DELEGATIE UIT Bommen en CAÏRO IN AMMAN stenen voor IMF-gasten Kopenhagen LEIDSE COURANT loet ik nu al op eigen benen staan? Nu evep ernstig als het kan BEIROET A.P.) Een uit vier per sonen bestaande Arabische delegatie bevindt zich thans te Amman voor een poging een einde te maken aan de bur geroorlog. Volgens radio-Amman heeft de delegatie, die onder leiding staat van generaal-majoor Ja'afar Numeri, het Soedanese staatshoofd, na haar aan komst uit Cairo gisteravond een gesprek met koning Hoessein gevoerd. Ook pro beert men Arafat te bereiken De Arabische delegatie, die in Amman i« aangekomen, werd gevormd tijdens een spoedeisende conferentie, die de Arabische staatshoofden gisteren in Cairo hebben gehouden. De topconferen tie aldaar is uitgesteld. Behalve Numeri omvat de delegatie de Tunesische pre mier Bahi Ladghem, de minister van Defensie van Koeweit Sa'ad Abdaimh en de stafchef van de Egyptische strijd- krachten, luitenant-generaal Mohammed Sadek. Hij bracht reeds vijf dagen in Amman door in een poging uit naam van president Nasser van Egypte te be middelen, alvorens maandag naar Cairo terug te kea'en. Volgens Arabische diplomaten te Beiroet staan de leiders in Cairo dric- doeleinden voor ogen 1. een onmiddellijk einde aan de strijd zal kunnen onderhandelen met de „ver raderlijke koninklijke Jordaanse rege ring, omdat wij van haai- gescheiden worden door 20.000 doden e i gewonden Unie zijn niet inge Frans voorstel voor een gezamenlijke op roep lot terugtrekking van alle vreemde troepen udit Jordanië. De Sovjet-Unie baseert zich op hpt felt dat Syrië ont kent troepen over de grens te hebben gestuurd, terwijl Washington denkt aan de consequenties voor Israël, Wel wil Moskou proberen haai- invloed in Damas cus aan te wenden om de Syrische troe pen te doen terugtrekken. Paus Paulus heeft in telegrammen aan de Arabische leider zijn vrees voor een derde wereld oorlog uitgesproken. (ADVERTENTIE) een bruikbaar akkoord ovei de toe- komst van Jordanië Een bruikbaar akkoord zal een moei lijke zo niet onmogelijke zaak zijn. Dc- ^uerillaieider Arafat heeft de staats hoofden in een boodschap doen weten. 14* bÉt oooót over «en wapenstilstand 1 vond neer op afgevaardigden jaarvergadering van het Internationale Monetaire Fonds (IMF) en de Wereld bank, toen deze de koninklijke schouw burg in Kopenhagen binnengingen om een galaballct bü te wonen. Twee van de gasten werden door stenen getroffen en moesten in een ziekenhuis worden behandeld. De rellen betogers, die werkwijze va; koningin Ingrid bij de schouwburg «n- riveerden, wierpen de betogers op het plein barricaden op. Elders werden winkelruiten ingegooid. De president van de Wereldbank. McNamara. glipte via een zij-ingang de schouwburg bin nen. Dc motorbrigade van de politie joeg tenslotte de demonstranten uiteen, die een spoor van brandende barricaden nalieten. veroorzaakt door AMMAN (AFP) De Jordaanse bevel hebber. maarschalk Habes Majali, heelt een beloning uitgeloofd van vijftigduizend dinar (ruim 43.000 gulden) aan degene die de twee ..misdadigers" Georges Habasj en Najef Hawatmej gevangen neemt of die inlichtingen verschaft die tot hun arrestatie leiden. Habasj is lei der van het Volksfront voor de bevin ding van Palestina. Hawatsj van het Democratisch Volksfront voor de bevrij ding van Palestina.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 9