1 |S Ceidóe (3<yn/tant Marcus Welby nieuwe tv-dokter YIC SINGEL EN DE MESSEN DE BORDERERS: Sport in het weekeinde rrico avonturiers uit Engels verleden FABIAN YAN FALLADA PAGINA 2 LEIDSE COURANT ZATERDAG 3 OKTOBER 1970 Gemis op congres van Septuagint "jVTAARMATE het congres van „Septua- gint"-priesters in Amsterdam vor derde, is komen vast te staan, dat de solidaire priesters zich minder bekom meren om binnenkerkelijke vraagstuk ken, maar het accent vooral willen leggen op de relatie tussen Kerk en politiek. Wie de verslagen van het congres leest, zal dan wellicht tot de conclusie komen dat dit kritische congres maar weinig verschilt van andere kritische congresen, alleen waren het nu geen vakbondsvertegenwoordigers, studenten of parlementariërs die brandende vraagstukken aan de orde stelden, doch priesters. Daarmee werd het Amster damse congres in verschillende opzich ten een verlengstuk van nationale en/of internatonale tegenstellingen; dan be hoeft het ook geen verwondering te wekken, wanneer herhaaldelijk pries ters op het spreekgestoelte komen die pleiten voor politieke acties. Vermoedelijk zal een deel van deze pleidooien zijn weerslag gaan vinden in de resoluties waarmee ook dit congres moet beëindigen. En dan is er dus nog een trek van verwantschap meer tussen de ,,Septuagint"-bijeenkomst en andere congressen: de woorden zijn gedrukt en men moet maar afwachten wat van die woorden tot de wereld-verbeterende ac tie leidt. Uit isolement T/"ERGELEKEN bij de toestand van een jaar of dertig geleden is zo'n congres van solidaire priesters natuur lijk een winstpunt, in zoverre als pries ters te konnen geven niet meer te willen leven in een isolementspostie, waar de schijn gewekt wordt dat <?r volgens Gods bedoelingen en het Evangelie ge leefd wordt, wanneer er maar gebeden en geleden wordt. Niet alleen de kritische priesters vin den het een kwalijke zaak, dat in grote delen van de wereld een groep kerke lijke functionarissen (bisschoppen en kardinalen incluis) leeft en handelt alsof die schijn de door Christus verkondigde en gewilde werkelijkheid is. In zoverre bijeenkomsten als het Amsterdamse congres ertoe zouden bijdragen de hoogste kerkelijke kringen van het te gendeel te overtuigen, willen we graag spreken van een winstpunt. De vraag is evenwel of op de manier waarop vele solidaire priesters hun pro blematiek en de problematiek van de Kerk in onze tijd aanpakken, deze winst punten inderdaad tot een betere Kerk en een betere wereld zullen leiden. Wij hebben ten opzichte hiervan eenzelfde vrees als bijvoorbeeld het ge val is met de discussies en acties in Nederland rond het opheffen van het celibaat: er worden crises aan de orde gesteld en er wordt een oplossing van crises gezocht, welke in feite liggen buiten de kern van de geloofscrisis en hiermee ook buiten de geestelijke nood van talloze mensen die hopen als chrisr ten te leven en als christen te ster- Geloofscrisis "W/AT vele christenen in het Amster- damse congres zullen missen is de moed en de bereidheid om dieper in het probleem van de geloofscrisis te graven. Men doet te veel alsof de wereldburger zijn christelijk paradijs op aarde zal incasseren, wanneer maar eenmaal overal de oorlog is uitgebannen, de democratie ingevoerd en de bevrijding van de mens uit materiële nood gerea- Plaatsen waar dit het geval schijnt te zijn, wekken evenwel niet de indruk dat de mens daar ook wezenlijk in geestelijke vrijheid en bevrijd van geestelijke nood leeft. Begint daar dan pas de nieuwe taak van de solidaire priester? Wij dachten van niet: wij dachten dat aan dit aspect nu ook grote aandacht moet worden besteed. Een taak voor de priester die wezenlijk verschilt van die van de vak bondsleider, de politicus, de socioloog en andere specialisten. Het is dit aspect dat we op het Amsterdamse congres stiefmoederlijk verwaartoosd vinden. Koos Postema liet, naar aanleiding van de recente suggestie van Van Mierlo, in „Een klein uur: U" gisteravond KVP- crs en PvdA'ers „aan de voet" praten over eventuele samenwerkingsmoge lijkheden. >\'e vonden het boeiende discussie die tal van geschilpunten blootlegde. Dat de KVP'ers wat beter argumenteerde dan hun tegenstanders zal een kwestie van louter toeval ge weest zijn. Overigens was dit een politieke uit zending die-paste binnen het kader van de PvdA-propaganda waarin wordt voorgesteld dat de KVP - volgens fat soensnormen louter verplicht is om samenwerking met de PvdA te vragen. We vinden dat terzake in de voorlich ting, vooral door de t.v., een stuk on duidelijkheid steekt. Zo werd opgemerkt dat het regerings beleid van de bijna afgelopen be Jong- periode eenvoudig onmogelijk is geble ken. Is dat waar? We zouden wensen dat daar eens een t.v.-programma aan werd gewijd: domweg óe zaken Van een kleine vier jaar geleden op een rytje zetten en dan met leiten aanlonen in hoeverre zaken als werkgelegenheid, welvaartsspreiding, milieubeheer, on derwijs, woningbouw en nog veel meer sindsdien verbeterd dan wel verslech terd zijn. Zo'n discussie, als gisteren gevoerd, is informatief. Maar meer informatief is het constateren, aan de hand van fei ten, in hoeverre de huidige regerings formatie heeft aangevoeld waar de schoen wrong en wat aan dit wringen is gedaan. Kort over wat we verder zagen: Con Amore (gedeeltelijk gezien) was erg aantrekkelijk, vooral waar he, Marco Bakker betrof. Ombudsman Marcel van Dam oogstte alleen maar (succes over zijn bejaardenuitzendingen) en diende daarmc alleen de Ombudsman. „Kort en klein" was weer vooral leuk waar he kort, en nogal klein waar het enige lengte in de onderdelen aannam. Vg. Nationaal Ballet AMSTERDAM (ANP) In navolging van de buitenlandse balletgezelschappen zal het Nationale Ballet met ingang van het seizoen 1970—1971 in al zijn volledige voorstellingen twee pauzes in voeren. Hiermee hoopt men het vlotte verloop van de voorstellingen te bevor deren. De twee pauzes voorkomen, dat het publiek langdurig moet wachten bij decor- en-of kostuumwisselingen. Bo vendien behoeven de dansers zich niet in een te geforceerd tempo te prepare ren. Het besluit is genomen in overleg met het Nederlands Dans Theater, waar men dezelfde procedure gaat volgen. Romantische verhalen uit de vorige eeuw zijn weer erg in trek. De televisie als glasheldere spiegel van de publie kelijke smaak laat dit week aan week zien. De K.R.O. is momenteel bezig aan opnamen van „De Graaf van Monte Cristo", naar het gelijknamige boek van Alexander Dumas. Scheepskapitein Hans Bosman (links) heeft een drenke ling aan boord genomen, Edmond Dantes, die later de Graaf van Monte Cristo blijkt te zijn. De laatste wordt gespeeld door Wim de Meijer. (van onze omroepcorrespondent) Hilversum Het programma ..Studio Sport", dat de NOS-televisie zondag avond 4 oktober van 19.30 tot 20.20 uur 'en van 21.10 tot 21.35 via Nederland 2 zal uitzenden, bevat de volgende on derwerpen: Een rugbywedstrijd tussen een team van spelers uit Engeland en Wales, en een team bestaande uit Schotten en Ieren in Twickenham (Engeland), de korfbalwedstrijd Da- naïden-Luto in Leiden en de paar- denkoers om de Grand Prix de l'Arc de Triomphe in Longchamps. In liet sportprogramma „Langs de lijn" dat door de NOS-radio zondag middag wordt uitgezonden van 14.02 tot 17.00 uur via Hilversum 3 en yan 18.05 tot 18.30 via Hilversum 2, zal aandacht worden besteed aan wed strijden in het betaald- en amateur voetbal en aan de korfbal-, handbal en hockeycompetitie. Kijkers naar de K.R.O.-t.v. kunnen vanavond kennismaken met „Marcus Welby", een doktersserie uit de Verenigde Staten, die voorlopig ieder weekeind het K.R.O.-programma van 20.20 tot 21.10 in beslag gaat nemen. De aflevering, waarmee de nieuwe Wcibyserie start, is getiteld „Pauli". Een verhaal van een gehandicapt jongetje, dat verstoken is van elk begrip van communicatie. Dat begrip moet hem bijgebracht worden in zijn meest elementaire vorm en wie kan dat beter doen dan de nieuwe dokter-held wanneer hij het kind bij een van zijn huisbezoeken opmerkt. Verhalen over dokters en episodes afspelend in ziekenhuizen blijven nog altijd in trek omdat datgene waar de mens van nature een afkeer van heeft (pijnkennis omtrent zijn eigen lichaam, etc.) tegelijk een geheimzinnige aantrekkingskracht schijnt te bezitten. De nieuwe dokter is al een bejaard man, weduwnaar met een getrouwde dochter én een vriendin terwille van de romantiek, want Marcus mag haar dan sympathiek vinden, zijn patiënten gaan vóór alles. Hij heeft ook een assistent, dokter Steven Kiley, die minder humanitair ingesteld is waaruit wel eens conflicten zullen voortkomen. Verder is er nog een verpleegster, die van moederlijke aard is. die de oude en de jonge baas in het gareel houdt. Veel overeenkomsten met dokter Finley, horen we al zeggen. Ziehier de hoofdrollen: dokter Welby wordt gespeeld door Robert Young (die in meer dan honderd films heeft gestaan), dokter Kiley wordt vertolkt door James Brolin en zuster Consuelo krijgt gestalte dcor het spel van Elena Verdugo. Nederland I, 20.20 uur (kleur). (ADVERTENTIE) Leiden ontzet /f 1/ - *vJ i niet vergeten.. Pricoeten De lotgevallen van mensen die het niet voor de wind gaat zijn op het toneel, in de film of de roman nog steeds in trek. Waarschijnlijk een ge volg van een verlaat „naturalisme" dat procsteerdc tegen alle happy-en- dings van een voorgaande periode. Het is de geschiedenis van Vic Singeis die het onderwerp voor een nieuwe VARA-tv-scrie van 'n James Bond-achtige allure van eigen bodem vormt die in de plaats komt voor de bekende Maigretavonturen. Wies Andersen, de bekende acteur die zolang „Lapointe" in Maigret gespeeld heeft, zal ons nu Vic Singel laten beleven, een coureur die weinig geluk heeft. Na 'n ongeluk met een formule 1-wagen heeft hij zes maanden in het ziekenhuis in Buenos Aires gelegen en dan. terugkerend in Amsterdam, er vaart hij dat zijn vriendin er vandoor is gegaan met een vriend naar We nen. Vic ziet kans naar Wenen te komen maar daar blijft' hij, door een zakelijk misverstand, opeens zonder middelen van bestaan zitten. In lichte wanhoop probeert hij maar een boek je te schrijven om tenminste zijn hos pita te kunnen betalen. Maar die da me wil geen uitstel van betaling en de man in kwestie zoekt snel een baantje (niet direct een nieuw gege ven) waar hij ook al weer spoedig ontslagen wordt. Na nog ettelijke mis lukkingen wordt hij tegen wil en dank betrokken bij de praktijken van een politieke groepering waar hij nu juist beter niet bij terecht had kun nen komen. De geschiedenis is ontstaan uit twee detective-romanfiguren van Henk Oolbekkink en Hellinger. Otto Dijk en Eimert Kruidhof maakten er één man van die nu Singel heet. Zondag Nederland 1 20.25 uur. Wim Sonneveld in donker-Osaka Bij zijn bezoek aan Japan, waar hij voor de Nederlandse kolonie in Osaka en Tokio optrad, ontmoette Wim Son neveld ook de equipe van Brandpunt, die daar aan het werk was. Cineast Piet Kaart verzuimde niet het optre den van Wim Sonneveld met de came ra vast te leggen. De resultaten van zijn werk, vermeerderd met later ge- maakte opnamen, weiden onder regie van Rob Touber samengevoegd tot één programma. De bekende cabaretier trad in Japan op voor de Hollandse verenigingen en hij voelde er wel voor om in de reportage van Touber te worden ingepast, maar dan moest hij liedjes zingen in een echt Japanse omgeving en dat werd uiteindelijk „donker Osaka", waar, volgens Tou ber. het werken geen pretje was. Straks kunt u de resultaten van deze samenwerking zien. Nederland I 21.40 uur (Kleur). Vic (Wies Andersen) (Joan Remmelts) i „Sonata da Camera" naar Amerika DEN HAAG (ANP) Het ensemble Sonata da Camara, bestaande uit de vio listen Willem Noske en Piet Nijland. de violist Victor Bouguenon en de cembalisle Janny van We ring vertrekt 5 oktober voor een derde j Amerikaanse toernee. Gedurende drie weken zal worden opgetreden voor ka mermuziekverenigingen en universitei ten in het oosten, midden en zuiden van de Verenigde Staten. De programma's bevatten zowel werk van oude als he dendaagse Nederlandse componisten. Op deze reis zal voor het eerst een onbekend werk van Schubert tot klinken komen, namelijk een aantal .Landler" voor twee violen en violoncel, die Schubert op 19-jarige leeftijd heeft geschreven. Deze dansen zijn ook tijdens het leven van de componist vermoedelijk nooit uitgevoerd. „Dubbeldekkers", voor de liefhebbers van Engelse humor Wij zullen weer een nieuwe serie vrolijke Engelse geschiedenissen bele ven die zich afspelen op en rond de bekende Londense dubbeldekkers, de grote rode bussen die zich bijna top zwaar door het geweldig drukke ver keer bewegen of in stillere buitenstra ten angstwekkend door de bochten gieren. Het gaat de lotgevallen chauffeur Stan Butler en zijn collega Jack die conducteur is. Stan heeft altijd problemen, zowel op zijn werk als thuis en hoewel Jack altijd bereid is om hem terzijde te staan, ook als de affaire erg moeilijk wordt, komt Stan door de tussenkomst van zijn collega meestal van de regen in de drop. In deze eerste aflevering trach ten de vrienden de kennis die zij kor! tevoren op een EHBO-cursus opge daan hebben, m praktijk te brengen Of het slachtoffer hiermee gebaat is. blijft een open vraag.. Reg Varney speelt Stan en Jack de conducteur wordt vertolkt door Bob Grant. Zon dag Nederland 2 20.45 uur. „De Borderers" is de titel van de nieuwe jeugdserie die de NOS-televi sie met ingang van 4 oktober elke zondagmiddag van 15.25 tot 16.15 uur via Nederland 1 in kleur gaat uitzen den. Een verhaal vol intriges, haat en liefde onder Engelse en Schotse edel lieden omstreeks het midden van de zestiende eeuw. Plaats van handeling: de Marches, het grensgebied tussei Engeland en Schotland. In het noorden regeeerl koningin Ma ria over een land dat tijdens haa langdurige verblijf in Frankrijk ondei een ernstig wanbeleid heeft geleder In het zuiden, Londen, zit koningii Elizabeth op de troon van een door d reformatie verdeeld Engeland. In de Marches een gebied van kali heidevlakten en wouden dat alleer maar goed is voor het fokken van ver heerst geen werkelijke vrede en de koningin heeft er weinig te zeggen De edellieden regeren de omgeving vechten privé-oorlogen uit en plunde ren de kudden vee van hun buren. In het grensgebied ligt ook een Nie mandsland waarop zowel Engeland als Schotland aanspraak maakt en dat dientengevolge door geen van beide wordt geregeerd. Het is dan ook een paradijs voor bandieten, stropers en wat dies meer zij. In deze omgeving speelt het verhaal De Borderers. Centraal in de serie staat de familie Ker van Slitrig en een ver familielid van hen. Sir Walter Ker van Cessfort. De Kers van Slitrig zijn een oude familie, maar niet rijk of machtig. Hun domein bestaat slechts uit de vesting Slitrig Towér, wal miezerig heuvelland en een beetje bouwland. Cessfort is door de regering gemach tigd om orde en rust te handhaven. Sir Walters positie is hem naar het boofd gestegen. Bovendien voert hij :ets in zijn schild wat te maken heeft net de bezittingen van de Kers van Slitrig. Redenen genoeg dus waarom 'lij de vijand van de laatsten is. 'n de aflevering „Wraak" die op 4 iktober wordt uitgezonden, wordt de voonstede van Gilbert Ker, Slitrig Fower, overvallen terwijl Gilbert op eis is. Zijn dochter Agnes wordt ont voerd. Gavin, Agnes' brcer zet de ichtervolging in maar moet daarbij ie grens met Engeland over: een '.waar vergrijp dat de Kers duur komt te staan. „De overval" is de titel van de eerste aflevering uit de door de BRT gepro duceerde jeugdserie „Fabian van Fal- lada", die de NOS-televisie morgen avond uitzendt. Fabian is een jonge luitenant bij de Oostenrijkse huzaren, die in garnizoen ligt in de buurt van de dames Crébillon, oude adel van de streek. Het land wordt onveilig ge maakt door een geheimzinnige ban diet, die in de gedaante van een weerwolf de arme boeren de stuipen op het lijf jaagt en tevens hun beur zen lichter maakt. Op een kwade dag wordt Fabian met zijn kleine escorte overvallen door de bende van de weerwolf. Hij verliest er zijn manschappen en de soldij van het garnizoen bij. Bovendien heeft de weerwolf de overval zo handig in elkaar gezet, dat de verdenking op Fabian valt. Deze moet voor de krijgsraad komen en wordt veroor deeld. Gelukkig krijgt Mammelies de Crébillon lucht van Fabians moeilijk heden en zij besluit hem te helpen. Dank zij haar en haar to verpaard Knudde gelukt het Fabian dan ook uit de gevangenis te ontsnap pen, maar dan beginnen de avonturen pas goed. „Fabian van Fallada" werd geschre ven door Lo Vermeulen en Karei Jeuninckx. De produktie van de serie was in handen van Rik van den Abbeele. Realisatie: Bert Struys; spel- regie: Senne Rouffaer; opnameleiding: Camiel de Bruyne. De rol van Fabian wordt gespeeld door Jef Demedts. Zondagavond Ned. II 19.05 uur. Tom Sawyer (1876) in levende lijve (Van onze omroepredactie) HILVERSUM De NCRV gaat op de vaste maandagavond door met het in de vooravond uitzenden van een familie programma. Deze programmering werd het vorig seizoen met Alleen op weg" en „De waaier van Sevilla" begonnen en krijgt nu een vervolg met de nieuwe 13-delige serie „De lotgevallen van Tom Sawyer" naar het bekende boek van Mark Twain. De afleveringen staan steeds gepland om 19.30 en worden in kleur uitgezonden. Roland Demongeot speelt de rol van de leven?lustige Tom Sawyer, die slechts met de grootste moeite in toom kan worden gehouden, door zijn stren ge. maar goedhartige tante Polly. In de eerste aflevering blijkt Tom dol te zijn op schepen. Als de stoomboot „Paul Jones" arriveert aan de kade van zijn woonplaats, weet hij aan de aandacht van zijn tante te ontsnappen en gaat naar de haven. Een poging om aan boord van een schip te komen, verloopt evenwel niet zo vlot. Tom maakt in deze aflevering kennis met een meisje. Beckv genaamd, het zusje van zijn rivaal Tatcher. NEDERLAND I TELE AC: 10.00 uur: Drie cursussen EV. OMROEP 15.30 uur: De 12-jarige Jezus in de tempel KRO: 16.00 uur: Journaal 16.02 uur: Debbie Reynoldsshow 16.27 uur: George Mitchell- singers 9 16.55 uur: Oebele NOS: 9 18.45 uur: De Woefs en de Lamaars 15.00 uur: Journaal 15.02 uur: Weekjournaal 15.22 uur: Verkeersinformatie 15.25 uur: De Norderers 16.15 uur: Die goede oude tijd 16.55 uur: Voetbaluitslagen IKOR: 17.00 uur: Kerdienst uit Leidschendam TELEAC: 18.20 uur: Dammen voor beginners NEDERLAND I NOT: 11.10—11.35 uur: Latijns-Amerika aan de rand (eerste les) NOS: 18.45 uur: De Woefs en de Lamaars 18.55 uur: Journaal VARA: 19.04 uur: Coronation Street 20.00 uur: Journaal 18.55 uur: Journaal KRO: 19.04 uur: Mazowze ballet 20.00 uur: Journaal 20.20 uur: Marcus Welby, 21.10 uur: Brandpunt 21.40 uur: Wim Sonneveld in Japan 22.30 uur: Epiloog 22.35 uur: Journaal NOS: 18.55 uur: De Woefs en de Lamaars CVK-IKOR-RKK: 19.00 uur: Woord voor woord 19.05 uur: Zingend geloven VARA: 19.30 uur: De meisjes, de schaatsen en de beren 20.15 uur: Simon Carmiggelt 20.20 uur: Journaal 20.25 uur: Vis Singel 21.50 uur: Signalement 22.30 uur: Zendtijd NVSH 20.20 uur: Ha, die Annemarie 20.50 uur: Achter het nieuws 21.15 uur: De Gouddieven 22.05 uur: Don Byas-comeback 22.45 uur: Journaal NEDERLAND II NOS: 18.45 uur: De Woefs en de Lamaars 18.55 uur: Journaal NEDERLAND II NOS: 18.45 uur: De Woefs en de Lamaars 18.55 uur: Journaal AVRO: 19.04 uur: Sportpanorama 20.00 uur: Journaal 20. 20 uur: Sjakie Schramahow 21.10 uur: Avroskoop 21.50 uur: Annie, de vrouwen in het leven NEDERLAND II NOS: 18.55 uur: De Woefs en de Lamaars 19.00 uur: Journaal 19.05 uur: Fabian van Fallada 19.30 uur: Studio Sport 20.20 uur: 1 Panoramiek 20.45 uur: t.v.-spel Dubbeldekken 21.10 uur: Studio Sport 21.35 uur: Video 22.25 uur: Journaal NCRV: 19.30 uur: De avonturen van Tom Sawyer 20.00 uur: Journaal 20.20 uur: Memorandum van een dokter 21.15 uur: Zeg het nou zelf 22.05 uur: Het telegram 22.45 uur: In het voorbijgaan 22.55 uur: Journaal HILVERSUM I 402 M 18.00 Nieuws. 18.11 Actualiteiten. 18.20 Ste- -eo: Open Huis: gevarieerd programma. vs. 22.40 Mededelinger gevarieerd platenpro- i. 23.55-24.00 Nieuws. iding van de Anti Revolutionai- 3.30 Nieuws. 18.41 Actualiteiten. Musicerende dilettanten: Ope- Sjook: jeugdprogramma. 20.00 VERSUM I 402 M EN FM-KANALEN KRO: 8.00 Nieuws. 8.10 Het levende woord. 8.15 Stereo: Badlnerie: klassieke muziek (gr.). 9.00 Nieuws en waterstanden. 9.15 (S) Laudate: klassieke en moderne gewijde muziek (gr.). 10.00 Eucharistieviering. 11.00 Nieuws. 11.02 Stereo: Promenadeorkest en Radiokoor: amusementsmuziek. 11.55 Mede delingen. NCRV: 12.00 (S): Kerkorgelcon cert: klassieke en moderne muziek. 12.40 Tussenbeide: actuele kroniek. 13.00 Niiuws. 13.10 <S):De psalmen in de nieuwe berij ming, muzikale lezing. 13.30 (S) Koorzang. 13.55 Visioen en visie, literair programma. NOS: 14.15 (S): Utrechts Symfonie-orkest en ieke muziek. (I.d. pauze: 14.45- dichtbij. 18.58 Wilde i.OO Nieuws. 19,07 (S): Kerken in en Schotland (I). lezing en oude :k. 20.00 _(S): klassieke kamermu- iek~A Go Go: licht muziekprogram- Nieuws. 22.40 Mededelingen. 22.42 De z de kerk- muziek in de liturgie. 23.00 muzikale Informatie voor kenners er hebbers. 23.55-24.00 Nieuws. I 298 M EN FM- Sportmcdedelingen en postduivenberichten.). IKOR: 10.00 Onderweg: van de hak op de tak de kerk door. 10.30 Oud-Katholieke Hoogmis. 11.25 Wilde Ganzen. 11.30 Reak- In antwoord op uw schrijven..: verzoekpl tenprogramma. 22.00 Kursief: een prograr ma dat schuin tegen de u,,u 22.25 Avondgebed. 22.30 N: gekruide tedjes. 18.4S^Sport. 12.00 Nieuws, be- bis: liedjesprogra NOS1?'18.05 II: reportages ■g Langs de lijn i beschouwingen over van wedstrijden. VARA: 18.30 lesprogramma. NOS: 18.50 In het Oos- II klankbeeld. AVRO: 20.30 Stereo: In gespeeld: gevarieerd verzoekpla- daag gespeelde tenprogramma. 22.30 Nieuws. 22.40 Radio journaal. 22.55 Stereo: Voor de nacht licht platenprogramma. 23.55-24.00 Nieuw». (15.00-15.02 en 16.00-16.02 Nieuws.). AVRO 17.00 Nieuws. 17.02 Radiojournaal. 17.05-18.01 Superclean Dreammachine. BRUSSEL 324 M (NED.) malie.) 15.00 Sport e Nieuws.). 18.30 R.K ding. 19.00 Nieuws Muziekprogramma. (ADVERTENTIE) Hoofdrolspelers in deze BBC-ser Michael Gambon (Gavin Ker) i Cuthbertson (Sir Walter). Zondag Ned. I 15.25 uur Kleur. zijn Dit is het recept: Kaasfondue van Nederlandsekaas. Caquelon inwrijven met knoflook. Dan 4 dl halfdroge witte wijn in de pan verwarmen tot de wijn gaat bruisen. Vervolgens 500 gr fijngesneden jong belegen Goudse toevoegen, goed roeren en weer aan de kook brengen. Binden met maïzena, op smaak afmaken met zout, peper, nootmuskaat en wat kirsch. igen. Binden me "PT .VERSUM I 402 M EN FM-KANALEN KRO: 7.00 Nieuws. 7.11 Het levende w. 1.16 Stereo: Badlnerie: klassieke en mi ie muziek (gr.). (7.30 Nieuws: 7.32-7.40 i 0 Nieuws. 11.03 Voor de zieken. aai denprogramma. 11.55 Mededelingen. 02.21 Voor boer en tuinder: 12.26 Mede- ingen t.b.v. land- en tuinbouw: 12.30 uws; 12.41 Hier en Nu: actualiteiten). 5 Schoolradio. 14.30 (S): Klassieke en èrde6middagdienst. No's: 15.30 Zoeklicht Nederland: Informatie over Utrecht, af- Luchtpost; afzender: Tjai 17.30 NCRV En Bloc: actl Politieke Partijen: L l Spitsuur Amsterdam: licht» auziek en reportages. (7.33-7.38 Van - - - dag. 'VA- I RA: 8.00 Niet NOS: 11.00 Nieuws. 11.03 Stereo: hRepertori- t: Radiophil- l Nederlandse Radio muziek, reportages en berichten. 14.30 Schoolradio. NOS: 14.50 Mens en atmosfeer, lezing. 15.20 Eurolight: lichte orkestmuziek uit Oostenrijk. 16.00 Nieuws. AVRO: 16.03 ntlyana: muziek van de Nederlandse 17.55 Mededelinger 00-15.02, 16.00-16.02 e BRUSSEL 324 M (NED.) 2.03 Muziekprogramma. klapper; - 13.20 Tafelmuzlek. 14.00 Nieuws. 14.03 School radio. (15.00 Nieuws.). 16.00 Nieuws. 16.03 fifljNtt"'Voor de zieken.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 2