WERK AAN DE WINKEL Héél Leiden kan mee HlC-k en Geldboeten geëist tegen anesthesist en verpleger Parochie Herensingel kiest Parochieraad Zoeterwoude kreeg een tennisvereniging Probleemloze tekenkunst bij Beatrys Kluivers Dramatische explosie in goed lijkend huwelijk Behoud van speeltuin „Rondom de Watertoren" ZATERDAG 10 OKTOBER 1970 LEIDSE COURANT PAGINA 3 i de voorbijganger op de vernieuwing van de parochieraad, waartoe de kerk gemeenschap van de Herensingelbuur is opgeroepen. Zaterdag en zondag, IJ en 11 oktober, krygt men in de kerk «11 in de bijkerk aan de Timorstraat de kaïs om nieuwe leden te kiezen. Twee jaar geleden werd het bestaaide parochiecomité omgezet in een werk groep, zestien leden tellend, die de laak op zich nam als voorlopige paro<hie- raad op te treden. De groep heeft veel werk gedaan: zij heeft coördineren! ge werkt ten aanzien van alle in de paro chie fungerende groepen en instmties, stelde een uitgebreid reglement o> voor de parochieraad en de intussen opge richte werk-commissies, en vczorgde diverse parcohiële activiteiten. Spreek buis van deze eerste parochieriad was bet parochieblad „Bij de Tijd". Door de artikelen en het nieuws, dat dit blad aan de parochianen boot, kon na twee jaar verwacht worden, dit de hele parochie voldoende idee zou lebben ge kregen van het doel van eer parochie raad: een beleidsorgaan te zjn voor al les waarin een hedendaags» parochie gemeenschap behoort te worzien. De parochieraad wordt gedacht als 't brein, dat zich bezint en informeert over het werk dat op elk terrein te verrichten is, en dat leiding geeft aan <e uitvoerende lichamen, de werkcommis;ies. Deze uit voerende instanties beharlgen de finan ciën (het kerkbestuur), êugdzaken, so ciale activiteiten, de litirgie, missie en ontwikkelingshulp, oekunene. Met de verkiezingen, di' weekeinde, be oogt men op de eerste plaats de paro chianen nog meer bi; het parochiële werk te betrekken. Ha is noodzakelijk dat de kerkgemeenschfp taken, die vroe ger alleen door de prfesters werden ge dragen. overneemt of met hen gaat de len. Het gaat er niet om „wie de dienst uitmaakt", of dat democratie de eerste vereiste zou zijn. Wel dat praktisch christendom wordt bevorderd, doordat Leidenaart arbilreren karate-kanpioenschap LEIDEN Vatuvond zal de Sectie Ka rate N.J.J.B. voer de eerste maal in Ne derland de K<rate Team Kampioen schappen orgaiiseren. Scheidsrechters hij dit evenemeit- zijn de Leidenaars W. Luiten en A. J.van Polanen. Aan deze kamiioenschappen nemen deel alle bij de Secie aangesloten clubs, ver enigingen en scholen. De kampioen-, schappen worien gehouden in de Sport hal Steenwijllaan te Den Haag. Negen teams zullen elkaar bestlijden voor de hoogste eer'ï.l. Club Kampioen van Ne derland 19*0. Deze Team Kampioen schappen zin voor de deelnemende clubs van groot lèlang, omdat de club, die de Nationale itel behaalt, het recht ver werft om deel te nemen aan de wed strijden v-or de Europa Cup voor Ka rate Clubjeams, welke in februari 1971 in Parijs vorden gehouden. LEIDEN - Geslaagd voor doet ex; fis caal redt de heren: J. van Zeijst (Alme lo); J. I. Schellekens (Malden); J. N. van Leneren (Den Haag): doet. ex. Ne derland» taal- en letterkunde mej. A. J. van santen c.l. (Den Haag). menische samenwerking en door gere gelde steun aan welzijns-verzorging el ders in de wereld, speciaal in de ont wikkelingslanden. Daarvoor zijn men sen nodig die bekwaam zijn, oordeelkun dig en bereid om hun tijd beschikbaar te stéllen. Door de verkiezingen in het kerkgebouw te houden, rekent men op een grote deel neming. De parochianen kunnen daar mee bewijzen, dat zij er achter staan, als hun vertegenwoordigers, de leden van de komende parochieraad, de wegen gaan bewandelen om de kerkgemeenschap van Leiden-Noord-Oost een actief aandeel te doen nemen in al die vormen van chris telijke dienstbaarheid, die heden ten da ge van zulk een religieuze groep mogen worden verwacht. INFORMA TIEBULLETINS OVER WONEN IN LEIDEN LEIDEN Door het Bureau Voorlich ting van het Stadhuis is een eerste in formatiebulletin uitgegeven betreffende „Wonen in Leiden". Het is de bedoeling regelmatig van deze zelfstandige infor matie te verspreiden over onderwerpen aangaande het wonen. Voorlichting zal zich daarbij speciaal richten op de be langen van de woningzoekenden. Bin nenkort kunnen bulletins tegemoet wor den gezien over onderwerpen als pre mieregeling, woningverbetering, in aan bouw zijnde complexen woningen en over vaststaande bouwplannen. Het eerste bulletin heeft als onderwérp: Individuele huursubsidie. Aanvragen voor deze subsidie (die minimaal 120 en maximaal 900 gulden per jaar zal be dragen) moeten bij het gemeentebestuur worden ingediend. In dit informatie bulletin wordt een volledige lijst gepu bliceerd van de ruim 3000 in Leiden staande woningwet- en premiewoningen, die na 31 maart 1960 zijn gesubsidieerd. LEIDEN Aan de Leidse .Universiteit I is de heer W. Vink, wetenschapplijke ambtenaar eerste klasse bij het Rijks-her- I barium, tot doctor in de wiskunde en natuurwetenschappen gepromoveerd op I een proefschrift, getiteld „The Winter- principe j aceae of the Old World. I Pseudowin- De bewoners hiervan komen r~ i» aanmerking voor aanvullende huur-1 tersjind Drlmyn Promotor wan prof. dr. subsidie. I C. G. G. J van Steenis. PAK-VOORSTEL AAN LEIDSE RAAD Samenwerking met universiteit inzake elektronenmicroscopie LEIDEN De Leidse raad zal maan dag in zijn vergadering een voorstel be handelen van de socialisten Dirks en Jonker tot het intrekken van het raads besluit van 3 november 1969 tot het be schikbaar stellen van een krediet vin 360.000 gulden ten behoeve van uitbroi- ding van de psychiatrische inrichtingen „Endegeest" met een afdeling elektro- nen-nilcroscopie. In hun voorstel zeggen beide raadsle den o.a., dat het buiten kijf is dat een elektronen-microskoop een nuttig hulp middel kan zijn tot een verdieping van de diagnotische en een verbreding van de therapeutische mogelijkheden van Endegeest. Echter is wel duidelijk ge bleken, dat een dergelijke microscoop voorshands en zeker de eerstkomende jaren vrijwel uitsluitend voor zuiver we tenschappelijke research en slechts in hoogst incidentele gevallen voor de di recte behandeling en verzorging van pa tiënten kan worden gebruikt. De indieners van het PAK-voorstel (dat ddor b. en w. is overgenomen) betwijfe len het of een arme gemeente als Lei den Endegeest de voor wetenschappe lijk onderzoek benodigde kostbare appa ratuur moet verschaffen als op tien mi nuten gaans van de inrichting een ultra moderne afdeling elektronen-microsco- pie van de universiteit is gehuisvest. ..Het moet mogelijk zijn om in overleg met de beheerder van de universitaire j afdeling van elektronen-microscopie tot samenwerking te komen. Uiteraard zul- i len de kosten van het medegebruik van de universitaire microscopen voor reke- j ning van de gemeente Leiden konien", aldus het PAK-voorstel. LEIDEN De heer P. W. Meijboom promoveerde aan Leidse Universiteit tot i doctor in de wiskunde en natuurweten- j schappen op een proefschrift, getiteld J „Synthosis and analysis of streight chain unsaturated aldehydes. Promotor was prof. dr. E. Havinga LEIDEN - „A show of history that will beat you, swing it outboy for this wonderful soft rock musical". Dat i* de lyrische omschrijving, les Hoogland de komponist van musical-HIC zijn schepping de wereld insmijt. Iedere Leidenaar kan eraan meedoen; als koor- of orkestlid, akteur of aktrice, organisator, installateur propa gandist, typist, kostumnaaister, dekorbouwer, beatgirl of foto graaf. De musical, die van Si tot 25 januari in de Leidse schouwburg zal worden opgevoerd, gaat over de stotterende Keizer Claudius, die ook tal boerendop de plakplaatjes staat afgebeeld. Er komt driehoeksverhouding in antieke Romeinse stijl in voor, kompleet met Vestaalse maagden, die de pan uitswingen. ,J)e pakkende re vue"zoals producent Joost van der Mullen van het organiserende Sindi- cat d'Initiative Artistique uan de studentenvereniging Augustinus het omschrijft, „mikt op het hele Leidse publiek. In totaal kunnen er honderd- vijftig mensen meedoen bij deze ma nifestatie, die gegeven wordt ter ge- De audities voor deze musical wor den gehouden op 19, SO en SI okto ber 's avonds in het gebouw van Au gustinus, Rapenburg S4. Iedereen die ervoor voelt is welkom. Opgave voor deelname bij: Musical-HIC, Rapen burg 24, tel. 26956 <-tussen 18.00 en 20.00 uur). LEIDEN „Werk aan de wereld" is het motto van a kt ie voor ontwikkelingssamenwerking, die Novib, Unesco en Unicef van 19-25 oktober a.s. organiseren. De Ver enigde Naties hebben zich verplicht in de jaren '70 de armoede in de wereld en de ongelijkheid met alle middelen te lyf te gaan. Hiervoor is een plan opgesteld dat de naam draagt „Tweede Ontwikkelingsdecennium" (DD2). „Werk aan de wereld" roept de Nederlandse bevolking op aan de verwerkelijking van dat plan maximaal bij te dragen, o.a. door het financieel mogelijk te maken ontwikkelingspro jecten uit te voeren. Eén van deze projekten is het Kinder hulpplan in Andhra Pradesh, India-, een projekt om kinderen in hun groei en vorming de nodige begeleiding te garan deren. Een proefprojekt ook, dat model staat voor dergeiyke projekten in andere staten van India of in andere ontwik kelingslanden. Op de foto: Moeders leren hoe zij op hygiënische wyze gezond voedsel voor de kinderen moeten bereiden. Situaties als deze moeten binnenkort tot het verleden behoren. Collectanten kunnen zich opgeven bij de heer A. L. van Leeuwe, Gem. Sociale Dienst, Steenschuur 21 te Leiden, Telefoon 31941. ZOETERWOUDE Onder zeer grote belangstelling, in het bijzonder van de bewoners uit de nieuwe wijk, is in het clubhuis van de voetbalvereniging SJZ een vergadering gehouden met het doel te komen tot de oprichting van een ten nisvereniging. In zjjn inleidingswoord deelde Paul Sieverding mede dat er aan zo'n vereniging een zeer grote behoefte bestaat ln Zoeterwoude. Dit was o.a. gebleken uit een kort geleden gehouden enquête. Spreker was dankbaar dat SJZ haar clubgebouw voor deze avond ter be schikking wilde stellen. De heren J. van Leeuwen en Jp. Noordman waren als vertegenwordigers van de KNLTB aan wezig. Deze heren houden zich hoofd zakelijk bezig met de bevordering van de tennissport in het district Leiden. De eerste officiële daad van de initiatief nemers was het voorlezen van de sta- IN „BARRERA", het etablissement op de hoek van de Kloksteeg en het Rapenburg, exposeert momenteel de Leidse tekenares Beatrys Kluivers f>di pen aantal tekeningen en enkele grafische bladen. Beatrijs is zo goed jaar lessen heeft gevolgd aan de Kon. n poosje by Ars Aemula. Zij is nog haar bentgenoten. V(jf jaar geleden niet meer in Oegstgeest geëxposeerd. zinnigengesticht, waar zij een tijdje heeft gewerkt, bewijzen dat. Een klein potloodportretje van een de ment oud vrouwtje, behoort dan ook tot een der boeiendste van de col lectie, naast enkele schetsen van haar zoontje. Een zeer goede prent is ook „Waterlissen". VAN DE topografische bladen vie len ons vooral op een zeer mooie ingewassen penseeltekening van de achterhuizen langs de Rijn, een rom melig, toch wel boeiend stadsbeeld uit Leiden. Oo'c enkele lino's vragen de aandacht. Het beste vonden wij „Het groene kerkje van Oegstgeest", maal ais geheel hebben de tekeningen toch onze voorkeur. Pen en potlood zijn nu eenmaal niet alleen technisch gevoeliger en handelbaarder dan de burijn. Tenslotte nog dit: Zij, die ook eens originele kunst aan de wand zouden willen hangen, maar er financieel niet aan toekomen bij de huidige op geschroefde kunstmarkt, hebben nu een redelijke kans. WILLEM PRINS als autodidact, zij het dan dat 5 Acidemia in Den Haag. alsmede ee wenig bekend buiten de kring van heeft zy de eerste maal en sindsdien IN HAAR werk doet zij zich kennen als een wat poëtische figuur (ze schrijft overigens ook gedichten), die de sujetten in haar omgeving pro- bléemloos beschouwt en uitbeeldt. Met- moderne stromingen en -ismen houdt zij zich niet op; volledig figuratief, zij het soms met wat accentverleg ging in de vertikalen op haar stads gezichten, maakt zij zeer aantrek kelijke prenten en prentjes. Vooral de mens boeit haar, ook de demente en debiele. Raak getroffen types b.v. in een Amsterdams krank- Luiten ontmoet weer gevreesde judoka's LEIDEN Vanavond zal „Sportschool Luitenweer !,0 judo-teams ontvangen voor de wekelijkse competitie. Tegen- standers zullen zijn liet gevreesde Ouan- Li) 1, Ukemi, Van Gorsel en Henneveld. Het A-team van „Luiten" ziet er als volgt uit: D™;; I dl tOC'tl WlSt ik iltVt Middengewicht F. Kleyn (bruine band (invaller voor van Polanen); Halfzwaar- gewicht G. d. Bolster (le dan); Zwaar gewicht K. Giezen (le Dan). Klappen LEIDEN Bij K.B. is dr. K. Mechel- se. wetenschappelijk hoofdmedewerker bij het Instituut voor Neurologische We tenschappen en hoofd van de afdeling elektroneurlogie van het Academisch Ziekenhuis Leiden, aan de Leidse Uni versiteit benoemd tot gewoon lector in de neurologie met een bijzondere opdracht in de elektroneurlogie. Dr. K. Mechelse werd in 1929 geboren te Haarlem, waar hij in 1946 het diploma h.b.s. b behaalde. Hij studeerde daarna geneeskunde aan de Leidse Universiteit en legde in 1955 het artsexamen af. Gedurende zijn studie tijd was hij onder meer assistent op het Anatomisch Embryologisch Laboratorium en vervolgens wetenschappelijk ambte naar op het Laboratorium voor Neuro- Anatomie. In 1958 promoveerde hij tot doctor in de geneeskunde. meer wat ik deed... DEN HAAG Hier blijkt weer eens waar spanningen in een huweltyk toe kunnen leiden of wanneer de karakters teveel afwyken", zo constateerde don derdag de officier van Justitie by de Haagse rechtbank. De man, verdachte in de strafzaak, een al te arbeidzaam type, de vrouw die aan huiselykheid en gezel ligheid daardoor tekort kwam. In de nacht van 24-25 mei volgde de echtelijke explosie. De man probeerde zjjn vrouw te wurgen en toen zy wist te ontsnap pen, dreigde liij haar met een mes om liet leven te brengen. Het werd een uiterst milde eis van de officier; naast de twintig dagen door de man in voorarrest doorgebracht, nog acht maanden gevangenisstraf voor waardelijk met een proeftijd van drie jaar en psychiatrisch toezicht. Het huwelijksleve*n liet uiterlijk niets te wensen over, doch de man. een 33-jarige pompbediende uit Leimuiden, spande VOORLOPIG BESTUUR LEIDEN Dezer dagen is in aanwezig heid van enkele bestuursleden van de Bond van Speeltuinverenigingen voor Leiden een voorlopig bestuur van de speeltuin „Rondom de Watertoren" (Ho ge Rijndijk) vastgesteld. Dit voorlopig bestuur gaat zeer binnen kort onder de buurtbewoners van de wijk een circulaire verspreiden met het doel de speeltuir, weer actief te maken. Het voorlopig testuur is als volgt sa mengesteld: H. F. M. Rozemeyer. le voorzitter, Wasstraat 2d; H. de Bonte, le secretaris, Goejestraat 37; J. de Vriend, le penningmeester, Goejestraat 71; P. de Water, 2e voorzitter; Bolder- berg, 2e secretaris; mevr. J. A. Lolkes de Beer-Wilbrink. 2e penningm.; mevr. H. F. M. Rozemeyer, commissaris. HAARLEM De Officier van Justi tie bij de Haarlemse rechtbank, rar. G. W. F. van der Valk Bouman, heeft gistermiddag tegen de 61-jarige anes thesist J. van Leeuwen uit Heemstede en de 28-jarige verpleger C. Hageman uit Haarlem geldboeten geëist van resp. van 3000 subsidiair twee maan den hechtenis en 500 subsidiair 50 dagen hechtenis. Beiden waren be trokken by het toedienen van lachgas in plaats van zuurstof aan een patiënt in het Haarlemse St. Elisabethgast- huis, waardoor de patiënt is overleden. Verdachten was dood door schuld ten laste gelegd. De dagvaarding tegen de geneeskundige vermelde dat hij zich er niet van overtuigd had, dat het toedienen van narcose op de juiste wijze werd toegepast, terwijl de ver pleger ervan wordt beschuldigd ge durende vier minuten in plaats van zuurstof, lachgas te hebben toege diend. Het drama speelde zich begin juli 1968 af. De 35-jarige J. G. van dei- Poll uit Lisse was op 2 juli in Heem stede een arbeidsongeval overkomen. Hij had een zak cement op zyn rech terbeen gekregen, waardoor hy met een gecompliceerde onderbeenbreuk naar het St. Elisabethgasthuis in Haarlem moest worden overgebracht. De patiënt leed aan een chronische vaatziekte en had daardoor een slech te bloedcirculatie in het been. Men greep onmiddellijk operatief in. Nadat naar later was gebleken op ver keerde wijze narcose was toegepast, raakte de patiënt bewusteloos. Na zes dagen bewusteloos te zijn geweest, overleed de man op 8 juli. Twee dagen later kwam de Haarlemse politie op de hoogte van het geval en bij het eerste onderzoek bleek, dat de cylinder lachgas op de instrumenten tafel was aangesloten op het ventiel waarop zuurstof stond. De cylinders waren op de instrumententafel onher kenbaar onder een steriele hoes. Bui ten de operatiekamer waren de ver schillende cylinders kenbaar aan kleu ren. Later zijn in het ziekenhuis maat regelen getroffen om herhaling te voorkomen. Nadat mr. Votelink voor de medicus vrijspraak had bepleit en mej. mr. Boekman voor de verpleger gevraagd had een symbolische straf op te leg gen, bepaalde de rechtbank de uit spraak op 22 oktober. Het bestuur zal het komende jaar be staan uit de volgende personen: mej. B. Sieverding, secretaresse; de heer P. Sieverding, voorzitter en als penning meester zal de heer A. v. d. Poel fun geren. Het bestuur wordt gecompleteerd door de heren. J. Verzijl en H. van Teijlingen. „Het is nu onze taak de vereniging in samenwerking niet de sportsstichting zoveel mogelijk uit te breiden. Pas dan kan men overgaan tot een gesprek met de gemeente. Het is tevens de bedoeling om met minstens twee banen te be ginnen," aldus de heer Sieverding. Hierna Vverden door de heer Spaas enige filmpjes vertoond over de spelregels en trainingen van de tennissport, als laatste werd een film vertoond van de partij Rod LaverEmanuel Santana. Tot slot dankte de heer Sieverding alle aanwezi gen, in het bijzonder de heren Van Leeuwen en Noordman, voor hun komst naar sportpark „Haasbroek". Eventuele belangstellenden kunnen zich in verbinding stellen met de secretaresse, mej. Sieverding. Noordbuurtseweg 8 te Zoeterwoude, telefoon 417. Burgerlijke Stand LEIDEN Geboren: Marco R. zn. van A. Smit en J. Bodar; Peter zn. van P. C. Peeters en L Crama; Johannes J. zn. van C. D. Arbouw en M. Rozler; Fran cis N. M. dr. van A. H. Couzljn en W.. J. Roos; Jacobus G. M. zn. van J. G. M. Verwer en P. V. Halewijn; Andreas P. zn. van A de Bakker en H. E. Wasse naar; Monique dr. van T. Oldenhage en J. van den Oever; Petra C. dr. van C. van der Plas en P. Heeren; Egbert C. D. zn. van A. D. Schipper en T. van Hee keren; Steven P. zn. van P. E. Metz en M. J. M. Nagel; Richard A. zn. van J. H. Stokman en J. M. van der Aart.. Getrouwd: C. W. Vink en J. R. A. V. Meijer; J. Rotmensen en C. T. van der Zon: J. C. J. der Zon en A. J. Voor- n Dorssen en L. Jaspers; Dijk en C. Hartevelt; W. 1 S. C. C. van der Blom; :n C. A. van der Klelj; L G. Schlagwein; C. T. op L. C. Apon; A. Venne en zaat; F. R. W. P. H. var J. Schouten e J. A. Thonus J. J. Werk de Hoek er M. Schreur. OEGSTGEEST Geboren Wouter, z.v. J. W .de Haan en G .M H. van der Werf; Sebastiaan Sj.. z.v. N. J. M. Pieck en A. M. Hogebrink; Aleida J.. d.v J. M. Q. van der Voort en A .C. M. Devilee; Peter J., z.v. P. Olivier en I. B. de Niet; Jenneken M., jd.v. A. den HelJer en C. A. van der Werf: Loes. d.v. G. Schouten en G. van Houwelingen. zich zo hard in voor het welzijn van gezin, dat er weinig of geen vrije tijd resteerde. Op de bewuste dag verzocht een buur man 's avonds het echtpaar op verja ringsvisite. De man ging, de vrouw wei gerde toen. In het nachtelijk uur kwam de man thuis, hy had 2-3 glazen bier gedronken. De vrouw had op hem zitten wachten en maakte hem verwijten; zij gaf een klap en hy sloeg terug.... „Ik wist niet meer wat Ik deed" verdachte voor de rechtbank, doch hij had de vrouw bij de keel gegrepen en dichtgedrukt. Het slachtoffer wist te ontkomen en vluchtte naar het toilet. De man greep een broodmes en stall enkele malen ln de deur, waarby 't mes „Ik moet er niet aan denken wat ge beurd zou zyn, wanneer u de deur opeu had kunnen trekken", gaf de officier van Justitie te kennen. De vrouw schreeuwde om hulp, hetgeen werd gehoord door haar in de buurt wo nende broer. Hij wist de man te kalme ren en de politie in Alphen a. d. Rijn werd gewaarschwd. „Later had de vrouw spyt de aangifte te hebben gedaan", aldus de verdediger. De officier constateerde, dat de rappor ten over verdachte zeer gunstig zyn, hoewel hy een nogal opgewonden stana- je is. Na het gebeurde is hy enige tyd ver pleegd geweest en een psychiatrische behandelnig word zowel voor verdachte als diens echtgenote gewenst geacht, ten- I einde herhalingen van dit soort gebeur- tentssen in de toekomst te voorkomen. De verdediger, mr. D. Huisman, betwy- felde of gezien de omstandigheden hier wel van opzet by verdachte kan worden gesproken. Er is hoogstens spra ke van mishandeling, hoewel pleiter te gen de strafmaat niet zoveel bezwaren had. Vonnis op 22 oktober. DRIELING STEELT SHOW MEDISCHE DIENSTEN LEIDEN arts: dokterstelefoon 22222. Wijkverpl.: Wykcentrum. Apotheek: Zuid-West, Brahmslaan 20. tel. 21522. LEIDERDORP dkt. Ouwerkerk. Roerdompstraat 20, tel. 34924. Apoth. R. v. Breest Smallenburg, Loevesteyn 6. Leiderdorp, tel. 42947. OEGSTGEEST dkt. Hugenholtz, Wil- helminastraat 2, tel. 51390. wykverpl.: zr. De Groot, tel. 54500, b.g.g. 22222. Oegstgeestse Apotheek: Wilhelminapark 8. tel. 53274. VOORSCHOTEN (10/11 okt.i dkt. J. E. James, Leidseweg 51, tel. 2520. Apoth.: Voorschotense Apotheek, Leidseweg 66, tel. 2525. Wijkverpl.: Gezondheidscen trum, Wijngaardenlaan 2, tel. 2177. Gemeenschap Zuid-West, telef. 24101, b.g.g. 20460, Jac. Urlusplantsoen. ALPHEN AAN DEN RIJN De jongste Alphenee drieling, Adri, Anita en Robert Jan Vonk (6 Jaar) stal gistermiddag de show by het huwelyk van de 22-jarige Doke Wieman met Dik van Berkel in en bij het Alphense gemeentehuis. Zy traden by dit huwelyk op als jeugdige bruidsjonkers vanwege het feit, dat de bruid als 16-jarlg meisje en hulp in de huishouding ran af hun geboorte tot hun derde levensjaar voor hen heeft gezorgd en hen heeft opgevoed. Nu hun eerste verzorgster in het huwelijk trad was het een attractie van de eerste orde, dat zy gedrieën als slippendraagsters en -dragers van de bruid fungeerden.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 3