Begroting Voorschoten sluit zonder OUDE BOERDERIJ WORDT CLUBUIS HOCKEYVERENIGING Sportvelden en wandelpark voor inwoners Leidschendam Winkeliers voelen niets meer voor warenhuis Kapperspatroons Leiden vierden 13e jaarfeest De Hartebrug moet blijven Leidse agenda "bioscopen MARKTEN DINSDAG 27 OKTOBER 1970 LEIDSE COURANT Ook de stal, bet toekomstig clubhuls (Van een onzer verslaggeefsters) LEIDSCHENDAM De bewoners van Leidschendam krijgen in de zomer van het volgend jaar de beschikking over een nieuw recreatiepark. Op de grens van deze gemeente bij de Veurselaan is twee maanden geleden een begin gemaakt met de aanleg van sportvelden en een wan delpark, dat aan zal sluiten bij het Zijde park te Leidschendam. Met het sport complex De Heuvel, het tennispark Over-, dam en drie maneges zal „Duyvestijn zo heet het nieuwe recreatiegebied, deel uitmaken van een grote groene long, een zeer welkom geschenk in de steeds voller wordende randstad. Kosten van de aanleg ven „Duyvestijn" bedragen f 787.000, Het beheer is in handen gelegd van het recreatieschap Voorburg-Leidschendam. Met deze jongste „groeninjectie" is de Voor- burgae hockeyclub Cartouche behoorlijk in haar sas. Na 21 jaar modderen op één enkel veld eerst onder de vlag van de voetbalclub Wilhel mus op een terrein aan de Dr. Beguinlaan en de laatste paar jaren op een steeds slechter wordende grasmat aan de Veurselaan krygt de vereniging nu de beschikking over vier vel den, één op het voormalige Devjoterrein en drie in het nieuwe recreatiegebied. Het vijfde veld is voor korfbal gereserveerd. Een klein wolkje voor de gelukszon van Cartouche is echter de afmeting van een nieuw veld, dat al bij het begin van dit hockeyseizoen in gebruik werd genomen. De N.V. Grontmij maakte het vier meter te smal volgens de KNHB moet een hockeyveld minimaal 91 meter lang zijn en 50 meter breed zodat de seniorenelftallen er niet op mogen spelen. Pas over twee jaar als de andere hockeyvelden ook bespeelbaar zyn, kan dit mankement verholpen worden. Centraal in het sportpark ligt een witte boerde rij met een grote stal. Beide gebouwen staan op de monumentenlijst. De boerderij, nu nog het woonhuis van de familie Koot, zal in de toe komst voor jeugdrecreatie gebruikt worden. De stal wordt het clubhuis van de hockeyver- eniging Cartouche. De leden zullen zelf de in terne verbouwing op zich nemen. Voor de res tauratie van de buitenzijde, geheel volgens de eisen van Monumentenzorg, zal een aannemer aangetrokken worden. Kosten van de verbou wing en inrichting worden op 80.000 gulden ge schat. Bij de Nederlandse Sport Federatie, de provincie Zuid-Holland en de gemeente Voor burg is voor dit bedrag subsidie aangevraagd. Hoe het kleedruimteprobleem moet worden op gelost is nog niet geheel duidelijk. Toestemming voor twee kleed- en doucheruimtes in een stan daard uitvoering achter de stal (dus onzichtbaar vanaf de weg) werd door wethouder drs. T. de hooiberg door is nog Spaan die tegenover de boerderij woont geweigerd- Hij is voorstander van aangepaste kleedruimtes in de stijl van de boerderij, die echter veel meer zullen kosten dan de geplande twee ton. Verontrusten sturen AWV boze brief Leids studentenconvent vergadert 10 november LEIDEN Aangezien de werkzaam heden van de Leidae universitaire struc- tuurcomi'iissie zover zijn gevorderd, dat binnenkort een interimrapport zal wor den vastgesteld, belegt de studentendele gatie iv deze commissie op dinsdag 10 november een openbare vergadering van het studentenconvent, dat wil zeggen igepchreven studenten. VOORSCHOTEN Een groep veront ruste Voorschotense winkelier* heeft gisteravond een vergadering belegd in 1 De Werf. Het belangrijkste punt van p>eze bijeenkomst wordt gehouden In gesprek vormde de door de Algemene het Academiegebouw en begint om acht Winkeliersvereniging Voorschoten ge- uur Men zal er zlch beraden over het opperde plannen voor een middenstands- mandaat en dc samenstelling van het warenhuis in de Schoolst raai. Tijdens de studentencollectief en over het interim- B. EN W NIET OPTIMISTISCH VOORSCHOTEN ting van de gemunte Voorschoten het dienstjaar 1971 is sluitend. De 6.726.397,35 ontvangsten dekken de nitgaven. In verband met de recente regeringsmaatregelen op het gebied van de verdeling der kosten van sociale zorg, waardoor een deel van het sociale pakket rechtstreeks uit de rijksbegro ting komt, is de financiële positie van de gemeente minder gunstig dan in de cijfers van de primitieve begroting tot uitdrukking komt. Deze rjjksmaatregel, die voor vele gemeenten financieel .gun- ■tig kan zijn, pakt voor Voorschoten ongunstig uit en zorgt voor minder ont vangsten van 160.000,—. Deze tegen slag kan worden opgevangen door de aanwezige saldi-reserve. Uitgaande van de veronderstelling, dat het wetsontwerp tot herziening van de verdeelsleutel van het gemeentefonds ongewijzigd zal worden aanvaard, kan het bedrag per Inwoner gesteld worden op 61,75 of 3,hoger dan het voor 1970 (verhoogde) bedrag van 58,75. De uitgaven van de gewone dienst voor 1971 zijn 16% hoger dan die in 1970. De financieringssituatie zal voor het ko mende jaar ongetwijfeld zorgen baren, aldus de aanbiedingsbrief van b. en w. Konden tot dusver de investeringen praktisch steeds intern gefinancierd worden, voor de toekomst zal. Voorscho len zich moeten aansluiten in de grote ry van gemeenten, die aangewezen zyn op de centrale financieringsmiddelen. Ook het nieuwe college van b. en w. zal streven naar een verdere inteüsivering van de voorlichting door o.a. uitbreiding van het aantal wljkavonden, hearings e.d. De burgery dient zich by de voor bereiding van de ontwikkeling uit te kunnen spreken, aldus b. en w. De concepl-begro- spoed worden bevorderd, alle voorberel- Verkeer B. en w. betreuren het, dat het mede als gevolg van het ontbreken van financie ringsmiddelen tot nog toe niet mogelijk was de aanleg van een verbindingsweg lussen de twee Voorschotense wyken Noord-Hofland en Adegeest in uitvoe ring te nemen. Zodra deze beletselen weggenomen zyn, zal deze aanleg met Grondprijs warenhuis f 50.000 omlaag VOORSCHOTEN Het raadslid J. Zandee (P.C.) heeft het college van b. en w. gevraagd of de berichten juist zyn dat de gemeente 50.000,ofte wel 12%% heeft laten vallen op de aanvankelijke grondprijs voor een stuk grond in de Schoolstraat voor de bouw van een warenhuis ten behoeve van een optie op dat warenhuis van de Alge mene Winkeliersvereniging Voorscho ten. B. en w. bevestigen deze vraag en stellen dat de voorwaarde van de re ductie is dat het te realiseren winkel project in overleg met de Algemene dingen zyn reeds genomen. De plannen voor de reconstructie van het 3e deel van de verkeerstraverse, gelegen tussen de Papelaan en de grens van de bebouwde kom richting Leid schendam, zijn inmiddels zover gedetail leerd, dat binnenkort een voorstel aan de raad wordt gedaan voor het benodig de krediet beschikbaar te stellen. In het vooruitzicht is reeds gesteld dat de pro vinciale staten de gemeente een subsidie verlenen tot een bedrag gelijk aan 75% van de hiervoor in aanmerking komen de kosten. Ook de reconstructie van de Badhuis straat wordt binnenkort ter hand geno men. De toestemming van G.S. is reeds binnen. De plannen voor de kernringweg in het centrum worden voorbereid. In de loop van 1971 kan de raad een voor stel tot aanleg venvachten. Ook de doorlichting van de wijken in verband met o.a. parkeervoorzieningen en ver keersmaatregelen wordt in 1971 voort gezet. Per wjjk zal steeds een z.g. bur geravond belegd worden waarop de voorstellen van de burgery naar aan leiding van de eerste plannen van de gemeente doorgepraat kunnen worden. Voor de suggesties vanuit de burgery wordt wel een „fatale datum" steeds opgegeven, waardoor voorkomen wordt dat plannen van de gemeente op het laatste ogenblik veranderd zouden moe ten worden. W oningbouw Het aantal woningen in Voorschoten be. droeg op 1 januari van dit jaar 5776. In de periode van 1 januari tot 1 sep tember kwamen 254 woningen gereed, waarvan 16 in de vrije sector. 118 in de premiesector en 20 in de woningwet sector. Afgebroken werden 5 woningen, zodat de woningvoorraad per 1 septem ber 1970 in totaal 6025 stuks bedroeg. Er zijn 288 woningen en wooneenheden in uitvoering. Voor 1971 zijn er geen optimistische geluiden van de kant van b. en w. Hoofdprobleem is de vraag op welke wyze de woningzoekenden met een smale beurs aan een voor hen nog betaalbare woning geholpen kunnen worden In een periode, waarin noch de gemeente Voorschoten, noch de beide woningbouwverenigingen woningwetwo ningen, dan wel woningwetvervangende premiewoningen kunnen bouwen. Het accent wordt gelegd op de doorstroming. „Barbiertje is voo rbij' LEIDEN Voor 't eerst in 't 13-Jarig bestaan van de Ned. Kapperspatroons bond afd. Leiden werd gisteravond tij dens de jaarvicring in de grote zaal van „De Burcht" de jaarrede door voorzit ter én vlce-voorzitter uitgesproken. De heer C. Perdaan gaf zyn visie op het kappersbedryf in 't algemeen en voor zitter Langezaal diepte het, in praktisch geheel Nederland bekende, Leidse afde- lingswerk uit. Dat de afdeling Leiden in de kappers- wereld „spijkers met koppen" slaat bltykt uit het sterk groeiende ledental. Vooral de laatste jaren neemt de jaarviering steeds grotere vormen aan. Over be langstelling had men niets te klagen. op de vaktechnische clubs. Ook blijken de kappers wel eens met een schuin oog kijken naar de verkoop van bepaalde artikelen in drogisterijen. Maar op het ogenblik verkoopt al 1 op de 5 kappers- bedryven cosmetica e.d. Nadat de heer Perdaan nog talryke belangrijke advie zen daaraan had toegevoegd verklaarde voorzitter E. Langezaal dat het deelne men aan het afdelingswerk ..keihard werken betekent en niet weggelegd is voor hobby-isten". In de middenstand zijn er alleen al over de periode 1970—1975 ruim 40.000 kan didaten voor het saneringsfonds. Met het oog op de toekomst gaat men op 2 november a.s. in het herenvak een leergang „permanenten" volgen. „Als u echt meedoet is het lidmaatschap van de patroonsbond geen begrafenispolis, maar een verzekering van de toekomst". De jaarrede werd muzikaal omlijst door het instrumentaal muziekgezelschap „Creescendo" o.l.v. de heer W. v. Strien. RSITAIR Instructiebad 2 november open VOORSCHOTEN Op vragen gesteld door de Prot. Christ. Oroep en D'66 naar aanleiding van de sluiting van het in structiebad delen b en w. mede nog steeds te verwachten dat het instructie- bad weer op t november a.s. geopend aal worden. B. en w. bevestigen dat het bad ook in 1968 twee maanden gesloten Is geweest (twee jaar na de opening) voor herstel van werkzaamheden aan het eerste en tweede plafond en dat deze voorzienin gen thans worden aangebracht bij de bygebouwen, terwijl echter ook enige bouwkundige voorzieningen worden ge troffen zoals tegelvloeren en kuip.. Naar de oorzaken van de gebreken is een on derzoek gaande. B. en w. achten het niet opportuum en bestuuriyk onjuist thans omtrent de schuldvraag publiekelijk me dedelingen te doen zolang het betreffen de onderzoek niet is afgesloten. De ar chitect van het instructiebad is ook be trokken bij de plannen tot uitbreiding van de r.k. Willibrordschool en verder heeft deze architect opdracht tot het ontwerpen van een schetsplan voor de restauratie van Ambachtshuis en Bal juwhuis. B. en w. delen tevens mede dat het aantal bezoekers van het instructie bad gemiddeld per week ligt tussen de 2900 en 3100. zowel in de zomer als in de winter. Hiervan zyn ongeveer 199 be zoekers in het kader van het school- Leidse raad behandelt erfpacht-vraagstuk LEIDEN De door het socialistische raadslid R. In 't Veld en 10 andere raads leden ingediende nota inzake erfpacht- vraagstuk zal worden behandeld in de raadsvergadering van 16 november. Dit heeft burgemeester Van der Willigen de raad laten weten. Elementum viert 10-jarig bestaan LEIDEN De Industriële Bouwmaat schappij „Elementum" N.V. viert haar 10-jarig bestaan Elementum is licentie houdster van de Deense industriële bouw methode Larsen en Nielsen. Volgens deze bouwmethode wordt in de Meren- wijk te Leiden een aantal huizen ge- j bouwd. Ze is gebaseerd op het fabrieks- i matig vervaardigen van bouwelementen van een zo groot mogelyke afmeting en het monteren van deze elementen op de bouwplaats. Het afbouwen of gereed maken voor aflevering van complete woningen en bouwwerken. Door deze methode is het mogeiyk zes woningen per dag te fabriceren. „DE ZINKER" VING GOED N.C.S.V. belegt discussie-avond LEIDEN Op woensdag 28 november wordt in hel „Eigen Huis", Rapenburg 24, te Leiden, door de Nederlandse Christen Studenten Vereniging een dis cussieavond belegd. Dr. Tom de Booy zal spreken over de rol yan de samen leving in de universiteit. Dr. De Booy kwam voor het eerst In de publiciteit als staflid van het Geolo gisch Instituut van de Universiteit van Amsterdam door de oprichting van de groep Experimenteel Geologisch Onder wijs. Daarna was dr. De Booy actief bij j LEIDEN V de bezetting van het Maagdenhuis met als gevolg, dat de universiteit hem zyn onderwijsbevoegdheid ontnam en hem op wachtgeld plaatste. In de hierdoor vrijgekomen tyd verzamelt hij gegevens om de betekenis van de bodemrijkdom men als olie en ertsen In de politiek aan te tonen. •rd gesteld dat tic voorlich ting van de zyde van liet bestuur van de A.W.V. te eenzijdig was geweest. Volgens adviezen, ingewonnen door de verontruste winkeliers, is een warenhuis In Voorschoten geen reëel haalbare kaart voor de winkeliers. Van de aanwezige 50 winkeliers bleken er by de schriftelijke stemming nog maar 4 voorstanders te zyn, 4 hadden geen mening en de overigen zagen niets ln een warenhuis. Ter discussie kwam ook de houding van de voorzitter van de winkeliersvereni ging. Men kwam tot de slotsom dat. indien de voorlichting inderdaad onjuist geweest is, gehele bestuur daar ver antwoordelijk voor is. Tenslotte werd besloten een brief te richten tot het be stuur van de Algemene Wlnkeliersvér- eniging met het verzoek binnen veertien dagen een algemene ledenvergadering bijeen te roepen met o.a. als agenda punt: volledige opening van zaken in- j zake de plannen voor het mlddenstands- I warenhuis in de Schoolstraat. rapport. het diploma van de K.N.Z.B. Voor het diploma A: J. Mosselman, C. de Wolf, R. Eikerbout, R. v. Velzen. P Koole, H. van Marwyk, H. Ketelaar en I. Wolvers. Diploma B: M. Doornik, D. Lagendyk, H, Zwlkker, J. de Bruin, J. Meuldyk, M. van der Poel. LEIDEN Het viscollcge ,,De Zinker" heeft zondag een wedstrijd gevist in het centrum van Aalsmeer. Het weer was Onder meer waren aanwezig de hoofd- I heel slecht, de vangst daarentegen zeer bestuursleden J. Sauer en Francino; de I IklIMPPQIT AIP 1 g°«d- De uitlag: 1 J. van Gent 28 stuks voorzitter van de technisch-artistiekc v/fVI V Ci\JI I met in totaal 3450 gram. 2 S. A. Vis- sectie de heer A. C. de Kok; vertegen- KIICI /IA/C scher 182090, 3 Chr. Joh. de Wit 18 woordigers van het Centraal Bureau en iVICwVr J 2005, 4 W. Holverda 182000, 5 W. de het N.K.O.V., alsmede de voorzitter van Wit jr. 171980, 6 A. van Geut 13 de Chr. Kappersbond de heer J. Vier-I Geslaagd Semi-artsex.: de heren W 1505. 7 D. F. van der Leek 12—1320. bergen uit Alphen a d. Rijn. v. Dam. A. D. Schipper en F. M. van 8 C. Kok 121315, 9 H. van Gent 12 De cliënten zyn meer modebewust ge- Velzen (allen Den Haag); J. A. M. 1270. 10 B. Kok 111240. worden. De kapper, aldus de heer C. Ypma (Lelden): artsex.: mevr. J. C. W. Winkeliersvereniging Voorschoten zal Perdaan. moet daaraan tegemoetkomen. Hagenouw-Taal (Leiden), de heren .1 LEIDEN Op het Leidse Volkshuis worden bestemd voor de plaatseiyke „Het barbiertje spelen is voorgoed be- j Dijkema (Beekbergen) en P. P. M. Knegt i Apothekersdyk 33. Leiden) zijn nog middenstand. De aanvraag om vergun- graven". ..Het kappersbedryf van mór- Den Haag): doct.ex. N.W. Sociologie:, plaatsen vrij voor modern toneel, be ning tot hel bouwen van het betref- gen hangt af van uw inzet. Alléén redt inevr. J. M. Lammers-Scheneke (Oegst- weging en improvisaties, donderdags- fende winkelprojM* is thans in behan- n het toch niet. wij moeten collectief geest i deling. leren denken," hij'vestigde de aandacht Haag) de hei i 8 tot 10 uur. Leeftijd bove: LEIDEN De Hartebrugkerk, een cultuurmonument in het hartje van Leiden. Onder het tympaan boven de ingang draagt ze het opschrift: „Dit is het huis Gods en de poort des Hemels". .Tawfel: het huls Gods. hecht en wel wel doortimmerd, kreunt onder de exploitatielasten. Daar is geen greintje symboliek by. zoals we gisteren al berichtten. De binnenstad is niet langer een woon-oord. De mensen trekken er weg en de kerken raken zó leeg, dat er nauweiyks meer voldoende inkomsten zyn. Hetzelfde geldt voor de Lodewykskerk. Daarom hebben de kerkbesturen de parochianen opgeroepen, zich op de toekomstmogelijkheden van de beide kerken te bezinnen. Het is wel duidelijk, dat beide kerken ln het beeld van de oude stad onmisbaar zyn. DINSDAG 27 OKTOBER Stadsgehoorzaal - Residentieorkest, aanvang 20.00 uur. Lakenhal Lezing drs. Sarfaty, Rijns- burg en de oudste geschiedenis van het graafschap Holland, aanvang 20.00 uur. LFC-terreln LFC-UVS, actie schip Ahoy, aanvang 20.00 uur. Paroclüezaal Petniskerk ARKA-ver- gaderlng. aanvang 20.30 uur. Loge-gebouw Vergadering Leidse postzegelvereniging, aanvang 20.UU ur. SSRL Natuurbescherming en milieu beheer. aanvang 20.00 uur. WOENSDAG 28 OKTOBER Receptie ter gelegenheid van het 60- jarig bestaan van de fa. Van Cleef DONDERDAG 29 OKTOBER L.O.I. Opening nieuwe gebouw door mr. Grosheide. 14.45 uur. Leids Volkshuis Apothekersdijk 25 jaar V.N.. aanvang 2.15 ur. Holiday Inn Modeshow sporthuls aanvang 20.00 uur. VRIJDAG 30 OKTOBER Schouwburg De Kersentuin, aanvang 20.15 uur. Stadsgehoorzaal Bijeenkomst Leidse kynologenclub, aanvang 20.00 uur. Gemeentehuls Zoeterwoude Openbare vergadering Industrieschap, aanvang 16.00 uur. Raadhuis Oegstgeest Afscheid Mr. Van Krieken, aanvang 15.30 uur. ZATERDAG 31 OKTOBER .Schouwburg Kersentuin, aanvang 20.15 uur. De Lakenhal Kamermuziekavond oud leden Jeugdkamerorkeat. I.eiden-Lelderdorp-Oegst geest Kle- dinginzameling Caritas Neerlandica, aanvang 2.00 uur. Antonlus Clubhui* Receptie ter ge legenheid van het 25-Jarig bestaan van Oranje-Groen. Trianon: „M.A.S.H." 8e week). 18 jr. Dag. 2.30 - 7.00 - 9.15 uur Zondag 2.15 - 4.30 -7 en 9.15 uur Camera: „Met jouw tanden in myn nek" (3e week) - 18 j. Dag. 2.30 - 7 - 9.15 uur. Zondag: 2.30 - 4.45 - 7 en 9.15 uur. Studio: „La sirène du Mississippi" (2e week - 18). Dag. 2.30 - 7 - 9.15 uur; zondag 2.30 4.45 - 7 en 9.15 uur. Rex: „Josephine, een meisje voor ieder een" (2e week - 18 j.) Dag. 2.30 - 7 - 9.15 u; zondag 2.30 4.30 - 7 en 9.15 uur. Nachtv. (vr./*a. Luxor: „De Bastaard" (18) Dag. 2.30 - 7 - 9.15 uur. Zondag: 2.30 - 4.45 - 7 en 9.15 uur Lido: ..De non van Monza" (6e week - 18 jaar). Dag. 2.30 - 7 -' 9.15 uur. Zondag: 2.30 - 4.45 - 7 en 9.15 uur. ROTTERDAM. 27 okt. - Vee - Aanvoer totaal 3792. weekaanvoer 5351, slacht- runderen 220, gebruiksvee 712, vette kal veren 40, graskalveren 420, nuchtere kalveren 1882, varkens 5, paarden 2, veulens 3, schapen of lammeren 461. bokken of geiten 47. Pryzen: slachtrunderen: 480-520, 415- j 450, 360-390, 350-360; vette kalveren 400 -420, 300-400. 305-390; stieren 455-530, worstkoéien 325-340, kalf- en melkkoei en 1100-1600, vare koeien 675-1125, vaar zen 825—1025, pinken 625-800, graskal veren 275-400. nuchtere kalveren 140- 170, mestkalveren 200-320, schapen 75- 120, lammeren 125-155. Marktoverzicht: slachtrunderen: groter, kalm, als giste ren; kalf- en melkkoeien: ruimer, willig, goed prysh., vare koeien: gewoon, rede lijk. iets gedrukt in prys; vaarzen en pinken: groter, rustig, pryshoudend graskalveien: groot, matig, onveranderd vette kalveren: klein, vlot, ruim prysh. nuchtere kalveren: groot, redeiyk, la ger. Schapen en lammeren: groot, le vendig, hoger. BODEGRAVEN, 27 oktober Kaas Pryzen in guldens per kg; le en extra kwal. 4,34-4,47; zware kwal. tot 4.73; Handel; kalm.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 5