Beroep ontslagen ambtenaar Mooren ongegrond verklaard a Boskoper strafte kattekwaad af door beesten onder te dompelen Aan algemene sportnota geen behoefte Leidse hoogleraren geven „400-ineens" aan iVlondlane-stichting Rechtbank spreekt anaesthesist vrij Kamermuziekconcours voor Leidse jeugd en studenten St. Josephschool wint schoolz wemwedstri j den PAGINA 4 LEIDSE COURANT DONDERDAG 22 OKTOBER 1970 LEIDEN Gevallen waarhij de sport in moeilijkheden dreigt te geraken als gevolg van voorzieningen op ander ter rein die geen uitstel gedogen, doen zich momenteel en ook binnen afzienbare tijd niet voor, zo laat het college van burgemeester en wethouders weten in antwoord op vragen van het KVP-raads- Ud dr. J. Cornelissens. Naar aanleiding van de nieuwbouwplan- nen van de Annakliniek, die zal plaats vinden op de terreinen van Pomona, welke in gebruik zijn door de voetbal verenigingen ASC en Leiden, had hij een aantal vragen gesteld. De heer Cornelissens had ook gevraagd om een opsomming te geven van voor zieningen, die in de komende jaren no dig zijn voor de sport. B. en w. verwij zen naar een aantal rapporten, die de laatste jaren zjjn uitgebracht, o.m. door de sportstichting. Daarin is al veel op gesomd en daarom hebben b. en w. wei nig behoefte aan een algemene sport- Van meer belang vindt het college het om met kracht te streven naar realise ring van verschillende sportvoorzienin- gen, roet name in het Morskwartier, In het recreatiegebied De Kwaak en in liet Vlietpnrk en naar uitbreiding van de open en overdekte zwemgelegenheid. Onderzoek CBS woningbehoeften LEIDEN Van 26 tot en met 29 ok tober a.s. voert het Centraal Bureau voor de Statistiek in heel Nederland een woningbehoeftenonderzoek uit. Het on derzoek omvat in totaal plm. 29.000 adressen, waarvan 147 in Leiden. De be trokken bewoners in Leiden ontvangen persoonlijk bericht over het onderzoek en over het bezoek van een enqueteur. Elk bezoek zal ongeveer een half uur duren. De enqueteurs. die voorzien zijn van een legitimatiebewijs, hebben een geheimhoudingsplicht. Dierplastieken van Tosca v. d. Haak Schilderijen en tekeningen van Jan Hoogsteyn bij Heuff IN KUNSTZAAL HEUFF aan de Wassenaarse Hoflnan exposeert de Vlaamse schilder-tekenaar Jan Hoogsteyn een aantal tekeningen en schil derijen. Hoogsteyn is reeds een gearriveerd kunstenaar; werk van hem is opgenomen in vele nationale en internationale openbare verzamelingen en particuliere collecties. Daarnaast wordt permanent werk van hem ge ëxposeerd in de bekende Nederlands-Franse galerie. L. Eskens, vlak bij de OperA in Parijs. HOOGSTEYN is een kunstenaar met een geheel eigen, aparte sig natuur. Hij trekt zich niets aan van stromingen en scholen. Hjj gaat zijn eigen weg. probleemloos, zonder schokken, gewoon noterend wat hij ziet en hoe hij dat ziet. Zijn grote tekeningen van kinderen en vrouwen zijn het summum van eenvoud. In enkele rake lijnen vult hij het gehele vlak. Raak genoteerd maar op een wijze, die de argeloze kijker zou doen denken dat hij dat ook wel zo kan. Hij gebruikt soms een wat uitvloeiende lijn, hetgeen het effect nog verhoogt. Vooral de vijf meisjesportretten zijn raak en bondig neergeschreven en dat geldt ook voor een tweetal bladen van een jonge vrouw DE SCHILDERIJEN, waaronder I onder meer eveneens een aantal portretten, zijn minder open dan de j tekeningen. Hoogsteyn houdt zijn pa let zeer beperkt: hoofdzakelijk grij zen. zij het nu en dan verlevendigd door een kleine maar opvallend? I kleurnoot. Men moet daar even aar. j wennen, maar bij nader beschouwen komt men tot de slotsom, dat er tus-1 sen de tekeningen en schilderijen - als uitdrukkingsmiddel van Hoog- steyns intenties - eigenlijk geen we zenlijk verschil is. Ook in zijn schil derwerk ongecompliceerde lijnen en composities, hoewel zij door het grijs altijd wat wazige portretten wat raadselachtig lijken. Hoe argeloos echter is bijv. een fraai werk „Zit-1 tend kind". De landschappen en stillevens tonen een open compositie. Weinig visuele steunpunten maken (op een enkele I uitzondering na) het werk van een grote openheid. „Het kasteeltje" b.v. j lost zich als middelpunt toch in het geheel van het werk op. Het strand stoffeert hij slechts met enkele bad-1 hokjes, waardoor de oneindigheid van de grijze zee te sterk wordt ge-1 accentueerd. Zo is net ook met zijn stillevens, die hij in eenvoudige sa- menstelling in birdsview schildert. I ./Y" TDSCA VAN DEN HAAK is geen onbekende verschijning in kunst zaal Heuff. Ook nu weer exposeert zij een groot aantal fraaie, meestal zeer raak getypeerde dierplastieken van velerlei soort en fatsoen. Zeer mooi is een rijzige „Flamingo", als ook „Opvliegende pelikaan". Er zit vaart in „Springende kikvorsen" en gebalde kracht in het stoere „Stier". Naast een flink aantal z.g. klein- plastiekjes waaronder een ontroerend „dood vogeltje" zijn er nog enkele kleine reliefs met dierkoppen. De ex positie duurt tot en met 11 novem ber a.s. WILLEM PRINS DEN' HAAG BOSKOOP Een 58-jarige hout- draaier uit Boskoop presenteerde zichzelf by de Haagse politierechter als een dierenvriend. Als zo danig staat hij aldus zjjn verdere informatie ook in zijn woonplaats bekend. Geheel in tegenstel ling daarmee was de dagvaarding die de officier van justitie hem deed toekomen, n.l. plegen van dieren mishandeling. Overigens een vreemdsoortige dieren mishandeling, verdachte stopte katten onder water. „Niet om die te „verzuipen", zoals de verdachte ver klaarde, maar om de katten een lesje te leren. De katten zaten n.l. achter z(jn vogeltjes aan. Wie kan dat een kat kwalijk nemen Volgens verklaring van verdachte, hadden de katten hem al heel wat schade berokkend, „Dat zal het dan wel zijn," veronderstelde de officier kwaadaardig. Haagse politierechter bad reel clementie met „dierenvriend" Verdachte ving de katten en stopte die in een koker onder water. Net niet lang genoeg om te verzuipen. „De hele ceremonie duurde slechts een paar secon den," lichtte verdachte toe. Het is bekend, dat een kat nu eenmaal een gloeiende hekel aan water heeft en op genoemde manier probeerde verdachte dan de katten uit de buurt van zijn vogeltjes te houden. „Een volkomen ongeoorloofd middel," luidde het c deel van de officier. De plaatselijke politie was aldus verdachte niet tot een oordeel kunnen komen. „Laat de officier dat maar uitzoeken," was het stand punt van de politie. „Het gaat er nu maar over. welke rechten een vogelliefhebber tegenover katten heeft." ratelde verdachte z'n probleem en daar kon de rechter niet het wetboek op naslaan. Maar dierenmishande ling was het wel, vond de officier, die 70,boete ei3te. „Dat vind ik niet in verhouding staan tot het feit en ik wil mijn strafblad graag schoonhouden," aldus verdachte. „De politie had gedacht er ee proefproces van te maken." Dat werd het wel ee klein beetje. De rechter vond n.l. dat verdachte i dit geval een dier niet nodeloos en zonder enig rede lijk doel pijn had veroorzaakt en sprak daarom dachte vrij. DOOR HAAGS AMBTENARENGERECHT DEN HAAG/LEIDEN - Het Haags Ambtenarengerecht heeft vanmorgen het beroep dat de oud-organisatie- en efficiencyambtenaar der gemeente Lei- I deii, de heer F. H. Mooren, had inge diend tegen het besluit van de gemeente hem te ontslaan, ongegrond verklaard. Het ontslag van de heer Mooren. usiens op l mei i960 ingegane proeftijd van een jaar niet werd verlengd, blijft dus gehandhaafd. De heer Mooren werd, to- als bekend, door de gemeenle ontslagen, omdat het college van b. en w. hem niet Fatale narcose in Haarlem Nieuwe directeur gemeentewerken HAARLEM De Haarlemse Rechtbank heeft de 61-jarige anaesthesist J. van L. uit Heemstede, di ebetrokken is geweest by het toedienen van lachgas in plaats van zuurstof bij een patiënt is het St. Elisabeth gasthuis in Haarlem, vrijgespro ken, omdat zij het tenlastegelegde in ar tikel 307 wetboek van strafrecht, niet be wezen achtte. De 28-jarige verpleger C. H. uit Haarlem, die werd verdacht de cylinder lachgas op de operatietafel te heben aangesloten, werd veroordeeld tot e enboete van 100 gulden, subsidiar een week hechtenis. De officier van justitie had tegen de me dicus een boete van 3000 gulden subs, twee maanden en tegen de verpleger een boete van 500 gulden subs. 50 dagen hechtnis geëist. De anaestesist was tenlastegelegd. dat hij zich er niet van overtuigd had, dat 't boedienen van narcose op de juiste wijze was geschied. De operatie had plaats op 2 Juli 1968 in het ziekenhuis.. De 35-ja- rtge J. G. van der Pol uit Lisse had tij dens zijn werk in Heemstede een zak cement op zijn been gekregen. Met een NIEUWKOOP Dinsdagavond is na informeel overleg met de raadsleden de I voordracht opgemaakt in Verband met de vacature directeur van gemeentewerken. Deze is: 1. L. C. Kolmer, technisch hoofd- geborken been werd hij naar het zieken- j ambtenaar dienst gemeentewerken in huis vervoerd. Operatief ingrijpen was Rijssen; 2. H. Th. Troost, technisch noodzakelijk, omdat de patiënt aan een hoofdambtenaar centrale technische chronische vaatziekte leed. Nadat, zoals dienst in gemeenten Amerongen, later gebleken is, op verkeerde wijze j Maarssen en Leersum. Dinsdag 27 ok- narcose was toegepast, is de man op tober zal in de raadsvergadering de be- 8 juli overleden. 1 noeming geschieden. Inbrekers stelen voor 1.500 aan apparatuur J ALPHEN A/D RIJN Sedert do nacht van dinsdag op woensdag wordt uit een modelwoning aan het Pijperhof in Al- phen-Ridderveld, epn aantal kostbare (nestellen en apparaten vermist, voor n totale waarde van f 1.500, Het betreft een draagbare televisie, een j radio, twee luidsprekerboxen, een venti- lator. De ongenode gasten hebben zicli aan de achterzijde, door verbrijzeling van eeh uit en:het force i'e ii van raam toegang iqt de woning» verschaft. Men heeft de woning langs dezelfde weg met de goederen weer verlaten. Tot dusver ontbreekt elk spoor van de da- Koudekerk heeft een mannen- overschot KOUDEKERK a/d RIJN' Koudekerk i heeft een mannenoverscbot van 157 per- Dit valt af te leiden uit de De- werd behandeld, stelde de heer Mooren, dat het niet verlengde dienstverband niets met zijn bekwaamheid te maken had. maar slechts gefundeerd was op enkele geheime rapporten, die hij voor het college van b. en w. had opgesteld en waarin zijn directe chef en andere gemeente-ambtenaren in een kwalijk daglicht kwamen te staan. Voor het Ambtenarengerecht stelde de heer Mooren. dat zijns inziens grove in breuk is gepleegd op zijn rechten als mens en dat zijn dienstverband alleen niet is verlengd tengevolge van politieke problemen in de gemeente Leiden. De chef van de afdeling personeelszaken der gemeente, de heer Van de Velde, die deze week als woordvoerder van het gemeentebestuur optrad, heeft de be schuldiging van de heer Mooren van de hand gewezen. Hij betoogde, dat in deze kwestie uitsluitend de ongeschiktheid van deze efficiency-ambtenaar in het geding is geweest. LEIDEN In navolging vs Eindhoven, hebben 23 hooglei het wetenschappelijk korps ii niet voor zichzelf in ontvang! Mondlane-Stiehting te Bloem een initiatief aan de Technische Hogeschool te iren en stafmedewerkers van de Leidse Universiteit Leiden opgewekt, om de uitkering van 400 gulden I te nemen, maar het geld af te dragen aan de In een toelichting op het Leidse verzoek wordt gevraagd, solidair te zijn met de volkeren van Angola, Mozambique en Portugees Guinee in hun vrijheidsstrijd tegen Portugal. De dr. Mondlanestichting sterkt de humanitaire en materiële behoeften van deze volkeren met medicijnen en schoolartikelen. volkingssamenstelling per 31 september j.l. van in totaal 3.437 personen, verdeeld Stompwijkertje ernstig gewond STOMP WIJK De zevenjarige Ronald van Geils wijk uit Stompwjjk is gisteren rond het middaguur in zijn woonplaats by een ongeval ernstig gewond. Het knaapje stak op de Meerlaan bij een opgebroken weggedeelte achter een daar staande personenauto de weg over. Een met matige snelheid rijdende inwoner Tan Koudekerk kon met zijn auto de jon gen niet meer ontwijken en schepte hem. Met ernstige verwondingen werd het jon getje naar het St. Elisabethziekenhuis te Lelden vervoerd. Burgerlijke Stand LEIDEN Geboren: Ronny L., z.v, L. Prins en W. Barning; Marcel, z.v, F. Sc*iaap en M. J. Uittenhouti Erwin, z.v. J. S. Breedeveld en S. Vermond; Adria- nus T. J„ z.v. W. C. van Leeuwen en A. M. Bekooy; Maartje J., d.v. J. Schenk en J. de Vries; Séline, d.v. A- M. Woud stra en C. M. P. Klinkenberg; Marcel, z.v. J. H. W. IJzeredoorn en M. Dam. Gebrouwd: C. M, de Graaf en M. E. van Iterson; J. L. Mol en E. M. van Ginkel; R. S. B. Boekhoudt en M. M. van Veen; L H. Kno en A. Serizawa. RLIP WETERING, inzameling oud pepier Zaterdag a.s. komen leden van do v.v. „Rijpwetering" wederom oud pa pier ophalen, waarvan de opbrengst ten goede komt aan de jeugdkas van de ver eniging. Men wordt verzocht gebundelde kranten en tijdschriften aan de deur klaar te aetten. Geen lorren of karton LEIDEN Teneinde de klassieke mu ziekbeoefening onder de jeugd en de studenten van Leiden te bevorderen, or ganiseert het. Jeugd Kamerorkest Leiden in het kader van het tienjarig bestaan een kamer-muziekconcours. Tot nog toe blykt de belangstelling hiervoor helaas zeer gering te zjjn. Het zou te betreuren zjjn indien het JKL-iniöatief door ge brek aan interesse niet zou slagen. Aan het kamermuziekconcours kan men in drie leeftijdsgroepen deelnemen: tot en met 15 jaar. van 16 tot en met 18 jaar en van 19 jaar en ouder. Alle soor ten instrumenten en ensembles, alsmede vocale soli, zijn toegestaan. Beroeps musici of daarvoor studerenden zijn van deelname uitgesloten. De jury zal bestaan uit mej. W. Lieven- j se, Henk Gelrnaert, Louis Sons en Kees Verhoef. De finale vindt plaats op 21 november j 's avonds om 8 uur in de Lakenhal. Even- tuele voorronden zullen in de week hier- aan voorafgaande gehouden worden in j de Leidse Muziekschool aan het Rapen burg. De deelnemersprijs bedraagt 1,50 per persoon; de toegangsprijs voor de fi nale is eveneens 1.50 per persoon, uit- Bejaardenflat aan Korte Vliet medio '71 klaar LEIDEN In de zomer van 1971 zul len in Zuidwest aan het Bizetpad 138 bejaardenflats worden opgeleverd. De woningen (124 tweekamerwoningen en, 14 eenkamerwoningen) gaan vermoede lijk 1 300,huur per maand doen, ex- eiusief servicekosten, en zijn In de eer ste plaats bestemd voor Leidse ingeze tenen boven 65 jaar. In het complex (7 verdiepingen), dat! gebouwd wordt voor rekening van de Stichting tot Exploitatie van Bejaar dencentra, zijn opgenomen: een woning voor de huismeester, een toko. een re- i creatiezaal en enkele andere bijzondere ruimten voor gemeenschappelijk gebruik. In alle Bejaardenflats zijn ook kleine keukentjes, omdat men er bij de opzet i van is uitgegaan, dat de toekomstige bewoners nog volledig zelfstandig kun nen wonen en geen verzorging behoe- Het gebouw, dat werd ontworpen door het Rotterdamse Archiectenbureau K. Landers, is direct bij het Korte Vlietka- naai en het park gesitueerd. gezonderd de deelnemers zelf. Kaarten hiervoor zijn verkrijgbaar bij de fa. Ben der (Hogewoerd), K&O (Oude Vest), LJA (stadhuis) en de fa. Servaas (Koorn- brugsteeg). Inschrijving en overmaking van 1.50 bij W. Viersen, Klikspaanweg 12 te Leiden, giro 18 04 755. 1797 mannen en 1640 Op 31 mei j.l. stonden er 3327 Koud?- kerkers in het bevolkingsregister inge- f schreven, zodat de bevolking in de tus- senliggende vier maanden toenam met 110 personen. Deze toename kwam tot stand door 42 geboorten en 142 nieuwe NOORDEN ln de R.K. kerk te Noorden, had gistermiddag een „verkenners-huwelijk" plaats. Akela en Hopman spraken i vestigingen, verminderd met 10 sterf- het „ja, ik wil" uit. De bruid, Wil Vork, is zeven jaar lang leidster geweest van de verkennersgroep ,,De Vlaamse Gaaien" j gevallen en 64 personen die naar elders te Noorden, waarvan de laatste vier jaar akela. Joop Hoogevorst, hopman, was de bruidegom. Hij is gedurende vertrokken. de leider geweest van de verkennersgroep te Langeraar. (Foto: Ruitermani VOORHOUT Dit Is bet ontwerp van de nieuwe KTS in Voorhout. De bouw heeft men gepland op het Columbla- terrein, de plaats waar thans <le sportterreinen van de KTS liggen. Bij het ontwerp van dit 30 lokalen tellende gebouw is speciaal rekening gehouden met de meisjes die met ingang van het volgende schooljaar deel uit gaan maken van de scholengemeenschap. Voor hen heeft architect J. G. de Groot eigen ruimte uitgetrokken. Tevens heeft hjj in tegenstelling tot de huidige school de theorie- en werkruimten zoveel mogelijk naast elkaar geplaatst. Naast deze ruimten, die alle ln laagbouw worden uitgevoerd, zal het hoofdgebouw met kantoren en over blijf ruim ten in etages worden opgetrokken. Men hoopt in 1973 dit gebouwencomplex, waarvan de kosten geraamd z|jn op 5 miljoen gulden, in gebruik te kunnen nemen. LEIDEN Vanaf maandag zjjn in het Zweilandbad schoolzwemwedstryden voor het voortgezet onderwijs gehouden. Winnaar van de 34 deelnemende scho len is geworden de St.-Joseplischool met lem de Zwijgerschool 408.3, 26 Chr. Nat. school Lusthoflaan 409.1, 27 Pacelli- school 419.8, 28 Kon. Wilhelminaschool 430.7, 29 De Poort, Plantsoen 441.2. Apolloschool 465.2, 31 Openb. L.O.M. 2 Oppenheimschool 330.5, 3 Teldersschool - 331.2, 4 Don Boscoschool 335.7, 5 Du Rieusehoól 342.6, 6 St. Franciscusschool 343.4. 7 Kon. Emmaschool 344.3. 8 Ru- dolf Steinersehool 344.7. 9 Alphons i Ariënsschool 347.2, 10 Hammerskjöld- school 347.3. 11 Lorentzschool 351.0, 12 Manix v. St. Aldegondeschool 356.5, 13 Gunnigsehool 356.8, 14 St. Leonardus- school 360.6, 15 Kon. Julianaschool 361.5, 16 Karei Doormanschool 363.3, 17 St.- Petrusschool 365.1, 18 Barbaraschool 367.2, 19 St -Antoniusschool 370.0. 20 Lucas v. Leydenschool 373.0, 21 Drie Oktobérschool 381.6, 22 Zuiderpark school 383.2, 23 Obrechstraatschool 395.2, 24 Stadhouderslaanschool 401.9, 25 Wil- AGENDA VOORSCHOTEN Geboren: Christina d.v. L. van der Zwan en A. Braggaar: Johanna d.v. W. C. A. Kneijber en C. M. J. van der Wal; Charles A. G. z.v. ,T. M. Koek en C. G. M. van der Poel; Godfried G. z.v. G. ten Klooster en G. J. van Kamp: Jeffrey M. z.v. N. de Meij en G. W. de Wit; Judith D. d.v. W. van der Woude en D. van der Wal; Stepha- nus K. z.v. K. de Boer en A. A. E. Slik ker; Berend z.v. R. F. L. van Iterson en M. Hustinx; Tjerk L. z.v. F. C. Hallen en E Bakker; Remco z.v. W. Bink en H. J. Bogaard. Ondertrouwd: C. Kok en E. E. Blom; R. J. Bal en M. Boet; E. Korenhof en M. J. van Mullingen. Gehuwd: W. E. Berk en M. Koster; P. de Ruiter en W. E. Verhoog. Overleden: M. Gijsbertse, w.v. W. Dorré (88); J. W. J. de Boer, w.v. C. A. C. Nell t88). DONDERDAG 22 OKTOBER LHJ-gebouw Dekenale werkgroep Ontwikelingssamenwerking houdt ge- spreksavond over de missie, aanvang 20.00 uur. Stadsgehoorzaal Rotterdams Philhar- monisch Orkest, aanvang 20.00 uur. Lidw-inazaal, Lammenschansweg 6 Demonstratie Tom Linsen en schoon heidsspecialiste, aanvang 20 00 uur. Elisabethziekenhuis De Comeet, volgcursus ehbo Peerke Donders, vang 20.00 uur. VRIJDAG 23 OKTOBER Leids Volkshuis, Apothekersdijk 33 Ruimtevaartmarkt. Rijksmuseum voor Volkenkunde - zing Marxisme-Christendom, aanvang 20.00 uur. Stadhuis Burgerzaal Leidse con sie internationale samenwerking 25 jaar V.N. „Ophouden of doorgaan", vang 20.00 uur. Gebouw Staalwyk, Herenstraat denvergadering Leidse tuiniers en bloe mistenvereniging, aanvang 20.00 uv ZATERDAG 24 OKTOBER Stadsschouwburg Seth Gaaikema, aanvang 20.15 uur. Stadsgehoorzaal Feestavond Roto- grafure, aanvang 20.00 uur. Leids Volkshuis, Apothekersdijk 33 Ruimtevaartmarkt Belastinggebouw Défilé transpol kolones Roode Kruis, aanvang 9.15 ui

Leidse Courant | 1970 | | pagina 4