Ook in plan Binnenhof Chirurg Yan Dongen moest zich een grootse huldiging laten welgevallen een scholenbouwstroom ANTIEKBEURS Ketting botsingen op rijksweg 4 ELMI sponsor voor Kangeroes Met 3 oktober kinder crèche in Eigen Huis Oplossing voor financieel zwak staande volleyballers De toekomst bedreigd? Boekbinders opnieuw zaalvoetbalkampioen PAGINA 4 LEIDSE COURANT DONDERDAG 1 OKTOBER 1970 Feesteling temidden van bonderden al dan niet „getekenden" GERAAMDE KOSTEN f 3,6 MILJOEN LEIDEN De hal van het St. Elisabeth Ziekenhuis was glsternamiddag kenne lijk te klein voor de honderden opeen gepakt staande recepttegangers, die dr. M. A. van Dongen hun erkentelijkheid en waardering kwamen betuigen en daar veel gelukwensen bjj voegden om dat chirurg Van Dongen 25 jaar lang ..operationeel" werkzaam Is aan de Hooigracht Van alle rang en stand wa ren ze aanwezig: ziekenhuisdirecteur mr. J. G. Bergmejjer, collegae-heel mees ters, vertegenwoordigers van het ver plegend personeel, figuren uit het maat schappelijk leven, van verenigingen, vrienden en bekenden en vanzelfspre kend een groot aantal personen die, aan den lijve met chirurg Van Dongens vaardigheden en vakmanschap kennis hadden gemaakt en zich dus mogen rekenen tot „zijn patiënten". Mevrouw en dokter Van Dongen, die onvermoeibaar handen bleven drukken en geschenken ontvingen, toonden zich ook aangenaam verrast .toen aan het slot van de ontvangst een grote geüni formeerde deputatie van de R.K. Leidse Harmoniekapel haar opwachting kwam maken. Het moest een „stille serenade" zijn (aanbieding van een grammofoon plaat met marsen), want vanwege enige ernstige zieken mocht geen muziek wor den gemaakt. Dokter Van Dongen, een „goede donateur", stelde hun komst even wel zeer op prijs. Mr. dr. J. van de Poel. in het dagelijks leven secretaris der gemeente Leiden, maar ditmaal aanwezig als oud-patiënt, sprak mede namens een grote schare door chirurg Van Dongen „getekenden", in bijbelse termen uitgedrukt. „Een eenvoudig sommetje leerde me, dat het er tienduizenden moeten zijn geweest in uw operationele periode hier". Hij had graag het geplande geschenk der patiën ten aangeboden, maar omdat de spe ciaal geopende giro- en bankrekeningen door omstandigheden wat verlaat be schikbaar waren gesteld, sijpelden de donaties nog steeds binnen. Het ge schenk moet derhalve nog komen, maar de toezegging kon gistermiddag in de feestelijke toespraak van de heer Van de Poel gedaan worden. „Ik ben u daar nu al heel erkentelijk voor", zet dokter Van Dongen in zijn woord van dank. Tot lang na het officiële verstrijken van de receptietijd bleef het gezellig druk in de hal. Lieden die op het gebied van recepties in het ziekenhuis wel het een en ander gewend zijn geven te kennen, dat zij een dergelijke toeloop nog niet hadden meegemaakt. Bij ontel baren heeft chirurg Van Dongen „iets"* weten te vinden, giftermiddag heeft men hèm gewonden. LUCAS VAN LEYDEN N.V. JUWELIERS Nieuwe Rijn 4 - Leiden Telefoon 42350 VAN 5—10 OKTOBER Postkantoor in Oegstgeest-Noord OEG8TGEEST Een lang gekoesterde wens van de bewoners van Oegstgeest- Noord gaat dit kwartaal eindelijk ln vervulling: de PTT heeft een aanne mingsbedrijf de opdracht verstrekt tot het bouwen van een paviljoen met een capaciteit van drie loketten op een ter rein aan de Floralaan bij de kruising met de Irislaan. Nog voor het eind van dit jaar moet het PTT-kantoor worden opgeleverd. De noodzakelijkheid van een PTT-vesti ging ln Oegetgeest-Noord is in het ver leden herhaaldelijk bepleit, want voor veel ingezetenen werd de afstand naar het PTT-kantoor in het Wllhel minapark te bezwaarlijk. Bij de rondvraag van de raadsvergaderingen was het de laatste tijd o.m. altijd een vast punt. terwijl ook de bewoners zelf verschillende ac ties ondernamen. LEIDEN Op de rijksweg 4 hebben zich gisteravond om half zes twee ket tingbotsingen voorgedaan, waarbij ver schillende gewonden vielen en enkele wagens ernstige schade opliepen. De eerste olsing, waarbij drie auto's op el kaar inreden was waarschynlijk het ge volg van het slechte weer. Hierbjj liep de bestuurder van de eerste auto een hechtwond aan het gezicht op. Bij de tweede botsing waarbij zeven auto's betrokken waren liepen de in zittenden van de derde auto de ernstig ste verwondigen op, omdat hunauto aan de zij- en achterkant aangereden werd, een van de andere auto's reed eerst tegen de vangrail en later tegen de derde auto op. De bestuurder een 32-Jarige Leidenaar liep hierbij een hechtwond aan het gezicht op. De an dere inzittenden werden met letsel aan het been, een hersenschudding en een I enkelblessure door de Eerste Hulpdienst naar het Academisch Ziekenhuis ver- j „Scoutshop" in nieuwe ruimte LEIDEN De Scout Shop. depot Lei den gaat dinsdag 6 oktober a s. een j nieuwe ruimte betrekken. De artikelen- reeks is uitgebreid met o.m. watersport- en camping-artikelen. De nieuwe winkel is gevestigd aan de le Binnenvestgracht 20, op begane grond. De zaak is geopend j op dinsdag- en vrijdagavonden van 7 Duidelijk overrompeld staan hier mevrouw en dokter Van Dongen te kijken naar het cadeau van besturen van vereni gingen en enige oud-patiënten: een filmprojector en bijbehorend tafeltje. Ze werden aangeboden door pastoor J. Af. J. Wortclboer ofm. van de Hartebrvgparochie (midden), die bovendien een persoonlijk presentje bij sich had. Wethouder ook „ambtenaar" LEIDERDORP Het corps ambtenaren van de burgelijke stand bestaat krach- tena een recente gemeentelijke verorde ning uit zeven personen. Twee van hen zijn ambtenaren ter secretarie op de af delingen bevolking en burgelijke stand. Twee anderen die in hun plaafs treden wanneer de eerste twee verhinderd zijn. De drie overigen zijn ambtenaren die zich, volgens een in onderling overleg met de eerder genoemde vier vast te stellen regeling, in het bijzonder met het voltrekken van huwelijken zullen bezig houden. Omdat er van de laatste categorie mo menteel maar twee zijn, verzoeken b. en w. de raad te benoemen tot ambtenaar van de burgerlijke stand de heer Engbert LEIDERDORP De woningbouw in het bestemmingsplan „Binnenhof" ral ulterlyk medio-1971 gestalte krijgen. Om nu de onderwijsaecommodatie gelijke tred te, laten houden met de ontwikkeling van de wjjk, vragen b. en w. de ge meenteraad te besluiten tot stichting van een openbare school voor basisonderwijs en van een openbare school voor kleuteronderwijs. Voorts vraagt het college, medewerking te willen verlenen voor de bouw van een prot. christelijke en een rooms katholieke basisschool, van kleuterscholen op protestantse en r.k. grondslag. Voorts verzoeken b. en w. te besluiten tot de bouw van een gymnastieklokaal in de nieuwe wijk. den bijeengebracht in een scholencom plex. Dit besluit steunt op stedebouw- kundige- onderwijs- en economische as pecten. De centrale ligging van de ge bouwen kan de samenwerking tussen de scholen bevorderen; de bouw van één complex werkt kostenbesparend en da verkeersveiligheid van de leerlingen kan in de hand gewerkt worden door het verkeer uit het scholencentrum te we- Scholen tegelijk met de bewoners Het college meent, dat de bewoners van de nieuwe wijk zich, wat de scholen be treft, niet kunnen oriëntereu ten zuiden van de Engelendaal. Nog afgezien van de vraag of de capaciteit van deze scho len voldoende is om het uit „Binnenhof" afkomstige leerlingenpotentieel op te vangen, speelt de verkeersveiligheid een voorname rol in de overweging, die leidt tot het verzoek aan de raad. B. en w. menen, dat de wijk Binnenhof beschikt over zijn eigen scholen op liet moment, dat de eerste bewoners er zich vestigen. De scholen in. het plan Binnenhof wor- Schandblok bij molen De Valk LEIDEN „Ik ben een Idealist". Kort maar krachtig motiveert directeur N. F. G. Lens het besluit van zijn bedryf om I als sponsor van de volleybalvereniging Kangeroes op te gaan treden. „Voor de Elmi heeft het sponsorschapeigenljjk I geen enkele betekenis. Ik zie helemaal niet, dat wQ nu plotseling meer over hemdjes gaan verkopen. En mocht dat wel zo zijn, dan komt dat alleen maar ongelegen uit. We kunnen momenteel de orders al niet aan. Als we alle orders konden uitvoeren, verkochten w e 300.000 overhemden per jaar ineer. Dus uit commercieel oogpunt bekeken, heeft onze steun aan Kangeroes niets te be tekenen". Dan bljjft wel de vraag open. de Kangeroes zo nodig met het woord ELMI op het tralningsjak voor het pu bliek moet optreden. Maar ook hierop heeft de heer Lena, die met zijn broer het bedrijf aan de Lammenschansweg leidt, zijn antwoord klaar. „Laten we eerlijk zijn. Als Je Iets krijgt aangebo den. wil je graag de mogelijkhedep hebben om iets terug te doen. En cöe mogelijkheid is er voor de Kangeroes in de naam ELMI op het tralningsjak". In iedere geval, persoonlijk ideaal of commercieel stuntje, het voorbeeld van Elmi zal ongetwijfeld zijn weerslag heb ben op het sportleven in Leiden. „Het is helemaal niet mijn eis dat we in Leiden nu top-volleybal gaan krijgen. Ik zou het natuurlijk wel leuk vinden, maar onze steun staat of valt beslist niet bij het uitblijven van prestaties. Ik heb in Leiden nu de spits afgebeten. Binnen kort zullen er een aantal bedrijven vol gen. let maar op. Misschien zullen bij die bedrijven wel andere motieven een rol spelen, maar bij mij staat het idea lisme voorop. Dat zal ik ook duidelijk laten merken. Ik word namelijk een en thousiast supporter van de Kangeroes". REDDINGSGORDEL Voor de Kangeroes komt het financiële ruggesteuntje van de Elmi als een toe geworpen reddingsgordel bij de naderen de verdrinkingsdood. De club, die in de hoofdklasse uitkomt, moet aan haar le den ongekende financiële offers vragen. Naast de contributie van zes gulden per maand (ook al flink aan de hoge kant) moeten de leden het reisgeld voor de uitwedstrijden zelf betalen. En een re tourtje Rotterdam kost toch altijd nog 4',-i piek. De heer A_ Mieog, be stuurslid van de gelukkige vereniging, ziet mogelijkheden om met de steun van Elmi een topclub te worden. „Wij krij- nu eindelijk de gelegenheid om een echte topclub te worden. Met het aan trekken van de trainer-coach van het Haagse Blokkeer, de heer Hoogerwaan hadden we eigenljjk al de eerste stap op weg naar de top gezet. Nu we een spon- hebben is de doorbraak definitief. We gaan de spelers echter voorlopig nog lingen aan het sponsorschap zijn ver niet betalen". Vanaf vandaag gaat voor I bonden. Dat is onder andere te merken de Kangeroes een nieuw tijdperk in. Tot uit het feit, dat Kangeroes zelf mag uit- 1 .oktober 1972 wordt de volleybalclub, I maken, wat er met de geldelijke bijcha- met 85 leden de grootste van Leiden, I gen van Elmi wordt gedaan, gesteund door de Elmi. Dat houdt onder andere in: een financiële injectie voor i „De vereniging blijft geheel autonoom, de clubkas en tralunigspakken voor de ik wil ze wel van advies dienen, maal eerste twee herenteams en het eerste die hoeven ze beslist niet op te volgen.'" dameszestal. Directeur Lens zit boordevol enthousias- ,Ik liep al langer met het plan rond ZAKELIJK DIRECTEUR Directeur Lens wordt zakelijk adviseur van de Kangeroes. Maar waarom bindt Elmi zich slechts voor twee jaar -aan de volleybalvereniging als het sponsorschap zuiver uit Ideële overwegingen is voort gekomen T De heer Lenst „Wij hebben een binden de overeenkomst voor twee jaar en een voorlopige voor vijf jaar. Maar Btelt zich nu eens voor. dat ze bij Kangeroes gekke dingen gaan uithalen. Neem nu maar eens een voorbeeld. In één van do komende competitiewedstrijden moleste ren de Kangeroes de scheidsrechter. De beate man komt met een paar blauwe ogen uit de strijd. Grote foto in de krant met Kangeroes-spelers en de trainings- jaks met ELMI er op. Dan lijdt mijn be drijf schade. En daarom willen wij jen mogelijkheid hebben om er ook weer vanaf te komen. Het nioet echter wel heel erg bar gemaakt worden, willen wij onze steun intrekken." NAUWELIJKS COMMERCIEEL Overigens wordt het tijdens het gesprek met de heer Lens wel duidelijk, dat er inderdaad weinig commerciële bijbedoe- LEIDEN Ouders, die op 3 oktober het feest van Leidens ontzet willen vieren zonder hun allerjongste kinderen, kun- I new met hun kroost terecht in de stu dentensociëteit Eigenhuis. Rapenburg 24. Leden van de vereniging „Augustinus" hebben daar een kindercrèche ingericht. Vanaf tien uur kunnen kinderen daar ge- heel kosteloos en onder deskundige lei ding spelen en creatief bezig zijn met allerlei materialen. De kinderen kunnen er voor kortere of langere tijd tot rijf i uur 's middags terecht. Er wordt gezorgd I voor een gratis consumptie en een ge- zeil i ge sfeer. Ook kan op hetzelfde adres van half zes tot zeven voor 2.50 een heerlijke hutspotmaaltijd (hoofd- eu nagerecht) worden gebruikt. Voorts zal bij molen „de Valk" een schandblok worden opge richt. waar men tegen een gering bedrag roomtaarten en nate sponzen kan afvu ren op een in het blok geketend persoon. Een eventueel batig saldo van deze dag zal 'worden gebruikt om de kosten te be strijden van een musical, welke Augusti nus begin volgend jaar op de planken hoopt te brengen. Voor het bouwplan hebben b. en w. weer een beroep gedaan op het bouwteam „Midden Nederland" en het architecten bureau Stuurman te Waddinxveen. die ook betrokken waren bij de onlangs afgesloten bouwstroom in „Zijlhof". In het scholencomplex „Binnenhof" zijn drie lagere- en drie kleuterscholen ge situeerd. Daarnaast is in eerste instan tie een sportzaal gepland. Een voorstel om in plaats van deze sportzaal een dub bel gymnastieklokaal te bouwen, is nog in overweging. De vrees bestaat name lijk dat één gymnastiekzaal of één sport zaal niet voldoende zal zijn voor het gymnastiekonderricht aan de leerlingen van drie lagere scholen. De scholen zijn zodanig gepland, dat in hel centrum een soort plein ontstaat. Overwogen wordt nog, of op dit plein een rolschaatsbaantje, een speelvijver, een jeu de boules-baan of iets dcrge!(jks kan worden aangelegd, waardoor het ook buiten schooltijd een functie heeft voor de wijk. De bouwkosten voor het gehele' project worden op f 3.650.000,ge- de sport te gaan steunen. Trouwens u zult ook op ander gebied binnenkort van mij horen. Het had eigenlijk net zo goed een andere vereniging kunnen zijn. Maar ik heb één ding geleerd. Dring je zelf niet op. Er wordt niet voor niets gezegd, dat aangeboden dien sten zelden aangenaam zijn. Daarom heb ik ook gewacht tot er een vereni ging bij mij aanklopte. En Kangeroes was toevallig de eerste." IN DE TAPTOE Morgenavond doet Kangeroes, El mi zij.n intrede voor de Leidse bevolking. In de taptoe lopen 21 Kangeroes in het door Elmi ontworpen trainingspak met het bord „VC Kangeroes naar de top, met Elmi voorop Ook dit stuntje wil di- I VOORSCHOTEN „Onze toekomst recteur Lens niet a's commercieel be- bedreigd?" is de vraag, die het kamer- schouwen. Hij blijft volhouden: „Ik ben lid mr. H. van Riel tot onderwerp maakt nog geen keiharde Amerikaanse zaken- van een voordracht, die hij Zal houden man. Ik doe dit uit zuiver idealistisch voor een openbare propagandabijeen oogpunt." komst van de V.V.D, in regio Leiden. Trainer-coach Henk Hoogerwaard kah De propagandabijeenkomst wordt ge- het weinig schelen. „De beweegredenen 1 houden op vrijdagavond 9 oktober in van die man interesseren ine geen lor. café-restaurant ,.r,~ "j Ik vind het gewoon fijn, dat Kangeroes aan de Veurseweg een sponsor heeft." Beiaard concours op carillon stadhuis LEIDEN De Nederlandse Klokken spelvereniging organiseert op zaterdag 17 oktober a.s. een beiaardconcoura op de stadhuisbeiaard te Leiden, 's Morgens om 10 uur is er samenkomst van belangstellenden in de hal van het stadhuis, waarna om 11 uur ontvangst van de deelnemers in de burgerzaal. Om 12 uur is er een gezamenlijke koffie tafel en om 14 uur begint het concours, 's Avonds om 18 uur worden de uitsla gen bekend gemaakt. Als prijzen zijn o.m. beschikbaar „de Gouden Beiaard van Hengelo" en de „Dr. v. d. Elst-klok" wisselprys). bijeenkomst begint Sollicitatietermijn voor burgemeester V'schoten geopend VOORSCHOTEN Met ingang van 1 maart van het volgend jaar is er, blij kens de Staatscourant, waarin sollici tanten worden opgeroepen, een vacature voor de burgemeesterspost van Voor schoten. De huidige burgemeester, de lieer L. de Kool, bereikt in februari na melijk de pensioengerechtigde leeftjjd en liet is de gewoonte dat hjj dan voor de eerste van de volgende maand zijn ontslag aanbiedt. Zoals wij al eerder vermeldden, moeten zestien ji burgemees- gemeenteraad E. J. Veldhuyzen ereburger bij afscheid v. Woon ruimtecommissie LEIDERDORP In de laatete verga dering van de Woonrulrate-advieeeoni- iniasle waarin tevens alseheid werd ge nomen van de commissie, omdat voor taan de Algemene Woningbouwvereni ging de verdeeltaak van hel Gemeente lijk wonningbezit heeft, heeft voorzitter den aan het ereburgerschap verkregen, den aan he ereburgerscbap verkregen. De penning werd hem uitgereikt door burgemeester Van der Have, die het werk van de commissie sinds 1947 me moreerde. Hij zei o.m.. dat de commissie «leeds met grote eenparigheid de ad viezen heeft uitgebracht. Wat duid* op een goed team. Door de commissie wer den ongeveer 8000 adviezen aan b. en w. gegeven. Zowel door de heer Veldhuyzen als door de wethouders Meerburg en Drenth werd de hoop uitgesproken, dat het nieuwe verdeelsysteem goed zal wer ken. De heer Drenth deed de suggestie, dat alle hulseigenaren met elkaar rond de tafel gaan zitten om daardoor cen- t raai een overzicht te hebben van de vrij komende woningen. Gegadigden kunnen dan direct in contact gebracht worden met de eigenaar. Bij de toekenning van de erepenning werd ook ingecalculeerd, j dat de heer Veldhuyzen niet minder dan itting heeft gehad ln de de Voorschotenaren ter reeds missen, want twee dagen ge leden is hij opgenomen in het Diacones- senhuis, waar hij aan zijn knie geope- LEIDEN Dinsdagavond ls plotseling LEIDEN De boekbinderij J. v. d. reerd zal worden. De knieblessure liep overleden de 74-jarige C. A. Burggraaf. Berg heeft de prestatie van vorig jaar de burgemeester op toen hij in'augustus De heer Burggraaf werd getroffen dooi herhaald. Ook dit jaar worn V'. d Berg van een trap viel. terwijl hij de restau- een hartaanval. Vooral ln de voetbalwe- /lr.t zualroetbal-tournooi voor bedrijven. ratiewerkzaamhedeu aan de raadszaal reld genoot de heer Burggraaf onder de Gisteravond kon de voorzitter van de bezichtigde. ouderen grote bekendheid. Hij was oud- Sportstichting. PE.S. Biegstraaien, de VOORSCHOTEN De raad van de bestuurslid van ASC en erelid van de wisselbeker aan de aanvoerder van het gemeente Voorschoten heeft als afge- KNVB-afdeling Lelden. Ata actief voet- team,uitreiken. De boekbinders, met Piet vaardigden naar de gewestraad van het balier speelde de heer Burggraaf in RCL Gubler van LFC in de gelederenbleven Gewest Leiden aangewezen: drs A. F. voor de fusie met ASC. waarin hij als de fmale met j-f de baas over de an der Laan (KVPl, dr. P. S. Pels I rechtsbuiten, die over vrij veel technische Stedelijke Lichtfabrieken. PvdA i en mevr. mr. M. E. Scheffer- I kwaliteiten beschikte, vrfl opvallend Munters (VVD). «peelde. 1 De publieke belangstelling viel gister- Vissen gunden hengelaars de lol niet LEIDEN Het viscollege H.S.V. hield z(jn vierde wedstrijd van dit seizoen op de Vinkeveense piassen. De vangst was matig. Uitslag: 1 Later- veer sr. 1525 gr. 17 sl. 2 G. Doesburg 1350 gr. 21 st. 3 B. Laterveer 1035 gr. 11 st. 4 J. Leuering 980 gr. 12 st. 5 J. v d. Linden 730 gr. 8 st. 6 C. v.d. Hout 705 gr.«9 st. 7 I. Arnoldus I 635 gr. 9st. 8 H. Latei-veer 610 gr. 10 st. 9 H. Mon- tanus 555 gr. 8 st. 10 C. Arnoldus jr. 450 gr. 4 stuks. De vangsten werden in het water terug gezet. Adler Visvereniging OASE. De 4e wedstrijd Oegstgeester Kanaal. De vangst was slecht. De uitslag 1 J. Gommans 1205 gram, 28 stuks; 2 A. Disseveld 845-17; 3 Peeters 680—16 4 P. v. Vliet 62514; 5 A. Lepelaar 490 -9; 6 J. de Ridder 445—9; 7 F. Schouten 445 9; 8 J. Kluts 4Ó0—7; 9 J. Levering 3759; 10 T. Houthuizen 360—8. Alle vis werd ln het water teruggezet. De hengelsportvereniging ,,Forel"hield op zaterdag 26 september 1970 een hengelwedstrijd in het Oegstgeester- kanaal. Het weer was goed en de vangst ook. De uitslag luidde: de he- reu: A. Ooijendijk 3190 gram; G. Ligt- voet 1500; G. J. Duivensteijn 1270: J. C. Ooijendijk 1210; I. L. v. Bohemen 1100; P. Noordermeer 1080; J. Beek man 1060; H, Abspoel 970; J. v Bra- kel 770; H. Ooijendijk 680: J. C. ten Donkelaar 680; P. M. de Goederen 460; J. E. v. d. Heijden 230; K. Chaudron 150 gram. Er werd 2x2 uur gevist. LEIDEN Het viscollege „De Zinkers" heeft zijn laatste seizoenwedstrijd ge houden in de Ringvaart, ter hoogte van Schiphol. De uitslag; 1 J. v. Gent 43 st. 6255 gram, 2 W. de Wit jr. (grote voorn» 59 stuks 6170 gram: 3 W. Hol- verda 44. 3890 gr. 4 H. v. Gent (grote bliek) 24. 2860 gr. 5 S. A. Visacher 32. 2450 gr 6 D. Beij 24. 2290 gr. 7 Chr. Joh. de Wit 28. 2190 gr. 8 P. Willemse 33, 2170 gr. 9 J. Kromwijk 19, 1945 gr. 10 C. Willemse 21 st. 1600 gram. LEIDSE AGENDA DONDERDAG 1 OKTOBER Nieuw Minerva - vergadering „Caritas Neerlandica", aanv. 20.30 uur. oorschoten - Ned. Ver. v. Huisvrouweu Excursie naar Museum Volkenkunde, avond, waarschynlijk in verband met de I oanvang 10.00 uur. Europa Cup-avonturen van Ajax, PSV I Voorschoten - Cultureel Centrum, bij en Feijenoord, nogal tegen. Toch hebben zondere avond van de Geref. kerk. aan- op de drie avonden van het tournooi vang 20.00 uur. meer dan duizend toeschouwers de weg Oegstgeest - Gemeenteraad, aanv. 20.00 naar de Groenoordhal gevonden. Dat le- uur. verde ruim ƒ500,- op voor een nieuw VRIJDAG 2 OKTOBER hospitaalschip voor het Roode Kruis. KOFFIEKAMER STADHUIS Extra Uitslagen halve finale: Koningsveld-V. fraktie vergadering PAK. Aanvang d. Berg 1-5; Wernink-SLF 1-2; Finale 20.00 uur. SLF-V. cl. Berg 1-4. Koningsveld werd i ZATERDAG 3 OKTOBER derde door met 3-2 van Wernink te win- I SCHOUWBURG De Joop Doderer nen. show. Aanvang 19.30 uur. i Wernink en Koningsveld. Tweemaal zilver Oranje Nassau Mej H. F. Out LEIDEN In de directiekamer van Vroom en Dreesman heeft vanmorgen burgemeester v.d. Wil ligen aan niej. H. F. Out de zil veren ere-medaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau, uitge reikt. Mej. Out ontving deze onderschei ding, omdat zij 40 jaar geleden in dienst trad bij Vroom en Drees man N.V. Leiden. Van 1940 tot 1955 was zij als le verkoopster werkzaam op verschillende afde lingen. Na die tyd heeft zij als in- en verkoopchef van de chocolate rie en de gebaksafdeling leiding aan acht verkoopsters gegeven. P. J. v. d. Raadt LEIDEN Voor r,yn 40-Jarlg dienstverband l>y de handels onderneming „Jeweka" ontving vanmorgen de lieer P. J. van der Raadt uit handen van burgemees ter v. d. Willigen de zilveren ere medaille verbonden aan de orde van Oranje-Nassau. De heer Van der Raadt, heeft in de loop der jaren zijn werk volle dig zelfstandig verricht, nu en dan bijgestaan door tijdelijk aan gestelde magazijnbedienden. Se dert oktober 1969 heeft hij i.v.m. het overlijden van zyn werkgever de verantwoording van de zaak op zich genomen.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 4