COCK VAN WEERLEE: „Als LFC niet kampioen wordt is dit mijn laatste seizoen" „Nonsens als er wordt gezegd dat ik te licht ben; er is toch geen gewichtklasse" Bollenstreek geeft doorslag met verkiezing H. Holswilder Leidse agenda BIOSCOPEN WEEKAGENDA DEKENAAT LEIDEN C. Meeuwig was 50 jaar stimulerende kracht in Haarlemmermeer-polder VRIJDAG 30 OKTOBER 1970 LEIDSE COURANT GROTE STEMMENWINST TEN OPZICHTE VAN P KROON p.i-.v, LEIDEN" De bestuursverkiezing;, die gisteravond tijdens de algemene verga dering van de KNVB afdeling Leiden het klapstuk van de avond had moeten worden is uitgelopen op een sisser. De heer H. Holswilder kreeg zoals verwacht de stemmen van de Bollenstreekclubs en dlstancieerde zich hiermee ruim schoots van zijn directe tegenstander, de beer P. Kroon. Van de 434 uitgebrachte stemmen kwamen 301 op naam van de LFC-voorzitter. „Ik hoop dat de ver eniging, die hun stem niet op mij heb ben uitgebracht spoedig hun vertrouwen in mij zullen stellen", aldus de heer Holswilder, die met zijn verkiezing in de vacature van de heer L v. d. Mey voorziet. Deze verkiezing betekende tevens de enige verschuiving in het bestuur. Mr. dr. J. de Jongh, P. v. d. Berg en H. den Haan werden herkozen. Meer stof tot discussie bracht het voorstel dat Ha- serswoudese Boys op deze vergadering naar voren bracht. Het bestuur stelde v«oor, als zou blijken dat ook bij de aan vang van de volgende competitie een aantal elftallen niet kan worden Inge deeld, de speel duur in enkele afdelingen van da zaterdagcompetitie- (vanaf 3b) penioren. te bekorten tot 2 maal 30 mi nuten. Als reden werd aangevoerd dat Hazerswoudse Boys met enkele andere verenigingen met een ernstig velden- nood kampen. Dit had onder meer tot gevolg dat men vaak niet met het ge wenste aantal elftallen aan de compe titie kan deelnemen. Tevens werd als algument aangevoerd dat dit voorstel tot inkorting van de speelduur reeds ter discussie was gesbeld tijdens een bijeen komst van Rijn- en Veenstreekclubs. Deze clubs hadden positief gereageerd op de suggestie van Hazerswoudse Boys. Administrateur Van Leeuwen deelde ipee, dat het bestuur niet achter dit voor- steft kon gaan staan. „De enige oplos- VRIJDAG 30 OKTOBER Schouwburg De Kersentuin, aanvang 20.15 uur. Stadsgehoorzaal Bijeenkomst Leidse kynologenclub, aanvang 20.00 uur. (•c meen tehuis Zoeterwoude Openbare Vergadering Industrieschap, aanvang W'OO uur, SATERDAG 31 OKTOBER Schouwburg Kersentuin, aanvang 20.15 uur. De Lakenhal Kamermuziekavond oud leden Jeugdkamerorkest. Leiden-Leiderdorp-Oegstgeest. Kle- dinginzameling Caritas Neerlandica, aanvang 2.00 uur. .Antonius Clubhuis - Receptie ter ge degenheid van het 25-jarig bestaan Trianont „MASH" (9e week, 18 j.) Zondag 2.15 - 4.30 -7 en 9.15 uur. Camera: „Met jouw tanden in mijn nek" (4e week) - 18 j. Dag. 2.30 - 7 - 9.15 uur. Zondag: 2.30 4.45 - 7 en 9.15 uur. Nachtv. vr./za. 23.30) „De wurger van Boston (18). Studio: They shoot horses, don 't they T (18 Dag. 2.30 - 7.00 - 9.15 uur. Zondag: 2.30 - 4.45 - 7 en 9.15 Rex: A man called horse (14 jaar). Dag. 2.30 - 7 - 9.15 uur; zondag 2.30 4.45 - 7 en 9.15 uur. Nachtvoorst, (vr./zat. 23.30 u.) Mondo Freudo (18 jaar). Luxor: De zwijgende heerser (18 J.) Dag. 2.30 - 7 - 9.15 uur. Zondag: 2.30 - 4.45 7 en 9.15 uu Lido: A professional gun (18 jr.) Dag. 2.30 - 7 - 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, en 9.15 mus keer moeten we echter constateren, dat dit verbod wordt genegeerd. Als oplos sing zou ik willen zien dat het bestuur van de KNVB de speeldatum van 13 april intrekt en deze weer verschuift naar 15 mei. Vanaf die datum namelijk doorkruist het bedrijfsvoetbal de com petitie niet meer". Bedrijf sv oerbal sing is dat we de gehele zaterdag ter beschikking krijgen. Op dit ogenblik is dit nog niet te realiseren'. Het voorstel werd tenslotte afgewezen, omdat de stemming 197 tegen- en 115 voorstan ders tot resultaat had. Lisser Boys bracht vervolgens het be- drijfs- en zomervoetbal ter discussie. De heer Balkenende, voorzitter van Lisser Boys: „Het bedrijfsvoetbal baart ons in Lisse grote zorgen. Als men op 13 april met het bedrijfsvoetbal start, is de com petitie nog in volle gang. De training van onze elftallen raakt daardoor totaal in het slop. Ook de kleedkamers van het Sportpark worden geheel door het bedrijfsvoebal bezet. We hebben in het verleden gemerkt dat elftallen, die in de top in de competitie meedraaien, in deze periode ver terugvallen". Tevens spuide de heer Balkenende zijn kritiek op de bedrijfsvoetbalcommissie: „We hebben deze commissie een brief ge stuurd waarin stond dat deelnemers aan de KNVB-competitie niet mogen uit komen in het bedrijfsvoetbal. Keer op 200gulden boete voor valsheid in geschrifte DEN HAAG/LEIDEN Voor de Haag se politierechter stond een 23-jarige etaleur uit Leiden, verdacht van vals heid in geschrifte. De man had trouw elke week de uitkering opgestreken van de bedrijfsvereniging omdat hij volgens zijn zeggen werkloos was. Bij nader on derzoek bleek echter dat hij voor drie verschillende firma's werkte. Op deze manier had hij zich een bedrag van 3.119 gulden toegeëigend. De verdach te verklaarde nu het bedrag terug te willen betalen. Hij verichtte hiervoor zelf extra werk. De officier van justitie verklaarde dat hij eigenlijk een gevan genisstraf had willen eisen, maar om dat de verdachte z'n goede wil getoond had door het bedrag terug te betalen, wilde hy volstaan met een boete va a 200 gulden en twee weken voorwaarde lijke gevangenisstraf met een proeftijd van 2 jaar. De rechter vond dat verd. zich in ernstige mate schuldig had ge maakt aan het misbruik van de sociale voorzieningen. Er wordt veel zwart ge- etaleerd, juist omdat dit werk zo moei lijk te controleren valt. De rechter vond de eis bijzonder laag, maar sprak toch vonnis overeenkomstig de eis va: officier Voorzitter De Jongh: „Deze hele situatie laten we over aan cle bedrjjfsvoetbal- contmissie en het voetbal in de Bollen streek. Wjj kunnen de eenmaal verleen de dispensatie om vanaf 13 april te gaan spelen, niet meer intrekken". BI-elftallen niet meer regionaal in het delen. De heer Duaée, voorzitter van de Het volgende agendapunt vormde de competitie-indeling junioren BI elftal len. Het afdelingsbestuur stelde ter dis cussie de suggestie van de commissie voor het jeugdvoetbal om met Ingang van het seizoen 1971-1972 de junioren NKS, zei in zijn toelichting dat deze suggestie in het belang van het spelpeil van het jeugdvoetbal i« en dat hiermee bereikt werd dat de beste elftallen tegen elkaar uit komen. De heer G. Dijk (Sportclub Lisse) kwam na deze uit eenzetting met het voorstel om alle BI elftallen niet meer streeksgewijs maar afdelingsgewijs in te delen waardoor soort promotieklas van BI elftallen werd samengesteld. Met algemene stern- werd dit voorstel aangenomen. Over het welpenvoetbal is nog geen be slissing gevallen. Uit de onder de ver enigingen gehouden schriftelijke en quête bleek dat door een aantal vereni gingen de vraagstelling verkeerd begre- was. „Hoe is het mogelijk dat ver enigingen die op de zaterdagmiddagen de velden hard nodig hebben om alle junioren wedstrijden te spelen, opgeven dat zij op die zelfde middag enkele vel- voor het welpenvoetbal beschikbaar hebben?", zo vroeg de heer De Jongh zich af. Er zal nu een nieuwe enquête een duidelijker vraagstelling worden gehouden. De rondvraag bleek voor veel voorzitters de mogelijkheid im eindelijk eens het misnoegen over enkele zaken te spuien. TTVS-voorzitter Ouwerkerk merkte onder meer op: „De papleren rompslomp rond strafzaken geeft d$ se cretarissen handen vol werk. Waarom niet een eenvoudiger formulier?" Deze suggestie die door de verenigingen met applaus werd onderstreept zal door de straf commissie In onderzoek worden ge- door Jan Preenen LEIDEN - Lichtgewichtvoetballer Cock van Weerlee, die 62 kilo verdeelt over een lengte van 1.70 meter is het prototype van de zwerver. Niet dat hij er in verfomfaaide kleren bijloopt, nee, als we dit neer schrijven dan doelen we op zijn rusteloosheid, zo wel binnen als buiten het veld. Even gemakkelijk als hij van clubkleuren verandert, wisselt hij van positie in het elftal. Hij voorkomt er door dat hij vastgenageld raakt aan een bepaalde tegenstander en zich in een mum van tijd laat doorzien. Omdat hij zijn diagonalen tot ver in de vleugels en diep in het middenrif trekt heeft hij, die over een grotere aktieradius beschikt dan de toch meestal vrij be weeglijke middenvelders, met meerdere belagers te maken. Een centrumverdediger kan het zich niet permitteren Cock van Weerlee tientallen meters buiten het strafschopgebied te volgen. Hij zou in de meeste gevallen trouwens bakzeil halen. Cock van Weerlee, het geelzwarte shirt wijd om het ranke lichaam, kan, mede door zijn tweebenigheid, putten uit een rijk arsenaal van technische vaardig heidjes. De ogen nauwelijks over de bal gericht, cirkelt hij kwiek om zijn tegenstanders heen, hen afleidend met suggestieve bewegingen Herv. onderwijs levert hoofd Geref. school LEIDEN J. van den Burgh, lid V. de Hervormde schoolvereniging, is met ingang van 1 november benoemd tot hoofd van de Zuiderparkschool Het to voor de eerste maal in het bestaan van deze vereniging, dat een lid wordt be noemd als hoofd op een school van de Gereformeerde schoolvereniging De heer Van den Burgh was gisteravond niet de enige, die tot schoolhoofd werd geïnstalleerd. De heer E. Sleeboom aan vaardde in de gymnastiekzaal vai Stadhouderslaanschool zijn benoeming als hoofd van die school. Door het over lijden van de heer Bouman, hoofd de Stadhuderslaanschool, kwam erbij de Gereformeerde schoolvereniging in het voorjaar plotseling met een vacature J. van den Brink, reeds gepensioneerd heeft toen de functie van schoolhoofd tijdelijk waargenomen. Hij nam gister avond afscheid. Voor mevrouw Geelker ken, voorzitster van de Hervormde schoolvereniging, sprak over de steeds nauwer wordende samenwerking tussen beide verenigingen. „Na deze belang rijke stap. hoop ik, dat beide verenigin gen nog één worden." Cock van Weerlee. conditie hebben. Hij bewees die zondag te hebben toen hij zich tegen de Xerxa- nen moest leeglopen. Een kwartier voor tijd zou hij afgelost worden. Maar Cock,, die onrust had veroorzaakt en als een legale stoorzender het defensieve ver keer van de Rotterdammers had weten te ontwrichten, wilde, terwijl Wlm Blom als remplacant het trainingspak al had afgeworpen, van geen wijken weten. Verscheidene malen wilde Blom het veld betreden, maar ging Cock voor de trai- ningsbank opnieuw een persoonlijk duel aan. Wel miste hij de lucht om nog een lange sprint te trekken. Cock, die ook in zijn beroep gewend is om aan de weg te timmeren, maar dan in de letterlijke betekenis, heeft niet al leen de wil zichzelf omhoog te stuwen, maar ook zfln ploeg. „Iedereen is er op gebrand dit seizoen kampioen te wor den. Of we ons kunnen handhaven in de eerste klas Ik dacht van wel. De ver - dedigers komen soms wel snelheid te kort. omdat het wat oudere spelers z(jn. maar do routine vergoedt veel". Aan het succes werkt ook Rolfes. de kalende, in de slotfase tegen Xerxes zo nerveus roe pende oefenmeester. Menselijker C Cock van Weerlee ln de rol 1 „Ik vind hem beter dan Kraak. Vooral j qua menselijkheid. Je kan hem opbellen wanneer je maar wilt. Hij staat altijd klaar. Kraak kon je niet tegenspreken. Je kon bij hem geen uitleg leven waarom je zo en zo geplaatst hebt. Ook wat het spelinzicht betreft vind ik Rolfes beter. Hij stelt het team beter op. weet welke speler op welke plaats hoort. Alleen qua training vond ik Kraak beter. Zijn trai ningsschema was afwisselender, vol van nieuwe dingen". Cock van Weerlee, na zijn scholing te hebben voltooid bij Roo- denburg en UVS met een onderbreking van 2 jaar toen hij tijdens een basketbal- I duel door de knie ging: „Ongetwijfeld is dat een nadeel geweest omdat het tijdens Een van de keuzeheren van hetselectie- elftal van West 3 vond zijn lichaams bouw een handicap. „Ik vind het nonsens als er wordt gezegd dat ik te licht ben. Er is toch geen gewichtklasse m voet bal". Toch werd Cockbeschouwd als de gevaarlijkste spits, gekozen om deel te blijven nemen aan deze afvalrace. ,Jk geef me zelf niet veel kans. Het is moei lijk om er tussen te komen. Speel je met meer Leidenaars dan is de eerzucht min der. Je gunt elkaar meer de bal. Vaak konden medespelers de bal zo in de diep te schuivenzodat ik een goede kans zou krijgen om te scoren, maar dan schoten ze zelf. Ik had trouwens hoger voetbal berwacht. Het ging allemaal zo kramp achtig. Nauwelijks zag Je een flitsende aanval. Dat komt natuurlijk ook omdat het allemaal vreemde jongens zijn". Goaltjesdief „Hoe zwaarder de tegenstander, des te meer kan een tengere technicus er van profiteren". Het is het parool van veel begaafde spelers uit de lichtgewicht klasse. Ook van Cock, die sinds kort een van zijn weinige laatste tekortko mingen. hitten van grote afstand, heeft weten te camoufleren, zo niet weten weg te werken. Niet alleen is hij meer de goaltjesdief. hij is nu ook gevaarlijk van afstand. Tegen DHC in Delft bewees hij het, afgelopen zondag andermaal tegen Xerxes toen doelman Van Dijk een 45 meter schot zo moeizaam onder controle kon krijgen dat Piet Gubler hem van dichtbij resoluut kon aftroeven. Cock is duidelijk de tegenpool van zijn voorgan ger in het front Aat Heymans, de naar de 8chakellinie teruggetrokken aanvals leider van weleer. Opkomend uit de tweede lijn kan zijn verschijnen in de aanvalslinie effectiever en verrassender werken dan dat hy zich er van meet af aan posteert. Omdat Aat minder beweeg lijk is dan zijn jonge opvolger konden de verdedigers zich gemakkelijker op zijn spel instellen. Het ls niet verwonderlijk dat Cock en Aat elkaar goed weten te vinden. „Samenspel met Aat verloopt het beste, ook omdat hij de geroutineerd- ste is. Een 1-2'tje met hem loopt het soepelst". Puike conditie Cock, vloeiend versnellend als het me chanisme van een auto, moet door zijn overweldigende aktiviteiten een puike de overgang naar volwassener voetbal was") gearriveerd by LFC, is naast alle eigenschappen, die de talentvolle voet baller sieren ook ambitieus. „Als LFC niet kampioen wordt is dit mijn laatste seizoen. Ik wil zo hoog mogelijk gaan spelen. Ik zou in dat geval gaan voetballen bij UVS. De opleiding is daar het beste. Aan de training wordt de meeste aandacht besteed. We techniek, het rustig naar elkaar overtikken van de bal, wordt ervan jongsafaan ingebracht. Betaald voetbal zou ik alleen op goede condities gaan spelen. Niet voor een appel en een ei." Dekenaat Leiden: Deken L». G. A. van Noort, teL 80700, Steenschuur 19, giro 516335. Dekenaal Centrum: Pater J. Sweerts, Steenschuurt 19, tel. 31246 b.g. 21555. Dagelijks geopend van 9.00-12.30 uur. Katholiek Bureau voor Huwelijks- en GezinsmoeilijkhedenSteensChuur 19, tel. 22694. Geopend van 9-12 uur. Aan het bureau zijn verbonden een maat schappelijk werkster, een priester, art sen, een psycholoog en een jurist. Het huwelijksbureau biedt hulp bij moeilijk heden in verkering en huwelijk. Voor hulp bij geboorteregeling kan men zich vervoegen op het spreekuur of rechts- streeks een afpraak maken met de assistente van dr. Mudde, Elisabeth ziekenhuis, tel. 41541. Bureau Moederhulp (niet gehuwde moe derzorg) te Leiden: Het bureau is ge vestigd Hugo de Vriesstraat 1 te Lei den. tel. 25708 en is geopend maandag t.m. vrijdag van 9.00-12.30 uur. Spreek uur maatschappelijk werkster: iedere ochtend van 9.00-10.00 uur en volgens afspraak. Aan het bureau is verbonden een maatschappelijk werkster, een psy choloog, een psychiater en een jurist Katholiek Bureau voor Maatschappelijk Werk: Het bureau is gevestigd Rapen burg 85, tel 20503. Spreekuur: iedere morgen van 9.00-10.00 uur; dinsdag avond van 19.00-20.00 uur en vervolgens volgens afspraak. Voor alle maatachap- peiyke problemen kunt u daar in eerste instantie terecht. Leidse Katholieke Invalidenbond: U weet toch dat ook in Leiden een bond is die al uw belangen behartigt en met onze gehandicapten op vakantie gaat? Alle inlichtingen worden u gaarne ver strekt door mevrouw J. Creyghton-Ber- bée, Agaatlaan 329, Lelden, tel. 22917. Bureau R.K. Gezinszorg: Voor het aan vragen van een gezinsverzorgster, ge zinshelper of bejaardenhelpster, wanneer de huisvrouw door ziekte of andere om standigheden geheel of gedeelteiyk haar taak niet kan vervullen. Het bureau is gevestigd: Morssingel 8, telef. 24800. Spreekuur maatschappelijk werkster: iedere werkdag van 9.00-10.00 uur en van 13.00-14.00 uur. R.K. Oudervereniging „Voor het Zor- genkind", afd. Leiden en omstreken Sekretariaat: mevrouw M. L. Hoff- Been, Witte Singel 65, Leiden, telefoon Deze vereniging biedt allerlei service aan ouders van gehandicapte kinderen. Uitvoerige inlichtingen worden graag gegeven door het sekretariaat Werkgroep Gespreksgroepen Leiden: Sekretariaat: mej. M. M. Olsthoom, Jac. Urlusplantsoen 48, Leiden, teL 34907. Pastorale hulp aan homofielen (persoon lijk gesprek, bemiddeling naar onderlin ge kringen, advies in gezinsverband enz.) Kapelaan J. Schlatmann, Stationsplein 134, Leiden, teL 32556. ,De Zaaier - Verbum Dei", Plantage 16, tel. 21988: Centrum voor geloofsbegelel- ding en oecumene voor gemengd ver loofden en gemengd gehuwden, in per soonlijke gesprekken en in groepsver- R.K. Bond van Bejaarden en Gepensio neerden, afd. Lelden De bond die alles doet voor hogere A.O.W.- en A.W.W.- uitkeringen, een sociaal minimum en vakantietoelagen. Geeft n op als lid of vraagt nadere in lichtingen bij het secretariaat: Zaan- straat 151, kamer 501, teL 31079. Kerkdiensten op zaterdag- en zondagavond 19.00 19.30 19.00 19.00 19.00 19.00 Leiden H. Antonius: Haagse Schouw Hartebrug: Herensingel: H. Leonardus H. Lodewijk: H. Petrus: Studentenparochie (Lodewijkskerk) 19.00 Huize „Roomburg"; 19.00 Meerburg: 19.00 Menswording: 19.30 Voorschoten H. Laurentius: 19.00 Moeder Gods: 19.00 Oegstgeest H. Willibrordus: 19.30 Bonaventura: 18.30 19.00 18.00 18.00 9.45 (Lat.), 11.00 (Ned.), 12.15 en 18.00 in de week: 8.15 en 19.00 uur; zater dagmorgen ook om 10.00 uur. H JPetrus: zaterdagavond: 19.00 uur; zondag: 9.00, 10.30, 12.00, 18.00 u.j in de week: 7.30, 9.00 en 19.00 uur (behalve maandag). Studentenparochie: zaterdagavond 19.00 uur in de Lodewijkskerk; zondag: 11.45 uur in de Hooglandse Kerk. LEIDERDORP Meerburg: zaterdagavond: 19.00 uur; Kapel Roomburg: 19.00 uur; zondag: 8.45 (Lat.), 10.30 (Ned.), 12.00 en 18.00 uur; in de week: 8.30 (vrijdag 8.00) en 19.15 uur. Menswording: zaterdagavond: 19.3( zondag: 9.00. 10.30 en 12.00 uur; in de week: dinsdagmorgen 7.30 uur en don derdagavond 19.30 uur. Wassenaar H. Jozef: H. Willibrordus VOORSCHOTEN 11.30 uur. In de week: 9.00 en 19.30 uur. Moeder Gods: zaterdagavond: 19.00 i j zondag: 8.00, 10.00, 11.30, 's av. 18.00 In de week: 7.30 en 8.15 uur ('s woe j dags 8.00), vrijdagavond 19.30 uur. RIJNSBURG Tuinbouwschool: zaterdagavond: 19.00 uur; zondag: 10.30 uur. Parochienieuws PAROCHIE H. ANTONIUS Allerzielen -Maandag 2 november is er 'a morgens om 9 uur een H. Mis en 's avonds om 19.30 uur is er een gezon gen HL Mis in de kerk. Gezinsmissen Woensdagavond 4 no vember is er om 20.15 uur een bijeen komst van de gezinsmissengroep in de sacristie. PAROCHIE HERENSINGEL Jongerenmis Zaterdag 31 oktober zal de jongerengroep „The Lord's Folks" een jongerenmis verzorgen. Het thema van deze viering: „De betekenis va Heiligen in onze tijd". Celebrant: kape laan F. Verlaan. De viering begint 7 uur. 1 Maandag 2 november om 19.30 uur i een gezongen Eucharistieviering ter dachtenis van onze overledenen. kerk. Om half acht zondagse misviering ons nieuwe jongerenkoor, met as sistentie van het jongerenkoor van de Herensingel. VERANDERINGEN IN AANVANGS TIJDEN VAN EUCHARISTIEVIERINGEN Haagse Schouwt zaterdagavond: 19 uur; zondagt 8.30, 9.30 Hoogmis, 11.30 uur. Leonardus (vanaf 1 nov.): zaterdag avond: 19 uur; zondag: 9 u. latijnse hoogmis; 10.45 H. Mis met Nederl. gezangen, 12.15 gelezen H. Mis. 19.00 gelezen H. Mis. In de week: 's morgens om 7.30. 8.00 en 9.00 uur; 's avonds dinsdag, vrijdag en zaterdag om 19.00 uur. ST.-J ACOBSKRIN G Woensdag 4 november St.-Jacobs- kring, Helenastraat 15, Den Haag (Be- zuidenhout). aanvang 20 u. „Mexico, een land van grote tegenstellingen" door drs. R. Th, J. Buve (met dia's). Donderdag 5 november St.-Jacobs- kring L. v. Meerdervoort 16, Den Haag, aanvang 20 uur. Achtergrondinformatie over het Johannes-evangelie door dr. A. J. Simonis. PAR. ST-ANTONIUS VAN PADUA Haagse Schouw: zaterdagavond: 19.00 u.; zondag 8.30. 9.30 (Hoogmis), 11.30 u. Boshuizerlaan 38a, tel. 34062 in de week: 7.15; zaterdag 9.00 uur: Giro t.n.v. kerkbestuur: 494828 woensdag- en vrijdagavond om 19.30 u. Giro tn.v. overste der Franciscanen Hartebrug: zaterdagavond: 19.30 uur; 70190 zondag: 8.00, 9.00, 10.45, 12.00 en 19.00 Priester: B. v. d. Meer uur! bi de week: 7.00, 8.00, 9.00 en 19.00 H. v. Eeuwijk uur- Secretariaat van de Parochieraad: Herensingel: zat.av.: 19.00; zondag: 8.30, Diepenbrocklaan 4, tel. 40132. 9.30 (Lat.), 11.00 (Ned.) OEGSTGEEST Parochie H. Willibrord Zondag 1 november, feest van Allerhei- llgen. Tijdens de dienst van 10.30 uur zingt het dameskoor. De preekbeurt St.-Jan heeft de pastoor, maar in de dienst van 1 10.30 uur zal ds. Irik de preek houden. Zaterdagav,: 19.30 avondmis met zang. In hrt por„chiehu,s is Hom 1030 Zondag. 7.30 «tille H. Mis; 9.00 gezon- gen Hoogmis; 11.00 stille H. Mis. de week: 8.30 en 19.30 uur (behalveZoDdagavo„d aandagavond) Bijkerk Timorstraat: L0f De diensten in het weekend: Zaterdag avond om 7 uur avondmis. Op zondag zondag: 9.30 en 11.00 uur. zijn de diensten om 9.30 (hoogmis), 11.00 ,f Zaterdagav. 19.00 u.; zond. en 12.15 uur. Su., 9 u. Latijnse Hoogmis. 10.45 (mis De diensten in de week: Maandagmor- met Nederlandse gezangen), 12.15 woensdagmor- 1900 Christus dienaar Zaterdagavond 7 uur avondmis. Zondag HH. Missen 8.30, 10.00, 11 18.00 de Emmauskapel 7 uur gen, dinsdagmorgen de week: 7.30, donderdagavond en dinsdag- en vrijdagavond 19.00 vrijdagavond om 19.30 uur; zaterdag- H. Lodewijk: zaterdagavond: 19.00 uur; I Bonaventui avond om 7 uur. 'zondag; 8.00 (in St.-Maartenshuisj zondag: 8.00, 10.00 ki nder misviering. Maandag 2 november. Allerzielen: mis vieringen om 8 en 9 uur en de avondmis om 19.30 uur voor alle overledenen die op ons kerkhof zijn begraven. Vrijdag 6 november om 14.30 uur gezon gen huwelijksdienst voor het bruidspaar Wim den Hollander en Petra v. Kam penhout. Vrijdag 6 november aanvang van het Willibrordusfeest. Van 19.30 tot 20.30 u. H. Willibrordus: zaterdagavond: 19.301 orgelconcert op ons nieuwe orgel Or- uur; zondag: 9.00, 10.30, 12.00 en 18.30 ganist Bernard Bartelink met medewer- uur; in de week: 7.45, 8.45 en 19.30king van Paul Roodenburg. hoboïst, uur. Zaterdag 7 november van 17 tot 18 uur zaterdagavond: 18.30 u.; j algemeen spreekuur in de pastorie in no „n H.00 uur (Lat.).! 18 tot 19 OEGSTGEEST biechtgelegenheid HAARLEMMERMEER Na een ambtsperiode van vyftig jaar heelt de heer C. Meeuwig in verband met de pensioengerechtigde, leeftijd afscheid genomen al» ambtenaar hij het waterschap Haarlemmermeerpolder. Gedurende een groot aantal jaren was hij adjunkt-sekretaris en als zodanig de rechterhand van dijk graaf en heemraden. Wegens ziekte van de scheidende, tevens jubilerende funktionaris, kon het officiële afscheid pas woensdag 28 oktober in een buitengewone vergadering van hoofd ingelanden worden gehouden. Deze bijzondere bijeenkomst werd verder bijgewoond door de oud-dijkgraaf, de heer B. K. Buurman, verschillende oud-heemraden en oud-hoofdingelanden en vertegenwoordigers van instanties en organisaties, die dageiyks met de Haar lemmermeerpolder relaties onderhouden. Dijkgraaf drs. M. G. Spaans merkte op, dat het polderbestuur er behoefte aan had om de heer Meeuwig voor zijn bezielende arbeid gedurende een halve eeuw te huldigen en te danken. In deze periode maakte de heer Meeuwig zes dijkgraven mee, diverse heemraden en een zeer groot aantal hoofdingelanden. Als stimu lerende kracht vervulde hy een dominerende funktie In z(jn dankwoord zei de heer Meeuwig, dat indien hy opnieuw zou kunnen be ginnen, hy beslist weer „polderjongen" zou worden. Zeer dankbaar was de scheidende adjunkt-secretaris, dat hij zo lang heeft mogen bijdragen aan de ontwikkeling in de polder en de goede samenwerking niet het gemeentebestuur de I instanties.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 7