Drie oktober '70 best meegevallen Kermisexploitanten waren best tevreden Coen de Blanken zat 21 uur op het dak Flinke zeges Luiten" van Wim v. Yelzen wint onderlinge Storm bracht Valken '68 aan rand van de afgrond LEIDSE COURANT l Duidelijk laat deze foto zien ONDANKS HERHAALDELIJKE STORTBUIEN: LEIDEN Alles bijeengenomen )s het eigenlijk met „3 October* nog best meegevallen. Vanzelfsprekend heeft de regen meer kwaad dan goed gedaan, te oordelen naar de soms verpieterde feestvreugde, en blies de harde wind de voorgenomen hoogstandjes van de Traber Zugspitszegruppe weg, zodat de zwiepende paal en gespannen kabel onbemand bleven. Toch hebben de rasechte drie-oktobervierders hun pret opgekund. 's Middags trok het lunapark bij de Groenoordhal bijzonder veel klanten, die tijdig een onderkomen zochten als de regen weer eens neerplensde. De bewonderaars van „Kassie Kijken" deser teerden ook niet zo snef vóór de regen, want als het nodig was werden de rijen langs de route, eis ,i>ij toverslag beschermd door hage paraptuiee. Gegeten lm er volop; In de huiselijke kring gaf men zich over aan hutspot met klap stuk en holten gingen de zootjes goud- blinkende drutpvette paling grif van dc hand. Het smaakte zo voortreffelijk, dat iemand met overtuiging kon smakken: „als-lk een paling was, vrat Ik mezelf op..." Poffertjes eten wordt met het jaar een kostbaarder zaak, vooral als je deze plechtigheid wil completeren met koffie of een frisdrank. En lflkt het ook niet of de porties kleiner worden? Maar och, wat zou het; het ls maar één keer ln het jaar 3 oktober en dan mag je niet op paar tientjes meer of minder kyken. Bijverdienste Tussen alle suikerspinnen een echt spinnewiel op de Oud-Hollandse markt, OPRICHTER N.V. ARTIC OVERLEDEN ALPHEN Gisteren Is de heer N. J. Verkley, oprichter van de fabriek van consumptieijs N.V. Artie, overleden. De heer N. J. Verkley bereikte de leeftyd van 73 jaar. Woensdag 7 oktober zal de begrafenis plaatsvinden. RECORD NIET VERBETERD TER AAR Verkleumd kwam rle 24-jarige Coen de Blanken uit Ter Aar zaterdagavond van het dak af. Zyn poging het record „dakzltten" (150 uur) te verbe teren moest hij na 21 uur staken. Vrijdagavond was Coen het dak opgeklommen. Gedurende die nacht werd hij geteisterd door slagregens en hagelbuien bij wind kracht 9. Zaterdagavond besloot hij het op te geven en liet zifch van het dak glijden. Verkleumd van de kou en doodmoe dook hij zyn bed in. onder de belofte zo gauw mogelijk een nieuwe poging te zullen ondernemen bij wat beter Alsj ©en beetje vindingrijk bent kun je zelfs op dit feest de nodige stuivers bij verdienen. Op het kermisterrein (waar een kleine steekproef uitwees, dat de ploitanten niet ontevreden waren, al lie pen de zaken het vorig jaar beter) j opvallend velen niet neergeslagen de grond aftasten op zoek naar loren dubbeltjes of kwartjes. Origineler waren een jongen en meisje, die op Beestenmarkt bij molen De Valk veel succes hadden met hun volksvermaak. De jongeman had zijn hoofd in een schandpaal gestoken en het meisje ver kocht rotte tomaten: drie stuks voor een gulden. De jongen heeft het geweten, 's avonds hadden ze royaal kunnen leven van de opbrengst, maar deze ging naar de kindercrèche „Augustinus". Het stedelijk museum De Lakenhal boek te, al ligt het tegenwoordig buiten het „strijdgewoel" en niet meer op de oude feestroute, een aardige bezoekerswinst. Er kwamen 651 mensen de hutspot en de dappere Van der Werf vereren. Hier bij was een meute van 115 Amerikanen, The Ancient and Honorable Artillery Compagny of Massachusetts, die op his torische grondslag in het kielzog van de Pilgrim Fathers-herdenking de folklore alle eer aandeden. Het vorig Jaar kwamen slechts 449 bezoekers naar het museum. Treffend was de opmerking van een Lelden aar aan het adres van een der suppoosten: „Wat heeft u toch een mooi museum..." Men weet vaak niet hoe rijk men zelf, als stad,' wel is. Ook het molenmuseum De Valk liep uit stekend. Hier telde men 908 bezoekers, o.a. aardig wat Amerikanen. In 1969 wa ren het er flink wat minder: 483. Dit jaar zal het bezoekersaantal de 15.000 overschrijden; het vorig jaar bleef men daar zo'n 200 onder. Kassie Kijken LEIDEN B(j de zaterdag gehouden judowedstrijden voor de jeugd van 12 tot 15 jaar, in „Sportschool Luiten", ls het team van „Luiten" als overtuigende winnaar uit de bus gekomen. Het team van „Luiten", bestaande uit R. v. Zanten. P. Wijling, R. Pijnaken, W. Fakkel, R. de Bruyn en C. Brandt moest aantreden tegen „Sportschool de Vries", welke op zeer overtuigende wijze gewonnen werd door „Luiten". De punten werden gemaakt door Wij ling. Pijnaken, Fakkel en De Bruyn; slechts één tegenpunt moest „Luiten" incasseren. Uitslag dus 4-1, in punten uitgedrukt 37-10. Vervolgens moest het aantreden tegen Toketa uit Numansdorp, welke even eens met forse cijfers werd verslagen, uitslag 35-7. Uitblinker in de ploeg van „Luiten" was ontegenzeggelijk Wim Fakkel, die zijn beide tegenstanders, ondanks een arm- blessure, met het grootste gemak wierp. Hier zorgden v. Zanten, wyiing, Fakkel De Bruyn voor de punten. Na deze teamwedstrijd moest De Vries tegen Toketa, welke door De Vries werd gewonnen, zodat de uiteindelijke uitslag was: 1 Sportschool Luiten, 2 Sport school De Vries, 3 Toketa. „Een middelmatige teevee-avond". Zo kunnen we de op 't medium t.v. geënte optocht ten hoogste honoreren. De in spiratiebron televisie moet voor de Drie October Vereeniging wier aimabele be stuursleden in de stoet grotendeels ont braken op het moment van arrangeren vrjjwel opgedroogd zjjn geweest. De traditie schrijft voor dat aktualiteit en historie elkaar ieder jaar afwisselen. De ervaring heeft geleerd dat bjj het teruggrijpen op de zestiende een hoogstaand peil wordt bereikt het overgrote deel van het publiek zich er niet nauw bij betrokken voelt, on wetend wie de in het uit 't stof gehaalde gewaden uitbeelden. Gistermiddag werd heel wat minder van de fantasie ge vergd, doch sfeer was er in de mini- optocht nauwelijks. Ted de Braak, Alex ander Pola en hun kornuiten vielen met hun Farce Majeure nog het best in de smaak, al bleken hun pogingen om öe zangers op hun hand te krijgen vruchte- De grootste opoffering bleek voor het publiek de eenmaal ingenomen plaats trouw te blyven als de steeds maar er onderbroken stoet (waarom vallen ieder jaar weer zulke grote gaten tussen de diverse evenementen?) niets te bieden had en boven de kijkers de koude douche weer met venijnige kracht werd opengedraaid. De meesten storm den dan een veilig onderkomen tege- De kinderen leken de teleurstelling Doderer-show derde-, rangs LEIDEN In een slechts matig bezette Leldse schouwburg bracht zaterdagavond 3-Oktoberfeest) Joop (Swiebertje) Doderer met 'n aantal secondanten zyn eigen show. Het werd geen onverdeeld succes, d.w.z.by het biykbaar ln feeststemmnig verkerende audito rium sloeg het biykens de byval wel in (ais men lachen wil, dan lache men) maar voor de echte show- en variété-liefhebber was t programma toch wel erg derde rangs. Oók de bijdragen van Joop Doderer zelf. Doderer is n.l. geen conferencier; hy mist daartoe tenenmale de spitsheid in woord en frase. Hy is op de eerste plaats de grollenma ker, die dat dan bovendien nog waar maakt met vrij goedkope grapjes. Daarby zijn de art laten, waarmee hy zich ln z(jn show omringt, ook al niet van het eerste plan. Een uitzondering willen we daarbij ma ken voor de Chico's, die het (ove rigens langzamerhand vrij afge zaagde western-programma wol aantrekkelijk wisten te brengen, hetgeen vooral te danken was aan het vrouweiyk deel van het trio. De zangeres Rita Ho vink was slecht by stem en bovendien veel te luid. Dat laatste kan echter ook aan de microfoon nebben ge legen, die naar ons gevoelen in de Leidse schouwburg overbodig ia. Tenslotte was er een zeer slecnte goochelaar, erg met zich zelf in genomen en het meest lachende om zijn eigen vrij zouteloze grap pen en opmerkingen. Maar, zoals gezegd, het auditorium was in 3- oktober8temming. W. PRINS. „Komt dat zien' moet, in tegenstelling tot de Taptoe, toen bij de interventies van Pluvius de rijen, welhaast als teken van verbon denheid met de dappere lopertjes, in tact bleven. De eersten, die in het zicht van de „Kassiekykers" ktoamen waren de leden van K G: eerst de in rode kostuums gestoken jonge generatie, tientallen meters daarachter de swit chende en in wisselende pas oprukken de gevestigde groep. LEIDEN Een twaalftal amateurs en nieuwelingen verscheen gisteren aan de start voor de onderlinge wedstryden van de wielreiwereniglng Swift. De ge hele groep, op enkele achterplyvers en pechvogels na, legde de achtendertig kilometer op het parcours Oud Ade ge zamenlijk af. Amateur Wim van Velzen uit Leimuiden toonde zich in de sprint het sterkst. De verdere uitslag: 2 Cock v. d. Hulst (Zoe- terwoude, amat.), 3 Simon Stryk (RJjp- wetering, nwl), 4 Piet van Leeuwen Zoeterwoude, nwl), 5 Casper Brussee (Leiden, amat), 6 Ton van Bemmelen (Leiden, nwl), 7 James Mollet (Leiden, nwl). A-jeugd: 1 Sjaak Aartsen (Voor schoten), 2 Léon van Velzen (Leiden). B-jeugd: 1 Alex Jansen, 2 Alouis Goos- sen, 3 Johnny Kuivenhoven, A Tijmen Koet (allen Leiden). Pipo pleite hun prille leventje te verwerken te kry- gen toen zij hun clowneske held „Pipo" niet konden ontwaren op de alleen met Mamaloe en Petra bemande circus wagen. Pseudo Pipo, geflankeerd door een geslaagde imitatie van taarten- verslinder „De Dikke Deur" slofte ge lukkig even later -grollep verkopend - voorbij. „Kassie Kijken" bood ook een primeur namelijk het vernieuwde, in groenwitte met goud afgezette tenue van het majo rette-peloton van „Nieuw Leven". „Kassie Kyken" bevatte naast de ver gelende en witmakende „STERren ook VALKENBURG Er heerst op het ogenblik grote verslagenheid by Valken *68. De jonge voetbalvereniging staat n.l. sinds eind vorige week financieel op de afgrond. Oorzaak van deze geldelijke ineenstorting ls de byna totale vernietiging historisch tintip ™hp "VI Va" het K<*b°uweneompIex op het sportpark door het noodweer dat vrydag woedde, de Ten Prooi aan de storm vielen de 12d vierkante meter groot, en de ver- e aan ezigheid van twee televisienet- gaderruimte van 12 vlerkante meter. Alleen de klecdgelegenheid bleef overeind. De totale schade bedraagt ongeveer 15.000, ten weergevend. Los van het gebeuren in 1574 doken plotseling de Pilgrim Fa thers op, als schrille tegenstelling tot aan de toeschouwers voor hun optreden lawaaierige invitatie verzond De treurige stemming hy de Valken- burgsc voetballers wordt nog versterkt door de bijna zekere wetenschap, dat het nde toeschouwers voor hun optreden ideaal om een eigen sportpark te be- avonds in de Groenoordhal. zitten op de lange haan geschoven moet irden. Het was de bedoeling, dat de IJ* Ingctop-nhrid van POplm Fa- vakgT p™ Y'j™ugrtTc™g™ tliers en de spontaniteit van de door klassieke meesters geïnspireerde pop mensen, konden deze optocht de historie niet als onvergeteiyk doen ingaan. LEIDSE AGENDA MAANDAG 5 OKTOBER Clubgeliouw Meerburg - Jaarvergade ring NKS. aanvang 20.00 uur. Oegstgeest, Narcisseniaan Eerste paal voor pl.m. 8 woningen door burgemees ter Eysinga. DINSDAG 6 OKTOBER Gemeenterentrum Oegstgeest Ned. dan de Ver. van Huisvrouwen. Jongerencontact j lezing over abortus, aanvang 20.30 uur. gaan bespelen, maar door deze ge beurtenissen stapelen de moeilijkheden zich op. Wat te denken bijvoorbeeld van de 7000,die de vereniging in de afge lopen twee jaar bijeengegaard heeft d.m.v. acties zoals op de paardenmarkt? In die 15.000,zit ook een gedeelte van de lening van 20.000,— die on langs werd afgesloten en waarvoor voor de rente en aflossing ervan de gemeente Valkenburg garant staat. Het is duide lijk. dat de toekomst van de Valken er nogal somber uitziet. Toch is men vast besloten het getij te keren. Voorzitter P. Langeler: „We moeten er op de allereerste p'aats voor zorgen dat het bestaan van de vereniging niet in gevaar komt. Want daarvoor is de "plaats '.ie onze vereniging in de Valkenburgse gemeenschap Inneemt te belangrijk ge worden. Maar het is wel een enorme klap voor ons. Denk eens aan al die leden die maanden achtereen hun vrije t(jd aan het opbouwen van het sportpark gespen deerd hebben. Ik hoop dat deze mensen nogmaals de veerkracht op kunnen bren gen die ze in het verleden hebben gehad. Want dat zal nodig zijn, wat echter op de eerste plaats nodig ls is geld. We zijn van plan in het dorp te gaan collec teren en verder kunnen de mensen die dat willen geld storten op gironummer 1653406 t.n.v. de heer J. van der Born, temouchampstraat in Valkenburg of bij de Nederlandse Middenstandsbank ook in Valkenburg. Tenslotte zullen we bij de gemeente een verzoek om steun indienen." Tot zover Valken '68-voorzitter Langeler die er met zijn 200 leden tellende ver eniging er slechts op mag hopen dat Valkenburg de noodkreet verstaat.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 3