Harry Heynen weer op Zuiderpark in actie Luteyn van SVE redde de eer HIJS startte goed Gelijk tegen Noren Echtpaar Voronin lonkt naar goud Record inschrijving voor titelstrijd Drie zeges voor Peter Joëls VRIJDAG 23 OKTOBER 1970 LEIDSE COURANT PAGINA 13 (Van onze sportredactie) )EN HAAG Na de ontmoetingen PSVSteaua en \jaxFC Basel vraagt thans de competitie weer de landacht. In de eredivisie staan grote gebeurtenissen de deur en daarbij wordt de vraag opgeworpen of ADO is de .trotse leider van de ere- ivisie, want de Zuiderparkers bezetten ie eerste plaats met een punt voorsprong p Sparta en Feijenoord. Daarentegen leeft PSV een achterstand opgelopen van Irie punten tegen Ajax en FC Twente elfs vier. ADO 9peelt voor eigen publiek tegen iet moeilijk te bestrijden MW, dat neestal het accent sterk op de verdedi- ing laat drukken, zoals al meermalen in Zuiderpark gebleken is. De komst van IVV heeft voor het publiek een extra antrekkelijk tintje, want Harry Heijnen, het idool van hot Haagse publiek, al thans bij de Limburgers meespelen dat alleen al is een gang naar het iulderpark zeker waard. Voorts brengen de gasten nog een aan- al gereputeerde spelers mee, want de lamen van Ko Prins (32), Nico Mares verleden seizoen PSV), Gerard Hoenen de Hongaar Istvan Mraz (29) en niet vergeten de emotionele 33-jarige doel- m Frans Körver. In de achterste vier tan de Pool Szefer, de Duitser Herben Voorwedstrijd ADO DEN HAAG De toeschouwers kun- zondag vroeg terecht bij ADO (dat egen MVV speelt), want om 12 uur wordt een voorwedstrijd gehouden tussen het Nederlands jeugdeltftal (spelers ren 415 jaar) en een Haags jeugdelftal 11617 jaar. Er wordt 2 x 40 minuten Opstellingen Ned. elftal: doel: Hovenkamp (Hondsrug): (Juliana '31). Stevens :ndaal (Holland) t tenskens (UVS), yf (Domstad). Wisselspelers: Cabo (Vilt), Graaumans aags elftal: doel: v. d. Meer (VUC); ach- Boshuizen (RVC), Gelauf (ADO), r: Jol (JAC), Wisselspelers: Quelhorst (ADO), jhr. Kans voor Junior Volomon op Duindigt WASSENAAR In de Prijs der Bes- n krügt Junior Volomon morgen middag op Duindigt eens de kans nu zijn grote rivaal b(j de tweejarigen, John Areta, niet in het veld verschijnt. Deze lohn Areta .onbetwistbare koning van zün generatie, won de duels met Junior Volomon steeds op pure kracht, waarmee Wagenaars paard de adem tenslotte ont- Nu lijkt er niets in de weg toch wel verdiende zege in eer enige importantie. Gevaarlijk zou Fungfrau W, die het eerste startnumrher heeft, en de kleine, maar erg sterke, noor derling Junior kunnen worden. Frans v. d Heiden en meestal ook de oud-international Wil ly Quaedackers (33) en de 24-jarige Peter Pleumeekers. En om het geheel compleet te maken is er ook nog de uitstekende en schotvaardige middenvelder Jo Bon- frère. De mogelijkheid is niet uitgesloten dat de ex-international Willy Brokamp weer volkomen fit is en zodoende kan worden opgesteld door trainer Knobel. Voorts beschikt MW nog over de vaste wisselspeler Jo Toennaer. die ondanks zijn 37 jaar nog een behoorlijk ..partijtje kan meeblazen". ADO's trainer Vaclav Jezek had geen problemen, want ook Harald Berg en Kees Weimar komen fit aan de start. Aan de wedstrijd gaat vooraf een ont moeting tussen het Nederlands Jeugd elftal (14-15 jaar) en een Haags Jeugd- ADO zich ook tegen MVV staande zal houden. Ook PSVHolland Sport is geenszins van belang ontbloot, terwijl eveneens de strijd tussen FC Twente en Ajax in de kijker staat. Feijenoord speelt uit tegen Telstar en Sparta verwacht Haarlem op Spangen. team van 16-17-jarige spelers- Deze ont moeting begint om 12 uur, met een speel tijd van 2 x 40 minuten. Een andere ge beurtenis: Voor de grote strijd tussen ADO en MW zal Theo v. d. Burch ge huldigd worden in verband met zijn 250ste wedstrijd voor de Zuiderparkers. PSV, dat woensdagavond zijn goede vorm onderstreepte tegen Steaua. moet in de lichtstad optornen tegen Holland Sport, dat vooral aanvallend veel te kort komt. Mogelijk dat Sjaak Roggeveen. Joop van Maurik en Paul Roodnat hun vorm hervinden, dan nog staan ze altijd tegenover Jan van Beveren. De Braban ders moeten het zonder Lazar Radovic doen, die tegen Steaua weer last krees van een oude knieblessure. Trainer Kurt Linder zal eerst morgen een beslissing nemen wie als vervanger zal optreden. Daarvoor komen in aanmerking Daan Schrijvers en de nieuwe aankoop Munk Jensen. De mogelijkheid is evenmin uit gesloten dat Hiddink naar achteren ver huist, zo niet dan zal de oud-De Graaf schapper hoogstwaarschijnlijk zijn plaats verspelen omdat Linder Johan Devrindt waarschijnlijk niet buiten de ploeg zal Bij Holland Sport veranderde er niets, want ook Frans v. d. Heide heeft nog weinig last van zijn liesblessure. Dat hij en Jan Teske het uitermate lastig krijgen tegen Willy v. d. Kuijlen staat al bij voorbaat vast. Opstellingen ADO (thuis tegen MW Thie - v. d. Burch, Weimar, Mansveld. Korevaar - Advocaat, De Zoete. Schoenmaker - Berg, Couperus en Hestad. Holland Sport (uit legen PSV) Lou- werens - Valkenhof!". Teske, v. d. Heide, Dorjee - v. d. Bol, Kronshorst, Milic - v. Maurik, Roggeveen en Roodnat. Hertha BSC laat Varga thuis WEST-BERLIJN De Westduitse Bundesllgaverenigring Hertha BSC zal de Hongaar Zoltan Varga niet meenemen naar Trnava in Tsjccho- Slowakije, waar de club volgende week woensdag de returnwedstrijd in de tweede ronde van het toernooi om de Runners Up Cup tegen Spar- tak speelt. De tweede voorzitter van Hertha, Wolfang Holst, verklaarde gisteren „Het risico is ons te groot. We men hem in geen geval mee. Ook later niet, als we weer naar Oostpuropees land moeten, dat uitleveringsverdrag met Hongarije heeft. Zoltan Varga is in Hongarije na vlucht tijdens de Olympische Spelen van Mexico bij verstek veroordeeld tot vier jaar gevangenisstraf. Nederlandse bridgewinst ESTORIL Nederland heeft wo dag te Estoril in het toernooi om Europese kampioenschap bridge herenlandenploegen met 119 van len gewonnen. LJBULJANA In vergelijking met 1922, toen Ljubljana het zevende wereldkampioenschap turnen organi seerde, is er, zeker wat het aantal deelnemers betreft, wel het een en geleden schreven vijf landen met dertig deelnemers in, Dit keer heb ben vierendertig landen met meer dan vierhonderd turnsters en turners Noord-korea zal niet deelnemen aan de wereldkampioenschappen turnen in Ljubljana. Dit besluit is telegra fisch en zonder opgave van reden aan de internationale turnbond ter kennis gebracht. Het herenteam van Noord-Korea gold als favoriet voor de bronzen medaille. Radboutprljs (2100 autostart, met trio): anny Hollandia. Out- Ider: Hardy Regina. Not AfraldprU.' (ren. 1800 m): Master Philip Appalachian - Sir Warlock Recklinghausenprijs (2120 m. met trio): Goodwill - Flrrr.Ln - Detra. Prijs der Besten (1500 m autostart): Junior olomon - Jungfrau W - Junior. Grote Prijs der Driejarigen (ren, 2150 m): ttal De Bloemert - Beemster - Martine Rose. Pillet te Six -^Egyptian1 Princes?'- Troika'b! Againprijs (2120 m. voor leerlingen): Scott^P - Istanbul - Hilda O. Out- Smolders (Moragill en Pr Lady Lindella. iorentoprijs (2100 m): ert K - Xngrld K. (Van onze sportredactie) DEN HAAG. Piet Luteyn, die de afgelopen zomer wegging uit Den Haag om Rob Joëls een kans te geven ereklasse tafeltennis te gaan spelen, was de grote man in de gisteravond gespeelde wedstrijd Steeds Hoger/T.S.B.—S.V.E. Hij won twee partijen, en de enige van de Utrechters, die succesvol was. De eindstand was dus 82. De wedstrijd was oorspronkelijk ge pland op 31 oktober, maar in verband met deelname van Bert Onnes aan interna tionale toernooien in Oostenrijk en Joego-Slavië naar gisteren verschoven. Peter Joëls, die steeds beter gaat spelen, bleef ongeslagen Hij hoefde zelfs geen game af te staan De blessure van zijn broer Rob is over; dat bleek duidelijk uit z(jn spel. Alleen tegen de sterke Lu teyn kon hij niet tot winst komen. Onnes is nog niet geheel de oude. Wel behaalde hij twee overwinningen op het nippertje op Jaap van Hummel en Bert Swart, maar tegen het spel van Luteyn had hij geen verweer. Het dubbel was in de op stelling Onnes-Peter Joëls ook voor de Rijswij kers. Piet Luteyn, de begaafde technicus, redde de eer voor SVE en dat was niet verwonderlijk. Hij was op een gunstig resultaat gebrand. Later vertelde hij: „Rob Joëls moest een kans hebben, vond ik. Hij trainde er hard voor en zelf kon ik dat niet opbrengen in verband met mijn studie". Het plan om een viermans team, zoals het bestuur van Steeds Hoger/TSB voorstelde, op te stellen vond geen genade in de ogen van de betrok kenen. De gebroeders Joëls en Luteyn zouden dan voornamelijk spelen. Als het niet anders kon zou Bert Onnes invallen. Die oplossing kon onmogelijk de homo geniteit van het team bevorderen, was het uitgangspunt van Luteyn, waarna hij maar besloot terug te keren naar zijn oude werkgever SVE. Zijn vooruitzicht? „Allereerst moeten we proberen dit jaar in de ereklas te blijven. Daarna zien we wel verder. Als ik merk dat ik niet meer kan meekomen in de hoogste klasse, kap ik ermee. Wel blijf ik tafeltennissen, des noods in de tweede klasse". Gezien zijn resultaten van gisteravond is de kans daarop de eerste jaren niet erg groot. Van Rob Joëls en Bert Onnes winnen duidt erop dat hij nog steeds een speler Hoger/TSBSVE iel/P. Luteyn 21—14 iel 21—12, 21—19 (5—0): R. Joëls— n 13—21. 18—21 (5—1); P. Joëls— 21—13 21—16 (6—1); B. Onnes— i 17—21, 13—21 (6—2); P. Joëls—J. v. 21—19, 21—18 (7—2); R. Joëls— Bij WK-turnen in Ljubljana LJUBLJANA De komende zes dagen zal de fraaie Tivolihal van Ljubljana voor de derde maal dit jaar het toneel zijn van de strijd om de wereldtitel turnen. In deze unieke sporthal, waar eerder dit jaar gestreden werd om de wereldkampioenschappen kunstrijden en basketbal, moet de opvolgster van Vera Caslavska worden gekroond. Volgens de verwachtingen zal de strijd in de achtkamp gaan tussen Zinaida Voronina en de kleine Oostduitse Karin Janz. Wanneer Zinaida Voronina inderdaad de titel zou veroveren, kan dat een uniek gebeuren in de internationale turnwereld opleveren. Bij de heren is namelijk haar echtgenoot, Michael Sterk favoriet voor het prolongeren van de titel, die hij in 1966 overnam van zijn landgenoot Titov. Michael Voronin, die in een voortref felijke vorm schijnt te steken, hoeft in elk geval de concurrentie van Sawao Kato, die hem bij de Olympische Spelen van Mexico met een verschil van slechts vijfhonderdste punt van het goud afhield niet te vrezen. De Japan ner liep begin van dit jaar een achilles peesblessure op, die hem een enorme trainingsachterstand opleverde. Kato probeerde het nog wel, maar kreeg na de kwalificatiewedstrijden van de Ja panse bond te horen; „Jappaittai-dame", wat zoveel betekent als: „Het gaat niet". Toch zijn de Japanners, ondanks het gemis van Kato en Yukio Endo, die na Mexico stopte, sterk favoriet voor het ploegenkampioenschap. Nauwelijks oenschap teams. Zij kunnen de titel, die rek en vrije oefening in 1966, en Aizo Kenmotsu, die Voronin kunnen bedrei gen, komen de Aziaten met een viertal andere turners, die nauwelijks voor hen onderdoen. Dat hebben bezoekers van de trainingen van de Japanners al vastgesteld. Bij de dames zijn de Rus sinnen favoriet voor het wereldkampi oenschap temas. Zij kunnen de titel, die sedert 1954 (Rome) in hun bezit was, maar in Dortmund aan Tsjecho-Slowa- kije verloren ging, heroveren. Tsjecho- Slowakije dat met een ploeg van ge middeld zeventien jaar oude turnsters naar Joego-Slavië is gereisd, wordt niet gerekend tot de grootste concurrentes van Rusland. Dat zijn Oost-Duitsland, met als paradepaardje de viervoudige Europese kampioene Karin Janz, Japan en de Verenigde Staten. In de Ameri kaanse ploeg baarde de zeventienjarige Cathy Rigby de afgelopen dagen opzien Het Amerikaantje heeft enkele maan den geleden bij een auto-ongeluk een enkel zo ernstig geblesseerd, dat zij zich op krukken moest voortbewegen Zij is er in Ljubljana op krukken bij. Als turnster. De Nederlandse damesploeg zal ondanks de onmiskenbare vooruitgang van de laatste jaren, geen rol van betekenis spelen. Vier jaar geleden was de vcer- ler. Bij het Koninklijk Nederlands Gymnastiek Verbond, waar de presta ties van dames altijd reëel worden be keken in 1968 trok de bond zijn ploeg voor Mexico vrijwillig terug hoopt men op een klassering rond de tiende plaats. Individueel kunnen, natio naal kampioene Ans van Gery?en en A'ns Moért-rfeerschop, die haaf inter nationale carrière in Ljubljana besluit, wellicht hoger eindigen dan Ria Riet veld, die in Dortmund als beste Neder landse 69e werd. Met de drie heren, Cor Smulders, Hans Gunneman en Peter Karregat heeft de damesploeg dinsdag en woens dag in de hal getraind. Vandaag aan het begin van de avond treden Ans van Gerwen, Cora Stins, Marian van Zetten, Stinetje de Goede, Willy de Groote en Ans Moen voor de eerste keer aan. Het zestal is voor de verplichte oefenstof met Bulgarije. Rusland en de Verenigde Staten in de E-grpep ingedeeld. De drie turners gaan morgen in groep D, met onder andere de vertegenwoordigers van Rusland, Japan, Zwitserland en Denemarken voor de eerste keer aan de De Jongste chef medische equipe DEN HAAG Het bestuur van het Nederlands Olympisch Comité heeft de arts H. de Jongste aangewezen als chef van het medisch team dat de Neder landse ploeg zal begeleiden naar de Olympische Spelen in München. De heer De Jongste, die ook deel uitmaakte van de medische equipe tijdens de spe len van Mexico, is hoofd van de afde ling sportgeneeskunde van de Neder landse Sport Federatie. De volledige samenstelling van de medische equipe voor München wordt later bekend gemaakt. (Van i sportredactie) DEN HAAG. Kleine Dave Andrews schudde na afloop van de ijshockeywedstrijd van HIJS HOKIJ tegen Gam- lebyen uit Oslo enigszins mis troostig het hoofd. De mini- doelman van de Hagenaars vond de uitslag 33 veel te geflatteerd voor de Noren, „want", zo redeneerde hij. „het schot bij dat eerste doel punt werd door Wil Ooms van richting veranderd en bij de derde treffer hield een Noor mijn handschoen vast, waardoor ik geen kant meer uit kon". Niemand van de ruim 2500 be zoekers een record voor een openingswedstrijd zal het de kleine Canadees kwalijk nemen. De manier waarop hij in deze wedstrijd het Haagse doel heeft verdedigd, was, met name in de derde periode, meer dan voortref felijk. Zonder meer mag dan ook wel gesteld worden dat het gelijke spel tegen Gamlebyen voor een groot deel op zijn conto komt. Hoewel het spel tegen Gamlebyen Van rechts .naar links, de Hoky-speler David Sheen, Norm liggend Rudi Bakker. hoger niveau dan de laatste nog niet glaszuiver was, was wel jaren het geval was. te tillen. duidelijk te merken dat de ploeg Manuel en Kielman zijn bijzon- stellen. In de eerste aanval Canadezen in deze aanval zijn Hopman zich voorlopig geen vele mogelijkheden heeft. De der snelle wing-spelers (waarbij schuilt duidelijke kwaliteit van van huis uit minder snel. maar zorgen te maken. Dit geldt in tweede lijn met Joop Manuel, vooral het intelligente spel van Sheen en Furlong, die echter nog plegen daarentegen sneller de mindere mate voor de verdedi Ron Gentis en Rolf Kielman Kielman opviel), die menige ach- rekening moeten houden met de puck te passen. heeft de kwaliteiten om zich naar terhoede nog voor problemen kan snelheid van Rudi Bakker. De Ovi ;en schot om van te watertanden. Daarbij blijft hij fair en incas seert voortreffelijk, zoals een in aaruit Lee Inglis een su- de prairie geharde cowboy dat oorhoedes hoeft Ed blieme partij speelde. Hij heeft kan. Het spel van HIJS deed houterig en chaotisch aan, maar bleek toch een zekere effectiviteit te bezitten. Dit kwam in de tweede periode tot uiting toen HIJS HO KIJ met 31 achter kwam te Op dat moment bleek dat de ploeg mentaal sterker is dan bij voorbeeld vorig jaar. De Hage naars verhoogden het tempo en door de zeer goed spelende Ben Roomer en nu reeds onbetwiste lieveling van het publiek „Lee Inglis" met een geweldig slapshot zoals dat eigenlijk bij prof hoc key is te verwachten kwam HIJS HOKIJ gelijk. De openingstreffer was voor Rolf Kielman, die een grote aanwinst voor de Haagse ploeg betekent. Na twee minuten spelen floepte het rode lampje achter doeman Brathen aan. Ne gen minuten lang kon HIJS die voorsprong handhaven toen maakte de Noren door Pederson gelijk. Eriksen en Ekmo zorgden in de tweede periode voor 13, maar toen kwam HIJS HOKIJ pas los. Onder' luide aanmoedigingen van het publiek werd het ge lijk. De derde periode kenmerkte zich door vermoeidheid. Rob Verboom, die in de eerste periode duidelijk had aangetoond, nog niet voor het eerste rijp te zijn, kwam niet meer op het ijs. Inglis, Ooms en Roomer moesten de snelle Noorse aanval afstoppen. Het lukte niet helemaal maar dank zij twee snelle reacties en sublieme ingre pen van Dave Andrews kwamen de Noren niet meer aan scoren toe. Omdat ook het kruit bij HIJS HOKIJ verschoten was. ver liep deze laatste periode onder e- norme spanning maar zonder doelpunten.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 13