijge vel van het oude BB gebouw naar be neden. Twee personenauto's werden hier door langs de gehele zijkant beschadigd. Op de markt is afgelopen zaterdag een staander omgewaaid, hierdoor werd een personenauto beschadigd. In de Charlotte de Bourbonhof is zater dagmiddag een gek van het dak ge waaid. Omdat de politie vreesde dat het naar beneden zou komen heeft zij het door de brandweer laten verwijderen. Op het Noordeinde is gistermiddag een jaloezie losgeraakt. De brandweer heeft haar verwijderd omdat ook hier gevaar voor de voorbijgangers bestond. LEIDEN In de nacht van zondag op maandag is er ingebroken in een fi liaal van Albert Heijn aan de Haarlem merstraat. De inbrekers namen voor duizend gulden aan sigaretten mee. LEIDEN Tijdeus het 62e jaarfeest van de Ned. Kath. Graf. Bond afd. Leiden, zaterdagavond in de zaal aan de Maria Gijzensteeg gevierd, is een record aantal jubilarissen gehuldigd by monde van hoofdbestuurslid Meyer. De heer A. W. Jans, voorzitter van de afd. Leiden, opende deze bijeenkomst met een welkomstwoord aan aUe aanwezigen, in het bijzonder tot de jubilarissen en hun dames tot de heren De Zwager, oud-bondsvoorzitter, La Rivière namens het NKV afd.' Leiden Meyer De heer Jans memoreerde verder dat de afd. thans zonder geestelijk nseur zit nmrlat iwt™ a Sassenheim met andere werkzaamheden De heer Meijer, in zijn huldigingsspeech, uitte ztjn dankbaarheid jegens deze le den voor hun trouw aan en belangeloze werkzaamheid voor de organisatie. Dit was voor hem een reden om in het ver leden terug tu zkn en vergelijkingen te maken tussen toen en nu. Daaruit zien we, dat er juist door deze medewer king en belangstelling in vlagen stap voor stap te naderen tot de richting van ons doel: een betere samenleving waar in ieder zijn rechten verwerft en waarin die rechten ook veilig gesteld worden. Resultaten De aktiviteiten van de vakorganisatie over het nu bijna afgelopen jaar onder de loep nemend, vestigde hij de aan dacht op enkele punten: Op 1 februari werd als enige in het land het CAO af gesloten, waarin de reële loonsverhoging van 3 pet. en de besturings-clausule. Dat resulteerde in een loonsverhoging per 1 juni van 3,2 pet. en per 1 november van 2,1 pet. Voor de gepensioneerde leden werd een belangrijke verhoging van het pensioen in het vooruitzicht gesteld. Verder meldde da heer Meijer, dat de bevoegdheden van de ondernemingsra den worden uitgebreid. In dit verband hij er op, dat zij die ln deze raden zitting willen en kunnen nemen, ge schoold moeten zijn. Hiervoor zijn vor- mings- en scholingscursussen ingesteld, aan door de leden kan worden deel genomen. Verder wees de heer Meijer er op dat de bedrijfstakken van de bond uitgebreid zijn waarin nog vele ongeorganiseerden ":zaam zijn. Een belangrijke taak ligt hier voor hoofd- en afdelingsbestu- hen voor de organisatie te winnen. Hierna nam de heer Meijer de gelegen heid te baat om de jubilarissen te huldi gen. Dit waren: W. H. J. Overdijk, 60 jaar lid en ere-lld der afdeling) J. van Zijp (50)P. G. v. d KLraan en J. Weyer- i (40); en de 25-jarigen waren: P. H. Gaarman, C. Ruis, W. A. Heykoop; J. G. v. d. Berg, H. A. Vinkensteijnj J. J. Bergman; F. P. Devilee en v. Wouw. Aan allen werd het bondsinsigne en het gebruikelijke cadeau overhandigd. De dames kregen bloemen. De heren Weyer- mars en Van Wouw waren door omstan- x.Rapport Doeglas" mag geen basis zijn voor concentratie LEIDEN De oppositie tegen de plan nen van de commissie Doeglas wordt bij de geologen steeds groter. Naast het Leids manifest, dat reeds door de Gro ningse geologen en ongeveer de helft van de Leidse geologen is ondertekend, de er een „Commentaar van Geologisch Instituut Groningen op Adviescommissie Doeglas" verschenen. Daarin worden vele nieuwe argumenten tegen een ver regaande centralisatie genoemd. Dit commentaar is unaniem onderschreven door de hoogleraren, wetenschappelijke staf, studenten en technische staf van het Gelogisch Instituut in Groningen. Het rapport Doeglas wekt sterk de in druk te zijn uitgegaan van één monster instituut (een klein Institut aan de VU). De opstellers van het rapport proberen met vage argumenten deze concentratie waar te maken. Vele van deze argumen ten zijn juist als duidelijke tegenargu menten te gebruiken, zoals blijkt uit het Gronings commentaar en het Leids Ma nifest. Maar vooral omdat er een basis aan het rapport Doeglas ontbreekt van de impasse, die in het rapport wordt ge noemd is immers geen sprake kan het rapport ónmogelijk geschikt worden geacht om als advies te dienen voor herstructurering. Het is zelfs zeer twijfelachtig of deze herstructurering echt wel goedkoper zal 'zijn dan het handhaven van de huidige situatie of een of andere tussenoplossing; er worden nota bene in het geheel geen exacte cijfers in het rapport Doeglas ge noemd noch financiële overzichten ge geven. Als een van de belangrijkste pun ten van het Commentaar Groningen kan genoemd worden, dat uit de resultaten van een Amerikaans onderzoekt blijkt dat de praktijk bewezen heeft dat een geologisch instituut optimaal kan wer ken met een staf van 15 a 20 decenten. De beste opleiding in de USA voor de geologie is Harward University waar 20 docenten werkzaam zijn en 90 stu denten. In geen enkel land in de Wester se wereld bestaat een monsterinstituut, zoals de commissie Doeglas dat wenst t-e ereëren. a. De Nederlandse geologie heeft de gehele wereld een goede m ongeveer 80 pet. van de afgestudeer den vindt zijn weg in het buitenland, waaruit men mag concluderen, de kwaliteit van de Nederlandse loog met succes kan concurreren met die van de rest van de wereld. b. De onderzoekingen die door Neder landse geologen in het buitenland ge daan worden, ook voor vele Neder landse industrieën, staan nu op eer goed internationaal niveau. c. Vele grote Nederlandse bedrijven heb ben veel in Nederland opgeleide geo logen in dienst. De conclusie die men hieruit kan trek ken is, dat het van eminent algemeen Nederlands belang is, dat de gelogische opleidingen in Nederland, zoals ze zijn, worden bestendigd en indien mogelijk verbeterd. Wanneer er by de industrie de behoefte zou bestaan aan speciaal opgeleide geo logen, dan hoeft daar in eerste aanleg zeker geen bezwaar tegen te bestaan, er zou het aanbeveling kunnen verdienen om hieraan universitair aandacht te be steden, mits het algemeen Nederlands belang van het wetenschappelijk geolo gisch werk er niet door wordt geschaad. Gaarne wil ik er hierbij op aandringen, dat de minister alle voor- en nadelen op- v zal gaan bezien. Wanneer er toch herstructurerig nodig mocht zijn, zullen alle mogelijkheden onderzocht moeten worden. OTTO LITHOS. digheden verhinderd. Namens de jubila rissen sprak de nestor van de afdeling, de heer W. H. J. Overdijk, een dank woord, in het bijzonder voor de in het vooruitzicht gestelde pensioenverhoging, die hij zag als een welkome tegemoetko ming voor de verhoogde broods en melk prijs. Nóg eens De heer Jans wees er hierna nog op, dat er nog een jubilaris was. Penningmees ter S. v. d. Aar herdacht namelijk het feit dat hij dit jaar 25 jaar bestuurslid is. De voorzitter dankte de heer v. d. Aar voor zijn zeer vele werkzaamheden voor de afdeling gedaan, en voor de gastvrijheid, die het bestuur heeft mo gen ondervinden voor de vele bestuurs- en districtsvergaderingen. Ook mevr. v. d. Aar werd in deze dank betrokken voor de gastvrijheid onder aanbieding van bloemen. De jubilaris ontving een fraai cadeau van de afdeling. De heer Meijer zeide dat de vele werkzaamheden van de heer v. d. Aar het hoofdbestuur niet onopgemerkt waren voorbijgegaan. Hij dankte hem hiervoor en een fraaie tafel-aansteker met inscriptie was de dank van het hoofdbestuur. In ztjn dankwoord zei de heer Van der Aar zeer verrast te ztjn door de hulde, die hem ten deel was gevallen. Hij dank te zijn medebestuursleden voor de pret tige samenwerking en voor het prach tige blijk van waardering. „Maresingel 68 wordt wel eens het bondsbureau van Leiden genoemd", zo zeide hij, „en dit is in niet geringe mate te danken aan mijn echtgenote, die mij bij het vele werk ter zijde Btaat". Ook verzocht hij zijn dank aan het hoofdbestuur over te bren gen voo rhet prachtige cadeau. Nadat de heer la Rivière namens het NKV zijn dank en gelukwensen aan de jubilarissen had uitgesproken was het officiële gedeelte der avond geëindigd. De traditionele verloting zorgde weer voor veel vrolijkheid en op hammond- orgelmuziek door de heer v. d. Kwartel werd de avond verder doorgebracht. LEIDEN In zijn eigen „Micro Thea ter" heeft de toneelgroep .Imperium" zaterdagavond een voortreffelijke „Hut Spot" gebrouwen. Het was de primeur van een gekruide maar toch voor alles VRIENDEN VAN HET LIED DE VERENIGING „Vrienden van het LdetT' oganiseerde zondagmiddag aan de Lange Voort in Oegstgeest een zeer aa.ngenaam recital, dat gegeven werd door de sopraan Ank Reinders, aan de vleugel begeleid door Wim Serlie. Een geavTieerd programma liep va Handel, via Haydn, Hugo Wolf, Arthur Honeg- ger, Hindemith, langs Sas Bunge naar Benjamin Britten. De sopraan gaf daar bij duidelijk blijk van een genuanceerd stemverbruikvol intentie iet zij daar helaas niet zo erg talrijke toehoor ders droefheid en vreugde ondergaan a dan dankbaar gebruik makend v de treffende teksten om bepaalde frase ringen over te brengen. Dat zij een paar keer in het vuur van haai' zang glijvlucht maakte een Italiaanse opera ster waardig, zij haar van harte geven. Minder kan ik het haar vergeven, dat de uitspaak van het Italiaans hier en daar onvoldende was, maar misschien heb ik daar een te geroutineerd oor in gekregen aan de andere kant van de Alphen. Een aanwinst voor haar reper Huisvuil-ophaaldienst DINSDAG 8 NOVEMBER Buurt 2: Aaltje Noordewierlaan, Cornelis Schuytlaan, Diepenbrocklaan, Joh. Verhulststraat, Rich. Hollstraat, Obrechtstraat, Churchill-laan, Willem Pijperstraat, Peter van Anrooystraat, Joh. Wagenaarlaan, Valeriusstraat, Van Blankenburgstraat, Julius Röntgen- straat, Mozartstraat, Bernard Zweers- straat, Sweelincklaan, Eduard v. Bel- numstraat, Brücknerstraat, Debussy- straat, Ravelstraat, Chopinstr., Moes- sorgskistraat, Verdistraat, Jac. Urlus- plantsoen, César Franckstraat. Buurt 8: Schubertlaan, Mahlerstr., Handelstraat, Beethovenlaan, Vivaldi- straat, Bachstraat, Corellistraat, Tos- caninilaan, Berliozpad, Rossinistraat, Lisztpad, Mendelssohnkade, Wagner- plein, Brahmslaan, Tsjaikowskikade, Sibeliusstraat, Bartokstraat, Kennedy- lana, Max Regerlaan, Jozef Haydnlaan, Apoilolaan, Smétanastraat, Paganini- straat, Scarlattistraat, Griegstraat, Do- nizettilaan. OEGSTGEEST Twee dagen Willibrordschool te Oegstgeest afscheid van juffrouw Beaufort. Vrijdag was het de schooljeugd zelf, die met een voor treffelijk afscheidsprogramma voor de dag kwam, en zaterdagmiddag bezoch ten vele oud-le.erlïngen een receptie, welke in het schoolgebouw werd gehon- Mej. Beaufort was 18 jaar verbonden aan de school aan de Rhijngeesterstraat- weg. Voordien was zij 17 jaar bij het onderwijs in het voormalig Nederlands Indië te Soerabaja, Djokja en Bandoeng. In 1947 repatrieerde zij. Vrijdagmorgen werd het afscheidsfeest van „juf" Beaufort op school al vroeg ingeluid met allerlei spelen op de grote speelplaats. Alle klassen hadden iets in- ideerd. Er was een poppekastvoor- stelling met zelfgemaakte poppen, er werden enkele toneelstukjes opgevoerd spreekwoorden en gezegden uitge beeld waarvan mej. Beaufort moest ra den welke bedoeld werden en er was een professor heeft een tijdmachine" o.l.v. mevr. M. Stofmeel. Namens alle kihde- ren bood Wim Aanhane mej. Beaufort een gouden armband aan. Zaterdagmiddag om drie uur kwamen velen naar de afscheidsreceptie. Onder hen waren de wethouder van financiën en onderwijs, de heer J. Temminck, de wethouder van C.R.M., de heer J. J. Thorn, en pastoor H. J. Kooyman met beide kapelaans. Ook waren aanwezig het schoolbestuur en de leden van de oudervereniging. Mej. Beaufort werd op hartelijke wijze toegesproken door de voorzitter van het schoolbestuur, drs. J. J. J- Tulkens. Hij filosofeerde over de indrukken, die het kind op school opdoet en de invloed daarvan op het verdere leven. In dit licht gezien noemde spreker het voor alle kinderen van Oegstgeest een voorrecht „juist u als onderwijzeres gehad te heb ben". Spreker onderstreepte zijn betoog met een prachtige radio welke hij na mens allen overhandigde. toire waen de vier liederen van Saf Bunge op Engelse tekst. Het valt te be treuren, dat naast Italiaas, Frans, Duis en Engels geen Nederlandse teksten wa ren opgenomen. Mogelijk kunen we dal ook nog ees ran haar beluisteren. De be- geleidig was zoals gemeM in han den van Wim Selie, die in eerste instan tie bij Handel en Haydn wat moeilijkhe den had met de sfeer, maar zich waardig begeleider toonde ln andere nummers. De kamer-akoestiek rigens meer gediend zijn wat minder pedaalgebruik maar dat zal een geïnteresseerde toehoorder minder relevant toeschenen bij hetzelfde recital, dat a.s. vijdagavon in de Lakenhal zal worden gegeven. Wanneer u tijd hebt. zou ik er maa naar toe gaan, hopelijk krijgt u dan net zo'n mooie toegift als wij, zndagmiddag, want de Roos van Schuman was er een va hog kwaliteits gehalte. JAN DOOVE luchtige schotel, samengesteld uit tal van historische ingrediënten, die Leiden al zo dikwijls hebben geïnspireerd maar die nu moedwillig uit het verband ge licht, tot een nieuw recept waren samen gevoegd. „Hut Spot" is een collage van improvi saties over de tachtjarige oorlog, een aaneenschakeling van schetsjes, dans jes, liedjes en projecties, waarin de ac teurs op originele wijze met vaak ver rassende vondsten de vaderlandse ge schiedenis tot het mikpunt van hun spot maakten. Onder bezielende leiding van Rein Ed- zard (Nieuwe Komedieis wekenlang gepraat en gezwoegd om het succes te bereiken dat de primeur werd: een ver kwikkende dwaasheid die horen en zien ten vole waard is. Na de première van „Hut Spot" wordt er elke donderdag, vrijdag en zaterdag gespeeld tot en met 12 december. 0 LEIDEN In de nacht van zaterdag op zondag is er van het parkeerterrein achter het flatgebouw aan het Stations plein een rode M.G. gestolen. De kente kens van de auto zijn 88-10 GH. Een flits van de dolle pret waartoe de 8o-jarige oorlog Imperium inspi reerde. Licht viel uit in Voorschoten VOORSCHOTEN Storing in 'n hoog spanningskabel deed zondagavond in grote delen van Voorschoten het elec- trische licht wegvallen. De storing ont stond om 17.45 uur en gedurende ruim een uur waren het centrum, de wtjk Adegeest, de Vlietwijk en de Leidseweg ln kerstsfeer. Kaarsen zorgden voor het nodige licht in de duisternis. Behalve de straatverlichting vielen de verkeerslich ten bij het raadhuis uit. Een flat in de Schoolstraat kreeg eerst rond 's avonds tien uur weer electriciteit. Tot verrassing van velen bleven de to renklokken, die electrisch gevoed wor den, rustig doorlopen. Deze torenklok ken hebben een „voorraad" van onge veer 24 uur. Zodra de stroom uitvalt, lopen zij weer vla de gewichten van het uurwerk. ESSOR De Leidse rayonploeg Es- sor heeft in zijn thuiswedstrijd tegen Lakers wederom niet kunnen imponeren en moet nog steeds wachten op de eer ste 2 winstpunten Troosteloos onderaan staand ziet de toekomst er voor Essor nog niet zo hoopvol uit. LEIDEN Ondanks de regenachtige Oranje-Groen willen fluiten, i middag was de receptie Groen toch goed bezocht. In het smaak vol versierde Antonius Clubhuis waren o.a. bloemstukken van: Lugdunum, Meerburg, Leidse Boys, COVS, KRV, UnitasL, Belangencommissie Zuid-West, VNA, WOA, Rypwetering en SVLV. Nadat ceremoniemeester D. Smink alle aanwezigen had verwelkomd gaf hij het woord aan dhr. C. P. Mulder, die sprak namens het bestuur van de afd. Leiden. Hij verontschuldigde voorzitter De Jongh, die wegens een vergadering in Zeist was verhinderd. Na een geestige toespraak bood hij, vergezeld van zijn medebe stuursleden, D. v. d. Neut en H. Hols- wilder, een bal en een plaquette aan. Namens de Sportstichting sprak dhr. P. Biegstraten; in zijn rede besprak hij enkele contrasten in de sport in het algemeen, verder betreurde hij de zo dikwijls ongerechtvaardigde kritiek op de sportstichting en complimenteerde tenslotte het bestuur van Oranje-Groen met zijn 25-jarig jubileum en bood even- bal aan. De COVS werd vertegenwoordigd door dhr. P. v. d. Geer, die namens de scheids rechters verklaarde dat zij gaarne bij te dat zij t.z.t. ook over een kleedkamer kunnen beschikken, zodat z(j niet meer de gehele Boshuizerkade behoeven af te zoeken voor een plaatsje om zich te verkleden. Vervolgens sprak dhr. F. de Boer na mens de KNVB-verenigingen en bood een enveloppe met inhoud aan. Inmiddels was ook burgemeesetr mr. G. C. v. d. Willigen binnengekomen om de gelukwensen namens b. en w. over te brengen en onderhield zich geruime tijd met de aanwezigen. Daartussendoor werd ook nog een bal aangeboden door Wet. Boys en de fam. D. Holswilder, vergezeld door een enve loppe met inhoud. Van het sectiebestuur afdelingen werd een felicitatietelegram ontvangen. Nadat voorzitter J. Reijken alle spre kers had beantwoord, bleven de aanwe zigen nog geruime tijd bijeen. 's Avonds werd de viering voortgezet met een cabaretprogramma, met mede werking van de Mountieshow, waarin o.m. optraden: Piet Bambergen, René v. Vooren, Ronny Touber, Tony Bakke- nes en nog vele anderen. Tijdens het bal werd de dansmuziek verzorgd door de „Perdido's". eden, oud-leden en vrienden van het Jeugdkamerorkest Leiden hebben zaterdagavond in de Lakenhal het 10- jarig feest van het ensemble met een kamermuziekconcert de nodige luister bijgezet. Voor het optreden van com binaties en instrumentale solisten be stond een prettig grote belangstelling. nog steeds betamelijk, op een echt festijn eerst de goede wijn te schenken. Van deze regel week men zaterdag avond niet af. Het werd meteen een erg knappe ouverture met het Blokfluit ensemble van de Leidse Muziekschool onder leiding van Piet Kunst. Er werden werken geblazen van Phalèse, Poser en Benjamin Britten. Drie karakters, die volwaardige, uitbeelding kregen. Vooral ook in het Scherzo van Britten juweeltje op het repertoire bleek het ensemble heel goed te zijn. Een uitstekende beheersing van dit idioom. Je kunt ook met een blokfluit de leukste kanten uit. Het ensemble de monstreerde een kostelt|ke musiceer- trant, sublieme toonvorm ing en door wrocht „teamwork'. Het voorname „hout" vormde met de donkere sfeer de Grote Pers een inspirerende com binatie. Dit zijn instrumenten die het in deze akoestiek optimaal „doen". Een tweede verrassing was het spel van de pianist Peter Beyersbergen van He negouwen, die de prachtige Partita in G gr. t. van Joh. Seb. Bach vertolkte. Wat hjj deed was verre van conventio neel. In een prima afgewogen stemmen verdeling klonk alles licht en helder. Vooral het deel Corrente, met een moei lijke ritmiek, kreeg een grote even wichtigheid mee. Een aantal biciniums, korte tweestem mige composities, en duetten voor blok fluit werden uitgevoerd door Barbara Wohl en Nora Gortzak. Beiden kwamen met een anoniem werkje, Gastoldi en Lassus het best voor de dag. Ook het gracioso en presto Telemann kregen een verdienstelijke interpretatie, maar de moeilijk twee duetten van ene Heinz Ullrich Staeps vormden een zwakkere stee ln dit spel. De avond werd besloten met een uit voering van de Sonate no. 4 voor cello en piano van Van Beethoven door Harry Hulst en Henk Briër. Helaas slaagde dit concertonderdeel het minst omdat het niet kon boeien. Cellist Hulst stond hier voor een zware opgave, waar aan hij met een wat gebrekkige articu latie op zijn instrument niet geheel kon voldoen. Dat Briër ongewild de boven toon voerde kon hij ook niet helpen. Niettemin bleef het een prestatie die veel waardering bij het publiek onder vond. Na de pauze mocht JKL-voorzitter Han Kapaan een geschenk van de gezamen lijke donateurs in ontvangst nemen. Mevrouw Van Straalen was hun woord voerder. Zij bood een bedrag van ruim 500 gulden aan, waarmee het orkest zijn voordeel kan doen. De heer Kapaan en secretaresse Ada van der Bent kregen bovendien nog bloemen aangeboden. Ton Pieters AMSTERDAM, veemarkt Aanvoer runderen 206 stuks. Prijs 3.50-5.20 p. kg gesl. gew. Handel vlot. Varkens 58 stuks. Prijs 2.80-2.83 p. kg. gesl. gew. Handel ROTTERDAM, 2 nov. - Vee - Aanvoer totaal 1283, slachtrunderen 1039, var kens 244, slachtrunderen 485-525, 420- 455, 365-395, 355-365; varkens 220-225, 215-220, 210-215, stieren 455-530, worst- koeien 330-345, slachtzeugen 160-170, zware varkens 205-210, slachtrunderen: kleiner, kalm, iets stijver in prijs; var kens: minder, vlot, fijne varkens ov., slachtzeugen lager, enkele prima's boven notering. LEIDEN, 2 nov. Groente - Appelen 18, peren 19-35, andijvie 38-47, snijbonen 2.65, stambonen 2.95-3.05, kroten gek. 55, boerenkool 11-33, rode kool 19-27, gele kool 22-26, groene kool 26-27, poste lein 73-74, prei 16-38, spruiten A 68-77, spruiten 59-63, komkommers 40-68, To maten A 6.80-7.20, B 7.30-7.50, C 6.20- 6.50, uien middelgrof 28-34, witlof 166- 208, knolselderij 14-25, sla A 9-23, sel derij 15-18.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 4