Raad kon niet genoeg krijgen van beleidsnota I BERAADSLAGINGEN GESCHORST NA EEN NACHTELIJK RUZIETJE Bejaarde man gestikt bij brand Schagesteeg Specialiteit braak met vernieling „Mensen in Nood' doet beroep op vierhonderd jonge mensen CcidócSou^ant J. Taf fijn haalde goud bij Clos Leembruggen Streven is 150 ton DINSDAG 27 OKTOBER 1970 LEIDSE COURANT WORDT VERVOLGD OVER WEKEN... tarieven huiten die van de, Groen- oordlial nog verhoogd kunnen wor den. Of de confessionelen „tegenover liet arme PAK een blok hebben ge vormd" zou later tijdens de begrotings behandeling nog wel aan de orde kun nen komen. De heer Portheine (WD) vond het bui tengewoon tendentieus van de heer Van Aken „alsof wij toegewerkt hebben naar twee WD-wethouders. We heb ben ook zijn partij ruim vertegenwoor digd willen zien in het college". De in zichten evenwel van de heer Van Aken over de voorlichting in- het kader van de openheid kon hij delen. Graag wilde hij, dat het college bij de gesprekken over subsidieverlening aan de NZH de kwestie van de frequentieverhoging zou inpassen. De heer Zunderman vermaak te zich ermee, dat de heer Van Alten „zo verschillende kleren kan aantrek- keh". Het PAK was er bij de voorbe spreking van de eis uitgegaan om vier wethouders te hebben. „Dat was voor DS'70 het breekpunt om uit die gelede ren te verdwijnen. Ik zit nu leuk op de weegschaal. Ik zou haast zeggen: wat biedt u er voor?" De waarde van de nota, aldus de heer Zunderman, is, dat ze een gesprekstof heeft. Voorlichting moet volgens hem een verantwoorde inspraak mogelijk maken. Nog even liet de heer Zunder man zich kennen als de oude rot in het (raads)vak: „We zijn echt geen flinke jongens hier hij elkaar. We pleiten hier de eigen groep en dat niet, ook al zullen de meningen De belangstellende lezer mag gerust Mevrouw Geelkerken (Prot. Chr.) had j wo' eens botsen. Ik heb Portheine al zijn. De raad, althans een enkele pro- veel waardering voor de uitwerking (Van onze raadsverslaggever) LEIDEN Het kan nauwelijks nog verbazing wekken als wij u mede delen, dat de Leidse gemeenteraad er opnieuw met succes in is ge slaagd, geen spijkers met koppen te slaan door de discussies rond de beleidsnota van b. en w. in ruim 5 uur praten niet sluitend te krijgen. Voorzitter Menken schorste vannacht om tien voor één de beraad slagingen. Op 9 of 16 november zal getracht worden, er een eind aan te breien. Deze beslissing werd om half één ingeluid door een voorstel van orde, afkomstig van de KVP'er Driessen en gesteund door de prot. chr. fractie en de VVD. Men wenste de beraadslagingen af te ronden en de spreektijd in tweede instantie te beperken tot een half uur. De reacties op dit voorstel kregen, mede onder invloed van het late, voor de Leidse raad normale tijdstip een ruzieachtige toon. ,,Dit is knevelarij," riep PSP'er Amptmeijer; „Dit is wijze zelfbeperking, meneer Amptmeijer, u heeft de zaak alleen maar zitten kleineren," voegde een verbolgen KVP'er Ham hem toe; „De heer Amptmeijer moet naar bed, geloof ik," klonk het emotioneel uit de hoek waar de heer Zunderman eenzaam DS'70-fractie zit te wezen. Na een soort „time out" liet men de heer Menken, die iedere weerstand brak met het vooruitzicht op een heerlijke nachtrust, de knoop doorhakken. Bovendien had het PAK nog een motie in petto. Die kan nu vast informeel onder de raadsleden rouleren. mlnente spreker, heeft volop gepraat. In feite vond men de beleidsnota van het college „een goede zaak", waar men „met plezier alle vertrouwen in had". Het zal best lukken, dacht men alge meen. Alleen de heer Amptmeijer meen de, dat dit döeument een waarde heeft die uitgaat boven de politiek. Hij tracht te. dit aan te tonen door te wijzen op de hier en daar wat wazige en onbestemde terminologie, die zó gekozen schjjnt te zyn, dat b. en w. er geen builen mee kunnen vallen: in overweging nemen te streven om te komen tot een poging iets te bevorderen waarbij even wel niet uit het oog mag worden ver loren dat sommige factoren tegen an dere factoren moeten worden afgewo gen Enzovoort. Blokvorming De heer Van Aken i PvdA-Pakker), was 40 minuten aan het woord. Hij greep terug op de interfractionele overeen komst in augustus en leverde een bij drage aan het Groot Nederlands Woor denboek: er waren „wethouderiabelé" figuren, die het dan maar motten doen en de ..kretologie" liad het PAK in de oppositie geduwd. In elk geval was in de gevoerde gesprekken van de zomer niet het moment gekomen waarop con fessionelen en WD een redelijk aanbod hebben gedaan om te participeren in het college. „Dit wil ik in de openbaar heid stellen", zei de heer Van Aken; „onze kandidaten waren niet acceptabel, ondanks hun kwaliteiten, en werden van de tafel afgeveegd. Ik signaleer thans: toen is de grondslag gelegd voor blokvorming in de Leidse raad". Over de beleidsnota wilde hij nog zeg gen, dat in dit kader past dat het beleid van het college ondergeschikt is aan het gevoelen van de raad en verder: „Leiden is alleen gediend met het luis teren naar elkaar van de twee politieke groeperingen die beide in de raad een minderheid vormen". Enkele punten afzonderlijk waren: het onderwijs te Leiden is zeer goed, maar kan op een nog hoger niveau; de erf pachtnota was nog niet aan de raad toegezonden ,,Het past u niet, deze zaak zo te traineren"b. en w. moeten zorgen, dat Leiden de 1000 woningen van minister Schut krijgt; dat het col lege de beheersvorm van Endegeest wil herzien is zeer gunstig. de beleidslijnen. Ook volgens haar hoort voorlichting bij de burgemeester thuis eu is niet politiek aanspreekbaar te ma ken vla een wethouder. De adviesraad voor de binneustad moet zo spoedig mo gelijk gestalte krijgen. Zij had vertrou wen in de visie van de nieuwe wethouder van economische zaken, de heer Lijten, wie zij vroeg de attracties voor het toe risme in de zomermaanden te bevorde ren. Ook de lieer Driessen toonde zich namens zijn fractie ingenomen met de nota. Naar zijn mening dreigt de porte feuille Stadsontwikkeling te zwaar te worden. Voorts wilde hij weten, welke V oor-lichting De gemeentelijke voorlichting was de afgelopen jaren niet van de grond ge komen. Het was meer een service-insti tuut voor de pers gebleven- De heer Van Aken verwachtte tenslotte, dait het college zich volledig achter de gezamen lijke overeenkomst schaart. Betaling individuele huursubsidie •cel jaren in de haren gezeten Waarop iedereen in lachen uitbarstte. keek naar de spaarzame dos van t WD'er. F iguu rzaagclub Kabouter Gerkema bespeurde ook al iets van blokvorming. „We kunnen deze raad wel vervangen door een figuur zaagclub door een scorebord met 2118 onder de perstribune te hangen. Verder kunnen we beter stoppen". Meer substantieel was zijn vraag aan het college, de autoritaire onderwijs structuren tegen te gaan. De school adviesdienst moet een oplossing bieden voor vele pedagogische problemen, voor al bij schoolzwakke milieus. De heer Oosterman van D'66 wees op de wazige taal van de nota. Er staat niets in over de verhouding gemeente-universiteit. Dat verontrustte hem. De universitaire sportvoorzieningen moesten worden opengebroken voor de Leidse burgers. Overigens worden de studenten te zeer buiten de Leidse gemeenschap gehouden (volkshuisvesting). „B. en w. halen met de blauwe zone en de parkeermeters steeds meer auto's in de binnenstad. Stadsontwikkeling is: het restaureren van huizen en verwijderen van de PAK-socioloog In 't Veld beloofde het college, dat de PAK-fractie b. en w. in alle openheid informatie zal geven. De financiële portefeuille achtte hij, in tegenstelling tot mevrouw Geelkerken, niet extra verzwaard. De heer Hoeven (CPN) zal bij de begroting nader op de nota terugkomen. Dat leek ook loco-burgemeester Menken by liet beantwoorden der sprekers een goede gedachte. „Een aantal zaken hoort in de begroting thuis. Er is eerst studie nodig om een en ander uit te diepen". Hij noemde de nota „een eerlijke poging om in te stemmen met de overeenkomst der fracties (met voorbehoud voor en kele kwesties). De voorlichting, zo zet liij, is in het verleden méér geweest dan een orgaan voor de pers. De verhouding met de universiteit komt op de begro tingsbehandeling ter sprake. Wethouder Harmsen zei, dat over orga nisatie en efficiency druk overleg wordl gepleegd; „het zal niet meer bij de ac countantsdienst worden ondergebracht". Wethouder Duyverman vertelde, dat de HTS voor Leiden waarschijnlijk nW haalbaar is, gezien de prognose het aantal leerlingen. Onderwijspriori- 1 ei ten zullen aan de raad worden voor gelegd. Wethouder Kret zei, dat de monumen tennota omvangrijker zal worden dan aanvankelijk de bedoeling was. In de loop van '71 zal ze- moeten verschqnen. De binnenstadsnota wordt 15 december venvacht. Wethouder Lijten wees erop, dat de VW in eerste instantie een zaak is die het particulier initiatief aangaat. Wat betreft een koopavond zal ook wor den geïnformeerd bij gemeenten die achteraf spijt hebben gekregen er ooit aan te zijn begonnen. Voordat de raad tot zijn nachtelijk ruzietje overging' ant woordde nog' mevrouw Den Haan-Groen en verzekerde de heer Menken de dames en heren, dat b. en w. zullen trachten meer dan 1000 woningen voor Leiden in de eerste jaren tot stand te brengen. In slaap met brandende sigaret i zijn Voorrangsfout Zwaar gewond bij aanrijding LEIDEN Op de kruising Kooilaan- Medusastraat heeft gisteren een aan rijding plaats gehad tussen een 71- jarige bromfietser en een bestelauto bestuurd door een 49-jarige inwoner van Leiden. Vermoedelijk heeft de brom fietser de auto geen voorrang verleend. De man moest met ernstig hoofdletsel door de Eerste Hulpdienst naar het Aca demisch Ziekenhuis vervoerd worden. DEN HAAG/LEIDEN - Voor de Haag se rechtbank stond gisteren een 23-jari- ge opperman. De man heeft een inbraak gepleegd in een drogisterij in Voorscho ten. Eigenlijk had verdachte meer be langstelling voor een juwelierszaak, maar het bleek te moeilijk zich daar toegang te verschaffen. Overigens is verdachte geen beginneling in het „vak". Hij heeft al 15 inbraken gepleegd. EeD onaangenaam trekje van hem is dat hij, als hij geen buit vindt, aanzienlijke ver- nielingen aanricht. De officier eiste vier maanden gevangenisstraf met aftrek van voorarrest, waarbij twee maanden voorwaardelijk reeds eerder opgelegd, nog steeds blijven staan. De rechtbank heeft overeenkomstig de eis vonnis ge sproken. Standen na derde ronde bridgestrijd Na de derde speelavond van de paren competitie door de Ned.Bridgebond, afd. Leiden is de uitslag: Hoofdklasse: 1 Tijssen-De Vrind 249. 2 echtp. Brakel 246. 3 Eiesot-v.d. Meer 245, 4 De Goede-Stempels 215, 5 Van Dijk-Mackaav 212. 6 Dek-Goedhart 211 7 v. Leeuwen-Vreeburg 209. 8 De Bruyn -v.d. Valk 207, 9 echtp. De Graaf 189, 10 Hage-Klos 177. Eerste klasse A: 1 mevr. Aenmey-v.d. oorbijgangers te trekken. In het Acade- Star 247. 2 v.d. Bijl-Sijpestein 240, 3 nisch Ziekenhuis waar de man in aller- j Lenaers-Schutte 229, 4 mevr. Beussen- de Schagesteeg 9 om het I ijl naar toe gebracht werd kon men li. De brand werd ontdekt slechts de dood constateren. Bij een voor- Ze Zuid-Zonder- lopig onderzoek is gebleken dat de heer Binnendijk met een brandende sigaret de handen in slaap is gevallen. Het beddegoed is gaan smeulen, en de man is door de enorme rook in de beperkte ruimte, hij sliep in een bedstee, gestikt. Debrandweer heeft de smeulende brand nevelspuit geblust. steeg. Deze zag rook uit het dak ramen van het perceel komen. Met grot' tegenwoordigheid van geest forceerde d> man de deur. Toen hij de looonkamei binnenkwam, vond hij daar de heer Bin nendijk i)\ nachtkleding voor het raart dat uitzicht geeft op de straat. LEIDEN Binnenkort kunnen de eer ste kwartaalbetalingen van individuele huursubsidies door het Ministerie van volkshuisvesting en ruimtelijke Orde ning tegemoet worden gezien. Dat be treft de eerste van tot nu toe al 23 a 24.000 aanvragen hiervoor, die nauwkeu rig genoeg waren ingevuld om vlot af te handelen. De aanvragen worden beoordeeld bij de gemeente en bq het ministerie. De aan vrager krijgt na verloop van tijd van het ministerie een beschikking, dezelfde of de volgende dag gevolgd door een verzoek om uitbètalingsgegevens voor zien van een antwoord-envelop. Na op zending van de laatst kan men binnen enige weken de uitbetaling verwachten. Dat het uitbetalen in het begin wat op zich laat wachten ligt in het noodzake lijke „inspelen" op de nieuwe regeling en de mechanische verwerking van de aanvragen. Na verloop van enige maan den zal het systeem voldoende soepel lopen en is bovendien de eerste vloed golf van aanvragen verwerkt. De uit betaling geschiedt in kwartalen: elk kwartaal* krijgen subsidie-ontvangers automatisch een nieuw invulformulier met antwoord-envelop toegezonden. Wel Is belangrijk dat men de aanvraag formulieren, die men bij het gemeente bestuur moet indienen, nauwkeurig in vult. Laten de hierop meegedeelde ge gevens geen twijfel over, dan zal de uit betaling ook vrij vlot geschieden. Het is tot nu toe bij het ministerie nogal eenB voorgekomen dat aanvragen moes ten worden teruggestuurd voor nadere of vollediger gegevens. Dat werkt tuurlijk vertra geod KLEDINGAKTIE IN LEIDEN, OEGSTGEEST EN LEIDERDORP LEIDEN „We doen een beroep op alle jonge mensen boven de twaalf jaar. 400 jongens en meisjes hebben we nodig, terwijl er pas zoiets van 40 zich hebben gemeld: We hebben zestig vrachtauto's met chauffeur ter beschikking, maar die moeten elk nog met tenminste 5 i» 6 mensen bemand worden oiu de zakken met de Ideding op te halen by de hulzen en ze in te laden". Dit Is de noodkreet van een van de organisatoren van de bliksemactie, die zaterdagmorgen wordt gelipuden in Leiden, Oegstgeesl en Lei derdorp voor alle „Mensen in Nood". De actie gaat uit van „Caritas Neerlan dica" (Nederlandse liefdadigheid), dat in Den Bosch is gevestigd. Het is een nationale organisatie, die véle taken op zich heeft genomen zoals hulpverle ning in noodsituaties, vluchtelingenzorg, allerlei projecten, opname van buiten landse kinderen. Haar werkterrein strekt zich over de hele wereld uit. Ze beschikt over een centraal kledingma gazijn en een centraal voedselbureau. Tweemaal per kwartaal geeft zij een eigen periodiek uit onder de naam „Cla- mavi". Caritas Neerlandica onderhoudt nauw contact niet organisaties als het Nederlandse Rode Kruis, NOVIB, UNESCO en UNICEF. „Mensen in Nood" is een stichting, die aan het begin van de eerste wereldoorlog (1914) is Krokodillentranen De PAK-fracties in de Leidse ge- meenteraad blijven maar klagen en hun vrees voor blokvorming uitspre ken. Blokvorming door de anderen. De anderen, die altijd de mond vol hadden over collegiaal bestuur, maar die toch maar een groep van 16 raadsleden buiten het college hiel denals de goegemeente het mis schien nog geloven ook. Laten wij dan nog maar eens herhalen, dat het PAK zich zelf al voor de verkiezin gen, voor er door anderen zelfs ge dacht werd aan wethouders, vastge nageld heeft met de eis: de meerder heid in bet college (vier van de ze ven) of anders niemand. Toen de ver kiezingsuitslag die eis niet bleek te rechtvaardigen zijn de andere par tijen toch nog met het PAK gaan pra ten. Vier nachten lang, met de illu sie, dat er met het PAK tóch te pra ten zou zijn. Verregaande handrei kingen werden gedaan, maar het PAK bleef wat de eis betreft onver murwbaar. Het PAK wilde en kon niet terug. Als de heer Van Aken en met hem de hele PAK-fractie alle feiten en feitjes eens eerlijk op een rijtje zette, kan men de hoop hebben, dat de Leid se raadszaal niet meer gebruikt wordt als plengplaats van krokodillentra- opgericht. Oorspronkelijk heette het „Nederlandsch Huisvestingscomité" met als taak onderbrengen van Belgische vluchtelingen in ons land. Maar met haar taak veranderde ook haar naam, welke nu „Caritas Neerlandica" is. In vuilniszakken Zaterdagochtend dus wordt tusseu 10 uur 's morgens tot 2 uur 's middags in de drie eerder genoemde gemeenten een kiedingactie huis-aan-huis gehouden. „Het is de bedoeling dat ieder, die ook maar van enige kleding afstand kan doen, deze in zo'n grote plastic vuilnis zak verpakt. Het moet natuurlijk wel bruikbare kleding zijn èn denk erom, de minimode is uit, maar mensen in nood zijn er gelukkig mee". Twee jaar geleden werd in Leideu een zelfde actie gehouden. De opbrengst was toen 100 ton kleding. C A, V D en andere kledingmagazijnen hadden grote hoeveelheden nieuwe kleding ge schonken. Volgens „Den Bosch" was de hele opbrengst binnen twee weken al doorgestuurd naar noodgebieden. „Ze zijn daar in het buitenland gek op onze kleding-pakketten uit Nederland, vooral omdat het allemaal nog zo nieuw is". Een beroep» doen op de stu denten acht men niet noodzakelijk. „We komen heus wel aan het aantal mensen. Bovendien hadden de studenten eerst zelf een actie willen organisei-en. Vorig jaar kwamen ze bij ons om te vragen of wij eraan wilden meewerken. De op> brengst dachten ze dan te besteden aai Perua Wij hadden toen zelf al deze actie gepland. We wilden wel een dergelijke actie met hun in het voorjaar, toen zaten de studenten voor hun ten- tames. Ze wilden toen wel met onze actie in het najaar meewerken, mits ze een bepaald gedeelte van de opbrengst zelf zouden mogen besteden aan een door hun gedacht project. Helaas kun nen we hieraan niet tegemoetkomen". Het actie-comité „Mensen in Nood" is er zeker van dat de actie van zaterdag zal slagen. Vanwege het feit, dat nu ook Leiderdorp en Oegstgeest meedoen als ook wegens de plotselinge modever anderingen, verwacht men dat de op brengst anderhalf maal zoveel zal zijn als in 1968. Eerste zwarte hmul sportschool v. Houdt LEIDERDORP Cor Hoogeboom mag zich sinds zaterdag jl. de sterkste ju doka van sportschool Van Houdt noe- j de districtswedstrijden voor de provincie Zuid-Holland, gehouden voor de zwarte band. slaagdo hij voor de'hoog ste graduering. De wedstrijden werden i Vlaardingen gehouden in sportschool Westwijk. Van de ca. 40 kandidaten, die in opgekomen, slaagden er slechts voor het examen in één keer. De heer Hoogeboom behaalde zijn graduatie door successievelijk rijf tegenstanders te verslaan. Het is de eerste maal van de heer Van Houdt, dat h(j met een aantal leerlingen'aan het examen deelnam. Voor dé sportschool is het dan ook een min stens even grote prestatie. OEGSTGEEST - Woensdag Wordt er in het clubhuis op het ASC-terrein van 11.00 tot 17.00 uur een bazar gehou den van de handwerkclub „Van bejaar den voor bejaarden" van het UW. Naast fraaie handwerken zijn er ook babykleertjes etc. te koop. Wagenaar 221, 5 echtp. Kaptein 218, 6.7 v. Ravenswaay-Zwetsloot en Stik- voort-Trijzelaar 215, 8 Haasbroek-Vlaar- dingerbroek 207, 9 De Jong-De Vrind 390, 10 v. Dormolen-Hoekman 178. Ie klasse B: 1 Braakman-Vink 257, 2 Brussen-De Mink 252, 3 Duyndam-De Jong 228. 4 v. Kins-Rebel 225, 5 His- sink-Varkevisser 220, 6 Bos-Terlaak 217, 8 Sprink-Tapke Lokenberg 201, 9 echtp. Den Hóed 182, 10 Blom-v. Leenen 162. 2e klasse A: 1 mej. Baas-Turk 249, 2 Beuk-Michels 247, 3 Boersma-mevr. Buschman 244, 4 De Roo-Schiereck 232, 5 dames Cancrinus-Hofstede 226, 6 Par- mentier-v.d. Voort 224, 7 v. Dockum- de Graaff 199, 8 dames Bekooy-Derogee 198. 9 dames v. Dullink-Kraayveld 188. 10 dames Mootz-Mulder 153. 2e klasse B: 1 Poot-Spoor 271, 2 dames v.d. Bijl-Verduin 225, 3 v. Berge Hene- gouwen-mevr. v. Heurn 221, 4 Huygens- mevr. Stikvoort 216. ij-6 Bakker-Riet veld en dames De Jong-Tromp 214, 7-8 Bernard Huls en Isarin-Riel 201,9 Elch- horn-Plouvier 199, 10 dames Akerboom- Beelen 198. 2e klasse C: 1 mevr. Bisschop-Meyer 244, 2 De Jong-Schövinck 240, 3 Ouds hoorn-De Vries 239, 4-5 mevr. Aalbers- berg-De Wilt 236, 6 echtp. Kiel 219, T dames v.d. Drift-Tielkemeyer 212, 8 da mes Kengen-v. Wel 196, 9 Stoffels- Voorthuizen 193, 10 damès Barzilay- Siderius 145. 2e klasse D: 1 v.d. Berg-Lansbergen 252, 2 v.d. Drift-v.d. Staal 241, 3 mevr. Van Heusden-Woons 237, 4 v.d. Wilden- berg-Wilmer 234, 5 echtp. Verhoef 230, 6 v.d. Kommer-mevr. Schutte 215, 7 Cancrinus-Roth 206, 8 Vermeer-De Ville- neuve 204, 9 dames Berbee-Meyer 180 10 mej. Land-Melcher-de Leeuw 161. Gemeenteraad ZOETERWOUDE De gemeenteraad komt donderdag 29 oktober om 20.00 uur bijeen. De agenda vermeldt o.m.: voor stel van b en w. inzake de afwijzende beschikking met betrekking' tot de bouwaanvrage van de heer A. J. van Turnhout: Krediet voor het vernieuwen de leden van het van een gedeelte van de betonschoeiing langs de Noordbuurtsevaart; Krediet brieven gestuurd voor het plaatsen van meerpalen bij de 'erschillende fir- brug over de Noord Aa en de aankoop doen op hun vrij- van materiaal over een afsluitboom. Het 1 verlenen van subsidie over 1969 aan de Cornelius Musius-Stichtihg te Leiden; Voorstel tot aankoop van de woningen Watertje 23 en 24Het aangaan van een acht (auto's J rekening-courant-overeenkomst met de vertelde I actie-comité, i Ditmaal zijn er weei aan de directies van gerigheid. Koperen bel j Vrijwilligers hebbeu n met chauffeur ter beschikking gesteld, j N.V. Bank voor Nederlandse Genieen- Zij zullen op dertig verschillen le routes ten; De aanschaf van 40 leerlingensets de gehele gemeenten doorkn i en. Huis voor de Aloysiusschool. De aanschaf van aan huis zullen de zakken worden op- j een nieuwe taalmethode voor de Sint gehaald. De auto's zijn alle voorzien Bernardusschool, Begrotingswijzigingen, van een koperen bel om iedereen op merkzaam te maken, 's Middags komen dan tien grote „tonners" van Caritas uit j riT'T /in TIZTIKTCT1 Den Bosch klaar staan om alles over te j lil UI VVllyjl laden en naar Den Bosch te vervoeren. j Zij die om een of andere reden niet de j ZOETERWOUDE Er waren voor het kleding hebben kunnen afgeven op za- i ufgeloven weekeinde slechts twee wed- l er dag morgen kunnen altijd nog de een- strijden vastgesteld voo rde junioren van laaie post opbellen bij mevr. v. Haaste- I Pit '54. Het eerste jongensteam klopte ren, tel. 31787. Dan wordt het alsnog j koploper TOV 3 met 8-2. Peter v. d. afgehaald. Jongelui, die aan deze actie Salm scoorde 100 pet. en Wim den Eisen hun medewerking willen verlenen door en Ton Paardekooper wonnen elk twee met de auto's mee te rijden, kunnen j partijen. Het derde team heeft nu de zich melden bij de heer Plev, Lage Rijn- smaak te pakken en behaalde na de LEIDEN dijk 106A. tel. 21276 Echtpaar Vrouwenvelder in het go ud Zonder scholieren LEIDEN Op feesteijlke wijze werd j de jubilaris een geschenk onder couvert j Jammer genoeg, zo vertelde het actie gisteren in de kantine van Clos en Leem- aan. Van zijn collega-afdelingschefs comité, konden de scholen aan de actie brugge het feit herdacht dat een van de j kreeg de heer Taffijn een grill eu van i niet meewerken. „Anderg hadden we al personeelsleden, dc heer J. Taffijn. rijf- j de personeelsvereniging een envelop met mensen genoeg gehad. Maar de jongelui tig jaar bij deze firma in dienst Ls. De inhoud. Ook van verscheidene relaties j moeten zaterdagsmorgens naar school heer Taffijn is op het ogenblik inkoper waren er geschenken. De receptie ter en we konden de actie niet naar de voor de firma. Hij ontving velé blijken gelegenheid van dit jubileum werd zo- middag verschuiven, omdat er dan geen van waardering. Namens de directie j wel door personeelsleden als relaties I tijd genoeg over zou zijn om alles nog sprak de heer Leembrugge sr. Deze bood druk bezocht. dezelfde dag naar Den Bosch te kunnen De heer W. C. A. Vrouwen overwinning van vorige week opnieuw velder en mevrouw H. Vrouwenvelder- een zege. ditmaal met 10-0 tegen MVO v. d. Vegt herdenken op 28 oktober de d. Woensdagavond training in Don Bos- dag, waarop zij 50 jaar geleden in het co, aanvang 7 uur. huwelijk traden. Beiden genieten nog i een goede gezondheid. Uit hun huwelijk ZOETERWOUDE De collectie voor werden 11 kinderen geboren, waarvan de Valken '68 die enkele weken geleden i er 2 reeds op jeugdige leeftijd zijn over- hun clubhuis in opbouw door de storm t leden. zagen verwoest heeft zondagmiddag op De bruidegom zal in Leiden geen onbe- het sportpark „Haasbroek" j 138,55 op- kende zijn. daar hij sinds zijn huwelijk gebracht. Morgen, woensdagavond orga- in dienst is geweest bij de gemeente- niseert SJZ weer een klaverjasavond in 1 politic. Hij bereikte de rang van briga- haar clubhuis, aanvang 20.00 uur. dier. Velen hebben hem hier leren ken nen als een eerlijk en rechtschapen man met een grote kennis van zaken op ve lerlei gebied. Dit was ook een van de redenen, waarom hij als een van de eer sten belast werd met de oprichting van de afd. zedenpolitie, waarbij hij met de inmiddels overleden inspectrice mej. Zeelenberg, veel belangrijk werk heeft gedaan. De oorlogsjaren stelde aan de politieman uitermate zware eisen. De heer Vrouwen velder ging in het verzet dat hem bijna noodlottig werd. Na de oorlog werd hij met vele anderen reeds op 55-jarige leef tijd gepensioneerd i.vjn. met bepaalde overheidsmaatregelen, hetgeen op dat moment geen bltjde boodschap was, daar het hele gezin nog thuis verzorgd werd. Met de stille zorg en toewijding van me vrouw Vrouwenvelder werden de moei lijkheden echter overwonnen. Zij ver richt nog steeds al 't huishoudelijk werk zelf en zij bl(jft het middelpunt, niet al leen van haar eigen kinderen, maar ook van de vele kleinkinderen.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 3