„Links" niet gediscrimineerd Westeindseweg „TROONREDE"B. EN W. WEINIG VERRASSEND HELE RAAD BIJ HET BESTUUR BETREKKEN G.S. buigen zich over bezwaren tegen plan De kermis groeit Schade groter dan de buit B. NOORDERVLIET EEN KWART EEUW BIJ OOSTHOEK N.V. Meer hulpmaterialen voor Zoeterwoudse EHBO BURGERLIJKE STAND MARKTEN DONDERDAG 1 OKTOBER 1970 LEIDSE COURANT PAGINA 2 l ZOETERWOUDE Op 8 oktober be-* IJdDEN De lang verbeide „troonrede" van het College van Burgemeester en Wethouders in z|jn nieuwe samenstelling is in het daglicht getreden. Deze verklaring werd uitgegeven naar aanleiding van de door de gezameniyke fracties overgelegde „Overeenkomst gemeentebeleid in hoofdlijnen 1970- 1974", waaraan door deze fracties in de vakantie maanden langdurig, soms in nachtelijke vergade ringen, en moeizaam gearbeid is. De beleidsverkla ring van B. en W. komt op veel punten overeen met de door de fracties uitgestippelde hoofdlijnen. Gezien het gezamenlijk overleg was ook niet veel anders te verwachten. B. en W. z|jn zich ervan bewust, dat het totstandgekomen college, dat geen afspiegeling i« van de raad, voor een aanzienlijke groepering in de raad een handicap is. Vooral waar het gaat om het zo gewenste samenspel tussen raad en college kunnen er nadelige gevolgen z|jn. „Het is evenwel ons vaste voornemen," aldus B. en W. in hun ver klaring, „de raad in zjjn totaliteit b|j het bestuur te betrekken en derhalve zo ruim en open mogelijk te Informeren. Mocht niettemin blijken, dat het niet vertegenwoordigd z|jn van een belangrijk deel van de raad in het college bepaalde problemen zal op leveren op het stuk van wederzijdse informatie, dan rallen wij niet aarzelen hiervoor naar een oplossing te zoeken, bijvoorbeeld door het meer bijeenroepen van het Senioren convent". Ook denken B. en W. mede in dit verband aan de mogelijkheid van het instellen van een Commissie voor Algemene en Bestuurlijke De werkzaamheden van de wethouder van Stads ontwikkeling zullen zich, wat betreft de planning, ook uitstrekken tot de verschillende stadsuitbrei dingen en dus ook tot de Merenwjjk. Tevens zal deze portefeuille de planning van bruggen en wegen omvatten, alsmede het grondbedrijf, met dien verstande, dat de wethouder van Econo mische zaken de economische aspecten van de grondzaken zal behandelen. Eenstemmig is het college voorts tot de con clusie gekomen, dat de Burgemeester, tot wiens taak de algehele bestuurlijke coördinatie behoort, als uitvloeisel van deze taak ook het meest in aanmerking komt voor de behartiging van de gemeentelijke Voorlichting. Hij laat zich daarb|j adviseren door een op zijn initiatief ingestelde commissie op grond van wier samenstelling des kundige adviezen mogen worden verwacht. Met het bevorderen van de opleiding van de werkende jeugd hebben B. en W. de wethouder van Onderwjjs, in eerste instantie, belast, omdat deze aangelegenheid voornamelijk in de onder wijssfeer is gelegen. FINANCIEN Het college wil voortgaan met het overtuigen van de politieke partijen met name de fracties in de. Tweede Kamer van het bestaan van grote tekort komingen in de werking van de Fianciële Verhou dingswet 1960. Waar mogelijk zullen te bevoegder plaatse voorstellen worden gedaan ten aanzien van het vraagstuk der verfijningen. In een werkgroep, die de Randstadproblemen thans bestudeert, heeft Leiden een' krachtige inbreng. Voorts wil het college streven naar verhoging van het voorzieningspeil van de gemeente, vooral (waar mogelijk) door uit breiding van het voorzieningenpakket van de minst- draagkrachtigen SAMENSPEL B. en W. willen verder, zodra de Waterstaatsplan nen voor te bouwen wegen In de Stevenshofjes- polder vast staan, komen tot concrete voorstellen inzake het tot ontwikkeling brengen van dit gebied. De mogelijke integratie van de bestemmingsplannen Noord-Hofland en Stevenshofjespolder worden door een Leids-Voorschotense werkgroep bestudeerd. De raad kr|jgt in deze nota een aantal overwegingen van inventariserende en juridistische aard aange boden, vergezeld van een voorlopige visie op de ont wikkelingsmogelijkheden van de verschillende bin nenstadsfuncties. Verwacht wordt, dat de Advies raad voor de Binnenstad spoedig van de grond zal komen om b|j de beleidsvoorbereiding van advies te kunnen dienen. STADSGEZICHTEN Ook is een begin gemaakt met de opstelling van een beleidsnota Monumentenzorg, een eerste poging om te komen tot een aantal te beschermen stads gezichten. Structurele nota's in voorbereiding te verband met de financiële situatie, waarin Leiden verkeert, zullen de sa neringswerkzaamheden zich niet over verschillende delen van de binnenstad tegelijk kunnen uitstrekken. Hoogste prioriteit heeft het saneringsgebied He- rengracht-Zjjlsingel, waar reeds snelle vorderingen worden gemaakt en waar van de nieuwbouw binnenkort gedeelte lijk kan aanvangen. Voor, het sanerings gebied De Camp is onlangs een r|jks- Kubeldte aangevraagd. In afwachting daarvan zal worden voortgegaan met het maken van verdere voorbereidingen. Met college stelt zich voor een fasen- plan op te stellen voor de sanering van de andere binnenstadsgebieden. PARKEERGARAGES Aan de plaatsing van parkeergarages In de nabijheid van de nieuwe Noord- Zuid- en Ooet-Weet-tangenten, welke om de city lopen, moet uit verkeersoog- punt voorkeur worden gegeven boven de plaatsing van parkeergarages in de city. Uiteraard zal een zorgvuldig en nauw gezet onderzoek moeten uitwijzen, wel ke plaatsen het meest geschikt zijn. Het college is voan oordeel, dat subsi diëring van het openbaar vervoer, voor wat de exploitatie-tekorten op de lokale lijnen in de huidig omstandigheden nood zakelijk is. B. en w. zijn bereid te bestuderen of, en zo ja in hoeverre, tot aanleg van meer dere vrije banen en eigen verkeerslich ten ten dienste van het openbaar ver voer kan worden overgegaan. te aanmerking genomen, dat, hoewel rteeds meer gemeenten tot de invoering vso een koopavond besluiten, zeer uit eenlopend over deze materie wordt ge dacht, achten b. en w. nadere oriëntatie op dit punt gewenst. De uitkomsten van de te houden binnenstadsonderzoekingen zuilen mede het oordeel inzake deze pro blematiek kunnen steunen. Medio 1971 zal het mogelijk zijn, een voorlopige nota inzake de werkgelegen heid in Leiden uit te brengen. In 1973 zal een meer definitieve en genuanceer de nota kunnen verschijnen; dan zijn de uitkomsten binnen van het onderzoek van de Vereniging van Nederlandse Ge meenten. liet college heeft het voornemen de re latie tussen gemeentebestuur en be drijfsleven te versterken. Men denkt daarbij met name aan het opnemen van vertegenwoordigers van de diverse scha keringen van het bedrijfsleven in een te creëren commissie voor Economische Hoewel de horecasector, mede ook in het kader van de centrumfunctie die deze gemeente vervult, door het college als een belangrijke aangelegenheid wordt onderkend, zijn b. en w. van mening dat de feitelijke uitbouw van deze sector in de eerste plaats tot het particulier ini tiatief is te rekenen. OPENBARE WERKEN Van monopolie-vorming bij de woning bouw of bevoorrechting van enige bouw maatschappij mag uiteraard geen spra ke zijn. De woningbouw in de eerste vlek van de Merenwijk door Elementum N.V. mag allerminst als basis voor een dergelijke gedachten dienen. Het ligt bepaald niet in de bedoeling de verdere bouw in de Merenw|jk in handen van een enkele bouwer te geven. Met kracht zulon b. en w. streven naar een produk- tie van ongeveer 1000 woningen per Jaar. B. en w. zijn de mening toegedaan, dat de bouw van z.g. uitgeklede woningen niet. ter hand moet worden genomen. De nieuwe Wenken en Voorschriften op dit terrein zouden een dergelijke bouw niet meer toelaten. Moeten ter bereiking van de z.g. curveprjjs voor woningwet woningen bepaalde bezuinigingen wor den aangebracht, dan zal zulks zeker niet een „uitkleden" van de woning tot gevolg hebben. In de meeste gevallen zullen bezuinigingen, tot een dezerzijds te bepalen grens, leiden tot liet gebruik van b.v. een andere goedkopere bouw stof. Voor zover de gemeenschapsvoorzienin gen in de overheidssector zijn gelegen, verzekeren B. en W. de raad dat al het mogelijke wordt gedaan om deze gelijk tijdig met de woningbouw te kunnen rea liseren. Ennige tijd geleden hebben B. en W. aan de Stichting Kinderdagver blijven in beginsel medewerking toege zegd voor de oprichting van een kinder dagverblijf. Gezien echter de zeer zorge lijk financiële positie van de gemeente zal de subsidiëring van beperkte aard moeton zijn. Betere perspectieven zullen LEIDEN De kermis groeit. Niet alleen komen, met nog anderhalve dag verwijderd van het feestelijke, traditionele gebeuren steeds meer exploi tanten Leiden binnenrijden, ten opzichte van voorgaande jaren is hun aantal ook veel groter. De overgang van Schuttersveld naar Groenoord- terrein is een goede zet geweest van de Drie October Vereeniging. Vorig jaar groeide het aantal deelnemers reeds, dit jaar zjjn er ongeveer 130 i\ 135 inrichtingen. Vele leveranciers van kermisgenot leggen thans de laatste hand aan hun attractie, die een avond en een dag weer de mensen naar zich toe moet zuigen. Borden nodigen gelegenheidswerkers uit de noeste kermisarbeiders te assisteren. In Leiden wacht zulke assistenten waarschijnlijk een behoorlijke vergoeding. De exploitanten z|jn nameljjk graag in Leiden waar zij in korte tijd een grote omzet kunnen verwezen lijken. Velen ontpoppen zich dan als stuntwerkers, hoog boven het terrein waarover straks een langzaam voorschulfelende kwetterende menigte zich laat meedeinen door de vloedstroom van bezoekers. Daar zjjn de jongens aan de Achtbaan, het Lunapark, die op vrjj grote hoogte hun halsbrekende werk verrichten, om de gasten straks te kunnen gerieven en zichzelf niet minder. zich openen indien er in deze sector een subsidieregeling van het Ministère van C.R.M. tot stand komt. CULTUREEL CENTRUM Onlangs hebben Gedeputeerde Staten hun goedkeuring gehecht aan het kre diet. dat de Raad beschikbaar heeft ge steld voor het uitwerken van een schets ontwerp voor het cultureel centrum K. en O. Aan de architect is inmid dels reeds opdracht gegeven tot het uit werken van het schetsontwerp. Indien een cultureel centrum in de city, •van in de overeenkomst melding wordt gemaakt .iets anders wordt be doeld, dan zullen B. en W. graag ver- ?n wat de opstellers van de overeen komst hierbij voor ogen heeft gestaan. Gnuehet De bevordering van de leefbaarheid in de stadswijken, vooral in de vooroorlog- wijken, zien b. en w. als een van de est urgente zaken in het kader van de welzijnszorg. Daarom wordt aan de onderzoekingen, die hiertoe verricht moe- worden, zo veel mogelijk prioriteit gegeven. Ook zal het college streven een verdere uitbouw van het recre- atiebeleid. Bij het College leeft sinds enige tijd de gedachte, dat gezoch mtoet worden naar een andere beheersvorm voor het psy chiatrisch ziekenhuis „Endegeest". Over enige maanden zullen b. en w. rpet een eerste aanzet daarvoor bij de raad ka- Wat het museum „De Lakenhal" betreft delen b. en w. mede, dat de politieke verantwoordelijkheid t.a.v. dit museum door de Wethouder van Cultuur, Recre atie en Maatschappelijk Werk wordt aanvaard. B. en w. zijn van plan het in de brief van de heer In 't Veld d.d. 22 augustus j.l. vermelde voorstel inzake openbaar heid van aan raadscommissies toegezon den voorstellen, waarover in een enkele commissie reeds overleg heeft plaatsge vonden, te behandelen bij de in voorbe- reidnig zijnde herziening van de Veror dening op de Raadscommissies. Tenslotte merken b. en w. op, dat z|j ook aan de suggesties met betrekking tot de verdere modernisering van de dienstverlening aan de burgerij en de vorming van wijkcommissies de nodige aandacht zullen schenken. Valse aangifte LEIDEN Op verdenking van valse aangifte is vorige week een 26-jarige Leidse vertegenwoordiger aangehouden. De man had op 30 juni van dit jaar aan gifte gedaan van de diefstal van een aantal sieraden ter waarde van vieren twintig duizend gulden en een geldbe drag van achttienhonderd gulden. Bij nader onderzoek bleek dat de man na de aangifte pogingen heeft gedaan de sieraden te verkopen. De man is voor de officier van justitie geleid onderzoek wordt voortgezet. ZOETERWOUDE Bij de Zoetwaren- groothandel J. C. van Woerden N.V. aan de Europaweg is gisternacht inge broken. Omdat zoals gebruikelijk in der gelijke gebouwen weinig of geen geld aanwezig ls. was de buit aan geld gering. Wel is er aanzienlijke schade aangericht door het openbreken van kasten en la den. Goederen worden niet vermist. De daders hebben zich toegang ver schaft door het kraken van een van de hooggeplaatste ramen. Zij zetten daar toe een ladder tegen de gevel, die ze eerst hadden weggehaald uit een nab|j gelegen opslagruimte van provinciale waterstaat.' Om hoog genoeg te kunnen komen werd eerst een stellage van ste nen en balken gebouwd waarop de lad der werd geplaatst. De inbraak werd 's morgens ontdekt door de heer G. Ver- steegen, die naast het bedrijf woont. LEIDERDORP Het bouwr|jp maken van het. „plan Binnenhof" ls nu röver gevorderd, dat b. en *v. de raad verzoe ken toestemming te verlenen tot het doen uitvoeren van grondwerk, het leggen van rioleringen en van klinkerbestratingen en asfaltverhardingen. Het college vraagt de raad ook toestemming voor onder handse aanbesteding van de werken. De nodige werkzaamheden kunnen op korte term|Jn uitgevoerd worden. ZOETERWOUDE Op 8 oktober be-* handelde Gedeputeerde Staten de be zwaarschriften die z|jn ingediend togen het in januari van dit jaar door de gé- meenteraad vastgestelde bestemmings plan Westeindseweg. Het plan heeft be trekking op gronden tussen de toekom stige provinciale weg nr. 17 en de Dr. Kortmannstraat. Het noordelijke deel van het plan voorziet in de bouw van ongeveer 250 woningen, terwijl voorts ruimte Is gereserveerd voor bijzondere bebouwing, autoboxen, speelterrein, plantsoen en water. Het zuidelijke deel, bestemd als toekomstig woongebied, be houdt voorlopig een bebouwingsloze agrarische bestemming. Uit het pre-advies van de betrokken provinciale commissie blijkt, dat deze de bezwaren van dijkgraaf en hoogheem raden van Rijnland in tegenstelling tot B. en W. gegrond vindt. Rijnland acht het gewenst, dat er geen bebouwing komt binnen acht meter van de Stomp- wijkse vaart terwijl de kade langs deze vaart de bestemming van „waterke ring" kr|jgt. Het bezwaar van de heer E. M. de Jong 42 anderen tegen een viaduct over de toekomstige provinciale omleidings- weg heen - „laat de verbinding tussen het Westelnde en de kom van Zoeter- woude gelijkvloers bl|jven en leidt de toekomstige provinciale weg daarover, heen", adviseren zij - vindt de provin ciale commissie mèt b. en w. ongegrond. Ook de bezwaren van de heer J. van Vliet, wiens bedrijfsgebouwen voor een deel moeten verdwijnen, worden niet als een aanleiding gezien om de goedkeu ring van G.S. aan het betrokken plan gedeelte te onthouden. Directeur P. Kolk biedt de jubilaris de oorkonde ZOETERWOUDE/LEIDEN Op het fabrieksterrein van Oosthoek N.V. Beton- warenfabriek aan de Hoge R|jnd|jk wapperde gisteren de gehele dag het rood, wit en blauw. Dat bijzondere betrof dit keer de viering In het kantoor van de directeur van het 25-jarig arbeidsjublleum van de heer B. Noordervliet, kortweg Bas genoemd. Een kwart eeuw geleden, vlak v< oktober, kwam de heer Noordervliet het bedrijf binnen en al vrij snel bleek, dat deze gezellige figuur naast humor toch ook wel een bijzonder gevoel voor effi ciënt werken had. De directeur va: bedrijf, ir. P. Kolk, gewaagde daarvan in zijn toespraak en prees bovendien het vakmanschap van de jubilaris, die hij bovendien prees om zijn uitstekende hu- dat hem kennelijk nimmer in de steek heeft gelaten. H|j prees de ijver de uitstekende wijze waarop hij met z|jn collega's weet om te gaan. Ook zijn werk in het sierbeton wordt door ieder geprezen, aldus de heer Kolk, die de ju bilaris een geschenk onder couvert aan bood namens de directie, plus de leg- ZOETERWOUDE De EHBO-afdeling „Sint Liduïna" te Zoeterwoude hield haar jaarvergadering in de recreatiezaal van Huize Emmaüs. Onder applaus werd medegedeeld dat de pleisteraktie 1027,- heeft opgebracht. Voorzitter J. v. Die- men dankte ieder, die hieraan heeft meegewerkt. Wegens het stijgen van de kosten werd besloten, de contributie te verhogen tot 7,50. De eerste hulp posten zijn aanzienlijk uitgebreid en het bestuur heeft nu ook de beschikking over vier nieuwe eerste hulp-tassen. De tassen worden ter beschikking gesteld van de Zoeterwoudse gemeenschap b|j sportmanifestaties, jeugdkampen etc. Het lig*, "k in het voornemen nieuwe instruct aten voor de cursussen aan te schafien. De aftredende bestuursleden mevr. A. Overdevest-Welp en de heer J. B. v. Diemen werden b|j akklamatie herkozen. Tijdens de rondvraag bracht dokter W. Kortman dank aan bestuur en leden voor het vele werk en de snelle hulp, geboden b|j ongelukken. De laat ste jaren zijn verscheidene mensenlevens gered door snel en bekkwaam ingrijpen, vooral bij verdrinkingsgevallen. Tijdens het komende seizoen zal weer aan wed strijden worden deelgenomen. De geeste lijk adviseur, pater M. v. Eijk,'sprak de wens uit dat de EHBO'érs een nuttig seizoen mogen hebben. Belangrijke vc waarde daarvoor is, dat de lessen oefen-avonden goed bezocht zullen v, den. Belangstellenden die een cursus i len gaan volgen kunnen zich aanmelden bij mevr. A. Overdevest-Welp, Eloutstr. 19. De cursus vangt aan op woensdag 7 oktober om 20.00 uur in het Wit Gele Kruisgebouw. LEIDEN Geboren: Franclscus Ge- rardus z.v. H. J. L. Krowinkel en R. M. A. Voorn; Liane Maria Elisabeth d.v. H. J. M. Sloos en J. M. E. Berk; Bir- gitta Adriana d.v. A. A. J. Pijl en W. A. E. M. Opdam; Arjen z.v. I. M. Maes en F. H. Kruithof; Walter Christiaan z.v. J. Verheul en H. J. A. v. d. Veen; Jacob z.v. J. Duindam en S. ten Have; Teresa d.v. E. Rodriquez Parante en J. C. de Zeeuw; Ronald Wilhelmus z.v. J. J. de Tombe en W. Kluivers; Ivonne Theresia Gerarda Maria d.v. H. J. v. d. Laan en T. A. v. d. Ven; Marco Leonar- dus Maria z.v. W. J. de Jong en G. M. J. de Jong; Manuella Elise d.v. A. P. Smittenaar en E. v. d. Heijden; Jean Marc z.v. L. F. v. Steenbergen en M. Lezwijn; Robert Bartholomeus Nicolaas B. T. v. Schalk en A. G. Klein; Wil- helmina Agatha d.v. M. v. Klinken en N. Looman; Sandra Johanna d.v. J. P. Kesteren en M. L. C. Datema; Aa- trid Jerona Margretha d.v. J. P. L. van Kesteren en M. L. C. Datema; Bianca d.v. C. M. Oosterveer en A. Paauw; Ser ge Ramon z.v. J. H. v. Mourik en S. E. Schelvis; Johanna Maria d.v. P. Brou- en A. M. A. v. d. Geer; Arno z.v. H. J. Philippo en T. H. C. Uplioff; Bian- Johanna Maria d.v. F. Bakker en C. A. Jansen; Kirsten Noële Antonia Maria d.v. D. J. Lepoeter en A. M. Mui- selaar; Marcel z.v. B. J. M. v. Ooster hout en M. M. Daudeij; Miranda d.v. R. Ouwehand en L. D. Kromhout; Rachi- da Bent Ahmed d.v. A. M. Kahlun en A. Mets; Robert Edwin z.v. G. K. Troost v. Meijgaarden; Monique d.v. A. Rijsdam en A. S. Langerak; Jacob Leen- dert z.v. W. v. d. Plas en C. de Jgon; Erwin Pieter z.v. W. Kooien en D. van Duuren; Eric Jan z.v. A. J. Admiraal v. Rijn; Angela Catharina Helene Maria d.v. S. M. M. Vermolen en H. M. Tol; Manfred Johannes Maria z.v. C. J. v. d. Jagt en E. A. G. v. d. Hoorn; Ida Henriëtte d.v. E. Reerink en M. E. Schreuder; Gerardus Joannes Wilhelmus z.v. G. J. C. Bots en M. W. E. Damen; Angelique Maria Johanna Thérèse d.v. P. J. G. Kasteelen en N. Wijnnobel; Lourdes Elizabeth d.v. M. Terink en F. M. Ortiz; Jan z.v. J. v. Duijvenbode en S. P. v. Duijvenbode; Lothar Joachim Peter z.v. H. J. P. A. Fetz en J. F. M. Nijssen; Michael Johannes Jacobus z.v. J. J. Blokhuizen en P. M. M. Meerpoel; Monique d.v. J. G. Vinju en E. Groen huizen: Robert Arnoud z.v. C. M. Hoi en E. F. Both; Gerardus Johannes z.v. G. C. M. Stouten en C. G. Lourier; Marco Stephen z.v. L. M. J. Le Large en I. M. Kamphues. Gehuwd: H. K. v. d. Beek en J. C. Por tier; J. v.d. Wal en J. C. Wasaink; P. den Breejen en J. M. Spru|jt; L. de Wit en J. F. v. Ruiswijk. Overleden: J. H. Roose (72); L. Jan- sen (77); A. Lagendijk (69); P. J. v. Staden (89): E. J. E. v. Zoeren (63); W. J. Lebon (78); G. C. Baartw|jk (75); M. Koel (81) J. W. Frijman (82); I. J. G. Mesman (3m.); G. Brasser (57); I. M. J. H. Groenewold (59); P. J. v. Aken (67); F. Kroes (80); C. J. Pera (83). ZOETERWOlDE Geboren: Alexan dra R. d.v. A. J. Paardekooper en R. van der Ven; Natascha M. M. d.v. A. C. M. van Nierop en J. L. M. Oosterveer; Jeroen z.v. A. J. Heuzen en C. H. Scheer; Johanna C. W. d.v. J. C. van R|jn en Q. J. M. Kleijweg; Robertus H. A. z.v. P. J. Slingerland en A. C. Sinteur; Remko E. J. z.v. P. C. J. Loos en A. H. Turk; Conrad H. J. z.v. N. J. Loomans en A. M. Z. Belt; Ivonne H. M. d.v. Th. A. Rotteveel en P. W. M. Waasdorp. Gehuwd: A. P. M. van der Poel en M. J. Omtzigt; B. P. L. van der Lans en J. A. M. Roessen; L. L. W. van Es en C. M. G. Ku|jf; A. J. J. van Mazijk A. de Wit; J. A. M. Ouwerkerk en i M. van der Krogt; E. C. S. Schuur J. C. M. P. M. Speel; A. Hueting M. M .Vink. VOORSCHOTEN Geboren: Maria R. d.v. P. J. A. Volwater en St. van de Groep; Daphne E. l.v. A. J. de Mooij en W. Schram; Angela M. d.v. L. G. Bors- boom en C. Prins; Martijn J. J. z.v. H. J. van den Enden en H. A. M. Olsthoorn; Wendy J. M. d.v. F. W. J. Mogge en J. B. Lodders; Branca M. d.v. J. Heus en G. Hobo; Brahim M. A. z.v, M. Oua- habi en M. M. J. Pieterse; Antonius F. z.v. R. G. F. A. Moesman en M. M. J. Joren; Paulus C. J. z.v. L. P. Paassen en A. M. Koot; Jan H. z.v. J. A. Woes- tenenk en A. Wissink; Marko H. J. z.v. H. H. Hoops en M. K. Mlkuz; Herlena W. d.v. C. W. Nagtegaal en H. J. van Herwaarden; Esther D. d.v. P. A. Zweek- horst en C. M. C. Koek; Cindy V. d.v. B. Th. Landman en G. A. Versendaal; Enno M. z.v. H. J. Pentinga en B. K. van der Me|j. Ondertrouwd: J. van Leeuwaarden en A. W. C. Wijnbeek; Th. Laurentius en C. C. Oosterman; L. M. C. van Starren- burg (Den Haag) en E. M. van der Voort. Gehuwd: F. Breetveld (Leidschendam) en E. P. M. Trel; G. L. Bal en I. J. Stolk; G. F. Berends (Delft) en J. J. Oostrom. Overleden: A. Knoll (66); E. Knobbout (0); G. H. Moerman (75). LEIDERDORP Geboren: Bart Frans Thomas zn. van P. F. Schmitz en H. A. Kuiler; Franciscus Johannes Maria zn. van J. N. Th. Manshande en C. A. P. Buggenum. Ondertrouwd: Johannes N. J. Borst (26) en Corenila J. Sassen (20). Getrouwd: Adrianus Schalk (25) en Jo hanna Wassenaar (22); Johannes T. M. Gilberts (24) en Christina C. Verhoeven (21); Robert Zwart (23) en Maud J. de Bruijn (21); Jan van Spijker (21) en Johanna Maria Ouwerkerk (18). Overleden: Jan van D|jk (93) e.v. Jo- J. hanna de Ruiter. penning en de daarbij behorende oor konde van de HIBIN. Mevrouw Noor dervliet werd verrast met een fraai bloemstuk, waarbij de heer Kolk de ge lukwensen aanbood van mevrouw Oost hoek-Kolk die deze huldiging niet kon bijwonen wegens verblijf in één der Leid se ziekenhuizen. Namens de personeels vereniging sprak «de heer C. Wijsman hartelijke woorden van dank en waar dering waarbij hij tevens een geschenk onder couvert aanbood en mevr. Noor dervliet tevens een bloemstuk. Gedurende de gehele verdere dag heeft de jubilaris met z|jn vrouw in hun wo ning, Mauritsstraat 57 in Leiden, nog vele blijken van belangstelling mogen ondervinden. Vele collega's kwamen bo vendien daar „Bas" en zijn vrouw ge lukwensen aanbelden. Vicaris Schoch doet intrede in Zoeterwoude ZOETERWOUDE -Voor de Hervorm de Gemeente van Zoeterwoude is het zondag een blijde dag. Dan zal vicaris S. L. Schoch bevestigd worden en zijn intrede doen als predikant. Bevestiger is de vader van vicaris Schoch, ds. AL L. W. Schoch van 's-Gravenhage. Na de dienst, die om 14.30 uur begint, is er gelegenheid om de nieuwe predikant en zijn echtgenote te begroeten in ,,Ons Huis". Daar kunnen ook toespraken worden gehouden. Paal voor nieuw plan „Buitenlust" OEGSTGEEST Een van de palen, waarop het achttiende bouwplan van de woningbouwvereniging „Bouwlust" zal rusten, wordt maandagmiddag a.s. om vier uur „officieel" door burgemeester jhr. T. A. J. van Eysinga in de grond geheid. De plechtigheid zal zich afspelen aan het eind van de Narcissenlaan. Het bouwplan met de verwezenlijking waarvan onlangs een begin is gemaakt omvat 96 galerijwoningen. LEIDEN - 'Zoals wij gisteren reeds mende van de Haagweg, in beide ric/t- meldden zijn de werkzaamheden aan en tingen over de zuidlijke brugklap te lei- uui bij de Wnddingerbrug een nieuwe en den. Zodra de omlegging van de vaar- het belangrijke fose ingegaan. Er wordt route is voltooid wordt het Korte Vlict- I hard aan gewerkt om het verkeer ko- kanaal verbonden met de Rijn. Op de in de richting Voorschoten (Leidsewegt zal dan het verkeer op de Haagweg niet meer kruisen. GOUDA, 1 okt. - Kaas Aanvoer 94 partijen: le en zware kwal. 4.28-4.46 p. kg, 2e kw. 4.10-4.27, extra kwal. tot 4.65 per kg. Handel redelijk. UTRECHT. 30 september Vee Aanvoer 3464; Totale weekaanvoer 4123 runderen 1290; vette kalveren 50; gras kalveren 161; nuchtere kalveren 476; schapen 966; varkens 482; bokken en geiten 39; melk- en kalfkoeien 1250- 1500; kalfvaarzen 1025-1200; 850-1050 koeien; pinken 625-850; stieren 900-1480; graskalveren 450-700; nuch tere kalveren 40-80; schapen 85-115; lammeren 105-145; bokken en geiten 14- 70; vette koeien le kwal. 460-490; idem 2e kwal. 420-460; idem 3e kwal. 380- 420; vette kalveren le kwal. 360-380; idem 2e kwal. 340-360; idem 3c kwal. 320-340; slachtzeugen 180-195; jonge slachtzeugen 195-210; melk- en kalf koeien redelijk - niet geheel pr|jshvette koeien rustig - nauw pr|jsh; varekoeien rustig - ruim pr|jsh; vette kalveren traag - lager; graskalveren redelijk - ruim prij8h; nuchtere kalveren rustig - ruim prijshfokkalveren rustig - ruim prijsh; schapen rustig - prijsh; lammeren rustig - pr|jsh; varkens vlug - even la ger. DEN BOSCH, 30 sept. Vee Aanvoer totaal 7724; runderen 2702, graskalve- 362, vette kalveren 423', nuchtere kal- ïn 2171, schapen 906, slachtvarkens slachtrunderen 1090. Prijzen (in guldens): melk- en kalfkoeien 925-1700 guiste koeien 800-1250. graskalveren 350-550, kalfvaarzen: rood 1200-1700, id. zwart 900-1350. klamvaarzen 1000- 1250, guiste vaarzen 800-1100. pinken 550-775, nuchtere kalveren voor fok of mesterij 240-390, weideschapen 65-105, weidelammeren 45-75 alles p. stuk, slachtrunderen extra kw. 4.85-5.30, id. le kw. 4.35-4.75. id. 2e kw. 3.75-1.25. ld. 3e kw. 3.55-3.75, vette sieren 4.60-5.15, •orstkoeien 3.45-3.60 alles p. kg gesl. gew., vette kalveren le kw. 3.80-4.00, id. 2e kw. 3.60-3.75. id. 3e kw. 3.40-3.55, nuchtere kalveren 1.25.-1.65, slachtzeu gen le kw. 1.85-1.90, id. 2e kw. 1.80- 1.84 alles p. kg. lev, gew., vette schapen 90-115, vette lammeren 95-125 p. stuk. Resp. aanvoer, handel en prijzen: melk- kalfkoelen. ruimer, stroef, nauwelijks te handhaven; guiste koeien, gewoon, kalm, flauw prijsh.; jongvee, groter, re- delijk, stijf prijsh.; vette kalveren, als vorige week. matig, weinig verandering: nuchtere slachtkalveren. behoorlijk, rus tig. niet prijsh.; slachtvee, groter, min der vlot, niet gehandhaafd; slachtzeu gen, ruimer, gedrukt, gedrukt. BARNEVELD, 1 okt. - Elerveiling Aanvoer 662.150 stuks, stemming kalm. Prijzen In guldens p. 100 stuks: Eieren 51-52 gr. 7.40-7.74. 56-57 gr. 8.44-9.04 61-62 gr. 9.50-10,02. 66-67 gr. 10,04- 10.90.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 3