Verkeer s voorzieningen bij Levendaal aan demping Trekvliet een fase in langzaam groeiend proces „Secretaris belangrijkste figuur in het bestuur" Marian de Wekker nieuwe houdster Groen Wit-beker Raad week niet af van oude praatpatroon Onthoud goedkeuring BIOSCOPEN BELEIDSVERKLARING B. EN W. BLIJFT STAAN TOT MAANDAG Terugblik van Leidse VVV Meer dagjesmensen, maar minder logies Ondergewaardeerde J. Smeding: Eerste erelid van VNL DINSDAG 20 OKTOBER 1970 LEIDSE COURANT Bewoners omgeving Trekvliet vragen GS. LEIDEN Het bijwonen van een vergadering van de Leidse gemeente raad is telkens weer een belevenis, zelden boeiend, vaak doodverve lend. Maar altijd is er iets opmerkelijks over te melden. Zoals gisteren. Met nauwelijks een tussenpoos om te eten zat men acht uur bijeen, beurtelings onder voorzitterschap van de burgemeester en wethouder Menken. Het werd weer een hele reeks van eindeloze discussies, schorsingen en misverstanden met als uiteindelijk resultaat, dat men weer iets moest uitstellen. Ditmaal trof dit lot de beleidsverklaring van b. en w. Volgende week maandagavond 26 oktober vat men de draad daarmee weer op. Voor het overige was het gisteren niet om over naar huis te schrijven, maar iets moet nu eenmaal in de krant. B. en w. had den tenslotte een goede dag. Al hun voorstellen kwamen er zonder grote kleerscheuren vanaf, wat voor een goed deel te danken was aan wethouder Kret, die onvermoeibaar en met allure ondanks een ge handicapte stem uitvoerig geargumenteerd en overtuigend werk leverde. De grootste vrucht die hij plukte was de realisering van voor zieningen aao de kruispunten Levendaal-Korevaarstraat-Jan van Hout kade en daaromtrent. De niiddagzitling opende met strubbe lingen. PAK-woordvoerder In 't .Veld wenste alle te houden stemmingen doen plaatsvinden pas tijdens de avondver gadering, omdat enkele leden van zyn fractie onmogelijk 's middags aanwezig konden zijn. KVP'er Diressen uitte ern stige principiële bezwaren tegen het na de discussies „opdraven van stemvee", maar hij wilde voor dit ene geval reke ning houden met de omstandigheden. De heer Portheine (VVD) dacht er ook 7.o over, maar mevrouw Geelkerken (Prot.-Chr.) was niet zo langmoedig en wilde geen precedent scheppen. Stem ming over het niet-stemmen stelde met '15 tegen 8 stemmen het stemmen tot de avondzitting uit. een groeiend proces, geen schoksgewijs l»eleid van radicale maatregelen met 101 neveneffecten «lie we nu nog niet ken- Deze maatregelen zijn van dit proces een aanzet tot het oplossen van 'n moor dend probleem in de city, in plaats van het probleem van een afstervende bin nenstad. Alles komt na elkaar aan de orde; niets kan gelijktijdig gebeuren". De heer Kret bepleitte blokpaden i.p.v. zebrapaden, die in duistere avondlijke omstandigheden bijzonder gevaarlijk zijn. omdat de automobilist ze niet ziet. maai de voetganger met zijn rechten van oversteken wèl. Wethouder Kret bezwoor de raad over Bejaardenwoningen Het voorbereidingsbesluit tot het her zien van een gedeelte van het bestem mingsplan Leiden zuid-west, herziening 1959, ontmoette tegenstand van de heer Kuyper (D'66). Het betrof hier wijzi ging in de voorgenomen flatbouw hoek Vijfmeilaan-Rooseveltstraat, waar nu 72 bejaardenwoningen gaan komen in zes bouwlagen en bedrijfsruimten in twee lagen. ,,De verandering houdt hier geen verbetering in. Het gebouw wordt felijk van vorm, de woningen zijn slecht georiënteerd en te klein", aldus de heer Kuyper. De heer Waal (PvdA) drong aan op inspraak van de betrokken be woners, ook bij herzieningen van be- I stemmingsplannen. In zijn antwoord zei wethouder Kret, dat men toch maar ak- I Voord moest gaan, omdat Leiden zit te I springen om bejaardenwoningen. Aldus F feschiedde. Iri de laatstgehouden vergadering staak ten de Btemmen bij het voorstel tot ver koop van enkele panden aan de Oude Singel en een socialistisch voorstel van orde inzake het uitgeven in erfpacht. Dit laatste werd gisteren met 20 tegen 17 stemmen verworpen; het voorstel zelf werd met dezelfde stemmenverhouding aangenomen. Een socialistische motie inzake het opnemen in meerjarige huurcontracten van een bepaling, waar bij de hoogte van de huur afhankelijk wordt gesteld van een passend algemeen indexcijfer, werd door b. en w. over genomen. Maar niet nadat de juristen onder de raadsleden elkaar met juristerijen te lijf waren gegaan. Uiteindelijk verzachtte KVP'er Cornelissens: „Waarom moeten we over elk punt eindeloos debatteren? Het verbaasde mezelf, dat ik nog niet sliepWe komen zo niet tot zaken doen". Waarop de heer In 't Veld Ripos teerde: „laten we dan maar voortaan zaken doen per telefoon. Wat gezegd moet worden dient gezegd De kruispunten De verkeersvoorzleningen rond de Le vendaal-kruispunten deden de heer Oos terman (D'66) opmerken, dat deze meer autoverkeer mogelijk maakten en min der mogelijkheden boden voor de voet gangers. Het PAK is tegen dit detail plan. Voorts had hij gewenst, dat de adviesraad voor de binnenstad (die er nog steeds niet is) over deze maatrege len was gehoord. Zijn fractiegenoot Kuy per vond, dat zijn (alternatief) pl.an meer ruimte aan fietsers en voetgan gers bood. De heer Cornelissens meen de, dat de heer Kuyper de lange, rijpe studie van het college kleineerde met zijn tussen neus en lipen ingediend oppervlakkige plan. De heer Zunder- man (DS'70): „Het publiek denkt vast van ons, dat wij een voetbalclub zijn met verschil van meningen; dit mag zo niet doorgaan" wilde wachten tot er een totaal plan was. „Haal de bussen er in eerste aanleg uit". Wethouder Kret rekende de raad voor, «lat de kruispunten zwaar belast zyn. „Elke 6 seconden verwerkt het kruis punt Levendaal-Korcvaarstraat 1 auto on het aantal neemt nog toe. Hier lieerst een communicatievorm die alleen valt op te lossen met helikopters". Niettemin pleite hij voor «1e voorgestelde wijzigin gen, waarin gedacht is zowel aan auto's, bussen, fietsers en voetgangers. Verder Is het wachten op «le nieuwe Pauwbrug, een „wenkend perspectief". Ily bena drukte. dat hier sprake moet zijn van Trainon: „M.A.S.H." (18) Dag. 2.30, 7.00, 9.15 u.; zondag 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15. Camera: „Met jouw tanden tn mijn nek" (18) Dag. 2.30, 7.00. 9.15 u.; zondag 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 u. Studio: „La sirene du Mississippi" (18) Dag. 2.30, 7.00, 9.15 u.; zondag 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 u. Rex: „Josephine, een meisje voor iedereen" IS Dag. 2.30, 7.00, 9.15 u.; zondag 2.30. 4.30. 7.00 en 9.15 u. I.uxor: „De onderwereld rekent altijd af" (18) Dag. 2.30, 7.00, 9.15 u.; zondag 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 u. Udo; „De Non van Monza" (18) Dag. 2.30, 7.00, 9.15 u.; zondag 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 u. LEIDEN De bewoners van de Rijn- en Schiekade, Witte Rozenstraat. Groenhovenstraat en Witte Singel hebben een adres verzonden aan het college van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland, waarin zij enkele bezwaren kenbaar maken tegen het dempen van de Trekvliet. Het adres gaat vergezeld van ongeveer 350 handtekeningen, waaronder die van 120 bejaarden uit „Huize Groenhoven" en die van een twintigtal bejaarden uit het „Justus Carelhuis". Voorts zijn er handtekeningen bij van de drie praesides van respectievelijk de roeiverenigingen „De Vliet", „Die Leythe" en „Njord". Zij zijn met alle andere bewoners rond de Trekvliet van mening dat de gemeente hun belangen ernstig schaadt zonder dat er andere (gemeente)belangen mee gediend worden belang en Vele worden zeer ernstig geschaad «lit voorstel niet te stemmen „vanuit blokvorming"; „houdt alstublieft deze zaak geheel uit «le politieke sfeer. Het is een element in een verkeersvisie, tlle de.stad ruimte wil geven". Hij had suc ces. Er trad bij de stemming geen poli tieke blokvorming op. Het voorstel kreeg 24 stemmen voor en 14 tegen. Ineens ontdekte men, «lat er twee PAK-ameii- dementen op liet voorstel waren blijven liggen: 1. om de bestaande rijrichting van het Kort Levendaal te handhaven en 2. om zebrapaden te maken i.p.v. blokbanden. Amendement 1 werd met 21 stemmen verworpen, nummer twee met 25 tegen ,13 stenunen. Toen kwam op verzoek van «le heer Kuyper nog maals liet voorstel van b. en w. ih stem ming. Ditmaal was het succes van het college nog groter: het werd aangeno men met 26 tegen 12 stemmen. Een voor stel van de heer Driessen, In 't Veld en Oosterman inzake openhaarheid van voorstellen aan commissies werd door b. en w. overgenomen. Ondanks een knap en goedlopend betoog van de heer Dirks (PvdA) werd diens voorstel tot intrekking van het raads besluit inzake het beschikbaar stellen van een krediet (360.000 gulden) ten behoeve van de uitbreiding van Ende geest met een afdeling elektronenmicro- scopie met 21 tegen 17 stemmen ver worpen. Wethouder mevr. Den Haan zet te uiteen, dat de aanschaf van zo'n mi croscoop belangrijk is voor de diagnos tiek en therapie en niet alleen voor de research. Het Academisch Ziekenhuis bleek nimmer bereid tot het medege bruik van zijn elektronische microsco- het laatste jaar was uitgebreid tot 6 atuks en er komen nog twee bij. „Vraagt u op basis van deze gegevens nog eens naar het samen gebruiken van deze microscopen", vroeg hij mevr. Den Haan. Ook zou hij voelen voor integratie op het punt van gebruik van elektronen microscopen samen met andere psychia trische inrichtingen en een gezamenlijke betaling. Andere sprekers steunden het standpunt van mevr. Den Haan, zodat het voorst el-Dirlcs-Jonker werd afge- Aan de oostzijde van molen De Valk komt een wegverbinding, die aansluiting geeft op de verbrede weg over 't Schut tersveld en naar «Ie Langegracht voert. Volgens de heer Houtman was hier spra- i ke van een duidelijk verbeterde verkeers situatie in de stad. Ook de omgeving komt er fraaier uit te zien. Verkeers- tecliniscli Bs dit plan ook beter dan het PSP'er Amptmeijer was beducht voor de onoverzienbare gevolgen van dit prin cipebesluit. Het lijkt op een ijsberg, waarvan men het deel onder water niet kan zien. Dat het verkeer om de bin nenstad heen naar de Langegracht wordt gevoerd noemde hij zeer aan trekkelijk. Hij diende een besluit in („de raad stemt irt met de opdracht tot na dere uitwerking van het voorgestelde en met de consequenties hiervan voor het Easisplan sanering en stadsvernieuwing 1961") dat met de stem van wethouder Harmsen tegeu door b. en w. werd over genomen. De een paar oude motie van de raads leden Kret, Pompe en De Wilde inzake het parkeervrlj maken van de routes Breestraat en Botermarkt en verdere marktroute werd door de raad als afge daan beschouwd. Op woensdag en za terdag wordt een parkeerverbod van kracht voor de noord-oostzijde van de Breestraat tussen Koornbrugsteeg en Mosterdsteeg. Ook ging de raad akkoord met het plaatsen van 300 parkeerme- ters, waarvan 100 op het Stationsplein. De heer Oosterman wilde weten waar nu de langparkeerders gaan blijven. Ook verzocht hij om een inventieve con trole op de parkevr-meters. Verder was hij benieuwd naar de-.enquêto-van het Lelds City Centrum over de parkeer- gewoonten van de eigen personeelsleden van bedrijven en winkels in de binnen stad. De heer Portheine vond de 100 meters op het Stationsplein wel wat veel, evenals de heer Houtman, die wilde be ginnen met een kleiner aantal, even tueel later uit te breiden. De heer Zun- derman vond, dat de gemeente veel „te zacht" is tegenover de langparkeerders („In de V.S. straffen ze deze mensen soms met boetes van 500 dollar"). De Leidse knoopbij de Korevaerst (hier in de vroegte gefotografeerd wacht op verwarring. het City Centrum over de enquête. Het aantal van 100 parkeermeters op het Stationsplein vond hij niet te hoog lus sen het grote getal van langparkeerders, «11e elk kort parkeren praktisch onmo gelijk maken. Het braakliggend stuk grond achter de Morssingel zal binnen kort bestraat worden. Verder was ook hij van mening, dat de langparkeerders steeds verder uit. de binnenstad moeten worden teruggedrongen. Het motto geldt liler „De blikverzameling moet weg uit de binnenstad". De lieer Oosterman zag bet meer als „het wisselen van het ene blik voor het andere". Hoe dan ook, een oplossing voor het vitale parkeerpro bleem kwam ook gisteren tegen midder nacht niet in zicht. De heer Kret deelde nog mede, «lat op korte termyn de par- keercontrole een, geheel nieuwe opzet; krijgt. Aan het einde van de lange dag ant woordde mevr. Den Haan nog op vragen van de heer Zunderman betreffende de voetbalvelden van Lugdunum in de Kik kerpolder. Als gevolg van de zomerse droogte kon geen goed zaaibed ontstaan. Ook zoden boden geen uitkomst. Beslo ten Is nu, de verdere afwerking van de velden uit te stellen tot het voorjaar van '71. Waarschijnlijk kunnen de velden aan het begin van het seizoen 71-72 be speeld worden. gemeente tegenover staat. Er is ook niet getracht een dergelijk belang aan tc wij zen. Het onder deze omstandigheden van ons, bewoners en eigenaren, gevraagde offer van een nu reeds gebleken aan zienlijke waardevermindering van onze panden en verlies van woongenot komt ons voor onredelijk zwaar te zyn," zo eindigt het adres aan G.S., waarin wordt gevraagd de goedkeuring te onthouden aan het raadsbesluit van 24 augustus, Iii liet adres wordt gesteld dat de dem- betreffende het ter beschikking stellen ping van de Trekvliet uitsluitend gaal van' gelden voor de demping van de Trek- plnatsvlnden ten behoeve van de Witte vliet en de aanleg van 'n weg ter plaatse. Singelplan «loor «1e Univerislteit. „De gedempte Trekvliet zal aan het ene j uiteinde op de Telderskade en aan het andere uiteinde op het. Noordeindspleln worden aangesloten. De aan- en afvoer naar en van het Witte Singelcomplex, j waar 2600 werknemers afgezien van j studenten en bezoekers te werk ge- steld zullen worden, zal dus voor een aan zienlijk deel via het Noordeinde en de Haagweg moeten plaatsvinden. Het ts duidelyk dat de nu reeds onmogelijke verkeerssituatie op dit punt deze enorme extra belasting nimmer zal kunnen ver werken," aldus de ondergetekenden van het adres, die stellen dat het dempen van de Trekvliet strijdig is met het algemeen belang van de Leidse gemeenschap." Het vraagt een offer van de gemeente waar geen enkel aanwijsbaar belang voor de LEIDSE AGENDA DINSDAG 20 OKTOBER Doopsgezind Centrum Leidse Assu rantie Club, 20.00 uur. Vuilstortplaats wordt terrein voor passieve recreatie LEIDEN l'it het antwoord van hel college van b. en w. op vragen van de socialist Van Aken Idijkt, dal het stor ten van afvalstoffen op de vuilstort plaats aan «le Roomburgerweg voor 30 september volgend jaar moet zyn Ih*- eindigd. De thans nog n-sterende termijn is in beginsel wel voor verlenging vat- Aangezien de stortplaats onbruikbaar is voor de aanleg van voorzieningen voor aktieve-recreatie, ligt het in de bedoe ling van b. en w. de plaats in de toe komst aan te wijzen als terrein voor het beoefenen van passieve recreatie. De realisatie daarvan zal echter nog wel geruime tijd duren. LEIDEN Iii d«* gymzaal aan de Lam- menscbansweg zyn onderlinge wedstrij den gehouden voor de leden van Groen wit. Als afsluiting van het jubileumjaar ging niemand niet lege handen naar huis, want ieder lid ontving een herinne ringsvaantje. Voorzitster mevr. Heemskerk dankte aan het slot van de wedstrijd de ouders voor hun belangstelling en ging hierna lot de prijsuitreiking over. Nieuwe houd ster van de wisselbeker werd Marian de Wekker. Meer Amerikanen .delen" Leiden n LEIDEN Op de gisteravond gehou den vergadering van liet Leidse VW was het bestuur van mening, dat terug gekeken kon worden op een voor Lel den bijzonder geslaagd toeristisch Jaar. Het museumbezoek steeg met bijna 40 pet. Hieraan zal «le folder „Lelden Mu- seumstad" niet veremd geweest zijn. Maar niet alteen het museumbezoek steeg, ook kwamen veel meer mensen de stad Leiden in éën dag „doen". Daar door is het aantal logies weliswaar wat achteruit gelopen. Het grotere bezoek aan de stad Ledieu, vooral van Ameri kanen, dacht het VVV vooral le kun nen toesehryven aan de Pilgrimfat her- viering. Men ia van plan om alleB te doen dit grote aantal buitenlanders volgend jaar ook weer naar Leiden te trekken. Dit moet o.a. gebeuren door stands op de tentoonstelling van de ASTA, waar Leiden dan een eigen plaats moet inne men. Ook werd op het nut gewezen van een nieuwe attraeieve folder, die dan vooral in een grotere Engelse oplage zou moeten verschijnen. Het gebrek aan logiesruimte wordt ook een nijpend pro bleem, de toestand is weliswaar verbe terd door de komst van Holiday Inn, maar dit hotel ligt zover buiten de stad. dat het voor Leiden praktisch geen be tekenis heeft. Hoogstens als congres ruimte betekent het een winstpunt voor de stad. Na nog enkele punten vermeld te heb ben met betrekking tot het parkeerpro bleem in de stad ging men over tot het voorlezen van de notulen en hel bespre ken van de begrotingen over de jaren '68, '69 en '70. Hierbij kwam vooral sterk naar voren dat de meeste leden van het VVV-Leiden een belachelijk lage licl- maatschapsprijs («leze bedraagt vijf gul den per jaar) betalen. Uit de vergade ring zelf kwam dan ook het voorstel om dit bedrag tot minstens zeven gul den vijftig te verhogeh. Hierna weiden de aftredende leden van het dagelijks bestuur, de heren Van der Aarden en Ha rteloh herkozen In de rondvraag stelde de heer Brum- mer het plan tot het uitgeven van uni versele cadeaubonnen aan de orde. Hij vroeg zich af of het enig nut had deze bonnen in Leiden uit te geven. De heer Brummer had er vooral op le gen, dat ze alleen ingewisseld kunnen worden in groot-winkelbedrijven en er kende platen- en boekhandels. De mees- te ran deze bedrijven geven zelf echter i al een dergelijk soort bonnen uit. j Ook betwijfelde hij of de investeringen die hiervoor gedaan moeten worden ge noeg rente opleveren om het geheel lo nend te maken. De bonnen zijn verkrijg baar in bedragen van twee-vijftig tot vijhonderd gulden. Een verheugend teken vond VVV-dlrec- teur Dekker, dat de bouw van het nieu we kantoor goed vordert, waardoor liet gehele apparaat van «Ie Leidse VVV be ter kan gaan werken. ZOETER WOU DE, Geen spreekuur j De burgemeester van Zoeterwoude deelt mede, dat hij op donderdag 22 oktober a.s. niet in de gelegenheid zal zijn spreek- uur te houden. Van onze Sport redaklie) LEIDEN Het administratieve hart. vaH VNL klopt niet meer aan de Leeuwer ik straat. „Vogel" .7. Sme ding heeft- niet kunnen aarden op het Vliet complex waar de Vereniging Nieuw 'Leiden zijn Vleugels is gaan uitslaan. 22 Jaar loste Smeding de papieren zorgen" op voor VNL. De man, die ongetwijfeld zijn zilveren leiderschap groots had kunnen vie ren, doet vu reeds een stap terug. Misverstanden en onderwaardering in de miste redenen. De rijzige pionier, in vaak het gehele bestuur vertegen woordigd was, kreeg gisteravond bi.i zijn omstreden afscheid een pick up om zijn zwanenzang bij VNL wat op te vrolijken. Maar uitgevlogen is hij. en het ziet. er niet naar uit dat hij ooit nog eens op het bestuurlijke nest zal terug keren. Hoewel rustig van aard ver vulde hij bij VNL een grote rol door zijn grote voetbalkennis en organisa tie. Een dominerende functie en dat is hem tenslotte op het moment, waarnaar iedere bestuurder uitkijkt -het ingebruik nemen van een keu rige accommodatie opgebroken. liet voornaamste zou zijn dat hem als bestuurslid ten deel zou vallen. Reeds toen was hij een „doorgewin terde" figuur in het huishouden van de sport. 19 Jaar was hij als Rotter dammer, vanaf zijn 18e jaar. een be langrijke schakel geweest in de lei ding van DDC. Drijfveren Bron conflict De bron van het conflict'.' Niet het feit dat hij 59 jaar is en zegt «lat men op deze leeftijd de plaats aan een jongere moet afstaan. Smeding: „Ik hield me niet aan afspraken, zo werd er gezegd. Ze hadden me ook niet met een schop gezien bij de werkzaamheden op hel veld. Maar ze wisten niet dat ik de avond tevoren tot twee uur had zitten werken. Voor VNL. In de eerste tien jaar zijn wij niet minder dan zesmaal verhuisd. Zoiets doet aan de sfeer geen goed. Toch was het ook een fijne tijd. Dooi de moeilijkheden kwam men nader tot elkaar en had men veel meer over voor zijn vereniging. Nu staat men gauw klaar met kritiek over zaken, die niet gebeuren of te lang duren, maar als je om medewerking vraagt heeft niemand tijd. Zodoende zijn het bijna altijd dezelfde mensen, die op de bres moeten staan voor de vereniging". Smeding' wist by zijn komst in 1948 dat waardering niet Hij wist dat de enige drijfveren kon den zijn: je inzetten voor anderen, die zelden aan je eerzucht beant woorden en eigen idealen verwezen- lljkep. Smeding stond aan de wieg van VNL, maar zou later meerdere malen als enige op de levensvatbaar heid van de vereniging toezien: „Eens heb ik alle taken in handen gehad, ik heb zes voorzitters meegemaakt en ik heb ondervonden dat de positie van de secretaris de belangrijkste in een club is. Het is een sleutelpositie. Juist in zo'n kleine vereniging als VNL, dat toch nog altijd 250 leden telt ontstaat als je te lang aanblijft verkilling. Een voorzitter is een over heersende persoonlijkheid. Dat is be langrijk. omdat in en buiten de ver enig. representatief moet zijn. maar het is de secretaris naar wie de jon gens toekomen. Hij staat het dichtst bij hen. Hij weet alles het eerst en zelfs als er iets op het persoonlijke vlak is konu-n de jongens het eerst bij hem". Waarom heeft Smeding nooit de voorzittershamer willen han teren ,,Ik achtte me daar niet ca pabel voor. Ik kon trouwens ook nooit een goede secretaris vinden. Bovendien is een voorzitter, die se cretaris is geweest, veel te moeilijk voor zijn opvolger". Waarom geen terugkeer, ondanks de aandrang van de leden f ..Nee, dan zou ik in de volksmond alles over heersen en het oude bestuur wegge drukt hebben. Ik sou het ook een belediging vinden aan VNL als ik yuan". J.P. UITSLAGEN Meisjes 10-12 jaar A: 1 Mignon Strijk 33,5 punt, 2 Thea Ham 31,2 pnt., 3 Coby v. Rijn 31,1 pnt. Groep B: 1 Pauline. Burgering 30,4 p., 2 Brigitte Bergman 29,2, 3 Ria v. Zyp 28.6 p. Groep C: 1 Angela Duyndam 30-1 pnt. 2 Frederique Dingjan 29,3 p. 3 Thérèse Foks 28,5 p. Meisjes 12-14 jaar, groep A: 1 José v.d. Steen 31,4, 2 Marjan de Boer 30,9, 3 Marja Vlasveld 30,7 p. Groep B: 1 Gemma v.d. Linden 29,5 p. 2 Anne Marie Faber 27.8 p. 3 Tineke Teske 27,3 pnt. Meisjes 14-16 jaar, groep A: 1 Annelies Belt 32,15 pnt. 2 Margriet v. Neggel 31,25 p; 3 Loes Ham 30.75 p. Groep B: 1 Gonny v.d. Mey 27,95 pnt 2 Gerda Ouwerkerk 27.85 pnt., 3 Anita Döll 26.75 p. Dames vanaf 16 jaar gr«icp A: 1 Ma rian de Wekker 33.6 p. 2 Nora Maassen 28,7 p., 3 Llsette v. Oudenhoven 28.10 p. Groep B: 1 Tiny Kreuger-Bakker 31.20 pnt., 2 José v.d. Meer 30.65, 3 Coekie Teske 29.70. Uitslagen zaterdagmiddag Meisjes 6-8 jaar donderdag groep A: Fruinlaan: 1 Brigitte Coebergh v.d. Braak 29,1 p; 2 Annelies v.d. Ploeg 27.7 pnt. 3 Jola Schenk 27,2 pnt. Groep P.: 1 llonka Dubbelaar 28,2, 2 Sonja Piket 1 28,-, 3 Paulien Touw 27,8. Meisjes 6-8 jaar, groep zaterdag Brahinslaan: 1 Jolanda de Wekker 28 p. 2 Ingrid Middelkoop 27,8 p. 3 Astrxd Waltman 27,5 p. Meisjes 8-10 jaar, groep donderdag A: Fruinlaan - 1 Brigitte Bokem 28,6 pnt., 2 Angela v.d. Veer 28,1 p. 3 Machteld Touw 27,8 pnt. Groep B: 1 Irene Piket 29,2 pnt., 2 An nette Mol 28,4, 3 Marga de la Rie 27,4. Groep C: 1 Berna Burgering 27,3, 2 Karin v. Kleef 27,2, 3 Monique v. Reste ren 26,9. Groep D: 1 Sandra Burgersdijh 27,3 p., 2 Ingrid Vinkesteyn 27,1 jent, 3 Lldia Vermond 26,7 pnt. Meisjes 6-8 jaar, groep A - zaterdag - Lammenschansweg: 1 Lidiane Mentink 28,6 p„ 2 Carola Cetlcn 28,- p. 3 Jacque line de Goede 27,4 punt. I Meisjes 8-10 jaar - groep A zaterdag - Lammenschansweg1 José Postma 27,6 pnt., 2 Patricia Bnrning 27,3, 3 Willie J v. Mil 26,8. Groep B: 1 Karin Nozeman 28.2 pnt., i 2 Cecil v.d. Vlist 26,8, 3 Jacqueline Bar- ning 26,3 punt. Meisjes 8-10 jaar, zaterdag - Brahmsln.: 1 Gonnie Hoogeveen 31.2 pnt.. 2 Yvonne v. Kruis 30,4. 3 en 4 Karin Waltman en Carin v. Kins 29.8 p. Jongens 6-8 Jaar A - vi ydag. Lammen- schanswog: 1 Johnny v. Haastrecht 28,7 I pnt., 2 Harm Dickhoff 27,8 pnt., 3 Re- né Veeren 26.9 p. i Groep B: 1 Peter v el Poel 27,2 pnt 2 Wim Veeren, 27,-, 3 Hans Rijsbergen 26,6. Jongens 6-8 Jaar, zaterdag, Brahmslaan: 1 Roland Dickhoff 27.3 pnt., 2 Colin Brul 26,8 p., 3 Peter v. Egmond 26,-. Jongens 8-10 jaar. A vrijdag, Lammen schansweg: 1 Jan Paul Witteman, 34,6: 2 Quid Ooei 33.8, 3 Bert Tisseur 33.6. Groep B: 1 Peter v.d. Kley 34.9 p; 2 Fr. Walter 34,6. 3 Ton Walter 33,3. Jongens 8-10 jaar, zaterdag, Brahmsln 1 René Dickhoff 35,7, 2 Leendert Meij- oard 34,8, 3 Jan Tulthof 33,3. Jongens 10-12 jaar, vrijdag, Lammen schansweg: 1 Peter Dickhoff 36,4 pnt., i 2 Bert Collé 35.8, 3 Peter Ouw'l 35,1. j Jongens 12-14 jaar, vrijdag, Lammen- i schansweg: 1 Ton Verleg 39,2 pnt.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 3