HANS VERMEULEN (Sandy Coast): JOHNNY WINTER: FRITS LAMBRECHTS: BTW MILES M „Ik ben een totaalgitarist, ik duw mij niet als individualist naar voren' Soloschijf bij toeval tot stand gekomen gitaarfenomeen rNeem me zoals ik ben' MIJN HUID IS 10 MOE MODE ONDER DE OPPER VLAKTE V Vv LEIDSE COURANT MAANDAG 19 OKTOBER 1970 Als we het laatste decennium van de Nederlandse pophisto rie eens gaan analyseren dan popgroepen uit het begin van de zestiger jaren bitter weinig overgebleven. In feite heeft één groep het wel gehaald: de Voorburgse Sandy Coast. Wie herinnert zich nog de „Sub jects Of My Thought" ..A Girl Like You". ..And Her Name Mas Amy" of „I See Her Face Again"? En even later was heel popminded Nederland be zeten van dat geweldige „Ca pital Punishment", wat tot nog toe wel de grootste groepshit werd. Het is echter wel wat jaartjes geleden en de Sandy Coast doet weer van zich spreken door het uitbrengen van een soloplaat van lead zanger en sologitarist Hans Vermeulen. Verder komt van de groep zelf ook spoedig een nieuwe plaat uit. Het leven bij de Sandy Coast heeft Hans Vermeulen vast lang geen windeieren ge legd, want hij ziet er goed uit. Samen met manager Wim Bos man. die de Sandy Coast van af het begin aan zakelijk heeft geleid, vertelt hij vlot 't een en ander over de Voor burgse formatie. „We bestaan nu al weer zo'n negen jaar, waarvan mijn broer Jan (speelt basgitaar), drummer Onno Bevoort en ik steeds deel uitmaakten van de Sandy Coast. Zo'n 2' j jaar ge leden is Ron Westerbeek uit Daddy's Act bij ons gekomen, die evenals ik piano, orgel en gitaar speelt. In onze begintijd was in de omgeving van Den Haag de groep de Ricochets erg popu lair. Daar zaten toen Rudy Dennett en Robbie van Leeu wen in. Manager was de schoonzoon van Paul Acket, Guus Nieuwenhuizen cn Cecs van Leeuwen die schnabbelde als roadmanager. Dat waren gekke tijden". „Als gitarist heb ik hier in Nederland erg veel bewonde ring voor Ferry Lever, die na Alter Tea nu in Tee-Set werkt. Nou ja, en dan natuur lijk de bekende Gelling en Akkerman. Ik zie mijzelf meer al* totaalgitarist van de Sa'ndj' Ó>ast. Ik bedoel, toen Akker man nog bij de Brainbox zat, was dat Akkermans groep, ik zie het anders. Ik pas me lie ver in de groep aan en wil mijzelf als individualist niet naar voren schuiven. Dus meer in de richting van een Kooymans of Robbie van Trouwens ik ben gek van Spaanse gitaristen zoals bij voorbeeld José Moto. Pasgele den heb ik in Spanje een Mexicaan ontmoet. Werkt op de Canarische eilanden met zijn trio Los Angeles. Salvador Regalado heet-ie. Zijn gitaar is 2' 't toon hoger gestemd en klinkt als een harp. Hij haalt er ontzettend goeie dingen uit. Ik ben al een tijd bezig om de jongens op de plaat te zetten. Via Red Bullet waar wij nu ook bij zijn. Los Angeles speelt Mexicaanse muziek op een hele gekke progressieve manier. Maar het grote pro- bleem is de werkvergunning". Je hebt veel platen gemaakt met de Sandy Coast? „Eens kijken. Zo'n veertien singles en twee elpees. Dat is een hele serie. Ik zou" ze niet allemaal meer weten. Het be gon met ..Being In Love", daarna 'kwam de' grote hit „Subjects of My Thought". Pasgeleden werd mij door Bo- vema nog gevraagd of ik de produktie op mij wilde nemen van een plaat, waarop ..Sub jects" door een groep of zan ger opnieuw zou worden opge nomen. Daarna maakten wij „That Girl Was Mine", waarna „We'll Meet Again" (dat was een hele oude hit van Vera Lynn) uitkwam. Ja. in die tijd was het vokale gedeelte wel erg belangrijk voor ons. „Girl Like You". „Milk And Tranquilisers". ...And Her Name Was Amy" (Amy moest eigenlijk weg om dat de sojosingle van Rudy Bennett zo heette), „f See Her Face Again „Innocent Girl". „Capital Punishment", „Nort Canadian Paradise". ..Deep Down Down" en tenslotte „E- leanor Rigby". Toch nel leuk als je hoort dat Paul McCartney In een inter view met Radio Luxemburg zei. dat de beste uitvoering die hij van Eleanor Rigby gehoord had. die van de Sandy Coast was. Dat doet je toch wel wat. Naast die veertien kleine plaatjes hebben we ook nog twee elpees gemaakt. „From The Workshop" cn op het Pa ge Onclabci „Shipwreck". Na langdurige tijd bij platen maatschappij Negram gewerkt te hebben tekende de Sandy Coast een driejarig contract met Page One Records. Het veelbelovende contract lever de weinig echte resultaten op. wat grotendeels te wijten was aan het vertrek van Page One- chief Larry Page. die startte met het label Penny Farthing (waarop Shocking Blue in En geland wordt uitgebracht). Page probeerde dc- Sandy Coast naar zijn nieuwe label mee te krijgen, maar diverse pogingen mislukten. Door be moeienissen van Willem v. Koo ien in zijn functie als directeur van Red Bullet zijn de uitge verijrechten nu overgebracht op Dayglow Music, de muziek uitgeverij van Red Bullet. Een eerste solosingle voor Hans Vermeulen. „In The Land Of Nowhere is nu op Polydor uitgebracht. Hetzelfde zal gebeuren met de nieuwe platen van de Sandy Coast. Hans Vermeulen: „Het nieuwe singlemateriaal van de Sandy Coast hebben we nog niet be paald. We gaan het eerst eens uitzoeken met Freddy Haayen. Hij kiest het nummer uit. Haayen heeft een formidabele commerciële gevoeligheid. Mijn nieuwe plaa! „In The Land Of Nowhere" is bij toe val uitgebrachl Ik had het nummer namelijk naar het Nederlandse songfestival ge stuurd. Het was moeilijk om iemand te vinden om de song te doen. Wel had ik er een demoband van gestuurd naar Red Bullet. Een telefoontje vertelde me dat Eggermont en Haayen al een orkestband van „In The Land Of Nowhere" hadden gemaakt. Ir^ een prachtig arrangement van Frans Mijts. Ze vroegen mij of ik zelf de orkestband wilde inzingen. Ik was wel even on der de indruk toen ik mijn eigen nummer zo gearrangeerd hoorde". De Sandy Coast heeft door het maken van eigen composities een eigen geluid gecreëerd. Welke muzikanten hebben hen altijd het meest beïnvloed? Hans Vermeulen zegt daaro ver: „De Beatles, vanaf het begin tot heden. Maar daar naast natuurlijk de Ivy League, want vooral in vroegere periodes viel de boventoon op het vocale gedeelte en we luisterden dan ook naar alle groepen die aan „close-har- mony" deden. Nu zijn voor mij dé mensen Crosby. Stills. Nash. Young. Dallas en Tay lor. eigenlijk die hele kliek die om Joe Cocker loopt, zoals De- laney en Bonnie. Eric Clap- Manager Wim Bosman is de groep Sandy Coast in alle om standigheden negen jaar trouw gebleven. Waarom? Bosman: „Die vraag kan ik kort beantwoorden. Omdat het een hotyby van me is. De ver standhouding met de jongens is altijd goed geweest. En daar komt het in een groep op aan. Overigens ben ik wel van me ning, dat Wanneer groepen uit elkaar gaan. de'reden groten deels 90 pet een financiële oorzaak moet hebben. Volgens mij is er niemand zo gemak kelijk te bedonderen als een Vermeulen „Ja. daarom ben ik ook zo blij. dat Red Bullet er is gekomen. Red Bullet heeft als basis de produktie van platen en de promotie daarvan en is zo professioneel opgezet dat de artiest er wer kelijk mee geholpen wordt" „Back To The City" heet de tweede single van het Haagse zangeresje Turquoise, dat Ver meulen geproduceerd heeft. „Het is een beetje Joni Mit- chcll-achtig. Klinkt erg lekker. Dc plaat komt binnenkort uit. Trouwens ik heb eigenlijk wel zin om mij meer te gaan rich ten op het produktiewerk, maar eerst heb ik mijn han den vol aan mijn nieuwe DISCORUBRIEK door Charles Bels Witter-dan-wit Johnny Winter heeft ook weer eens een elpee vervaardigd. Zoals bekend is Winter een van de weinige gitaarfenomenen van de hui dige popscene. Een nieuwe plaat van hem mag dan ook zeker gelden als een gebeurtenis. Ditmaal stelt Winter echter wat te leur. Niet dat zijn spel slecht is, zeker niet want hij rijgt weer virtuoos de ene solo aan de andere, maar het is de eenzijdigheid in repertoire die ons nu toch wel gaat opbreken. Het zijn altijd weer hardrockcomposities. waarin een behoorlijke lijn en melo die ontbreken omdat Winter nauwe lijks kan wachten met zijn overigens hoogstaand gitaarvertoon En dat wordt op den duur vervelend. Dat het ook anders kan. bewijst Johnny's jon gere broer Edgar die zich op de enige weken geleden verschenen elpee „En- trance" bediende van louter Johnnv Wintercomposities en daar veel meer mee deed. Hij wisselde heel kien het grovere werk af met gevoelige songs en dan krijg je al meteen een heel ander en gevarieerder beeld. Blijft overigens alle waardering voor het waarlijk grandioze spel van Johnnv op de langspeler „Johnnv Winter And", maar een wat meer op het publiek gerichte speelwijze zou toe te juichen zijn. Nu blijft de waardering voor zijn spel slechts beperkt tot wat geroepenen en dat zou anders kunnen. Tenzij Winter zich daarmee tevreden stelt (CBS S 64117). Onze vaderlandse cabaretiers hebben de laatste jaren bepaald niet te kla gen over gebrek aan belangstelling. Radio en televisie, pers en publiek en uiteraard het platenwezen maken het hen steeds meer naar de zin. Gelukkig maar. want er zijn tijden geweest dat er voor een gemiddelde cabaretier zonder het talent van een Kan of een Hermans geen droog brood te verdie nen viel. Tot de jonge garde cabare tiers die gulzig de rente trekt van dete waardering behoort ook de drie ëndertigjarige Frits Lambrechts. Hij werd in 1964 bij toeval ontdekt door supersarcast Jaap van de Merwe, die hem prompt engageerde als pia nist voor zijn gezelschap. Daarna ging het crescendo met Frits Lambrechts Hij leverde muziek aan Henk Elsink. draaide een jaar mee in het Wim Kancircus om vervolgens Frans en Fiet Koster bij te staan in hun kri- tisch-humoristische strijd tegen de maatschappij. De singles „De Jordaan" en „Let s spend the summer in the city of Amsterdam" brachten Lam brechts onder de aandacht van het machtige vinylleger. De vorige week verschenen langspeler „Neem me zoals ik ben" is het logische gevolg van de redelijke verkoop van eerstgenoemde singles. Op deze elpee toont Lam brechts zich een scherp observator van de maatschappij en tevens een geboren romanticus. In zijn kritiek blijft hij menselijk, in zijn lyriek nuchter. Eigenschappen die een gebo ren cabaretier verraden, die Lam brechts dan ook is. Zoals het een vakman betaamt schreef hij muziek en teksten zelf. Hoogtepunten op deze door de momenteel zeer bedrijvige Ruud Jacobs geproduceerde langspeler zijn: „Zandvoort in september". „Brammetje", „Man zonder hoofd" en de titelsong „Neem me zoals ik ben" Rogier van Otterloo (ei achter Edwin Rutten) zo uitstekende begeleiding menten (CBS S 64106). de Dc Amerikaanse drummer Buddy Miles is wat je noemt een actieve jongen. Kort na het verschijnen van de lang speler „Electric Chuchr" is er alweer zo'n 33-toerenprodukt van hem cn zün formatie op de markt gekomen, ditmaal genaamd „Them changes Buddy Miles"- Met deze titel kunnen wij het niet hele maal eens zijn, want er is aan de stijl van Buddy bitter weinig veranderd- De hoofdmoot van zijn repertoire wordt nog steeds gevormd door dreunende soulrocknummers, die zonder uitzonde ring een maximum aan dynamiek mee krijgen maar waarin de lyriek volkomen zoek is. En dat is Joch wel jammer, af ontkennen, zonder enige variatie echter. Hopelijk tracteert de luisterrijk uitziende Buddy ons op zijn volgende langspeler op een lekker sentimentele soulballad, die helaas op deze eenzijdige plaat ont- breekt. De harde popjongens zullen overigens smullen van dit in-aggressie- ve plaatwerk. Titels: „Down by the river", „Your feeling is mine". Dreams „Them changes", ..Memphis train" e.a. (Mercury 6338 016). Er i node tica en hun doeleinden worden ge noemd. Wist li al dat we niet meer van ma ke-uppreparaten behoren te spreken, maar van decoratieve cos metica? Veel interessanter. En dat i ude. of een niet-meer-zo-jonge, of een rimpelhuid maar dat het thans een ..vermoeide" huid is? Als een vrouw zich óp voelt en 88 jaar oud en een gezicht heeft van oude lappen, dan is haar huid vermoeid Daarentegen heeft ons schoonheids winkeltje gelukkig allerhande potjes en /lesjes, zodat de huid weer jeug dig en uitgerust kan worden, al ligt er een centenaarslast vant zorgen op onze schouders. Uitzonderingen bevestigen de re gel. Jeanne Gatineau is ons zeer sympathiek omdat zij die delicate manier negeert en ronduit blijft zeg gen waar het op aankomt: „Rimpels zijn stille getuigen van 't voorbijgaan der jaren", zegt zij. Schokkende taal gebruikt zij ook nog: „Bestrijd het verwelken en verouderen van de huid". Zij windt er geen doekjes om, maar heeft wel het geneesmiddel bij de hand: INTEMPORELLE met Fluxtèrol, een biologische samenstel ling, rijk aan synthetische en actieve elementen, vochtinbrengend, spier weefsel-verstevigend en prikkelend, vernieuwend, voedend, stimule- Orlane werpt zich op de ver moeidheid, en- wel dié aan het eind van de dag. ,,Vw lijntjes tekenen zich, uw ogen staan flets". Wij we ten wel beter: we zien er uit als een vaatdoek. ,,En binnen het uur moet u stralend en fris uitgaan!" roept Orlane verschrikt. Hier kind. dacht dit schoonheidshuis. ik vind even filmpje van het gelaat wordt afg trokken, dat alle vermoeidheid ve dwenen is en een stralende schooi heid .uit kan gaan. Helena Rubinstein ontfermt zie over de vette en gemengde huii (We moeten even vaststellen dat e vette huid langer jong en rimpelloc blijft, zelden vermoeid wordt, mai helaas niet in de mode is.) Volger Helena brengt haar serie SKIN BJ I.ANCE die vette huiden in evei wicht en zij onthult daarbij, dat f procent van de vrouwen zulke hu den hebben. Bij de serie Skin B; lance hoort een cleanser die. zaci ingemasseerd, tot schuim wordt; jyei' isker i toni dat je een substantie die ondoorschijnend is l ondanks de naam MASQUE TRANS PARANT!) en op het gezicht en rondom de ogen mag worden aange bracht. Om de ogen bijzonder, want de meeste maskers verbieden dat. U moet scheikunde en biologie gestu deerd hebben om te begrijpen wdt dat .masker doet terwijl u het op- hebt, maar u kunt zó dom niet zijn of u ziet na 10 minuten, als het daarna gebruikt men de „granules door een theelepeltje van bed.oelc korrels in de handpalm met w; water aan te maken en het gela, ermee te wassen. Naspoelen met w. ter Het lijkt allemaal wel veel c zeep, maar geloof niet dat het er ié mee te maken heeft. Bij dezelfc serie hoort ook een pre-make-up aerosol, een masker dat 10 minute moet intrekken én een shampoo tegi Dit is de tijd waarin de vrouw zich van alle slavernij ontdoet en ook haar lichaam vrijmaakt naar eigen goeddunken. Een enquête die werd gehouden door de Franse nationale Federatie van foundationfabrikanten, wees uit dat niet minder dan 84 procent ran de Franse vrouwen voortaan zonder beha door het leven wensen te gaan. Nu zal men denken: aha. dat zijn de jonge, mooie. De meisjes die doorschijnblonses dragen, en decolletés tot aan de taille: de meisjes die nog altijd spelen mei de gedachte aan een toploze mode. Maar nee hoor Niet de meisjes van 18 lentes willen dn beha missen, even min hun moeders tot aan 49 jaar. Integendeel, zij verzekeren zich alleen van nieuwe modellen die door een bijzondere naad de boezems rond maken Pas omstreeks haar vijftig ste begint de vrouw eraan te denken hoe heerlijk de behaloze vrijheid zou zijn. En op haar vijfenzestigste maakt zij er ernst mee. Jeugdiger is de voortschrijdende g woonte om het zonder nachtkledii te stellen. Het zet de lingeriefaoi kant voor de opgave meisjes aan h verstand te brengen dat een waz niemendalletje nog mooier, een po in granny-look nog romantiscln een geestig shirt nog pikanter helemaal niets. Gelukkig heeft hij de pyjama d': zijn pakket opgenomen, en hij pru hem in Frankrijk aan met de slaf zin: om de deur open te maken voc de postbode. Pyjama's uit een stul de wijde pijpen soms als een haren broek om de enkels ingerimpeld, va jersey in een zeer levendige imprim pasten precies in een modern int) rieur en zijn niet alleen geschikt oi de postbode in te begroeten, ma) ook om 's avonds thuis te dragen f 's nachts in te slapen. (Triump maakt ze tweedelig, broek m> omknoop-bolero en bloot maagstuk! leuk voor de postbode!). Mag het dan zijn dat zij 's nacht: weinig om het lijf heeft, over haalt zij haar schade in: er zijn heerlijke panty's en dan bedoelf Ier, wij nauwsluitende „onderbroek! die reiken tot onder de knie. Zij z bedoeld om gedragen te worden c der de kuitbroek die deze winter in de mode komt. Dior heeft Modellen uit de Soft-Look-serie van Triumph International. Misschien komen ze dan ook wel i onze gewone warenhuizen. In el geval komen er longlongs, lani panty's met rits opzij. Dat is handi (Triumph). Eerdaags zullen wij oc aan de lange onderjurk moeten gt loven. Liefst een met diepe splitte dan doet hij goed dienst onder c gespleten jurk. Russische vrouwen dragen Engel) lingerie want Britse fabrikantei maken speciale series om naar R land uit te voeren. Toen de eei zending van 100.000 stuks, overvl dig gegarneerd met kant-incru: ties, in Moskou was afgeleve moeten elegante vrouwen ze elk uit de handen gerukt, hebben. Hf is echt ,.kapitalisten"-ondergoed Rusland dan. Want de prijs is e maal hoger dan dc pxijs van koop in Engeland.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 10