BERT ONNES WIL GAAN ZWERVEN Zilveren voor v. d. Lubbe zweep Europa Cup I spORTTOtc DIEPTEPUNT VOOR Europa Cup II REAL MADRID Runners Up Cup Sterk draven van Frisco II Twee hoogtepunten in zwemwereld DONDERDAG 22 OKTOBER 1970 LEIDSE COURANT PAGINA 15 (Van c AMSTERDAM Tafeltenniscrack Bert Onnes wil weer gaan zwerven. Door Europa, in de allereerste plaats, maar als het even kan, ook door de rest van de wereld. Om te beginnen zal de 32-jarlge ex-kampi oen van Nederland vanavond in zijn auto stappen om op weg naar Oos tenrijk te gaan, waar hij zal deelne men aan de open kampioenschappen in Wenen. „Ik heb enkele weken geleden geschreven," vertelt Onnes, de weer ambitieuze speler van Steeds Hoger-TSB niet helemaal zonder trots, „dat ik naar Wenen kom en daar is men blij om. Ook kreeg ik ondanks het feit, dat de Nederlandse ploet niet deelneemt, meteen een uitnodiging én een niet gering zakgeld van vijf en zeventig gulden. Als je nagaat, dat ik op de onlangs gehouden open Nederlandse kampioenschappen niet eens een kop koffie van de NTTB kreeg, dan weet je wel hoe Ik over de situatie in ons land denk." Dat is geen geheim. Niemand zal dat durven ontkennen. Al jaren is Bert Onnes de „lastpost" in de tafelten niswereld. Zijn voornemen zal na het vervroegde competitieduel tegen SVE worden gevolgd door een in schrijving voor de open Joego Slavi sche kampioenschappen. „Ik ga in die tussentijd rustig in een gezond dorpje zitten, misschien wel. midden in de bergen, waar ik nog rustig adem kan halen om me voor te bereiden op dit toernooi. „Bert On nes, de enige, Nederlander, die ooit op de wereldranglijst voorkwam, is wel zo reëel geen prestaties meer te verwachten. Hij ping-pongt te graag en wil daarom nog een jaar lang proberen mee te komen om zijn niet helemaal uit de verf gekomen capa citeiten waar te maken. „Misschien", geeft hij uiteindelijk ruiterlijk toe, „is het achteraf bezien een verloren jaar, maar financieel zal het me een zorg zijn." Door dit late, ambitieuze streven tracht de oud-bondscoach weer op de hoogte te raken van het wel en wee In de internationale tafeltenniswe reld. Zijn jarenlange afwezigheid aan het wereld- en Europese firma ment heeft hem een nadeel opgele verd, dat niet te onderschatten is. „Ik weet weliswaar alles van wat er gebeurt, maar ik zet mijn plan toch door om van de allerlaatste snufjes op de hoogte te zijn." Zijn leeftijd blijft aanvankelijk buiten beschou wing. Het is min of meer toevallig, als blijkt dat Onnes twee en dertig is. Zijn conclusie is dan: Geen weten schapsmens in de hele wereld heeft ooit kunnen uitmaken wanneer een speler moet stoppen. Wanneer hij over zijn hoogtepunt heen is dus." Zijn kritiek wordt harder te komen terwijl ik rondloop met een uitnodiging op zak, schrik je. De organisatoren van Subitiva, de open Joego-Slavische kampioenschappen wilden me graag inviteren, maar moesten daarvoor toestemming heb ben van de NTTB. Ik ben daarmee bezig geweest, maar het kost je een zee van tijd en je hebt de indruk dat ze er toch een loopje mee nemen. Ze denken toch: die vogel is te oud. Het is niet serieus meer wat hij van plan is." Bert Onnes heeft het er in het titelhouder van Nederland in de ver getelheid te raken. Zijn resultaten liepen terug. Zo erg zelfs, dat hij dit seizoen begon met vier zeges uit negen partijen. Een ongekend minu- Als men zo, hoort wat Onnes vertelt, krijgt men de indruk, dat er niets goed meer is in de NTTB. De opvol ger van de legendarische Cor du Buy, die maar niet vergeten kan worden, neemt geen blad voor de mond. Hij noemt de Joego-Slavische trainer Dusan Tiger maar een prut- de Amsterdammer later in het ge sprek nogmaals terugkomt op dit thema: „Omdat men al vier jaar zeurt, dat ik te oud ben voor het toptafeltennis krijg ik geen gelegen heid internationaal mee te doen. Een belachelijke situatie, maar het is zo. Daarom zeg ik „Wie in ons land blijft zitten kan veel beter stop- Kritiek. Er gaat een sluisdeur open, wanneer Bert Onnes eenmaal aan het woord is. „Als je weet, wat ik allemaal moet doen om in Wenen uit verleden wel naar gemaakt, dat men zo redeneert. Hij werd in 1963 na afloop van de wereldkampioenschap pen in Praag ontslagen als bondscoach omdat hij zich niet in overeen stemming met zijn status gedragen zou hebben. Daarna was hij rancu neus, en trok hij zich jarenlang niets meer van internationale tafel tennis aan, omdat hij vond dat het niet meer nodig was. Zijn schorsing door de NTTB hield daarmee na tuurlijk ook verband. Maar de laat- dreigde de veelvoudige ser. zegt dat het bestuur van de Nederlandse Tafeltennisbond bestaat uit mensen zonder ondernemingszin. „Het is hier toch maar een muffe en troosteloze boel. Nooit hoort men wat opbouwends, waar men echt wat aan heeft voor de toekomst. Als men het prijzengeld zou verhogen op de toernooien,, waardoor men beter kan rondkomen 'en meer kan trai- tijd verholpen zijn. Maar ec stel in die richting heb ik bond nog n Onnes zelf is daar ook schuldig aan. Hij heeft de moed opgegeven zijn superieuren van zijn gelijk te over tuigen en tracht momenteel alleen met ageren te bereiken wat hij wil. Het is niet de juiste weg, maar 't zal hem een zorg zijn. Het gaat hem niet om zijn eigen persoon, die geen kans krijgt om zich te ontwikkelen, voorzover nog haalbaar, maar om het individu in het algemeen. „Wie niet kan deelnemen aan welk toer nooi in het buitenland ook, kan ook in de toekomst geen prestaties leve ren. Dat wil ik door mijn vertrek naar Wenen ook duidelijk maken," Bewust heeft Onnes daarom niet over zijn prestaties willen praten, toen hij over zijn buitenlandse am bities begon. „Het gaat me vooral om het feit, dat tafeltennissers, die de top net niet halen alleen kunnen deelnemen aan de KN en de acht- kampen. En meer ook niet. Voor degene, die hogerop wil komen, is dat te weinig. Hij moet meer kansen hebben. Maar het funeste in ons land is, dat hij dan meer tegenwer king dan medewerking krijgt. Het is niet voor niets, dat Ellen Kort en Gerard Bakker niet meer tot de kerngroep willen behoren. Zij zijn het tafeltennis moe, dat is m.i. wel een verontrustend teken. Steéds Hoger TSB, zijn Haagse werkgever, weet dat de vroeger be gaafde Amsterdammer desnoods al les op het spel zal zetten om zijn voornemen uit te voeren. „Ik heb van de zomer al tegen het bestuur van de club gezegd wat ik van plan was. Ik heb toep ook gesteld, laat Piet Luteyn niet vertrekken. Als het een kwestie van geld is geef dan mijn honorarium maar aan hem." Maar dat was niet zo. Piet Luteyn, geen extra-begaafd speler, maar wel een zeer nuttige tweede of derde man, vertrok toch. Hij wilde liever bij SVE gaan tafeltennissen. „Dat is betreurenswaardig, maar niet hope loos. Wij worden nu voor 99 procent geen kampioen. Maar voor de toe komst zie ik het minder somber. Peter Joels gaat dit seizoen veel beter spelen en zijn broer Rob moet minstens nóg een seizoen wachten. Maar daarna kan Steeds Hoger-TSB zijn slag slaan." Bert Onnes, de Onrustige, trekt zelf in twijfel of hij er dan nog bij zal zijn. „Het liefst ga ik in de toekomst met een viermansteam spelen. Men hoeft dan geen rekening meer met mij te houden. Ik kan dan doen en laten wat ik wil." mÊÊMHÊÊÊÊÊÊÊÊM DEN HAAG. toto 13 luidt: AjaxFC Basel PSVSteaua Borussia M.Everton CagliariAtletico M. Standard LuikLegia Carl ZeissSporting Rode SterUT Arad CSKA SofiaChelsea FC BruggeFC Zürich BenficcaVorwarts HonvedManch. City CardiffNantes WaterfordCeltic Luchtvaartfusie De Britse lucht vaartmaatschappijen Caledonian Air ways en Bua hebben besloten tot een fusie. De nieuwe maatschappij Caledonia Bua zal beginnen met 4400 man perso neel en een vloot van 31 toestellen. De nieuwe maatschappij verwacht tegen 1971 2.750.000 reizigers per jaar te ver- Aanslag De Libanese premier Saeb Salam is volgens het in Beiroet ver schijnende blad „l'Orient" enkele dagen gelden aan een aanslag ontsnapt. Een zekere Joessef Anani werd aangehou den toen hij zich met een stengun aan de voordeur van Salams woning ophield. „Gigi" Rivavoetbaljongleur 1 (Van onze paardesportmedewerker) NOOTDORP Nootdorp trof het niet bijzonder met zijn Zilveren Zweep, een mooie draverij in drie series en een finale, die in herfstig weer werden verreden. De Zweep ging naar Rees van der Lubbe die met Fils du Coq d'Or een late spurt buitenom ondernam en juist voor Dox van Rood en Noot de eindstreep bereikte. In de eerste serie nam de sterke Frisco H de kop en hij heeft die nooit meer afgestaan al was de snelle begin ner Bird van Hiddum eerst, en later Gieteling S toch wel een bedreiging. Fils du Coq d'Or profiteerde in de tweede serie niet direct van zijn gun stige eerste positie aan de start maar hij kwam tegen het slot zeer sterk naar voren en klopte de van start afleidende Caracara S. Harry Pools deed in de derde serie een dappere poging met Brian Hanover die hij direct aan de kop zette, maar die als gebruikelijk tegen het slot toch juist weer de kracht miste om terug te slaan toen Dox van Rood en Noot plus Brün Beer de slot- aanval openden. Vierde was hier Goudplevier die de start had gemist Goed was op deze wat zware baan Ilona. Zij ging meteen naar vorer als zij tussen de paarden uit is, kan zij heel wat. Nu bleef zij ijskoud onder J- KRIMPEN AAN DE LEKPRIJS 20i net autostart: 1 Xncare Trlx (C J Gi vegen) 3.00 3 1.30,2. 2 Ids Mercelle. 3 DE ZILVEREN ZWEEP I-PRIJS 1680 met autostart: 1 Frisco H (H J Pols) 2.2 1.23,7. 2 Gieteling S. 3 Fabiola Spencer. T Wlnn 1,90 pl 1,30 1,70 kopp 3,60 COV 4,40. DE ZILVEREN ZWEEP U-prijs 1680 met autostart: 1 Fils du Coq D'Or (R Q J v d Lubbe) 2.22,-- 1.24,5. 2 Carcara S. 3 Extase. Toto wlnn 1,70 pl 1,30 3,— 1.80 kopp DE ZILVEREN ZWEEP 1 de Leeuw) 2.23,2 1.25,2. [-PRIJS 1680 I 5,10 pl 2,10 3,30 kopp KROMMENIEPRIJS 2000 m, met 1. Irma K (C J Groenewegen) 3.00 Handsome Mac. 3 Han Ogaden. 1 2,70 pl 1,70 1,90 kopp 10,10 cov 4.-. Jooijeweord) 2.56,8 1.28,4. 2 H Bond. 3. Ivc Sultenzorg. Toto wlnn 2,— pl 1,10 1,30 2, copp 11,20 cov 5,80 trio 125,70. KRUININGENPRIJS 2020 m: 1 Iris v; luren (J Verhoeve) 2.55,6 1,27,8. 2 Heidepar Fabiola Hollo. Toto wlnn 2,-- pl 1.50 2, KUDELSTAARTPRIJS Erota (P J de FINALEPRIJS 2000 m, ZIL ZWEEP: 1 Fils du Coq d'Or (R Q Lubbe) 2.52,6 1.25,4. 2 Dox n Rood e; 3 Extase. Toto wlnn 8,2v pl 3,20 4 kopp 16,30 cov 10,30. Totalisatoromzet bedroeg 1 139.397,—. Uwe Seeler geblesseerd DEN HAAG. In het toernooi om de Europa Cup voor lands kampioenen hebben zich enige verrassingen voorgedaan. Het Griekse Panathinaikos bezorgde Slovan Bratislava een moeilijke dag door de eerste ontmoeting tussen beide ploegen met een winst van 30 af te sluiten. Op merkelijk is ook de zware neder laag die UT Arad, dat eerder Feijenoord wipte, in Belgrado tegen Rode Ster leed. De Roeme nen waren volkomen kansloos. Het titanengevecht tussen Borussia Mönchengladbach en Everton ein digde in een onbeslist: 11. De gedetailleerde uitslagen zijn: Ajax (Ned.)FC Basel (Zwit.), 3—0 (2—0) Doelpunten: Keizer. Van Dijk en Hulshof. Toeschouwers: 40.000. Panathinaikos (Griek.)Slovan Bratislava (Tsj.-Sl.) 30 (10) DoelpuntenDomazos, Antoniades Deliyannis. Toeschouwers: 25.000. Hoewel de Tsjechen vrijwel voortdu rend een technisch overwicht hadden vielen de doelpunten aan de andere Rode Ster Belgrado (J.-Sl.) UT Arad (Roem.) 3—0 (1—0) Doelpunten: Filipovic, Acimovic Krivokuca. Toesohouwers: 25.000. Ut Arad ging in Belgrado kansloos tenonder. Rode Ster buitte het krachts verschil uit met drie gave treffers. Waterford (Ierl.)Celtic (Schotl.) 0—7 (0—4) Doelpunten: Wallace (3), Murdoch (2) en Macaml. Toeschouwers: 48.000. De Ieren waren in het geheel niet opgewassen tegen Celtic, dat bij de rust al een voorsprong had van 40. Politie moest in actie komen om vechtpartijen op en rond het veld te voorkomen. OOSTDUIT'SÊR VOGEL Carl Zeiss Jena (O.-Dld.)Spor ting Lissabon (Port.) 21 (00) Doelpunten: Kurbjuweit en Vogel voor. Carl Zeiss.' Marino voor Spor ting. Toeschouwers: 15.000. Carl Zeiss had in de stromende regen gespeelde wedstrijd vrijwel een perma nente meerderheid. De hardspelende Portugese defensie, met de voortreffelij ke doelman Damas aan het hoofd, kon de schade, echter beperkt houden tot twee treffers. Borussia Mönchengladbach (W.-Dld.)Everton (Eng.) 1—1 (1—0) Doelpunten: Vogts voor Borussia en Kendall voor Everton. Toeschouwers: 32.000. De stug ingrijpende Engelse verdedi ging gaf na de treffer van Vogts weinig kansen meer weg. Everton, dat geen moment defensief heeft gespeeld, kwam na de hervatting op gelijke hoogte. Cagliari (Italië)Atletico Madrid (Spanje) 21 (20) Doelpunten: Riva en Gori voor Cagli ari. Luis voor Atletico. Incidenten kenmerkten deze strijd tus sen de twee Zuideuropese ploegen. De spelers gingen elkaar in de eerste helft verscheidene keren te lijf, maar na een waarschuwing van de Tsj echo Slowaakse scheidsrechter Krnavek bedaarden de gemoederen. Standard Lnik (België)Legia Warschau (Polen) 10 (00) Doelpunt: Pilot. Toeschouwers: 30.000. Standard Luik heeft tegen de hechte Poolse verdediging weinig kansen ge kregen. Pas in de tweede helft slaagde Pilot erin uit een vrije trap te doelpun- (Van onze sportredactie) DEN HAAG Real Madrid, dat de laatste jaren veel internationaal aanzien verloor, heeft gisteren „een zwarte dag in d egeschiedenis" beleefd. De beroemde club uit Madrid spotte vroeger mei vrijwel elke tegenstander in de Europa Cup maar in de tweede ronde van de Europa Cup II werd de Spaanse equipe van trainer Munoz vernederd door het kansloos geachte Wacker Innsbruck. Een doelpunt van Grausam was goud waard. De Nederlandse scheidsrechter Lou van Ravens heeft daarna de fanatieke stormlopen van Real Madrid in goede banen kunnen leiden. Een gelijkmaker bleef echter achterwege. De kans is door dit opzienbarende resultaat zeer groot geworden, dat Real Madrid nu ook roemloos zal verdwijnen uit de Europa Cup II. gisteren met HSV Hamburg voor de Runners Up Cup aantrad tegen Dinamo Zagreb. Zijn elftal verloor niet alleen met forse cijfers van 40, maar de Duitse koningsschutter moest bovendien voor tijdig geblesseerd de kleedkamers opzoe ken. Zijn dijbeenverwonding is van zi ernstige aard, dat hij minstens enkele weken buiten spel staat. Voor de return zal HSV Hamburg dus geen beroep kun- doen op Seeler. Golfteam voor interland DEN HAAG Het Nederlandse da mes- en herengolfteam dat zondag op de Hilversumse golfclub tegen België uitkomt, is als volgt samengesteld Dames: mej. Lefèvre de Montigny (Toxandria), mevr. Grosch (Rotterdam), mej. Janmaat (Hilversum) en mevr. Keunen (Eindhoven). Heren: Braun (Kennemer), Eykman (De Pan), Mangelaar Meertens (Den Haag), Van Neck (Toxandria), Streut- gers (Kennemer) en Swane (De Dom mel). Een andere club met een reputatie, het Schotse Celtic had het in de Europa Cup I veel gemakkelijker. Het dolde wat in Ierland tegen Waterford en mocht als beloning daarvoor een overwinning van 70 opstrijken. Geruststellend, maar alleen minder indrukwekkend, was ook de start van het Belgische Anderlecht. Het kwam in Kopenhagen in actie voor de Runners Up Cup. Resultaat: een ver rassende triomf van 31 voor de Belgen. Jan Mulder, momenteel in een voortref felijke vorm verkerend, drukte weer zijn stempel op dit duel. Hij maakte het eer ste doelpunt en was daarna een con stante bedreiging voor de Deense ver dediging. Nog een Nederlander in buitenlandse dienst. Rob Rensenbrink, vertolkte eer opvallende rol in het Europese bekerge- beuren. Rob Rensenbrink, de kwik- zilverige frêle linksbuiten behoorde met de ex-ADO-speler Henk Houwaart tot de uitblinkers van FC Brugge, dat op eigen terrein een voortvarende basis legde voor de kwalificatie van de derde ronde van de Europa Cup voor beker winnaars. Een Belgische triomf van 20 maakte de kansen van FC Zürich i Good old Uwe Seeler heèft minder prettige herinneringen overgehouden zijn verblijf in Joego-Slavië, waar (Van i DEN HAAG. De Nederlandse zwemwereld kent in het seizoen 1971 twee hoogtepunten: de wed strijden om de Europa Cup voor nationale ploegen en het Europees jeugdkampioenschap, dat in Ne derland zal worden gehouden. Beide evenementen vinden plaats in de maand augustus. Het Euro pees jeugdkampioenschap, waar voor Oldenzaal zich kandidaat heeft gesteld op de 13e, 14e en 15e en de Europa Cupwedstrijden op de 28ste en 29ste. De Nederlandse dames die zich verle den jaar in Boedapest in de hoogste afdeling handhaafden, gaan naar Bra tislava. De heren, die naar de B-groep degradeerden, reizen naar Italië. De nationale kampioenschappen zullen van 25 tot en met 31 juli worden gehouden. Het aantal officiële interlandwedstrij den is beperkt tot een: op 21 en 22 augustus in Duitsland tegen Groot Brit- tannië en West Duitsland, waar moge lijkerwijs ook Hongarije bijkomt. De Nederlandse jeugd benedien de achttien jaar treedt tezelfdertijd aan tegen Tsje- cho-Slowakije. Dezelfde leeftijdsgroep betwist op 10 en 11 april in Keulen de achtfandenwedstrijd tegen West Duits land, Luxemburg, Joegoslavië, Frank rijk, Zwitserland, Italië en Polen. Waterpolo: 9 tot 12 april: trainings weekend in Berlijn met West Duitsland, Roemenië en Italië. 9 tot 12 april: Nederland: internatio naal jeugdlandentoernooi. 30 april tot 2 mei: Nederland: vier landentoernooi met Joegoslavië, Honga rije, West Duitsland en Nederland. 26 tot 31 mei: Minsk: vijf landentoer nooi met Bulgarije, Joegoslavië, Rus land, Tsjeoho-Slowakije en Neder- 8 tot 15 augustus: Boedapest: Hunga- ria-cup met Hongarije, Roemenië, Joe go-Slavië, Italië, Nederland en West- Duitsland. 1 tot 5 september: Barcelona: Euro pees jeugdkampioenschap. Half september: Brasschaat: Westeu ropees waterpolokampioenschap met België, Groot-Brittannië, Nederland, Zweden en West-Duitsland. 27 tot 29 september: Dubrovnik en Split: Coppa-Jadran Johan Cruyff optimistisch (Van sportredactie) AMSTERDAM De blessure Cruyff lijkt al goeddeels genezen. De Ajacicd verklaarde gisteravond na de wedstrijd tegen Basel: „Na een injectie die ik deze week van dr. Rolink ontvangen is de pijn in mijn lies dwenen. De geblesseerde plek Is alleen nog wat gevoelig, maar dat maakt echt wel verschil. Het verschil tussen pijn gevoeligheid is namelijk precies het verschil tussen wel of niet spelen. Ik verwacht dan ook zaterdag mee te kun nen doen in het B-elftal. De Ajax- aanvaller gaat deze week samen me Salo Muller aan zijn revalidatie wer ken: „We doen veel oefeningen met gewichten en dat helpt uitstekend, maar die injectie is toch wel doorslag gevend geweest". DEN HAAG. In het Europees toernooi voor de nationale beker winnaars behaalden de beide Engelse vertegenwoordigers, Chel sea en Manchester City, in een uitwedstrijd de kleinst mogelijke overwinning op respectievelijk CSKA Sofia en Honved uit Boeda pest. De gedetailleerde uitslagen rijn: P.S.V. (Ned.)Steaua Boekarest (Roem.) 4—0 (1—0) Doelpunten: Veenstra, Mulders en Devrindt (2). Toeschouwers: 23.000. Benfica (Port.)Vorwarts Berlin (O.-Dld.) 2—0 (I—0) Doelpunten: Eusibio (2). Toeschouwers: 45.000. De Portugezen hebben sleohts twee keer een bres kunnen slaan in de hech te verdediging van de Oostduitsers. Real Madrid (Sp.)Wacker Innsbruck (Oost.) 01 (0I) Doelpunten: Grausam. Toeschouwers: 35.000. Wacker ving het zeer felle openings offensief van Real goed op en ging zelfs nadat de aanvalsgolven waren weg geëbd zelf in de aanval. Een moment van onbedachtzaamheid van Defilipe was toen voldoende voor de Oostenrijk- CSKA Sofia (Buig.)—Chelsea (Eng.) 0—1 (0—1) Doelpunten: Baldwin. Toeschouwers: 45.000. De Engelsen behaalden in Sofia goede uitgangspositie door de kleine voorsprong tot het eind met succ< verdedigen. Osgood en Webb van Chel- FC Brugge (België)FC Zürich (Zwit.) 2—0 (2—0) Doelpunten: Rensenbrink en Car- Een vrijwel voortdurend aanvallend Brugge benutte tegen een zich defensief weerstellend FC Zürich slechts twee kansen. Nadat Houwaart tegen de paal had geschoten, maakte Rensenbrink door de terugketsende bal in het net de plaatsen het eerste doelpunt. Honved (Hong.)Manchester City (Eng.) 0—1 (0—0) Doelpunten: Lee. Toeschouwers: 10.000. Titelhouder Manchester City behaalde ln Boedapest een nuttige zege. Francis Lee bepaalde de eindstand uit een vrije trap op 10. Cardiff City (Wales)FC Nantes (Fr.) 5—1 (3—1) Doelpunten: Gibson, King, Philips en Toschack (2) voor Cardiff. Gondet voor Nantes. Toeschouwers: 17.900. De Welshmen brachten het Franse voetbal opnieuw een zware slag toe door FC Nantes te verpletteren. Göztepe (Turk.)Gornik Zabrze (Polen) 0—1 (0—1) DoelpuntenLubanski. Toesohouwers; 25.000. Lubanski bewees opnieuw zijn waai de voor Gornik door het enige doelpunt DEN HAAG. Ook in de strijd om de Runners-up Cupcompetitie behaalde een Oostenrijkse club een verrassend resultaat. Sturm Graz versloeg op eigen terrein bekerhouder Arsenal. De overige Engelse clubs in dit toernooi, dat de laatste jaren vrijwel steeds een Britse winnaar heeft opgeleverd, kwamen alle tot winst. De gedetailleerde uitslagen zijn: Sturm Graz (Oost.)Arsenal (Eng.) (1—0 (0—0). Leeds United (Eng.)Dynamo Dresden O.-Dld.) 1—0 (1—0). Liverpool (Eng.)Dynamo Boekarest (Roem.) 3—0 (0—0). Newcastle United Eng.)Dosza Pees (Hong.) 2—0 (1—0). Vitoria Setubal (Port.)Hajduk Split (Joego-Sl.) 2—0 (0—0). Spartak Praag (Tsj.-Sl.)Dundee Un. (Schotl.) 3—1 (1—1). AB Kopenhagen (Den.)Anderlecht (België) 1—3 (1—3). Hertha BSC (W.-Dld.)—Spartak Trnava (Tsj.-Sl.) 1—0 (0—0). Dynamo Zagreb (Joego-Slav.)Ham burger SV (W.-Dld.) 4—0 (2—0).

Leidse Courant | 1970 | | pagina 15