moniiio Rioolwater Rijnland niet met persleiding geloosd op Noordzee BURGERLIJKE STAND Winkels in binnenstad 3 oktober geopend Sint Jans fanfare trekt zaterdag uniform aan Roelofarendsveen huldigt vrijdag waterpaalzitters Sportstichting afscheid van nam drie gepensioneerden BIOSCOPEN Politiek is hulpmiddel om tot vrede te komen Bezinning en gesprek in gebouw 'De Zevensprong Boycotten schoolhoofden vormingsactie in Leiden? MARKTEN DONDERDAG 24 SEPTEMBER 1970 LEIDSE COURANT PAGINA 3 Hoogheemraadschap ziet af va n plan Grote centrale zuivering in '1 ry keriburg, Rijnsburg, Oegstgeest, J^atmjk UU71 JljCC Nieuwe universiteitswijk Leiden) LEIDEN De verenigde vergade ring van het Hoogheemraadschap Rijnland heeft gisteren besloten het aanvankelijke plan om bij Kat wijk het afvalwater van deze en enkele naburige gemeenten (Val kenburg, Rijnsburg, Oegstgeest, via een persleiding rechtstreeks in zee te lozen, laten varen, Plannen zullen thans worden uitgewèrkt voor de bouw van een centrale zuive ringsinstallatie te Katwijk met extra desinfectie-apparatuur, lozende op de boezem van Rijnland ter plaatse, te we ten op het Katwijkskanaal. De beslis sing werd genomen enerzijds op basis van een kostenvergelijking. Anderzijds speelde een beduidende rol de voorko ming van verontreiniging van het zee water in het belang van de recreatie op de badstranden. Het rijksinstituut voor de zuivering van afvalwater (RIZA) staat achter deze beslissing. LEIDEN Geboren: Jeroen Olof, zn. van J. Vogelaar en N. J. E. Hendriks; Paulus, zn. v. N. Koppert en J. Jonker; Agatha Diederika, dr. v. D. Schuite maker en H. L. Kuipers; Eimar Anne, zn. van A. J. de Jong en A. T. Holtrop; George, zn. v. A. de Bruijn en M. van den Bergen; Brigitte Johanna Cath., dr. van P. de Graaf en J. M. Fisser; Wil lem Dirk, zn. van D. C. van Rijn en C. van den Hoonaard; Angel Madine, dr. van K. J. Singfield en S. A. Tuck. Gehuwd: N. Golmohammed-Boroujerdi Schaatstraining voor de jeugd ZOETERWOUDE De ijsclub Zoeter- woude is voornemens, bij voldoende be langstelling schaatstraining te gaan ge meentelijk sportpark „Haasbroek"; ven zowel voor meisjes als jongens. Men wil op maandag 5 oktober starten op het verlichte trainingsveld van het ge- aanvang 19.30 uur. Er kan daar ook gebruik worden gemaakt van de warmde kleedruimten en douches S.J.Z. Het ligt ook in de bedoeling met deze groep zondagsmorgens te gaan trainen op de Jaap Eden-baan in Amsterdam. Inlichtingen en opgave: W. Olsthoorn, Zuidbuurtseweg la, tel. 422; M. v. d. Geest, Jan van Banningstraat 31, tel. 01715437. Ook niet -inwoners van Zoe- terwoude kunnen deelnemen. OP STILSTAANDE AUTO GEBOTST VOORSCHOTEN Op de Leidseweg heeft gisteren een aanrijding plaatsgehad tussen een stilstaande personenauto en de auto van de heer J. J. de V. komende van de Trompweg. De bestuurster a stilstaande auto liep geen verwondingen op, maar J. J. de V. moest met een am bulance naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden vervoerd worden nadat hem Eerste Hulp verleend was door dokter James uit Voorschoten. Raadsvergadering weer verschoven ZOETERWOUDE De gemeenteraads vergadering die oorspronkelijk zou plaats vinden op 24 september maar verscho ven werd naar de 30ste, heeft opnieuw een andere datum 'gekregen en is nu vastgesteld op 8 oktober. Truus Juffermans vijfentwintig jaar onmisbaar op pastorieën LEIDEN Een jubileum, dat bijna nooit in de openbaarheid komt en hooguit binnenskamers wordt gevierd, is dezer dagen herdacht op de pastorie van de St. Antoniusparochie in Zuidwest. Het is namelijk 25 jaar geleden, dat de Leidse mejuffrouw G. Juf fermans de parochiegeestelykheid met het vervullen van huishou delijke taken ging bijstaan. Haar „gezinnetje aan de Bosliuizerlaan is het zevende dat zij meemaakt en bestiert. Eind vorig jaar kwam zij naar Leiden en in korte tijd heeft zy zich onmisbaar gemaakt. We laten anderen van haar ge tuigen. Pater Van Eeuwijk: „Truus is erg groot en belangrijk in onze ogen. Je kunt een heleboel en tegelijk niets van haar zeggen, omdat ze zo bescheiden op de achtergrond blijft. Truus Juffer mans leidt haar teruggetrokken leven helemaal uit roeping. Een kwart eeuw geleden achtte zij het haar taak, dit beroep, dat weinig in trek is, te aanvaarden. „Truus treedt nooit op de voor grond. Zij acht het niet alleen haar plicht, voor de paters te zor gen, maar ze stelt zich evenzeer open voor de parochianen om hen van dienst te kunnen zijn zoveel Truus Juffermans is groot in haar bescheidenheid. Zij hoort alles, maar zegt niets. En dat ié een discretie, die op een pastorie niet hoog genoeg kan worden aange slagen. LEIDEN Geboren: Monique d.v. C. v. d. Eijkel en C. C. M. v. Werkhoven; Gulian Cornelis z,v. C. F. W. Couvreur en T. A. Willeumier; Simon Johannes z.v. C. G. Heemskerk en H. J. M. v. d. Arend; Danny z.v. H. W. A. M. Verkerk en N. A. Hagen; Gijs z.v. N. Q. Verstee- gen en C. J. A. v. Pagée; Maarten Ni- coloos z.v. N. Pronk en W. Kant; Je roen Anton z.v. E. H. M. v. d. Werf en A. M. T. A. M. v. Baest; Mirella Wil- helmina Apolonia d.v. P. W. G. v. Leeu wen en A. M. v. d. Ploeg; Peter Lorenz Alexander z.v. W. J. Daniel en M. A. A. Mooij; Harm Anne z.v. G. Vos en M. Folkerts. Overleden: C. Turk (70); S. Voorzaat (77): I. Mark (85); J. M. Boef (82); A. J. Albers (74); G. v. Kuijk (56); J. P. v. Bohemen 62); T. G. v. Went (81); G. Hagemans (77); D. Duijndam (79). LEIDERDORP Geboren Ernst J., z.v. J. van Laar en T. de Bruijn; Margreet, d.v. J. H. Gèschiers en M. Beute; Anna M., d.v. A. Vons en A. M. van Ingen Schenau; Ida, d.v. J. v. d. Linden en J. van Keulen; Peter A., z.v. C. Cok en A. Holwerda; Marc H. J., z.v. H. W. den Ouden en S. M. J. Schmltz; Cornelis L., z.v. W. J. M. van Hoorn en H. J. Bal kenende. Ondertrouwd: A. J. van den Berg (23) en J. C. van der Wal (19); W. F. Kooreman (25) en A. Schinkel (26). Getrouwd: C. A. van Wetten (24) en J. E. van Dam (22); F. G. Diepenbach (21) en H. van Teijlingen 20F. S. Dijkstra (22) en J. A. van Beveren (22); J. P. van der Linden (20) en C. Dreef (20). LEIDEN In toenemende mate be sluiten de eigenaars van winkels en be drijven in de Leidse binnenstad om op zaterdag, 3 oktober a.s. de deuren van hun zaak van 9 uur 's morgens tot 1 uur 's middags open te houden. Eerder deze week waren middenstan ders uit de binnenstad bijeen geweest om zich te beraden over het probleem dat vorig jaar rees toen een deel van de 3 oktoberfeestelijkheden verplaatst werd naar de Groenoordhal. Daardoor bleek het centrum van Leiden voor publiek onaantrekkelijk te worden, hand-opsteken onderscheidden zich tij dens de bijeenkomst voor- en tegenstan ders. Het aantal voorstanders van hel openstellen van winkels was verreweg het grootst. Het uitgangspunt van overleg was de volledige vrijheid handelen van elk der winkeliers. Het aantal voorstanders groeide gaandeweg onder invloed van het argument dat het geopend-zijn van de winkels in Gronin gen en Alkmaar - waar zoals bekend, ieder jaar soortgelijke feesten worden gehouden - in sterke mate heeft bij gedragen tot de verhoging van de ge zelligheid in de binnenstad. De invitaties mogen nu komen (Van onze correspondent) ZOETERWOUDE Een lang gekoes terde wens van de St. Jans-fanfare zal zaterdagavond in vervulling gaan, 1 neer burgemeester J. A. Detmers, als beschermheer, de uniformen zal uitrei ken. Dit geschiedt niet in kleine kring maar het fanfare-bestuur nodigt, ieder uit deze feestelijke gebeurtenis, die om 20.00 uur aanvangt, in „Het Cen trum" mee te komen maken. In de afgelopen maanden heeft 'n klein cojnité, bestaande uit de heren J. Lelie veld en Th. v. d. Berg, een aktie onder de burgerij gevoerd om gelden hiervoor te zamelen. Weliswaar is daarbij het benodigde bedrag niet geheel gehaald, r het resultaat was wel zodanig dat tot het bestellen kon overgaan. Daarbij rekent men op een bijdrage van „Anjerfonds". Het zal in het 67- jarig bestaan de eerste keer zijn dat de muzikanten in het uniform worden ge stoken. Een pet en zwarte stropdas was in het verleden het maximaal haalbare! Een zichzelf respecterend korps kan in deze tijd niet meer buiten uniformen. De Sint Jansfanfare heeft dit in de laatste jaren dikwijls op pijnlijke wijze onder vonden. Met het stijgen van de muzikale LJ.A -kursussen kreatief bezig zijn LEIDEN Deze maand gaat de Leid se Jeugd Actie weer beginnen met, een serie cursussen. Een gelegenheid voor mensen, om buiten hun werktijden, crea tief bezig te zijn. Ook is het mogelijk om vanuit deze cursussen zelf in het jeugd- en jongerenwerk als animator en begeleider te gaan optreden. Er zyn acht verschillende Daarvoor is de cursus handenarbeid het uitgebreidst. Die wordt op donderdag avonden gehouden en leidt op voor het landelijke diploma „Creatieve handvaar digheid voor jeugdleiding". Er is ook cursus handenarbeid voor hen die geen diploma willen behalen. Veel belangstelling bestond er vorig jaar het volksdansen. Van de cursus „Op Kamp" kunnen kampleiders veel leren. Er komt een serie voorlichtingsbijeen komsten over het gebruik van drugs. Deze bijeenkomsten zullen in het najaar worden gehouden, de data worden nog bekend gemaakt. De overige cui-sussen zyn de trimcursus de avonden kerstversieringen maken. Men kan zich opgeven bii de LJA, Stad huis. tel. 45344, toestel 142. prestaties onder leiding van dirigent Jan Mey nam ook het aantal uitnodigingen om elders op te treden toe. Door het ontbreken van uniformen moesten deze invitaties veelal worden afgezegd. Dit tot teleurstelling van de leden en schade van de kas aan wie de belangrijke fi nanciële injecties voorbij gingen. Vanuit Huize Emmaus zal de enige nog in leven zijnde oprichter, de heer L. Vitscher, ongetwijfeld met voldoening dit nieuwe hoogtepunt bij de Sint Jans fanfare volgen. Het bestuur wil de komst naar „het Centrum" zo aantrek kelijk mogelijk maken. De toegang is gratis en onder de aanwezigen zal, al weer zonder kosten, een vouwfiets wor den verloot. Na de overhandiging van de uniformen zal een aantal werken in het lichte genre worden uitgevoerd, waarna de avond besloten zal worden met een gezellig samenzijn onder lei ding van de gebroeders Slingerland. ROELOFARENDSVEEN Vrijdag avond worden de paalzitters gehul digd. Om precies half acht vertrekken vanaf de drie uiterste hoeken van Roelofarendsveen, de Zuidhoek, de Meerkreuk en bet Pastoor Onelplein, muziekkorpsen, welke samenkomen op het parkeerterrein bij de Alke burcht. Vandaar trekt men richting Veilinghal, waar een groots opgezette huldiging van paalzitwinnaar Hannes de Jong plaats heeft. Ook de andere paalzitters, onder wie Agnes en Peter van de Voorden uit Leiden, zullen in de huldiging worden betrokken. De prijsuitreiking zal geschieden door Louis van der Meer, de organisator van paalzitwedstryden. Louis van der Meer zal onder meer aan Hannes de Jong de zilveren paal uitreiken, welke door snackbar De Wigman beschik baar is gesteld. Het lag aanvankelijk in dat de vrouw van burgemeester Smol ders de prijzen uit zou reiken. Zij heeft de paalzitwedstrijden vele uren bijgewoond. Vrijdag is zij echter op vakantie. Hannes de Jong, die vrijdagavond op een open landauwer van de Zuidhoek via Alkeburcht naar de Veilinghal wordt gereden, heeft inmiddels al la ten weten, dat hij volgend jaar weer aan de paalzitwedstrijden zal mee doen. „Die zilveren paal blijft voorlo pig in mijn bezit", zo weet hij nu reeds met overtuiging in zijn stem te vertellen. Louis van der Meer is enigszins ver ontwaardigd. Er is beweerd dat hij af gelopen maandag tegen de middag is ingestort, „Daar is niets van waar", ...LOUIS v. d. Meer... aldus Loius, „op advies van dokter Heijnen be nik een paar uurtjes in bed gekropen. Later op de middag stond ik weer op de ponton bij de paalzitters." Terugkijkend op de sen sationeel verlopen paalzitwedstrijden zegt Louis van der Meer: „Het is ge weldig geweest. Dit hadden we nooit verwacht. Misschien doen we het vol gend jaar weer, Dan maken we wel een reglement, waarin staat dat Ie dere deelnemers van de paal moet komen als de dokter dat adviseert. We willen geen enkel risico meer lo pen. Niet dat er dit keer lets is ge beurd, maar je weet nooit. Volgende keer zullen minderjarige paalzitters bovendien door eigen ouders of fa milieleden op de paal moeten worden WIGGERS, VAN SCHIE EN ROL LEIDEN „Het verlies van drie men sen van liet echte oude stempel". P. F. S. Biegstraaten, voorzitter van de Spor- stichting, vatte gisteravond in de Vyf- Meihal het afscheid van drie medewer kers in deze zin samen. R. Wlggers, sin- telbaan Leidse Hout, Henk Rol, zwem inrichting De Zijl en Teun van Schie van het sportpark Haarlemmerweg namen wegens het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftyd afscheid van colle ga's en leden van de verenigingen, waar- by zy werkzaam zyn geweest. Directeur Philipsen overhandigde onder het ophalen van enkele anekdotes pas sende geschenken. Henk Rol, waarbij Philipsen zich de gevulde koeken van zes cent herinnerde, kreeg enkele boe ken, „autocoureur" Wiggers kreeg nieu we autobekleding en „brandjes-stichter" Teun van Schie gereedschap. Ook van de zijde van de verenigingen bestond er veel belangstelling voor het afscheid van de drie heren. Zwementhou- siasten herinnerden zich het „Rol-wa- ter". „Als het water 13 graden was, zette Rol op het bord 16 graden. En als je dan in het water sprong, zei je: Het is weer echt Rol-water. Er waren ove rigens nog meer cadeaus. De heer W. Rietbergen van AV Holland bood „de man, die het moeilijkste sportcomplex heeft onderhouden" een kist sigaren en een fles drank aan. Henk Rol kreeg van De Zijl een cadeaubon. Voorzitter W. den ITartog van De Zijl had voor alle drie een verrassing in petto. Zij kre gen een toegangsbewijs voor het leven voor alle sportevenementen in De Zijl. Henk Rol bedankte, ook namens de he ren Wiggers en Van Schie, voor de lo vende woorden, die „gelukkig nog bij mijn leven worden uitgesproken." LEIDEN Een paard is gistermiddag om kwart over drie in het water gelopen het Rtjzi- en Schlekanaal nabij de slÜXV",pkit''ciê'poen Trianon: „M.A.S.H." (18) prolongatie. Dag. 2.30 - 7 - 9.15 uur; Zondag: 2.15 - 4.30 - 7 en 9.15 uur. Camera „Assasination bureau" (14 jr.) Dagelijks: 2.30 - 7.00 - 9.15 uur. Zondag: 2.30 - 4.45 - 7 en 9.15 uur. Nachtv. vr./za. 23.30 u.) „Z" (18 jr.) spoorbrug. De brandweer kwam met hijs- j kraan om het dier weer op het droge te helncn, mr— dat het slaagde erin op eigen kracht weer op de wal te komen. i - 7 i 9.15 i (14 jaar) Dagelijks: 2.3C Zondag: 2.30 - 4.45 - 7 en 9.15 uur. Rex: „Liefdesexcessen" (18 jaar) j Dagelijks: 2.30 - 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.30 7 en 9.15 uur. LEIDEN Door een ondoordachte Nachtvoox'stelling (vr./za. 23.30 uur): maneuvre op haar fiets gisteravond op „Onstuimige begeerten" (18 jaar), het kruispunt Gangetje-Botermarkt is Luxor: „Paint your wagon" (14 jr.) een 51-jarige Leidse vrouw door een auto Dagelijks en zondag: 2.30 en 8.00 uur. aangereden. Met onder meer een schedel- Lido: „De non van Monza" (18) prol. basisfractuur moest zij in het Acade- Dagelijks: 2.30 7 en 9.15 uur. misch ziekenhuis worden opgenomen. I Zondag: 2.30 - 4.45 - 7 en 9.15 uur. WEINIG BELANGSTELLING VOOR VREDESWEEKBIJEENKOMST LEIDEN Wat een inspirerende bij éénkomst in het kader van de Vredes- week had moeten worden is gisteravond blijven steken in een gezellig onderonsje. Een appèl op de bewoners van het stads centrum resulteerde In de opkomst van slechts elf personen, die in een zyzaaltje van de Doopsgezinde kerk aan de Pie terskerkstraat in een teleurstellendTciel- ne kring om de tafel gingen zitt .n er te discussiëren over Kerk en Vrede. De deken van Leiden, dr. L. G. A. Noort, hield een korte Inleiding, waarin hij zich o.m. afvroeg, of misschien vele ouderen het niet als een modeverschijn sel en concessie aan de jeugd beschou wen als de Kerk zich met de vredespn blematiek inlaat. „Woorden als vrede e gerechtigheid zijn echter sleutelwoor den in de bijbel. Het gaat daarbij niet alleen om vrede in het hart, maar even zeer om vrede in de wereld", aldus de ken Van Noort, die er verder op wees, dat de politiek een hulpmiddel is om tot vrede te komen. Daarom moet de Kerk wjjzen op de plicht van de christen tot politieke stellingname. Dr. Van Noort vond het een vraag, of wegblijven bij verkiezingen wel in overeenstemming is piet een christelijke levenshouding. Ds*. D. Kronemeijer, gereformeerd pre dikant, hield vervolgens een kort praat je. Hij wees erop, dat de vereniging van alle naties een belofte is van waarop wij moeten vooruitlopen, zodat we vol kritiek moeten zijn op de situa tie van vandaag. In de hieropvolgende discussie werden enkele zaken duidelijk gesteld. Zo zei Fenne Mudde, dat je geen vrede i hart kunt hebben zonder vrede op de wereld. Ds. C. H. Bijl vond, dat op deze manier het bijbelse begrip vrede op de juiste wijze werd geïnterpreteerd. Ook vond Fenne, dat een predikant niet bang moet zijn, z'n politieke mening of eigen opvatting te geven vanaf de preekstoel, als hij er maar bij zegt, dat het zijn eigen mening is en zijn interpretatie. Een andere aanwezige meende, dat het allemaal niets uithaalde als de Kerk over zaken als vrede ging praten. Vol gens ds. Kronemeijer daarentegen heb ben de Ver. Naties alles bij elkaar wel degelijk resultaten opgeleverd; praten Vredesweek in Leiden-noord LEIDEN In het jeugdgebouw de „Zevensprong" aan de Bemhardkade, kunnen de bewoners van heel Leiden- noord vanavond deelnemen aan de Vre desweek. Een „inloopavond", waar men op elk gewenst ogenblik kan binnen stappen om informatie op te doen over rede. In de grote sportzaal van het clubgebouw zijn drie spreelihoeken met deskundige. Verder is er een lec- tuurtafel en een „derde-wereld-winkel", produkten uit de ontwikkelings landen staan uitgesteld. Er is een zitje, men koffie kan gebruiken. Er is muziek dank zij de medewerking van de band „Purple Glare" en het jongeren koor „The Lord's Folks". De drie sprekers zijn drs. A. ten Berge, medewerker aan het Polemologisch in stituut aldaar. Hij geeft informaties over vredes-problemen in het algemeen, over allerlei kwesties betreffende de Verenig de Naties (omdat deze dit jaar 25 jaar bestaan gaat het in deze Vredesweek r de V.N.) en speciaal over Suriname de Antillen in het geheel van La tijns Amerika: uit Den Haag komt de heer W. Rikmanspoel, oud voorzitter van de vredeswerkgroep „Pax Christi" in Leiden. Tot hem kan men zich wenden om te horen, hoe gewone mensen aan vredes-acties mee kunnen doen. Uit Oeganda is er de heer P. v. d. Westen, die als werker in het missie- en zen dingswerk kan vertellen hoe de Bantoe dè bemoeiingen van het Westen en de rol van de Verenigde Naties bekijkt, en wat de moeilijkheden zijn om Oeganda omhoog te helpen. Om ca. 9 uur is er een intermezzo, met bezinning op de Bijbel, afgewisseld met zang. Het is de bedoeling dat er leven dige discussies ontstaan, waaruit duide lijker wordt, welke kansen wij 'hebben om daadwerkelijk de Verengide Naties te steunen, zodat zij spoedig toch nog het gezaghebbend vredes-orgaan wor den. Ook de pastores uit de wijk (predi kanten en priesters) zullen zo mogelijk aanwezig zijn. De avond, georganiseerd door toedoen van de gemeenschap van kerken te Lei den, in nauwe samenwerking met het Leids Vredes Kontakt, staat open alle Leidenaars, lemmertrekvaart in de kerk over vrede heeft wel degelijk zin. Een mentaliteitsverandering via; de Kerk kan de V.N. steunen. Na de discussie werd de suikerrietactie besproken als middel om daadwerkelijk iets te doen aan de toestand in de derde Wereld en dus aan de vrede. Ds. Bijl las een gedeelte uit de Bergrede Uit Lucas, waarna pater Demmers van de Harte- brug een gebed uitsprak. Jonge kunstenaars exposeren in de Leidse schouwburg LEIDEN Henk Gosses, Koos Water, Frans en Marie Anne van Nieu- wenborg, Wol Sorel en Jacques de Wit zijn de eerste jonge kunstenaars, die in de Schouwburg Galerie exposeren. Werk van hun hand is te zien van maandag Met stijgende verbazing en later met september tot en met 31 oktober in de ergernis heb ik uw publicaties Paalzitten koffiekamers van de Leidse schouwburg. De tentoonstelling is te bezichtigen door bezoekers van de schouwburg na de voorstellingen en tijdens de pauze. Na, telefonische afspraak ook op andere tijden. De expositie zal op september om half yyf den geopend door mev Kuenen-J anssens. LEIDEN „Is het juist, dat een aantal gelijke stappen niet zyn genomen want hoofden van scholen in onze gemeente niet zo geporteerd zijn voor de lande lijke ouderdag, die op 5 november a.s. georganiseerd wordt; dat ze er althans de noodzaak niet zo van inzien?" Dat is een van de vragen, die de heer L. Jonker (P.v.d.A.) dinsdag aan b. en w, wil stellen. Het doel van deze ouder avond is, de ouders van kinderen die het lager onderwijs volgen, meer te be trekken bij de vorming van hun kinde ren. De heer Jonker vindt de vorming van de basis-scholieren van zo groot be lang, dat hij het college vraagt of het bekend is, dat op het ogenblik zeer vele ouders niet op de hoogte zijn van deze dag. „Is het college van deze festatle op de hoogte?", is een andere pijnlijke vraag. De heer Jonker wil voorts weten of stappen zijn ondernomen om te bevor deren, dat er ook op de Leidse basis scholen aan de manifestatie wordt mee gedaan. De heer Jonker gaat ervan uit dat der- VSITAIR I UNIVERSITAIR NIEUWS LEIDEN .De heer A. L. Spaans ge boren te 's-Gravenhage en thans wo nende te Paramaribo is gepromiveerd tot doctor in de faculteit der wiskunde en natuurwetenschappen op proefschrift ge titeld „On the feeding of the herring gull (Larus argentatus pont.) in the Northern part of the Netherlands". De promotor was prof. dr. D. J. Kuenen. De heer B. de Leer geboren te Soerabaja thans wonende te Oegstgeest is ge promoveerd tot doctor in de faculteit der wiskunde en natuurwetenschappen op proefschrift getiteld „A choice of dif ference schemes for ideal compressible flow". De promotor was prof. dr. H. C. d. Hulst. De heer J. W. Hovenier geboren te Am sterdam en thans wonende te Ouderkerk de Amstel is gepromoveerd tot doc- in de faculteit der wiskunde en na tuurwetenschappen op proefschrift geti teld „Polarized light in planetary atmos pheres". De promotor was prof dr. H. C. d. Hulst. islaagd voor het kand. ex. Godgeleerd heid: mew. C. G. Groot-Korstanje (Haar lem); mej. M. C. Wolfensperger (Haar lem); de heer J. van Rossum (Voor burg); de heer P. Meininger (Rijswijk). 'Kledingscollecte „Caritas" tot slot wenst hij te weten of het col lege met haastige spoed (verdere) actie wil ondernemen om te stimuleren dat ook de Leidse ouders door middel de landelijke ouderavond wat meer idee krijgen over het leven van hun kind op school omdat het leven op school im mers een van de centrale dingen in het leven van het kind is. Kruisverenigingen willen integratie gaan bestuderen LEIDERDORP Het Groene Kruis en het Witte Kruis In Leiderdorp gaan hun aktivlteiten op het gebied van de ge zondheidszorg volledig integreren. En dit is nog maar de eerste stap op de weg naar een veel nauwere samenwer king tussen deze beide kruisverenigin gen. Dit was wel het belangrijkste van de openingstoespraak van voorzitter H. J. Smittenaar, gisteravond gedaan op de algemene ledenvergadering van bet Groene Kruis. Het kruiswerk verkeert in Leiderdorp in een fase, waarin de maatschappelijke en structuele ontwikkeling de beide verenigingen dwingen tot het nemén van maatrgelen, teneinde een belang rijk stuk gezondheidszorg op adequate wijze voort te kunnen zetten," aldus de heer Smittenaar. De datum waarop deze samenwerking daadwerkelijk tot stand zal komen, is nog niet bepaald. In de loop van het volgend jaar zullen er on der de leden van de beide verenigingen hearings gehouden worden, waarbij ideeën, fensen en verlangens kenbaar gemaakt kunnen worden. Momenteel wordt er door de beide ver enigingen reeds op een aantal punten samengewerkt. Bfj de rondvraag tenslotte werd aan de aanwezige arts. F. O. A. M. Kemme. gevraagd hoe de drie artsen, die in het artsenpraktijkcentrum aan de Engelen- daal huizen, dachten over de financiële gevolgen van een eventueel consultatie bureau aldaar. Deze begon echter met te stellen, dat hy dat een oneerlijke concurrentie acht te ten aanzien van de overige Leider- dorpse artsen, zodat hij de mogelijkheid tot een gratis gebruik niet wilde aan bevelen. De heer Kemme zegde echter toe de vereniging woensdag aanstaande uitsluitsel te zullen geven. Bij de bestuursverkiezing ging mevr J H. Schoonhoven de plaats innemen van mevr. T. Teygeler, die gedurende tien jaar een bestuursfunctie heeft bekleed. het record van die z.g. paal-zitterij. En ik begrijp niet dat een krant aan dergelijke onzin meedoet, door dat open baar te maken. Immers wat is het nut van _zo'n record Met sportiviteit heeft dit totaal niet te maken. Het zou nog, het pest gerang schikt kunnen wórden onder „elkaar de loef af steken". Het enig resultaat is dat ze nu met een stevige verkoudheid allemaal in bed zullen liggen, gevolg: circa 1 week verzuim van werk en school. Waarschijnlijk zal de organisatie ook wel het een en ander gekost hebben. Wie dat ook betaald mag hebben, het zou beter geweest zijn dit geld te be steden voor de Vredesweek, die nog nau welijks de front-pagina haalt. Ik hoop van harte dat de gemeente Roelof arendsveen volgend jaar geen vergun ning geeft voor een eventuele herhaling. J. N. te L. LEIDEN De 63-jarige W. Treur die vorige week na een ongeluk op de Lam- menschansweg in het Academisch Zie- k="d)"is werd ow e- gisteren aan zijn verwondingen overleden. LEIDERDORP Op de voorrangs- kruismg Mauritssingel-hoek Irenestraat kwamen twee personenauto's gisteravond m botsing, omdat een van hen geen voor- LEIDEN De Katholieke nationale i'ang verleende. De inzittende liepen dus- stichting voor bijzondere noden en vluch- danige hoofdwonden op dat ze met de telingenzorg, „Caritas Neerlandica". GGD naar het Academisch Ziekenhuis gaat op zaterdag 31 oktober a.s. een vervoerd moesten worden. De auto's wa- onend tussen Haai - kleding-inzameling houden in' Leiden, i ren zodanig beschadigd dat a Rijnkade. Oegstgeest en Leiderdorp. 1 sleept moesten worden wegge- UTRECHT, 24 sept. Vee Totale aan voer 3773; weekaanvoer 3135; runderen 1228, vette kalveren 62, graskalveren 133, nuchtere kalveren 475. schapen 949, varkens 247, bokken en geiten 41. Prij zen: melk- en kalfkoeien 1225-1500, kalf- vaarzen 1025-1175, vare koeien 860-1050, pinken 610-S50, stieren 850-1475, gras- kalveren 450-675, nuchtere kalveren 40- 80, fokkalveren 125-340, schapen 85-115, lammeren 105-145, bokken en geiten 10- 68, vette koeien le kw. 4.60-4.90, id. 2e kiv. 4.20-4.60, id. 3e kw. 3.80-4.20, vette kalveren le kw. 3.80-4.00, ide 2e kw. 3.50-3.80, id. 3e kw. 3.30-3.50, nuchtere kalveren 1.40-1.80, slachtzeugen 1.85- 2.00. jonge slachwtzeugen 2.05-2.25. Resp. handel en prijzen: melk- en kalf koeien, matig, niet geheel prijsh.; vette koeien, vlot, ruim prijsh.; vare koeien, redelijk, ruim prysh,; vette kalveren, maig, even hoger; graskalveren, rede lijk, niet geheel prijsh.; nuchtere kalve- rustlg, niet geheel prijsh.; fokka'- i, rustig, ruim prijsh.; schapen, iets williger, ruim prijsh.; lammeren, willig, prijsh.; varkens, vlot, even hoger. DEN BOSCH. 23 sept. Vee Aanvoer totaal 6705. runderen 2369. graskalve ren 323, vette kalveren ,424, nuchtere kalveren 2330, schapen 760. slachtvar- lcens 499, slachtrunderen 1012. Prijzen: melk- en kalfkoeien 950-1730, guste koeien 815-1265, grasjtalveren 375-575, kalfvaarzen: rood bont 1225-1725. zwart bont 920-1365, klamvaarzen 985-1190, guste vaarzen 775-1075, pinken 550-750, nuchtere kalveren 250-400, weideschapen 65-105, weidelammeren 40-70. slachtrun deren extr. kw. 4.90-5.35, id. Ie kw. 4.40- 4.80. di. 2e kw. 3.80-4.30. id. 3e kw. 3.55- 75. vette stieren 4.60-5.15, worstkoeien .50-3.65. vette kalveren le kw. 3.80- 4.05, id. 2e kw. 3.55-3.75, id. 3e kw. 3.35- 3.50, nuchtere slaehtkalveren 1.30-1.70, id. per stuk 40-75, slachtzeugen le kw. 1.87-1.92, id. 2e kw. 1.80-1.85, vette scha- nen 90-115, vette lammeren 95-125. Resp. aanvoer, handel en prijzen: melk en kalfkoeien. normaal, redelijk, weinig verandering; guste koeien, minder, rus tig. prijsh.; jongvee, gewoon, stil, ge drukt: vette kalveren, minder, williger, duurder; nuchtere slaehtkalveren, gro ter, stroef, stabiel; schanen en lamme ren, minder, kalm, prijsh.; slachtvee, minder, williger, gehandhaafd; slacht zeugen, behoorlijk,, vlot, hoger. BARNEVELD, 24 sept. Eieren Aan voer 626.770 stuks, stemming rus'ig. Prijzen (in per 100 stuks), eieren van 51/52 gr. 7.27-7..64; 56/57 S.ll-8.62; 61/62 9.38-9.95; 66/67 10.09-10.82.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 3