Kaninefaaten braken traditie Zoeterwoude treedt toe tot Regeling Vuilverwerking Nieuwe waardering voor christendom bij marxisme WEEKAGENDA DEKENAAT LEIDEN Gebruik plasticzakken nu verplicht gesteld A-bom-vrees beheerst proliferatiecongres Carnaval brengen we in Noord wijkerhout beslist niet op straat BURGERLIJKE STAND MARKTEN PAGINA LEIDSE COURANT VRIJDAG 9 OKTOBER 1970 ZOETERWOUDE Twee voorstellen inzake het huisvuil vormden de hoofd moot van de gemeenteraadsvergadering van gisteravond, bij afwezigheid van burgemeester Detmers die naar dé vergadering van de gewestraad was geleid door wethouder P. van Hofwegen. Belde voorstellen het ophalen van huisvuil in plastic zakken eri het toetre den tot de gemeenschappelijke regeling vuilverwerking werden door de raad aanvaard. Over de gang van zaken rond het voorstel over de vuilverwerking kwam nogal wat kritiek van de zijde van de Vrije Lijst. „Zijn de andere mogelijkheden over vuil verwerking wel voldoende onderzocht?" vroeg de heer H. Sies. Hij dacht daarbij voornamelijk aan het afvoeren door de VAM en het storten nabij de Geerbrug. „Een proef met het laatste is door een „geheimzinnige macht" nooit uitge voerd", zo stelde de voormalige wethou der vast. „Leiden heeft vier jaar lang bewezen dat verbranden verschrikkelijk onhygiënisch is". Zijn grootste bezwaar tegen de voorgestelde regeling gold dan ook de bepaling, dat uitsluitend over verbranden wordt gesproken. Deze moet zodanig worden gewijzigd dat als er andere mogelijkheden zijn of komeu deze kunnen worden benut. De controle over deze regeling vuilver werking zal niet moeten geschieden door de Accountantsdienst van de ge meente Leiden, maar door het verifica tiebureau van de Vereniging van Neder landse Gemeenten. De heer Sies kreeg hierin cle steun van dè K.V.P. omdat de heer L. v. d. Post zich in dezelfde geest "uitsprak. De heer J. Bosman stelde voor, nog geen besluit te nemen, maar eerst de resultaten van het onderzoek naar andere mogelijk heden af te wachten. De heer G. <1e Groot was beducht voor de kosten voor de gemeente welke zullen voortvloeien uit de investering voor de derde ver brandingsoven. De heer Bosman stelde daarbij vast dat de inlichtingen die door Leiden worden verstrekt niet altijd juist zijn. Toen er enkele maanden geleden uitvoerige reparaties moesten worden verricht aan de vuilverbrandingsinstal latie, waardoor zelfs al het vuil gedu rende enige tijd naar Den Haag moest worden vervoerd, deelde Leiden desge vraagd door Zoeterwoude doodleuk mee, at er niet» aan de hand was. Voordelen Wethouder Van Hofwegen beantwoord de de sprekers. Tegen de prijs van ruim 31,— per ton (en straks mogelijk 40^per ton) die aan Leiden betaald wordt, staat een prijs van de VAM van 35,Daarbij zullen de vervoerskos ten voor de gemeente stijgen, omdat het vuil In Zoetermeer of Voorburg zal moe ten worden aangeboden. Overigens hangt deze regeling ten nauwste samen met het voorstel inzake het ophalen In plastic zakken. ,,De aantrekkelijke voor waarden die Leiden stelt voor het bruik leen van een huisvuilwagen zullen niet meer opgaan als we ons niet aansluiten. Nu de Kliko-wagen vrijwel is versleten, zal de gemeente aanzienlijke investe ringen moeten doen. Uiteindelijk ging de raad accoord met het voorstel. Wel wilde hij extra aandacht voor de ge dane suggesties. Prijsverhoging? De raad was het veel sneller eens over het voorstel om het huisvuil voortaan uitsluitend in plastic zakken te doen ophalen. Maar ook daarbij werden en LEIDEN „De belangrijkste bijdrage, die vanuit Nederland aan het non-proii- feratie-streven zou kunnen worden ge leverd, zou zijn het ondubbelzinnig stel ling nemen tegen 't streven naar eniger lei eigen West-Europese kernmacht ,al dan niet gebaseerd op de bestaande kernmachten van Engeiand of .Frank rijk." Deze stelling van mr. P. Everts, direk- tour van het Leidse Instituut voor Inter nationale Studies, vormde het enige punt waar fle rol van Nederland door" de in leiders op het avondkongres over de po litiek van de niet-verspreiding van kern wapens, uitdrukkelijk aan de orde werd gestled. Het driedaagse avondkongres, gehouden door de stichting Polemolo- gische Bibliotheek, werd gehouden voor een gering aantal aanwezigen besloten met een forumdiskussie. Het grootste ge vaar bij de verspreiding van kernwapens is niet, dat meer landen erover kunnen gaan beschikken, maar dat de opeensta peling van wapens in een land een kri tische drempel overschrijdt. Beteugelen De kernwapenlanden zullen zelf op dat punt moeten beteugelen, waarbij de ge sprekken over de beperking van d« strategische wapens tussen Amerika ei Rusland in Wenen van wezenlijk belan; zjjn. Dat is ook een stelling van prof. dr. ir. A. F. van Leeuwen S.J. Hy pleit te ook voor eeh ratifikatie van het drag, juist ook door de potentiële kern wapenlanden. In dat verband noemde hij India. Japan, Israël en Zuicl-Afrika, nr. J. H. Burgers, hoofd van het bureau Ontwapening en Internationale Vraagstukken van het Ministerie van Buitenlandse zaken, spelen prestige-mo- tieven een minstens even belangrijke rol als het veiligheidstreven, wanneer lan den ertoe besluiten zich met kernwapens uit te gaan rusten. Drs. J. H. Leurdijk stelde ide besprekingen in Wenen tus- Amerika en Rusland centraal. Het eventuele falen ervan zal een nieuwe 'bewapeningsronde inleiden, die gevaren kernoorlog-per-vergissing doet toenemen, maar vooral een besmettelijke psychologie van de „firts strike" doen ontstaan, Ondermijning Het Non Proliferatie Verdrag, dat op 5 maart 1970 inwerking trad, nadat 43 lan den het hadden ondertekend, wordt op allerlei manleren ondermijnd. Vooral be langrijk is de diskriminatie van de niet- kernwapenlanden. Een regeling vai Non Proliferatie Verdrag zal ook een kontrole op de naleving ervan moeten bevaten. Daarbij doet zich de moeilijk heid voor, dat atoomenergie van de en< dag op de andere van vreedzame naai militaire doeleinden kan worden overge schakeld. Een kontrole, die werkelijk doeltreffend is, zou ook het ultra-centri fuge procédé, een eenvoudige maniei voor het verkrijgen van bruikbaar ura nium, moeten omvatten. LEIDERDORP Aan de Vrije Univer siteit te Amsterdam is geslaagd het doctoraal examen godgeleerdheid mej. C. A. van Garderen. kele kanttekeningen geplaatst. De heer I H. Sies: „Wat doet U met zakken die j niet het voorgeschreven opschrift dra gen"? Hij vond de door Leiden ge vraagde prijs 'voor het ophalen zeer j acceptabel. Toch vroeg hij zich daarbij af of dit niet een lokkertje is. Daarom stelde hij voor, in de overeenkomst een bepaling op te nemen om meer dan normale prijsverhogingen te voorkomen. De heer A. G. Engelkes (PCC) achtte de vergoeding voor het ophalen ad 30 aan de hoge kant in vergelijking met de prijs die sommige andere gemeenten De voorzitter zei dat men lot dit bedrag is gekomen op basis van reële cijfers, Als dit in andere plaatsen lager ligt zal het feit dat daar vrijwel iedereen aan de huisvuilregeling deelneemt, ze ker een rol spelen. Aan het limiet van maximaal drie zakken zal zoveel moge lijk de hand moeten worden gehouden. Bedrijven b.v. zullen anders een onge limiteerd aantal zakken kunnen aan bieden, zo stelde de heer De Groot vast. Voor hen ligt er mogelijk een aparte regeling in het verschiet, waarbij ge bruik zal worden gemaakt van contai ners. Daarna werd het voorstel aan vaard met een restrictie inzake relatie kostenstijging - vergoedingsprijs. De vaststelling van de „Verordening geldelijke steun krotopruiming en door stroming" zal moeten wachten tot een volgende vergadering. Hoewel dit een rijksregeling is, had de heer Sies een aantal onvolkomenheden ontdekt, waar voor de raad het op zijn plaats achtte, dat de commissie voor de financiën zich hierover nog eens zal beraden. De voorgestelde verkeersmaatregelen voor het kruispunt Dorpsstraat-Veld zichtstraat - Dokter Kortinannstr. wer den toegejuicht. Maar de heer D. Huls bos vond ze nog niet voldoende. Hel voorstel werd aangenomen na toezeg ging dat de dienst gemeentewerken de mogelijkheid tot het doortrekken van het voetpad tussen Dorpsstraat en Veld zichtstraat nader zal bezien. Het beroep inzake de afwijzing van de bouwaanvraag door de heer A. J. van Turnhout weid, na een uitvoerige ver klaring van dr. T. Pley, aangehouden. De heer A. J. v. d. Poel kreeg tijdens de rondvraag te horen dat de uitkering van „de 400,aan het gemeente- personeel afhangt van de rijksregeling. De prijsopgave voor de demping van het slootje in de Rijnegommerstraat is deze dagen te verwachten. Op verzoek de heer J. Bosman zal binnenkort een burgeravond worden georga niseerd voor nieuwe bewoners. Hij drong tan op maatregelen om de moedlijke parkeersituatie op het Watertje te kla- :o gauw als de nieuwe straat in de Loethe gereed zal zijn voor het verkeer. De heer Engelkes vroeg naar de goed keuring van G.S. inzake de inrichting de prot. chr. kleuterschool aan de Rijndijk. Deze is nog niet binnen. Voordat tot benoeming van de leden enkele «ommissie-s werd overgegaan, ging de raad op verzoek van de heer A. J. v. d. Poel in besloten zitting. Daar na werd in de commissie advies over woonruimten naast de vier aftredende leden de heer P. de Jong gekozen als afgevaardigde van de raad. NOORDWIJKERHOUT Dc Xoord- wjjkerlioutse carnavalsvereniging „De Kaninefaaten" vierde gisteravond met stille troni groot feest. In de 'grotp zaal van hotel Van der Geest werd afscheid genomen van Prins Janus, die 'n jaar lang over liet 15.000 zielen lellende dorp heeft geregeerd. Het is niet gebruikelijk dat de carnavals vereniging tussen de laatste dinsdag \oor de vasten en de elfde van de elfde aktief is. Het officiële afscheid van de regerende vorst valt boven dien pas op de elfde van de elfde. Waarom dan toch feest gisteravond in Noordwijkerliout Prins Janus, in vol ornaat met zijn narrenkap (in ver band met het afscheid) op half elf, verklarend: „De KRO verzocht ons de entourage te verzorgen voor een uitzending van de ,„Oe hoertjes van enige spijt in zijn stem, dat de zaal niet zo geweldig carnavalsminded was. Schilperoort deed zijn best con tact te zoeken en slaagde. Onder het motto „inhaken maar" deinde de zaal de ene carnavalshit na de andere. Om de stemming erin té houden „pikte' Gait Jan Kruutmoes er af en toe ook eentje en herinnerde meermalen aan de tijd, dat hij met Cees de Lange het dorp van de Koetillers bezocht ..Dat waren dolle tijden. We waren altijd blij dat er brancards klaar ston- het Marsen, walsen en polka's orkest onder leiding van Jo Budie en de grollen en grappen van Drika en Boer Voorthuizen en imitator Bertus stonden verder garant voor een uiter mate stemmige avond in een bar stensvolle zaal Van der Geest, waar Prins Janus, in gewone doen de 52- jarige Jan Beijens, wist verder nog te vertellen, dat burgemeester Bosnia <le beste kelner van Noordwijkerhout is. Hoe komt hij zo aan die weten schap? Jan Beijens: „Vorig carnaval gingen we op de laatste dinsdag op de Brink midden in het dorp volgens traditie ons konijn verbranden. We kwamen toen langs het huis van de burgemeester. Die zei: kunnen jullie niet straks bij ons komen feesten. Nou. dat was best natuurlijk. Toen vroeg de burgemeester: op hoeveel man moet ik rekenen. We kwamen aan zeker 45 man. Hij naar een Kas telein om bier te bestellen. Hem werd aangeraden dan ook maar 45 kratjes bier in huis te nemen. We hebben het die avond geweten, 'n Geweldig feest werd het. Vandaar, dat we de burge- JAN BEIJENS ALIAS PRINS JANUS: buuten". De plaats van uitzending was oorspronkelijk elders gepland. Op het laatste moment vroeg men echter ons. De boertjes van buuten zijn al driemaal bij ons geweest. Kees Schilperoort is bovendien ere-lid van cle Kaninefaaten. We waren onmid dellijk bereid om in te springen." Aan springen en hossen zijn de Noord- wijkerhouters gisteravond vrijwel niet toegekomen. Toch zat de stemming er goed in, al constateerde prins Ja nus op een gegeven moment wel met glaasjes m De grap van de avond was het vol gende dialoog tussen Prins Janus en Kees Schilperoort: Prins Janus: Kees ik heb gehoord dat je vijfentwintig jaar getrouwd bent. Ik ken je vrouw wel niet, maar toch proficiat kerel. Kees Schilperoort: Ik ken m'n vrouw ook niet. Prins Janus: Dat kan ik me voorstellen je bent immers nooit Hoe heeft Jan Beijens overigens zijn prinsentijd gevonden? Prins Janus met het konijn in bierton op zijn schoot: „Geweldig. Dit jaar is voor mij een jaar met alleen maar hoogte punten geweest. Het carnaval wordt met het jaar groter in Noordwijker hout. Elf november word ik er hope lijk door de prinsengarde radicaal uitgegooid, dan heb ik een enorm fijn jaar achter de rug. Is het een eer prins te zijn? Jan Beijens: Ja. zonder meer. Het is het hoogste dat je kunt bereiken. Toen ik vorig jaar werd gekozen voelde ik dat als een beloning. Het bewijst dat men vertrouwen in je hebt, je repre sentatief bent en dat je wat hebt ge presteerd voor je vereniging. Je moet idealist zijn. want als je het aantal uren zou tellen, dat je met het car naval bezig bent, dan kom je aan heel veel. Tien jaar geleden zijn we klein begonnen. Nu gaan er tien duizenden guldens in de vereniging Heeft 't carnaval volgens Jan Beijens nog wat met de vasten te maken? Jan Beijens: Nee, dat speelt geen enkele rol meer, beslist niet; de oer- aanleiding van het carnaval telt niet meer. We organisereil nu ook kinder middagen cn bejaardendagen, waar mee we vele honderden kinderen be reiken. Dat is toch onvoorstelbaar mooi werk. Het katholiek zijn speelt geen enkele rol. Ik kan me zelfs voorstellen, dat een niet-R.K. wordt gekozen tot prins. Over de sfeer rond carnaval zegt Jan Beijens verder: Ik weet wel, som migen zien ons nog steeds als drinke broers en vrouwenjagers. Nou, dat zal dan wel zo zijn. Wij zijn daar bovenuit gegroeid. Men kan ons nooit verwijten, dat we het niet netjes houden. Onze laatste feesten werden gehouden in de tennishal. Die is nu eigenlijk alweer te klein. Toch mag het feest ook weer niet al te groot w-orden, want dan loopt de organi satie uit de hand. We gooien het carnaval in Noordwijkerhout dan ook beslist niet op straat, zoals in het zuiden. Dan heb je geen overzicht meer. Als het carnaval op straat komt, dan worden elementen aange trokken die de zaak verknoeien en dat willen we niet. Daarom houden we het feest binnen. De burgemeester heeft eens gezegd: „Als Noordwijker hout carnaval viert kan ik de politie wel met verlof sturen, want dan gebeurt er niets. Zo moet het ook. Want wat is carnaval eigenlijk? Drie dagen het masker afzetten en jezelf Prof. dr. A. Rasker voor „Augustinus" LEIDEN „liet Marxisme-Leninisme is een gesprekspartner van formaat. Het communisme vertegenwoordigt- veel van de sociale aandriften van de levende Kerk. Het communisme is ontstaan als een protest tegen vele eeuwen slecht Christendom. Ais wij zouden menen dat een militair antwoord het enige passen- de zou zijn op de uitdaging van het com- LEIDEN Geboren: Richard Anton P. W. S. van Leeuwen en Y. G. M. Zand- T. G. ter Horst en M. Lepelaar Wilhelmus Johannes Hendrikus zn v. P. N. Duijvenvoorde en C. G. Hermans; Remco Alexander zn v. W. Bink en H. J. Bogaard; Jeroen Jacobus Theodorus zn v. J. C. G. van Veen en T. M. Vink; Marcel Arnold Edwin zn v. P. v. Laar en G. Hagenus; Maria Teresa dr v. E. Gomez Zapata en M. T. Roldan Valver- de; Arthur zn v. J. van der Leest en .T. M. Vonk; Liesbeth dr v. B. van de Graaf en E. S. C. Lamens; Marcus Ni- colaas zn v. T. J. van Maarte en J. L. H. Busard; Alexander Johannes zn v. D. R. J. M. Zonneveld en P. M. van dei- Linden; Ivette Maria Wilhelmina dr v. bergen; Pascale Maria Theodora dr P. W. S. van Leeuwen en Y. G. M. Zand bergen. Overleden: S. H. Opstelten. 9 maart 1970, dochter; J. H. A. Schrammeijer, 15 mei 1925, man; A. Barendse, 15 juli 1891, man; C. F. Schenkius. 6 maart 1888, weduwe van J. W. H. Somerwil; D. van der Tuin, 28 september 18S7, man; M. von Darl, 10 oktober 1909, echtgen. van N. van Duijn; S. Kolk, 20 mei 1911, weduwe van A. Oosthoek; G. H. van Vliet, 23 september 1952, zoon. Gehuwd: F. M. de Grauw en U. I. M. K. van Werkhoven: E. J. H. Hoekstra en R. M. Hiijze. monisme dan schiet dat antwoord vol- ldegi langs de eigenlijke zaak heen." Deze en andere tsellingen poneerde prof. dr. A. J. Rasker, theoloog, verbonden aan de Leidse universiteit, gisteravond op een bijeenkomst op „Augustinus", de studentenvereniging. Hij sprak over de dialoog tussen Christendom en marxis- Het Marxisme gaat i godsvoorstellnig een De relegie heeft eer funktie. Zij drukt i rvan uit. dat iedere of god oplevert belangrijke sociale stempel van goed keuring op allerlei sociale wantoestan den. En ofschoon de religie ni het hui dige Rusland niet verboden is, wordt de anti-religieuze propaganda aange moedigd. Toch is er in Rusland wel een samen werking tussen christenen en atheïsti sche communisten, maar die ligt dan voorap op praktisch gebied. Er bestaat een soms vérgaande samenwerking ten aanzien van vredesaktiviteiten. Zo bij voorbeeld in de Oostduitse Republiek, waar onder de titel „Christliche Mitver antwortung für das Socialismus" beide kanten, beide met goede bedoelingen bezield, de discussie over vraagstukken van oorlog en vrede aan de gang bren gen. Uiteraard staat daarbij het athe ïstisch karakter van het communisme niet ter discussie. Bij hedendaagse denkers in de commu nistische republieken komt een nieuwe waardering voor het Christendom naar voren. Men ontdekt, dat de marxisti- sclie theorie te weinig heef! gevraagd naar de samenhang van de religie en de mens, die dat woord bedacht heeft". En zin van het menselijk leven. Zo zegt de filosoof Milan Macliovetz: „Het woord God kan ons erg veel leren over de via bijbelstudie probeert hij de mense lijke betekenis van liet Christendom te achterhalen. In de verhouding van het communisme tot de katholieke Kerk is een aanmer kelijke verbetering opgetreden sinds het Tweede Vaticaans Concilie. Door de nieuwe aandacht van de Kerk voor de sociale vraagstukken van de tijd heeft het katholicisme in de ogen van de com munisten opgehouden een bolwerk te zijn van het anti-communisme LEIDEN De Leidse Harmonie Ka pel organiseert weer een grote Bingo avond op a.s. zaterdag 10 oktober in de zaal Maria Gijzensteeg. Toegang is geheel gratis en er zijn weer mooie prij zen te winnen. Afgaande op het succes van vorige Bingo-avonden verwacht het bestuur weer een vol bezette zaal. LEIDEN, 9 okt. Ycc Aanvoer: stie ren 12, melkkoeien 72. vette koeien 349, vare koeien 35, vette kalveren 57, vette schapen 100, fokschapen 40, vette lam meren 1876, geiten 72, totaal aanvoer 2613. Prijzen: .«lachtstieren 4.80-5.10, melkkoeien 1025-1350-1700, vette koeien 4.10-4.50-4.85. vare koeien 575-1000- 1375, vette kalveren 3.75-3.85-4.00, vette schapen 80-100-135, fokschapen 110-135- 140, vette laemmeren 120-130-145,. gei ten 25-47-50-75. Handel: slachtstieren goed, melkkoeien redelijk, vette koeien goed, vare koeien kalm, vete kalveren goed, vette schapen gode, fokschapen goed, vete lammeren goed, geiten goed. LEIDEN, 9 okt. Kaas Aanvoer 1 partij Goudse en 4 partijen Ledise. Prjj- zen (in per kg): Goudse extra kw. tot 4.50, Leidse le kw. tot 4.75. Handel goed. BARNEVELD, 8 oktober,' Eeierveiling Aanvoer 622.978 stuks, stemming kalm. Prijzen (in guldens per 100 stuks): eieren van 51/52 gram 7.28-7.64 56/57 gram 8.50-9.04; 61/62 gram 9.35-10.10; 66/67 gram 10.30-10.92 LEIDEN, 9 oktober Groenten Appelen 22-29; Druiven 85-190; Peren 18-22: Aardappelen 9-23; Andijvie 10-21; Pronkbonen 155-160; Snijbonen 90-165; Stambonen 90-135; Kroten, gekookt 55; Rode kool 12-14; Groene kool 10-18; Spitskool 5-11; Postelein 54; Prei 17-36 Spruiten A 50-63; Spruiten B 50-54; Komkommers 39-62; Tomaten A 570- 605; Tomaten B 555-565; Tomaten C 520-535; Tomaten CC 260; Uien picklers 11-23; Witlof 164-214; Champignons 385- 410; Meloenen 57-144; Bloemkool A 30- 62; Knolselderij 24-41 Sla A 6-19; Bleek selderij 14-16; Bospeen 35-48; Peterselie 14-20; Selderij 6-18. Dekenaat Leiden: Deken L. G. A. Noort, tel. 30700, Steenschuur 19. giro 516335. Dekenaal Centrum: Pater J. Sweerts. Steenschuurt 19. tel. 31246 b.g. 21555. Dagelijks geopend van 9.00-12.30 uur. Katholiek Bureau voor Huwelijks- en GezinsmoeilijkhedenSteenschuur 19. tel. 22694. Geopend van 9-12 uur. Aan het bureau zijn verbonden een maat schappelijk werkster, een priester, art sen, een psycholoog en een jurist. Het huwelijksbureau biedt hulp bij moeilijk heden in verkering en huwelijk. Voor hulp bij geboorteregeling kan men zich vervoegen op het spreekuur of rechts- streeks een afpraak maken met de assistente van dr. Mudde, Elisabeth ziekenhuis, tel. 41541. Bureau Moederhulp (niet gehuwde moe derzorg) to Leiden: Het bureau is ge vestigd Hugo de Vriesstraat 1 te Lei den, tel. 25708 en is geopend maanda} t.in. vrijdag van 9.00-12.30 uur. Spreek uur maatschappelijk werkster: iedere ochtend van 9.00-10.00 uur en volgens afspraak. Aan het bureau is verbonden een maatschappelijk werkster, een p choloog, een psychiater en een jurist. Katholiek Bureau voor Maatschappelijk Werk: Het bureau is gevestigd Rapen burg 85, tel 20503. Spreekuur: iedere morgen van 9.00-10.00 uur; dinsdag avond van 19.00-20.00 uur en vervolgens volgens afspraak. Voor alle maatschap pelijke problemen kunt u daar in eerste instantie terecht. Leidse Katholieke Invalidenboiid: U weet toch dat oolc in Leiden een bond ia die al uw belangen behartigt en met onze gehandicapten op vakantie gaat? Alle inlichtingen worden u gaarne ver strekt door mevrouw J. Creyghton-Ber- bée, Agaatlaan 329, Leiden, tel. 22917. Bureau R.K. Gezinszorg: Voor het aan vragen van een gezinsverzorgster, ge zinshelper of bejaardenhelpster, wanneer de huisvrouw door ziekte of andere om standigheden geheel of gedeeltelijk haar taak niet kan vervullen. Het bureau is gevestigd: Morssingel 8. telef. 24800. Spreekuur maatschappelijk werkster: iedere werkdag van 9.00-10.00 van 13.00-14.00 uur. R.K. Oudervereniging „Voor het Zor genkind", afd. Leiden en omstreken Sekretariaatmevrouw M. L. Hoff- Been, Witte Singel 65. Leiden, telefoon 9. Deze vereniging biedt allerlei ce aan ouders van gehandicapte kinderen. Uitvoerige inlichtingen worden graag gegeven door het sekretariaat Werkgroep Gespreksgroepen Leiden: Sekretariaat: mej. M. M. Olsthoorn, Jac. Urlusplantaoen 48, Leiden, tel. 34907. Pastorale hulp aan homofielen (persoon lijk gesprei?, bemiddeling naar onderlin ge leringen, advies in gezinsverband enz.) Kapelaan J. Schlatmann, Stationsplein 134, Leiden, tel. 32556. „De Zaaier - Verbum Del", Plantage 16, tel. 21988: Centrum voor geloofsbegelei- ding en oecumene voor gemengd ver loofden en gemengd gehuwden, in per soonlijke gesprekken en in groepsvei- R.K. Bond vau Bejaarden en Gepensio neerden, afd. Leiden De bond die alles doet voor hogere A.O.W.- en A.W.W.- uitkeringen. een sociaal minimum en vakantietoelagen. Geeft u op als lid of vraagt nadere in lichtingen by het secretariaat: Zaan- straat 151. kamer 501, tel. 3107». Kerkdiensten op zaterdag- en zondagavond Leiden Zaterdagav. Zoudagav. H. Antonius: 19.00 Haagse Schouw: 19.00 18.30 Hartebrug: 19.30 19.00 Herensingel: 19.00 18.30 H. Leonardus 39.00 19.00 H. Lodewijk19.00 18.00 H. Petrus: 19.00 18.00 Studentenpa rochie Lodewijkskerk19.00 Huize „Roomburg"; 19.00 Leiderdorp Meerburg: 19.00 18.00 Menswording: 19.30 H. Laurentius: 19.00 17.00 Moeder Gods: 19.00 18.00 Oogst geest H. Willibrordus: 19.30 18.30 Bona ventura: 18.30 17.00 PAR. ST-ANTONIU8 VAN PADFA j Haagse Schout* zaterdagavond: 19.00 uur; zondag: 9.30. 11.30 ra 18.30 uur; in de week: 7.15: zaterdag 9.00 uur; woensdag- en vrijdagavond om 19.30 u. Hartebrug: zaterdagavond: 19,30 uur; zondag: 8.00, 9.00, 10.45, 12.00 eu 19.00 uur; in de week: 7.00, S.Ü0, 9 U0 en 19.00 Boshuizerlaan 38a, tel. 34062 Giro t.n.v. kerkbestuur: 494828 Giro t.n.v. overste der Franciscanen 70190 Priester: B. v. d. Meer H, v. Eeuwijlt Secretariaat van de Parochieraad: Diepenbrocklaan 4, tel. 40132. De diensten In het weekend: Zaterdag avond om 7 uur avondmi/t. Op zondag zijn de diensten om 9.30 (hoogmis), 11.00 en 12.15 uur. De diensten In de week: Maandagmor gen, dinsdagmorgen en woensdagmor gen om 9.00 uur; donderdagavond en vrijdagavond om 19.30 uur; zaterdag avond om 7 uur. Herensingel: zat.av.: 19.00; zondag: 8.30. 9.30 (Lat.), 11.00 (Ned.) en 18.30 u.; in de week: 8.30 en 19.30 uur (behalve maandagavond) Bijkerk Tlmorstraat: zondag: 9.30 en 11.00 uur. H. Leonardus: Zaterdagav. 19.00 u.; zond. 8 u., 9 u. Hoogmis. 10.45 (mis met samen zang). 12.15 en 19.00 uur; in de week: 7.30. 8.00 en 9.00 uur; dinsdag- en vrij dagavond 19.00 uur. H. I.odewijk: zaterdagavond: 19.00 uur; zondag: 8.00 (In St.-Maartenshuis). 9 45 (Lat.), 11.00 (Ned.), 12.15 en 18.00 uur; in de week: 8.15 en 19.00 uur; zater dagmorgen ook om 10.00 uur. H .Petrus: zaterdagavond: 19.00 uur; zondag: 9.00, 10.30. 12.00. 18.00 u.; in de week: 7.30, ».00 en 19.00 uur (behalve maandag). Studentenparochie: zaterdagavond 39.00 uur in de Lodewijkskerk: zondag: 11.45 uur in de Hooglandse Kerk. LEIDERDORP Meerburg: zaterdagavond: 19.00 uur; Kapel Roomburg: 19.00 uur; zondag: 8.45 (Lat.), 10.30 (Ned.), 12.00 en 18.00 uur; in de week: 8.30 (vrijdag 8.00) en 19.15 uur. Menswording: zaterdagavond: 19.30 u.; zondag: 9.00, 10.30 en 12.00 uur; in de week: dinsdagmorgen 7.30 uur en don derdagavond 19.30 uur. VOORSCHOTEN H. Laurentius: zaterdagavond: 19.00 it.j zondag: 8.30, 10.30, 12.00. Noordhofland 11.30 uur. In de week: 9.00 en \9.30 uur. Moeder Gods: zaterdagavond: 19.00 u.; zondag: 8.00. 10.00, 11.30, 's av. 18.00 u. In de week: 7 30 en 8.15 uur Cs woen- dags 8.00), vrijdagavond 19.30 uur. ZOETERWOUDE Zaterdagav.: 19.30 avondmis met zang. Zondag: 7.30 stille H. Mis; 9.00 gezon gen Hoogmis; 11.00 stille H. Mis. Christus dienaar Zaterdagavond 7 uur avondmis. Zondag H.H. Missen 8.30, 10.00, 11.30, 18.00 uur. Zondagavond in de Emmauskapel 7 uur Lof. OEGSTGEEST H. Willibrordus: zaterdagavond: 19.30 zondag: 9.00, 10.30, 12.00 en 18.30 in de week: 7.45, 8.45 en 19.30 RIJNSBURG Tuinbouwschool: zaterdagavond: 19.00 uur; zondag: 10.30 uur. OECUMENISCHE JEUGDDIENST Onder het thema want de aarde is een puinhoopzal op zondag 11 ok tober een oecumenische jeugddienst wor den gehouden. Deze is samengesteld door katholieke, hervormde en gerefor meerde jongeren. Als jullie ook niet vragen zitten omtrent menselijkheid in deze wereld, kom dan. De dienst wordt gehouden in het Gemeeutecentrum aan de Lijtweg. Aanvang 10.30 uur Avond in Leithon Op donderdag 22 oktober heeft de de kenale werkgroep voor ontwikkel ings- j samenwerking een bijeenkomst belegd over onze taak In het missie- en ont wikkelingswerk in het LHJ-gebouw, Le vendaal 101. aanvang 8 uur, voor alle belangstellenden in het dekenaat Leiden, vooral voor familieleden en kennissen van missionarissen, voor parochiële mis siewerkers eu vertegenwoordigers van parochieraden. Na eeu ontvangst met muziek eu kof fie zal de voorzitter, dr. Hilhorst, de dekenale werkgroep aan alle aanwezi gen voorstellen eu de bedoeling van de avond nader toelichten. Dan houdt pater dr. Verstraeleu, oud missionaris, een korte inleiding over de vraag: Wat Is missie- en ontwikkelings werk In onze tijd? Daarna is er gele genheid van gedachten te wisselen of vragen te stellen. In de pauze is er weer Afrikaanse mu ziek en gelegenheid iets te gebruiken. Vervolgens wordt de vraag besproken: Wat is onfce taak daarin?, mogelijk aan I de hand van een kort filmpje. Wellicht kan deze avond ertoe leiden dat er in elke parochie een comité voor I missie en ontwikkelingswerk wordt op gericht, liefst een kleine aktieve groep vanuit de parochieraad. Want wereld zending behoort toch tot de wezenlijke opgave van elke geloofsgemeenschap. Een kerkbestuur, parochieraad en chari- lasinstelling mogen niet enkel de belan gen van eigen parochie behartigen, maar behoren ook de belangen van de wereld- kerft en van de gehele mensheid in' hun werkprogramma en in hun begroting op le nemen. Wat de kerk ts voor de we reld heeft het Vaticaans Concilie in vele toonaarden benadrukt: zij moet een werktuig zijn voor het heil van heel de wereld: voor vrede, gerechtigheid en ge luk. Parochienieuws OEGSTGEEST Parochie II. Willihrord Zondag 11 okt,: de preekbeurt heeft kapelaan Kloosterman, de weekbeurt kapelaan Poelnia. In de dienst van 12 u. is er een doopviering en zang van het jongenskoor. In hel genieeiiteceiitrum om liall elf oecumenische dienst voor jonge ren met voorganger Chr. Hoogewegen, studentenpastor le Leiden. Dinsdag 13 okt. om 8 uur vergadering van de parochieraad In hel purnchieliiiis, toegankelijk voor alle parochianen; op de agenda staat oa de viering van het Willibrordfeeat op 7 en 8 november bij gelegenheid van de voltooiing van cle vernieuwing van ons kerkgebouw. Donderdag 15 okt. om 14.30 uur gezon gen huwelijksdienst voor bruidspaar Van Bohemen-Kralt. Zaterdag 17 okt. van 17 tot 18 uur al gemeen spreekuur in de pastorie; van 18-19 uur biechtgelegenheid in de kerk en om 19.30 uur zondagse misviering. Zondag 18 okt. is de jaarlijkse wereld- missiedag met kollekte voor het wereld- missiewerk. PAROCHIE II. ANTONIUS Gezin smissen groep: Maandagavond 12 oktober is er om 20.30 uur bijeenkomst van de Gezinsmissengroep in de sacris tie. Huwelijk - Dinsdag 13 oktober is er om 2.30 uur gez. H. Mis waaronder hu welijksbevestiging van het bruidspaai Blom-Halvemaan. Deze eucharistievie ring wordt door een eigen koor verzorgd. Woensdag 14 okt. is er om 12.30 uur een gez. H. Mis waaronder huwelijksbevesti- n het bruidspaar Verhoef-Al berts. Om 16.00 uur is er een gez. H. Mis waaronder huwelijksbevestiging van het bruidspaar v. Steyn-Vreeburg. JONGERENGROEP „THE LORDS FOLKS" Op zaterdag 10 oktober a.s. zal de jon gerengroep „The Lord's Folks" weer eeu jongerenmis verzorgen in de Hartebrug- kerk, Haarlemmerstraat. Het thema van de Mis is: Jong en oud; celebrant is pas toor Wortelboer. De viering begint om half acht. PAROCHIE HERENSINGEL Zondag 11 okt. om 11 uur kinderdoop- dienst met eucharistieviering. Dinsdag 13 okt. om 19.30 uur eucharis tieviering voor de overledenen van het jaarboek. Woensdag 14 okt. om 15.00 uur huwe lijksdienst Jan Hogc\>oom en Ria Blij- leve. Deze dienst wordt mede verzorgd door het jongerenkoor van de Petrus- Donderdag 15 okl om 13.30 uur huwe lijksdienst Kees Ooijendijk en Tiny Moe- Zaterdag 17 okt. om 19.00 uur eucharis tieviering m.ni.v. jongerenkoor en band „The Lord's Folks". PAROCHIERAADSVERKIEZING Dit weekend 10 en 11 oktober Is er na alle diensten in do kerk en in de bij-kerk (Timnrstrnat) gelegenheid om uw Mem uit te brengen. II ontving tluds al één stembiljet niet de kandidaten. Dit kunt l dus al thuis invullen, en dit weekend, in de kerk of bij-kerk, in de daarvoor bestemde bussen deponeren. Alle overige kerkgangen boven 17 jaar kunnen nït de diensten mee kiezen. Stembiljetten, schrijfmateriaal en verkiezingslijsten U weet de bedoeling: (zo mogelijk) in élk van de vier rayons drie kandi daten aanstrepen. VERGADERING DEKENALE RAAD Dinsdag 13 oktober vergadert de deke nale raad Leiden in het Petruszaaltje, naast de Petruskerk Lammenschans - weg), aanvang 8 uur. Onderwerp van de vergadering is de Verkondiging. De ver- gadering is openbaar

Leidse Courant | 1970 | | pagina 5