r Plannen voor nieuwbouw met 300 bedden bij Vrouwen weg LEESPORTEFEUILLES EN SEX DOEN HET GOED IN KATWIJK Bewoners klagen over vuilnisbelt Grootse culinaire prestatie Anne Frankschool meisjes Stichting Gemiva opent dépendance A Brand in bungalow Geen bakvis genoeg voor Katwijk Bezorgdheid bij Leidse voetbalverenigingen BIOSCOPEN MARKTEN LEIDSE COUKANT DONDERDAG 8 OKTOBER 1970 VOORSCHOTEN Er is gisteravond omstreeks zes uur brand uitgebroken in de bungalow van doktor van der Kooy uit Voorschoten. De oorzaak van de brand is nog niet bekend, maar wel heeft men vast kunnen stellen dat er voor tiendui zend gulden schade is. De brandweer moest het blussingswerk onder grote publieke belangstelling verrichten. LEIDEN In het stadhuis werden Directe omwonenden hebben, overeen- (Van een onzer redacteuren) LEIDEN Over enkele maanden hoopt de Stichting Gemiva de plannen rond te hebben voor de bouw van een nieuw tehuis voor de verpleging van geestelijk minder valide patiënten. Over vier jaar zou deze nieuwbouw, ter hoogte van Rijksweg 4 en in de nabijheid van de huidige vestiging in het voormalige Kruisherenklooster aan de Vrouwenweg. gereed moeten zijn. Er komt een accommodatie voor 300 bedden. Het tot Huize ,,De Weipoort" omgebouwde klooster telt thans 100 bedden. De directeur-psycholoog van Huize „De Weipoort", drs. G. P. J. Arts, deelde een i en ander gisteren mede naar aanleiding j van het op zaterdag 10 oktober a. gebruik nemen van het gezinsver gend tehuis voor meisjes „Huize Zwie- ten", het voormalige „Sancta Euphrasia'' van de zusters van De Goede Herder a de Hoge Rijndijk te Zoeterwoude. jve De heer Arts, drecteur van Huize „De Weipoort" en momenteel de enige direc- i teur van de Stichting Gemiva, vertelde dat zijn stichting bezig is met het op- i zetten van nog een aantal dagverblijven voor gehandicapten in de Randstad (4 projecten). Het doel van de stichting In „Huize Zwieten" zal de Stichting Ge- die haar pupillen in hoofdzaak uit Zuid- miva, die voorts nog nederzettingen heeft Holland betrekt is. de totale zwak te Gouda (een gezinsvervangend tehuiszinnigenzorg voor haar rekening te ne- voor jongens) en Moordrecht (kinderen men. Gemiva kocht in november 1967 van 4 tot 14 jaar), onderdak verlenen het Kruisherenklooster aan dat na een aan 18 imbeciele en debiele meisjes in I totale interene gedaantewisseling als de leeftijd van 18 tot 30 jaar. In Huize Huize „De Weipoort" het vorig jaar juni •-De Weipoort" worden dieper gestoorde officieel werd geopend. Tot nog toe kent patiënten verpleegd, in het algemeen van men op De Weipoort, aldus de heer Arts, 14 jaar en ouder. „Huize Zwieten", een weinig personeelsproblemen. Er is een dependance van „De Weipoort", zal ge- 1 prettige samenwerking met het Acade- leid worden door een directrice mevrouw j misch Ziekenhuis met betrekking tot het A. M. C. Heuschen uit Maastrichtj verwijzen van patiënten, voorts zijn er een waarnemend directrice I en drie leidsters. De warme maaltijden op J Gemiva is aan uitbreiding van haar ac- .Huize Zwieten" worden door „De Wei-1 eomniodatie toe. Er bestaat een wacht poort" verzorgd. Begin van dit jaar werd lijst met 100 150 patiënten; bovendien ..St. Euphrasia" door Gemiva aange- is er een zeer klein verloop, omdat er kocht. In ruim een maand tijd vond een nauwelijks pupillen zyn die naar huis intensieve verbouwing plaats (aannemer terug kunnen keren. Drie jaar geleden J. Bosman) en werd het tehuis aange- kocht de stichting, behalve het klooster- past aan de brandweereisen. Van de 18 complex, ook nog het voor bungalow be- op te nemen meisjes, die donderdag 15 stemde terrein tussen Vrouwenweg en oktober hun intrede doen, zullen er 13 in Europaweg. Deze grond was bestemd ..De Weipoort" in de arbeidstherapie te voor eventuele uitbreiding, maar deze werk worden gesteld, 2 komen in de huis- zal zo goed als zeker niet op dit terrein houdelflke dienst aan de Vrouwenweg, 2 plaatsvinden, ofschoon paviljoenbouw meisjes worden voorlopig geplaatst bij de niet uitgesloten is. De grote geplande gemeentelijke sociale werkplaats te Lel- uitbreiding met 800 bedden zal „elders" den en één meisje blijft als huishoudc- moeten komen. Waar dit zal gebeuren lijke kracht op „Huize Zwieten". De staf- Iaat de heer Arts nog in het midden, om- begeleiding in dit gezinsvervangend te- dat grondaankoop en goedkeuringsproce- huis geschiedt vanuit „De Weipoort". dure nog niet zyn voltooid. gistermiddag mondeling bezwaren naar voren gebracht tegen de vuil stortplaats aan de Roomburgerweg. Aangezien de stortplaats vijf jaar geleden nog op het grondgebied van Zoeterwoude lag, heeft deze gemeente toen een vergunning ingevolge de hinderwet aan Leiden verstrekt. Deze loopt af en dus moet Leiden nu zelf bij de Gede puteerde Staten een nieuwe ver gunning aanvragen, omdat Leiden nu eenmaal niet een dergelijke ver gunning aan zichzelf kan verlenen. (ADVERTENTIE) der Weijden. directeur J. jaren terug wel niet hebben durv dromen nog eens aan het hoofd te zullen slaan van een goed florerend bedrijf, dat zoals het laatste jaar duidelijk Is gebleken in een grote behoefte voorziet. C. J. Kroon, ile oudste van het duo, was zes-en-een- half jaar geleden nog bakker. Zijn jongere broer J. J. verdiende z'n brood op zee, als visser. Nu leiden zij de „E.K.L.", zo lang zamerhand een begrip in Katwijk en wijde omgeving. Met dat E.K.L. wordt bedoeld de „Eerste Katwijkse Lees portefeuille". Begonnen in Katwijk - beiden zijn geboren en getogen in het vissersdorp verspreiden zij de lektuur in een groot aantal dorpen. Of men nu komt in Rijnsburg, Noord- wijk, de bollenstreek. Wassenaar of Nieuw-Vennep, overal kan men op gezette tijden de Daf-bestelauto's van de E.K.L. zien rijden. Zelfs tot in IJmuiden toe, worden de leesporte- feuilles bezorgd en weer opgehaald. Buffervoorraad Achter zo'n leesportefeuille-bedrijf Het pakhuis in de Stationsstraat is zit veel meer dan de leek kan bevroe- j volgestouwd met tijdschriften en ook den. Het is een tamelijk ingewikkeld garages in de Hoornes worden als rouleringssysteem, waar geen speld opslagruimte gebruikt. Dit vanwege is tussen te krijgen. Dat moet ook de buffervoorraad. „Je hebt altijd wel. want anders draait de boel in de soep. „Vooral in het begin waren er nog wel eens moeilijkheden, maar nu loopt het lekker", zegt C. J. In 't bloed Het bezorgen van tijdschriften zit de beide broeders in 't bloed. Iedereen in Katwijk kent Jan Kroon „de kleer maker", die menig dagblad en tijd schrift bezorgde. Zijn zoon begon daar eigenlijk mee, toen vader Kroon lange tijd ziek was. C. J. Kroon, die bakker was. moest daar op een ge geven moment mee stoppen, na een langdurige ziekte. „Ik mocht halve dagen in <le bakkerij werken. Om 2 uur was ik thuis. Ik wilde toch nog wel wat werken en kwam in relatie met Van Maanen, die in Leiden een leesportefeuille had. Ik ging 'n beet- i je helpen met rondbrengen mappen eruit. In Katwyk bestaat de grootste belangstelling voor nieuwe mappen. De zgn. „hou-mappen" zijn het goedkooste. Dat zijn de porte feuilles die er uitgaan. De laatste klant mag 'm houden. Het zyn voor al grote gezinnen die hier gebruik van maken." Negen bestelauto's Negen bestelauto's heeft de E.K.L. in dienst en zy rijden vijf dagen per week. Het portefeuille-verhuursys- teem blijkt in een behoefte te voor zien. „Maar wij zorgen dan ook voor een eerste klas service. Men zal in onze mappen nooit groezelige tijd schriften aantreffen. Als wij zien dat ergens een koffievlek op zit. gaat het blad er uit en wordt het vervangen door een nieuwe. Dat moet wel, wil je de klanten houden, want er is r-p ons gebied een grote concurrentie. i die niet thuis zyn als wij mappen komen halen. De volgende klant moet je toch niet teleurstellen. Je kan niet zeggen; meneer A was niet thuis, dus krijgt meneer B geen map. Daarom hebben wfl altijd een voorraad in de auto liggen. Voor die keek I buff,?rvoorraad hebben wij ook ruim- - - r\ I tegebrek. We wachten op goedkeuring de kunst Ongeveer ze, Jaar ge gem«nt, voor d? bouw v.n leden begon ik voor mezelf en drie 6 jaar geleden kwam mijn broer ook 'ïn de zaak. Wij hebben nu zo'n der tien man personeel. Van Maanen - de Leidse Leesportefeuille"hebben wij overgenomen. In die eerste pe riode werkte ik van 's morgens 7 to'. 's avonds 11 uur. Nu het eenmaal loopt, gaat het een stuk gemakke lijker. Maar niettemin blijft het hard Verboden bladen In de mappen zitten tijdschriften van grote verscheidenheid. De meeste bladen worden van de grossiers be trokken. Alleen de „verboden bla den" worden bij winkels opgekocht. De „verboden bladen" hebben niets met sex of pornografie te maken. maar het zijn bladen zoals Pano-1 In de winkel in de Paul Krugerstraat rama die niet in leesportefeuille; mogen. Drie maanden omloop Per week koi nieuwe mappen bij pakhuis." Moderne marskramers De gebroeds Kroon beschouwen zich als een soort moderne marskramers. Want in de auto's ligt nog veel meer. Zij hebben ook hun speciale aanbie dingen zoals dekens, kopjes en auto radio's. En natuurlijk zijn er ook de sexbladen. Dit laatste is eigenlijk 'n verhaal apart. Sexzaak „Wij hebben ook een sexzaak en die loopt als een trein. Vooral in de leef tijdsgroep tussen de 30 en 40 jaar bestaat hier in Katwijk veel belang stelling voor bladen als Chic. Tum tum. Candy en noem maar op." i in de stationsstraat ligt de sex tuur te kust en te keur. „Van mij eft liet niet meer. Als je een maai. l ig al die blaadjes leest, dan walg ;o'n zeshonderd je er van. Maar zolang er nog po- gaan er even- bliek is dat die bladen koopt, gaan af. „In totaal zijn er zo n wij er natuurlijk n 8000 mappen in omloop per drie I gebroeders Kroon. Tijdens Huishoudscholendag in Avifauna ALPHEN A. D. RIJN/NIEUWKOOP Een hels lawaai brak er gisteravond in de bovenzaal van Avifauna's parkrestaurant los toen de voorzitter van een jury, de heer J. B. Dinkla uit Haarlem, bekend maakte dat drie meisjes van de Nieuwkoopse Anne Frank-school tjjdens de Hulshoudscholendag met hun heerlijke schotels de eerste prijs hadden gewonnen met maar liefst 70 /2 punt. Daardoor is de Anne Frank-school voor een jaar in het bezit gekomen van de fraaie zilveren wisselbeker, welke beker vorig jaar is gewonnen door de leerlingen van de R.K. Huishoudschool Maria Goretti in Hilversum. De directeur van de school, De Stichting Gemiva (Geestelijk Minder Validen), die haar hoofdvestiging heeft in Huize ,J)e Weipoort" aan de Vrou wenweg te- Leiden, heeft grootse uit breidingsplannen. Op de foto directeur psycholoog drs. G. P. J. Arts (links) op een van de afdelingen arbeidstherapie. Een scheut TOM MIX GIN in Uw vruchtensap, cola, tonic of andere frisdrank en U geniet van een heerlijke longdrink. En puur gedronken... de borrel voor moderne mensen. Verrukkelijke schotels goed voor zilveren wisselbeker Anki van der Weijden had het leeuwen aandeel van dit succes geleverd, namelijk 29 punten voor 't opmaken van de gar- nituurschotels. Zij behaalde daarmee ook het hoogste aantal punten van alle deel neemsters, waarvoor zij tevens 'n gou den armbandhorloge van de voorzitter van het Bedrijfschap voor het Slagers- bedrijf, de heer D. Groeneweg. in ont vangst mocht nemen. Rita v. d. Weijden leverde haar aandeel met een warme schotel en Nel van der Geest met een grote vleesschotel. De demonstraties begonnen 's morgens om half elf na een kort inleidend woord van de voorzitter, de heer D. Groeneweg. met het maken van de vleesschotels en garnituurschotels. Na de lunch werd alle aandacht besteed aan de warme vlees schotels. Nadat de jury haar werk had gedaan werden de uitslagen vóór het diner ln de bovenzaal bekendgemaakt en de prijzen uitgereikt. Een door de directie van Avifauna aangeboden fles champagne werd door de Nieuwkoopse meisjes nog vóór het diner vanuit de door hen gewonnen cup met de leer krachten en overige leerlingen van hun klas onder grote vreugde geledigd. Het gemeentebestuur van Nieuwkoop stuur- gram, welke attentie zeer op prijs werd gesteld. Ankie v. d. Weyden uit Zevenhoven, Rita v. d. Weyden uit Noorden en Nel de OECUMENISCHE JONGERENDIENST IN OEGSTGEEST OEGSTGEEST In liet gemeentecen trum aan de Lijtweg te Oegstgeest wordt zondag a.s. een oekumenische jongeren- dien»t° gehouden. In deze jeugddienst willen Rooms-Katholieke, Gereformeer de en Hervormde jongeren samen met kapelaan Hcogeweegen - studenten pastor te Leiden een antwoord trach ten te vinden op een aantal vragen. Het thema van de dienst is „Want de aarde is een puinhoop". Voelen wij ons moede loos hiertegenover? Moeten wij het op- Een combo van de hervormde gemeente o.l.v. Theo Goedhart zal haar medewer king verlenen. Pastoor H. J. Kooyman, wil de katho lieke jongeren gaarne akti veren om Hij verleent krachtig Groot uit .Ter Aar hebben van de Ka tholieke Anne Frank-huishoudschool, te vertegenwoordigen op deze nationale cu linaire demonstratie, de eer van haar school wel op voortreffelijke wijze hoog gehouden. Een gerenommeerde jury, waarin o.m.'de chef-kok van Krasnapols- ky, heeft de gezamenlijke prestatie van de drie meisjes als de allerbeste beoor deeld van de 16 deelnemende scholen uil alle delen van het land. In Nieuwkoop werden de meisjes gister avond bij de school op spontane wijze door tal van ouders en belangstellenden Dat het vandaag feest was op de Anne Frankschool is te begrijpen. En dat er straks weer hard gewerkt gaat worden om de beker een volgend jaar met suc ces te kunnen verdedigen, spreekt even- Mevr. S. Oosthoek overleden OEGSTGEEST - In het Diaconessen- huis overleed na een langdurige ziekte mevrouw S. OoBthoek-Kolk. Van I ja nuari 1965 af was zij lid van het college voor de verlening van bijstand. Met veel begrip voor de noden v.an anderen, heeft deze sociaal voelende vrouw in Oegst geest heel veel goed werk verricht. Haar Kikkerpolder jaar later klaar LEIDEN Geruchten willen dat de de heer H. Zunderman lid van de voetbalvelden in het tweede deel van DS'70-fractie in de Leidse gemeenteraad de Kikkerpolder pax een Jaar later dan schriftelijk vragen gesteld aan het oorspronkelijk de bedoeling was, in ge- college van b. en w. Hij vraagt hun, in bruik genomen kunnen worden. De hoeverre de geruchten waar zijn en, oorzaak zou zijn dat het weer te slecht mocht dat het geval zijn. welke maat- was om de velden tijdig in te zaaien. regelen het college denkt te nemen om i de voetbalvelden zover te krijgen dat Omdat dit zou betekenen dat toezeg- j ze alsnog in 1971 bespeelbaar zijn. Hij gingen, aan de raad en aan de voetbal- j besluit zijn adres met de suggestie, gras verenigingen gedaan, daardoor niet na- i zoden te gebruiken in plaats van gras- gekomen zouden kunnen worden, heeft zaad. mlijkheid i Oegst- Geen kerk voor Oegstgeest-N. OEGSTGEEST Op verzoek van dezieningen voor kerkbezoek te zijner tijd, Bouwcommissie voor een R.K. Kerk in wellicht in overleg met andere Kerkge- Oegstgeest-Noord heeft het Bisdom Rot- nootschappen, kunnen worden getroffen, terdam de destijds verleende opdracht Daarbij is zeer wel denkbaar dat samen tot voorbereiding van de oprichting van j met anderé kerkgenootschappen een ge- een R.K. Kerkgebouw In Oegstgeest- bouw zou worden gesticht dat tevens Noord teruggenomen. geschikt is voor andere doeleinden (Ge- I ineenschapscentrum). De commissie heeft het Bisdom, in over- Bovenstaande heeft geleid tot liquidatie dienst bij daarom dispensatie plicht. De bijeenkomst begint om half Geboortig uit Friesland, woonde zij kor-i elf Het voorbereidingscomité hoopt op te tijd te Alphen. Daar deed zij als maat- le& niet het Kerkbestuur van de R.K. van e g Kerksrehouw een grote deelname. schappelijk werkster veel nuttige arbeid Parochie H. Willibrondus, verzocht haar de oprichting van een R.K Kerkgebouw De kollekte welke tijdens de bijeenkomst onder meer voor het personeel van de opdracht te mogen teruggeven omdat m Oegstgeest-Nooid omdat bij realise- wordt gehouden is bestemd voor „Am- fabriek van Oosthoek beton i. Vele ja- zij tot de overtuiging was gekomen, dat ring van bouwplannen conform de gewy- nesty International", een organisatie ren heeft zij dit gedaan, ook toen zij j de bouw van een Kerkgebouw - als des- zigde doelstelling, een nieuwe Stichting j welke zich inzet voor de vrijlating van zich al in Oegstgeest had gevestigd. tij da beoogd niet binnen afzienbare zal moeten worden opgericht cq. in an- I allen die wegens hun overtuiging ge-Haar stoffelijk overschot wordt morgen j tjjd was te realiseren. der verband z«l moeten worden samen- vangen zitten. 1 ln Alphen ter aarde besteld. 1 Overigens meent de commissie dat voor- gewerkt. komstig de hiervoor geldende regels, een schrijven ontvangen waarin werd meegedeeld, dat bezwaren konden den ingediend, terwijl ook op het houten gebouwtje op de stortplaats stadhuis van Leiden en Zoeterwoude deze mededeling stond aangeplakt. Niet- Leidenaars moesten zich eerst schrifte lijk als bezwaarde melden, wilden zij het recht hebben mondelinge bezwaren naar voren te brengen. Van deze moge lijkheid heeft alleen jvr. E. M. C. gravin van Reehteren Limburg, eigenaresse de omliggende gronden, gebruik ge maakt. Verder was er een brief binnen gekomen van een bewoner zijde van de Roomburgerlaan. Bij de zitting, die gistermiddag, voor deze a gelegenheid in het Stadhuis te Leiden gehouden werd, waren ze wezig die voor zichzelf i deren, die niet aanwezig konden zijn, bezwaren uitten. Onder hen waren zowel bewoners van villa's die vlak in de buurt van deze vuilnisbelt liggen, als ook de eigenaren van de aangrenzenden boer derijen. Jvr. E. M. C. gravin van Reeh teren Limburg, liet zich vertegenwoor digen door haar rentmeester. Algemene bezwaren die geuit werden, waren; de stank van het afval, het grote brandgevaar (de aanwezige pomp bleek een onvoldoende reservoir te zijn om een brand te kunnen blussen. In het voorjaar '70 werd een beregenings- installatie geplaatst, waarna er zich geen gróte branden meer hebben voor gedaan); het ongedierte, ratten, vlie gen; versperring van de wegen door het veelvuldige vrachtverkeer dat het vuil komt storten; deze vrachtwagens ver liezen onderweg veel afval, wat ook gevaar opleverd voor de kinderen die op straat spelen, en tenslotte de lucht vervuiling. De boeren ondervinden nog extra lasten; bij branden staan de schu ren vol rook; het plastic dat in de wei waait en op de akkers is schadelijk voor het vee en hinderlijk by het bewerken van de gronden. De bewoners die by deze zaak betrokken zyn achtten de extra derde verbrander, die de gemeente ge pland heeft onvoldoende om van al deze hinder af te komen. Van de kant van de gemeente werd er gisteren niet veel geruststellends beloofd. De klachten worden in overweging ge nomen, maar ondertussen rijst de afval berg. LEIDEN Ter gelegenheid van de wijding van de nieuwe bisschop van Rotterdam zal de bisschop van Tabora (Tanzania) een bezoek brengen aan j Nederland. Tijdens dit bezoek is ook een bezoek aan Leiden gepland. Het is de bedoeling dat de bisschop hier een ontmoeting heeft met mensen van het missiologlsch instituut om niet hen van gedachten te wisselen over de kerk ln j Tanzania en Nederland. Ook zullen voor 1 deze byeenkomst de plaatselyke missie werkgroepen worden uitgenodigd. Trainon: „M.A.S.H." (18) j Dag. 2.30, 7.00, 9.15 u.; zondag 2;15. 4.30, 7.00 en 9.15. Camera: „Met jouw tanden in myn nek" i (18) Dag. 2.30, 7.00, 9.15 u.; zondag 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 u. Nachtv. (vr./za 23.30 u.) „Dagboek van een kamermeisje" (18). Studio: „Alice's Restaurant" (18) i Dag. 2.30, 7.00, 9.15 u.; zondag 2.30, j 4.30, 7,00 en 9.15 u. i Rex: „Gedwongen tot het rosse leven" (18) Dag. 2.30, 7.00, 9.15 u.; zondag 2.30, 4.30, 7.00 en 9.15 u. Nachtv. (vr/za 23.30 u.) „Erotiek in Moulin Rouge" (18). Luxor: „Borsalino" (18) Dag. 2.30, 7.00, 9.15 u.; zondag 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 u. Lido: „De Non van Monza" (18) Dag. 2.30, 7.00, 9.15 u.; zondag 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 u. 's-HERTOGENBOSCH, 7 okt. Vee: Aanvoer totaal 7164; runderen 2673; graskalveren 493; vette kalveren 390; nuchtere kalveren 2005; schapen 1021: slachtvarkena 582; slachtrunderen 1128; melk- en kalfkoeien 925-1700; guiste koeien 800-1250; graskalveren 325-525; kalfvaarzen 1225-1700 r, 915-1375 z; klamvaarzen 1000-1200; guiste vaarzen 800-1075; pinken 525-750: nuchtere kal veren 240-395; weideschapen 70-110; weidelammeren 45-75 p. stuk; slachtrun deren extra kwal. 4.85-5.30; le kwaL 4.35-4.75; 2e kwal. 3.75-4.25; 3e kwal. 3.55-3.75; vette stieren 4.60-5.15; worst koeien 3.45-3.60; vette kalveren le kwal. 3.95-4.15; 2e kwal. 3.75-3.90; 3e kwal. 3.55-3.70 nuchtere kalveren 1.30-1.70 p. kg;40.75 p. stuk; slachtzeugen le kwal. 1.90-1.96; 2e kwal. 1.84-189; vette scha pen 90-115; vette lammeren 95-125 p. stuk; melk- en kalfkoeien normaal, gun stig, prijshoudend: guiste koeien minder, redelijk, staande; jongvee groter, slepend, moeilijk te handhaven; vette kalveren normaal, levendiger, prijshoudend: scha pen en lammeren groter, matig, stabiel: slachtvee ruim, williger, onveranderd: slachtzeugen ruim, vlot, duurder. UTRECHT, 8 oktober Vee: Totale aanvoer 3700, weekaanvoer 4306; runde ren 1430; vette kalveren 46; graskalve ren 169; nuchtere kalveren 406: scha pen 1152 varkens boven 100 kg 416; bok ken, geiten 81; melk-, kalfkoeien 1260- 1480; kalfvaarzen 1025-1225; vare koeien S50-1075; pinken 630-875; stieren 850- 1500; graskalveren 450-750; nuchtere kalveren 40-80; fokkalveren 150-375; schapen 85-115: lammeren 105-145; bok ken, geiten 14-74 vette koelen, le kwal. 4.60-4.90; idem, 2e kwal. 4.20-4.60; idem, 3e kwal. 3.80-4.20; vette kalveren, le kwal. 3.60-3.90; idem, 2e kwal. 3.30-3.60; idem, 3e kwal. 3.20-3.40; nuchtere kal veren 1.40-1.80; zware vette varkens 1.90-2.00; slachtzeugen 2.00-2.10; melk-, kalfkoeien matig, niet geheel pryshou- dend; vette koeien matig, prijshoudend; vare koeien redelijk, niet geheel prijs- houden; vette kalveren matig, even ho ger; graskalveren redelijk, even hoger; nuchtere kalveren willig, vast; fokkal veren willig, prijshoudend; varkens wil lig, nauweiyks prijshoudend. GOUDA, 8 oktober Kaas: aanvoer 68 partyen. Prijzen; le en extra kwal. 4.30-4.47; 2e kwal. 4.10-4.29: zware kwal, tot 4.67 per kg. Handel: kalm.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 4