Dierenshow in Warmond Raad van Kerken te Lisse besprak omstreden tv-film Zuster Albertine 60 jaar geprofest Duizenden bezochten 't nieuwe sportcentrum in Leidschendam BIOSCOPEN MARKTEN YGA-fractie hoort wensen van bewoners Vier leden Kwakelse familie gedood bij botsing in W.-Duitsl. Inbraak in Zoeterwoudse basisschool Overgangsklasse tafeltennis Winst Nic. Boys LKV de Spartaan in slotfase langs Herkules Fortuinlijk verlies HVL Verlies Nieuwkoop tegen Zwervers STAL DOLLEN LEIDSE COURANT LEIDSCHENDAM In het afgelopen weekeinde hield het nieuwe sportcen trum „De Fluit" in Amatelwtyk „open- huis" om de burgerij gelegenheid te ge ven hiermee kennis te maken. Duizenden Leidschendammers, zo vertelde de be drijfsleider, de heer J. W. J. de Visser, hebben aan deze uitnodiging gevolg ge geven. Zij staken hun enthousiasme over dit prachtige sportcentrum niet onder stoelen of banken. In het overdekte zwembad werden door de Algemene Zwemvereniging Leidschen dam en de Watervrienden met mede werking van verschillende zwemvereni ging uit de omgeving tal van demon straties gegeven, zoals reddingszwem- men, kunst- en figuurzwemmen en wa terpolo. Een van de hoogtepunten was Shag: Turks desinfectans SASSENHEIM Gistermiddag omstreeks half drie kwam van onder het Postviaduct een brom fiets biet twee Turkse gastarbei ders vandaan, die op de hoek Rijksstraatweg geen voorrang gaven aan een personenwagen. Bij de botsing die volgde kwamen de Tnrken (te Leiden werkzaam) te vallen, waarbij de duozitter verwondingen aan het rechterbeen In eerste Instantie werd door de Turken shag-tabak als desinfec terend middel aangebracht, voor dat een EHBO'er en dokter De Graaf eerste hulp verleenden. Daarna werd het slachtoffer naar het Academisch Ziekenhuis te Leidien overgebracht. De brom fiets, welke zaterdag j.l. was ge kocht, werd flink beschadigd. Van de personenwagen, bestuurd door een inwoner van Sassenheim, werd o m. de voorverlichting ver nield. Verkoopmiddag „Scboor- wijck" goed geslaagd LEIDSCHENDAM De leiding van de bejaardensociëteit „Schoorwyck" ls zeer tevreden over de verkoop van door so ciëteitsleden vervaardigde handwerken en pitriet prodnkten. Van de opbrengst kan weer nieuw materiaal worden aan geschaft. Voor de missie in Afrika werden tien tallen hiierbroekjes verkocht tegen kost prijs, waarvoor de organisatoren, die voor deze missie-arbeid zorgen, grote waardering hadden. „Huize Zwieten" officieel geopend ZOETERWOUDE Zaterdagmiddag is „Huizo Zwieten" officieel geopend. „Huize Zwieten" is eigendom van de stichting GEMTVA. Deze stichting houdt zich bezig met de verpleging van gees telijk minder validen. In „Huize Zwie ten" cal een achttiental meisjes onder gebracht worden variërend in leeftijd van 18-30 jaar. De dagelijkse leiding van het tehuis berust bij drs. G. Arts, direkteur van de stichting. Tot huisarts is benoemd dokter Bakema uit. Leiderdorp. Als eer ste in een lange rij van sprekers voerde de heer Van der Heijden, voorzitter van de stichting, het woord. Hjj maakte in zijn toespraak bekend dat de GEMIVA van plan is een tehuis te bouwen met een capaciteit van 300 bedden. De stich ting GEMIVA wil de zorg van geeste lijk minder valide ln de Randstad geheel onder haar beheer brengen. Nadat de secretaresse van de stichting enkele woorden van dank had gespro ken, opende zij het tehuis officieel door de vlag te hijsen. Burgemeester Detmers die ook bij de opening aanwezig was sprak enkele waarderende woorden over het werk van de stichting. Donderdag zullen de eerste bewoners van het huis aankomen. Trainon: „M.A.S.H." (18) Dag. 2.30, 7.00, 9.15 u.; zondag 2.15, A30, 7.00 en 9.15. Camera» „Met jouw tanden ln mijn nek" <18) Dag. 2.30, 7.00, 9.15 u.) zondag 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 u. Nachbv. (vr./za 23.30 u.) „Dagboek van een kamermeisje" (18). Studio» „Alice's Restaurant" (18) Dag. 2.30, 7.00. 9.15 u.; zondag 2.30, 4.30, 7-00 en 9.15 u. Rex: „Gedwongen tot het rosse leven" (18) Dag. 2.30, 7.00, 9.15 u.; zondag 2.30, 4.30, 7.00 en 9.15 u. Nachtv. (vr/za 23.30 u.) „Erotiek in Moulin Rouge" (18). Luxor» „Borsalino" (18) Dag. 2.30, 7.00, 9.15 u.; zondag 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 u. Lido; „De Non van Monza" (18) Dag. 2.30, 7.00, 9.15 u.; zondag 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 u. R.A.VEEN, 9 oktober, BLOEMEN Am. Anjers: Sim Rose 20-33, Sim Rood 23-33, Sim Wit 23-28. Sim Arthur 26— 28, Orchid Beauty 36, Lena 2527, Esperance 23-27, Princess Ann 24-26, Jacky 34-36, Rozen: Garnette en Carol 9-14, Zorina 16-24, Spanish Sun 18-23, Carla 38-46, Baccara 37-62, Nordia 19- 24, Sonora 21-25, Faberge 12-14, Coral Princess 25-27, Super Star 40-51, Se venteen 25-28. Carina 33-42, Lelies 23- 60. Nerine 22-80. Gerbera 30-38, geplo zen Chrysanten 15-60 p.st. Troschrysan- ten 75-135, idem jaarrond 195-295, Tros- anjers 210-245, Irissen 105-225, Free- sia's 70-165, Asters 38-52, Ornithogalum 21-100, Dahlia's 65-75, Eikenblad 34-70 per bos. het gecostumeerd zwemmen, waarbij een humoristische sketch werd opgevoerd en alle medewerkenden (hoe kan 't anders) in het water terecht kwamen, tot grote hilariteit van het veelkoppige publiek. Ook de sporthal oogstte aller bewonde ring. Dat er nog enkele oneffenheden weggestreken moeten worden, zoals bij de vloer van de sporthal (hetgeen in de kerstvakantie gebeurt) zal niemand kwa lijk nemen, als men bedenkt, dat in een record tempo dit centrum uit de grond werd gestampt. Een grote aanwinst voor Leidschendam-noord is ook de aanwe zigheid van een restaurant in dit cen trum, waar de heer en mevrouw Snijders gastheer en gastvrouw zijn, die alles ln het werk zullen stellen hun gasten zo goed mogelijk service te verlenen. Bin nen enkele weken kan men hier ook quick lunches gebruiken (zowel warm als koud). De bar in de sporthal ziet er eveneens zeer smaakvol uit. Het is bijna overbodig nog op te merken, dat ook de sanitaire installaties aan de modern ste eisen voldoen. Van 12 tot en met 16 oktober kan er gratis worden gezwommen. Daarvoor werden verleden week kaarten beschik baar gesteld: alleen op vertoon van deze kaarten krijgt - men toegang voor een gratis „baantje" LISSE De pluimvee- en konijnen- sportvereniging ,,Lisse en Omstreken" gaat dinsdagavond weer voor het eerst vergaderen in het gebouw van de „Luchtklievers", Gasstraat, Lisse. Deze vergadering vangt aan om 8 uur. Om 7 uur wordt eerst een speciale vergade ring gehouden met de jeugdige fokkers. WARMOND De kinder-dierenshow die elk jaar omstreeks dierendag door de Jeugdraad van Warmond wordt georganiseerd is ook afgelopen za terdag zowel voor de kinderen als voor de dieren een heerlqk feest ge worden. Ruim honderd dieren van allerlei soort werden door de kinderen met veel enthousiasme geshowd in de benedenzaal van „De Burcht". De jury bestaande uit mver. C. Waar- senburg-Voss, mej. N. Wassenaar en de heer A. Heemskerk had dan ook geen gemakkelijke taak om uit de in groten getale aangevoerde, vaak met strikken versierde katten, hon den, hamsters, geiten, schildpadden enz. de prijswinnaars aan te wijzen. Aangezien de dierenshow vooral be doeld is om bij de kinderen de liefde voor en de omgang met dieren te be vorderen werd bij de beoordeling niet op de eerste plaats gelet op ras en uiterlijk van de dieren, maar vooral op de wijze waarop de dieren door de kinderen waren verzorgd. Door verschillende dierenvoeder- fabrieken en dierenwinkels waren een groot aantal nuttige prijzen ter beschikking gesteld, die door de he- G. van Leeuwen namens de Jeugd raad aan de prijswinnaars in de ver schillende categorieën dieren werden overhandigd. Tevens kreeg elk kind dat met een dier aan de tentoonstelling had deel genomen een prijsje ter aanmoedi ging aangeboden. MAANDAG 12 OKTOBER 1970 ALKEMADE Voor de eerste maal hield de Vereniging Gemeentebelangen Alkemade in café v. d. Werf te Oude Wetering een openbare bestuurs-fractie- vergadering. Blijkbaar hadden de inwo ners met deze nieuwe gang van zaken in de gemeentepolitiek nog te weinig ervaring, want de belangstelling voor deze avond was niet groot te noemen. De bedoeling van deze avonden is, dat de inwoners kennis kunnen maken met ier leden van de raadsfractie van de V.G.A. en kunnen praten over zaken de gemeente betreffende. Niettegen staande de teleurstellende opkomst bleek dit toch een goede vorm van open beleid. Er ontstond een zeer leven dige discussie over diverse zaken, welke op de agenda van de komende raadsver gadering voorkomen. Tevens werd er uitvoerig gesproken over algemene za ken betreffende de gemeente Alkemade en bijzonder voor Oude Wetering. De raadsleden van de V.G.A. zullen in de komende zittingsperiode van deze avon den gebruik maken om kennis te ne men van de ideeën en suggesties van de inwoners om aan de hand hiervan „Thym" vandaag voor het eerst LEIDEN In een oplage van 7000 exemplaren ls vandaag het eerste num mer van Thym, de Leidse jongerenkrant verschenen. De studentenverenigingen Augustinus, Catena, ALVS, Socrates en de VCSB hebben een collectief abonne ment op Thym. Daarnaast is het de be doeling, dat ook scholen en bedrijven zich collectief abonneren op dit jongeren blad, zodat de financiële basis wat kan worden verbreed. De losse verkoopsprijs cent. In een redactioneel voorwoord wordt gesteld, dat Thym een spreekbuis wil zijn voor iedereen, die in Leiden leeft werkt. Niet alleen wil de redactie schrijven over allerlei toestanden in Lei den, maar ook acties voeren om de leef baarheid te verbeteren. We geloven, zo staat er in dit voorwoord, dat er in Lei den teveel besloten clubjes zijn, waar een portier staat, die kijkt of je een das aanhebt, of je netjes bent gekleed, niet te langharig bent, je collegakaart kunt laten zien of die, als je een neger of een gastarbeider bent, beleefd zegt, dat het vol is. In het jongerenblad staat infor matie over Release, het Rode Boekje voor scholieren. Troef, de tentoonstelling „Wij nemen het weer niet 1933-1945-19- nu", die van 23 oktober af een week is te zien in de Pieterskerk, de Kabou ters en natuurlijk over popmuziek. Bo vendien staat er een lijst in met adres sen van actiegroepen, een agenda met wat er allemaal te doen ls in dit stadje. Het administratie- en redactie-adres is Troef, Hogewoer d57 in Leiden. Het vol gende nummer verschijnt 14 november. TER AAR De jeugdige Kees v. d. Pijl uit Aarlanderveen keerde zaterdagavond van een dansfeest je terug naar huls. Waarschijnlijk door de mist misledd bot ste hij in volle vaart tegen een boom langs de Kerkweg en bleef bewusteloos liggen. Passerende automobilisten waar schuwden dokter Quartel die hem naaT het Academisch Ziekenhuis te Leiden liet brengen. De boom miste haar schil de bromfiets werd vernield. Burgerlijke Stand HILLEGOM Geboren: Francisca E. M„ d.v. H. J. Lijten en J. A. van Rooden; Monique A. L .M., d.v. W. J. Teeuwen en M. S. de Groot; Gerardus T., z.v. G. J. Walkers en M. C. I. Meijer; Dennis, z.v. D. Driessen en A. J. Vermeere; Geertrui- da E.. d.v. T. Cardol en S. W. J. Dek kers. Ondertrouwd: R. P. W. Wester en R .1. Maduro; C. M. van Lierop en J. C. M. Stroombergen; N. A. M. Langelaan en G. M. Weijers; P. J. M. Berbee en B .J. M. Groot A. M. Weijers en C. W. H. Raam veld. Getrouwd: C, van der Vlist en P. C. M. van der Burgh; W. P. M. Pompte en E. H, M. van Rooden. Overleden: G. J Muller (59); H. van Santen (93). e.v. met voorstellen het college van b. en w. te kunnen benaderen en deze trachten in de raad te verwezenlijken. Rond het middernachtelijk uur sloot de tweede voorzitter, de heer De Groot, de vergadering en dankte de aanwezigen voor hun deelname aan de discussies. Fractievoorzitter de heer Van Duijke- ren sloot zich hierbij aan en beloofde, dat hij met zijn mede-fractieleden al het mogelijke zou doen om de wensen van de inwoners van Alkemade tot re sultaten om te zetten. Voorrangsfout de oorzaak? DE KWAKEL/DÜSSELDORF In De Kwakel heerst grote verslagenheid sinds het bekend worden van de verkeersramp, die in volle zwaarte is neergekomen óp de familie De Jong-Krijger. Vrijdag avond kwam de wagen, waarin vyf le den van de familie De Jong zaten, in de omgeving van Diisseldorf in botsing met een andere wagen, vermoedelijk omdat de bestuurder, de heer P. Alde- ren uit Aalsmeer, een schoonzoon van de familie, geen voorrang verleende. De gevolgen waren verschrikkelijk. Ter plaatse overleden de 48-jarige heer C. de Jong alsmede een negen maanden oude baby, het kind van zijn 18-jai'ige doch ter. De dochter, die gehuwd was met de heer Alderen, werd zwaar gewond en overleed in een ziekenhuis. Ook mevr. De Jong-Krijger (46) werd levensge vaarlijk gewond en overleed. De bestuur der bleef ongedeerd. De familie De Jong was op weg naar een familielid in Düsseldorp om 't week einde door te brengen. Het ongeval deed zich voor op nog geen anderhalve kilo meter van de bestemming. De deernis van de Kwakelse gemeen schap gaat vooral uit naar de nabestaan den. De familie De Jong heeft nog acht kinderen in de leeftijd van 7 tot 21 jaar. De slachtoffers zullen morgen in De Kwakel worden begraven. LISSE Door de Raad van Kerken te Lisse werd vrijdagavond in Gastenhuis Welkomeen bijeenkomst gehouden waarin men kon discussiëren over de film Zoon des mensen" van Dennis Pot- ter. De meningen over deze film liepen zeer uiteen. Pater Vulto, de voorzitter van de Raad van Kerken merkte in zijn inleidend woord op, dat de oudere gene ratie opgevoed met een Jezus-figuur, die altijd als zoet en lief en mooi werd voor gesteld, waardoor een niet juist beeld van Jezus werd gegeven. Ds. J. van der Velden stelde de vraag of dit de Zoon des mensen was?" Jezus is gekomen op aarde voor verlossing van zondaren en dat komt in de film niet tot zijn recht"1. De heer B. Bemelman was het daar geheel mee eens. De heer Adr. de Vries, scriba van het modera- men van de Centr. Kerkeraad van de Rerv. Gemeente had als ernstig bezwaar dat ln de film, de Christus der Schriften niet tot zijn recht komt. De boodschap van Christus, als verlosser der wereld komt er niet in voor. Bovendien vond de heer De Vries het bezwaarlijk dat de film door het IKOR is uitgezopden. De heer H. Luyk jr. zag deze film van een schreeuw, die door middel van TV zelfs in de kroegen kan doorklinken. Peter Vulto stelde de vraag of juist deze film met deze inhoud niet eens tot de men sen moest doorklinken. De heer Rensink zei, dat deze film hem aansprak: „De film geeft de sfeer waarin Jezus in het dagelijks leven leefde". De heer J. d. Kooker meende, dat dit niet de weg was van de kerk om naar de wereld te gaan (via IKOR), zoals de heer Luyk meent- De kerk zelf moet met het evangelie van Christus naar de mens komen. Ds. van der Woude gereformeerd predikant, vond de film geweldig. De menselijke zijde van Jezus wordt door deze film op onvoorstelbaar goede wijze gebracht. De menselijke natuur heeft al te lang schuil gegaan in de voorstellin gen over Jezus, aldus deze dominee. ZOETERWOUDE Vannacht is inge broken in de openbare basisschool aan de Dorpsstraat in Zoeterwoude. Men is het pand vermoedelijk binnengekomen \4a de suitedeuren in de naastgelegen woning die thans is ingericht als ldas- iokaal. In de school werd een grote ravage aangericht, waarby een nog nieuwe kast nagenoeg werd gesloopt. De buit was zeer gering; er worden een paar spaarpotjes vermist met nog geen 25 gulden aan geld. De leerlingen wer den vanmorgen, in verband met het politieonderzoek, naar huis gestuurd. Bijna halve eeuw bejaardenwerk te Alphen a. d. Rijn ALPHEN A. D. RIJN Zuster Alber tine van het Sint Josephpension hoopt dinsdag 20 oktober a.s. haar diamanten professiefeest te vieren. Een inteni co mité van het pension zal dit feest met een waardig programma begeleiden. De kerkelijke viering in de kapel van het Huis staat hierin centraal. De plechtige gezongen Eucharistieviering wordt om 0.30 uur gecelebreerd door pastoor A. Groen, de inter-parochiële geestelijke ver zorger van de Alphense katholieke be jaarden. Het koor van de zusters zal de kerkelijke plechtigheid niet gezangen op luisteren. Zuster Albertine, in de wereld mejuf frouw Johanna Maria Gieling, is 27 sep tember 1885 te Didam geboren. Zij trad 10 juni 1908 bij de Congregratle van de Zusters van de H. Jozef te Amersfoort in het noviciaat en werd nu zestig jaar geleden geprofest. Vanaf haar intrede verbleef Zuster Albertine 6% jaar ln het Moederhuis der Congregatie in Amers foort. Van de zestig jaren van haar re ligieus leven bracht zij de jaren van 1915 tot en met 1927 door in het Sint Josephpension te Alphen aan den Rijn vervolgeens verbleef zij 2 jaren in het Weeshuis te Amersfoort. De volgende 4% jaar was zij belast met de zorg voor de bewoners van het Bejaardentehuis te Harderwijk. Van 1933 is zij onafgebroken werkzaam in het St. Jesephpension te Alphen aan den Rijn; bijelkaar heeft de diamaten zuster bijna een halve eeuw haar zorgzame leven aan het katholieke bejaardenwerk te Alphen a. d. Rijn gewijd. Van deze jaren heeft zij gedu rende ruim 10 jaar de „Voorgang" van het pensioen verzorgd en was zij ook 20 jaren speciaal met de „Hérenzaal" belast. De jubilaresse is tot op heden nog steeds actief werkzaam, zij het dat haar taak de laatste zeven jaren enigszins verlicht is. De bejaarden van de „zaal" mijn jongens, zegt zij genieten nog ln haar zorgzaamheid de voorrang. Heel het Sint Josephpension en zeer velen erbuiten, maken zich op om het 60- jarig Professiefeest van Zuster Albertine in zijn betekenis een steeds zeldza mer wordend feit - voor haar en fami lie en medezusters onvergetelijk te ma ken. Diezelfde dag zal van 12.00-13.00 uur voor bewoners en belangstellenden daarbuiten, in de recreatiezaal pension gelegenheid zijn gelukwensen aan te bieden. Belangstellenden zijn ook harte welkom bij de Eucharistieviering. In dezelfde recreatiezaal zal de toneelver eniging van het Goudse N.K.V. om 19.30 uur het blijspel „Goeie reis Kruimel" door Dick van Maasland opvoeren onder regie van de heer A. C. van Rossum. Het feest comité wordt gevormd door pastoor J. van Seggelen, mevr. Verkleij-Suidgeest en de heren Jac. v. Eekeren e Ruijssenaars, alle mede-bewoners pension. i De Treffers boekten zaterdag thuis hun tweede overwinning. Behoudens het verlies van de nieuwe man Leo de Jong in de zevende partij, was er voor TSF 3 weinig eer te beha len. Jos van der Veer en Hans van der Zwet waren ongenaakbaar en zorgden voor een feilloze 91 overwinning. Wanneer zij tegen UBTV en Detla- Lloyd 3 in dezelfde vorm achter de tafel verschenen, wopdt het een nek" aan nek race met VDO om de bovenste plaats. De Amstelveners wonnen nu in Leiden met dubbele cijfers. Gastheer Scylla 5 zag geen kans tegen de sterk spelende VDO-formatie de eer te redden. Alleen Schouten kwam tot game-winst. De Treffers 3 heeft in een zwax ge speelde wedstrijd van het Amstelveeuse REA 2 verloren. In dit team o.a. de da mes topspeelsters Sonja Heltzel (drie maal winst) en Annemieke v. Moorst (tweemaal winst). Voor De Treffers won Koos van Beek tweemaal en Plet Warmerdam een partij. In dezelfde groep heeft Scylla 3 duidelijk meer kan sen op promotie. In Bovenkarspel won nen zij met maar liefst 91 van Tref fers, waardoor zij samen met REA 2 ongeslagen aan kop kwamen. De Noord- holanders redden de eer via Baars, die in drie games van Karei van Schle wist te winnen. Scylla 4 heeft de reis naar Zeeuws- Vlaanderen niet tevergeefs gemaakt. In Graauw wonnen zij met 64 van Aloy- sius 2 en herstelden zij zich hiermee van de nederlaag tegen AMVJ 3. Uit blinker voor Scyla 4 was Hans de Roo- de, die ongeslagen bleef. Zijn teamge noten van Oostenrijk (tweemaal winst) en Van Gennip (een keer) brachtten de verdiende overwining met daarbij weer kansen om in de promotiecompetitie overgangsklasse te belanden. RTC In Rljnsaterswoude begon RTC met eeD puntenverdeling tegen het 2e team van Docos. Good-old Joop Wagenaar won tweemaal en hij kreeg assistentie van zijn teamgenoten Cor Bouwmeester en Piet van Es, die beiden een keer won nen. Het dubbelspel bracht winst voor RTC, hetgeen net voldoende was om de sinds vorig jaar iets verzwakte Leidena- ren van winst af te houden. Dit gelijk spel betekent voor RTC een goede start; op deze manier kunnen zij verder ko men dan vorig seizoen. De dames van RTC startten minder goed. Met 4-6 moesten zij de eer laten aan het Zoe terwoudse Pit '54. Mevr. Boogaart-Van RSITAIR UNIVERSITAIR NIEUWS LEIDEN Voor de duur van het lopende cursusjaar is prof. dr. Richard A. Brody van de Stanford University in Californië onder het Fulbrightprogramma als gast hoogleraar verbonden aan de afdeling politieke wetenschap en internationale betrekkngen van de Leidse Universiteit. Prof. Brody is een bekend Amerikaans politicoloog. Hij heeft een groot aantal publikaties op tal van gebieden op zijn naam staan, in het bijzonder op de ter reinen van militaire technologie int er nationale betrekkingen. Tot zijn meest bekende studies behoort onder simulatieonderzoek naar de verspreiding van kernwapens en de gevolgen daar van voor die samenhang van internatio nale allianties. NIEUW VEEN In de uitwedstrijd tegen Soccer Boy» in Bleiswijk behaalde Nic. Boys een regelmatige 14 over winning. Na een paar minuten verscheen Nic. Boys-spit» Adr. Hoogervorst alleen voor doelman Ruigrok maar lepelde de bal over. Soccer Boys dat het in vele onderdelen van het voetbalspel moest afleggen te gen Nic. Boys bleef lange tijd overeind. In de 35ste minuut mocht linksbuiten Van Capel voor Nic. Boys 'n vrije trap nemen, de goed meegekomen linkshalf Heemskerk kreeg de bal op maat toe gespeeld, tikte hem nog even door ei volgde meteen een schot en het was raak, door de muur heen: 0-1. Nic. Boys voelde dat het nu moest doordrukken en na verschillende mislukte pogingen was het tenslotte aanvoerder Hans Hoo gervorst die succes had: 0-2. Reeds na 3 minuten in de tweede helft wist rechtshalf Hans Egberts uit een vrije trap de score tot 3-0 op te voeren. In de wetenschap dat Soccer Boys nu toch een verloren wedstrijd speelde, gooide ze nu alles op de aanval, wat hen na een kwartier 'n verdiend tegenpunt LEIDEN LKV de Spartaan heeft fa» een zeer zware wedstrijd tegen Herkule» Dordrecht de eerste winst binnengehaald. De opstelling van coach Bondt zag er als volgt uit: Henk Smit, Arie Swagers, Willem Turenhout, Nico Toos en Theo Sonders. Na het drukken nam Herkules met 13 kg de leiding. Na het trekken was het verschil nog 13 kg. De laatste oefening, het stoten, mocht de beslissing brengem; coach Bondt had zich al met 'n nederlaag verzoend. Door het fantastisch werken van Henk Smit, Arie Swagers en Willem Turenhout werd het nog een overwin ning met een verschil van 3 kg. Uitslag: LKV de Spartaan 1082 kg; Herkules 1079 kg. Henk Smit 212% kg; Arie Swagers 280 kg; Willem Turenhout 295 kg; Nico Poos 315 kg; Theo Son ders 342% kg. De heer Th. Bondt is door de KMKSB uitgenodigd om de Nederlandse kam pioenschappen PowerLifting te leiden. De Spartaan heeft voor deze kampioen schappen geen atleten ingeschreven. Zaterdagmiddag-voetbal Gelijkspel UVS UVS-Exelsior P 1-1 (1-0), UVS heeft in een gelijkopgaande wedstrijd de pun ten met Excelsior P verdeeld. Aanvanke lijk zag het er in het begin naar uit dat UVS door de snelle openingstreffer van Veefkind het heft in handen zou nemen. Excelsior hield echter knap stand en schiep zich enkele fraaie kansen. Door te lang treuzelen echter leverden htm aan vallen echter weinig problemen op voor doelman Brandt. Meer succes had Excel sior na rust. Nadat eerst Veefkind voor UVS vanaf de vleugel tegen de paal had geschoten viel aan de andere kant het tegendoelpunt. Berkhoff passeerde op links verdediger Matheyssen, die ver volgens doelman Brandt kansloos liet. Zevenlioven-Voorne 1-1 (1-0), Zeven hoven heeft tegen koploper Voorne drie kwartier het betere van het spel gehad, maar dit slechts met een geijlkspel ge- hononeerd gezien. Al viïj snel viel de openingstreffer. Een goed opgezette aan val vanuit de achterhoede belandde na een voorzet van Jan Smoorenburg bij Koos Verloon, die hard inschoot: Zeven hoven kreeg, door knappe afweer van doelman Van Dongen, niet de kans om door te drukken. Het werd zelfs nog te ruggedrongen toen Preesman in de twee de helft bij een snelle uitval de ver mee naar voren gekomen Zevenhoven-verde digers te snel af wfcs. NAALDWIJK HVL ging gisteren naar Naaldwijk met het idee: „En nu zullen we Westlandia even pakken". Ge pakt werd er wel, maar het was juist HVL dat hierbij de passieve rol vervulde. De Leidse veldhandbalers slaagden er in tot de rust langszij te blijven, na de thee stootte Westlandia hard door en binnen tien minuten nam het een afstand van rijf doelpunten. Dat was teveel van het goede voor HVL. De Leidenaars, die toch al zoveel kansen hadden gemist, lieten nu het moede hoofd ook nog han gen en lieten de storm over zich heen razen. Met de uitslag 11-6 kwamen ze er nog niet eens zo slecht vanaf. Kees Lu cas en George Tiesema wisten ieder drie doelpunten op hun naam te brengen. NIEUWKOOP In de belangrijke wed strijd tegen koploper Zwervers ls Nieuw koop er niet in geslaagd de punten in eigen huis te houden. Toch zag het rr aanvankelijk niet naar uit. Meteen na het beginsignaal werd een fel offensief ingezet dat na 15 min. resulteerde in een doelpunt van J. Vijfhuizen: 1-0. Korte tijd later had Zwervers hierop een antwoord, doordat keeper Sanne zich op een schot van Den Hollander verkeek 1-1. Hiermee nainen de bezoekers bet initiatief geheel over. Een verdedigings- fout die goed werd afgestraft betekende 12. Vlak voor rust wist De Jong uit een fraaie voorzet van S. v. Looy gelijk te maken. Een kwartier na de pauze zagen de bezoekers een hard schot van v. Wijk met een doelpunt bekroond-. Vooral hierna werd het spel rommeliger en harder. Vijf minuten voor het einde stelden de bezoekers met een fraai schot de punten veilig 2-4, waarna Nieuwkoop door De Jong nog één keer terugkwam, hiermee de eindstand definitief op 3-4 stellend. Zwervers 6 5 1 0 11 24—10 Nic. Boys 6 5 0 1 10 12—4 Oudewater 7 4 0 3 8 159 Schoonhoven 7 3 2 2 8 139 Neuwkopp 7 4 0 3 8 15ll WSE 7 3 1 3 7 12—13 Gouderak 7 3 1 3 7 11—15 Haastrecht 7 2 0 5 4 1116 Soccer Boys 7 2 0 5 4 1019 RVC 7 0 16 1 3—20 opleverde. In de volgende 20 minuten kreeg Nic. Boys het nog zwaar te ver duren, maar Soccer Boys kon in deze periode, niet tot een tweede treffer ko men. Acht minuten voor het einde had Adriaan Hoogervorst toch eindelijk z'n zin, toen hij zijn club naar 14 schoot en zo aan de onzekerheid een einde maakte.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 4