mening Raadslid Hoeven (CPN) vraagt f 400, voor ambtenaren en ABWers Fotowedstrijd Zoeterwoude Groeiend „Nut" gaat programma variëren Ernstig ongeval met bromfietsers JKL-lustrumconcert werd JKL-vakmanschap Vergadering Parochieraad Oegstgeest Voetballer brak been MARKTEN MAANDAG 12 OKTOBER 1970 LEIDSE COURANT LEIDEN Vierhonderd gulden voor Keeteunden vanwege de Bijstandswet, ia de GSW-gepLaatsten en gemeente ambtenaren. Dit vraagt het gemeente raadslid D. Hoeven (CPN) aan het col lege van burgemeester en wethouders. De heer Hoeven is van mening, dat de extra-uitkering van 400,in verband met de gestegen kosten van levensonder houd, vooral noodzakelijk Is voor de minst draagkrachtigen, zoals degenen, die uitkeringen genieten van de ABW of werkzaam zjjn in GSW-verband. Hij voert bovendien aan, dat van de kant van hogere organen mogelijk wei nig bezwaren ingebracht zullen worden aJs de gemeente Leiden een besluit neemit. Gedeputeerde Staten zijn reeds begonnen toestemming te verlenen tot geven van een uitkering aan gemeente- personeel (Veerdienst Maassluis), ter wijl de SER, aldus de heer Hoeven, een gunstig advies gaat uitbrengen t.a.v. Benoeming b en w Drs. Wolterbeek LEIDEN Het college van burgemees ter en wethouders hebben de heer drs. P. S. R. Wolterbeek benoemd tot chef van de afdeling economie, statistieken en sociografie. De heer Wolterbeek is vierenveertig jaar oud, getrouwd en vader van drie kinde ren. Hij studeerde economie aan de Eco nomische Hogeschool in Rotterdam waar hij In 1953 doctoraal examen deed. Van 1953 tot 1961 was hij werkzaam als as sistent-accountant. Hij was tevens werk zaam als deskundige op het gebied van administratieve organisatie bij de PTT en de Genie in Den Haag. Medio 1962 deed hfl examen accountant en werkte daarna op een accountants bureau, tot hij op 1 mei 1965 bedrijfs econoom in Rotterdam bij de sectie eco nomische aangelegenheden en openbare Nutsbedrijven van die gemeente werd. Zijn taak daar was het opbouwen van een systeem voor bestuursinformatie en het verstrekken van adviezen op be- drijfs-economisch gebied. Claus Topper was voor Leiden een van de velen „De Spaanse Hoer" van Hugo Claus, dat gisteravond onder regie van Claus bewonderaar Ton Lutz door het zuidelijk toneel Globe op de planken van de.Leid- se Schouwburg werd gezet, is een ietwat merkwaardig stuk, waarin de schrijver heel veel onder een noemer heeft probe ren te brengen. En we kunnen niet zeg gen. dat hij daar niet in is stuk is door Claus geschr hoek van een zekere Fernando de Rojas, dat al eens eerder in dialoogvorm is ge bracht. De oorspronkelijke tekst bood Claus tal van mogelijkheden. Hij heeft daar dankbaar gebruik van gemaakt. H(j heeft naar harte lust geschrapt en de accenten flink verlegd. In tact heeft hij gelaten Celestina, een oude harde, valse, maar rechtlijnig denkende hoer, die twee geliefden, Calisto, een rijke jongeman, en Melibea. een met veel zorg omgeven maagd, bijelkaar brengt. „De Spaanse Hoer" heeft de betaalde liefde zeker niet als enige onderwerp. Het met veel symboliek geladen stuk duidt op sociale misstanden. Claus knipoogt ook veelvuldig naar Freud. Het stuk heeft een macaber slot. Vrijwel iedereen gaat dood, wat in een Elisabethaans stuk ge bruikelijk is. Er heerste gisteravond weinig spanning in de Leidse Schouwburg. Dat kwam niet zozeer, omdat de voorstelling lang niet uitverkocht was (het stuk was vrij on verwacht in het programma van de schouwburg ingelast), maar wel omdat de Spaanse Hoer ook voor Ton Lutz en de zijnen een duidelijk „tussendoortje" was. In een sober decor slaagde men er niet helemaal in de Clausiaanse scenes even wild en ontspannend te brengen als de schrijver heeft bedoeld. Vrijwel geen van de acteurs of actrices ontkwam daaraan. Jeroen Krabbé speelde profes sioneel zijn rol. bezieling ontbrak echter. Ank v. d. Moer imponeerde mij alleen in de bezweringsdans. waarvoor zij terecht een open doekje kreeg. Zeer apart was zonder meer Mart Gevers, die als reeds over leden hoer. Claudinia sinister was verte genwoordigd. Er zullen weinigen zijn die gisteravond spijt van hun gang naar de schouwburg gehad hebben. Velen zullen hoogstens gedacht hebben: wat moet ik er nu mee? Niets. Maar het is wel leuk als men onder meer wordt her innerd aan 'n waarheid als een koe: „Zonder liefde zouden er geen mensen op aarde zijn. Geen paarden ook. Geen kant, geen vis, geen slang, geen distel en l?een lelie". de wetten in het kader van de sociale verzekering. Omdat het naar de mening van de heer Hoeven bij de uitkering van 400, gaat om het inhalen van loon-achter stand, verzoekt h(j het college de uit kering nu aan de ambtenaren uit te betalen. En niet aan het eind van het jaar in het kader van een z.g. trend- verrekening. CULTURELE RAAD LEIDEN VERGADERT LEIDEN In de koffiekamer van het Stadhuis komt de Culturele Raad Leiden morgenavond om acht uur in openbare vergadering bijeen. Op de agenda komen 1. notulen van de vergadering van 8 september 1970; 2. ingekomen stukken en mededelingen, o.a. adviezen van de sectie Accommo datie aan Burgemeester en Wethouders. ter kennisneming; 3. concept jaarverslag (1968) 1969: 4. concept-advies aan b. en w. inzake het schouwburgvraagstuk; 5. tussentijdse informatie over stand van zaken m.b.t.: a. vestiging Kunsthuis in de Waag; b. subsidiëring Residen tie Orkest; c. Cultureel Jongeren Paspoort; e. cultureel-ceatieve voor zieningen in de Merenwijk; 6. adviezen van de sectie Accommoda tie: a. inzake de panden Nieuwsteeg 4 en 6; b. inzake het pand Pieters kerkgracht 9 en de problemen rond de Sportschool Luiten en Ars Aeonula Naturae; 7. advies van de sectie Muziek inzake subsidiëring Zangersdag Koorkring Leiden der Nederlandse Gregorius- vereniging; 8. conclusies van de gespreksavond op 6 oktober j.l. R ijmgommerstraat In het verslag van de laatste raads vergadering in de editie van 9 oktober J.l. is een abuisje geslopen: Er staat legen het einde: „De prijsopgave voor de demping van het slootje in de Rijne- Rommerstraat is dezer dagen te ver wachten." Dit moet zijn: „De prijsop gave voor de verbreding van de Rijne- gommerstraat is dezer dagen te ver wachten." De demping van de Rijne- gommersloot met de aanleg van het tunneltje onder de Hoge Rijndijk, erop aansluitend, is een zaak apart, die ook nog komt." Zulks naar aanleiding van een vraag mijnerzijds in verband met benadering ~oor inwoners uit de bedoelde straat, sit dus schot in! A. J. van der Poel. Banden van politieauto's lekgestoken LEIDEN De banden van twee politie auto's werden eind vorige week 's nachts met een priem lekgeprikt. Deze beide auto's, die altijd 's nachts gereed moeten staan voor noodgevallen stonden op de rijweg, in de Zonneveld straat geparkeerd. De daders, die overi gens nog niet zijn achterhaald, schijnen bij deze ondoordachte handeling niet te hebben beseft, dat deze daad met het kosten van menslevens gepaard zou hebben kunnen gaan. ZOETERWOUDE Onder het motto „Karakteristiek Zoeterwoude" organi seert de KPJ van Zoeterwoude een foto wedstrijd Elke ingezetene, amateurfo tograaf. kan meedingen naar de fraaie prijzen die beschikbaar zijn. De foto's moeten typische zaken van of in Zoeter woude tot onderwerp hebben. Het is be doeling dat iedere deelnemers drie foto's inlevert die op zich of in serie een stukje Zoeterwoude weergeven. De jury die de winnende plaatjes er uit zal halen, be staat uit: 1. de heer J. v. Bemmelen, fo tograaf; 2. pater L. Splerings o.s.c., er varen amateurfotograaf en filmer; 3. mej. C. Schouten, Onderwijzeres aan de Aloyslusschool; 4. de heer Jac. v. Leeu wen, directeur van de pl. Raiffeisenbank 5. Een van de leden van het bestuur van de stichting „Oud-Zoeterwoude". De voorwaarden zijn: Deelname is vrij voor Iedere ingezetenen behalve voor beroeps fotografen. De Ingezonden foto's dienen zelf gefotografeerd te zijn. De K.P.J. be houdt zich, als organisator, het recht voor de ingezonden te verveelvoudigen of te publiceren. De foto's z(jn niet gebonden aan bepaalde afmetingen. De foto's moe ten voor 1 januari 1971 ingeleverd wor den met bijbetaling van één gulden bij een van de onderstaande aderssen: Fo- tohandel J. v. Bemmelen .Kerklaan 2, Een van de drie kantoren va nde plaatse lijke Raiffeisenbank of de r.k. pastorie, Zuidbuurtseweg 14. KATWIJK In de nacht van za terdag op zondag hebben twee Leidse studenten een zelfgebouwde galjoen te water gelaten in de Berghoven in Katwijk. Het casco is vervaardigd van oude rijplaten, weegt 8 ton, is 15 meter lang, meter breed en 5 meter hoog. Dé twee studenten hebben de boot in twee jaar tijds gebouwd in Noord- wijkerhout. Per trekker hebben ze 'm zondagnacht naar Katwijk ver voerd. Het ligt in de bedoeling de boot binnenkort naar Leiden te vo ren, waar hij zal worden afge bouwd. Dat zal waarschijnlijk nog eens twee jaar in beslag nemen. Het galjoen zal worden voorzien van een motor en een schoenen- zeil. Als het klaar is varen de stu denten ermee naar Engeland. VOORSCHOTEN Het Voorschotense departement van Nut van 't Algemeen Is de grootste culturele vereniging van het 21.000 inwoners tellende forensen dorp. Bijna 800 gezinnen zijn lid, vorig jaar telde 't Nut 175 nieuwe aanmeldin gen. Met deze groei bestaat de mogelijk heid dat de afstand tussen het bestuur en de leden te groot gaat worden. Mede daarom is reeds vorig jaar gestart met open bestuursvergaderingen. Tjjdens de afgelopen jaarvergadering is een werk groep gevormd uit de meest actieve le den, die samen met het bestuur een zo groot mogelijke gevarieerdheid in pro gramma-onderdelen zal trachten te ver krijgen. Voorzitter H. C. A. Boom werd herko zen, daarmede gaf de vergadering tevens te kennen het enigszins veranderde beeld van 't Nut naar buiten uit te accepteren. Het afgelopen seizoen heeft 't Nut ge legenheid gegeven voor experimenteer- Ziekenverzorgsters AZL LEIDEN De volgende kandidaten zijn in het Academisch Ziekenhuis geslaagd voor het diploma ziekenverzorgster: A. J. v. Duuren. C. Ouwehand. M. C. C. M. Leune-v. d. Poel, B. T. Prinsen, J. D. Punter, W. L. Ramlal, O. D. Tatipata z.n. Malaihollo, E. J. Welffer, F. G. Zweistra. Botsingen bij duel om de bal LEIDEN In de wedstrijd UVS-Exccl- sior, op het terein van UVS, die zater dagmiddag gespeeld werd. brak een 23- jarige Leiderdorper zijn scheenbeen. Na een duel om de bal, schopte hij mis en kwam ongelukkig ten val. - Tijdens een voetbalwedstrijd, die zon dagmiddag op het DOCOS-terrein plaats vond, heeft een 22-jarige Leidenaar na een val een rib gebroken. Hij is naar het Academisch Ziekenhuis overge bracht. ZOETERWOUDE Het R.K. Ouder comité organiseert morgen een avond in de aula van de Sjaloomschool, waar op mej. A. Kloeke, bibliothecaresse, een lezing zal houden over ,,het goede boek voor het kind". Uit een enquête onder de ouders is een grote belangstelling voor dit onderwerp gebleken. In aan sluiting op deze lezing wordt een boe kententoonstelling gehouden. De ten toonstelling ia geopend op zaterdag 17 oktober van 10.00 - 12.00 uur en van 14.00 - 16.00 uur; zondag van 11.00 - 13.00 en van 15.00 - 17.00 uur. VOORHOUT Om twintig minuten voor twee is zaterdagmiddag een inwoon ster van Noordwjjk, mevrouw W. PhlUlpo-Serller met haar auto in de Leidse vaart terecht gekomen. Z(j is waarschijnlijk geschokken van een tegenligger en is toen de macht over het stuur verloren. Met een gescheurde linkerwenkbrauw moest zjj naar het Academisch ziekenhuis worden gebacht, waar de wond werd gehecht. De Rijkspolitie In Voorhout heeft de auto uit het water getakeld. theater. Een cabaretprogramma was lang na afloop het gesprek van de Uit de vergadering kwam het onbehagen naar voren over de gemeentelijke cultu rele activiteiten. De gemeente dirigeert teveel en stimuleert te weinig, 't Nut krijgt een gemeentelijke subsidie van 75,per lid. De risico's die genomen worden bij het aantrekken van beroeps gezelschappen, moeten volledig gedragen worden door de vereniging. Het Creatief Centrum krijgt een grote subsidie uit de gemeentekas, terwijl het oudere tieve centrum aan de Essenlaan geen subsidie krijgt. Hierdoor komen de les gelden van het particuliere centrum hoger te liggen.. Het bestuur deed de toe zegging deze zaken intern te bespreken, evenals het voorstel van de toneelgroep van 't Nut te proberen het toneel van het cultureel centrum te huren voor repetities tegen een gereduceerd tarief van maximaal 10,per avond. De huur van het Cultureel Centrum j laatste jaren zo ho<jg geworden, dat het voor verenigingen vrijwel onmogelijk wordt de zaalhuur op te brengen. Na dit hoor en wederhoor van 't Nut wordt het nieuwe programma donderdag ge start met een opvoering van Potasch Perlemoer in het Cultureel Centrum. Op het programma staan ondermeer be zoeken aan een rommelmarkt, nieuws over antiek, vrijetijdsbesteding en enige grote toneel- en cabaretopvoeringen in het Cultureel Centrum. Diefstal bleek door ongeval LEIDEN Een 15-jarige bromfiets bestuurder liep hoofdwonden en een hersenschudding op toen hij met 'zijn bromfiets in de Oosterdwarsstraat in een slip raakte. Hij is in het Elisabeth Ziekenhuis opgenomen. De bromfietsen van hem en zijn 16-jarige vriendje, die hem vergezelde, bleken in Den Haag gestolen te zQn. LEIDEN Op de Hoge Rijndijk nabij de Wilhelminabrug zijn zondagavond twee bromfietsers frontaal gebotst. Een 24-jarige man liep een shock en snij- wonden aan de hand op. terwijl een li- jarige jongen in het Academisch Zie kenhuis met 'n schedelbaslsfractuur op genomen moest worden. Fassonbrand LEIDEN Bij de firma Fasson aan de Lammenschansweg, is in de nacht van zondag op maandag door statische elek triciteit brand in een beHjmingsmachine uitgebroken. De brandweer werd gealar meerd, maar toen deze ter plaatse aan kwam. bleek de brand al door eigen personeel geblust te zijn. De schade wordt geraamd op 15.000,-. Hengelsport LEIDEN De hengelsportvereniging „Forel" hield op zaterdag 10 oktober 1970 een hegelwedstrfld. De eerste an derhalf uur werd gevist in de Ring vaart (bij Lisse) en daarna 2\ï uur in het Oegstgeesterkanaal. In de ochtend uren was het erg mistig, maar daarna klaarde het op. De vangst was goed. Uitslag: A. Ooijendijk 2990 gram; P. Noordermeer 1840 gr. I. L. v. Bohemen 1830 gr. J. C. Oijendyk 1450 gr. J. Beek man 1330 gr. G. Ligtvoet 1270 gr. H. Abspoel 1250 gr. G. J. Duivensteijn 1020 gram. J. van Brakel 970 gr. H. Ooijen- dtfk 720 gr. P. van Zijp 410 gr. C. Chau- dron 250 gr. J. C. ten Donkelaar 180 gr. Het viscollege H.S.V. viste op de vijfde wedstrijd van dit seizoen op de Kleine Poel in Aalsmeer. De vangst was redelijk. Uitslag: 1 K. Laterveer 2575 gr. (30 stuks), 2 G. Doesburg 2525 gr. (39); 3 H. Laterveer 1205 gr. (17), 4 A. Doesburg (1200 gr. (12, gr. voorn), 5 Laterveer sr. 1195 gr. (17); 6 F. Ar- ncldus n 1158 gr. (11). 7 F. Arnoldus I 1040 gr. (18), 8 C. v.d. Hout 1000 gr. (15), 9 B. Laterveer (1000 gr.) 9. gr. blei), 10 H. Montanus 935 gr. (14). De vis werd in het water terug gezet. DINSDAG 18 OKTOBER Buurt 18: Lammenschansweg (beide zijden van Zoeterwoudsesingel tot Sta tion), Kamerlingh Onnesplein, De Sit- ter'.aan, v.d. Waalstraat, Buys Ballot straat, Hugo de Vriesstraat, Kapteyn- straat, v.d. Waalsplein, Van Bemme- lenstraat, Lorentzkade (geheel). Zee manlaan, Van 't Hoffstraat, Bakhuis Rozenboomstraat. Buurt 22: Melchior Treublaan, Stiel tjesstraat, Franchimontlaan, v. d. Hoe- venstraat, Kanaalweg (van v. Vollen- hovenplein tot spoorlaan), v.d. Sande Bakhuyzenlaan, Beyerincklaan, Tem- Een feest om er geweest te zijn ooit mocht gaan besluiten om tot een volwaardig eigen stedelijk orkest te komen, behoeven we niet ver te zoeken. Het Jeugd Kamer orkest bewees zaterdagavond in de Stadsgehoorzaal voor de zoveelste keer, dat het muziek kan maken. En hoe!* De grootste verdienste van Briër en de zijnen was wel. dat de toehoorders volledig konden vergeten, dat het orkest in wezen een amateur gezelschap is. Er werd met zo'n in tense overgave gemusiceerd, dat het lustrumconcert voor de toehoorders een lust was om te aanhoren. Wanneer een tienjarige op die manier muziek kan maken, is hij een won derkind. Wij zijn zó gewend geraakt aan de superlatieven, die over het JKL worden uitgestrooid, dat we ons niet eens meer verwonderen over het wonder, dat op korte afstand plaatsvindt. Zeker, de gehoorzaal was zeer goed bezet, maar eigenlijk had de zaal veel te klein moeten zijn om iedereen te bevatten. De afwezigen moeten daarom nu alvast noteren, dat ze het volgende lustrumconcert niet mogen missen. Doen ze dat wel, dan doen ze zichzelf veel te kort. Een muziekkritiek kan dit verhaal dus nooit worden. Het is misschien nuttig om in het algemeen gesteld - op te merken, dat een recensie geen roodbestreept schoolproefwerk is. waardoor iedere haal de mogelijk heid van een „voldoende" verkleint. Muziek maken is geen nootjes spelen zonder meer. De musici van zater dagavond zaten op het puntje van hun stoel om hun feestvreugde muzi kaal over te brengen, hoe moeilijk sommige werken dan ook waren. Het largo bijvoorbeeld uit het concerto grosso in Bes opus 3 van Hhndel is een razend moeilijk stuk, omdat een afgewogen samenklank meer dan no dig is. Het samenspel van viool en hobo verliep zo vloeiend, dat men van JKL-vakmanschap mag spreken. Nu moeten we wel direct opmerken, dat de vakmensen, die het JKL in tien jaar heeft opgeleverd, op ver schillende plaatsen meespeelden. Dat is geen bewijs van armoede, maar een teken, dat de sfeer goed is. De toehoorders profiteerden daarvan, ook al had men in dat geval beter het JEUGD kunnen laten vallen en een concert kunen aankondigen van het Kamerorkest Leiden. ER MOETEN NOG een paar din gen worden vermeld. Allereerst natuurlijk de première van Briers Prelude en toccata voor kamerorkest, 35 soli, in opdracht van het ministe rie voor dit jubileum geschreven. Een zinig woord zegen over zo'n werk na één keer horen is onmogelijk. Wel is de inspanning van de uitvoerenden in die gevallen altijd omgekeerd evenredig met de ervaringen van de luisteraar. De eerste cellist zat met overgave en inspanning zijn rustma- ten te tellen; Jan van der Meer bor stelde en speelde vaardig de belang- rijke pianopartij. Meer kan ik er echt niet van zeggen. Gezien de andere werken, zal er niets fout gegaan zijn, maar theoretisch zou het best kunnen. Intussen heb ben we dan de tweede hoofdmoot uit het, vijfdelige menu al vermeld. Vóór de pauze solieerde JKL's bescherm heer Theo Olof in het tweede viool concert van Mozart. De toen acht tienjarige componist had geen betere vertolkers kunnen hebben. De solist bezingen, is water naar de zee dra gen. Het mooie orkestspel niet ver melden. zou onterecht zfln, ook al had met name het middendeel iets subtieler mogen zijn. Het ovationele applaus, dat na de laatste tonen op klonk, onderstreepte vele gevoelens. Na de pauze zou de vloedgolf van applaus nog moeten groeien tot een orkaan toen de Londense symfonie van Haydn geklonken had. Dit werk is het orkest niet onbekend, want tien jaar geleden speelde men delen eruit op het eerste concert, ook al zal de klank toen iets anders geweest zijn. Wat bijna niet meer beter kon zo dachten we in de, zaal tenmin ste werd hier een openbaring. Te recht moest men het allegro spiri- toso herhalen. Er zullen weinig men sen naar huis gegaan zijn zonder de melodie te lopen zingen. Het was een feest om op het concert geweest Dirigent en dames en heren „musici uit het Lelds orkest" om een term van honderd jaar geleden te gebrui ken proficiat én bedankt. jan doove minckstraat, Suringastraat, Burggra- venlaan (geheel), Asserstraat, Schol- tenstraat, Moddermanstraat, Oppen- heimstraat. DONDERDAG 15 OKTOBER Buurt 2L Havenpieln, Haarlemmer straat (van Haven tot Mare), Donker- steeg, Kuiperssteeg, Dullebakkersteeg. Hooglandsekerksteeg, Pellkaanstr., Koe straat, Lege Werfsteeg, Duizenddraad- steeg, Van der Werffstraat, Bouwelou- wensteeg, Meermanahof, Druckerstraat, Maredorpsedwarsstraat, Grevenstr., Vol dersgracht, Noord- en Zuid-Rundersteeg, Janvossensteeg, Koddesteeg, Clarasteeg, Oude Singel (van Houtmarkt tot Mare), Ouae Vest (van Havenplein tot Mare), Lange Zandstr., Vosmolengracht, Oost- dwarsgracht, Koolstraat, Emmastraat, Baatstraat. Buurt 23: Haarlemmerstraat (van Turfmarkt tot Mare), Stille Rijn, Apo- thekersdijk, Schapensteeg, Goegerrit- steeg, Prinsessekade, Turfmarkt, Steen straat, Beestenmarkt, Nieuwe Bees tenmarkt, Kort Galgewater, Morsstr., Smidsteeg, Narmstraat, Kruisstraat, le Binnenvestgracht, 2e Binnenvestgracht, St. Aagtenstr., Lammermarkt, Markt- steeg, Lange Scheisteeg, Nieuwe Mare, Oude Singel (van Mare tot Turfmarkt- brug), Fokkestraat, Oude Vest (van Turfmarkt tot Mare), Lange Mare, Vrouwenkerkhof, Vrouwenkerkkoor- steeg. Dolhuissteeg, Hendrikstr., Sions- hof, St. Ursulasteeg, Caeciliastr., Lange en Korte Lijsbetsteeg, Korte en Lange Agnietenstraat, Spijkerboorsteeg. Hout markt, Nieuwe Mare, Vestwal, 3e Bin- nenvestgracht, Reineveststeeg. Lange- gracht. Vredehof, Noorderstraat. VRIJDAG 16 OKTOBER Buurt 20: Van Vollenhovenkade, Van Vollenhovenplein, Snouck Hurgronje- straat, Huizingastraat, Colenbrander- straat, Duyvendakstraat, Kanaalweg (van Hoge Rijndijk tot Van Vollen hovenplein), Rijndijkstraat, Kanaalstr., Dozystraat, De Goejestraat, Hartman straat, Roomburgerlaan, Hoge Rijndijk (van Utr. brug tot Wilhelminabrug), Utrechtse Jaagpad (van Utr. brug tot Wilhelminabrug), Catharinastr., Rijn stroomstraat, Ulenbeckkade, Meyers- kade. Cosijnstraat. Buurt 26: Hoge Rijndijk (van Wil helminabrug tot Rijnvreugd), Utrecht se Jaagpad (van Wilhelminabrug tot Rijnvreugd), Rijnvreugd, Bruggestr., Besjeslaan, Park „Die Leythe". Room- burgerweg, Aarstr., Meerburgerkade. Gouwestraat, Amstelstraat, Leedestr., Wierickestraat, IJsselkade, Kasteelhof, Merwedestraat, Drechtstraat. Lingestr. Vliststraat, Zaanstraat, Maasstraat, Spaarnestraat, Lekstraat. Parochieraad voor het eerst openbaar ZOETERWOUDE De parochieraad van Zoeterwoude houdt morgen, 13 ok tober, zijn eerste openbare vergadering In het zaaltje bij de Christus Dienaar- kerk. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. Er is een interessante agenda, om dat de werkgroepen die in de eerste bijeenkomst van de vernieuwde raad zijn geformeerd, verslag zulen uitbren gen over de eerste besprekingen die er zijn gevoerd om te inventariseren wat er op diverse plaatsen reeds aanwezig is om een werkplan op te stellen de toekomst. OEGSTGEEST In het Willibrord- parochiehuis aan de Kerklaan zal op dinsdag 13 oktober 20.00 uur een pa rochievergadering gehouden worden. Enkele belangrijke punten op de raads- agenda zijn: Mededelingen omtrent het komende St. Willibrordfeest op 7 en 8 november a.s. (feestelijke ingebruikne ming vernieuwd kerkinterieur); uit breiding raad en nieuwe leden; enquête formulier voor een te houden onderzoek betreffende de liturgieviering; de com municatie; het uitgeven van een jaar gids en de uitgifte van een interkerke lijk kerkblad. Men verwacht, dat er een beslissing zal vallen omtrent het voortbestaan van „DOE". De resultaten van de telling van het kerkbezoek op 27 september en 4 oktober j.l. zullen worden bekendge maakt. Alle parochianen zijn van harte welkom. P.C.C. KOOS NIEUW BESTUUR ZOETERWOUDE Het bestuur van de Protestants Christelijke Combinatie is tijdens de laatste vergadering ingrijpend gewijzigd. Er werd een nieuwe voor zitter gekozen. Als opvolger van de heer H. H. van Kapel gaat de heer B. W. Beskers deze functie bekleden. Naast hem namen in het bestuur zitting de heren W. D. Delfos, J. D. Hulsbos, P. V. d. Kraan, H. H. van Kapel, J. A. de Kam en A J. Baars. Het eerste jaarverslag van de PCC na de opheffing van de plaatselijke afdelin gen van de ARP en CHU gewaagt van enige tevredenheid over de behaalde twee raadszetels, gezien de algehele landlljke teruggang van de confessio nele partijen, het korte bestaan van de PCC en de slechte opkomst. Men is ech ter niet van zins om de volgende ver kiezingen gezapig af te wachten. Ge dacht wordt aan intensieve ledenwer ving, actieve begeleiding van de raads leden en het uitgeven van een periodiek met verenigingsaktiviteiten. Uit het jaarverslag van de penningmeester bleek een gezonde financiële positie. Aan de afgetreden reedsleden, de heren Joh. v. Vliet en B. C. v. d. Veer werd dank gebracht voor hetgeen zij tijdens him zittingsperioden hebben gepres teerd. De heer Van Vliet, die lange tijd lid van de raad was, werd door de voor zitter gehuldigd in een toespraak op rijm, waarna hem de fraai ingebonden rijm met het afscheidsgeschenk, een tafelaansteker met inscriptie, werd aan geboden. De heer Van Vliet zei in ztjn dankwoord het raadswerk gedurende 25 jaar altijd met plezier te hebben gedaan. De heer B. C. v. d. Veer. die omdat hij in het ziekenhuis ligt niet aanwezig was, zal het geschenk door een delegatie worden overhandigd. Na het benoemen van de kascontrole commissie werd in de rondvraag o.a. gesproken over de onlangs in de ge meenteraad ingestelde commissie. Ver keersveiligheid Hoge Rijndijk; de PCC zal hierop zo nodig inhaken. LEIDEN Een 14-jarig meisje is vrijdagmiddag in het Eliscabethzieken- huis opgenomen met verwondingen aan arm en schouder. Zij fietste op de Vis markt ter hoogte van het Stadhuisplein, toen zij met het stuur van haar fieta een rijdende bus raakte. LEIDSE AGENDA MAANDAG 12 OKTOBER Stadsgehoorzaal - Alma Materkoor, aanvang 20.00 uur. Sociëteit SSRL, Hoge Woerd 108 - ope ning expositie van Pasternak tot Amal- rik, aanvang 17.00 uur. DINSDAG 13 OKTOBER Schouwburg - Herman van Veen, aan vang 20.00 uur. Koffiekamer Stadhuis - Culturele raad Leiden, aanvang 20.00 uur. Petruszaaltje - Dekenale raad vergade ring, "aanvang 20.00 uur. Ned. Ver. van Huisvrouwen - Excursie naar slot Zuijlen. HAZERSWOUDE Tijdens de zondag middag gespeelde voetbalwedstrijd tussen St. Bernardus 8 en UDO 3 uit Oegstgeest heeft een speler van UDO zyn linker arm gebroken. De voetballer is met een am bulance van de GGD te Leiden naar het ziekenhuis vervoerd. De wedstrijd, die 'n uitermate sportief verloop had, werd door scheidsrechter Th. Kraan gestaakt. Tijdens de zaterdagmiddag gespeelde voetbalwedstrijd St. Bernardus 1-de Sleu tels 2 (Lelden) moest scheidsrechter P. v. d. Toren de wedstrijd voor enkele mi nuten staken. Een varken had zich van een nabijgelegen welland op het speel veld begeven en bracht de spelers lichte lijk in verwarring. Spêlers en dier kwa men spoedig tot een overeenkomst be treffende het vertrek van de laatste... LEIDEN, 12 oktober Groenten Appelen 19-28; Aardappelen 10-11; An dijvie 13-30; Pronkbonen 90-1.30; Snij bonen 120-165; Stambonen 100-155; Kro ten, gekookt 55; Boerenkool 10-26; Rode kool 6-14; Groene kool 10-17; Spitskool 9-12; Prei 16-23; Spinazie 52-76; Sprui ten A 43-58; Spruiten B 43-49; Cham pignons 395-415; Komkommers 30-76; Tomaten A 540-580; Tomaten B 540-560; Tomaten C 455-530; Witlof 160-210; Me loenen 69-175; Bloemkool A 16-61; Knol selderij 21-27; Sal A 6-17; Bospeen 41- 45; Peterselie 14-15; Selderij 6-10. AMSTERDAM, 12 okt. - Vee - Aanvoer 189 runderen. Prijs 365-520. Handel: vlot. Aanvoer: 60 varkens. Prijs 2.93- 2.97. Handel kalm. ROTTERDAM, 12 okt. - Vee - Aanvoer totaal 1534, slachtrunderen 1285, var kens 249, slachtrunderen 490-530, 420- 460, 370-400, 360-370, varkens 235-240, 230-235, 225-230; stieren 455-530, worst- koelen 340-355. slachtzeugen 180-190, zware varkens 210-215, slachtrunderen: groot, redelijk, prijshoudend; varkens: kleiner, kalm, prijshoudend; enkele pri ma's boven notering.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 3