A Grafiek Cobra tot Pop-art DOKTER F. A, NOLLE PLOTSELING OVERLEDEN RIPSE REUS UITEENGERUKT Zoeterwoude wil plastic zakken voor huisvuil k A r - BURGERLIJKE STAND Monsterscore de KNZB-beker MARKTEN LEIDSE COURANT MAANDAG 5 OKTOBER 1970 Artoteek 1870" in de Lakenhal Ter gelegenheid van het 100-jarig be staan der Levensverzekeringsmaat schappij „De Nederlanden van 1870" heeft dit bedrijf een uitleen-collectie van hedendaagse grafische kunst bij eengebracht (voorlopig een 150-tal bladen), teneinde het brede publiek op bepaalde voorwaarden in de gele genheid te stellen een half jaar lang een origineel grafisch kunstwerk thuis aan de wand te hangen. De bladen uit de collectie zijn dus niet te koop, men kan ze gratis in bruikleen krij gen, maar het kan wel tot gevolg hebben dat de bruikleennemers er toe zouden kunnen overgaan grafische of andersoortige kunstvoorwerpen aan te schaffen. Als zodanig kan hier van ©en gelukkig initiatief worden gespro ken. De huidige collectie werd samen gebracht door de bekende kunsthisto ricus dr. L. Gans en de grafisch ont werper Wim Crouwel. Tot 25 oktober a.s. wordt ze in het stedelijk museum de Lakenhal tentoongesteld. Het is een zeer gevarieerde collectie, die werd samengesteld uit artistieke voortbrengselen van de Cobra-groep, het Neo-Realisme de z.g.n. Nieuwe Landschapskunst, het Abstracte Ex pressionisme, de Nieuwe Abstractie en ,(als laatste kunstuiting) de z.g.n. nieuwe Pop-Art. pe verzameling bepaalt, zich niet tot Nederlanders maar geeft een vrij we reld-wijd overzicht van hedendaagse grafiek. Ook buitenlanders zijn goed vertegenwoordigd. De namen van de samenstellers staan er borg voor dat niet rijp en groen bij elkaar werd ge zameld. al mag niet verheeld worden dat met name dr. Gans er wel zijn stempel op heeft gedrukt. Hetgeen overigens de variabiliteit van de col lectie natuurlijk niet uitsluit. Globaal gezien staat deze verzameling dus op hoog peil, en door het gehalte van de afzonderlijke werken en door de veelvormigheid van de handschrif ten. aldus een prachtig en boeiend ver gelijkend overzicht gevend van de mo derne grafische kunst. Het voert vanzelfsprekend te ver om alle namen en werken onder de loep te nemen in het korte bestek van dit artikel en we bepalen ons dus tot die namen, die voor elke kenner en lief hebber voor zichzelf spreken. Dat wil niet zeggen dat anderen minder zou den zijn, belangstellenden gaan zich daarvan zelf wel overtuigen. In de verzameling zijn derhalve onder meer vertegenwoordigd Alechinsky, Appel en Arp; Bertrand en Bonies; Campigli, Dick Cassee, Constant, Cor- neille en Wessel Couzijn; Salvador Da- li en Jef Diederen; Martin Engelman; Hans Hartung, Heyboer en Friso ten Holt; Metten Koornstra; Ger Lataster TWEELING AANGEREDEN LEIDEN De 65-jarige tweeling, de dames Engelen uit de Betlehemhof, zijn gisteravond om half tien door een 24- jarige jongen aangereden. Het ongeluk gebeurde op het kruispunt Levendaal- Kraaierstraat, toen de dames, die op de zebra overstaken, van de voet werden gereden door een personenauto. Beiden dames liepen een hersenschudding op. Bovendien heeft een van hen nog een paar ribben gebroken. Ze zijn naar het Academisch Ziekenhuis overgebracht. Politie trekt kalf (uit sloot) VOORSCHOTEN Langs de spoorlijn Amsterdam-Den Haag heeft gistermiddag een kalf de schrik van zijn pas enkele uren prille leven gehad. Het beest was namelijk vlak na de geboorte in het water geraakt en kon daar op eigen krachten niet uit komen. Passagiers van een langs komen de trein waarschuwden op het station Den Haag de politie in Voorschoten, die onmiddellijk het beest uit zijn benarde positie ging redden. Toen zij de eigenaar op de hoogte stelde van het gebeuren was deze stom verbaasd, omdat hij nog niet wist dat hij een kalf rijker (en dus bijna armer) was geworden. Goedkoper kraak-auto dan nieuwe ir 1 ZOETERWOUDE Reeds geruime tijd heeft het al dan niet in plastic zakken ophalen van huisvuil in het college van b. en w. als in de raadscommissies onder werp van bespreking uitgemaakt. De ge meente Leiden heeft desgevraagd mede gedeeld, dat de mogelijkheid aanwezig I is, em ten behoeve van de gemeente Zoe- I terwoudo, iedere woensdag een huisvuil- auto met chauffeur eventueel twee Arts, predikant, schrijver en musicus ROLAND TOPOR .ontmoeting en Lucebert; van Malsen, Middleton en Guan Miró; Pearl Perlmutter, de Ja panners Sugui en Tabuchi; Vasarely en Aat Verhoog; Co Westerik; Ossip Zadkine en de in Parijs werkzame Chinees Zao Wou-Ki. Deze reeks namen moge. dan, met de hier nog ongenoemde, een illustratie zijn van de grote variatie in onder werpen, stijlen en opvattingen. Tenslotte wijzen wij nog speciaal op één prent, die echter niet zal worden uit geleend: de prachtige litho „Nu de Vence" van Marc Chagall, een vrij zeldzaam werk ook door de geheel eigen tekening op de steen door de kunstenaar zelf. Dit in tegenstelling door het door Chagall wel gevolgde systeem zijn schets door een ander op de steen te laten zetten. Een fraai uitgevoerde, goed gedocu menteerde catalogus van de collectie is verkrijgbaar. Hierin zijn mede de voorwaarden en het systeem van bruikleen opgenomen, vergezeld van een aanvraagformulier. WILLEM PRINS TED DE BRAAK IN OPTOCHT Verdwijnt schroot hoop Soembastr.? LEIDEN Wat is eigenlijk de bedoe ling met de smerige schroothoop tegen over de touwfabriek? De bewoners van de Soembastraat, die achter uit hun woning tegen de roestige vaalt op zien, menen dat b. en w. plannen hebben om deze steen des aanstoots te doen op ruimen. De eigenaar, de heer T. Gyzeny uit de Timorsfraat, is vooralsnog niet van plan weg te gaan. De heer A, Verboon. PvdA-lid in de PAK-fractie van de Leidse gemeente raad, heeft gesprekken gevoerd met om wonende én met de eigenaar. De laatste vertelden hen dat hij twee jaar geleden al een aanvraag heeft ingediend voor het plaatsen van een grote schrootpers. De heer Gijzenij stelt zich op het standpunt dat de berg autowrakken niet zo hoog zou zijn als hij zou beschikken over een schrootpers, waarin een hele auto in een keer aamengenkepen zou kunnen worden. De manier waarop hij het schroot nu moet bewerken is te arbeids intensief en daardoor niet langer lonend. Het raadslid vraagt nu aan b. en w. of zij de raad willen inlichten als er plan nen bestaan om de schroothoop uit het stadsbeeld te doen verwijderen. Als zij dat voornemen niet hebben, zo vraagt de heer Verboon, kunnen b. en w. dan een reden geven, waarom de heer Gij zenij al twee Jaar wacht op een ver gunning voor het plaatsen van een grote schrootpers. VIJFTIG JAAR CENTRALE VOLKSBANK De Centrale Volksbank, de Spaarbank van het Nederlands Kath. Vakverbond, bestaat 50 jaar. Ter gelegenheid van dit jubileum geeft de CVB aan ieder lid dat zich nu laat inschrijven als spaarder met een minimum van 25,- een premie van 5,-. Gelegenheid om zich op te geven bestaat elke maandagavond van 78 uur in „De Drie Eendjes". Ook kan men terecht bij de heer P. W. J. Goddijn, Koningstraat 35 te Leiderdorp of bij de heer Buikstra, Servatiusstraat 15 te Zoeterwoude H.-R. LEIDEN In het afgelopen week einde is op 65-jarige leeftijd aan een hartaanval overleden dr. F. A. Nolle, die van 1956 tot juli 1962 geneèsheer-directeur was van het Diaconessenhuis en die zich sinds dien uitsluitend wijdde aan zijn in ternistenpraktijk. De levensloop van dr. Nolle laat een wat wonderlijke weg zien, die in feite gestalte kreeg in het proefschrift, waarop hij in 1952 zelf als medicus promoveerde: „Arts en predikant". Huisvuil-ophaaldienst DINSDAG 6 OKTOBER Buurt 10: Ter Haarkade, Boshuizer- laan, Boshuizerkade, 5 Meilaan, 5 Mei plein, Bevrijdingsplein, Gerrit v. d. Veenstraat, Titus Brandsmalaan, Mont- gomerystraat, Joh. Poststraat, Walra ven van Halstraat. Wiardi Beekman- straat, v. d. Helmlaan, Arent Brun- straat, Lieven de Keystraat, Zocher- straat, Van Banchemhof, De Bazelstr., Jac. Romanstraat, Jan Keldermanstr., Vingboonshof, Jacob v. Campenlaan, Voorschotenseweg, Stalparthof, Van 's-Gravensandestraat, Berlagestraat. Buurt 12: Veilingkade, Lammen- schansweg (van Veilingkade tot Lam- menschansplein), Lammenschansplein, Zoeterwoudseweg, Meloenstraat, Ap pelstraat, Tomatenstraat, Druivenstr., Kersenstraat, Carbuterweg, Planteyn- straat. Kanaal weg (van Lammebrug tot spoorlijn), Vrouwenweg, (Woonschepen). LEIDEN Het Leids Centrum van het Amateurtoneel organiseert een korte toneelcursus volgens de Arend Hauer- methode. De docentes zijn Teunke Hauer en Klaartje van der Heijden. De lessen beginnen op 19 oktober om 20.00 uur in het microtehater Imperium, Vestestraat 40, Leiden. De kosten van de cursus, die uit zes lessen bestaat, zjjn 15.00. Men kan zich aanmelden bij de heer G. van Elburg, Kerpsdam la, Warmond. Tele foon 01711-2215 of 2597. Ds. Schoch bevestigd ZOETERWOUDE In een overvolle dienst is zondagmiddag ds. S. L. Schoch door zijn vader. ds. M. L. W. Schoch te Den Haag, bevestigd tet predikant van de herv. gemeente van Zoeterwoude. Nadat ds. Schoch bevestigd was, volgde de intredepreek. Deze was gekozen uit Hand. 16. Op de eerste plaats is het een vreugdedienst". aldus ds. Schoch. Bij al deze vreugde moeten we als gemeente en predikant vertrouwen in elkaar heb ben. Wees ervan overtuigd, dat dit ver trouwen bij dezelfde bron ontspringt, dat is bij de levende Heer." Na de dienst was er gelegenheid in „Ons Huis" om de nieuwe predikant en zijn echtgenote te begroeten. Bij de vele be langstellenden waren diverse sprekers. Namens de kerkeraad sprak de heer H. v. d. Berg jr. Hij sprak zijn vreugde er over uit, dat Zoeterwoude weer een predikant heeft. Hij hoopte op een fijne samenwerking met kerkeraad en ge meente. Namens de PKV sprak ds. Beens en namens de classis Leiden ds. Achter berg. Burgemeester Detmers voerde na mens het gemeentebestuur het woord. Het is goed als de kerkelijke- en bur gerlijke overheden een goed samenspel hebben. De r.-k. parochie sprak bij mon- "de van deken Lamot haar vreugde er over uit. dat de Herv. gemeente weer een nieuwe predikant kan begroeten. Ik hoop dat het een goede tijd wordt. In deze ttfd hebben we het nodig, dat er een goede verstandhouding is. Nadat de voorzitter van de jeugdraad, D. Huls bos, nog het woord gevoerd had, sprak ds. Schoch de aanwezigen nog toe. De consulent, ds. Quack van Koudekerk a/d Rijn, dankte de aanwezigen voor hun belangstelling, en wenste ds. Schoch 'n goede tijd in Zoeterwoude. Hartig begin NKV-seizoen Dr. Frederik Anton Nolle, op 22 januari 1905 uit een zakenfamilie te Dordrecht geboren, studeerde na zijn staatsexamen eerst theologie aan de Leid9e universi teit. Op 19 augustus 1934 werd hij pre dikant van de Hervormde Gemeente te Obergum in de classis Wirisum. In deze Groningse periode studeerde hij medicijnen en op 1 maart 1947 kreeg hij eervol ontslag met de bevoegdheid van emeritus in verband met zijn benoeming tot directeur-geneesheer van het zen dingshospitaal te Rante Paos op Cele bes in Indonesië. Van zijn Gronings pastoraat valt nog Zlch Dr. Nolle was ook ictief sla schrijver het jeugd- en musicus. zo schreef hij vlak na de n grote rol bevrijding een revue over de oorlogs- i'n mnSreronH16 nwl°" I han^el'n&en en ter gelegenheid van het i miimrprpn r- jerde eeuwfeest van de Hervormde kerk neeskunde. Op 4 november 1952 promo veerde hij bij prof. C. D. Langen aan de Utrechtse universiteit tot doctor in de medicijnen. Dr. Nolle werd toen chef de clinique van de interne afdeling van het Sint Anto- nius Ziekenhuis te Utrecht. In 1956 volgde zijn benoeming tot het toen aan de Witte Singel gevestigde Leidse Dia conessenhuis. Hij werd ook medisch ad viseur voor de inmiddels gerealiseerde bouwplannen. Actie! door een grote vlucht werk, waarbij de muziek speelde dat r ningen sprak van .musicerend Ober gum". Terug In 1950 keerde dr. Nolle met zijn gezin als gevolg van de chaotische toestanden na de soevereiniteitsoverdracht naar Nederland terug. Met veel inspanning was toen het tijdens de Japanse bezet ting ernstig beschadigde zendings-hospi- taal te Rante Pao hersteld. Na zijn terugkeer specialiseerde dr. Nolle zich in Utrecht eerst in de rheu- matologie en daarna in de interne ge- bladen. Middelstum een lekenspel; ook scheen van zijn hand een declamato- rium. Ook publiceerde hij in vaktijd schriften op theologisch en medisch ge bied. Hij behoorde tot de oprichters van de Protestants-Christelyke Artsenorganisa tie. Na een reis naar Lourdes schreef hy samen met de predikanten Chr. W. J. Teeuwen en C. A. de Ridder „Lourdes, genade-oord?". Tijdens de Osborn-cam- pagne (gebedsgenezing) schreef hij ■aarschuwende artikelen, o.a. in dag- lnladers ter beschikking te stellen voor het ophalen van huisvuil, mits dit in plastic zakken wordt aangeboden. De kosten bedragen voor het ter beschik king stellen van een huisvuilwagen met chauffeur 2000,- per dag. met twee inladers extra wordt dit 370,-. Aange zien voor de nagenoeg versleten Klikowagen extra kosten gemaakt moe ten worden wegens het aanschaffen van een speciale appartuur voor het stuk- prikken van de gevulde zakken en boven dien het aanschaffen van een nieuwe kraakperSwagen (jaarlijkse rente en af schrijving) aanzienlijke financiële gevol gen met zich zou brengen, is het college van mening dat een overeenkomst met Leiden duidelijk voordeliger zal zijn. Dit zal dan inhouden dat voortaan plas tic zakken gebruikt zullen worden. Dit betekent niet dat de thans in gebruik zijnde emmers overbodig zullen zijn. De ze kunnen als houders van de plastic zak ken zeker een nuttige functie hebben. Al leen plastic zakken kunnen worden aan geboden, emmers niet meer. De zak dient te zijn voorzien van een opschrift dat op verzoek van de gemeente kan worden aangebracht door de fabrikant van de zakken. Dergelijke zakken zouden te koop kunnen zijn bij de plaatselijke mid denstand. In Leiden bedraagt de prijs voor de gebruikers 2.25 per pakje 20 stuks. B. en W. adviseren de raad tot het vol gende te besluiten; a. overschakeling op zo kort mogelijke termijn b.v. per 1 no vember a.s op het gebruik van plastic zakken voor het afvoeren van huisvuil; b. de verkoop te laten verzorgen door de plaatselijke middenstand; c. slechts plas tic zakken te laten gebruiken met het op schrift „Gemeentereiniging Leiden en omgeving"; d. het ophalen in plasticzak- ken éénmaal per week door de gemeente Leiden te laten plaatsvinden, e. de vero- dening. regelende de vergoedingen voor het ophalen van huisvuil zo spoedig mo gelijk aan te passen, in dier voege, dat per ophaalbeurt, eenmaal per week, maximaal drie plastic zakken mogen worden aangeboden voor de betaling van het recht van 30,- en dat voor elk meer de eenheid (drie zakken) opnieuw 30,- verschuldigd is. MAANDAG Donderdag zal Rob du Mée redacteur van het filmblad Skoop op een voor iedereen toegangelijke avond in de sociteit van de Studenten vereni ging S.S.R. Hogewoerd 108 een causerie houden over het werk van Frederico Fel- lini. Centraal punt in deze causerie is de film Satyricon. De bijeenkomst begint om 8.15 uur. LEIDERDORP - - Aan de Econo mische hogeschool in Rotterdam, is ge slaagd voor het kandidaatsexamen eco nomische wetenschappen de heer G. P. de RL)''WETERING Be toegang tot de praktijk van dokter J. var seVng geblokkeerd toen een zeer krachtige windhoos (windkracht boom in zijn tuin aan de Koppoellaan losrukte. De boomdie naar dagen der Werf te Rijpwetering was zaterdagochtend plot s'10) een reusachtige zijarm van een eeuwenoude wij vernamen, bijna duizend jaar oud is, zal dezer corden verwijderd. ZOTERWOUDE /H.R. Het NKV, afd. Zoeterwoude H.R.-Leiderdorp, opent disdag 6 oktober (morgen) het winter seizoen met een grote kaartavond in „De Drie Eendjes". De prijzen zullen bestaan uit karbonaden en worsten. Het bestuur verwacht daarom een grote opkomst. Het inschrijfgeld, te betalen 's avonds aan de zaal, bedraagt één gul- Cronestein den. De kaartstrijd begint om 8 uur precies. Het Leidse S ortoberfeest werd gistermiddag weer opgeluisterd door de tradi tionele optocht onder de titel „Kassie Kijken". Op een sierlijke praalwagen vertegenwoordigde Ted de Braak c.s. het tv-programma „Farce Majeur". Auto botst op wrak; gewonde LEIDERDORP Als gevolg van het •.atte wegdek is gistermiddag om. vijf iir op de Achthovenweg een auto in :n slip geraakt en tegen een boom op botst. De inzittenden van de auto, die na door midden was, liepen wonder ■ven wonder geen letsel op. Een ach- ropkomende auto kwam op zijn beurt i botsing met het wrak. De bestuurder ervan kreeg enkele verwondingen aan t gezicht. Hij werd door de eerste ipdienst naar het Academisch Zieken- is vervoerd. RAADSAGENDA ZOETERWOUDE ZOETERWOUDE De nieuwe gemeen teraad komt a.s. donderdag 8 oktober om 20.00 uur voor zijn eerste werkvergade ring bijeen. De agenda vermeldt o.m. Be ëdiging van het nieuwe raadslid W. M. J. v. d. Ploeg; voorstel tot wijzinging van een straatnaam; krediet voor het aan schaffen van een lichtdrukmachine voor de afdeling gemeentewerken: invoering van plastic zakken voor het ophalen van vuilnis; het nemen van een voorberei- dingsbesluit voor een gedeelte van het bestemmingsplan „Hoge Rijndijk"; afwij zende beschikking inzake de bouwaan- vrage van de heer A. J. v. Turnhout; vastelling van een Verordening geldelijke Viola N. G. dr. van C. J. van Leeuwen en H. M. van der Kley; Philip zn. van E. H. M. Bouvy en A. M. W. Perquin; Erik J. B. zn. van J. B. van Loon en W. M. A. van der Aart; Joseph J. zn. van P. C. Burgman en J. M. Goosen; Otto D. H. zn. van J. J. C. Karres en M. J. van Alphen de Veer; Marco zn. van P. H. van Wageningen en G. Slootweg. Getrouwd: C. J. M. Burger en C. de Koning: G. A. Weergang en H. P. van i steun krotontruiming en doorstroming; der Vlist. OEGSTGEEST In het Patronaats- benoeming van leden van de woonruimte- j Overleden: L. A. W. Righart var jouw in Oegstgeest treedt zaterdag 10 j adviescommissie; het nemen van ver-ggman; M. van Hameren (65 ober de bekende Engelse folkzangei keersmaatregelen voör het kruispunt Dr. van A. J. Hogeboom; T. van Hage (79) I „uc"'tt"u i j-...i...-. D„n-cn„ 1r-,Q u 'beettink. LEIDEN Geboren: Wilhelmina M. j OEGSTGEEST Geboren: Maria J. M. dr. van L. J. Gulij en C. Bleiji; Bastiaan dr. van W. P. A. Broeders en E. C. H. J. zn. van E. B. Vermeer en P. E. de van Empel; Peter L. A. zn. van W. J. Bondt; Roelof C. zn. van P. van Weeren 1 Daniel en M. A. A. Mooij; Joannes A. en M. Kramer; Jolanda dr. van J. J. I zn. van J. A. van Gent en J. Levisson; Cornet en J. J. van Zijp; Christlaan J. M. Johannes A. zn. van C. J. M. Onderwa- zn. van A. J. Voskuil en D. A. C. M. J ter en J. H. F. de Heiden; Catharlna J. Devilee; Maria J. dr. van B. Zwart en S. j dr. van A. F. M. Rodenburg en D. W. Moenen; Stephanie M. dr. van A. L. J. M. Hoogerwerf; Aria C. A. van der Veer en A. N. van Rees; Mischa van der Mark en E. D. M. vs Snijders en A. M. A. Breed Lionel G. zn. van N. Vidoni der Meer; n J. M. J. A. Baudin; Jorine dr. van J. E. A. Wa genborg en P Penning; Johannes zn. van M. Stol en R. C. van Wijngaarden; Em ma dr. van C. Hendriksen en C. Fraser; Jan-Erik K. P. zn. van J. J. A. van Se- venter en C. G. Helnke. Ondertrouwd: F. L. Lamboo en N. Star; J. M. Hilbrandie en J. E. van Hattum: v M. van Wasbeek en M. C. Veerman; K. r. van Llndhout en J. J. J. Hoogervorst; A. p.,, r Moseley en E. M. Hoogeveen. ueiaer i hard Pearson op. Behalve Pearson Kortmannstraat-Dorpsstraat-Velclzich*- man: H. de Mooij (52) ien ook de Leidse groepen White straat-Verlaatweg: benoeming van de i braken (59) echlg. van ;>i)it en Bloossucker en de Rotterdam-1 leden voor het college voor de verle- T. Duindam (75) wed. groep Bare Wires. I ning van de bijstand. 1 Deljl. Groep zwart (totaal R. ',4>: 1 Slegten- horst-Weideman 332, 2 Blansjaar-Pul 327, 3 Karstens jr.-Karstens jr. 317, 4 echtp. Verduin 305, 5 dames Kengen-v. Well 300, 6 mej. Latour-heer Hermans 290, 7 Veldhuyzen-v. Vliet 290, 8 mevr. v. Schendel-heer Stokhuyzen 285, 9 me- ucS-iun. vrouw v. d. Brink-heer Noorman 278, 10 S. M. Ha- dames Cunaeus-v. d. Kommer 278, 11 Neuteboom; echtp. Kruts 265. 12 ehetp. Raap 258. L van der Overleden: Ai. Parmentier; J. M. Boef j 13 echtp. Bloemen 254. 14 echtp. Svvart I w.v. W. J. Polderman. 253. Tussenstand bridgecompetitie LEIDERDORP Na de derde en vier de ronde is de stand van de „parencom petitie", gehouden door de Leiderdorpse Bridgeclub, als volgt: Groep rood (totaal R. i: 1 v. Kina- Rebel 383, 2 echtp. Wessels 306, 3 echtp. Danz 304. 4 echtp. Tijssen 304, 5 Tijs- sen-De Wniter 302, 6 De Jong-Van den Kommer 296, 7 dames Jans-v. Zonne veld 294; 8 Bos-v. Leeuwen 291, 9 Le- naers-Schutte 281, 10 dames v. Gelder- De Jong 279, 11 mevr. M. en heer H. de Vrind 272, 12 echp. v. Klaveren 268, 13 mej. M. en heer A. de Vrind 247. 14 KarstensyPieters 205. Groep groen (totaal R. 14): 1 Van der Bijl-Sijpesteyn 353. 2 echtp Zwanen burg 318, 3 dames Bos-v. d. Byl 307, 4 echtp. v. d. Pool 303, 5 De Haas-Pouw 302, 6 echtp. Den Hart'og 302, 7 echtp. Hollander 299. 8 echtp. Middelburg 282, 9 v. Berge Henegouwen-Helversteyn 280, 10 mevr. Schutte-heer Jans 274, 11 Hoo- gervorst-v. d.. Vliet 267, 12 De Koning- v. Zonneveld 259, 13 dames De Haas- Pouw 254, 14 echtp. Bezemer 232. KATWIJK/UTRECHT Op drie okto ber speelde De Zyl in Katwijk voor de KNZB-beker tegen liet Tilburgse TZV. Met een monsterscore van 18I werden de TZV'ers, die verleden jaar nog de. kampioensillusies van De Zijl in de tweede klasse aan flarden schoten, maar nu enkele spelers i.v.m. een jeugdAved- strljd moesten missen, naar Brabant teruggestuurd Via de tussenstanden 60, 40, 60 en 21 kwam het einde van deze een zijdige wedstrijd, waarin De Zijl opper machtig was en o.a. drie maal bij een numerieke meerderheid scoorde, drie goals afgekeurd zag en de Tllburgers zelf aam het enige tegenpunt hielp. De score werd bijeengescholen door Jacob Spijker (4x), Kees v. d. Moolen (4x), Frans de Boer (3x), Frits Welling (2x), Albert Spijker (2x), Loek v. Kampen, Wim Bergman en Leo Onderwater. LZC De LZC heeft de zesde ronde van de KNZB-beker niet bereikt. In Utrecht werden Joop Siera c.s. met 32 ver slagen door de reserve hoofdklasser Zwemlust 2. De uitsluiting van Jaap Bakker en Bert Soet kwam de LZC op een 20 achterstand te staan, die Joop Siera met een boogbal en Gerard Soet na goed opzwemnien te niet deden. Daarvoor had Joop Siera een strafworp gemist. De tweede uitsluiting van Bert Soet kwam LZC op een nederlaag te staan. Bekwaam passeerde de Utrech ters goalie Jan Heek voor de derde maal (32). LEIDEN, 5 okt. Groente Appelen 15- 27, druiven 120, peren 16-23, aardappe len 12-20, andyvie 18-30, pronkbonen 60- 115, snijbonen 105-180, stambonen 70- 115, kroten gekookt i 55, boerenkool 14, rode kool 7-20, groene kool 5-27, spits kool 20-32, postelein 46-70, prei 55-64, spinazie 35-71, spruiten A 76-84. id. B 59-71. champignons 310-360. komkom mers 15-43. tomaten A 455-490. id. B 430-440. id. C 435-460, id. CC 260. uien middelgrof 24-34, witlof 184-236, meloe nen 53-162, bloemkool 32-66, knolselderij 34-38. sla 10-27, bleekselderij 17, bos- peen 22-45, peterselie 10-16, selderij 6-14. ROTTERDAM, 5 okt. - Vee - Aanvoer totaal 1673, slachtrunderen 1315, var kens 358. Prijzen: slachtrunderen extra kw. 490-530, ie lew. 420-460, 2e kw. 370 -400. 3e kw. 360-370. Varkens 335-420, 230-235. 225-230. Stieren 455-530, worst koeien'340-355. zware varkens 180-187. Marktoverzichtslachtrunderen: groot, kalm, lager. Varkens: groter, traag, gedrukt in prijs, enkele prima's boven notering. AMSTERDAM. 5 oktober - Aanvoer runderen: 218 stuks. Prijs 3.60-5.20 per kg geslacht gewicht. Handel: kalm. Aanvoer varkens: 80 stuks. Prijs 298- 304 per kilogram gesl. gewicht. Handel: KATWIJK, 3 oktober, Groente Was- peen p. kist All 2.70-3.60; All 2.60-4.50; BI 2.80-4.30; Bil 2.30; Cl 2.70; breekpeen p. kist 2.10-4.80; bloemkool (6 p.b.) I 22-67; II 16-23: (8 p.b.) I 18-48: II 16-17; (12 p.b.) II 21-27; andijvie 20; bospeen p. bos 38; aanvoer waspeen 43.000 kg; bloemkool 13.000 st.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 4