Danaïden van 1-4 naar 4-4 UITBLINKERS BIJ SCHOLIEREN: ILSE DE KLERK EN VAN NIEROP De Zwerver was lief voor Noordwijk en boog diep Jumpshots en snelle breaks bezorgen TBS zege op Suvriki De Spartaan moet op valreep winst aan AV'23 geven SJZ dwingt D0.C0.S. gelijkspel af Winst SISE0 op koploper RAPID WIK simpele prooi voor LZC/Sleutelstad Alphense hockeyer speelt met gebroken rib Middenveld prij'sgegeven SPORTBIJLAGE MAANDAG 12 OKTOBER 1970 LEIDEN De Danaiden heeft op het nippertje een verdienstelijk gelijkspel be haald1 tegen het geroutï- neerdere VVesterkwartier, dat niet Visser in plaats van de geblesseerde Leo Borghols in het veld kwam. Eén minuut voor het ver strijken van de speeltijd schoot Frans Pasman de Leidenaars naar een ver dienstelijk, doch o.i. een wat gelukkig behaald gelijkspel. Gelukkig, want de gasten waren in de tweede helft nauwelijks In gevaar ge weest, maar vergisten zich echter in de volharding van de scholieren. Na een wat rommelig be gin schoot Frans Pasman, die zo goed als uitgescha keld werd door Siebenlist, De Danaiden uit een straf- worp naar 10. Van Nierop had in de eerste 20 minuten erg veel moeite met Stoel- tie, die dan ook de gelijk maker voor zijn rekening nam (11). In de reste rende tijd van de eerste helft leken de hoofdstede lingen de strijd te gaan be slissen. Binnen vier minu ten keek de thuisclub tegen een 31 achterstand door treffers van good old Lucy v. d. Bijl, die een uitsteken de wedstrijd speelde, en Henk Siebenlist, die te veel ruimte kreeg van Pasman. Westerkwartier werd dui delijk sterker ker, mede door de in de aanval op dreef zijnde oud- Regenboogspeler Schippers, die opmerkelijk veel kansen creëerde tegen Nap. Schippers nam de vierde treffer voor zijn rekening, met welke stand 41 ook gerust werd. Na de her vatting bleef De Danaiden van alles proberen. Sander van Unen kreeg een goede kans op het herstel, maar miste de strafworp. De te ruggekomen bal van Van Nierop werd nog geen 10 seconden later door Van Unen wel tot doelpunt ver werkt (24). De kans op een beter resultaat bleef aanwezig, vooral nu Cas per van Nierop Stoeltie na genoeg uitschakelde. Tot vijf minuten voor tijd bleef de score ongewijzigd, mede doordat Stoeltie twee straf- worpen onbenut liet. Ook Pasman had zo'n kans on gebruikt gelaten. Toen iedereen zich met de nederlaag verzoend had, schoot Brugman, goed ge schaduwd door Paul Kist, zijn ploeg naar 34. De Leidenaars zagen en grepen hun kans. Pasman was Sie benlist eindelijk te vlug af en schoot op prachtige wijze 44 in. Dankz\j een uit stekende laatste verdedi ging was dit resultaat be reikt, waarbij vooral Van Nierop en Ilse de Klerk ge noemd mogen worden. Promotie-degradatie wedstrijden LISSE De Spartaan heeft gisteren in Arnhem op het Cranenveld tijdens de promotie-degradatiewedstrijden voor de hoofdklasse-eerste klasse de aansluiting met de hoofdklasse gemist. Met ruin» 900 punten achterstand op naaste co rent AV '23 moest de Lisser atletiekver. met een vierde plaats genoegen nt Desondanks heeft het er lange tijd naar uit gezien dat de Spartaan - in de kop groep zou eindigen. Een zware tegen valler vormde ongetwijfeld het polstok hoogspringen. Gerrit Verhaar, normaal goed voor 3.40 meter, moest nu reeds bij een aanvangshoogte van 3 meter in de lat zijn meerdere erkennen. Ook Jan Halfschepel stelde teleur met een sprong van 3.10. Er vielen ondanks een vierde plaats toch nog enkele knappe presta ties van Spartaanleden te noteren. Wim v. d. Krogt snelde op de 100 meter naar een fraaie tijd van 11.3 sec., sintelbaan- debutant Ruud de Vos liep de 5000 meter in 15.45.4 sec. en Aad Kortekaas liet op de 400 meter de chronometers op 51.7 sec. stoppen. W. Benjamin sprong 6.59 m. en op het onderdeel speerwerpen eisten Jan van Heek en Aad van de Poel de hoogste plaatsen voor zich op door de speer respectievelijk op 63.67 meter en 55.37 meter neer te laten komen. Vedere uitslagen: 110 meter horden: Jan van Heek 16.5 sec. (3), Gerrit Verhaar 17.3 sec. (3); 800 meter: Nico Warmer dam 2.02.7 sec. (7), Jan Pieter Tensen 2.06.5 (8); Kogelstoten: Rolf Schoonder- woerd 12 meter (4), Aad van der Poel 11.22 meter (7); 100 meter: Wilfred Ben jamin 11.4 (3); Verspringen: Wilfred Benjamin 6.59 meter (4). lts Gobes 6.10 meter (8): 400 meter: Fred van Herper 49.2 sec. (1); 1500 meter: Wim van Ger- ven 4.04.0 sec. (6), Jos Grimbergen 4.15.3 sec. (8); 400 meter horden: Bas Rooyakkers 61.9 sec. (4), Hans Rans- dorp 66.3 sec. (4); 200 meter: Fred van Herpen 227 sec. (3). Wim van der Krogti 23.5 sec. (6); discuswerpen: Rolf Schoon-i derwoerd 37.94 meter (2), Fred Prins 37.23 meter (3); hoogspringen: Piet Wil- derburg 1.66 meter (7), Freek Stembert 1.61 meter (8); 5000 meter: Piet Waa ning 16.45.8 sec. (7); 4x100 meter in 44.3 sec. (3); hink-stap-sprong: lts Gobes 12.63 meter (3). Hans Langeveld 12.59 meter (4); 4x400 meter in 3 min. 42.5 sec. (4). De puntentotalen van de eerste vier ploegen: 1. Sico 25065 pnt, 2. GVAV 23748, 3. AV" 23 23041, 4. De Spartaan 22106. LEIDEN In de Vyfmeihal hebben de Bona Stars zaterdagavond hun tweede wedstrijd van dit seizoen gewonnen. Suvrikri, dat in de eerste helft goed partij gaf (ruststand 24-21), moest toe- rien hoe Bona Stars na rust steeds ver der uitliep. De Leidenaren wonuen ten slotte verdiend met 6143. De box-zone verdediging waarin Suvrikri startte, had weinig succes. Weliswaar werd Bona Stars-pivot v. Tuyil door Seerp Visser van het scoren afgehouden, maar Van CJeef en Ruysenaars zorgden voor een Idelne voorsprong. De Hagenaars bleven echter goed vol gen, maar Rudie van EyCk c.s. konden niet voorkomen, dat halverwege de stand 2421 in het voordeel van de Bona Stars was. Kort na rust kreeg Suvrikri de genade slag* met snelle breaks en trefzekere jumpshots scoorden uitblinker Harry Stol, Pieter v. Tuyll, die na negen mi nuten zijn bewaker Visser met 5 p's het veld zag verlaten, en Paul Ruysenaars de nodige punten. Dit resulteerde ten slotte in een verdiende 6143 zege. Scorers Bona Stars: Harry Stol 18, Paul Ruysenaars 13, Ben van Cleef 10, Pieter van Tuyll 8, Peter de Jong 6, Wim Stol LEIDEN De Sleutels heeft za terdag op zyn terrein aan de Voor- schoterweg een aktie gevoerd voor het door de storm van vorige week zo zwaar gedupeerde, welhaast geruïneerde Valken '68, evenals de bewoners van het Vlietcomplex uitkomend In de zaterdagafdeling. Velen deponeerden hun geldelijke steun in de bus. Het bedrag waar mee Valken '68 schadevrij wordt namelijk vijftienduizend gulden, is nog niet binnen. Dat werd ook niet verwacht. Vandaar dat Sleu tels zijn collegiale aktie nog en kele weken zal voortzetten. Te vens hoopt de vereniging dat ook andere eluhs dit iniatief zullen na- 4, Ad van Slingerland 2. Suvrikri: Roy Leisner 17, Erwin Muntslag 8, Rudie v. Eyck 8, Aard Baak 5, Henk Chin a Pow 3, Ronnie v. Eyck 2. Overige uitslagen: FAC-R'dam Zuid 4570, Punch-SVE 11242, Donar-Fiat Stars 70—80, Agon-Flamingo's 61123, DED-Landlust 7367. Stand: Punch 24, Flamingo's 2—4, Fiat Stars 24, R'dam Zuid 24, DED 2—2, Bona Stars 2—2, FAC 2—2, Su vrikri 22, Donar 20, Landlust 20, Agon 2—0, SVE 2—0. TBS—DAMES Of het nu de angst is om thuis voor eigen publiek een goede prestatie te le veren of iets anders, een feit is dat de dames van Bona Stars in de Vijfmeihal nooit tot hun beste prestaties komen, die reserveren ze voor de uitwedstrijden. Desalniettemin hadden ze zaterdagavond weinig moeite met UW, wat aanvanke lijk niet in cijfers omgezet kon worden. De ruststand van 1712 was dan ook geen afspiegeling van het werkelijke krachtsverschil. Na de rust vlotten de combinaties iets beter, er werd ook meer gebruik gemaakt van het lengte-over- wicht. Onder aanvoering van Joke en Mieke Zandbergen, resp. voor 17 en 12 punten, behaalde Bona Stars tenslotte een 4325 overwinning. Uitslagen: Punch 3-Éona Stars 2 4685, Bona Stars D2-Es6o SCI 3528, Bona Stars 3-Suvrikri 2 42—38. ZEGE BLITZ Blitz heeft in de eigen Vliethorst meer moeite gehad met LUSV dan verwacht mocht worden. Moeizaam spelend en zoekend naar de juiste combinaties keek Blitz snel tegen een 08 achterstand aan, doch langzaam maar zeker werd deze ingelopen. Blitz noch LUSV wisten door te drukken, de stand bleef schom melen, nu eens Blitz een paar punten voor, dan weer LUSV. Pas in de laatste 5 minuten kon Blitz uitlopen, hun iets betere conditie ging de doorslag geven. De Leidenaars hadden hun kruit ver schoten. Daardoor werd het toch nog een ruime overwinning voor Blitz: 62-45. UitslageD: Blitz d-Jumpers b 3100, Blitz b-Alphia a 1031, Das b-Blitz c 2419, Blitz Dl-Essor Dl 1812, Blitz 2-Argus 3 56—24. ZOETERWOUDE Docos heeft gister middag haar derdeklasserschap in een oefenwedstrijd tegen het gehandicapte SJZ geen moment waar kunnen maken. De Zoeterwoudse ploeg telde reeds een viertal invallers omdat goalgetter Henk u. d. Swan ook niet od hat toneel ver scheen. Nog voor de rust vielen Chris Bosman en Guus v. d. Geest uit en omdat de voorraad reservespelers uit de senioren was uitgeput (het tweede elftal oefende tegen Docos) completeerden twee zes tienjarige junioren, Ben van Kempen en Peter Bos, het team. Direct na de af trap werd Peter Beereboom goed gelan ceerd maar zijn schot werd geblokkeerd door de uitlopende doelman Dubbelde- man. In de 16e minuut schoot Sjaak van Slingerland na 'n een-twee combinatie met Beereboom in waarbij de bal even door een Docos-verdediger werd beroerd en Gerard Dubbeldeman kansloos was (1-0). Met nog meer invallers in de ploeg werd het Zoeterwoudae spel wat rommelig. Docos stelde daar maar wei- ,nig tegenover en speciaal de aanvallers Romijn en v. d. Meel schoten bij de af werking van hun akties tekort. In de tweede helft zat er wat meer lijn in de Docos-aanvallen zonder dat de ploeg imponeerde. In de 18e minuut bracht Peter Dubbeldeman de ploegen naast elkaar. Daarna remde de buiten- spelval veel Leidse offensieve akties voortijdig af. In de slotfase waren de beste kansen voor de thuisclub. Ben van Kempen kopte uit 'n corner juist over en Sjaak van Slingerland zag zijn inzet van de doellijn gehaald. Tuyll veert op tezamen met Suvriki-spelers Siseo heeft zich ln een harde snelle wedstrijd de meerdere getoond van mede-koploopster Rapid nit Gorinchem. Al direkt na de beginbully nam Siseo het Initiatief en dit bleef zo tot tien minuten voor rust. Het hele elftal van Siseo was stickvast en technisch veruit de meerdere van Rapid, dat tevergeefs poogde door zwa re mandekking de aanvallen te onder breken. Halverwege de eerste helft kreeg Els de Vrind de bal in de cirkel op haar stick en een snelle reactie van haar zorgde ervoor dat het eerste doel punt een feit was: (10). Tien minu ten voor rust begori Rapid eindelijk uit de verdediging te komen en er werden heel wat gevaarlijke situaties voor het Siseo-doel geschapen, maar de voor hoede wist ze niet te benutten. Na rust zette Siseo en Rapid alles op alles. Er werd zeer fel gespeeld en Ra pid profiteerde het eerst van de paniek die zo nu eü dan op beide helften heers te. Een hoge bal passeerde de keepster maar Ank Bark kon de bal nog net met haar band uit het doel werken. De hieruit voortvloeiende starfbully werd door de midvoor van Rapid benut: 1-1. Siseo kwam terug. Er werden talrijke kansen geschapen waarvan Els de Vrind er een benutte: 2-1. De voor sprong werd nog vergroot door een backhand van Eray v. Brussel, waarop de keepster zich verkeek: 3-1. LEIDEN - ln de eerste jeugdcompetitie wedstrijd van het gezamenlijke team van de LZC en de Sleutelstad heeft WIK uit Wassenaar de buiten mededinging mee spelende combinatie niet veel hoofdbre- gekost. Weliswaar was WIK het team dat het eerst scoorde, doch onder aanvoering van Bert Soet (LZC) en Jan de Graaf <cx- LZC, nu Sleutelstad) voerden de Leide- n regelmatig in hun voordeel op. Bij het opmaken van de doelpuntenregen bleek LZC/Sl.stad tienmaal gescoord te hebben via Bert Soet (4x), Jan de Graaf 3x), Fried Elzenga, Rudy Dodeker en Jan Willem Allaart, terwijl WIK slechts twee goals daarentegen overstelde. ALPHEN Het jonge Alphen heeft een triest weekeinde beleefd. De da mes verloren met maar liefst 10-1 van Dordrecht. Het enige tegenpunt van mevr. Ten Brink was een kleine pleister op de wonde, want het bete kende het eerste gaatje in de defen sie van de koplopers. De heren van Alphen, die tot dit weekeinde een gunstige derde plaats innamen verloren onverwacht van het als laatste genoteerde Qui Vive met 2-0. Het Alphense team draaide dui delijk niet, vooral omdat de beide sleutelfiguren. Van Hees en Siezen, het lieten afweten. Van Hees, die zelf arts is, speelde, taai ala hij is, met een gebroken rib en schuwde zoveel mogelijk de persoonlijke duels. Siezen was kennelijk nog vermoeid van een zakenreis naar Duitsland. Het geheel maakte daardoor een matte indruk en tegen het snelle spel van de goed combinerende Uithoorners is dat fu nest geworden. ZUIDWIJCK In een moderne 3-3-4 opstelling heeft het herenteam van Zuidwyck tegen de fraaie 31 overwinning weten te behalen. Desondanks keek Zuidwijck met de rust nog tegen een 10 ach terstand aan. Na rust echter resul teerde het aanhoudende veldover- wicht in treffers van Hans Altink, Sander Hilarius en Hans Labree. Zuidwijck behaalde hiermee de derde achtereenvolgende overwinning. De damesploeg van Zuidwijck, die even eens tegen de Reigers de strijd aan bond, heeft een gelijkspel weten te behalen. Kit van Brussel, Helène Le- feber en Suzette Flor namen de tref fers voor hun re"kening. FORESCATE Tempo '34 uit Rotterdam kon tegen het damesteam van Forescate tot de rust standhouden. Toen deed de con ditie de balans in het voordeel van de Voorschotensen doorslaan. Forescate nam de leiding door mevrouw Vriens. Twee fouten in de verdediging zetten het Voorschotense team echter snel op 1-2, waarna vlak voor rust op nieuw mevrouw Vriens de schaal in evenwicht bracht. Margriet Versteeg en Liesbeth Burg haalden in de twee de speelhelft de zege nog vrij royaal binnen. NOORDWIJK Moedig De Zwerver. Lief De Zwerver. Verslagen.De Zwerver. Het Kinderdijkse bestuur moet zich er maar eens ernstig over gaan beraden om deze drie adjectieven in het banier te schrijven. Iedere wedstrijd komen Gerrit Slagboom c.s. weer vol goede moed aan de start. Laten zij de tegenstander voetballen alsof liet een oefenpartij is en laten zij zich gewillig naar de slachtbank leiden. Ook Noordwyk greep de vriendelijke gestes van de Kinderdijkers met beide handen aan. Doelman Klaas de Jong hoorde zaterdagmiddag weer viermaal het irrite rende geluid van een bal, die tegen het net ploft. En de positieve kant van het doelsaldo veranderde weer hele maal niets. Met Gerrit Lodder, Frits Bartels en Gerrit Slagboom als spitsen toonde De Zwerver al direct zijn goede wil. Die dadendrang bleef ook aanhouden, nadat .Albert Spaanderman de Noordwykers al na acht minuten op 1-0 had gezet. Het weggeven van het middenveld zou De Zwerver echter spoedig opbreken. Noordwijk kon rustig bouwen, het leer van man tot man schuiven en meestal via Albert Spaanderman en Rudi Bröring de defensie openrijten. Pas na de her vatting zou De Zwerver worden wegge tikt, Dick Heemskerk haalde in de 16e minuut van een meter of achttien onge looflijk hard uit. Klaas de Jong was te laat in de hoek om het bezweren (2-0). Kees Karstens liet na een goede actie van Albert Spaanderman de derde treffer aantekenen en in de laatste minuut werd het kwartet door Albert Spaanderman vol gemaakt Nadat de overigens goed leidende scheidsrech ter Karei tweemaal een handsbal binnen de lijnen laconiek had weggewuifd, kon hij er voo rde derde maal niet onderuit. Rudi Bröring werd in ideale schietpositie in de sandwich genomen. Albert Spaan derman stuurde doelman De Jong vanaf de witte stip naar de verkeerde hoek (4-0). DOTO-Quick Boys 0-0, Hoewel Quick Boys wat verzorgder en technischer speelde, heeft het DOTO niet op de knieën te krijgen. Toch was de thuisclub soms bijzonder dicht bij capitulatie zoals in de vijfde minuut toen Leo Pluimgraaff doorbrak, maar iets te zacht inschoot, waardoor de DOTO-doelman nog juist met het been wist te redden. DOTO dat het „met lange halen" probeerde, kwam niet verder dan afstandschoten en enkele kopballen, die alle door doelman Schaap werden opgevangen. De verdediging van de Katwijkers had niet al te veel te stel len met 't wat ongeorganiseerde spel van de gastheren, die het" bovendien niet troffen dat de verdedigers Leen Aande- wiel, Arie Remmelswaal en Herman Plug in goede vorm staken. De laatste nan plaats in van Flor van Duyn, die al kele weken afwezig is wegens een keiblessure. Het ziet er echter naar uit dat Floor, die het afgelopen week tijdens de training weer probeerde, spoedig op het middenveld, waar ditmaal Leen de Best domineerde, zal terugkeren. TER LEEDE—SHV 2—2 (2—1) Ter Leede heeft zich weer aardig her steld na de grote 60 nederlaag tegen Heerjansdam. SHO uit Oud-Beyerland zorgde voor een aantrekkelijke stryd. Aan beide kanten kwamen aardige aan vallen waarbij de gasten zich wel de betere ploeg toonde. Doelman Smit had zijn zelfvertrouwen weer en kon dikwijls fraai redden. Na een half uür kreeg Ter Leede een vrije trap. Dick v. Biezen schoot via keepers handen keihard tegen de lat. De bal kwam terug en Jan Keuning kon be heerst doelman Merkus verschalken (10). Slechts enige minuten later kon C. van Bennekom met een keihard schot de stand gelijk maken: 1-1. In de 40ste minuut volgde uit een der vele fraaie combinaties van Sluymer en Keuning het tweede doelpunt met een zachte schuiver van Nico Fange: 2-1. Het be gin van de tweede helft was even spor tief en aantrekkelijk. Helaas beging een Ter Leede-speler een overtreding en hier greep de overigens goed leidende scheidsrechter te zwak in. Over en weer ging men wraak nemen en meestal was het eerst de man en dan de bal. Oor zaak? De stand was gelijk gekomen uit een vrije trap. genomen door J. Hor dijk. Aan beide kanten werd gevochten voor de volle winst. Er kwamen wel kansen maar door het onsportieve spel bleef de stand gelijk. Excelsior M.-Rynsburgse Boys 2-1 (1-0), Een futloze eerste helft heeft Rijns- burgse Boys de overwinning gekost. Excelsior, dat in de eerste helft het zon der al te veel inzet spelende Rijnsburgse Boys al op een 1-0 achterstand had ge zet, liep direct na de aftrap in de tweede akte uit tot 2-0 toen Anne Ouwersloot de bal naar een tegenstander speelde. Anne zou even later uit 't veld gehaald worden ten gunste van a-junior Piet de Mooy. Rijnsburgse Boys zou na deze nieuwe klap fanatiek gaan aanvallen, maar wist moelijk een antwoord te vin den op het stugge verdedigen van Exel- sior, dat vaak 7 k 8 man terugtrok. Al leen in de 25e minuut lukte het Gerrit van Egmonid met een afstandschot te scoren. Andries van Duyvenbode leek dat ook te gaan doen toen hij alleen voor de doelman verscheen, deze wilde pas seren, maar toen van de bal werd gezet. Even later reageerde hij niet toen de Ex- eelsior-doelman de bal na een schot van Rein Hartevelt liet glippen. ARC-Groote Lindt 2-8 (0-3), ARC heeft tegen Groote Lindt de zware tol moeten betalen voor bijna constant aan vallend spel. Bij de weinige plotselinge uitvallen van Groote Lindt ontbraken de ver mee naar voren gekomen ACR-ach- terwaarteen, waardoor het scoren voor Groote Lindt vergemakkelijkt werd. Tot driemaal toe, waarvan de laatste twee door blunders ln de achterhoede, moest doelman Van Horzen in- de eerste helft naar het net. ARC dat na de pauze op de helft van Groote Lindt aanval na aanval lanceerde is deze klap niet meer te boven gekomen. Oosterom en Pilgram wisten welslwaar nog te scoren, de gelijkmaker bleef uit. Eerste klasse: Noordwijk-de Zwerver 4-0, Zwart Wit '28-Heerjansdam 2-0, Ter Leede-SHO 2-2, IJsselmeervogels- Kozakken Boys 6-0, Doto-Quick Boys 0-0. DOTO Kozakken Boys SHO Quick Boys Heerjansdam IJsselmeervogels Ter Leede Zwart Wit '28 Noordwijk De Zwerver T 4 2 1 10 7 4 12 9 7 3 13 7 7 2 3 2 7 7 0 16 1 Be Quick '28-WHC 0-0, Harkem. Boys- Spakenburg 2-5, DOVO-GVW 2-0, Hui zen-S VZW 7-2, NNunspeet-WVF 1-2. 2e klasse: Excelsior M.-Rijnsb. Boys 2-1 De Meeuwen-Zuidvogels 1-0, Rijsoord- Arnemuiden 1-2, NEO '25-HBSS 2-0, CSVD-Spijkenisse 2-3. Zwaluwen-NSW 2-1, Woudrichem- RWH 1-4, NDSM-VRC 1-1, ASWH- Sizo 4-2, HCSH-Amstelveen 0-3. Derde klasse West II: Zuidland-Naald- wijk 2-0, PPSC-Oranje Wit 2-2, ARC- Groote Lindt 2-3, Haaften-JAC 3-2, 's-Gravenzande-MVV '27 2-1. Aanval van Noordwyk ln het door de roodwltten vlot gewonnen duel tegen Zwervers. Ornas-SVOW 3-1 (2-0), SVOW heeft na de nederlaag vorige week tegen Nieuw Lekkerland het juiste ritme nog niet te rug kunnen vinden. Vooral de voorhoede met invaller/rechtsbuiten Van Heyst moest onmachtig enkele kansen voorbij laten gaan. Beter ging het ORNAS af. Voor rust wias doelman Jansen kansloos bij een hard schot van Wolbersen, even later gevolgd door een fraaie kopstoot van De Vries. Ondanks een fel offensief van SVOW vlak na rust scoorde ORNAS door De Vries voor de derde maal toen de verdediging van SVOW voor ver meend buitenspel bleef staan. Jan van Heek maakte van het verslappen van de concentratie bij Omas gebruik om de eer te redden. NSU'70-Hazerswoudse Boys 2-0 (1-0) Het gaat mis met Haz. Boys, dat al en kele weten tevergeefs experimenteert om de juiste vorm en opstelling te verkrij gen. Zaterdag leek het weer crescendo te zullen gaan. Zowel Joop de Ruiter (liesblessure) als Cees Toor (enkelbles sure) waren hersteld en leken de ploeg weer spirit te geven. Als ausputzer fun geerde ditmaal Wim Loomans .Het pak te anders uit. Het technisch betere NSU, buitte zijn grotere routine al in de 15e minuut uit toen hij een scrimmage een schot van richting werd veranderd. De eerste 20 minuten na rust had Haz. Boys het initiatief, maar verder dan schoten van Roland Gaarkeuken kwam het niet. NSU wel. In de 35e minuut werd het te verre opdringen van de bezoekers voor de tweede maal funest. Hoekse Boys-TAVV 2-1 (2-1), Door de TAW'ers nogal eens aan het Bhirtje vast te houden heeft Hoekse Boys een wat geflatteerde zege behaald. Hoekse Boys scoorde overigens al in de 5e mi nuut toen Ouwens een voorzet van de rechtervleugel omboog in een doelpunt, waarbij de dekking van de te ver opge drongen De Blaey ontbrak. In de 17e minuut rondde Frans Hogenes voorbe reidend werk van Jillis Heitinga af. Top- scoren. Hettinga talmde zelf eenmaal, vrij voor doel verschenen te lang met schie ten. Toen in de 33e minuut aan buiten spel werd gedacht liep Storm door en besliste, zo zou later blijken, de strijd. Weliswaar oefende TAW na rust een zeer grote druk uit, maar liet het bij schoten op paal en lat van de kleine Koopmans. RCL-SAC 3-1 (2-0), Een technisch oppermachtig RCL heeft tegen SAC een vrij gemakkelijke overwinning behaald. Het leeuwenaandeel in deze victorie le verde Ferry Haver. Een kwartier in de eerste helft schoot hij een in eerste in stantie gestopte bal alsnog teger touwen. Vlak voor rust belandde uit zijn corner de bal bij Hoogervorst, die be- het weer raak toen Tonny Ederveen met een kopstoot de SAS-doelman kans loos liet. RCL liet de aandacht verslap pen. Hierdoor kreeg SAC de kans om een tegendoelpunt te scoren. Rotmensen speelde na twintig minuten niet hard genoeg terug op Van Egmond, waardoor de SAC-reohtsbuiten alle kans kreeg c de tegentreffer in de touwen te jagen.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 12