VERKEERSVOORZIENINGEN LEVENDAAL WORDEN NOG EENS GOED DOORGEPRAAT Op twee wielen door de bocht tot de klap kwam Feeks je temmen in Leidse schouwburg ZOMERSE HERFST DRUKT DE PRIJS College en PAK voor het eerst in duel De beleidsverklaring b. en w. thuis gestuurd ANTIEKBEURS BIOSCOPEN MARKTEN PAGINA 4 LEIDSE COURANT DINSDAG 29 SEPTEMBER 1970 (Van onze raadsverslaggever) LEIDEN De eerste werkvergadering van de nieuwe Leidse gemeente raad en het nieuwe college van b. en w. is gisteravond niet zonder emoties verlopen. Van meet af aan was duidelijk, dat de PAK-fractie (PvdA, D 66 en PSP) haar heil zoekt in een gedegen oppositie. De eerste schermutselingen hebben plaatsgevonden; er zullen nog vele volgen. Het doelwit van enkele PAK-aanvallen op het college was de heer Kret, kersvers wethouder voor stadsontwikkeling. Met gemak en overtuiging leverde hij slag, maar moest toch een veer laten: het voorstel om gelden beschikbaar te stellen voor realisering van voorzieningen aan de kruisingen LevendaalKorevaarstraat en LevendaalSt. Jorissteeg Oranjeboomstraat werd aangehouden. Het komt op 7 oktober in de verkeerscommissie en daarna in de eerstvolgende raadszitting, evenals de voorstellen betreffende het wegenbeloop rond molen De Valk, het parkeervnj maken van Breestraat en de marktenroute en het aanschaf fen van 300 parkeermeters. De aangekondigde beleidsverklaring van het nieuwe college liet ook op zich wachten.. Deze wordt de raadsleden toegezonden. dr. Chorus. „Het inkomen van de heer Chorus is zodanig te schatten", aldus de heer Amptmeijer, „dat hij met de nu voorgestelde huurquote slechts 3 pet. zou betalen. De gangbare quote is 24 tot 16 pet.; 20 pet. zou helemaal niet raar zijn in dit geval. „Wethouder Mea- ken wees erop, dat het hier een oud pand betreft met een vaste huur. Ampt meijer: „Misschien is de heer Chorus bereid, vrijwillig een hogere huur te be- t»le®. Motl. De raad ging aWioord met het verhu ren van de vooriftalige Witte Poortka zerne aai* de Rotogravure voor drie jaar. In een motie vroeg de heer In 't Veld de hoogte van de huur te doen vast stellen aan de hand van een indexcijfer. De heer Menken zegde toe, de moge- lijkhvid te zullen nagaan. De motie zal de volgende zitting in stemming worden gebracht. De PAK-fractie toonde zich erg onge lukkig met de voorgestelde verkeers- voorzienlngen rond het Levendaal en Ko revaarstraat. De heer Oosterman (D'66) „Er is onvoldoende informatie aan deze raad verstrekt. Het plan is byzonder gebrekkig." Zo ontbraken volgens hem en zijn geestverwanten de lichten by de Jan van Houtbrug, St. Jorissteeg en Nieuwe Ryn; hij miste parkeer- en stop verboden in dit gebied, er waren allerlei onpraktische voorzieningsvoorstellen. En of dat niet genoeg was: fietsers dreigen op de bnsstrook on de Van Houtkade door bussen verpletterd te zullen wor den. Het verkeer op de Zoeterwoudse singel zal toenemen wat ontoelaatbaar is voor huizen en bewoners aldaar, ge zien de kiinkerheatrating. WETHOUDER KRET Eerste aanval PAK Het aankopen van onroerende goederen in het gebied Herengracht. Nieuwe Ryn, zyisingel on Zuidsingel en percelen nan de Oranjegracht deed PAK-vertegen- woordigers Kuyper (D'66) en Van Aken (PvdA) vragen om meer informatie over de manier van faseren en saneren cii «m meer inzicht in het bestemmings plan, Wethouder Kret beloofde dit te zullen regelen. De verkoop van panden aan de Oude Singel aan de Stichting Studentenhuisvesting ontmoette bezwa ren hij PvdA'er In 't Veld, omdat hier grond in eigendom wordt verkocht aan deze stichting. Erfpacht, aldus de heer Tn 't Veld, is hier de ideale figuur, om dat de koper hier goed (en landel'jk) •p in Is gespeeld. Hij vroeg het voorstel van de agenda te nemen, opdat het col lege opnieuw in onderhandeling kan I re den over de uitgifte in erfpacht. Wethouder Kret maakte duidelijk, dat onderhavige kwestie al door de oude raad haar beslag had gekregen; „een morele overeenkomst is nu niet meer meteen ongedaan te maken". De heer In 't Veld betoogde, dat alleen overeen stemming bestond tussen twee onbe voegde organen: B. en W. en de Stich ting. die niet bevoegd is tot het schaffen van onroerende goederen by stuk. Uit de bus kwam eindelijk, dat op 7 oktober de verkeerscommissie over het plan het hoofd zal buigen, waarna de raad het laatste woord heeft. Veel woorden werden tegen midder nacht nog besteed aan een voorstel tot wijziging van de gemeentebegroting en begrotingen van enkele diensttakken voor 1970. Het ging met name om een post van 360.000 gulden, bestemd voor aanschaffing van een elektronenmicro- skopische afdeling voor de Inrichtingen Endegeest. Via een amendement wilde de heer In 't Veld deze post afvoeren. Wethouder Harmsen wilde de zaak in de commiasie-Endegeest nog eens aan de orde stellen. Enkele andere raadsle den vonden het niet juist om steeds maar weer op vroeger goedgekeurde besluiten terug te komen. De heer Ham zei, dat hij indertijd getwijfeld heeft aan de noodzaak van deze kostbare investe ring. Uiteindelijk werd besloten, dit voor stel aan te houden. De heer Dirks (PvdAl vroeg bij het voorstel inzake het onderhoud c a. van kunstwerken hoe het gesteld was met de monumenten nota. Die zal er komen, zei de heer Kret, u moet dat dan zien als een poging om te komen tot een monumentenbeleid. I e overige agendapunten werden alle over genomen door de raad. Antwoord op vragen Wethouder Duyverman van Onderwijs antwoordde tenslotte op vragen van raadslid Jonker betreffende een lande lijke ouderavond op 5 november en wet houder Lijten van Economische Zaken zei in antwoord op vragen van het raadslid Kwik, dat het b. en w. niet mogelijk zou zijn, openstelling van win kels op zaterdag 3 oktober tot 1 uur te verbieden. Openstelling is een zaak van de betrokken winkeliers In aansluiting daarop vertelde wethouder Kret. dat de optocht op 3 oktober een vlotter ver loop zal krijgen dan voorgaande jaren het geval was. De route is zodanig ge kozen. dat het ene deel van de stoet het andere niet zal kunnen kruisen. De optocht wordt verder begeleid door lie den met portofoons om elk oponthoud te voorkomen en op te heffen. De gemeenteraad is gisteravond nog niet uit de verkeersknoop Levendaal- Korev&arstraat gekomen. De commissie gaat er eerst nog eens op studeren voor een nieuw voorstel in de raad gebracht wordt. Spoed met Pauwbrug Na deze eerste PAK-college-krachttoer j de Jan werd gestemd over het voorstel. De I stroming stemmen staakten; DS'70'er Zunderman i gaf zijn stem aan het voorstel, de twee communisten waren tegen en één KVP'er (de heer Driessen) ontbrak op het ap pèl. Het voorstel komt dus opnieuw in de raad. Namens de Pr.-Chr. en KVP-groepering zei de heer Houtman o.a., dat het van groot belang is, dat de door sloping vrij komende grond bij dit plan weer een bestemming krijgt. Hij vroeg met klem de bouw van de nieuwe Pauwbrug te bespoedigen, gezien de te verwachten i- 1 verkeersstroom vanaf de Hooigracht. Ook bepleitte hij noodvoorzieningen by i Houtbrug teneinde de door- Het uitrukken van politie, brandweer en GGD In de richting Lammenschans- weg zal moeilijk worden. De heer Jonker (PvdA) miste by het bestuderen van de stukken een verder perspectief voor de binnenstad; er bly- ven nog veel knelpunten. De heer Kuy per, die „erg ongelukkig met het plan" was, had een alternatief plan getekend met de nodige zebrastroken om de za ken zonder horten en stoten af te wik kelen, zoals hij zei. Hy vroeg het hele plan van b. en w. terug te verwyzen naar de verkeerscommissie oni het (en ook het alternatief plan) door te praten. Kabouter Gerkema wilde enkele „half- menselijke" opmerkingen maken, waar schijnlijk ais kabouter. Hij stelde de voorwaarde, dat mensen rustig moeten SASSENHEIM Afgelopen weekend is ingebroken in de Kompasschooi. een lagere school aan de Jacoba v. Beieren- laan. Er is een klein geldbedrag weg genomen en voorts zijn er grote het verkeer te bevorderen, i lingen aangebracht aan het meubilair. kunnen communiceren. Dit plan draagt hiertoe niet by; „er komt steeds meer lawaai en de kinderen worden ooit steeds neurotischer." Voorts hoort de auto niet in de binnenstad. „Dit is een plan van gekken, die menen mensen le moeten bedreigen met rydbaar staal..." Geen details Met nadruk wees wethouder Kret erop, dat het hier geen detaillering van een schetsplan betrof. „Over de details kun nen we nog volop praten, de hele uit werking kan nog in de verkéerscommls- sie worden doorgesproken." Amptmeijer: „De heer Kret verdedigt hier het standpunt van b. en w. listig Amsterdammer na vele jaren zonder rijbewijs gesnapt op Alkemadelaan DEN HAAG!ALKEMADE „Zo'n kras staaltje heb ik nog niet meegemaakt" moest de officier van Justitie bij de Haagse politierechter bekennen en de rechter vond het oo kmeer dan bar. Volgens eigen verklaring van een 59- jarige Amsterdamse koopman, rijdt hij reeds vele jaren zonder rijbewijs en leg de plm. 500.000 kilometer met zijn auto af. Dat leverde hem reeds eerdei proces-verbaal en geldboete op, daar trok hij zich niets van aan. stukken op haar reportoire had geno men, brengt zij thans onder regie van Hans Croiset een uitvoering van het blijspel „De Getemde Feeks". Dit kluchtige spel heeft dezelfde ei genaardigheden als vele andere spe len van Shakespeare: de actie draait slechts om enkele figuren waarbij de rest der soms vele personages er zo maar wat omheen huppelt zonder veel verband met de intrige en met de hoofdpersonen. De intrige wordt in vele bijkomstigheden ingekapseld, en een strakke lijn is ver te zoeken. In De Getemde Feeks is dat evenzo; alles draait om Petruchio (Jules Croiset) en Katharina (Sigrid Koet- se), met min of meer als trail d'union figuren als van de dronkaard Christopher Sly, gespeeld door Hans Tiemeyer, waardoor het verloop van het spel ook hier langs vele bochten kronkelt. Toch is het onder goede regie wel mogelijk met dat alles een behoorlijk sluitend spektakel te maken, dat be wees ook ditmaal Hans Croiset. Hij weet de spelmomenten van de twee. drie hoofdpersonen goed aan en op te vullen met de rest van de figura tie tot een toch nog vrij homogeen chargeerde figuur van Katharina ex celleerde Sigrid Koetse vooral in het tweede deel, waarin vooral haar mi mische talenten sterk tot uiting kwa men. Zij werd prachtig gesecundeerd door Jules Croiset als d- brute ge koppelde echtgenoot van Katharina, Petruchia. Hij en Koetse 'oerden de voorstelling tot een clima> van echt theater. Tot dat succes welkte Hans Tiemeyer als Christopher Sy uitste kend mee, waarbij we eciter wel sterk de indruk kregen, dat er soms lustig op los werd geimpriviseerd. Hetgeen echter aan het geleel dan toch geen afbreuk deed. De vertaling van Bert Voelen ligt goed in het gehoor. De costunering van Ellen de Zwart is een groot compliment waard en is met grote fantasie ontworpen. Het strakke, open gehouden decor van Hei van Delft is een moderne entourage Het enhousiasme van een helaas niet geheel uitverkocht huis onthadde zich in een langdurig, ovationeel ap- de voorzitster der Leidse Sthouw- burgcommissie ging aan de verstel ling vooraf. Dringend stelde r,ij de restauratie van „het liefste schouw burgje van Nederland" aan de orde. Er werd gespeeld op een provisorisch uitgebouwd toneel, waardoor \eel ruimte is gewonnen en de bruikbasr- neid ervan voor meer bezette stui ken ten goede komt, hoewel het ge heel er niet fraaier op geworden is Overigens wel een goede Illustratie van de noodzaak tot restauratie en modernisering van deze oude schouw burg. Heden, dinsdagavond, wordt de voorstelling herhaald. W. PRINS. E.M.M.-Roelofarendsveen ROELOFARENDSVEEN De overvloed aan zon was ook merkbaar In de aan voer van <le bloemen. Vooral de anjers reageren hier nogal op, zodat hiervan eer vrij grote aanvoer voor de klok kwam. Maandag 28 september karren eerste soort anjers. Wel zijn er van het oude gewas diverse ie niet geheel smetteloos te noemen zyn. Uiteraard komt dit grote verschil in de prijs tot uitdrukking. Voor de beste kwaliteit van de Symposium over het luchtwapen LEIDEN Zaterdag 10 oktober zal de documentatiegroep '40-'45 een sympo sium houden over het luchtwapen. Het doel van dit symposium is iedereen die geïnteresseerd is in het luchtwapen bij elkaar te krygen en zo tot uitwisseling van gegevens te komen en contacten te leggen tussen de verschillende verzame laars. Het ligt in de bedoeling elk jaar een dergelijk symposium te organiseren. Iedereen, die belangstelling heeft kan zich wenden tot het secretariaat van de documentatiegroep '40-"45 de heer C. Spoorwegterrein Het huren van een gedeelte spoorweg terrein en spoorsloot van de Ned. Spoor wegen (nabij de Hof laan) bracht de heer Kuyper in het geweer. „Wat gaat er in de toekomst met de NS-terretnen gebeuren?", wilde hij weten. Hij vroeg zelfs een nota hierover. Wethouder Kre'. „zei. dat het hier om een klein detail tng. „we hebben deze grond tijdelijk ^dig. Er is verder geen zinnig woord over te zeggen. Over al deze spoorweg terreinen zijn onderhandelingen gaande PSP'er Amptmeijer gaf zijn visie op het betalen van huren bij het voorstel tot verlenging van de verhuring van Khljn- geesterstraatweg 11 te Oegstgcort. Deze woning wordt gehuurd door prof. (ADVERTENTIE) LUCAS VAN LEYDEN N.V. JUWELIERS Nieuwe Rijn 4 - Leiden Telefoon 42350 VAN 5—10 OKTOBER Trianon: „M.A.S.H." (18) prolongatie. Dag. 2.30 - 7 - 9.15 uur; Zondag: 2.15 - 4.30 - 7 en 9.15 uur. Camera „Assasination bureau" (14 jr.) Dagelijks: 2.30 - 7.00 - 9.15 uur. Zondag: 2.30 - 4.45 - 7 en 9.15 uur. Studio: „Pak de poen en smeer 'm" (14 jaar) Dagelijks; 2.30 - 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30 - 4.45 - 7 en 9.15 uur. Rex: „Liefdesexcessen" (18 jaar) Dagelijks: 2.30 - 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.30 7 en 9.15 uur. Luxor: Paint your wagon" (14 jr.) Dagëlijk2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Lldo: „De non van Monza" (18) prol. Dagelijks: 2.30 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30 - 4.45 - 7 en 9.15 uur. Kwik. Postbus 1020, Lelden. Tijdens het symposium zal een forumdiscussie zoetgevooisd. Als raadslid heeft hij Maar op de Alkemadelaan In Alke- j plaats hebben tussen twee luchtvaart wel eens anders gesproken B. en w. made uep het toch wel fout. Hij ver- journalisten over de luchtoorlog '40-'45. hadden de kritiek van de bui-gerij ge- ieende geen voorrang aan een auto, die i Het belangrijkste punt op het program- bestuurd werd door een hoofdagent van ma is de film „Target Plowsti". Tevens politie. De politieman zette om die reden zal een uitgebreide documentatie mag een achtervolging in en kon na enige verstrekt worden, moeite verdachte aanhouden. Toen bleek ook nog, dat de bestuurder onder invloed vVGCK OVCF OOpOSltlC van drank verkeerde. „Ik ben blij dat u - ons hebt aangehouden, ik heb doodsang- jj-j Ruskind Cll V.K sten uitgestaan.", zo verklaarde een me de-inzittende van de auto. Blijkens het LEIDEN Van maandag 12 tot zon- onderzoek had verdachte een alcohol- oktober wordt in het verenigings- promilage van 1.60 in zijn bloed, ruim gdiouw van de Leidse studentenver eni- het dubbele van de hoeveelheid, die als gjnQ s.S.R.L.. Hogewoerd 108, aandacht ,.i. Maar 'ge8Choken aan de oppositiebewegingen naast zich neergelegd. Na onderling beraad kwam de heer Kret met een tussenvoorstel: aanvaard dit voorstel van b. en w., dan komt de nadere detaillering van het plan in de commissie voordat tot realisering ervan wordt overgegaan. Het PAK hield voet LEIDEN Ken 24-jarige tijd stuurman van de GHV uit Den Haag had op 6 februari jj. pas vier dagen zyn rijbe wijs in bezit. Op die dag maakte hij met zijn nieuwe auto een ritje, dat o.a. door Katwijk leidde. In de Tram straat aldaar nam hij met ho ge snelheid (getuigen schat ten deze op ca. 100 km/u) een linkerbocht, raakte daarby op het linkerweggedeelte en kwam daar in frontale bot sing met een tegenligger. Hierdoor werd ontdekt, dat hy geen WA-verzekering en geldig kentekenbewys had. „Hij reed zo hard. dat hy praktisch op twee wielen door die bocht ging", verklaarden de getuigen eveneens. „Ik merkte die bocht wat te laat op", verklaarde de stuur man destijds zelf de reden van zijn stunt. Ter zitting liet hy gisteren verstek gaan. De officier, mr. dr. A. G. Pos. sprak er zijn verwondering over uit, dat verdachte met zo weinig ry-ervaring zo roe keloos was gaan stunten. Het verwonderd af. Zijn scherp sing, gezien het feit, dat bei de auto's zwaar beschadigd waren, geen persoonlijke on gelukken tot gevolg had. Vooral, dat verdachte onver zekerd rondreed nam hy zeer hoog op. Ter correctie van een en an der eiste hij drie geldboeten van respectievelijk f 200. f 200 en f 50 subs. 45 dagen een on voorwaardelijke ontzegging der rijbevoegdheid voor de 6 maanden, alsmede •waardelijke ontzeg ging van 6 maanden met een proeftijd van 2 jaar. De kantonrechter, mr. W. de Koning, sloot zich geheel bij het requisitoir en de geëiste correcties aan en vonniste derhalve bij verstek geheel conform. Rijdende doodkist uit Lei- 80-jarige loodgieter den gaf destijds, zo las de kantonrechter In het proces verbaal, zelf volmondig toe, dat de auto waarmede hij de wegen onveilig maakte inder daad op een „rijdende dood kist" leek. De auto, waarmede de lood gieter op de Haagse Schou- weg werd aangehouden had dan ook een waslijst met ge breken en was nauwelyks be stuur- en berembaar. „Hoe kan iemand met zo'n gevaarlijk projectiel de weg opgaan", vroeg de officier zich verwnoderd af. Zijn scherp gesteld requisitoir resulteer de in totale boete van f100 subs. 10 dagen en een voor- waardeiyke ontzegging der rybevoegdheid voor de tijd van 6 maanden met 'n proef tijd van 2 jaar. Inzake het boetebedrag von niste de kantonrechter bij verstek conform. Omdat ver dachte zo'n groot gebrek aan verantwoordelykheidsgevoel aan de dag had gelegd, hij van mening, dat feitelyk niet met e« de weg thuishoorde. Vandaar, dat hij geëiste voorwaardelij ke ontzegging omzette in een onvoorwaardelijke ontzeg ging. Wr.ik Ken 20-jarige banketbakker (en hoorde zo geldboete van uit Voorscho- vel een totale f 270 subs. wordt aangemerkt, sindsdien heb ik niks meer gedronken' deelde verdachte mee. De officier van Justitie weer erop. dat verdachte door niet in bezit te zijn van een rijbewys, hy ook niet verzekerd was hetgeen allerlei nare gevolgen mee kan slepen. Hij vond het beste in elk geval de auto van verdachte v.erbeurd te ver klaren. De eis luidde clan ook drie weken gevangenisstraf en een jaar ontzegging van de rijbevoegdheid. Voor het geval verdachte een rijbewijs mocht gaan ha len 100,» boete voor de verkeersover treding en verbeurdverklaring van de auto, waarvoor verdach'.e 2300.- had waardelijke hechtenisstraf op betaald. „Ik geef de officier groot ge- 2 weken stelde, en hier nog ïyk". stemde de rechter in en veroor- j een onvoorwaardelijke ontzeg-i deelde overeenkomstig de els. ging der rijbevoegdheid voor de tyd van 6 maanden aan toevoegde. „U wordt nog voor U een rijbewijs heeft dus In zake het besturen van een KATWIJK, 28 sept.. Groente Waspeen Rusland. Hierin uitgenodigd prof. dr. K. van het Reve, hoogleraar in de Slavische letterkunde aan de Leidse Universiteit en drs. Abram de Swaan. Dra. De Swaan. die verbonden is aan de Universiteit van Amsterdam, is politico loog en onder meer medewerker van „De Gids". Hij heeft een boek over het he dendaagse Amerika op zijn naam staan. 20.00 stige aard, dat hij de Ruim aanbod chrysanten Een topper in de anjerprijs bleef de va riëteit Charmeur, welke 43 ct. per stuk noteerde. Over het geheel genomen was de stemming by de bloemenhandel in de afgelopen week aan de luie kant. Merk waardig is dan altijd dat het aantal kopers in zo'n periode meestal belangrijk kleiner is dan bij een meer „grage" markt. Blijkbaar gaat men er dan maar eens een dagje tussen uit om te gaan vissen of iets dergelijks. Stabiel in prijs blijven de rozen. Voor deze tijd v jaar heeft men wel eens betere prijzen gekend. Wel kon op maandag 28 sep tember van een iets stijvere prijs gespro ken worden. In de aanvoer is weer wat uitbreiding gekomen door enkele nieu we soorten. Voor de Irissen is de prijs nu eveneens belangrijk lager. Men moet al een beste bos Prof. Blauw hebben om een prijs van ƒ1.50 per bos te krygen. Meer be langstelling heeft men voor een goede bos Ornithogalum, terwijl voor een bosje freesia. mits van vrij behoorlijke kwali teit men b.v. voor Golden Yellow tot 1,65 per bos betaalde. Voorts i. aanvoer van Anemonen, Asters, Dahlia's, Liatrix, waarbij vooral laatst genoemde een beste prijs wordt gemaakt. Het hoofdbestandeel aanvoer wordt ongetwijfeld gevormd door de chrysanten. Vooral voor de bui tenchrysanten heeft men thans het hoogtepunt in de aanvoer al beginnen e toch ook reeds vele kaschrysanten in de aanvoer te verschijnen. Een belangrijk aandeel wordt gevormd door de zen stuks chrysanten. Doordat ei al wat exporteurs zijn die met eigen autovervoer op Duitsland rijden, worden er nu eveneens nogal wat tros- en stuks chrysanten gekocht voor export. Voor stuks betaalde men tot 40 ct. per stuk de beste tros tot 1.00 per bos. Di s. De Swaan zal op dinsdag 13 okto ber om 20.00 uur zijn lezing houden prof Van het Reve. eveneens op Van 12 tot 18 oktober zal in het vereni- j jaarrond-chrysanten kwamen tot gingsgebouw van de S.S.R.L- een expo- hoogste notering van ƒ1,85. sitie zijn ingericht over het schrijvers- protest in Rusland. Deze tentoonstelling, j die georganiseerd is door het Oost-Euro- pa-Instituut te Amsterdam, heeft el ders in het land reeds grote belangstel ling getrokken. De openingstijden 13.00 tot lijke hecht* proeftijd van 2 vernietiging vai van zijn «lestijd: motorvoertuig al onbevoegd p. kist AI 3.00-5.30: AU 2.70-6.00; BI deze expositie fcijn verklaard", zij hij „en pas 2.40-4 80: Bil 2.20: Cl 1.20-2.11: CH 0.80- 22.00 uur. tegen verdachte. De to- 1.70; breekpeen p. kist 2.10-4.50; bospeen De °PJ£*£S« de Alexander Hertzatich- „rde collectes, die tydens .„„.waarde- tale geldboete werd f 250 subs p. bos 35-47; andijvie 14-17; groene kool traf met een 25 dagen en inzake de ge- 18-24; rode kool 8-12; prei Al 57; BI jes e jaar als de vraagde vernietiging van het 18; prinsessenbonen 62; sla 15-28: snij- tin£- *--• - 'bonen 125-170; spinazie 57-65; spitskool 8-29; uien 25-37; peterselie p. boi 10; sel- ALPHEN Verkoop pand derie p. bos 9; bloemkool (6 o. b.) I pand Julianastraat 55, waarin geduren- II 16-57; (8 p.b.I 25-74; II 18- de vele jaren het kantoor de AMRO- 49; (10 p.b.) I 23-41; U 21; (12 p.b.) 1 bank was gevestigd, is aangekocht door 21-47. Aanvoer: Waspeen 79.0(0 kg; de firma P. J. Couvee, bedrijf van goe- bloemkolen 18.000 stuk». I deren voor woninginrichting. Slingerland sterk in DKC toernooi Klap aan belhamel kost Koudekerker vijftien gulden DEN HAAG/KOUDEKERK -Een 3',- 1 arige ambtenaar uit Koudekerk aan den Rijn maakte bij de Haagse politierechter wel enige restrictie met betrekking tot zijn bekentenis omtrent hetgeen hem tenlaste was gelegd. „Er moet rekening worden gehouden met de omstandighe den, waaronder het feit werd gepleegd", zo gaf hij te kennen, waarop de rechter meedeelde, dat zulks altijd wordt gedaan bij veroordelingen. Verdachte was voortdurend geplaagd door enkele jongelieden. Zo werden ste nen naar zijn auto gegooid, welke daar door werd beschadigd. Verdachte had de politie willen ontbieden, doch dat schynt in zijn woonplaats niet zo eenvoudig te zijn Er is nl. slechts één politieman, die bovendien ook dienst moet doen in Lei derdorp. Toen verdachte naar de woning van de politieman ging, trof hy deze niet thuis. By terugkeer werd hy op nieuw lastig gevallen door de Jongens en daarby zou hy 'n belhamel een klap om de oren hebben toegediend. De vader was toen yiings naar de poli tie gedraafd, om aangifte te doen van die klap. „Het mag nu eenmaal niet", de „moest de officier vaststellen, maar ge- dagen van. „Als U 17-16. dimes-Hoogervorst-v. Capelle. zien de omstandigheden, wilde hij vol- iyke tweedehands fiets ko-i niet kunt betalen, kunt U de TTët gemengd dubbel B werd een Veglo- j Hilve finaleplaatsen waren er voorts staan met een geldboete van 30,-s De pen", merkte de kantonrech- straf gaan uitzitten", deelde finale. Van Houten-Wong ontdeden zich neg voor de dames ong-Fredcriksz nolitierechter had nog minder waarde- iemand I ter hierna op. Hij vond een hy verdachte tot slot nog I In de halve finale van het verrassend (Vtglo) in hel damesdubbel B en Van ing voor het optreden van de kwajon- auto op I en ander van dermate ern-mede. sterke koppel Tahlt-Jaoquart 15-7,15-11, Balgooy-Wong in het herendubbel B. s, hij verminderde de boete tot 15,-. e#* Rijkswege I wrak luidde het vonnis con- 1 ii beslag- I form, tegen xicli I eisen. Deze forse els dankte I hij aan het feit. dat hij op de Ucienrit Zeeweg te Katwyk geen voor rang verleende en een liol- Toen een 25-jarige kantoor- sing veroorzaakte, geen ryhe- j bediende uit Noordwijk tij- wy» bezat en in een vehikel den» een politiële routinecon- reed, dat naast vele meehani- werd aangehouden, sclie gebreken, een vrijwel ge- nioest hij toegeven geen rij- lieel doorgeroest chassis ver- j bewijs te bezitten. „Ik moest toonde. «eek daarop rijexamen I doen en maakte nog 'n oefen- OEGSTGEEST Op hei sterk bez«tte I terwijl het echtpaar van Balgooy weinig Inzake laatstgenoemd feit lus ritje", verklaarde hij gisteren toernooi van DKC in de Steenwijkhal in moeite had met Aapkes-Bastiaanse: 15- de kantonrechter in het poli i de reden van zyn overtreding. Den Haag hebben in de B- en C-kIa»se 4, 15-4. In de finale wonnen de Van Bal- tierapport: „De kans was zeer Leidse spelers opnieuw successen ke- I gooy's de eerste game met 15-12. Even groot, dat als het vehikel door „Haalde U het rybewijs", wil- haald z(j het In mindere male dan «p zag het er uit dat de strijd in 3 games een diepe kuil zou rijden, de de de officier weten. „Neen het Vlletwijk-toe bestuurder met stoel door de bodem zou zakken." „Wat betaalde U voor dit wrak", wilde de rechter wel weten. Aarzelend gaf ver dachte to.e, dat de koopsom slechts f 25 bedroeg. „Hoe durfde U met zoiets en nog wel zonder rijbewijs de weg opgaan. Voor zo'n bedrag kan Ty behoor- ik zakte op een kleinigheidje" luidde verdachtes antwoord. „Een ernstige overtreding" vond de officier en eiste een boete van f 100 subs. 10 da- „Dat kan ik niet betalen", i ageerde verdachte hierop. De rechter maakte i worden beslist, toen v. Houten Wong na verlies van de eerste game in Een opvallende prestatie leverde dt de tweede met 12-8 voorkwamen. Daar- steeds beter spelende J. Slingerlanc j na SCoorden ze echter geen punt meer, (Racketeers), die zich in het herenenkelj zodat de zege met 15-12 15-12 naar het door een rijstebrij van zware partijen echtpaar Van Balgooy ging. moest worstelen. In de finale tegen B. r,e zusje8 Smith (Smash) loonden op- Kater ging de strijd geheel gelijk op Gjeuw dat ze niet langer in C thuis horen De Leidenaar pakte de eerste game met door jn de finale van het damesdubbel 15-11, kwam in de tweede in de verlen- joor te dringen. In de finale kregen ging achter maar herstelde zich bijtyds: weliswaar met 15-4 15-9 klop van I d»mes-Hoogervorst-v. Capelle.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 4